Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorterheléses vizsgálat előtt mennyi szénhidrátot lehet/szabad enni? fórum

Cukorterheléses vizsgálat előtt mennyi szénhidrátot lehet/szabad enni? (tudásbázis kérdés)


10. f135cdb45f (válaszként erre: 9. - Channa*)
máj. 15. 19:11

Én is voltam ilyen vizsgálaton, és ugyanezt mondták.

Szerintem ezzel csak azt akarják megelőzni, hogy valaki diétázzon a vizsgálat előtt, mert akkor fals lehet az eredmény.

9. Channa* (válaszként erre: 8. - F135cdb45f)
máj. 15. 19:04

Olvastad ezt: 'Az előtte lévő napok nem számítanak. Ha ezekben a napokban nem eszel a megszokott módon, akkor tuti, hogy fals eredmény lesz.'


Ezt is én írtam;)


Én az ilyen helyeket nem tartom hitelesnek.

Egy ilyen vizsgálatnak az lenne a lényege, hogy a megszokott életvitel mellett megmutassa az értékeket. Ha diétázik, akkor simán lehet fals az eredmény.


Majd ha kimutatják a betegséget, akkor kell odafigyelni mindenre...


Szerintem;)

8. f135cdb45f (válaszként erre: 4. - Channa*)
máj. 15. 15:15

A vizsgálatot megelőző 3 napra gondolt, nem aznap reggelre.


"A terhelést megelőző 3 napon keresztül korlátozás nélküli, de legalább 150 gramm szénhidrátot tartalmazó étrend tartása szükséges."

[link]

7. Sirga (válaszként erre: 4. - Channa*)
máj. 15. 12:59

Pontosan. :)

Mondjuk, nálunk csak 0 és 120 perces vérvétel van, de a többit tökéletesen leírtad.

6. f135cdb45f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 21:49
Kérdezd meg telefonon, ha valamit nem értesz.
5. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 17:06
Ha még sosem volt ilyen vizsgálat nem szoktak diétát kérni előtte. Lehet ez valami új dolog de tízen pár éve forgok Pcos körökben és ilyet még nem hallottam. Fals pozitív meg nem tud lenni. Az inzulinrezisztencia nem 1-2 nap evésen múlik és nem is romlik vagy javul pár nap étkezéstől. Sok év alatt alakul ki és hónapok amire javul.
máj. 14. 16:45

Szerintem nem lehet semmit.


Nálam úgy volt, hogy éhgyomorra kellett menni. Ha jó volt az éhgyomri vércukor, akkor végezték el a terheléses vizsgálatot. A laborban kaptam valami löttyöt, amit meg kellett innom és így vettek vért 60 perc és 120 perc múlva.


Az előtte lévő napok nem számítanak. Ha ezekben a napokban nem eszel a megszokott módon, akkor tuti, hogy fals eredmény lesz.

máj. 14. 16:31

Szerintem akkor ad jó eredményt, ha szokásosan eszel.


A teszt előtt amúgy van 10-12 óra éhgyomor.

2. Tai (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 16:09

Talán megkérdezni egy diabetikus orvost?

Apukám cukorbeteg volt,de megfelelő étrenddel egyensúlyban tudta tartani a vércukor szintjét!

A többiről fogalmam sincs...

máj. 14. 15:06
Sziasztok! Hamarosan cukor- és inzulinterheléses vizsgálatra megyek (nem terhesség miatt). Sajnos hízékony vagyok szóval lassú lehet az anyagcserém. A magánlabor ahova megyek azt írja a honlapján, hogy a vizsgálat (ami egy PCOS-szűrés része) előtt minimum 150 g/nap szénhidrátot kell enni. De van felső határ is? (szerintük nincs) Már, hogy ne adjon fals pozitív eredményt a vizsgálat, amitől nagyon félek... (mármint a fals pozitív eredménytől) Van olyan akinek már elvégezték ezt a vizsgálatot? Mennyi szénhidrátot szabadott enni az előtte lévő 3 napon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook