Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1009. anyx (válaszként erre: 1005. - Picipötyi)
2013. dec. 21. 00:33

Szia Picipötyi!


Sajnálom, hogy újabb nehézséggel kerültél szembe. Egyébként a kicsi fiammal én is így vagyok, amikor kikecmergünk az egyik nehézségből, jön a következő próbatétel. De ettől függetlenül én is bevállalnám a harmadik gyereket.:-)

Remélem, hogy visszajön a tejed, egyszer már visszajött, miért ne sikerülne még egyszer. Nekem a gyakori szoptatáson kívül a görögszéna tea segített. Az íze nem túl kellemes, de nekem már egy napi fogyasztás után emelte a tej mennyiségét.

Egy próbát lehet, hogy neked is megérne...

1008. kkiraly
2013. dec. 20. 20:44
Azt elfelejtettem írni, a súlya 5280 gr volt, ami 5 héten át nem gyarapodott. Ma reggel 5700-at mértem, de közben 4 hatalmas kakája is volt a héten. 4 hónapos.
1007. kkiraly (válaszként erre: 998. - Pofianyu)
2013. dec. 20. 20:39
Kedves Pofianyu! Köszönöm válaszod, elmesélem Nektek, hogy haladunk. Kerek 410 grammot gyarapodott a súlya 1 hét alatt. Nem adtam tápszert, dehogy! 1 napra magamra tettem, rengeteget volt rajtam, és olyan sűrűn etettem, ahogy csak tudtam! Az első nap estére elfogyott a tejcsi, illetve nem bírta kivárni, míg belövell a tejecske, és sírt. Hordoztam, így megnyugodott, bealudt, aztán újra próbáltuk, mígnem sikerült megetetni. Másnap már több tejem lett, annyi, hogy estére sem fogyott el, csupán kicsit később lövellt be, kicsit sírt, de végül jóllakott. Harmadnapra annyi tejem lett, hogy akár óránként is etethettem volna, nem gond. Szinte hihetetlen, de igaz! Éjjel egyszer kel, jól belakik, aztán kb 2 óránként etetem, kivétel, ha alszik. Arra figyelünk, hogy napi min. 8× eszik, ami eddig bizony csak 5 vagy max 6 volt. Nagyon jó alvó, nyugis baba, ezért jártunk így sajnos... De visszafordítottuk a dolgot, és azóta gyönyörűen gyarapszik! A két nagyobbal azért nem volt ilyen gondunk, mert a tejleadás miatt a napi etetéseken kívül legalább kétszer fejtem, ami most elmaradt, viszont csökkent a tejem. A szomorú ebben, hogy 2 védőnőnk is van, de egyik sem próbált ésszerű segítséget adni, az egyik tápszert, a másik gyümölcsöt javasolt... Mindkettő elmagyarázta, hogy 3 gyerek mellett már nem lehet úgy szoptatni, ne is várjam magamtól... Akkor eszembe jutott a nagymamám, aki a 7. gyerekét is szoptatta, még 1 éves kora után, pedig még dolgozott a földeken is... ha neki ment, nekem miért ne? Köszönöm a segítséget, és hátha valaki ilyen cipőben jár, mint én, higgyen benne, hogy sikerül visszahozni a tejtermelést! :)
2013. dec. 19. 15:22

Szia Pofianyu!


Ilyen az én formám....amikor végre úgy tűnik sínen vagyok, megint kapok egy pofont az élettől.

Megjött a mensesem és szinte alig van tejem. A gyerek folyamatosan üvölt éjjel-nappal, nem alszik állandóan a cicin lóg...de szinte semmi hatása. Egyszerűen nem gyarapszik a tejem. Tudsz valami tanácsot erre?

Lassan úgy érzem, hogy most nem akarja a sors, hogy ezt a picimet szoptassam :-(

Nem adom még fel, de kicsit elkeseredtem.

Mivel egyik gyermekemmel sem volt ilyen, a kérdésem, hogy ha elmúlik akkor visszatérhet a tej mennyisége. Sok helyen olvastam, hogy a tej íze megváltozik ilyenkor és vizesebb lesz, de 1-2 nap alatt helyre jön...viszont nálam már elmúlt az 1-2 nap.

Várom válaszod, mit csináljak.

Olyan jó lenne legalább a 6 hónapot kibírni, nagyon nem szeretnék neki tápszert adni.... a hozzátáplálásról meg most már mindenhol azt olvasom, hogy sokkal több kára van mint haszna.

Üdv: Picpötyi

1005. Picipötyi (válaszként erre: 1004. - Anyx)
2013. dec. 17. 16:42

Szia!


Én sem merek neki adni semmit, Ráadásul amilyen szépen ivott pohárból 3 hónapja, mióta szopik nem tud :-) sőt még a kanálból sem, így valószínűleg még nem is érett meg a hozzátáplálásra. Szerintem ez a 1200 mili ez baromság. Minden baba más. Most néztem a nagyobbik fiam kis könyvét: ő 5600 grammal született mindig 150-180 grammokat szopott, mégis szinte ugyanannyi volt a súlya annyi idősen mint most a fiamnak, vagyis pl. nem duplázta meg a súlyát 6 hónapos korára, sőt 1 éves korára sem, mégis szépen fejlődött, mindig az átlag felett volt. Érdekes is lett volna fél évesen 11 kilósan vagy 1 évesen 16 kilósan. Valószínűleg a pici is ilyen lesz, ilyen típus. Én ezért nem is foglalkozom azzal, hogy mennyit kellene ennie a súlyához képest. úgy se eszik meg annyit, hiába próbálom. Az a gyerek aki elalszik a cicin...én nem hiszem hogy nagyon éhezne...csak ott érzi igazán jól magát. fejlődik, nem hízik rohamosan, de fejlődik, nem veszít a súlyából. Függetlenül attól, hogy az én fiam iszonyúan hisztis, állandóan sírdogál. és hiába próbálom délután sem eszik meg 100-130 milit. és napi 8 eszik. Ha meg reggel valamilyen oknál fogva 210 milit szopik, azzal sem bírja 2,5-3 óránál tovább...Ha meg elolvasod az LLL cikkeit, abban bár az van, hogy testsúly kg-ként 150 mili, mégis azt írják, hogy nem változik az igény illetve a mennyiség, kivéve ha növekedési ugrás van. És ez a 2 info ellentmond egymásnak sztem. Mindegy, az én gyerekem is ilyen, max 8 deci 1 nap. Amíg azt mondják a tanácsadók, hogy amíg nem csökken a súlya nincs baj, addig inkább hiszek nekik (akik ráadásul speciálisan is ezzel foglalkoznak) mint a - félreértés ne essék , én imádom a mi gyerekorvosunkat, de már nem fiatal és a régi dolgok híve - mint neki. Én még mérem még sem eszi meg az enyém sem többet 800 milinél, akárhogy számolom. És ezen már nem is görcsölök. Amikor kapott tápszert akkor sem evett belőle szinte soha, csak 10-30 milit. Hiába akartam én neki 120 milit adni nem kellett neki.

Bár sokszor van szenvedés és éjszaka 2x is szopik, bár sokszor 2 szívás után bealszik, tehát inkább megnyugtatás neki, s már mocskos fáradt vagyok. De ha tápszert adnék szerintem akkor is felkelne. Ma például az istenért nem aludt még 20 percnél többet, azt is csak a cicin. De ez van. Ő egy ilyen gyerek. Ettől függetlenül még szívesen bevállalnám a 4. gyerkőcöt is :-)

1004. anyx (válaszként erre: 1003. - Picipötyi)
2013. dec. 17. 14:39

Szia!


Örülök, hogy jól alakult nálatok is a helyzet!:-)Én is eldöntöttem, hogy fél éves kora előtt még almalevet sem adok neki. Annál is inkább, mert a baba hasfájós, és félek, hogy a hozzátáplálás elkezdésével ez csak fokozódni fog.Védőnőnk szerint 150 ml az igény testsúlykilógrammonként. Az azt jelenti, hogy 1200 milit meg kéne ennie naponta, mivel már 8kg felett van. Ahhoz képest szerintem most sem eszik meg 800-nál többet, bár az utóbbi időben már nem mérem.

1003. Picipötyi (válaszként erre: 1002. - Anyx)
2013. dec. 17. 10:46

Szia!


Nálunk detto ugyanez a helyzet. Hiába szopna többször max. 800 mili nálunk is a napi fogyasztás :-) Lehet, hogy ez a mi gyermekeinknek sok még ha azt is mondják, hogy állítólag minimum 1 liter anyatejet kellene enni. Én arra gondolok, hogy nagyon jó a tejünk... és ez kezd engem is megnyugtatni :-)Bár mi még csak majdnem 5 hónaposak vagyunk, de már látom, hogy ha nem történik valami eget rengető nagy baj, akkor biztos, hogy kizárólag anyatejet fog kapni 6 hónapos koráig. Még akkor is ha vannak olyan napok, amikor egész nap a cicin lóg :-)

1002. anyx
2013. dec. 17. 00:12

Szia Pofianyu!


Ez a "bukás" dolog engem is érdekelne, kisfiam születésétől fogva bukós volt, és mostanra (5 és fél hónapos korára) sem jobb semmivel a helyzet. Nagyon sok visszajön abból, amit megeszik, pedig rendszeresen büfiztetjük. A védőnő és az orvos szerint túl sokat eszik, de én ezt nem így látom. 4 hónapos koráig mértem minden etetést, és 800 ml volt a maximum, amit megevett egy nap, azt is kisebb részletekben. Nem eszik egyszerre sokat,inkább többször keveset. Ezzel párhuzamosan a baba hasfájós is (gondolom van összefüggés), ezt sem sikerült még kinőnünk. A jó hír visszont az,hogy kisfiunk 3 hónapos kora óta kizárólag anyatejet kap, gyönyörűen fejlődik, most 5 és fél hónaposan már 8 kiló felett van.:-)

1001. Picipötyi (válaszként erre: 999. - Pofianyu)
2013. dec. 12. 21:54
Nem, eddig nem volt bukós :-(
1000. pofianyu (válaszként erre: 997. - Vszani)
2013. dec. 12. 21:51
de örülök!!!! :))
999. pofianyu (válaszként erre: 995. - Picipötyi)
2013. dec. 12. 21:50
Ez uj dolog nála, vagy eddig is bukós volt?
998. pofianyu (válaszként erre: 996. - Kkiraly)
2013. dec. 12. 21:50

Szia!!


azt szeretném kérdezni, hogy mennyi vlt a legalacsonyabb súlya a babádnak és mennyi most? hány hetes pontosan?

Nagyon gratulálok, három baba, nem semmi! :)

Jól tudod, nem gond ha stagnál a súlya, ha közben: elégdetett és van elég (napi 5-6 db) pisis pelusa! Akkor biztos hogy eszik eleget.

A tápszerrek még várj, próbáld éjjel kelteni is ha akkor nyugisabban szopizik. A fogzás sajnos be tud zavarni. Azt teheted még, hogy szopi előtt fejsz és kiváltod a tejleadó reflexet, és így a babádnak könnyebb dolga lesz! Ez macerás, de ezzel tudsz neki segíteni!

IRj majd hogy hogy haladtok!!!

Pofianyu

997. vszani (válaszként erre: 996. - Kkiraly)
2013. dec. 12. 10:36
Szia Pofianyu a profi a témában, de nálunk is ugyanez volt a helyzet. Betöltötte a baba a 4 hónapot és onnantól kezdve alig hízott néhány grammot hetente. Védőnő, doktornő persze gyorsan megoldaná a helyzetet tápszeres recepttel, de Én nem adtam neki, és Lááám Pofianyu tanácsát követve ismét beindult a hízás. Szóval kitartást és fel a fejjel!
996. kkiraly
2013. dec. 11. 22:08
Sziasztok! Szoptatással kapcsolatosan szeretnék tanácsot kérni. Kisfiam 4 hónapos. 3500 gr-mal és 55 cm-rel született, kizárólag anyatejet kap, szoptatom. Sajnos 5 hete nem gyarapodott a súlya, 5280 gr, 61 cm. 3. babám, és eddig nem volt ilyen gondom, 6 hónapos koráig mindegyiket kizárólag anyatejjel tápláltam, sőt adtam le az anyatejet, annyi volt. Ma pedig tápszerrecepttel tértem haza a védőnőtől, de még szeretnék várni, hátha változik valami. Nagyon nyugis, jó alvó baba, talán ez is gond. Pár hete visszatért az éjszakai evésre, de már nem is bánom, mert akkor gyönyörűen, nyugodtan eszik. Napközben sokszor nyugtalanul, fel-fel sírogat. Biztosan a fogzás is közrejátszhat, 7 hetesen kibújt 2 foga, azóta lassult le a súlygyarapodása. Kb 3 óránként eszik, hiába próbálom sűrűbben etetni, nem fogadja el, csak sírogat, utána viszont szépen elalszik. Sok helyen olvasom, hogy előfordulhat anyatejes babánál stagnálás, de ennyi időn át? Közben nőtt, mozgásfejlődése hatalmas iramban növekszik, nyálzik, jön a foga is. Sokszor csak sír, ha mellre teszem, nem szívja a cicit, ezért nem tudja kiváltani a tejleadó reflexet is, és egy ördögi kör alakul ki, mert nem lakik jól. Persze azt nem tudom biztosan, hogy van-e elég tejem, mert nem mérem, mennyit eszik. Van valami ötletetek, tapasztalat esetleg, szeretném a tápszert mellőzni nála is. Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 10. 14:23
Még annyi, hogy az mitől lehet, hogy amit megeszik, abból ki is bukik, szinte minden etetés után, van, hogy többször is????????
994. Picipötyi (válaszként erre: 993. - Pofianyu)
2013. dec. 10. 14:12

Szia!


Köszi a választ.Azt csinálom: szoptatom éjjel-nappal. Pisis pelusa van és szép sárga széklete naponta többször is, tehát szerencsére biztos jut a zsírosabb tejből is (csk amit megeszik az pár óra múlva ki is jön, tehát semmit nem hasznosít belőle). Csak egész nap ébren van, 20 perceket alszik és most pár napja már éjszaka sem alszik, órákat van fent, elgagyarászik, néha torka szakadtából üvölt. Össze vissza ébred és szopizik. A másik 2 gyerekemmel szemben Ő nem hajlandó átaludni az éjszakát, ami még annyira nem is lenne baj, ha nem össze-vissza ébredne. A kedve végül is nem olyan rossz, bár csak rövid ideig jó, utána a cici és rajta az alvás.

Büszke is vagyok magamra, hogy a kezdeti kudarc után néha olyan szépen szopik. Bár egy kicsit most el vagyok kenődve, mert már rettenetesen fáradt vagyok én is a nemalvás miatt. Úgy szeretnék neki segíteni, de fogalmam sincs mi lehet a baja.

Tehát akkor ha nem fogja megduplázni a születési súlyát a 6. hónapra, akkor sincs nagy baj???

A nagyfiam is nagy súllyal született és ő még 1 éves korára sem duplázta meg a súlyát (5600 gr volt születésekor) és hát ez a kis manó se volt kicsi a 4430 grammal :-) Mégis egészséges volt.

Köszi, próbálkozunk tovább :-))

993. pofianyu (válaszként erre: 992. - Picipötyi)
2013. dec. 10. 11:59

Szia Picipötyi,


sok minden lehet ez, akár fogzás is ahgy mondod, de lehet, hogy az oltás miatt cicizne sokat az is lehet, hogy valami bújkál benne vagy épp most van növekedési ugrásban. MIndenképp a legjobb ha szoptatod akár 10 percenkent!! Én is hasonló cipőben járok épp csak az én kisebbikem 9 hónapos....

A tejpéppel az a baj, hogy nem oldod meg a fő gondot, azt hogy miért akar szopizni. Valami baja van, a fent emlitettek közül nagy valószínűséggel valamelyik és ezen a tejpép nem segít, Én inkább szoptatnám. A tejpép amúgy is csak cukor és nagy mennyiségű glutén illetve tehéntejből van, ami ugyancsak nem kell a babának, ha elkerülhető.

Az hogy most mennyit hízott az ahogy mondtam nem igazán mérvadó, egy ennyi idős babát nem is kellene mérned már, csak az orvosnak a kontrollokon, mivel ezek a heti mérések semmit sem jelentenek, a hízás abszolút nem egyenletes, így csak arra jó hogy méred, hogy megijedsz! A babádat figyeld, a kedvét és a pisis pelusok számát. Ha van elég pisis pelus, akkor biztos hogy megy be elég tej!

Próbáld minél többet szoptatni és kitartást kívánok, eddig is olyan ügyesek voltatok!!!! :))

2013. dec. 9. 17:46

Szia Pofianyu!


Remélem már meggyógyultatok.

Bezavarhat annyira a fogzás, hogy a múlt hónapban a 790 grammot hízott gyermekem ezen a héten csak 30 grammot hízik???

A jó mellemből már ette a 210 milit is egy evésre, most hogy 29-én megkapta az oltást, szinte semmit nem hízik. A keze állandóan a szájába és amit megeszik még azt is kibukja.., ráadásul az is kevéske, 100-120 mili után egyszerűen bealszik, 10-20 percre aztán újra a cicin lógna.

Ez normális lehet???

Illetve még annyi, hogy tápszer helyett érdemes lehet a 4,5 hónapos gyerkőcnek kóstolóba tejpépet adni pótlásként? Vagy hagyjam és csak a szopi menjen, ha kell 2 óránként??? Bár a mellem már nem bírja, mert annyira rágja, hogy már nagyon fáj.

Üdv.

991. pofianyu (válaszként erre: 989. - Vszani)
2013. dec. 9. 10:32

Szia!


ne haragudj, hogy csak most írok, de betegek voltak a gyerekek és én is....igy nem jutittam géphez.

Sajnálom, hogy ez történt most veletek...az hogy éjjel ébreszted az jó megoldás lehet, ha hajlandó éjjel félálomban szopizni. Az nem szabály, hogy meg kell kétszerezni a súlyt, ez sok mindentől függ, a babák nem ugyanolyan ütemben fejlődnek, függ ez a genetikától is pl. Azt szoktuk mondani, hogy amig nem fogy és van napi 5-6 pisis pelusa addig nem kell aggódni. A korai hozzátáplálás nem szokta a várt eredményt hozni, mert nem az almától fog majd gyorsabban hízni....

A leirtak közül a Sinlac hangzik a legjobbnak, az legalább hipoallergén.

Azt is megpróbálhatod, hogy szopi előtt picikét fejsz, ezzel lefejed az első tejet, ami a vizesebb és marad a hátsó ami a zsírosabb. Ez az ami hizlal elvilge, igy segithetsz a kislányodnak, hogy biztosan megkapja a zsirosabb részt is.

De mesélj, milyen a kedve? mennyi pisis pelusa van? Te hogy látod őt?

Semmiképpen se aggódj, mindárt féléves, és nagyon jó az is hogy eddig szoptattad! Nem kell elkeseredni, az anyatej minden cseppje kincs, akármennyit is kap belőle!

Próbáld meg az éjszakai ébresztést és ezt a elsőtej lefejést, hátha ezek segítenek!

2013. dec. 5. 18:17

Hmmmmm.... erre a válaszodra én is kíváncsi vagyok Pofianyu!

Már az megdöbbentő, hogy 1 alkalommal 200!!! milit kellene ennie egy 5 hónapos babának. Szerintem minden baba más. Az én fiam nagy baba volt, de képtelen 200 milit enni egy evésre, nagyon ritka, hogy a 150-et megeszi, sőt a rossz mellemből van, hogy csak 70-at szopik 1 etetésre, mégis heti 160 grammokat hízik. És ha jól tudom a 4. hónaptól már nem hízik olyan nagy ütemben, mint addig.

És az hogy KELL, szerintem egy kicsit túlzás!

Vszani!

Szerintem azért nagyon ne keseredj el! És ne haragudj, hogy kommentáltam..... Én tudom miről beszélsz.... eddig is a poklok poklát jártam meg, pedig a középső fiam sokáig csak anyatejes volt. De ez a gyermek nem tudott szopni és hosszú idő volt hogy megtanulta és még most is vannak nagyon szenvedős napjaink és még csak 19 hetes lesz szombaton. Fel a fejjel!!! És kitartás!!!

989. vszani (válaszként erre: 984. - Pofianyu)
2013. dec. 5. 11:23

Szia,


Teljes elkeseredésemben írok. Ma voltunk a kicsivel doki néninél oltáson. Az oltást hősiesen bírta a pici, nem is sírt. Helyette sírtam Én, mikor szóba jött az étkezése. Doktornő szerint vékonyka és keveset hízik ezért uccu gyorsan a kezembe nyomta a tápszeres receptet. Miután látta, hogy teljesen neki vagyok keseredve vigasztalt, hogy semmi baja nem lesz a gyereknek a tápszertől de azért, hogy megnyugodjak írt még két tejpépet is. 3 lehetőséget vázolt arra, hogy újra meginduljon a hízás:

- tápszer (Milumil HA 1 optima )

- tejpép amibe keverhetek gyümölcsöt, kekszet, zöldséget (Milumil Sinemil és a BEBA sinlac) Egyáltalán mi a különbség a kettő között?

- gyorsított iramban nekilátni a hozzátáplálásnak


Hát őszintén szólva még az utolsó a legszimpatikusabb megoldás.


Kicsi lány 3090gr-al született, 2790gr volt a legkisebb súlya, tegnap pedig 5240gr volt a súlya holnap után tölti be a 21 hetet. (nov 1 és nov 31 között heti 70gr-ot hízott csak.) 5 hete van még vissza 6 hónapos koráig, de az tuti, hogy nem fogja duplázni a születési súlyát, hogy ha csak szoptatom. Szerinted melyik lenne a legjobb megoldás a további étkezését illetően.


A doktornő még annyit mondott, hogy egy közel 5 hónapos babának 6szor kellene ennie és minden alkalommal legalább 200ml, akkor maradhatna anyatejes. Ettől a mennyiségtől kicsit kikerekedett a szemem. Azt mondja, hogy szép dolog, hogy este 9től reggel 8ig alszik, de ébresszem fel egyszer éjjel is, hogy egyen. Szerinted ez megoldás lehet?


Előre is köszi szépen a választ!

988. pofianyu (válaszként erre: 987. - Picipötyi)
2013. nov. 19. 16:13

Az hogy nyűgös az nem azt jelenti, hogy éhes. Lehet hogy ilyen tipusú gyerek, van aki többet szeretne mint az átlag, folyton kézben lenne, folyton cicizne, foyton ringatni kell....szoktad magadrakötve hordozni?

Ha gyarapszik nem lehet olyan nagy gond.

A tejleadó reflex szokott ilyen szurkáló jellegű lenni....van valami pontosabb lokalizáció? vagy a melledben diffuzan van?mennyi ideig tart? mikor kezdődik?

987. Picipötyi (válaszként erre: 986. - Pofianyu)
2013. nov. 17. 12:16

Csak egy idő után...van hogy az elején és van hogy közben... de teljesen más jellegű, mint amikor a tejleadó reflex működik... az teljesen más érzés.

De pont az a baj, hogy nem mindig jókedvű...sokszor nagyon nyűgös és sírós.

986. pofianyu (válaszként erre: 985. - Picipötyi)
2013. nov. 17. 10:51

Mikor érzed a szúró fájdalmat? Végig vagy csak egy idő után egy kis ideig? Ha igen, akkor az a tejleadó reflex és teljesen normális!

Ha a baba gyarapszik és van elég pisis pelusa (ennyi idősen a kakis már nem mérvadó, mert anyatejeseknél lehet heti egy és lehet napi 10 db is.) Tehát a pisis pelusokat nézve, ha van napi 5-6 és a baba jókedvű, nem fogy, akkor biztos hogy van elég tej, mégha sokszor is szeretne szopni, vagy éjjel ébred többször vagy ha az anya úgy érzi, hogy puhák a mellei.

2013. nov. 16. 20:14

Az nagy baj, ha szúró fájdalmat érzek a mellemben szoptatáskor??? Nem csak abban amelyikből szopik, hanem a másikban is????

Ha a baba nem nyugis, de van elég pisis pelusa, akkor is elég lehet a tej??

984. pofianyu (válaszként erre: 983. - Vszani)
2013. nov. 16. 12:19

Nagyon jó hogy ilyen ügyesen meg tudtátok oldani. Az egy jó ötlet, hogy fejsz, minden szopi után is fejhetnél mondjuk egy órával, mind a két mellet 10-15 percig, tök mindegy mennyi jön belőle, a lényeg hogy inger éri.

Így kiszámolva a heti gyarapodása 125 gramm. Ez igy nem mond sokat, mert a gyarapodás nem egyenletes. Már hízott 2 kilót a születési súlyához képest, ami iszont nagyon jó. Ha aggódsz, akkor fejj többet és add oda kanállal vagy pohárból. Ha pisil eleget és nem fogy, akkor olyan nagy gond nem lehet.

983. vszani (válaszként erre: 982. - Pofianyu)
2013. nov. 15. 22:37

Szia


Születési súly 3090gr, legkisebb súly 2790gr, jelenleg 5040gr. Holnap (szombaton) tölti be a 18 hetet.

Kicsit tartók tőle, hogy 6 hónapos korára nem sikerül megdupláznia a születési súlyát. Ma este kapott először pótlás vacsira. Napközben fejtem le neki maradékot 30milit és azzal már elégedett volt, úgy, hogy előtte szopizott 60milit. Szerencsére nem kellett cumisüveg, meg tudtuk oldani kiskanállal :)

982. pofianyu (válaszként erre: 979. - Vszani)
2013. nov. 15. 16:12

Szia!


kérlek ird meg hogy pontosan mennyi most a súlya, mennyi volt a legkevesebb és mennyivel született és hány hetes.

Az, hogy egy anyatejes baba nem gyarapszik akár hetekig, az nem gond, amíg nem fogy! Nem lineáris a gyarapodás és ebbe belefér a stagnálás. 4-5 hónaposan egy baba többször!!! szopik mint egy újszülött, és ez nemazt jelenti hogy nincs elég tej.

Ha egy baba nyugis, van elég pisis peulsa (napi 5-6) akkor nem kell aggódni.

Kérlek ird meg az adatokat mégegyszer és akkor kiszámolom a gyarapodást.

2013. nov. 13. 20:13

Na ! Akkor te is kaptad a sok "kedves és jó" tanácsot :-( Úgy látom nem igazán érdekli a védőnőket, hogy mi a jó.... :-(

Nálam ugyanezek az adatok vannak 3. napja...és én sem értem. De azért még ne keseredj el nagyon! Nézted már, hogy kb. mikor lehet peteérésed??? Nálam úgy néz ki az is beleszól a tej mennyiségbe...

980. vszani (válaszként erre: 979. - Vszani)
2013. nov. 13. 19:09
Jaaa, és még annyi, hogy a "lelkes" védőnéni annyit mondott, hogy kezdjem el bevezetni az almát, hogy ha nem akarok sokáig tápszert adni a gyerkőcnek, akkor almával kitudjunk váltani 1 étkezést kb 2,5-3 hét múlva.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook