Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ticcelés kamaszkorban fórum

Ticcelés kamaszkorban (beszélgetős fórum)


máj. 15. 12:02
Ebben a korban bizony előfordul az utánzás. Nem akarom a terapeutát lekicsinyelni de ő ebből él.
7. 1a7810dfaf (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 13:36
A terapeutára hallgass, ne másra! A rászólás egyenes út ahhoz, hogy elnyomja az érzéseket.
6. 1a7810dfaf (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 13:36

A környezetemben volt, fogalmazzunk így.


A legfontosabb tudni, hogy a gyerek ezzel valószínűleg belső feszültséget mutat, ami magától ha elmúlik, annyi történik, hogy megtanulja elnyomni a belső feszültséget, azaz stresszt, szorongást, frusztrációt. Ezért nagyon fontos a pszichológus, mert ezek elnyomását megtanulni nagyon káros és később testi-lelki bajokban kulminálhat már felnőttkorában is akár.


A pszichológus segít abban, hogy a gyerek feldolgozza a stresszt és megtanulja kezelni azt egészséges módon.

máj. 14. 13:26

Érdekes, amit írsz.

A terapeuta azt mondta, hogy ne szóljak rá

Lehet, hogy meg kellene próbálni

máj. 14. 12:59
Az én lányom is óvodás volt amikor elkezdett tikkelni, láttam más kisgyerekeket is hogy sűrűn pislogtak, forgatták a szemüket, húzták a szájukat és rángatták a vállukat. Ezért ha észrevettem csak a szándékot is rögtön rászóltam. Szóltam az óvónőnek is ha látja hogy a gyerek ezt csinálja szóljon rá egész nyugodtan. Pár rászólás után abbahagyta.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 1a7810dfaf)
máj. 14. 11:02

okok, köszönöm :)

pár hete kezdtünk terápiára járni ott is beszéltünk a tikkelésről..

neked volt? vagy környezetedben?

2. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 14. 10:51

Szia!


Hívd nyugodtan tikkelésnek, így írjuk.

Egyébként igazad lehet a kiváltóokban. De egy ügyes gyerekpszichológus ki tudja ezt oldani belőle, ne aggódj! Azért is fontos elvinni gyerekpszcihez, mert a tikk maga egy tünet, így az okot kell kezelni, és nem jön vissza többé a tünet sem.

máj. 14. 10:36

Sziasztok,


A lányom kb. 5 évesen tic-kelt (a jobb vállát rángatta). Akkor doki látta, azt mondta, hogy gyerekkori tic, gyakori, majd kinövi. igy is lett. Lassan elmúlt neki és sokáig nem volt semmi. Pár hónapja újra indult, tünetet váltott: most a fejét rángatja nem túl feltünően. Új a gyerekorvos, tegnap volt a vizit és azt mondta, hogy mivel újra előjött, igy nem valószinű, hogy kinövi. Az apukája kb. 1 éve elhagyott minket, azóta szinte nem beszél a lányával. Sajnos úgy gondolom, hogy ez lehetett az, ami kiváltotta. Az orvos szerint élete folyamán újra előjöhet más-más tünetekkel.Több helyen viszont azt olvastam, hogy ez még serdülőknél, kamaszoknál is gyakori, felnőttkorban múlik el.

Valaki? Tapasztalat?


Hálás köszönet!

Évi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook