Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2013. okt. 14. 18:54

Kedves Pofianyu!


Anyatejes babáknál mennyi a minimum súlynövekedés 1 héten, ami még azt jelenti, hogy elég a tej mennyisége???? Köszönettel

918. pofianyu (válaszként erre: 917. - Vszani)
2013. szept. 29. 22:23
De örülök!:-)
917. vszani (válaszként erre: 916. - Pofianyu)
2013. szept. 29. 07:51

Szia


Köszönöm szépen a segítséget.Jó volt szakembertől hallani pozitív visszaigazolást. Azóta, hogy felttem az első kérdésem feléd és elolvastam az általad javasolt cikket, jobban is megy az esti szopi. Valóban önbizalom kérdése is :))))


Üdv:Alexa

916. pofianyu (válaszként erre: 915. - Vszani)
2013. szept. 27. 21:35

Szia! Az elvart sulygyarapodasnal a minimum az kb 120gramm, vagyis kislanynal a napi 20gramm, tehat inkabb 140 gramm/het. Nyilvan adottsag kerdese is, genetika stb. Ha an eleg pisis pelusa akkor az jo. A kakisrol tenyleg az igaz,hogy hat hetes kortol kezdve heti egy is eleg ha csak anyatejes a baba.

A meres tenyleg nem fontos, gazabol ha heti egy alkalommal mindig ugyanakkor megmerned, az is eleg lenne. Abbol latszik, hogy hogy gyarapszik. :-)

Csak igy tovabb, es irj ha barmi kerdesed van!

Pofianyu

915. vszani (válaszként erre: 914. - Pofianyu)
2013. szept. 26. 16:54

Szia


140 gr hetente kevesebb az elvártnál?

Igen, minden etetést mérek. Mondják is a környezetembe, hogy erről le kellene szokni. A csupasz súlyát pedig minden este fürdés előtt mérjük. Hangulata szerintem jó Flórának. Sokat mosolyog érdeklődik a játékok iránt. Szereti ha beszélünk hozzá, van olyan játéka, aminek "vissza is beszél", szóval szerintem nem szokott szomorkodni. Pisis pelussal jól állunk. Minden szopi előtt cserélünk és mindegyik pisis, tehát 6 van minimum egy nap. A kakis pelus már problémásabb. 6-hétig minden pelusban volt valami, de ahogy betöltötte a 6 hetet azóta minden nap ünnepnap, mikor van telepelus. A gyerekorvos meg a védőnp szerint ez normális, mert ilyenkor már teljesen megemészti az anyatejet és ezért az anyatejes babáknál előfordul, hogy nincs minden nap. Hát ez nálunk úgy állt be, hogy kb 5 naponta van, de akkor nagyon.


Sárgának abszolút nem látom, szép tiszta a bőre. Mikor haza hoztuk a kórházból, na akkor sárga volt, mint egy narancs vagy jobban. Haza sem akarta a gyerekorvos engedni, csak mivel nekem nem tudttak tovább ágyat biztosítani ezért kb "kidobtak" minket a kórházból. Előírták, hogy egyen minden etetésnél minimum 50ml, 4 naposan. Mondanom sem kell, hogy nem tudott ennyit enni. Ráadásul tukmáltak minket tápszerrel, amit egyszer nyalt meg és elutasította. 2 nap múlva kellett visszamennünk vérvételre, akkor már azt mondták, hogy jók az eredményei és már nem sárga.


A környezetemben lévő másik babákhoz képest Én is érzem, hogy kicsit lassabban hízik, de ezt annak tudom be, hogy apuka-anyuka is egyszálbél volt gyerekkorában. Apuka még most is, anyuka már annyira nem :)))



Köszönöm szépen mégegyszer a segítségedet, akkor megyünk tovább ezen az úton, hátha kibekkeljük táp nélkül az első almáig, répáig :)))


Alexa

914. pofianyu (válaszként erre: 911. - Vszani)
2013. szept. 26. 15:32

Szia Alexa,


ahogy látom a kisbabád eddig átlag 140 grammokat hízott egy hét alatt.

Minden etetést mérsz? A súlyát mikor méred?

Úgy látom, hogy jó-alvó babád van. Sokan örülnének ha ennek a felét aludná a babájuk. Ez önmagában nem baj, hogy ő ennyit alszik, ha közben jó a kedve, szépen fejlődik.

Egy nap hány kakis és pisis pelusa van?

Nem látod sárgának ugye?

A délutáni tej, sokkal zsírosabb és kevesebb, de ilynekor a babák, ahogy írod te is, nyűgösködők és ilyenkor külön szerencsre, hogy a tej az kisebb mennyiségű, mert így sokat lehetnek cicin. Az anyukának elég fárasztóak ezek a délutáni sírósabb órák, érdemes ilyenkor tényleg sokat és váltva szoptatni, pont úgy ahogy csinálod. Tudd viszont, hogy nem az a baj, hogy nincs elég tejed! Sok anyuka ezzel rontja el, hogy megijed és közben pedig az hogy a baba sírósabb az nem azt jelenti, hogy nincs elég tej. Azért sírósabb délután mert az idegrendszere még fejletlen és elfárad a napi nyüzsiben (még ha egész nap senki nem is jött, vagy semmi nem is történt). Szóval szopizzatok minél többet és ne izgulj, van elég tejed.

Irj ha még tudok valamiben segíteni!

Pofianyu

913. pofianyu (válaszként erre: 912. - Szandi9006)
2013. szept. 26. 15:26

Szia!


a fejéshez még annyit írnék, hogy a kézi fejővel nehezebb vagyis fárasztóbb nagy mennyiségeket fejni! Ha többet szeretnél akkor jobba gépi fejő. Kevesebb idő és a kezed sem fárad el.

NEm tudom, hogy van e valaki akitől tudsz kölcsönkérni, vagy beruházni rá, sokáig tudod még használni....Arra figyelj ha veszel, hogy állítható fokozatú legyen. A legkisebb fokozattal érdemes kezdeni és lehet növeleni fejés közben.

Ügyes, hogy megeszik 200 milit is!

912. szandi9006 (válaszként erre: 909. - Pofianyu)
2013. szept. 25. 21:37

Szia!


A hozzátáplálást elkezdtük, mert július végén a nagy melegbe lett mellgyulladásom és nem akartunk neki tápszert adni pótlásként inkább a hozzátáplálást kezdtük el. Körül belül egy 200ml aventes pohárnak megfelelően eszik, de néha utána még kér tejet.

Aventes kézi fejőm van. A fejést megpróbálom akkor megoldani úgy ahogy mondod, de nem biztos, hogy sikerülni fog.

911. vszani (válaszként erre: 910. - Pofianyu)
2013. szept. 25. 13:32

Szia



Köszönöm szépen a választ és a segítő kérdések is.


8-10? Ezt az 5 is nekem kell "erőltetnem". Szeret aludni, remélem ez nem azt jelenti, hogy valami baja van. 3090-el született, 07.13án. A legkisebb súly 2790 volt mikor hoztuk haza a kórházból. Minden este mérem a csupasz súlyát és tegnap 4350 volt, szombaton fogja tölteni a 11 hetet.


Éjjelt este 10-től reggel fél 8ig átalussza 1 hónapos korától. Reggeli szopi után alszik 11ig vagy 1/2 12ig majd a déli evés után 1/2 3ig. Egy szopizási szeánszunk minimum 1,5 óra. Felkel vagy keltem peluscsere, mérlegelés, evés, mérlegelés, játék majd ismét alvás. Ez van a 1/2 3as etetésig, utána megyünk 2 órát sétálni. 1/2 5kor ismét kaja, ami már küzdelmes. "Tépi" a szájával a mellbimbót, hátraveti a fejét, szív 3-4et majd kiköpi a mellbimbót, újrakezdi és persze hangossan kommentálja a nemtetszését. Ilyenkor már váltva eszik. Az első 3 szopinál annyit szoktam még csinálni, hogy ha vége felé tart az evéssel akkor 5 perc a másik mellből is eszik. Ilyenkor jólakott "döbrögi fejet vág" :))) AZ utolsó kettőnél viszont folyamatosan váltogatni kell, hogy elég legyen neki, legalábbis, hogy ezt jelezze felém.


A jelek, amiből azt gondolom, hogy enne nálunk nincs ilyen. Mikor ébred akkor etetem és addig ehet, amig Ő azt nem jelzi felém, hogy elég.


Lehetséges, hogy az esti zsírosabb tejet nehezebb megszereznie és ezért van ez a "műsor" tőle?


Elolvasom a cikket.


Köszi szépen a választ.


Alexa

910. pofianyu (válaszként erre: 908. - Vszani)
2013. szept. 25. 11:23

Szia!


Először is gratulálok a kislányodhoz!

Mennyivel született most mennyi kiló és mennyi volt alegkisebb súlya?

A napi 5xi szopi elsőre nem tűnik túl soknak. A nagykönyvi átlag egy ennyi idős babának a napi 8-10 szoptatás. Milyen jelekből szoktad azt gondolni, hogy cicizni szeretne?

Nagyon ügyes vagy, hogy a kezdeti nehézségek ellenére csak anyatejet kap! :) Ez nagyon nagy dolog!

Az, hogy estére kevesebbnek érzed atejed, az teljesen normális, mert kevesebb de viszont zsírosabb tej van ilyenkor. Érdemes nagyon gyakran és mind a két mellből szoptatni ilyenkor. Látogass el ha van kedved a www.kisbaba.com oldalra és ott poont erről találsz cikket. És í fórumon is írhatsz, ott is tudok válaszolni! :)

Pofianyu

909. pofianyu (válaszként erre: 907. - Szandi9006)
2013. szept. 25. 11:20

Szia!


nagyon ügyesek vagytok, hogy két hét után sikerült visszaállni csak anyatejre! Nagy gratula! :)

AZ lenne még a kérdésem, hogy a hozzátáplálást már esetleg elkezdted valamivel? Ha igen, mennyit kap egy nap?

Az a jelenség, hogy nem akar enni mert elvonja a figyelmét ami körülötte történik, teljesen normális, és azt mutatja, hogy jól fejlődik a babád. Azt lehet tenni, hogy ilyenkor ha tudsz elvonulsz vele, félhomályba, és úgy hogy lehetőleg senki ne legyen ott rajtatok kívül. Ilyenkor be szokott ez jönni.

A fejéssel kapcsolatban: milyen fejőd van? Hányszor tudsz fejni egy nap alatt? Az lenne a legjobb ha inkább rövidebbeket (10-15 perc/mell) fejnél és inkább többször. Ha ezt meg tudod oldani. Ha lehet napi 6x minimum kellene, de csak rövideket, szóval ne egy órát. És nem kell szopi után, hanem szopik között.

Ezzel lehetne növelni a tej mennyiségét.

Pofiaanyu

908. vszani
2013. szept. 24. 23:09

Sziasztok,


Némi tanácsra lenne szükségem szoptatással kapcsolatban. 10,5 hetes a kislányom, aki anyatejes baba. Eléggé küzdelmessen indult a szoptatása, (sárga volt, így aluszékony nem evett rendesen, Én csillagokat láttam a fájdalomtól minden szopi megkezsésekkor az első 1 hétben, stb...) de megküzdöttünk az akadájokkal, így most már nem akarom, hogy akár véletlenül is tápszerre kelljen átállni vagy azzal pótolni mielőtt be lehet nála vezetni a szilárd ételeket. Jelenleg 5 alkalommal szopizik egy nap. A tankönyvi 3 órát nem tartjuk be, mert pl délelöttöt végig alusza, így eszik amikor ébred, délután pedig van, hogy hamarabb ébred 3 óránál, így akkor eszik. Első 2 szopi alkalmával sok tejem van, azzal nincs probléma, a délutáni első szopi is rendben van, viszont a kora esti és a fürdetés utáni szoptatás mostanában eléggé szenvedős. Úgy gondolom, hogy kezd csökkeni a tej mennyisége. Volna valakinek, tapasztalata, jótanácsa, bármi ötlet, ami segíthet abban, hogy szaporítsam vagy valahogyan serkentsem a tejtermelést az esti órákra? (Napközben sok folyadékot iszok, Laktoherb teát, alkoholmentes sört fogyasztok, fejem a maradékot akkor is ha csak 10ml, szóval az általam ismert minden népi praktikát bevetettem már). Nagyon nem szeretném ha a sok küzdelem után tápszerrel kellene pótolnom.


Előre is köszi szépen mindenkinek a segítséget.


ÜDv: Alexa

907. szandi9006 (válaszként erre: 906. - Pofianyu)
2013. szept. 24. 21:42

Szia!

Császáros szülésem volt. Pénteken szültem és kedden a haza menettel napján lett tejem. Bár már a kórházba elkellet kezdenem tápszert adni neki, mert nagy baba volt és a víz amivel itatni kellet nem volt elég neki. Körül belül 2 hétig kapott még tápszert, majd teljesen anyatejes lett. Az éjszakákat 1 hónapos korra óta át alussza.

Cumis üvegből mindig eszik, bár pár napja elkezdett inkább azzal is játszani. Különben napi 5-szőr eszik. Mostanság reggel eszik mellből, majd vissza alszik egy kicsit és utána ébredésnél, megint hajlandó enni, de ha bármi elvonja a figyelmét akkor nem hajlandó újra elfogadni. Hát amíg lehet anyatejet szeretnék adni neki, de a fejést egyre nehezebb megoldani, mert kb. 1 órán keresztül kell, hogy fejek, hogy teljesen kiürüljenek a melleim. A cumisüveget meg szerintem sem sikerülne már elhagynom. Én arra gyanakszom különben, hogy egy kicsit lusta és nem akarja kiszívni a zsírosabb tejet. Meg azért kérdeztem, rá, hogy miért csak reggel fogadja el a mellett, mert eddig senki nem tudott erre semmit mondani. És egy ismerős anyukánál is ugyan ez van csak náluk az elején rendesen szopott a baba és később kezdte el azt, hogy nem fogadja el a mellett. A terveim között különben az szerepel, hogy ameddig lehet anyatejet adok, de mostanság elkezdett csökkenni így nem tudom, hogy meddig tudok, majd adni neki.

906. pofianyu (válaszként erre: 905. - Szandi9006)
2013. szept. 24. 15:22

Szia!


AZt szeretném még kérdezni, hogy rendes szülésed volt? időre? nem volt semmi komplikáció?


Ha jól értem, összegezve, akkor a kisbabád most 5 hónapos. Az éjszakákat átalussza (mióta?) és nappal pedig szopizik reggel, később nem hajlandó. A pótlást cumisüvegből kapja egészen kiskora óta, ez a pótlás ez anyatej vagy tápszer? Cumit nem használtok.

Kérdésem lenne: A cumisüveget szereti, abból könnyen és bármikor iszik?

Naponta hányszor eszik? Hányszor próbálod megszoptatni?

Elsőre az lenne a gondoltaom, hogy mivel kap cumisüveget ez megzavarta a technikáját, és mivel a cumiból könnyebben jön a tej, mint a mellből, nincs kedve szopizni. Az hogy reggel inkább szopizik, ez lehet annyi, hogy frissebb, nem annyira fáradt és nyűgös mint este, illetve reggel vizesebb a tej, azt könnyebben kiszívja, mint este a zsírosabb tejet.

Nem tudom mik a céljaid, meddig szeretnéd szoptatni még. Minden csepp anyatej kincs, tehát ha fejsz és odaadod neki, az is nagy dolog, illetve hogy kínálgatod reggel és később is, hátha szopizik is. Az igazi megoldás az lenne, ha elhagynád a cumisüveget, de ez 5 hónap után már elég melós és nem biztos, hogy be akarod/tudod ezt vállalni.

Mit gondolsz? Mik a terveid?

Pofianyu

905. szandi9006 (válaszként erre: 900. - Pofianyu)
2013. szept. 23. 23:27

Szia!


Nem szopizik éjszaka, mert át alussza az éjszakákat.

Cumisüveget kellett elkezdenünk használni már születésétől fogva, mert mellen mindig elaludt. Hiába ébresztgettem egyszerűen aludt mellen evés helyett.Emiatt elkezdtem fejni, hogy a tej ne apadjon el. Valamiért csak reggelente fogadta el a cicit, de elégé meg kellett küzdenem vele, hogy hajlandó legyen szopizni. Két hete volt megint egy szopási sztrájkja (azt hiszem így hívják ) amikor reggel sem volt hajlandó elfogadni a cicit pózt kellett váltanom, hogy újra hajlandó legyen szopizni. Délutánonként is próbáltam mellre tenni, de elfordul tőle vagy ha be is kapja inkább megharapja vagy húzza. Mondjuk ma délután meglepetésemre egy kicsit hajlandó volt szopizni. A cumit meg nem szereti kiköpi.

904. anyx (válaszként erre: 893. - Picipötyi)
2013. szept. 23. 23:14

Szia Picipötyi!


Sajnálom, hogy így alakult...Igen, így, hogy előző gyermekedet sikeresen szoptattad nehezebb elfogadni, hogy ez most nem sikerül. Én is így vagyok ezzel. Én nem vagyok szakértő, de biztos van valami oka,hogy nem szopik a babád, hanem csak "rágcsál".

Kívánom, hogy sikerüljön megtalálni az okot, miért nem szopik a babád, és végre jó irányba forduljanak a dologok!

2013. szept. 23. 16:48

Kedves Pofianyu!


Köszönöm a számot és írtam neked pár sort priviben, ha van időd válaszolnál rá, priviben???

Köszönettel:

Picipötyi

902. Picipötyi (válaszként erre: 899. - Pofianyu)
2013. szept. 23. 15:32

Szia Pofianyu!


Nem etetem cumisüvegből, mert nem akarom megkockáztatni, hogy leszokjon a ciciről, legalább erről a kevésről. A szoptanittal küszködünk, bár azzal sem az igazi. Sokszor bealszik. De amikor cumisüvegből etettem, azzal is küszködtünk nem keveset. Abból is nehezen evett, agy nem erőltettem, inkább maradt a pohár.

2013. szept. 23. 15:24
a www.kisbaba.com oldalon is feltehetitek a kérdéseiteket, ott is én válaszolok!
900. pofianyu (válaszként erre: 898. - Szandi9006)
2013. szept. 23. 15:23

Szia Szandi!


AZt szeretném kérdezni, hogy éjjel szopizik a babád? Hányszor? És olyankor sikeról mellretenni?

Kap cumit vagy cumisüveget?

Próbáltad már hogy nyugis körülmények között próbálod napközben mellretenni? Mióta áll fenn ez a dolog?

Pofianyu :)

2013. szept. 23. 15:14
Van olyan Picipötyi, hogy egy baba nem tud jól szopizni. De cumisüvegből adod neki a pótlást, nem? Abból tud szopizni, ugye?
2013. szept. 23. 15:00

Szia Pofianyu!


Öt hónapos a kisfiam és csak arra szeretnék választ kapni, hogy miért van az, hogy csak reggelente fogadja el a mellemet? A nap további részében egyszerűen nem hajlandó elfogadni régebben még délután sikerült mellre tenni, de most már nem. Reggel is sietnem kell a mellre tételre, mert ha nem sikerül azonnal mellre tenni akkor elkezd sírni és szinte esélytelen, hogy meglehessen szoptatni.Meg ha egy kicsit is eltereli a figyelmét valami utána már nem lehet őt megszoptatni. Nem tudom, hogy ez miért van és eddig senki nem mondott rá semmit, hogy miért lehet.

2013. szept. 22. 19:05

Pofianyu!!!


Kérdésem!!! Van olyan, hogy egy baba, nem tud szopni?????

896. Picipötyi (válaszként erre: 894. - Pofianyu)
2013. szept. 21. 17:35

Szia Pofianyu!


Igazából nem most kezdte, a kezdetek óta van ez. Van amikor jobban, van amikor kevésbé. De a tény, hogy sokszor inkább rágcsálja, mint szívja.

Úgy eszik, hogy először kicsit cumizgatja, hogy elinduljon a tej, majd 1-2 percig szívja utána újra cumi és rágcsa, majd szépen elalszik. Nem szívja úgy igazán, mint ahogy kellene. Amikor a házi szoptanit van a szájába, akkor sem igazán szívja, ezért gondolom, hogy nem igazán tud szopizni a babám. A száját is folyamatosan kell igazgatni, mert nem pöndörödik ki rendesen, bár mindenki azt mondja nem olyan vészes. Van amikor olyan szépen szopizik, akkor meg is van a látszatja, mert még a rossz mellemből is kiszívja az 50 milit, de ez a ritkább eset. Inkább ráfog keményen és úgy próbálja. Nem igazán tudom és még nem is szeretném elengedni a szopizást, mert a másik 2 gyereken látom mennyit jelent. Ráadásul addig nagyon szeretném szoptatni azzal a kis tejjel, amíg el nem lehet kezdeni a hozzátáplálást, már csak 2 hónap :-( Pótolok, ha kell bár néha azt sem fogadja el, így még nehezebb. Bár vannak jobb és rosszabb napok. Van amikor majdnem 4 deci anyatejet is tudok adni a lefejt anyatejjel együtt, van, hogy éppen, hogy 2,5 3 deci. De már ez is több mint az eddigi 2. Bár még lehetne egy kicsit több. Igen, megírhatnád, hátha... Tudom, hogy minden baba más, de akkor sem értem, mért vannak ilyen különbségek gyerekek és gyerekek között. Mástól is hallom, hogy nem tudja szoptatni, pedig az előzőt szoptatta.

2013. szept. 21. 11:56

Szia,


Én is megszenvedtem ezzel a szoptatás dologgal, nekem is lelkiismeret furdalásom volt amiatt hogy nem tudom szoptatni és nem fogadja el a mellem a pici. Kellett több hét mire kihevertem a dolgot, persze rajtam kívül senki nem látta ekkora problémának a dolgot. Cumisüvegből etetem a babát és lassan kihevertem hogy nem sikerülhet minden úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva. Szerintem fontosabb hogy nyugodt és kiegyensúlyozott tudj maradni és élvezd a babázást, mint görcsölni és tönkretenni magad valami miatt amit nem is tudsz befolyásolni. Amit lehetett azt megtetted bőven.

894. pofianyu (válaszként erre: 892. - Picipötyi)
2013. szept. 21. 11:27

Szia Picipötyi,


hát, én sem tudom, hogy mi lehet a babáddal. Az a baj, hogy így látatlanban végképp nem tudok mit tanácsolni. Ezt, hogy rágcsálja, ezt most kezdte? Eddig ezt még nem mondtad.

Azt tudom, hogy nagyon kivagy, meg is értelek. Sajnálom, hogy így alakultak a dolgok, de meg kellene próbálnod elengedni ezt az egészet, mert csak magadat teszed tönkre- és annak semmi értelme! Annyi tejet adj a kicsinek amennyit bírsz, az is rengeteget jelent!!! Ne emészd magad, mert az csak rosszat tesz neked is és a babádnak is!

Gyógytornász: lehet kérni beutalót is a házi gyerekorvostól, vagy keress rá a neten a Dévény tornára és fel kell őket hívni és elmondnai hogy mi a baj és akkor ajánlak valakit. Nekem van egy akinél én voltam a fiúkkal, de ő az Örs Vezér téren túl van, nem tudom, hogy az mennyi tőletek és pár ezer a vizsgálat. Ha érdekel priviben megírom.

893. Picipötyi (válaszként erre: 889. - Anyx)
2013. szept. 20. 22:14

Szia anyx!

Igen könnyű mondani, hogy ne görcsöljön az ember. Már annyira nem is görcsölök. És igen, sok ember mondja, hogy örüljek, hogy ennyit is tudok neki adni....De ez engem nem vigasztal :-(. Most már ott tartok, hogy ha szoptatni kell már félek a fájdalomtól is, mert csak rágcsálja a mellemet, akár órákon át is, de nem szopik. És ez a legrosszabb, hogy ami van, azt sem kiszívja, hanem kirágcsálja. A mellszívó gépet használni, ezek után kínszenvedés. Lehet, hogy lassan feladom. Ma már annyira fájt most este, hogy a másik mellembe belenyilallt valami szúrós fájdalom. Nem tudom még meddig bírom... pedig jó lenne még egy darabig. Most ez van...ezt hozta sz élet.

Azért kíváncsi lennék, hogy miért nem tud szoptatni az, aki már sikeresen szoptatott. Mi az ami meggátolja ezt. Én úgy veszem észre, hogy a fiam sem tud rendesen szopizni, és ez ellen sajnos nem fogok tudni semmit csinálni.... Akárhogy teszem mellre csak a rágcsálás megy, még a házi szoptanittal is 1-1,5 óra egy etetés. És ez így már kínszenvedés. De lassan már belefáradk a kudarcba és a fájdalomba...

892. Picipötyi (válaszként erre: 891. - Pofianyu)
2013. szept. 20. 20:59

Szia Pofianyu!

Én nem tudom mi nagy baja lehet. Teljesen szétrágja a mellemet. Nem is szopizik már, inkább csak rágcsálja a mellemet. Már nagyon fáj. Lehet, hogy itt lesz az ideje annak, hogy abbahagyjam a szoptatást, vagy az ahhoz hasonlót, mert ez a szoptatástól nagyon messze van. A gyógytornászhoz egyébként beutaló kell, vagy hova vigyem???? Állandóan rágj a kezét, ha meg nem a kezét rágja mert mellre teszem, akkor meg a mellemet. Már egyre nehezebben bírom.

Kicsit talán megnövekedett a tejmennyiség, de csak a jobb mellemben, de ezen kívül fáj az egész amit a fiam csinál.

Nem tudom..... Amikor végre úgy érzem, hogy egy kicsit jobb, akkor kezdődik elölről az egész :-( Még talán egy próbát megér, de nem hiszem, hogy ebből lesz még valami....

891. pofianyu (válaszként erre: 887. - Picipötyi)
2013. szept. 18. 07:22

Szia Picipotyi,


Nem lehet hogy tenyleg van valami tonus problemaja a babadnak? Erre gondolok, amikor irod, hogy egyik odlalt nem nagyon akarja szopizni. Lehet am hogy nem a te melleddel van a baj, hanem pl a nyaka feszes, vagy a valla es emiatt nem szeret azon az oldalon szopizni. Erdemes lenne elvinniegy gyogytornaszhoz,megmutatni. Te nem latod rajta, hogy altalaban mindig egyfele forditja a nyakat stb?

Az, hogy milyen pozban szoptatsz, arrol csak annyit, hogyha menne a szopi, akkor fejenallva is szoptathatna

, ha az jon be nektek. Persze van egy bizonyos poz a nagykonyvben, de ha egy baba ugyes akkor akarogy tud szopizni....ami nektek kenyelmes. De azert en mindenkepp megnezetnem, hogy nincs e valami gondja az izmaival. Kis torna csodakra kepes"

890. pofianyu (válaszként erre: 888. - Anyx)
2013. szept. 18. 07:18
Koszonom szepen, es neked is tovabbi boldog babazast! Van egy honlapom, a kisbaba.com, ott egyre tobb erdekes cikk lesz fent! :-)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook