Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1129. lolika74
2014. márc. 29. 07:07
sziasztok!azt szeretném kérdezni hogy valaki volt e már ugy hogy el kellett apasztani a tejét amig szopizott a kisbabája.sajnos nekem el kell semmi más lehetőségem nincs.babóm 4 honapos,,tápszert kell adjak neki.van rá ötletetek hogy csináljam?mert ha nem szoptatom bekeményedik a mellem,és fáj is nagyon.mit kell csinálnom hogy ne legyen tejem?
1128. Petra025
2014. márc. 29. 07:00

[link]


Esetleg itt kérdezz rá, szoptatási tanácsadó válaszol...

1127. lolika74
2014. márc. 29. 06:57
sziasztok!azt szeretném kérdezni hogy valaki volt e már ugy hogy el kellett apasztani a tejét amig szopizott a kisbabája.sajnos nekem el kell semmi más lehetőségem nincs.babóm 4 honapos,,tápszert kell adjak neki.van rá ötletetek hogy csináljam?mert ha nem szoptatom bekeményedik a mellem,és fáj is nagyon.mit kell csinálnom hogy ne legyen tejem?
1126. Picipötyi (válaszként erre: 1125. - Gabika79)
2014. márc. 28. 21:53
De legalább már alszik :-))) Én nem tudom, hogy hogy fogom rávenni, mert nekünk nincs cumink.....illetve nem cumizásra használja :-))
1125. gabika79 (válaszként erre: 1123. - Picipötyi)
2014. márc. 28. 21:37

Köszi a jótanácsokat! :)

Én már hulla voltam a nem alvástól(nálunk is ugyanez volt, hogy 4-5x is fent volt Vince), de bekeményítettem. Ha felébredt, kapott cumit, ha nem volt elég kapott cicit. És szép lassan leszokott az éjjeli ciciről, most ott tartunk, hogy max.1-2x felébred, de vagy saját maga visszaalszik, vagy odaadom a cumit, és alszik tovább! Ezt megcáfolva persze ma hajnali 4.40-kor ébresztett és semmivel nem tudtam visszaaltatni, se cumi, se cici, nem segített, pedig tudtam volna még aludni :)))

2014. márc. 28. 19:47
És irigyellek, hogy a te babád már alszik éjszaka...az enyém van, hogy 4x is felébred és csak a cicivel nyugszik, vagy pl. tegnap éjjel fél 12-kor kelt és 4-ig boldogított, 1x raktam vissza, mire visszafeküdtem felébredt.... Ráadásul folyamatosan áll a kiságyába .... borzalmas :-))) Mondtam is a férjemnek, hogy vagy most hozunk össze még 1-t, míg benne vagyok a nem alvásban, vagy nem lesz kislányunk :-)
1123. Picipötyi (válaszként erre: 1122. - Gabika79)
2014. márc. 28. 19:43

Akkor aggodalomra semmi ok. Sajnos a menstruáció megjelenése miatt szinte a felére csökken a tej mennyiség.... Én már tapasztalatból beszélek!! A lényeg, hogy szoptassd és akkor nem lesz gond utána, tedd gyakrabban mellre, sztem ne hagyd hogy tápszer legyen a vége....... legalább 1 éves korig sztem már féllábbal is ... :-))) Lehet meg sem inná a tápszert.... Egyébként a szakirodalom szerint azért is megjött mert már éjszaka nem szoptatod és eltelik több mint 6 óra... na nálam ez a szakirodalom tévedett, mert sose telt el 3 óra sem mégis megjött, már amikor 4 hónapos volt a picim, pedig az előző gyerkövvel 1,5 évig semmi nem volt.

Úgyhogy szerintem kitartás és pár nap múlva visszaáll minden a régi szintre... Nekem miután elmúlik szopi közbe folyik a másik mellemből a teuj :-))))

Sok sikert!

1122. gabika79 (válaszként erre: 1121. - Pofianyu)
2014. márc. 28. 15:18
Eleve félhomályban, nyugiban szopizunk, de így is gyorsan elfogy a lelkesedése és az érdeklődése :) Reggel szoptatom meg, utána délután, ha már látom, hogy éhes, és este elalvás előtt. Éjjel már nem szeretném újra, 9 és fél hónaposan 10 kg, nincs lefogyva :) Nincs igazán indok, hogy éjjel miért szoptassam, kérni sem kéri. Mivel nagy a cicim, így csak fekve kényelmes nekem, próbáltam többféle pózt, de vagy a hátamnak, vagy a karomnak kényelmetlen. Ja, és tegnap reggelre megjött, lehet emiatt kevés most a tejcsi, remélem pár nap és újra lesz elég... :)
1121. pofianyu (válaszként erre: 1120. - Gabika79)
2014. márc. 26. 11:40

Szia!


mi lenne ha gyümölcslé helyett is megkínálnád cicivel? Az ennyi idős babákat már nagyon érdekli a világ, ilyenkor nehezebb őket lekötni, esetleg ha próbálnál elvonluni vele, csöndbe, félhomályba és esetleg valami más pozíciót is kipróbálnál az lehet hogy segítene. Vagy úgy szoptatni néha, hogy sétálsz vele és ringatod közben. Ha egy baba nem fogy, van elég pisis pelusa egy nap, virgonc, szépen fejlődik, akkor nincs egy bizonyos mennyiség amennyit meg kell egyen. Minden baba más, ahogy minden ember is, nem egyforma az étvágyunk nekünk sem. Úgyhogy azon hogy fél liter tejet kellene egyen egy nap, ne aggódj. Inkább csak azért lenne jó ha többet szopizna, hogy ne apadjon el a tejed. Esetleg ha éjjel is inkább megszoptatnád visszaalváskor, ahhot mit szólnál és mit szólna a babád? Ahogy mondtam, az éjszakai szopi az egyik legfontosabb a tejtermelés miatt, akkor termelpdik a legtöbb prolaktin nevű hormon, ami meg a tejtermelés legfontosabb hormona. A másik dolog még, semmi baj, hogy este vagy délután csak 20-30 milli jön le, este sokkal kevesebb a tej mennyisége, de zsírosabb, tápanyagdúsabb. A baba egyébként sokkal többet ki tud szívni mint a gép, ez azt jelenti, hogy több tej van ott mint amit te ki tudsz fejni igy:) ha esetleg gyakrabban próbálnád megkínálni napközben is, viz, tea, gyümölcslé helyett is, akkor talán többet szopizna és kevesebbet kellene fejned. mik azok a jelek amikre megkínálod? és evés előtt vagy után szoktad?

1120. gabika79
2014. márc. 24. 21:45

Most tudok bővebben válaszolni nektek! :)


Nem menstruálok, illetve eddig 2x jött meg a 9 hónap alatt, novemberben és januárban, azóta semmi! Nagyon szeretném szoptatni minél tovább, de néha már elég terhesnek érzem ezt az állandó fejést. Az a baj a kezdetektől, hogy kis lusti Vince, amíg jön bőven, addig szopizik, utána elkezd forgolódni, ficánkolni és otthagy(fekve szoptatom, így simán el tud mászni) :) Kúszik, mászik, járkál minden érdekli, szerintem emiatt sem érdekli már a cicizés olyan nagyon! Ma beszéltem a védőnővel, azt mondta, napi fél liter tejcsit/tápszert kellene fogyasztania. Mivel nem mérem mennyit szopizik, fogalmam sincs, mennyit ehet eg-egy alkalommal. De ha reggel megszoptatom és megkapja még a lefejt tejet is, egész délelőtt nem kér semmit, max. gyümölcslevet. Ebből arra következtetek, hogy jól lakik akkor :) Viszont délután és este van, hogy 20-30 ml-ket tudok csak fejni szopi után, szóval az mini eléggé... Egyébként nem alussza végig az éjszakákat még, csak ritkán, megébred, de cici nélkül is visszaalszik, ezért is fejeztem be az éjszakai szoptatást.

1119. pofianyu (válaszként erre: 1117. - Picipötyi)
2014. márc. 24. 14:29

szia!


szerintem se aggódj:)

de a kenyer sonka sajt amugy mar mehet neki. de megertem h felsz a darabostol, ha meg csak 8 hos akkor en is varnek vele. esetleg szetfott repat adhatsz neki levesbol ugyhogy majdnem hogy darabos, tehat nem turmixolod le, csak kezzel szetnyomod. Nalunk az bejott:)

1118. gabika79 (válaszként erre: 1115. - Pofianyu)
2014. márc. 24. 12:58
Köszönöm mindkettőtöknek a gyors válszt! :)
2014. márc. 24. 12:46

Igen tőled tanultam már sokat Pofianyu! :-)


8 hónapos lesz 27-én. Fogzásra dologél-t kap, meg ha már nagyon sír akkor valamelyik éjjel adtam neki egy kis panadolt. Nem beszéltem a gyermekorvossal erről. A darabos ételtől majd megfullad, meg felragad neki a szájpadlására, így nem erőltetem... ráaadásul 2 foggal nem igazán tudja elrágcsálni, csak leharapja és ott marad a szájába :-(( ezért nem is nagyon merem...

Kenyér, sonka, sajt.....még úgy tudom nem mehet neki.

de amit eddig evett (cékla, brokkoli, gsztenyés alma......) eddig szerette, most meg napok óta semmi.....szoptatom sokszor és így elvagyunk. Ha már nagyon nyűgös esetleg mert éhes és nem elég a szopi, kap gyümit vagy egy kis tejpépet.... Baja nincs tőle és nem tömöm azzal sem :-) Igazság szerint szopi-más-szopi......így étkezünk :-))))

Igen nálunk is a középső gyermek 1 éves koráig csak szopott....a hozzátáplálás is csak utána illetve 11 hónapos kora után kezdődőtt el...

Csak azért vele több tejem volt, mint most. Így nem aggodtam annyit.

1116. pofianyu (válaszként erre: 1111. - Picipötyi)
2014. márc. 24. 09:44

Szia Picipötyi,


igen régen beszéltünk...:) A kisfiad nagyon turbó, mennyi idős most pontosan? Korábban is így megviselte a fogzás? Az hogy gyorsan halad a mozgásban, az nagyon is okozhatja a rossz alvást. Az idegrendszere abszolut fel van pörögve, és emiatt nem tud úgy pihenni. És ha plusz még a foga is jön, akkor meg végképp. A fogzásra próbáltál neki adni valamit? Homeos bogyót, kúpot vagy Dentinox gélt vagy esetleg nurofen szuszpenziót? Gyerekorvos mit mond erre h sír egész éjjel? Az hogy állandóan szopizna az nem fura, vannak ilyen babák (nekem is van egy ilyen;). Ez tipus kérdése inkább:) Az evésre még visszatérve, semmi baj ha nem eszik megszinte semmit, éhenhalni nem fog, ne aggódj. Amíg nem fogy, addig nem kell ezen aggódni. Darabos ételt próbáltál már neki adni? Mondjuk ahogy mondtad, hogy a levesből a répa izlett neki, mi lenne ha darabosan próbálnád odaadni? Vagy kenyeret sonkával sajttal? Natur jogurt? Ezek csak öteletek:) De sok anyatejes baba egy éves koráig is akár, nagyon rossz evő. Kitartás:)

1115. pofianyu (válaszként erre: 1112. - Gabika79)
2014. márc. 24. 09:39

Szia Gabika,


Picipötyi már nagyon profin válaszolt Neked. A tejtermelés úgy zajlik, hogy ha sok inger éri a mellet, akkor több lesz a tej is. Ez annyira igaz, hogy szinte a nulláról vissza lehet hozni úgy, hogy ikreknek is elég legyen. A másik ami fontos, az az éjszakai szopi, mármnt a tejteremlés szempontjából. Mondod, hogy ez nektek már kimarad, hát elég szerencsés vagy hogy a kicsid ennyi idősen már átalussza az éjszakát. Amit tehetsz, hogy fejsz többet, azzal fel tudod turbózni a tejmennyiséget. Én sem javasolom az elválasztást, mert még csak 9 hónapos, és a tápszer ha eddig nem kellett olyan jó lenne ha ezután sem kéne. Próbálkozz több fejéssel, ha bírsz beiktatni egy késő estit is, az majdnem mintha éjszakai szopi lenne és az is segíthet. Illetve igen még a menstruáció illetve kistesó tud csökkenő tejmennyiséget okozni:)

2014. márc. 23. 22:25

SZia gabika!

Én is mindig ezen görcsölök..de, ha már eddig nem kapott tápszert, sztem kár lenne most neki állni....Az is lehet, hogy mivell éjjel már nem szoptatod, azért csappant meg a tejmennyiség, de ahogy átáll a szervezeted, akkor megint minden rendben lesz.. :-) Nálam sajnos a korai menstruáció megjövetele teszi fel a pontot az í-re, akkor nagyon kevés van, de utána mindig visszajön..annyi, hogy olyankor szinte óránként cicizne. Arra gondoltál már, hogy esetleg meg fog jönni (ha már eddig nem történt)? Mert olyankor sajnos iszonyatosan megcsappan a tejcsi :-((( De ha nem adod fel, minden oké lesz.

Remélem 1-2 javaslattal én is tudtam neked segíteni :-) Sok sikert és kitartást!!!

1113. gabika79
2014. márc. 23. 22:17
Ja, azt nem írtam, hogy 12 körül és este fél 7 körül már főzeléket, gyümölcsöt, tejpépet kap, és jó evő!
1112. gabika79
2014. márc. 23. 22:07

Szia!

Fogalmam sincs, hogy ez természetes-e, de Te biztos tudsz rá válaszolni, nem akarok rágörcsölni! Most múlt 9 hónapos a kisfiam, szoptatom még reggel, délután, és az esti lefekvéskor, de az már inkább csak megnyugtatásként, mint mennyiségként! :) Kb. 1 hónapja észrevettem, hogy egyre kevesebb a tejem! Nem eszek-iszok másképp, nem mozgok többet, nincs több stressz az életemben, és mégis! Kb. 5 hónapos kora óta fejek is, mert kis lusta kölyök, ha nem tenném, már egyáltalán nem lenne tejem. Eddig amit lefejtem elég volt visszapótlásnak, de úgy veszem észre, hogy most már reggel sem lakik jól minden esetben, pedig akkor van a legtöbb(kb. 1 hete már nem szoptatom éjjel).A kérdésem az lenne, hogy vacakoljak továbbra is a fejéssel, szoptatással, vagy inkább engedjem el ezt a dolgot végre, és mondjuk maradjunk a napi 1 cicizésnél, a többi meg tápszer?!(eddig még nem kapott egyálatlán). A nagyobb fiam másfél éves koráig szopizott, rengeteg tejem volt, akkor is már én válsztottam el, mert úgy gondoltam elég volt. Tanácstalan vagyok...

2014. márc. 23. 21:19

Szia Pofianyu!

Régen beszéltünk. Sajnos az éjszakai szoptatások még mindig meg vannak, ami azért már kezd egy picit fárasztó lenni, tekintettel arra, hogy szerintem jön a foga is és így szinte egész éjszaka ébren van és sír. Sír a fájdalomtól, sír a fáradtságtól..... borzalmas. Ráaadáeul rengeteget szopizik még ha nem is nagy mennyiségeket, mert az biztos hogy nincs, de inkább szopik mint eszik. A gondom is ez, ogy szinte semmit nem eszik, már mint semmilyen főtt ételt. Az a pár dogog amit "le tudok nyomni a torkán" az a gyümölcs és a tej, illetve gabonapép...... szinte semmi mást nem eszik meg.... viszont szopik szinte éjjel nappal.

A kérdés, hogy ez lehet a fogától? Vagy attól, hogy sok minden történt vele mostanában.........1,5 hét alatt tanulta meg a hátról hasra fordulást, a felülést és a mászást is. Már úgy spurizik, hogy csak na, semmi nincs előle biztonságban. Illetve a kúszás nem maradt ki, csak az annyira nem érdekli, hogy azt nem sokat csinálja...ráadásul ma felállt a fürdőkádban is.....nem tudom, nekem ez túl gyorsnak tűnik és talán ezért, na mega foga miatt sem tud nyugodtan aludni......De hogy fáj is neki valami az biztos, mert úgy sír éjjelente, hogy szinte megnyugtatni se lehet, csak a cicivel...

Szóval ezek történtek....

Egyébként az nem gáz, hogy ennyire gyorsan akar mindent csinálni? Én ezt nagyon gyorsnak tartom......ha így haladunk 2 múlva szalad.... És egész ügyes :-) Van amikor egy kicsit bizonytalan, de nem jellemző már ez sem rá. Viszont azt is látom, ahogy megtanul egy újy dolgot a régi már nem is érdekli..pl...épp hogy megtanulta a fordulást (hátról-hasra) 1-2 nap után már felült és el is indult a mászás....viszont azóta ha hanyatt rakjuk nem igazán akar hasra fordulni....kéri a segítséget, pedig 1,5 hete olyan ügyesen csinálta...

Evéshez esetéeg valami ötlet? Vagy ne erőltessem és adjam azt neki amit megeszik?

1110. pofianyu (válaszként erre: 1109. - Picipötyi)
2014. márc. 10. 21:52
Nagyon nagy butasag az hogy ne szoptass ejszaka!!!!!! Egyreszt mert a babad erre vagyik, masreszt azert mert az ejszakai szoptatas nagyon fontos a tejtermeles fentntartasaban. A babak nem csak azet ebrednek ejszaka mert ehesek v szomjasak, hanem mert kozelsegre biztosnassgra vagynak, ha nem szoptatsz sincs ra garancia, hogy nem fog ejjel ebredni. Teged zavar az ejszakai ket keles? Amig nem, addig szerintem ne hagyd, higy a vedono ebbe beleszoljon.
2014. márc. 4. 21:55

Szia! Ma a védőnő azt mondta, hogy éjszaka ne szoptassak, hanem próbáljak vizet adni neki, mert azért később nem lesz értelme felébrednie a kicsinek, mert az nem olyan finom mint az anyatej..... 2x szopik éjszaka.

Viszont mindenhol azt olvasom, hogy igény szerint szoptassak.........

Na most akkor szerinted, melyik a jó megoldás?

1108. pofianyu
2014. márc. 4. 21:46
szerintem teljesen jol csinalod igy. szegenykem, hogy igy szenved a foga miatt...es szegeny te...kitartas.!
2014. márc. 3. 20:57
Viszont azt betartom, hogy 2-3 napig nem kap új ételt, csak már amit kapott addig....azzal keverem.
2014. márc. 3. 20:51

Igazság szerint egész jól haladunk sztem. Mivel délelőttönként van tejem nem igényli a hozzátáplálást, ezért az első az ebéd, akkor már kap "normálisat" (répa, ma cékla, már próbáltam a sütőtököt is)Bár én annyira nem tartom be ezt az 1-2 kanál szindrómát mert teljesen felesleges. Én úgy gondolom, ha baja van tőle akkor teljesen mindegy, hogy 1-2 kanállal kap, vagy aránylag normális adagot. Nem teljes adagot adok, de nem is 1-2 kanállal, úgy a kettő között, persze nem 10-150 grammokat.Van amikor azt sem eszi meg, van amikor még enne....de többet azért nem merek. Például ma a céklából sem 1-2 kanállal kapott inkább 2 evőkanálnyit....ha gondja lesz, gondja holnap attól is.

úgyhogy kb. 2x-3x kap anyatejen kívül mást is. Van egy aránylag rendes kajcsi, szopi után 30-45 perccel, aztán délután gy kis gyümi, az van, hogy rögtön szopi után és esténként mostanában tejpéppel zárom, amibe gabonapépet is rakok.

Már kibújt 2 fogunk, egyszerre kettő két egymást követő reggelre, most a felsőkkel szenved.... de az, hogy sírva, azt szó szerint értsd...üvöltve és nagyon nehéz megnyugtatni....


Úgyhogy valahogy így állunk, hol jobb, hol kevésbé....de így is megvan a napi 6-8 szopi.....+ a komfortszopik :-)))

1105. pofianyu (válaszként erre: 1104. - Picipötyi)
2014. márc. 3. 17:17

hat lehet...csak attol is fugg h hol tartotok. elvileg eloszor delelott kostoltatunk, aztan ha az mar megy akkor delutan es este. en nem ragaszkodtam ehhez sose ilyen mereven...de elvileg igy szokas.

Mi az h sirva ebred? szegenykem...nem lehet hogy a foga jon? akkor szoktak ilyesmit csinalni. probaltad a vibrucol homeos kupot? es az inyere a dentinoxot?

ezek hatha segitenek...kitartas!

2014. márc. 2. 14:39
Még annyi lenne a kérdésem, hogy minden szopi után lehet neki adni valami mást?
2014. márc. 2. 11:47
Mostanában viszont már üvöltve is ébred éjjel és alig lehet megnyugtatni :-((( Hát nincs szerencsém ezzel a kis manóval..
2014. febr. 26. 16:29

Szia!

Nem mondhatnám, hogy rossz kedvű lenne és igazság szerint már csak akkor sír amikor már végleg nagyon elfárad. Igazság szerint semmi újat nem kap, azt eszi amit eddig. kibújt 2 fogunk is, de azóta meg még rosszabb. Az hagyján, hogy nem alszik, de egész nap nyüszít. Nem csinál semmit, egedül a kompban van el egy darabig, ami meg nem igazán jó :-( Ez van............most egy kicsit belefáradtam, hogy semmi nem jó. Mindig úgy voltam vele, hogy majd a következő mérföldkőnél alszik ....... kibújt végre a foga és nem hajlandó...ez van........ Ő egy ilyen gyerek: nyüszít, nyekereg és nem alszik........ valószínűleg a következő 5 évben nem is fog...... Befejeztem, hogy csodákra várok :-( Egyébként nem csak a hozzátáplálásnál van ez így előtte is voltak ilyen éjszakák.....

Majd 1x......, de ezzel el is dőlt a 4. gyerek kérdés.....:-(

1101. pofianyu (válaszként erre: 1100. - Picipötyi)
2014. febr. 22. 07:32
Szia! erről az jut az eszembe, hogy mi azt tanultuk, hogy az ilyen éjszakai hosszabb ébrenlétek valami allergiára utalhatnak, pl ételallergiára, vagyis arra hogy nem viseli jól amit kap. De nem tudom sír e? vagy tök jó kedvűen van ébren? Reflux is lehet a háttérben, de akkor nem jó kedvű. De lehet az is hogy csak rossz "szokás", próbáld meg megszoptatni és visszatenni az ágyba, had játszon egyedül. Akkor lehet hogy hamarabb megunja az éjszakai ébrenlétet. Félre ne érts, nem azt mondom, hogy hagyd sirni! Csak amikor látod, hogy jókedvűen van ébren, akkor tedd le nyugodtan, feküdj le mellette (ha mellette van az ágyatok, akkor könnybebb) és hagyd hogy ellegyen amig elvan. Amikor sír, akkor lehet hogy nem veszed ki elsőre, csak behajolva simogatod, sssss és hátha megnyugszik. Ha nem akkor persze kivennem én is és ringatás vagy szoptatás, és remélem hogy elalszik. Nagyon kimerítő az éjszakázás....kitartás!
1100. Picipötyi (válaszként erre: 1099. - Pofianyu)
2014. febr. 20. 20:06
Azt jelenti, hogy vagy nagyon sokáig szopizik (1 óra) vagy abbahagyja félóra múlva és megébred és elkezd foglalkoztatni. Volt már ez régebben is és egyszerűen nem tudom mihez kötni, de most a hozzátáplálás óta egyre sűrűbb :-( Az ébrenlét pedig minimum 1,5-2 óra + a szopi ideje (tehát mint amennyit nappal kéne fent lenni), ami minimum 30 perc, annál rövidebb csak akkor, ha effektív csak megébred és a visszaalváshoz van szüksége rám, akkor 10-15 perc után szinte kiesik a cici szájából :-) De ugye ilyenkor vissza is alszik. Bár volt már olyan, hogy ahogy át akartam tenni a kiságyba így is felébredt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook