Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. jún. 9. 09:46

Szia,


természetesen számítani lehet a szoptatás befejezésével a visszafejlődésére, de úgy gondolom hogy jelentős kosárméretbeli változással nem kell számolnod. A terhesség és szoptatás során, mellben végbemenő változások (mirigyállomány növekedése) nem alakul már vissza teljesen. Persze egyénileg változó dolgok ezek.

Szerintem ha nem is közvetlenül a szülés utáni, de a mostani melltartók jók lesznek. Illetve még jó lehet a terhesség előtti kosárméret is, ha nem nőtt nagyon sokkal a mellméret a terhesség végére.

néhány hét, és rendeződik az eredeti állapot, ahogy elapad a tej.

1188. Nikk_1982
2014. jún. 8. 11:22

Sziasztok!

Most a napokban hagytuk abba a szopizást (2 éves a fiam) sok tejem biztos nem volt. Számíthatok komolyabb méretváltozásra kosárméretben? Ha igen, mennyi idő kb, amig beáll a mellméret "alapba"?

1187. Holdsugár83 (válaszként erre: 1179. - Picipötyi)
2014. jún. 8. 06:22
Kitartás,tutira össze fog jönni :)
1186. zsofi_krum (válaszként erre: 1179. - Picipötyi)
2014. jún. 3. 09:54

Pötyi, most látom, hogy leírtad, hogy 2 hónapja próbálkoztok. Még egy dolgot szeretnék Neked mondani, hátha megnyugtat. Egy év alatt van 80 % esélye a teherbeesésnek. Ez az összes peteérésre van együttesen meghatározva. Tuti, hogy nincsen semmi gond, és sikerülni fog. A két hónap még csak bemelegítés

:-)

1185. zsofi_krum (válaszként erre: 1182. - Petra025)
2014. jún. 3. 09:49

:-)

igen, ezt teljesen megértem. A könyvet nagyon tudom ajánlani, a több tíz év alatt összegyűjtött tapasztalat van benne.

és miután azon átrágtad Magad, jöhetnek a gyakorlati kérdések.

Szerintem szuper, hogy ilyen tudatos vagy. :-)


ui: a büfiztetés, nem mindig szükséges és kötelező :-)

1184. pofianyu (válaszként erre: 1182. - Petra025)
2014. jún. 2. 15:15

Szia Petra,


wow, nagyon gratulálok az ikrekhez! Fantasztikus! :))

Nagyon ügyes vagy hogy most előre gondolkodsz, de ne hibáztasd magad azért, hogy a kisfiadat nem tudtad kizárólagoasan szoptatni, minden csepp anyatej kincs, úgyhogy bármennyit is kapott azzal nagyon sokat adtál neki!

Ha bármi kérdésed felmerükl még, irj mindenképpen!! :))

1183. pofianyu
2014. jún. 2. 15:13

Picipötyi,


a szoptatás alatt nagyon sokszor előfordul, hogy van menzesz, de nincs peteérés! Ne ess kétségbe! :)) Fogd úgy fel, hogy most szabadon próbálkozhattok:)

1182. Petra025 (válaszként erre: 1181. - Zsofi_krum)
2014. jún. 2. 06:32

Szia, köszönöm:-)

www.lll.hu-t olvasgatom.

Olyan alapvető gyakorlati kérdések merülnek fel bennem, hogy oké, mondjuk egyszerre szoptatok, de hogyan oldom meg a büfiztetést utána?

Na majd úgy is belejövök:-))

1181. zsofi_krum (válaszként erre: 1178. - Petra025)
2014. jún. 1. 21:39

Szia Petra,


ha megengeded, szívesen javaslok. :-) először is nagyon jó a La leche liga honlapja : www.lll.hu

ott van még a szoptatasportal.hu is

könyvben pedig A szoptatás női művészetét javasolnám! Ebből biztos, hogy fel tudsz készülni :-)


Egyébként az elv ugyanaz, mint egy babánál, csak lehet, hogy egyszerre éppen kettőt fogsz szoptatni :-)

Gratulálok egyébként! :-)

1180. zsofi_krum (válaszként erre: 1176. - Picipötyi)
2014. jún. 1. 21:29

Szia,


én azt tanultam, hogy nem feltétlenül van peteérés szülés után, szoptatás alatt, akkor sem, ha menstruálsz. Valószínűleg egyébként van peteérésed, csak nem biztos, hogy minden ciklusban volt. De a lényeg, hogy sokan esnek teherbe szoptatás alatt... De igaz ami igaz, hogy szabadulnak fel olyan hormonok egy szoptató nőnél, amik megnehezítik a teherbeesést, vagy annak a megtartását. viszont szerintem, csak időt kell hagynod Magadnak/Magatoknak! Mióta próbálkoztok aktívan a másodikkal?

1179. Picipötyi (válaszként erre: 1177. - Holdsugár83)
2014. jún. 1. 17:17
Számomra már régnek tűnik, mert gyorsan szerettem volna az utsó babát. 2 hónapja! De hiába van peteérésem, mert megérzem, nem jön össze :-((
1178. Petra025
2014. jún. 1. 08:53

Sziasztok, már régebben is írtam ide erre a fórumra. Kisfiam most 22 hónapos, sajnos csak 5 hónapig volt kábé tejem, az 5. hónapban már nem is szopizott, csak fejtem. Illetve mindig kellett szinte pótlás neki. Úgy gondolom, hogy hibáztam abban is, hogy nem készültem fel a szülés előtt a szoptatásra, csak vártam, hogy majd minden rendben lesz...

Most újra terhes vagyok, és szeretnék felkészülni. Tudnátok nekem olyan oldalakat ajánlani, vagy kiadványt ami az ikrek szoptatására segít felkészülni? Ugyanis két baba is van a pocakmban. Lelkileg nagyon megviselt, hogy nem tudtam a kisfiamat kizárólag anyatejjel táplálni, de azt tudom, hogy most már nem fog megviselni ha nem sikerül, de felkészülni szeretnék:-))

1177. Holdsugár83 (válaszként erre: 1176. - Picipötyi)
2014. jún. 1. 08:29
Szia!Régóta próbálkoztok?
2014. máj. 30. 14:18

Sziasztok!


Segítsetek nekem, ha tudtok.

Nagyon szeretnénk még egy babát, de egszerűen nem akar összejönni. Mennyire számít az, hogy még szoptatok? A tejmennyiség már nem olyan nagy, de van, hogy 6-8x is szopik a fiam.

Van menstruációm, tehát kell lenni peteérésnek is.

Szerintetek mért nem akar összejönni?

1175. Holdsugár83 (válaszként erre: 1166. - Picipötyi)
2014. máj. 23. 07:15
Köszönöm :),ez jól esett
2014. máj. 22. 22:52

Már próbáltam mondani, hogy én sem tudok aludni és bizony a fiam is megint többször ébred éjszaka.... Bár én már nem cicivel nyugtatom Őt, de előfordul, hogy annyira nem tud visszaaludni, hogy bizony nálunk is kell a cici. Az én fiam pl csak cicin tud elaludni, ez azt jelenti, hogy reggel 6 tól másnap reggelig és ebből éjszaka azért általában már alszik, van, hogy 8-10x is cicire rakom és bizony nem 5 percet tölt el és sajnos a fogicáit is használja sokszor :-))) csak úgy mert az jó....,de én nem bánom. Pedig aztán nekem nagyon nem sok tejem van....


Tényleg nagyon szeretnék nekik segíteni, de majd meglátjuk.....előbb utóbb ez is elmúlik.....gondolom.


Igen az SM nagyon sok mindenben közrejátszik nála :-( Az a baj, hogy nem szép dolog ezt mondani, de nem kellett volna addig ez a baba nekik, amíg az anyuka nem képes elfogadni azt a betegséget amilye van és még ezért is depressziós és folyton magát sajnáltatja.... Valószínűleg ezért nehéz elfogadni neki a segítséget is, pedig én aztán nem akarok ártani neki...


Mindenesetre köszönöm! Ha tudok még valamit, akkor úgyis jelentkezem.

2014. máj. 22. 21:32

Hűha... Nem könnyű.

Az biztos, teljesen egyetértek az előttem szólóval :-) nagyon jól látod a dolgokat. Inkább az lesz itt a gond, hogy ez az anyuka nem akar, nem tud változtatni. Így, hogy SM is szóba jön azért nehezebb őt megközelíteni, szerintem.

Azt egyébként mondtad neki, hogy Titeket is zavar? Valahogy finoman. Mégis csak pici gyereked van...


Na, hát azt gondolom én is, hogy éjszaka kéne szoptatni. Még ha fájdalma is van a babának, az a legjobb fájdalomcsillapító. Aggasztó, hogy gyógyszert adtak neki. Azt próbáld elérni náluk, hogy legalább éjszaka ne 3 óránként etessék, hanem tegye mellre, akkor is, ha nem szív és nyel a ciciből aktívan, hanem csak elalszik rajta. Ez nem baj, valahol itt kezdődik az igény szerintiség. Nyilván a baba is érzi a feszültséget. Főeg, ha nappal jól elboldogulnak. Nem gondolnám, hogy valami fiziológiai dolog van a háttérben, mert akkor nem csak éjjel lenne gond.


És talán jó lenne, ha egyáltalán nem váltana mellet, hanem egy szoptatás, egy mellből történnne. Ha sír, egy büfi esetleg, egy kis megnyugtatás, és vissza ugyanarra a mellre. Így látatlanban...


Nem irigyellek, nagyon nehéz lehet így próbálni segíteni, ami egyébként mindenkinek az érdeke lenne.

1172. pofianyu
2014. máj. 22. 21:15
Igen en is azt gondolom, hogy mindenkepp kellene egy kivizsgalas a babanak. Aggaszto amit irsz! Remelem hogy gamarosan javulni fog a helyzet!!!
1171. Picipötyi (válaszként erre: 1170. - Pofianyu)
2014. máj. 22. 18:20

Probálkozom, Tőled tanultam!!! Merthogy emlékszem ám mindenre!!!! És ha Mohamed nem megy a......... szóval érted :-(

Tegnap este vidéken voltak és ott kaptak valami fájdalomcsillapítót, amitől aztán a gyerek egész éjjel aludt!!!! Tehát vagy fáj valamije, vagy csak nyugtató volt benne :-(((

De mondtam nekik, hogy most már egy kivizsgálást igazán megérne, mert ez egyáltalán nem normális szerintem.

Ugye én vagyok az aki hallja és ez nem a szokásos babasírás, hanem nem is tudom, talán ahoz tudom hasonlítani, mint amikor visit szegény kismalac, csak sokkal hangosabban.


Én már mindent elmondtam neki, de egyszerűen vagy nem érti, vagy fogalmam sincs........

Sajnos nem fogadja meg és ez kicsit elkeserít!!! De ha neki ez jó........akkor én most mit tudok csinálni....


Azért próbálkozom, hátha egyszer.......

És tényleg köszönöm mindkettőtöknek, hogy próbáltok valamennyit segíteni!

1170. pofianyu (válaszként erre: 1169. - Picipötyi)
2014. máj. 22. 15:49

Szia Picipötyi,


nagyon ügyesen adsz tanácsot a szomszédasszonyodnak, bárcsak megfogadná őket! ÍGy látatlanban nehéz dolgunk van, főleg ez a nagyon nagy sírás az ami zavar engem. Lehet hogy tényleg csak egy sírósabb babáról van szó, vagy nagyobb igénye lenne a szopira mint amit megkap. Azt próbáld meg elmondani az anyukának, hogy a szopi milyen sokmindent jelent egy babának, gyakorlatlag mindent és leginkább ez az amire a kicsik vágynak. sokkal jobban mint arra hogy kocsikazzanak velük....kitartást neked!

1169. Picipötyi (válaszként erre: 1167. - Zsofi_krum)
2014. máj. 22. 14:18

SZia!


Nem gond.

Na akkor sorban!


Egy szobában alszanak, éjszaka szoptatja.....de az igényszerinti szoptatást a védőnő és a doki is máshogy értelmezi, ezért marad az "órára etetés", vagyis, hogy kb. 3 óránként szoptatja. Bár már sikerült elérnem, hogy ne figyelje annyira az órát, mert pl vannak a növekedési ugrások, amikor amúgy is többet igényelne a baba.


Nappal egész jól elvannak, este 6-tól kezdődik a baj és tart hajnal 4-5 ig, kocsikázásra nyugszik meg, mert már valószínüleg olyankor annyira fáradt, hogy elringatja az autó.


A hordozás az náluk nem megoldható, mert anyuka SM-es, így kézben inkább apukával van, de vele meg egész éjjel.


Nem váltja túl gyakran a mellet, mert azt már elmondtam neki, hogy 2 órán belül ne váltogasson mellet, mert az nem jó.....(én voltam személyes tanácsadáson és ott mondta a tanácsadó), tehát erre már figyel....


A baba 10 perc alatt kiszopja az adagját, ami volt már hogy 150-180 mili is volt, bár nem vagyok biztos benne, hogy jól használják a mérleget! Nem mérik folyamatosan, csak 1-2x tanácsoltam nekik, hogy nézzék már meg hogy sokat vagy keveset eszik e a baba és azért hasfájós e.


A szoptatás megkezdése előtti fejést is javasoltam már nekik, de szerintem nem csinálják...

és nekem az a gyanúm, hogy bár 10 perc a szopizás, még azért is elkezdhet sírni esetleg, mert azt hiszik, hogy már elég neki, holott lehet hogy csak büfizne, vagy éppen lusta a hátsó tejet is kiszívni, mert az már nem jön olyan gyorsan....

De ez is megdőlni látszik, mert próbálták a tápszert 2 napig és akkor se változott a helyzet...:-(


Tudom, hogy így nehéz tanácsot adni, de hiába adtam meg a fórumot, hiába mondtam, hogy menjenek el egy ingyenes tanácsadásra......süket fülekre találok és így nehéz segíteni...


Ráadásul én sem tudok aludni, mert annyira üvölt a baba, hogy engem is zavar...sajnos én nagyon érzékeny vagyok a hangokra :-(

És az én fiam is megérzi, hogy a szomszédban valami nem jó...


És az üvöltést, visítást szó szerint értsd, szinte nekem fáj!!!!!


Most már eljutottak oda, hogy kocsikázni is egy órát kell vele, mert nem nyugszik meg...


Állítólag a súlya 5 kiló körül van.

Születési súly: 3750 g. Azt nem tudom pontosan mennyit esett vissza, de elvileg születése után 2 héttel már visszanyerte a szül.súlyát.

Ja és 29-én lesz 2 hónapos..


Azt hiszem ennyit tudok most ....

2014. máj. 22. 11:30
ja még valami, igény szerinti szoptatásról beszélünk? mert valami olyasmit is láttam, hogy "órára etetés". :-)
2014. máj. 22. 11:27

Szia Picipötyi,


sajnos nagyon béna kezdő fórumozó vagyok, úgy hogy ne haragudj, ha valami elkerüli a figyelmem. Próbáltam olvasni az előző hozzászólásokat...

Ez a szomszéd leányzó úgy tűnik jól boldogul. De én nem a hasfájást gyanusítanám első körben.

Inkább olyan kérdések merülnek fel, hogy:

a babával külön szobában alszanak-e

éjszaka szoptatja-e


mert lehet, hogy ez a baba éjszaka éhes, vagy egyszerűen csak komfortszopizna, és nem "szórakoztatásra" vágyik. Nehéz így megmondani.

Egyrészt segíthet az együttalvás, vagy a hordozás. Érdemes javasolni a szomszédnak, hogy olvasgasson a hordozókendőről.


Ha tényleg zöldes-habos a széklete a picilánynak, az valóban a kevésbé zsírdús elsőtejre enged következtetni. Ebben az esetben talán túl hamar váltja a mellet szoptatás közben a mama. Lehet hogy éjszaka is azért van fent a baba, mert hamar kiürül a gyomrából ez a szénhidrátban gazdag tej. Ilyenkor gyakrabban fogja igényelni a szoptatást.

Ha csak egy mellből szoptat, és inkább élénkíti közben a babát, azzal hogy amikor kezd elálmosodni, kicsit függőleges helyzetbe hozza, akkor még ugyanarra a cicire érdemes visszatenni, hogy a hátsótejhez is hozzájusson.


másik tippem: esetleg a szoptatás megkezdése előtt, lehet egy picit fejni, és aztán megkínálni a babát a mellével. így a elsőtejből valamennyi az üvegbe kerül.


Ha valóban fáj a hasa, meg lehet próbálkozni egy kis Infacollal is.

Fontos kérdés, hogy éjszaka próbál-e szoptatni a mama, illetve hogy nappal egyébként hogy boldogul?


Kérlek jelezz, hogy jól érettem-e a problémát, illetve, hogy miben pontosítsak!

köszönöm szépen a kérdést :-)))))

zsofi

1166. Picipötyi (válaszként erre: 1165. - Holdsugár83)
2014. máj. 21. 09:02

Sajnálom, hogy nem sikerült :-(

De ne edd magadat, ettől semmivel nem vagy rosszabb anya, mint más! Megpróbáltad és ez a lényeg!

Egyébként mire teljesen elapad az is idő és ki tudja, lehet egy kis megfázás és a pici majd kérni fogja!

Ettől még ügyes vagy!!!!

Sok sikert a továbbiakban is!

2014. máj. 20. 22:06

Sziasztok.Úgy néz ki nem én leszek az az anyuka aki vissza tudja csábítani a babáját a cicizéshez :(.Fáj,nagyon,de ez van.Tej minimális,2 ciciből 10 ml már csak,tejleadó reflex semmi.Cicitől ordít.Feladom.


Köszönöm szépen a segítségeteket!

2014. máj. 18. 20:26

Sziasztok!


Gyors kérdés! Pofianyu emlékszel beszéltem a szomszédról.... most csak annyi lenne, mert nekem ez a hasfájás dolog gyanús egy kicsit....

Azt mondták, hogy egész éjjel fent van a gyerkőc, és ha szórakoztatják, akkor nem sír... Na most az én elgondolásom az, hogy az a gyerek akinek fáj a hasa, hiába szórakoztatják, annak akkor is fáj nem? Ha nekünk is fáj valami akkor az fáj mindenhogy, ha tévét nézünk akkor is, ha más csinálunk akkor is. Tehát nem biztos, hogy csak hasfájásról van már szó...

De nem tudom...


Szia zsofi! Tőled is szivesen fogadom a tanácsot, illetve az ötleteket... Az előzményben vissza tudsz olvasni, hogy miről is van szó.


Köszönöm mindkettőtöknek!


Nálunk zajlik az élet: naponta vagy 6x szopizunk, bár a mennyiség már nem olyan egetrengető szerintem, de alváshoz jó, meg egy gyors szopira mindig kapható a kis lurkó :-DDD


Mászunk, lépcsőzünk.borzalmas :-) borzalmasan ügyes, állunk... sokszor már magunktól is 20-30 másodpercig.szóval most van az, hogy renoválunk és gyermekbiztosítunk :-)))

2014. máj. 11. 22:32

Sziasztok!


Ha nem veszitek rossz néven, nagyon szívesen csatlakoznék a beszélgetésetekhez, mert pont ilyen képzésre járok, ami a téma címe, és pont az most a küldetésem, hogy amennyiben szívesen fogadjátok én is rendelkezésre állok :-) remélem Pofianyu, Te sem veszed rossz néven, csak egy kis ideig vendégeskednék :-) Szép estét mindenkinek!

1162. Picipötyi (válaszként erre: 1161. - Pofianyu)
2014. máj. 8. 14:45

Iegn, nekem is ezek voltak a tanácsaim, de sajnos süket fülekre találok :-(

Most nem is gyarapodott a baba csak 100 grammot, de ha jól tudom azt is úgy, hogy 2 hetesen elérte a születési súlyát (3750 g) legkisebb súlya 3500 gramm körül volt. Így igazából hallottam a védőnőt, hogy nem gyarapodott rendesen. 5 hetes lesz szombaton. A pisis pelenka számában is nagy az eltérés, mert naponta vagy 15x cserélnek pelenkát, szóval góígy elég nehéz megállapítani, hogy mennyi a pisis pelus :-(

Cumit nem kap, nem is itatják, bár már a védőnő javasolta neki.... (szerintem feleslegesen), mert rengeteg teje van....sztem ez is a legnagyobb baj, hogy hiába eszik meg a baba 160-180 grammot, ha aból az előtej 100 gramm, mert nem feji le és az bizony biztos megnyomja a pocakját........sztem azért is hasfájós :-( Ezek alapján 3 óránként van váltás a mellekben, de ha valakinek sok a teje, akkor ott sok az előtej is, de ez csak az én meglátásom ...


Mindenesetre köszönöm ezt a távsegítséget is, mert ezzel engem is megnyugtattál, hogy nem adtam rossz tanácsokat (Tőled tanulva), de sajnos ha nem fogadják meg, akkor így elég nehéz lesz a helyzet... Már a hasfájós tápszert is kipróbálták, a védőnő javaslatára, amitől féltem, de azzal is csak 1 napig volt jó....


Mindenesetre megpróbálom megadni neki ezt a fórumot, hátha fordul hozzás....


Jó lenne, mert a rengeteg sírással a mi életünk is egyre keservesebb, mert babóm is meg én is megébredünk rá :-( Pedig már végre végig alussza az éjszakát!!! :-D ......illetve csak aludná, mert valahogy megérzi és felébred :-(


Mégegyszer köszönöm!!!

1161. pofianyu (válaszként erre: 1158. - Picipötyi)
2014. máj. 8. 14:18

Szia Picipötyi!!!!


első körben én is azt tanácsolnám, hogy keressenek fel egy laktációs tanácsadót. A kiütések miatt nem aggódnék, inkább amiatt, hogy a baba sokat sír. Persze ennek is sok oka lehet, amit említettél, hogy időre etetik pl lehet az egyik ok. A másik az hogyha zöld a széklet, akkor nagyon valószínű, hogy túl sok elsőtejet kap a baba, azaz a mama gyorsan vált mellet. Nagyon jó lenne, ha tudna valakivel beszélni, vagy irjon akkor itt és akkor jobban tudok segíteni. Fontos lenne az is, hogy mennyi a baba súlya, mennyi volt a legkisebb sulya és hány hetes most. Mennyi pisis pelusa van? A gyakori szélcsövezés felesleges és káros is, a csak anyatejes babáknál az is normális ha több napig nem kakilnak! De persze jó lenne tudni, hogy tényleg hogy gyarapszik, kap e cumit, vizet barmit, hogyan szoptatja a mama, stb stb.

Nehéz így segíteni de szívesen megpróbálok!

örülök, hogy Ti jól vagytok! :)

1160. libalány (válaszként erre: 1157. - Pofianyu)
2014. máj. 6. 07:34

remélem,hogy igazad van,mert a természet tud azért furcsa dolgokat produkálni,és ismerek olyan nőt,aki nem esett teherbe,csak miután abbahagyta a szoptatást,pedig elvileg minden rendben volt nála.

De remélem nálam nem ez lesz.

Köszönöm

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook