Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1069. pofianyu (válaszként erre: 1066. - Picipötyi)
2014. febr. 2. 22:35
Ohhh szegenykem....biztosfaj a pocija:-( arra fugyelj hogy ne szaradjon ki!! Mennyit kakil es mennyi pisis pelusa van egy nap? Sulya hogy all? Mennyit birod szoptatni?
1068. Vanda87
2014. febr. 2. 21:39

Szia! Köszönöm a valaszod,így már el merem kezdeni az edzést.

Lenne még kérdésem. Kisfiam 2,5 hónapos,szeklete par napja zoldes. Emellett jókedvű és az étvágya is jo. Gond ez? Másik pedig,hogy párszor előfordul,hogy elkezd szopizni és pár perc múlva feszeng,sír,nem bír enni,elveszem,rungatom és meg is nyugszik.... Utána már nem is eszik,csak a következő évesnél...TTudom,hogy lehet attól,hogy beindítja a pocakjat az evés,de ma is pont előtte kakilt,ugyh talán nem ez a gond. 6kor evett ma,aztán 9 órakor történt ez az eset. Alig evett,most alszik...

1067. MAni76 (válaszként erre: 1064. - Pofianyu)
2014. febr. 2. 07:50
Szia.Szolnoki vagyok.Probáltam elektromossal is,de az nagyon gyengusz volt,egy cseppet sem tudott szívni.
1066. Picipötyi (válaszként erre: 1065. - Pofianyu)
2014. febr. 1. 21:08

Nem tudtam megjegyezni valami "a" betűs.... el van, nagyon sokat sír :-( És nem tudom, hogy azért mert fáj neki valami vagy mert éhes :-(

De még tűrjük.... egyébként meg jobban, mint 3 nappal ezelőtt :-)

1065. pofianyu (válaszként erre: 1062. - Picipötyi)
2014. febr. 1. 20:52
Ertelek, azert gondoltam, hogy kapott merthogy ilyen jol viseli. A masik mi? Hogy van a kicsid?
1064. pofianyu (válaszként erre: 1063. - MAni76)
2014. febr. 1. 20:51

Szia, en mindenkepp felkeresnek egy hozzaertot, megeri, hatha megis tudnal szoptatni! Ha egy sugarban jott, akkor van tej, ez mar jo jel!

Merre fele laktok?

Jo lenne ha tudnal venni vagy kolcsonkerni egy elektromos mellszivot, mert az sokkal hatekonyabb es nem kapsz inhuvelygyuladast!:-)

1063. MAni76 (válaszként erre: 1058. - Pofianyu)
2014. febr. 1. 09:33
Szia,de volt tejecske,de csak 1 ágon csordogált,kicsilány 36 hétre született,"fel volt tuningolva" 3350 g-al,de gyenge volt,nem tudta erősen szivni.Én fejtem,de inhüvelygyulladást kaptam aventes kézivel. Meg kevés volt nagyon,sogornőm előttem szült nem sokkal,ő járt szoptatni,tőlle tudott rendesen szívni. Aztán 6 hetes kontrollon a nődokimnak panaszkodtam,ő megnézte a mellem és ő mondta. Fiatalkoromban sokat badiztam,nagyon izmos a mellem,lehet az izom is elnynyomta a tejcsatornákat.
2014. jan. 31. 23:21
Nem oltattam be, mert a doktornő szerint teljesen felesleges, mert már nem véd, mivel folyamatosan mutálódnak... és én sem vagyok annak a híve, hogy feleslegesen oltassuk be a gyerkőcöt, mert így még jobban legyengítjük az immunrendszerét.......lásd influenza :-( Én úgy gondolom, hogy ha ennyit nem bír ki a szervezete, akkor az már gáz... Remélem nem lesz nagyobb baj.... tudom, hogy a rota az lehet gázos.....én inkább a másiktól félek jobban, mert arról még nem is hallottam.
1061. pofianyu (válaszként erre: 1059. - Picipötyi)
2014. jan. 31. 22:37

Juj, de szerencse hogy a rotat szinte labon kihordja, az iszonyat sulyos is lehetne!!!vagy kapott oltast? Mmint rotaoltast?

Kitartas es jobbulas nektek!!!,

1060. Vanda87
2014. jan. 31. 22:00

Szia Pofianyu!


Babám 2 és fel hónapos. Szeretnék speedfitness edzésre menni és az edzõ azt mondta nem gond ha szoptatok. Én mégsem vagyok benne biztos. Sok helyen sok mindent lehet olvasni az izomlaz és szoptatás "kapcsolatáról". Vajon kipróbáltam? Legfeljebb ha babamat zavarja többször nem megyek. De keszuljek neki elõre fejt tejjel,ha egyáltalán nem akar enni? Csak az a baj,h az izomlaz pár napig is tarthat... Persz tudom alkqlmassab lenne a szoptatás befejezése után nekivágni egy ilyennek,de mi jó lenne ha már most is lehetne. Van véleményed? Köszönöm!

2014. jan. 31. 18:10

Szia Pofianyu!


Sajnos nem jók a leletek.... :-( rotavírus meg valami a betűs, de azt nem tudtam megjegyezni és tovább küldték még vizsgálatra :-(( Az a betűs okozza a felsőlégúti megbetegedéseket. Honnan a tökömből vannak ezek a fosok...

Úgyhogy a hozzátáplálás megkezdését most teljesen le kell állítani. Kapja a normaflort meg a szopit. Hát ez van :-(

1058. pofianyu (válaszként erre: 1056. - MAni76)
2014. jan. 31. 17:04

Szia!


Errol meg igy nem hallottam. Mivolt a problema pontosan? Nem termelodott tej? Egyaltalan? Mar elotej sem volt szules utan?

A helyedben en felkeresnek egy IBCLC laktacios szaktancsadot, es szemelyes konzultaciot kernek, akkor jobban meg tudjatok beszelni, hogy mi lehetett a gond es lehet e igy majd szoptatmi. A nok 2%nak van olyan anatomiai elterese ami miatt nem kepesek szoptatni, lehet hogy beleesel ebbe, de az is lehet hogy vmi mas volt a gond, amit most lehet orvosolni.

1057. pofianyu (válaszként erre: 1055. - Vanda87)
2014. jan. 31. 17:02

Szia!!!


Nyugodtan mehetsz sportolni, a tejsav minimalis mennyisegben jut at az anyatejbe, az nem art a babanak! Inkabb a fokozatossagra ugyelj, igyal sokat es vegyel jo melltartot! :-) a www.kisbaba.com oldalon tobbet irtam a szoptatas alatti sportolasrol!

:-)

1056. MAni76
2014. jan. 31. 12:13
Szia! Szeretnék kérdezni, 8 éve szültem, akkor nem tudtam szoptatni,senki sem tudta megmondani miért,.Egyszer egy nőgyógyászati vizsgálatnál mondta a doki,hogy rétegelt izomzatú a mellem szövete,így elnyomja a tejcsatornákat ezért nem ment a szoptatás.Akkor nem foglalkoztam vele, de most 35 hetes kismamaként eszembe jutott. Akkor most se fog menni? Készüljek tápszerrel? Köszi,Anita
1055. Vanda87
2014. jan. 31. 11:57

Szia Pofianyu!


Babám 2 és fel hónapos. Szeretnék speedfitness edzésre menni és az edző azt mondta nem gond ha szoptatok. Én mégsem vagyok benne biztos. Sok helyen sok mindent lehet olvasni az izomlaz és szoptatás "kapcsolatáról". Vajon kipróbáltam? Legfeljebb ha babamat zavarja többször nem megyek. De keszuljek neki előre fejt tejjel,ha egyáltalán nem akar enni? Csak az a baj,h az izomlaz pár napig is tarthat... Persz tudom alkqlmassab lenne a szoptatás befejezése után nekivágni egy ilyennek,de mi jó lenne ha már most is lehetne. Van véleményed? Köszönöm!

1054. hajnalh75 (válaszként erre: 1052. - Picipötyi)
2014. jan. 31. 09:08
Nem lehet, hogy jön a foga?Nekem a nagylányomnak, akkor mindig zöldes volt a széklete, és folyt az orra.A doktornő szerint a fogáról.
1053. pofianyu (válaszként erre: 1052. - Picipötyi)
2014. jan. 30. 22:14

Szia,


Az nem gond hogy kikopte, tok normalis, hogy nem izlik neki elsore. De tudod, hogy ket-harom naponta szabad uj etelt adni, tehat ha almat adsz, akkor ket nap mulva adj csak mast! Az hogy a szekleteben ott van egeszben, az sem gond. Inkabb a zold szeklet ami aggaszto. Szerintem varj meg, nem maradtok le semmirol ha meg varsz smig meggyogyul teljesen.

2014. jan. 29. 22:16

Szia!

Segíts nekem egy kicsit.

Bár a doki néné azt mondta, hogy ne kezdjem el a hozzátáplálást a zöld széklet miatt, de mivel már 2 napja visszatért a szép sárga széklet, tegnap megpróbáltam.

Az almát, kiköpte, a sütőtököt kiköpte, este viszont a húslevesből kivettem egy sárgarépát, mert annyira tátotta a száját, abból viszont evett egy másfél kanálnyit, ami viszont ma a széklettel visszaköszönt. Ráadásul estére megint zöld lett a széklete és sajna betegecske is lett (hiába az anyatej). Most ez azt jelenti, hogy még korai a hozzátáplálás, vagy ez "normális" az első kóstoltatáskor?

1051. pofianyu
2014. jan. 29. 16:26
igen, igen, ez most egy ilyen idoszak. Jobbulast neked!
1050. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1049. - Hajnalh75)
2014. jan. 29. 14:31
Ez tényleg semmi, ennyi most mindenkinek van...
1049. hajnalh75 (válaszként erre: 1046. - Pofianyu)
2014. jan. 29. 14:01
Köszönöm , hogy válaszoltál:)Hétfőn kezdődött a torokfájás, lázam nem volt,folyik az orrom de a váladék átlátszó.Tegnap reggel óta szedem a homogene9homeos bogyót, tantum verda, foghagyma és c vitamin,még szedem, a terhes vitamint, sok folyadék, és AQUA Maris orrcsepp, ja és sós vízzel is gargalizáltam.Reggel még egy picit éreztem a torkomon azért szerettem volna a sinupretet, de már jobban vagyok.Úgy gondolom, ha tényleg olyan rossz állapotban lettem volna, akkor azzonnal orvoshoz fordulok, először a házi gyógymódokkal próbálkozom.Remélem Janka baba nem kapja el , szájmaszkot használok, és bízom abban , hogy az anyatej valamennyire védi.
1048. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1047. - Pofianyu)
2014. jan. 29. 12:12

Szia!


3700g-mal született, most 6300g. Okt.14-én született, csak szopik.


Eleinte nagyon hasfájós volt, ez úgy 5-6 hetes korára enyhült. Főként este volt nehéz elaludnia.


Abból gondolom, hogy a hasa fáj, hogy kínlódik, majd nagyokat purcizik, és akkor megkönnyebbül. Láthatóan. Csak ha ez nem sikarül, akkor marad a sírás. Szoktam neki egy kis tornával, hassimivel segíteni. Azt figyeltem meg, hogy bármilyen zöldségtől, meg a tésztától is ez van. Egyébként meg nyugodt, kiegyensúlyozott, nem túl sírós baba, eljátszik a kezével, meg próbál forogni.


Széklete meg kb. napi 3 van, sárgás kis fehér darabokkal.


Éjszaka általában egyszer szopizik olyan 4 óra körül. Napközben kb. 6-szor.

1047. pofianyu (válaszként erre: 1045. - 4c1a787e8f)
2014. jan. 29. 11:14

Szia!


érdekes a probléma amiről írsz. Alapvetően, ahogy te is mondtad, a szoptatás alatt mindent lehet nyugodtan enni, inni, a babák nagyon nagy többségének ez nem okoz gondot, minden szóbeszéddel szemben.

A babád eddig is hasfájós volt? Mennyivel születettt, mennyi volt a legkisebb súlya és mennyi most? Hány hetes pontosan? Csak anyatejet kap? Honnan, milyen jelekből gondolod azt hogy a hasa fáj? Széklete milyen és mennyi van belőle? Kedve alapvetően milyen? 24 óra alatt hányszor szopizik?

ez most jó sok kérdés lett, remélem lesz időd válaszolni!:)

1046. pofianyu (válaszként erre: 1042. - Hajnalh75)
2014. jan. 29. 11:11

Szia!


sajnos ezt nem tudom megmondani, hogy szabad e szedni. A legjobb lenne, ha csak c-vitamint szednél, illetve láz és fájdalomcsillapítot szabad nyugodtan: algoypyrint, ibuprofent tartalmúakat (nurofen). Antibiotikumok közül is több van, amit szabad szedni, minden ami penicillin szarmazek például de vannak még más hatóanyagok is, amiket lehet. De ezt úgyis csak orvos írhatja fel.

remélem hamarosan jobban leszel!

Pofianyu

2014. jan. 29. 07:58

Egyébként meg én is akartam ide jönni, mert 4 gyerek ide vagy oda, van azért kérdésem.


Létezik, hogy annyira érzékeny legyen a három és fél hónapos baba, hogy ha én párolt krumplit, répát, + pici cukkinit eszek, attól is fáj a hasa? Lassan már tényleg nem tudom, hogy mit egyek, hogy én is egészséges maradjak, mert a tésztát se bírja, meg szinte semmit.. Van ilyen, vagy csak én beszélem be?


Az előző babámnál csilis babot is ehettem, nem lett baja tőle.


Most meg úgy néz ki, van.


Mit egyek egyáltalán?

2014. jan. 29. 07:55
felesleges
1043. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1042. - Hajnalh75)
2014. jan. 29. 07:54

Vannak olyan antibiotikumok, amiket lehet szedni, azért van az orvos.

Én mindig is szedtem, természetesen az orvos tudtával és receptjére. (4 gyermekem van)

Nyilván akkor, ha tényleg szükséges, akkor kell szedni, nem egy három napos náthára. De ha kell, sokkal jobb 5 nap alatt normálisan helyrejönni, mint hetekig húzni a dolgot. Előbb utóbb, szoptatás ide vagy oda, a gyerek is elkapja.


A vitaminkészítményekkel is vigyázni kell, pláne begség alatt, akkor javasolják, hogy ne is fogyasszunk ilyeneket, mert egyenesen gátolja a gyógyulást. Persze c vitamint lehet.


Felesletes a túlféltés. Terhességem (12.hét) alatt műtöttek, altattak, telenyomtak fájdalomcsillapítóval, hányáscsökkentővel, véralvadásgátlóval, utána is végig csillapítókon éltem.. A gyereknek semmi baja se lett. Közben is mindig mondták a dokik, hogy ettől van a legkisebb sansz, hogy bármi baja lesz..


Még azt is szokta mondani az orvos, hogy legalább a babát is védi az antibiotikum. Mert szoptatás ide vagy oda, azért el tudják kapni a betegséget. Én is csak szoptatok, mégis elkapja, és az viszont már húzós, amikor naponta nézni kell, nem lett-e a boronchitisből tüdőgyulladás..


Úgyhogy inkább orvos, mint a Hoxa. Olyan orvost válassz, akivel az aggodalmaidat meg tudod beszélni, és figyelembe veszi azt is, hogy mit szeretnél. Már ameddig teheti.

1042. hajnalh75
2014. jan. 29. 07:39
Sziasztok.Megfáztam és minden házi praktikát kipróbáltam nem nagyon használ. Még szopizik a kislányom , így nem szedhetek be mindenféle gyógyszert.Nem tudja valaki a sinupretet lehet szedni? Orvoshoz nem szeretnék elmenni, mert novemberben is olyan antibiotikumot írt, amit szoptatás alatt nem lehet szedni.Akkor sikerült kikúrálni magam.
1041. pofianyu
2014. jan. 25. 22:36
Jol tetted hogy elvitted orvoshoz, ez a agyon folyos szeklet, gyanus. De jo, hogy legalabb nem faj a hasa. Az jo hir!:-) majd irj, hogy mi lett az eredmeny!!
2014. jan. 25. 13:14

Köszi!

Voltunk dokinál is. Vettem le széklet mintát és beküldtük vizsgálatra. Nem fáj a poci. Első gondolatom nekem is az volt, hogy sok elsőtejet kaphatott, de mivel nem 1-2 napig volt/van zöld széklete és nagyon folyós zöld és az előtej nem lehet 140 mili (kíváncsiságból rámértem, hogy kizárjam), így inkább megnézettem a dokival. Nálam is napi 8x szopi van + a komfortszopi, így remélem tényleg tényleg nem hagyja majd el. Egyelőre a doktornő azt mondta, hogy nem kezdhetem el a kóstolgatást, amíg nem jön meg az eredmény és magam is erre a meglátásra jutottam, mivel így nem tudnám kizárni, ha valami nem jó.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook