Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1099. pofianyu (válaszként erre: 1090. - Picipötyi)
2014. febr. 20. 17:15

Szia Picipötyi,


éjjelente mit jelent h nehezen alszik vissza? Mennyt vagytok ebren? ez most csak a hozzataplalals ota van?

Amugy nagyon ugyesen csinalod, csak igy tovabb!

Az ejszakai szoptatas meg amugy jot tesz a tejmennyisegnek, noveli azt, mert ejjel ettol tobb prolaktin termelodik!

Gondolj erre:)

1098. pofianyu
2014. febr. 20. 17:13

Sziasztok:

Nagyon igaz, amit Picipötyi ír, Vanda, ne add fel, a babák ennyi idősen sokszor nyűgösek már délután és estefele. Ha jól értem abbol amit írsz, hogy időre eteted nagyjából? Nem kell az időpontokkal foglalkozni, ha nyűgösnek látod akár 10x is megkínalhatod cicivel, vagy próbáld ringatni. Én a mai napig akkor szoptatom a kisfiamat amikor ő szól, hogy szeretne, teljesen mindegy hogy mennyi ideje szopizott. Az lenne a legjobb, ha meg sem tudnad mondani, hogy mikor szopizott napközben, mert annyira ad hoc jellegű lenne. A babáknak a szopi minden, ahogy mi sem tudjuk hogy pontosan mikor ittunk egy pohar vizet, mikor simogatott meg a párunk, mikor ettünk egy kis csokit az ebéd után, így a babáknál sem kell beszabályozni, hogy mikor szopizhatnak. Próbálj meg belelazulni hátha könnyebb lesz!

Sok sikert!!!! :)

2014. febr. 20. 16:57

Azt is kipróbálhatnád, hogy nem vársz a szopival, hanem amikor úgy érzed már nyűgös, akkor is odaadod neki a cicit. Estefelé sokkal nyűgösebbek a picik, mint egyébként. Lehet, hogy csak a közelségedre vágyik, nem is annyira az etetésre. De pofianyu is ír majd neked, Ő jó tanácsokkal tud ellátni, ezeken kívül is.

Tudom milyen nálam is van még 2 rajta kívül és velük nehezebb, mert már elég nagyok. Néha még annyira sem értik meg, mint a picurik :-(

1096. Vanda87
2014. febr. 20. 14:17

Lehet hogy megprobalom etszervezni az estet. Később furdetem,utána kap enni és leteszem aludni,előbb mint eddig. Így nem kell meg várakoznia az utolsó evesre,bár lehet hogy így eggyel kevesebbet eszik majd. Így több időm lesz este,viszont attól tartok mire lefekszem ő kel majd enni

Így én leszek kialvatlan,de megpróbálom. .

1095. Vanda87
2014. febr. 20. 14:08

Lehet h ezt érzi is rajtam. Most még a szakdolgizatom is írnom kell,és csak este van időm. Pont mikor a legjobban nyuglodik szegenyke...

Mivel a nagyok bolcsiznek,sok bacit hazahoznak,így még szeretnek szoptatni! De ha az esti nyugalmat a cumisuveggel ernem el,raszokna? Nem tudom....

Mindenesetre köszönöm a tanácsokat!

1094. Vanda87
2014. febr. 20. 14:04
2 évvel ezelőtt is volt ilyen feszengos dolog a másik kisfiamnal,de ő szinte minden évesnél ezt csinálta. Akkor azt hittem,nem akar szopizni,m már be se vette a szájába,cumisuvegbol elfogadta. Ikerteso szopizott. Lényeg,hogy 2 hónap alatt még mikor mind2en szépen ettek akkor us nbegyulladt a Mellem,csak antibiotikum mellett jött rendbe. Így a sok idegeskedes miatt inkább abbahagytam a szoptatast. Utána soha egyszer se volt feszenges a tápszer mellett. Ezért gondolkoztam ezen. Nem tudom mit kéne változtatnom. Estére én is fáradt vagyok,3 gyerek van itthon
1093. Picipötyi (válaszként erre: 1092. - Vanda87)
2014. febr. 20. 13:51
Hidd el Vanda teljesen felesleges tápszert adni neki.....az sem oldaná meg a problémát, ráadásul lehet, hogy el sem fogadná. Ha van tejed teljesen felesleges.
1092. Vanda87
2014. febr. 20. 13:40

Szia. Szeretnek megint segítséget kérni. Pici 3 hónapos. Este csak a nyuglodes megy. 6-7 kor eszik,ezután lenne még egy evés 9-10 kor,majd nagy alvás. A 2 evés közt még aludhatna,de nem tud. Álmos,nyugos,de csak elszunnyad par percre. Valahogy szorakoztatjuk evesig,mikor már semmi nem hasznal,akkor szopizik. Illetve szopizna,de ekkor jon a feszenges,amiről korábban már írtam. Így se nem aludt,se nem evett ,sok időnk elmegy vele,végül így

alszik el. 3-4 ig így is alszik,majd eszik. Most azon gondolkozom nagy baj lenne e ha este tapszert adnék neki?

2014. febr. 18. 15:15
Egyébként mikorra (mennyi idős korára) kell vagy lehet kiváltani egy szopit "rendes" étkezéssel?
2014. febr. 18. 14:43

Úgy kb. 2 naponta kap egy kis tejpépet, gabonapéppel keverve (amiben glutén van), előfordul, hogy még egy pici banánt is teszek bele.

Kapott apukájától (mert tegnap én nem voltam itthon, mikor felébredt) egy kis almát keksszel. Banánt kapott már, általában anyatejjel keverem neki és egy kis burgonyával, de a legjobban a húslevesemből szereti a sárgarépát és krumplit, egy pici lével (2-3 kanálka). Ezért mostanában odafigyelek, hogy ne használja ételízesítőt, mert abban nem tudom mi van, csak épp egy kicsit, inkább a sót részesítem előnyben. Nagyon változó,van, hogy 2-3 kanállal eszik csak, van, hogy többet. Először szopi után adtam neki, de úgy nem volt igazán nyerő, így most azt próbáltam, hogy amikor már látom, hogy lassan szopizna, akkor kap egy kis valamit (nem sokat, nehogy a szopi kimaradjon) és utána cici. De ahogy észrevettem, inkább úgy van, hogy cici-más-cici.......ez a tuti nála :-))) Napi 1x, ha nagyon necces a tejmennyiség (amikor nem sikerül ennem) esetleg 2x megpróbálok kóstoltatni. Nem haladunk nagy iramban, mert nem akarom megerőltetni a kicsi pociját. A legnagyobb bajom, hogy egyszerűen nem tudom igazán a rendszerességet beiktatni, egyedül az esti fürdetés van behatárolva 7-7,30 kor, utána már csak szopi, de mostanában még utána elég sokat fent van. Este most 2-3 napja 2 ciciből etetem... de nem sokat ér (ki is bukja) :-(

A kekszet azért találtam jobbnak a babapiskótánál, mert az összesbe tojás van, amit viszont nem lehet ebben a korban adni......nem is értem mért csinálják akkor.

A lényeg, ha kap mást is akkor utána is cicizünk, mert igényli........szerencsére.


Igen csak kicsit fárasztó és a tejtermelésre is rosszul hat, hogy éjszakánként van, hogy 3x is felkel és van, hogy nagyon nehezen alszik vissza :-(

1089. pofianyu
2014. febr. 18. 12:05

Szia Picipötyi,


az én fiam sem alszik egyhuzamban sosem 4-5 órát, pedig elmúlt 11 hónapos és a bátyja nem igy csinálta...ha ez boldogít:))) A viccet félretéve, tényleg nem egyfirmák a babák és abban a korban amiben ti is vagytok, a nappali szopik lerövidülnek, minden elvonja a baba figyelmét és emiatt is ébred éjjel többször. Ez sajnos igy van, vannak szerencsésebb szülők és babák, de nagyon sokan vannak ugyanebben a cipőben. Ne keseredj el, kitartás, gondolj arra, hogy az éjszakai szoptatás nagyon fontos a tejtermelés szempontjából! :) Délelőtt kináld meg szopi után egy kis idővel valamivel. Bármivel, mármint bármivel amivel szabad:) Semmi baj amugy ha kitolódik délutánra akár, csak arra figyelj, hogy kapjon mást is mint anyatejet de nem kell nagy mennyiségeket, csak amennyit szívsen megeszik. Miket adsz most neki? hol tartotok?

2014. febr. 17. 12:31

Nem teljesen, de például mára enyhült egy kicsit :-(

Abban tudsz e segíteni, hogy a fiam mióta elkezdtük a hozzátáplálást szinte semmit nem alszik, éjszakánként 3x-4x ébred. Tudom, hogy ebben a korban ez elvileg törvényszerű, de én ebben már egyáltalán nem vagyok biztos. a cikkek szerint 14 órát kellene aludnia 24 óra alatt, de ez nálunk ép hogy meg van összesen 8-9 óra :-( Én már teljesen kivagyok, nagyon fárasztó amit csinál....néha olyan, hogy szopi alatt alszik, ahogy leveszem 5 percen belül megébred jól el van félórára rá éhes, mert hát nem szopik rendesen. Mindkét gyerkőc aludt éjszaka, ő nem :-( Ráadásul azt sem tudom, hogy az új élmények miatt nem tud aludni illetve ébred éjszaka, vagy mert éhes.

Elvileg délelőtt kellene a hozzátáplálást elkezdeni, de nekem délig annyi tejem van, hogy nem kell neki, így ez délutánra tolódik. Ez nagy baj??

például tegnap este próbaképp 2 mellből etettem, hátha kevés neki éjszakára az egy, el is aludt, aztán hirtelen megébredt és olyan mintha átesne a holtponton és nem alszik, ráadásul nagyon sokat vissza is bukott a tejcsiből. Kicsit tanácstalan vagyok.... tudom, hogy minden gyerkőc más, de én az, hogy 6,5 hónaposan egyszerűen nem tud 4-5 órát huzamosabban aludni, csak 1 max 2 órát....az sztem nem normális :-(

1087. pofianyu
2014. febr. 17. 11:10
Elképzelhető h van egy kis tejcsatorna dugulas, legalabbis olyankor tud fájni a szoptatás, főleg az elején a szoptatás elkezdésekor, aztán jobb lesz a szopi végére. ha harapna, azt érzenéd, azt tudnád, hogy az kis fogacska volt:) elmult már vagy még mindig ugyanannyira fáj?
2014. febr. 16. 18:11
Igen, ez a legújabb :-( a bal jobban mint a jobb. Nem látok különösebb elváltozást, egész szopi alatt piros volt eddig is, ez nem változott. Nem próbáltam, mert örülök, hogy ebben a pózban már egész jól szopizik.
1085. pofianyu
2014. febr. 15. 22:05
Ez most teljesen uj dolog?? Es mind a ket melled faj vagy csak az egyik? Nem latsz valami elvaltozast a bimbon? Minden szopinak igy van. Probaltal maspozt?
2014. febr. 15. 11:56
de van, hogy egész szopi alatt :-(
2014. febr. 14. 23:00
Amikor szopik, a mellbimbó és amikor "ráharap", szopi elején.
1082. pofianyu
2014. febr. 14. 22:31

Szia Picipotyi,


Azt hiszem 24 orat lehet tarolni, de en nem szeretem annyit, megmondom oszinten.....

Miert faj a cicid? Mind a ketto? Es pontosan hol es mikor? Szopi kozben vagy utan? Es helyileg melyik reszen?

2014. febr. 13. 23:13

Pofianyu!


A fagyóból kivett anyatejet, meddig lehet utána a hűtőbe tárolni???

Illetve még annyi, hogy rettentően fáj a cicim, mikor a fiam szopizik. Lehet a foga miatt? Ami még nincs....


Üdv: Picipötyi

1080. pofianyu (válaszként erre: 1077. - Picipötyi)
2014. febr. 8. 22:29

Buszke is lehetsz magadra Picipotyi! :-) nagyon ugyesek voltatok es nagyon jo hogy kitartottal!!!!:-)

En a helyedben nem eroltetnem a dolgokat, tejpepet szerintem ne adj, tele van cukorral es glutennal es tejjel, igazan nem egeszseges. A sinlac akkor mar sokkal jobb, ha valamit szeretnel mindenkepp adni. En varnek es lassan kostoltatnam, ha a sulya nem csokken, pisis pelusa is vane eleg, akkor nem lehet gond. Szoptass sokat tovabbra is!

Irj ha barmi meg felnerul:-)

1079. pofianyu (válaszként erre: 1078. - Mogyi)
2014. febr. 8. 22:27

Szia!


Miota all fennt ez a probelma? A babad kap cumit? Es miota hasznalsz cumisuveget?

Az anyatejes babaak nem egyforman gyarapodnak, van olyan akar hogy egy hetig semmit sem gyarapszik egy kisbaba. Nem erdemes az eteteseket sem kulon meregetni, iabb csak hetente egyszer lemerni es abbol latod, hogy hogy alakul a sulya. Ami fontos hogy legyen napi 5-6 pisis pelusa, akkor biztos jut be elegendo tej.

Higy vagytok most?

1078. mogyi
2014. febr. 5. 17:29

Kedves Pofianyu!


Abban szeretnék segítséget kérni, hogy azt vettem észre hogy a 10 hetes anyatejes kisfiam szopizáskor hamar bealszik mostanában. Méregettem és nem eszik sokat, van h 20-30 milit, ami nagyon kevés. Elalszik és persze gyakrabban eszik. Cicin sokat van, szopizik, de sokszor nem is hallom hogy nyel, mintha csak cumizna egy ideig, aztán hallom hogy nyel, aztán cumizik és elalszik. Tejem van, mert le szoktam fejni utána, mert feszülnek a melleim. Nem tudom hogy tudnám visszahozni a régebbi evéseit (80-120 milit evett etetésekkor). Hetente 200-250 grammot hízott eddig, most meg fele ennyit se.

Van esetleg valami tanácsod?

Este vacsira a reggel lefejt tejből adok neki 80 milit 3 napja, utána még cicire teszem, szopizik és elalszik. Remélem ezzel nem csinálok bajt, de így legalább tudom hogy eleget eszik. Napközben csak ciciről etetem.


Válaszodat, segítségedet előre is köszönöm!

2014. febr. 5. 14:59

Szia Pofianyu!

A rotavírus mellett adeno vírust kapott el a pici. A többi vírus amit néztek még negatív lett.


Sajnos emiatt a hozzátáplálás az elég pocsékul megy, mert nem hajlandó semmit megenni, csak a cici!!! A szoptatási tanácsadóval beszéltem (akinél voltunk) mondta, hogy ha nem eszi a gyümit, akkor adhatok neki tejpépet. Azt is mondta, mivel az anyatejnek sokkal változatosabb íze van, mint az "almának", így a jól szopó csecsemők akkor kezdenek el igazán enni, amikor már olyan dolgokat ehetnek, amit mi felnőttek. Így már értem, hogy a csontlevesből kivett sárgarépa miért ízlett neki :-)))

Egyébként a krumplit is külön kell majd vele megkóstoltatni? Vagy azt rögtön keverhetem más zöldséggel, gyümölccsel. Egyébként azt mondta még hogy van receptköteles (sinlac) gabonapép, ami még jó első tápláléknak.


Úgyhogy így jártunk. Azért rossz csak mert szegénynek látom már nem elég az anyatej. A rossz mellemből az elmúlt 6 hónap alatt 2 szopira nem evett 190 milit :-) tegnap meg egy ültő helyébe, igaz kellett hozzá egy óra :-) rá 1 órára megint éhes volt. Tehát sajnos tényleg igaz, hogy még ha van is mennyiség, nem olyan kielégítő mint az első 6 hónapban. De büszke vagyok magamra, hogy még mindig szopik és tudom szoptatni. Mondta a tanácsadó is, hogy büszke rám, mert tudja mennyire nehéz volt. Hát......JÓL ESETT :-)))


Egyúttal neked is szeretném megköszöni a segítséget és hogy tartottad bennem a lelket, eddig is. És remélem ezután is tudunk beszélni, ha valami problémásabb lenne.

Üdv: Picipötyi

1076. pofianyu (válaszként erre: 1075. - 4c1a787e8f)
2014. febr. 5. 14:47
igen :-)
1075. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1072. - Vanda87)
2014. febr. 5. 10:01
Ilyen egy normális gyerek..
1074. pofianyu (válaszként erre: 1073. - Vanda87)
2014. febr. 4. 11:52

Szia!


az ilyen pici babáknál nagyon tipikus amit leirsz. Délután, este nagyon nyűgösek tudnak lenni, ez az első hónapokban lezajlik, ahogy érik a baba idegrendszere és bélrendszere, ahogy szépen lassan hozzászokik a kinti élethez, úgy csökken ezeknek a nyűgös óráknak a száma. Nem hiszem, hogy étel lenne az oka, mert akkor nem csak este lenne nyűgös.

Ilyenkor a legjobb amit tehettek, hogy sokat ringatjátok, hordozod, szopi ha szeretne, akármennyit, tényleg, és aztán elmúlik majd ez az időszak, meglátod!

kitartás!

1073. Vanda87
2014. febr. 3. 22:05
Most azon gondolkozom,hogy talán étel allergia. Tejet nem sziktam inni,de joghurtot ha megkivanom eszek. Bár sajtot szinte minden nap eszek egy-egy szeletet.... Felirom majd,htha észre veszek valamit. De lehet az hogy valamire allergiás,és csak este fajdul meg tőle a hasa?
1072. Vanda87
2014. febr. 3. 21:54
Szia. 2mellbol szoptatok,de ma különösen figyeltem,hogy ne tegyem át korán. Volt,hogy csak az egyikbol evett,napközben nem is volt gond. 6kor evett,majd lefekvés előtt 9kor újra elojott az esti hasfajas. Ugyanaz. Evett pár perce,feszenges,sírás,karon hason tartva megnyugvas. Megpróbáltam utána mégegyszer,fekve,pár perc után ismét a feszenges. Megint megvartam amíg megnyugszik,nem akartam annyiban hagyni,magamra feltettem és igaz hogy nem valami sokat,de szépen e vett,el is szunditott. Letettem,alszik :) meg most sem értem mi a gond...
1071. pofianyu (válaszként erre: 1068. - Vanda87)
2014. febr. 3. 11:14

Szia!


a zöldes széklet lehet azért mert túl sok első tejet kap. Milyen módon szoptatod? Ezen azt értem, hogy egy ciciből vagy mindig kettőből és mikor cserélsz cicit? Ha túl gyorsan, akkor mindig csak a tej elejét szívja ki, amiben sok a laktóz és a túl sok laktóz tud zöld székletet és hasfájást produkálni! www.kisbaba.com oldalamon írtam erről egy cikket! Ott azt is leírtam, hogy mi a teendő! :)

1070. Vanda87
2014. febr. 3. 09:07

Szia. 2szer kakil,de elég híg. Legalább 5 pisis pelus. Eddig napi 9szer evett,egy hete inkább 6-7szer,többet alszik éjszaka. 6kg felettn,2900 g-mal született :)

Nem értem szegényt, hogy mi lehetett este. És általában este fordul elő. A folytatásban egyebkent Tegnap éjfélkor felkelt enni,nem volt semmi gondja. 3kor újra evett,aztán szinte reggelig feszengett,amikor is sikerült neki kakilni.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook