Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
949. vszani (válaszként erre: 948. - Pofianyu)
2013. okt. 31. 18:07

Szia


Köszi szépen a választ


Ezt a blokkos dolgot mindenképp kipróbálom.

948. pofianyu (válaszként erre: 946. - Vszani)
2013. okt. 31. 15:55

Szia!


jó, hogy látta orvos! Én is úgy gondolom, hogy ha a kedve jó, nincs láza, eszik, akkor nagy baj nem lehet. A zöld széklet az tipikusan a laktóz túlterhelés jele.

Azt tudod megpróbálni, hogy etesd blokkokban: ez azt jelenti, hogy mondjuk, legyen az, hogy egy blokk, az két óráig tart. Az egész napot oszd fel így két órás blokkokra és abban az időtartamban csak egy mellet kap mindig a baba, az ideje és a száma a szopiknak továbbra sincs korlátozva, de abban az időszakban mindig egy mellet és mindig ugyanazt kapja meg. Ez be szokott válni. Majd ird le, hogy mit tapasztalsz, ha eseteg kipróbálod!

:)

947. pofianyu (válaszként erre: 945. - Marcellanyu)
2013. okt. 31. 15:52
büszke is lehetsz! nagyon örülök nektek! :)
946. vszani (válaszként erre: 942. - Pofianyu)
2013. okt. 30. 08:35

Szia,


Voltunk dokinéninél. Megnyomkodtta Flóra pocakját, kicsit "beszélgetett" vele, amire a szokásos mosollyal válaszolt a baba majd megvizslatta az előző esti telepelkót is. Végül annyit mondott, hogy a pelus valóban nem szép de mivel jókedvű a baba, nincs láza, nem hány ezért nem gondolná, hogy nagy jelentőséget kell tulajdonítani ennek a zöld székletnek. Azt mondta, hogy a Biogaia nevű készítményt adjam neki, mert az segít az emésztésében. Vlszínűleg az lehet amit Te is írtál a szoptatás kapcsán, hogy túl hamar kapott a kettes ciciből is valamint nagyon habzsolva evett. Szerintem ez a két dolog igaz, mert tényleg megkapja mind a kettőt pláne este az utolsó szopinál meg amikor aznap este lekezdett szopni kétszer is fel kellett emelnem függőlegesbe, mert annyira kapkodott, hogy félrenyelt. A Biogaia-t meg használtuk a hasfájásra, de pont 2 hete hagytuk abba, amikor kezdődött ez a zöld széklet. Szóval minden mindennel összefügg. Figyelem a pelusokat aztán kiderül, hogy ez volt-e baj vagy valami más. csütörtökön megyünk vissza a dokinénihez védőoltásra, ha addig is zöld marad a széklet, akkor kérem majd, hogy küldjük el vizsgálatra nincsen-e benne valami baktérium.


Itt tartunk most.

945. Marcellanyu (válaszként erre: 943. - Pofianyu)
2013. okt. 29. 19:54

Szia. Érzéstelenítették (lidocainnal), nem sírt nagyon, inkább az zavarta, hogy lefogtuk. Utána beecsetelte a doktornő valamivel és megvárták míg spontán eláll a vérzés. Ha tudtam volna, hogy ez a baj,és csak pár perces a beavatkozás, már hónapokkal ezelőtt megtettem volna ezt. A doktornő is azt mondta, jobb most megcsinálni, mert később úgyis gondot okozott volna, így meg nem is fog emlékezni rá. Olyan jó látni, hogy ki tudja nyújtani a nyelvét, evés közben nincs cuppogás, úgy eszik, mint ahogy a nagykönyvben van. Most a könnyebb utat választottam, amelyik mellemben több a tej(jobb oldali) arra teszem a Noémit, hogy szokja. A másik korábban be volt gyulladva és a Noémi azzal nem boldogult, de most az Adél csodálatosan helyrehozta a dolgot 2 nap alatt, mert ő nagyon ügyesen eszik.

Én is hajlamos vagyok azt hinni, hogy a puha mellből nem jön tej, de mindig rámcáfolnak a csajok. Péntek óta csak este lefekvés előtt fejek, annyival könnyebb így az élet.Már csak pár hét és fél évesek lesznek a lányok. Borzasztó büszke vagyok, hogy ezt megcsináltam!!!

2013. okt. 29. 15:41

Szia Pofianyu!


Mindenhol azt olvasom, minden szoptatási tanácsadó azt mondja, hogy a tejet bármikor vissza lehet hozni..., csak szoptatni kell és fejni. Igen, lehet, de ahhoz 1x kell egy jól és hatékonyan szopó csecsemő, 2x meg kell egy segítség, aki mos, főz, takarít és el van a többi gyerekkel.... mert ez valahogy nekem nem akar sikerülni. Mert én hiába fejek, hiába szoptatok, hogy nem nő a tej mennyisége és ezt csinálom 3. hónapja. Hol több, hol kevesebb. ÉS sajnos azt nem tudom megoldani, hogy minden szoptatás után fejjek, mert már így sem alszom, csak napi 4 órát.

Egyébként azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy alap amit hízik a gyerkőc, ha nem tudjuk növelni a hízást, akkor nem elég neki a tej. 2 hete 80 gr, múlt héten 110 gr... ez a hét???? Hát kíváncsi vagyok. Viszont, ha meg azt nézem, hogy minimum 400 gr-t kell híznia egy csecsemőnek 1 hónap alatt, akkor előfordulhat, hogy meg is lesz.


Hát én egy cseppet megint kezdek elkeseredni. Nekem valahogy semmi nem jön össze. Amikor végre úgy érzem, hogy most alakul, akkor mindig történik valami.

Egyébként a napi 5-6 deci tej az elég lehet? Az adatokat tudod :-)

Köszi

943. pofianyu (válaszként erre: 940. - Marcellanyu)
2013. okt. 29. 14:03

Szia! De örülök! :)) Na, csak sikerült megoldást találni! Remélem nem fájt Noéminek! :))

A tejet bármikor vissza lehet hozni, sokat kell szoptatni és fejni. Honnan gondolod, hogy nincs elég tejed? Miket vettél észre?

942. pofianyu (válaszként erre: 941. - Vszani)
2013. okt. 29. 14:00

SZia!


mit mondott a gyerekorvos?

Ha bűzös és folyós, akkor az gyanús, kiváncsi vagyok, hogy az orvos mit mondott.

A kizárólagos anyatejes babáknál a hízás nem egyenletes, van hogy egy dkg-t sem hízik a baba egy hét alatt és van hogy szépen gyarapszik.

Ne kezdj el aggódni, eddig nagyon szepen gyarapodott. Most a széklete is megváltozott, lehet hogy elkapott valamit...kedve milyen? Étvágya?

De ha orvos látta, akkor biztos mondott valami okosat.

Remélem!:)

941. vszani (válaszként erre: 937. - Pofianyu)
2013. okt. 28. 22:59

SZia


Hát sajnos elhamarkodtam a dolgot. Ismét volt zöld széklet, nagyon zöld nagyon folyós és nagyon bűzös volt. Reggel megyünk a dokihoz, mert szerintem ez nem normális.

A szopinál a mellek cserélésének valóban lehet hozzá köze, de attól lenne ennyire ilyen zöld és bűzös és folyós?

2013. okt. 28. 10:51
Szia. Végre sikerült megoldást találni a Noémi problémájára. És valóban nagyon le volt nőve a nyelve. A második gégész akihez elvittem bátor volt és határozott, egy pillanat alatt megoldotta a gondjainkat. Azóta semmi cuppogás, úgy eszik a gyerek mint egy álom. Persze még mindig kicsit lusta, ha nem indul meg elég gyorsan a tej hisztizik, de minden sokkal könnyebb, hogy nem töltök napi több órát fejéssel. Sajnos a fejés miatt kicsit apadni kezdett a tejem, így 5 és fél hónap után még lehet ezt szaporítani, hogy ne kelljen a tartalékokhoz nyúlni?
939. vszani (válaszként erre: 938. - Pofianyu)
2013. okt. 28. 10:48

Szia,


Köszi szépen a választ. A zöld széklet elmúlt, most már csak emésztetlen anyatej van a székletben és ismét visszaállt mindennaposra. Viszont a múlt héten csak 30gr-ot hízott 1 hét alatt.

Már kezdtem volna leszokni róla, hogy minden szoptatást mérjek, most megint elkezdtem mérni, hogy tudjam mennyit eszik. Ha nem fog jobban hízni a héten, akkor köv hétfőn amúgyis megyünk oltásra megkérdem a gyerekorvost, hogy mi legyen.


Neked van ötleted erre a nemhízásra?


Köszi szépen a választ előre is.

2013. okt. 26. 11:38
Kiszámoltam a megadott adatokból és a gyarapodása abszolut kielégítő, de gondolom ezt te is tudod:)
937. pofianyu (válaszként erre: 936. - Vszani)
2013. okt. 26. 11:37

Szia!


ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de elsodortak az események itthon.

Az hogy zöldes a széklete és vannak benne emésztetlen tejdarabkák az alapvetően nem gond. Akkor gond a zöld széklet, ha a hasa is fáj. Ez azt jelenti akkor, hogy túl sok laktózban gazdag első tejet kapott és a túl sok laktóz miatt lesz zöldes a széklete és emiatt fájhat is a hasa.

Ha megpróbálod azt, hogy mindig jól kiüríted az első mellet, mielőtt megkínálod a másodikkal, akkor elkerülhető az hogy túl sok laktózt kapjon. Nem írtad, hogy hogy szoptatod? egy mellből vagy kettőből? ha továbbra is fennáll ez, és gondot okoz, akkor írj és megbeszéljük, hogy hogy csináld a szoptatást!

Aggódni nem kell! :)

936. vszani
2013. okt. 22. 15:38

SZia!


Szeretnék ismét segítséget kérni. Kicsilányom széklete elég érdekes színű lett a hétvégén(sötét zöld) majd tegnap és ma kezdett visszaváltani a normál sárgás-barnásra viszont vannak benne emésztetlen anyatej darabkák A baba 14 hetes, születési súlya 3090gr, legkisebb súlya 2790gr, tegnap esti súly 4860gr.Lehet,hogy Én ettem valamit amitől ez a szíváltozás volt? Mitől lehet,hogy még mindig van emésztetlen tejcsi a székletében?


Előre is köszi szépen a választ.

935. Picipötyi (válaszként erre: 934. - Pofianyu)
2013. okt. 22. 14:25

Szia!


Mert tudni szeretném, hog mennyiket eszik. Néha stresszel, mikor nem eszik annyit amennyit szeretnék, de ad egy kis nyugalmat is amikor meg jól eszik. Az a baj, hogy akkor meg mindig úgy érezném, hog nem evett eleget, mert sokszor gyűri a kezét és nyűgösködik, amit a tej hiányának érzékelek. Ráadásul mivel a bal mellem problémás az biztonságot ad, ha tudom mennyit evett belőle. A jobb mellemben biztosabb vagyok, de van úgy, hogy abból sem eszik annyit,amennyit érzek. Mindig csalóka. Ha úgy érzem eleget evett, akkor kevés, ha meg úgy, hogy kevés, akkor elég.

Egyébként, az előfordulhat, hogy az a 5-6 deci amit 24 óra alatt megeszik elég lehet neki???

Most megint egy kis apadásnak indult a tejem, de majd feltornászom megint, ha sikerül. Vagy csak Manóka nem szívja ki rendesen.

Már én is gondoltam rá, hogy nem mérem, de akkor meg azért stresszelnék folyamatosan, hogy eszik e eleget, elég e neki amit megeszik és a bizonytalanságtól úgy érezném, hogy nem eszik eleget.... tehát az se igazán jó :-(

934. pofianyu (válaszként erre: 933. - Picipötyi)
2013. okt. 22. 10:14

Szia Picipötyi,


azt szeretném kérdeni, hogy miért méred mindig az etetéseket? Nem érzed úgy hogy ez nagyon stresszel? Alapvetően nem szoktuk ajánlani, pont amiatt, hogy az ember úgy érzi, hogy valamit így teljesítenie kell és emiatt bestresszel és ez rosszat tesz a szoptatásnak (tejleadás gátlódik stb). Mit gondolsz? Nem lehetne hogy pár napig csak úgy vagytok, szopizik a kisfiad annyit amennyit és pár nap után mérsz egy súlyt neki? Mit gondolsz erről?:)

933. Picipötyi (válaszként erre: 932. - Pofianyu)
2013. okt. 22. 07:25

Szia!


Sajnos 10-12x nem kerül mellre, mert nem igazán igényli. Örülök, ha már a 8 meg van. Az állandóan, az azt jelenti nálunk, hogy sűrün sokáig.... báraz is felr 10-12 alkalommal :-)

Na mindegy próbálkozunk. Az biztos, hgy amit a tanácsadó javasolt, hogy rakjam át a másik mellre és egy etetés ne csak 1 mellből történjen, az nem működik, tekintettel arra, hogy mivel mind két mellet máshogy szopizza, nem tud alkalmazkodni és a vége az, hogy csak 20-30 miliket eszik, ami meg azt vonja maga után, hogy egész nap mellen van.

Úgy hogy úgy néz ki az válik be, hogy 1x-re egy mell és azt kell feltornászni.... bár az meg naoi szinten ingadozik. Most pár napig a rossz mellemből is ki tudott szívni 80-100 miliket, ma már megint csak 70-et, és még csak reggel van :-( De a jó az, hogy a mélyhűtőben már van 4 adag tejcsi. Így nálam marad az, hogy fejek, fejek, fejek.... aztán majd meglátjuk.

932. pofianyu (válaszként erre: 931. - Picipötyi)
2013. okt. 19. 20:36

Szia Picipotyi,


Ez igy eleg nehez kerdes, mert nehez azt meghatarozni, hogy mennyi az hogy folyton? Ha napi 10-12x szoptatsz mind ket mellbol, akkor az par nap alatt eleg kell, hogy legyen.

De ezt nehez igy megmondani ;-)

931. Picipötyi (válaszként erre: 930. - Pofianyu)
2013. okt. 18. 18:52

Szia Pofianyu!


Még annyi kérdésem lenne, hogy körülbelül mennyi idő míg el kezd nőni a tejmennyiség, ha folyamatosan mellen van a kicsi???

Ugye az a lényeg, hogy a jobb mellemet még egy kicsit fel kellene turbózni hogy teljesen elég legyen a tej. Azt kb. mennyi idő alatt lehetne elérni?

930. pofianyu (válaszként erre: 929. - Picipötyi)
2013. okt. 18. 14:50

Szia Picipötyi,


a legkorábbi idő a 4 hónap....de én ezt nem javasolnám több okból sem. Az emésztórendszere, az emésztőenzimek kb 6 hónapos korra érnek meg arra, hogy hozzátáplálást elkezdjük. Inkább fókuszáljunk arra, hogy milyn jól haladtok és hétről hétre kell ilyenkor élni, nem kell ennyire előre gondolkozni;)

Az hogy egyik héten csak 80at hizik masikon esetleg nullat majd egyszercsak 200at, az teljesen normális. Ne aggodj, persze figyelni kell, de inkabb beszeljunk folyamatosan és meglátjuk, hogy hogy alakultok:) Örülök h elmentel a szaktanácsadóhoz!

Irj majd még mindenképp és csak így tovább nagyon ügyesek vagytok! :)

929. Picipötyi (válaszként erre: 925. - Pofianyu)
2013. okt. 17. 21:43

Szia!

Én még nem teljesen vagyok elájulva, de valóban jól haladunk, most 1 hete csak anyatejen él, bár sajnos ma mértem csak 80 grammot hízott 1 hét alatt, úgy, hogy hétfőn plusz 100-ba volt már, így nem értem mi történhetett, bár utána volt kaki is. De most még nem vagyok nagyon elkeseredve, majd ha jövő héten is csak 80 gr-ot hízik, vagy még annyit sem, akkor elkezdek aggódni, most ez a próbák ideje.

Ma voltunk a tanácsadónál. Ő azt mondja, hogy elvileg nincs gond a szopási technikájával, Ő így szopik. Örülhetek, hogy ilyen türelmes és nem köpi ki, nem utasítja el a mellet, még akkor sem ha nem jön úgy az egyikből mint a másikból. Azt mondja, hogy a bal mellem az inkább a komfortszopi :-) valami miatt nem szereti úgy, mint a másikat. A piros bimbóra nem mondott semmit, valószínűleg azért mert van, hogy rángatja és ezért sérülget, kaptam rá krémet, de nem olyan vészes.

Gyógytornászhoz végül is nem vittem el, mert amikor úgy próbáltam szoptatni, ahogy a jobb mellből - tehát abban a testhelyzetben, oldalon - akkor sem szopott. Valamiért nem tetszik neki ez a mell. A tanácsadó azt mondta, hogy 1 mellből is lehet anyatejes baba..... lásd ikrek. Abba maradtunk, hogy a bal oldali szopi után ami max 40 perc legyen, majd tegyem át a jobbra és majd meglátjuk, hogy mennyi tej termelődik és a balt mindenképpen fejjem le, mert abba még marad, a mellkompressziós nyomás ellenére is. Az félig fejős mell lesz :-). Végül is ma épp néztem, hogy hazafelé a tanácsadótól evett a babám 3 órakor, majd amikor hazaértünk negyed 5 körül még evett rá 80 milit, tehát valami csak van. Majd meglátjuk.

Viszont annak valóban örülök, hogy mindkét mellben megduplázódott a tejmennyiség..... ha még tudok triplázni is, gondom nem lesz :-) Hátha sikerül.

Nem szeretnék már neki tápszert adni. Fejem a tejem és abból pótolok.

Az hogy eddig eljutottam, csak abban segít,hogy nem volt hiábavaló az éjszakai fejés, meg minden szopi után még fejek, nem sokat max 10 percet, akár jön akár nem. Általában el tudom engedni magamat annyira, hogy a tejleadó reflex működjön ennyi idő után is. Ha nem megy, akkor fejegethetem 1 órát is, úgy sem indul meg. Akkor valószínűleg túl fáradt lehetek. Az esti szopi után például egyszerre két mellből fejek, van hogy éjszaka is így teszek, hogy nem teljen el 10 óra ugyanabból a mellből történő etetés után. Mivel a bal mellemet inkább fejni tudom, mint a jobbat, éjszaka a jobbikból szoptatok, tehát olyankor a másikat le kell fejni.

Szóval most nagyjából ennyi. Aztán majd látjuk, hátha sikerül még egy kicsit jobban feltornászni a mennyiséget.

Még annyi, hogy nem válaszoltál, mi a legkorábbi idő amikor el lehet kezdeni a hozzátáplálást, kóstolgatást gyümölccsel. Tudom ,hogy azzal nem lakik jó még eleinte, de legalább elkezdeni mikor lehet?????

Üdv: Picipötyi

928. Nikk_1982 (válaszként erre: 927. - Pofianyu)
2013. okt. 17. 16:51

Azt megköszönném! Én nem találtam kizáró indokot, de persze a dobozra rá van írva hogy kérdezze meg...

Azért szeretném mert fájnak az ízületeim néha. Pár éve ugyanerre a B.res Porcerő jó volt, de azt meg pláne nem merem szopi mellett használni

927. pofianyu (válaszként erre: 926. - Nikk_1982)
2013. okt. 17. 16:20

Szia!


sajnos ezt nem tudom megmondani...megpróbálok utánanézni, jó? miért szednéd?

Pofianyu

2013. okt. 17. 13:27

Pofianyu, szerinted szoptatás mellett szedhetek kurkumás étrend kiegészítőt?

Kurkuma és gyömbér a két hatóanyaga, meg a segédanyagok, más nincs benne

925. pofianyu (válaszként erre: 923. - Picipötyi)
2013. okt. 17. 10:52

Szia Picipötyi,


el vagyok ájulva, hogy milyen jó dolgokat irsz! Szuperül haladtok! Remélem ezt Te is igy látod!!!! Hatalmas dolog, hogy még mindig igy tudod szoptatni a kisfiadat és hogy a tejmennyiséget is sikerült minden nehézség ellenére feltornászni! A kisfiad nagyon jól gyarapszik, emiatt ne aggódj folyton! És ha éjjel meg ilyen jól alszik, akkor az azt jelenti, hogy nem is éhes. Az hogy eszi az öklét az egyrészt életkori sajátosság, másrészt lehet ám, hogy mozgolódnak a fogacskái, lehet hogy még több hónap mire kibújnak, de az is ehet hogy nem! De az ínye az már feszülhet emiatt.

Az nagyon jó, hogy elmentek még1x a laktaciós tanácsadóhoz, mert ha piros a bimbód, akkor ott vmi nincs rendben a szopási technikával. Mikor mentek?

Gyógytornászhoz végül elvitted?

Pofianyu

2013. okt. 16. 15:36
Még annyi, hogy a mellbimbóm teljesen piros, tehát valami még mindig nem stimmel.
923. Picipötyi (válaszként erre: 922. - Pofianyu)
2013. okt. 16. 15:09

Szia!


Szenvedgetünk. Sokat számít szerintem, hogy azért kapott tápszeres pótlást is, így ha nem is sokat, de azért az is számít. Az biztos, hogy napi 34 gramm nincsen meg. Nehezen megy, mert a bal mellemből nemigazán úgy jön a tej ahogy a gyerek szeretné, így általában elalszik rajta, ha szopja is, akkor is csak a kompressziós nyomás segítségével szopizik ki 50-60 milit, a többit általában lefejem és úgy adom oda neki. A jobb mellemből kb.80-110 körül szopik egy etetésre. De szerintem nem tud rendesen szopizni, sokat rágcsálja a mellem, a kezdeti nagy hév gyorsan elmúlik, ha nagyon éhes akkor is, ha kevésbé akkor is. Nappal sokat nyűgös, elég sokat sír, aludni szinte semmit, éjszak viszont csak 1x ébred (9-10 körül eszik utoljára, majd 2-3 körül, utána reggel fél 6-6). Most 2 hete csak anyatejet kap, de lehet, hogy kevés lesz neki. Úgy napi 6 jó esetben 7 deci tejcsit szopik. Nagyon várom, hogy már hozzá lehessen táplálni. Igazság szerint nem tudom, hogy azért nyűgös-e, mert valóban kevés a tejem, vagy más miatt. De pl. mostanában rettenetesen rágja az öklét, meg mindent ami a szájába kerül, természetesen többek között a mellemet is. Nem tudom, ha éjszaka általában alszik, akkor elég neki a tejem??? Viszont ha meg többet eszik, akkor folyamatosan kibukja.... szóval nem tudom. Az már félsiker, hogy a kezdeti 30-40 milit már fel tudtam tornázni 90-100 ra is, de tény hogy egy szoptatás minimum 1 óra :-( Még 1x-szer elmegyünk a szoptatási tanácsadóhoz, hogy a bal mnellemre, meg a gyerek szopási technikájára ránézzen... aztán többet valószínűleg Ő sem fog tudni segíteni.

Mikor lehet a legkorábban hozzátáplálni????? Mert hogy őszinte legyek nem szeretnék tápszert adni a gyermekemnek. Ez akár tetszik valakinek, akár nem. Inkább egész nap a mellemen hagyom, de nem adok tápszert. Persze, ha nem gyarapszik, akkor kénytelen lennék, mert éheztetni nem szeretném, de jó lenne megúszni.

Üdv

2013. okt. 16. 10:40

Szia Picipötyi,


most ahogy számolgatom az adatokból amit megadtál, azt látom, hogy bőven az átlag felett gyarapszik a kisbabád. Átlagosan azt mondjuk, hogy míg nem duplázza meg a súlyát, addig a lányoknál a napi 20 gramm, a fiúknál a napi 34 gramm az ideális, ez azt jelenti, hogy heti kb illetve több mint 140 gramm. De ez nem minden héten ennyi, van, hogy több, van hogy kevesebb.

Rég nem írtál, hogy vagytok? Hogy megy a szoptatás?

Örülök, hogy irtál megint!

Pofianyu

921. Picipötyi (válaszként erre: 920. - Pofianyu)
2013. okt. 15. 16:42

Szia!


11,5 hetes. 4430 gr a születési súly, legkisebb súly 4110 gr. 6360 gram most (tegnapi súly) és 170-150 grammokat hízott, de a 170-esnél akkor még heti kb. 2 tápszer volt.

920. pofianyu (válaszként erre: 919. - Picipötyi)
2013. okt. 15. 14:26

Szia!


ez attól is függ hogy mennyi idős a baba! Mennyivel született, mi volt a legkisebb súlya, mennyi most és hány hetes? :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook