Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
859. Cartedoor (válaszként erre: 858. - Pofianyu)
2013. szept. 10. 16:38

Lehet hogy meg fog jönni. Már 5 hónapja szültem, nem tudom ilyenkor mikor esedékes...

Nem szedek semmit, nem is vagyok terhes...Kíváncsi vagyok mitől lehet ez. Kipróbálom a gyakrabban történő fejést.

858. pofianyu (válaszként erre: 857. - Cartedoor)
2013. szept. 10. 15:44

Szia!


Lehet hogy növelned kellene a fejések számát, kb 8 dbra.

Ha egy baba szopizik, akkor is vannak olyan időszakok, amit úgy hívunk, hogy növekedési ugrás. Azokban a napokban többször szopiznak a babák, mint általában, és így nő meg a tej mennyisége. Neked ezt a fejővel kellene utánoznod, lehet hogy pár nap elég lesz, de lehet hogy nem. A lényeg, hogy próbálj meg gyakrabban fejni. Illetve az éjszakai fejés az még sokat dobhat a tejmennyiségen.

A másik ok: nem lehet hogy meg fog jönni? Olyankor is szokott hirtelen csökkeni a tej mennyisége. Vagy nem szedsz fogamzásgátlót, illetve a tej mennyisége csökken akkor is ha új családtag van a láthatáron.:)

2013. szept. 10. 10:59

Sziasztok!


Az utóbbi napokban felére csökkent a tejhozamom, pedig semmi változás nem történt sem az étkezési szokásaimban sem a folyadék bevitelben, pihenek és nem is stresszelem magam. 5 hónapos a baba és fejem neki a tejet kézi/gépi fejővel. Eddig 400-500 ml-t tudtam neki naponta lefejni, most ez 250-300 ml-re csökkent. Mitől lehet??? Vissza lehet hozni, vagy kezd már elapadni? Napi 6X fejek, 30 perces időtartamban. Ebben sincs semmi változás, nem szoktam kihagyni fejést.

856. pofianyu (válaszként erre: 855. - Marcellanyu)
2013. szept. 9. 10:18

SZia!


nagyon örülök, hogy sikerült laktációs tanácsadóval beszélned és meg is tudta nézni a kicsidet!! :) Akkor részben mi is rájöttünk, hogy mi lehet a gond, de akkor mostmár tisztább a kép, így azért könnyebb lesz. A nyelvét érdemes lenne megcsináltatni..

Megértem h nem bírsz a pohárral bajlódni, az a lényeg, hogy megtedd ami tőled telik, az épp elég! Sok minden ideális dolog vam az életben, de nem mindig sikerül minden úgy, hanem muszaj lejjebb adni, és még az is sokkal több mint a semmi! Na ezt most jól megmondtam;)

Sok erőt és kitartást kívánok a gyerekekhez! :)

855. Marcellanyu (válaszként erre: 849. - Pofianyu)
2013. szept. 9. 08:25

Szia. Egy helyi rendezvényen sikerült találkoznom egy szoptatási tanácsadóval. Naná, hogy úgy evett a lányom ahogy a nagykönyvben megvan írva...annyira tipikus. Azt javasolta, hogy fektessem a mellkasomra a Noémit, hogy lassabban jöjjön a tej, ez idáig úgy tűnik hatásos.

Ennek ellenére szegény halmozottan hátrányos helyzetben van. Valószínű tényleg rövig a felső ajakfék, bár azt mondta a hölgy, hogy az hegesen gyógyulna, ha most hozzányúlnának, de valószínű fel kell vágni a nyelvét, mert le van nőve, ezért nem tud rendesen ráfogni a mellbimbómra. Ezért van az a "csattogó" hang szopás közben és ezért veszíti el a vákumot. Bár azt nem tudom pontosan mit jelent, de azt mondta gótikus a szájpadlása. Én is megnéztem, és elég magasan ívelt gondolom ezt jelenti. Csórikám még szép, hogy nem tudja a kis rövidült nyelvével ahhoz a magas szájpadlásához szorítani a mellbimbómat. Elég egyértelműnek tűnik innentől kezdve a dolog. Az elmúlt napok kissé rapszódikusan teltek, de így, hogy nem erőltetem a szoptatást, mikor ellenkezik, hanem kifejem, sokkal nyugodtabb a helyzet. Bár nagyon fárasztó és időigényes a fejés, de nem tudok mit tenni. Vettem medela calma üveget, had küzdjön az én is csemetém, elég jól boldogul vele, de elsőre nagy visítás lett belőle. Tudom, hogy ti jobban preferáljátok a poharat, de 150-200ml tejet beletölteni egy gyerekbe az borzasztó időigényes lenne számomra, főleg, hogy ketten vannak...

854. pofianyu (válaszként erre: 853. - Picipötyi)
2013. szept. 8. 13:58

Szia!


Nagyon sajnalom, hogy igy alakult..... Kihez mentek hetfon? Megtenned, hogy majd leirod, hogy mi volt?

2013. szept. 8. 10:11

Kedves Pofianyu! (Bocs a profi-ért, vaksi vagyok)


Sajnos a kezdeti fellendülés után csúfos valóság várt Rám. A fiam most már egyáltalán nem akar szopni. Azt a kis mennyiséget ami még maradt, fejéssel tudom fenntartani.... bár a mellem még feszül 3 óránként, a fiam nem hajlandó kiszívni belőle a tejcsit, csak rágcsálja cumizza. Ami azzal kijön a mellemből az kijön, a többivel nem foglalkozik. Az egyetlen szerencse a szerencsétlenségben, hogy a mellemet egyáltalán még elfogadja, de félek, hogy már azt se sokáig. Hétfőn megyünk szoptatási tanácsadóhoz, ez az utolsó reményem. Nem tudom mit fog tudni segíteni.

Sajnos az SNS nem igazán jön be, mert ha az a szájában van, akkor csak a mellbimbómat rágcsálja, a bal mellem már szúr, amikor a fiamat ráteszem.Remélem ez nem valami rossz dolog előjele. Ráadásul olyan mintha érezné a kis csövecskét, mert folyamatosan öklendezik, ráadásul azt sem hajlandó szívni, csak akkor nyel ha folyik a szájába.

Hétfőn remélem a gyerkőcöt is meg tudják nézni.

Remélem van még remény!

Üdv: picipötyi

852. pofianyu (válaszként erre: 851. - Picipötyi)
2013. szept. 4. 21:30

Szia Picipötyi,


nagyon sajnálom, hogy így alakulnak a dolgok, de ne add fel. Minden csepp anyatej kincs, úgyhogy ameddig csak lehet így vagy úgy de jó hogyha tudsz a kisfiadnak adni.

Azt írod, hogy sikerült ma 80 és 40 ml.ket szopnia, ez már nagy dolog! :) Lehet hogy mégis csak jó úton jársz?

Mi lenne ha megpróbálnál kihívni egy laktációs szaktanácsadót, egy próbát szerintem megérne. Ha nem sikerül ezután sem, legalább nem fogod úgy érezni, hogy nem tettél meg mindent.

Szóval a nyelve le volt nőve....érdemes lenne megnézetni az ajakféket, illetve azt is, hoy milyen a szájpadlása. Esetleg bimbóvédőt próbáltál? van vékony szilikon védő, hátha azzal tudna vákumot képezni. Lehet hgy az a gondja, hogy nehéz neki. NEm szoktuk ajánlani a bimbóvédőt csak végső megoldásként. És nézesd meg a gyerekorvossal. Az ajakféket is fel lehet vágni, de ehhez én nem értek sajnos. De nem csak a szopi miatt fontos, hogy ez megoldódjon.

A babád mennyit alszik napközben? A színe milyen? gyermekorvos mikor látta utoljára?

Olyan h valaki nem tud genetikusan szoptatni gyakorlatilag nincs. Főleg úgy nem hogy már szoptatott előtte sikeresen. Az lehet hogy most van valami probléma, pl hormonális a háttérben, ha tényeg úgy érzed, hogy kevés a tejed, akkor ennek utána lehet menni. Vérvétel kell, pajzsmirigy hormon szint nézés. Vannak olyan panaszaid mint: levertség, szorulás, hízás vagy nem evés ellenére nem fogyás, nagyobb étvágy, fáradság? tudom hogy ezek közül több is fennáll, de az ember sokszor érzi, hogy abnormális h ennyire rossz kedve van, vagy hogy ennyire fáradt. Ilyen panaszokra gondolok elsősorban.

Én azt javaslom, hogy:

1.Hívj tanácsadót

2.Nézesd meg a babádat a gyerekorvossal

3. Kérj magadnak beutalót a vérvételre

4. Folytassátok tovább a próbálkozást (SNS) és a fejést, mert minden cseppért megéri.

5. Fel a fejjel, nagyon ügyes vagy és büszke lehetsz magadra, hogy nem adtad eddig már fel!

Pofianyu (és nem Profianyu;)

851. Picipötyi (válaszként erre: 850. - Pofianyu)
2013. szept. 4. 17:00

Kedves Profianyu!


Én egyre kimerültebb vagyok és egyre csalódottabb. Pest mellett lakunk.

Sajnos mellszívót senkitől sem tudok kérni, így marad a kéz,amivel többet tudok fejni (ha épp tudok) mint a kézi szívóval, de azért azzal is próbálkozom. Próbálkozom már mindennel, hogy legyen, eredménytelenül.

Sajnos ez az SNS módszer se megy nagyon, nem kapja be rendesen a mellemet így a csövet sem. Vastag a cső is, így mindig szív valahol levegőt a baba.Sajnos a fiam teljesen ellustult, ha nem dől a szájába a csövön keresztül a tápszer, akkor nem hajlandó szívni sem, így neki lehet hogy van sikerélménye, de a mellemet semmi nem stimulálja arra, hogy több tejem legyen.

Igen az igény szerinti szoptatás sajnos csak azoknak jó akiknek van is tejük. Én hiába próbálok igény szerint szoptatni, mivel nem jön belőle semmi, csak cuminak használja a mellem és azt sem tudom, hogy épp mikor éhes, vagy mikor akar csak komfortszopizni.

A felső ajka nem fordul kifelé, talán már írtam), a nyelvét még a kórházban felvágták, ki is tudja nyújtani. Viszont olyan, mintha azóta nem szopizna rendesen. Most már csak cuminak használja a mellemet. Úgy is áll neki a szopinak is, hogy csak rágcsál, aztán 1x csak elindul a tej. Amíg jön 10-20 mili, addig még bele is szívogat, utána 2x megszívja - persze ezalatt az idő alatt nem jön semmi - utána újra cumizik, amikor végre érezném, hogy menne a tej, akkor hagyja abba.

A felső ajakfékkel - ha van neki - mit szoktak csinálni????

A fentiek alapján, a pohárral az a bajom, hogy mivel a fiam nem lefetyeli a tejet, hanem rendesen kortyolja, az megint könnyebben jön, mint ha szopna.


Ma például a mérleg szerint (ami szerintem hülyeséget mér)szopott a fiam 80!!! milit ( az éltben nem szopott enyit belőle) a jó mellemből, utána a rosszból 40 milit, aztán délután, a rosszabbikból semmit és fejni sem tudtam.


Kezdem elveszíteni a hitem abban, hogy ezt a babócát szoptatni tudnám. Akármit csinálok, semmi sem jó. És nem tudom, hogy én nem vagyok alkalmas, vagy esetleg a babával van valami ami miatt nem képes szopizni. Vagy csak egyszerűen annyira lusta, hogy úgy is tudja, ha nem is jön semmi a mellből, akkor is tud valamit enni,hisz tudja jól, hogy éheztetni nem fogom.


Ez van most. Tömör gyönyör és fájdalom.

Azt nem tudod véletlenül, hogy lehet olyan hogy most genetikailag nem tudok szoptatni? Vagy valóban van valami probléma, ami után utána kellene nézni.... bár fogalmam sincs hol kezdjem, meg, hogy van e még értelme.

Mert ha ennyire ellustult a fiam, akkor fog változni?? Én már nem bízom benne...

850. pofianyu (válaszként erre: 847. - Picipötyi)
2013. szept. 4. 10:46

Szia Picipötyi!


Hogy vagy, hogy vagytok?

Megértelek, hogy frusztrált és fáradt vagy.....ne hibáztasd magad, nem mindig könnyű jó döntéseket hozni és az adott szituációban más is cumit cumisüveget adott volna. Két gyerekkel otthon meg végképp nem 1xrű az élet, persze hogy fáradt vagy. Merre laktok? Vidéken vagy Pesten?

2. Ha nem megy a mellszívó, akkor két dolgot tehetsz: vagy próbálsz valakitől kérni egy másikat, amin lehet állítani a szíváserősséget, sokszor egy nmásik tipus bejön, vagy kézzel kell akkor fejni vagy kézi szívóval, akkor viszont gyakran kellene. Az hogy most csak ennyi jön ki, az nem mérvadó, ha többször fejsz, technikád is változik, akkor a tej is jobban fog jönni. Ne add fel, így is nagyon ügyes vagy, hogy ennyit ki tudsz fejni! ez egyáltalán nem kevés!

3. ügyesek vagytok az SNSsel, ebbe is bele kell jönni, ki kell taapsztalni. Egy anyuka irta itt korábban, hogy ők infúziós csővel próbálkoznak. Az a lényeg, hogy jöjjön tejci, aztán ha látod, hogy szívja a mellet, le lehet állítani a csövet és ha türelmetlen akkor engedni tejet, az a lényeg, hogy legyen a mellen sikerélménye. Mindennappal kevesebb tej kell majd igy, elvileg. De türelem, türelem, türelem kell. A pohár azért jobb, mert az nem zavarja meg a szopási technikáját. Így ha kombinálod a poharat az SNS-sel nagyobb az esély hogy menni fog a szopi neki újra.

4. nagyon jó , hogy jól gyarapszik. és az is hogy nem aluszékony. Próbáld mellre tenni akármikor amirko kéri, mindegy hogy mikor kapott utoljára enni. Igény szerinti szoptatás lényege, hogy bármikor cicit kaphat a baba.

5. Éppkérdezni is akartam, hogy az ajka kifelefordul e? Nagyon fontos lenne. Illetve a nyelvét fel tudja emelni, ki tudja nyújtani? Mindenképp nézesd meg a száját a gyerekorvossal, mert a lenőtt nyelv és a rövid felső ajakfék is lehet gond!


Irj hogy hogy vagytok!!!!

Pofianyu

849. pofianyu (válaszként erre: 848. - Marcellanyu)
2013. szept. 4. 10:37

Szia!


a rövid felső ajakfék nagyon is oka lehet annak, hogy nem akar es tud jól szopizni, ehhez meg lehet hogy hozzájön az is, hogy sok a tejed...vagy erős a tejleadó reflexed. mindenképp gyerekorvossal kell megnézetni, mert ez nem csak a szopiban okoz gondot. Jól látod, a vákumképzésben okoz ez gondot neki, emiatt nem tud hatékonyan szopizni.

Az jó, hogy van egy póz ami bevált Neked, mindenkinek más a jó. Úgy gondoltam szoptatni, hogy először a másik kislányodat tedd mellre, ő elbir a több tejjel és az erősebb tejleadó reflexxel, kiváltja mind a két melleden és aztán rá tudod tenni Noémit is. Ha egy mell elég nekik, nem gondoltam hogy igen, de ha igen, akkor a másikat lefejheted annyira hogy ne feszüljön. Tudom, hogy nálad az elég sok. De egy idő után beáll a rendszer. Persze csak ha ez így beválik. Arra kell figyelni, hogy az első baba is jusson hátsótejhez, ezt onnan látod, hogy a széklete aranysárga és nem zöld.

De ha ahogy írod mind a ketten most megbírkoztak a saját cicijükkel, akkor ez így maradhat! :)

A szájukat mindenképp nézesd meg!

Pofianyu

848. Marcellanyu (válaszként erre: 843. - Pofianyu)
2013. szept. 3. 12:53

Szia. Próbáltam már többféleképpen szoptatni, de fekve egyáltalán nem ment, a hónaljtartást sem igazán díjazták a lányok. A Noéminél próbáltam hátha úgy eszik a jobb mellemből, volt, hogy evett, de többnyire nem, úgyhogy hagytam. Én klasszikus bölcsőtartásban etetek, valahogy ez áll kézre. Az utóbbi napokban nem fejtem reggel és valahogy mindkét nő megbírkózott a maga felével. Említetted, hogy szoptassam őket egymás után... Ott az a gond pl reggel, hogy a másik "dinnyécskével" mi legyen, abból fejjek???

Megnéztam tegnap a Noémi ajkát, "erőszakkal" sem fordul kifelé, említettem ezt a lehetőséget a védőnőnknek, de ő szerinte ez nem lehet az oka annak, hogy időnként elutasítja a mellemet. Viszont képtelen folyamatosan enni, állandóan "vákumot veszít". Ez egyébként mind a két gyerekemre vonatkozik és nem tudom miért van. Mondjuk nagyon gyorsan jön a tej, főleg amikor tele van a mellem, mikor fejek akkor látom milyen sok sugárban jön belőle a tej. A fiamnál nem volt ilyen gond, ő gyorsan és hatékonyan evett, de nála sem emlékszem, hogy kifordult volna az ajka...aztán lehet, hogy csak rég volt...

847. Picipötyi (válaszként erre: 844. - Pofianyu)
2013. szept. 3. 00:14

Szia Profianyu!


1. Nem érzem túl jól magamat, fáradt vagyok, frusztrál, hogy nem tudom szoptatni a fiamat, míg a másik gyermekemet igen. Nincs segítség, így nagyon zűrösek a napjaim. Amikor a férjem itthon van, segít, de nehezen érti meg, hogy mennyire rossza nekem, hogy nem úgy megy a szoptatás, ahogy én szeretném, és ez egy kis feszültséget okoz. Ráadásul a gyerekek is csak idegesítenek, ráadásul pont akkor a legrosszabb, mikor pont szoptatok/nék, na így aztán még az a tejleadó reflex se indul meg, ami eddig.

2. Sajnos nekem is fáj e mellszívó használat, mióta meg van még csak 1x használtam, azóta nem nagyon tudtam rávenni magamat a használatára, inkább egy kézi mellszívót, vagy a saját kezecskémet használom a fejésre. Az a legkisebb baj, hogy nem jön, de szopizni sem szopik a fiam 30- jó esetben 40 milinél többet. Van, hogy elkezdem és érzem, ahogy beindul a tejleadó reflex, akkor le tudok fejni 20-30 milit, utána ennyi.

3. Igen leálltam velük, mert úgy éreztem még nagyobb probléma lesz belőle. Már az elején sem tartottam jó ötletnek, főleg, hogy a fiamnál sem kellet, sőt nem is szerette, főleg a cumit (1x volt a szájába 1 percig, nagy ívben repült :-)) De hallgattam másra, hogy attól nem lesz gond legalább alszik a gyerek. Igen pohárból kapja a pótlást, de az is könnyen megy, így 2-3 napja észrevettem, hogy már nem is szívja olyan lelkesen, mert tudja, hogy utána a pohárból sokkal könnyebb. A tegnapi nap meg már kész katasztrófa volt, mert a jó mellemből, amiből eddig legalább 40-50-et szopott,abból is csak 10 mili sikerült. Az SNS házi elkészítéséhez már bejártunk mindent, egyszerűen sehol sem tartanak semmit, a férjem a végén sima szilikon csövet vett - 1 milis belső átmérővel. NA azt 6 óra körül kipróbáltuk, hát nagyobb volt az üvöltés mint előtte, mert zavarta a gyerek száját, ráadásul mivel nem volt tapasztalat hosszú volt, így hiába szívta a gyerek, nem jött semmi, szinte őrjöngött a gyermek a mellemen, kapálódzott kézzel lábbal, nem tudtam a szájába adni a mellemet, erre én is egyre jobban feszült lett és már el se fogadta a cicit, a végén már maradt a pohár :-(. (sajnos mennünk kellett, lehet, hogy én is ezért voltam már türelmetlen). Aztán este, mivel a férjem vett 2 mili átmérőjű csövet is, azzal próbáltuk. Na, most volt egy kis sikerélmény, de mivel nagy az átmérő, túl gyorsan jött a pótlás, viszont a fiam utána elengedte a mellemet és még most is alszik. Már kitaláltuk, hogy variáljuk össze, hogy ne legyen se túl gyors, se túl lassú és a gyermek se veszítse el a kedvét a szopira.

4. Szépen gyarapszik, de sajnos ez nagyrészt csak a tápszer miatt van, de talán ha beválna ez az SNS, még a tejem is megjöhet. Igen, előfordul, hogy a pótlás sem kell neki, eltolja a nyelvével a poharat, majd fél óra múlva üvölt, mert éhes. Na addigra kihűl a tápszer, amit meg elvileg nem lehetne neki hidegen adni, így hogy még se menjen kárba felmelegítem. Igazából ki kellene önteni, de szerencsére úgy vettem észre, ha beteszem a hűtőbe, akkor semmi baja tőle a babának, és elég drága a tápszer, hogy a felét kiöntsem. Változó: van hogy valóban bealszik nagyon 4-5 órát is, főleg estére, ha napközben tudok lefejni 80-90 milit, azzal el van, de nem jellemző, hogy nagyon aluszékony lenne. Pisis pelusból meg van a napi 6-7, de csak azért mert ugye kapja a tápszert is.

5. Igen lehet, állandóan a mellemen lenne, ott jól érzi magát el is tud aludni, csak én nem és hát nem is jön belőle semmi. Szinte mindig mellre teszem, mert sokszor gyűri a kezét a szájába és hát nem akarom, hogy az ujját szopja, abból elég volt a lányom.

6. Sajnos a mellformám miatt csak ülve tudom, mert fekve nem tudom rendesen a mellemre tenni. Sokszor még ülve is nehéz. Úgy látom, hogy a felső ajka nem fordul ki rendesen, ezt majd meg kell nézetnem, mert gyanús a dolog nekem, hogy ezért is nem szopik rendesen.


Na elvileg minden kérdésre válaszoltam.


Nehéz most nagyon, mert a tegnapi nap keserves volt, még a jó mellemből sem tudott 10 milinél többet kiszopni és teljesen pánikba estem.

846. pofianyu (válaszként erre: 845. - Anyx)
2013. szept. 2. 10:49

szia!


milyen ügyesek vagytok, gratulálok! Nagyon jó ötlet az infúziós cső, ha nincs etetőszonda. a Szonda amúgy 6-os méretű. Az SNS lényege az, hogy a baba mellen kap pótlást, és ha cumizavar miatt nem akarna szopizni, akkor mivel itt könnyebben jön a tej, visszaszokik a cicire közben. Úgy szokták, hogy oda lehet ragasztani a mellre bőrbarat ragasztóval a csövet, úgyhogy kb a mellbimbó végéig érjen a cső és akkor be a babaszájába és segithetsz hogy lassan jöjjön pótlás és hátha akkor lesz kedve szopizni is. Türelem kell és kitartás, és közben pedig fejned kellene minél többet.

Bátorítalak arra hogy nyugodtan legyen a baba annyit mellen amennyit szeretne és annyiszor is!

Remélem hogy sikerül visszaszoktatni és hogy a tejmennyiséged is növekedni fog. Az hogy este kevesebb tejed volt es hogy sirt, az nem azt jelenti hogy nem volt elég tej! Este kevesebb a tej mennyisege és az ember úgy érzi, hogy üres a melle! Ilyenkor viszont zsirosabb a tej és táplálóbb. Én személyszerint mind a két babámat este meg du váltogtava akár 5-6-10x is mellre teszem, tettem, egészen addig amig meg nem nyugszik vagy el nem alszik. Van hogy Apukájuk besegit és cipeli őket (most hat hós a kisebbikem:). A lényeg, hogy nem szabad megijedni! Sokan ha sir a baba cici után megijednek, pedig ilyenkor ringatni kell, aztán megint cici, semmi baj, ez normális, ráadásul amit irtal az egybe esik az esti hasfájós időszak kezdetével is és még a növekedési ugrással is.

Úgyhgy tényleg tedd mellre, sokszor sokat és próbálj meg nem aggódni. A két kicsi mellett meg persze hogy fáradt vagy...de azért ez nem befolyásolja ennyire a tejtermelődését.

A cumit meg jó lenne elhagyni, mert az meg cumizavart okoz és fennt is tartja....meg ha cumizik a baba, akkor ott kiéli a szopizási kívánságát, így tényleg akkor kér csak cicit amikor már nagyon éhes. Ez azért baj mert: 1. a komfortszopi kimarad mert azt a cumi pótolja, pedig a komfortszopi nagyon fontos a tejtermelésben. 2. amikor már nagyon éhes és akkor kerül mellre, akkor már sokszor türelmetlen és emiatt jön a tej azt kiissza, de amikor már a nehezebben jövő hátsó tej következik, akkor nincs türelme megdolgozni érte. 3. cumizavar miatt nem is tud olyan ügyesen szopizni.

A melled belső oldalán vezesd be a csövet.

Irj hogy hogy vagytok! Drukkolok nektek!

Pofianyu

845. anyx
2013. szept. 2. 00:12

Szia!


Sajnos a pohár nem jött be, ordított etetés közben, így más megoldást kellett keresnünk a pótlásra. A férjem infúziós csővel készített egy "Szoptanítot", mivel nem kaptunk etetőszondát. Ez egy viszonylag vastag cső, így nem tudtam rendesen a szájába tenni, inkább csak csepegtettem bele. Viszont így elértük, hogy elfogadja a cicit, és teljesen ki is szívta. Az etetőszondának mennyi az átmérője? A száj melyik részén kell bevezetni a csövet? Csak akkor megy a tej, ha a baba szívja? Az infúziós csőnél van egy elzáró szelep,ezzel lehet szabályozni a folyás sebességét. Ha tudnék szerezni etetőszondát, akkor megpróbálnám ezzel,ez hogy néz ki a gyakorlatban, tudnál ebben segíteni?

Kb. 1 hónapig nem volt semmi probléma, 1 hónap után kezdődött, hogy az esti szopinál sírt (kb.10 perccel a szoptatás megkezdése után), és én is éreztem, hogy nincs tejem, a mérleg sem mutatott 30-40 gr-nál többet. Sajnos ezután már nem csak este fordult elő, hogy nem tudtam jóllakatni 2 mellből sem (addig egy is simán elég volt). A védőnő arra tippel, hogy azért nincs elég tejem, mert nem pihenek eleget. Tény, hogy elég keveset alszom éjszaka mostanában és nappal is csak ritkán tudok pihenni, de szerintem két kisgyerek mellett ez nem egyedi. Lehetséges, hogy ez ennyire befolyásolná a tejtermelést?

Igen kap cumit azóta,mióta hazajöttünk a kórházból...

844. pofianyu (válaszként erre: 842. - Picipötyi)
2013. szept. 1. 19:11

SZia!


Nagyon ügyes vagy hogy nem adod fel! Igazad van, minden csepp anyatejjel rengeteget teszel a kisbabádért!

Menjünk sorban:

1. Te hogy vagy? Aggaszt, hogy írod, hogy nem bírsz enni és inni. Nagyon oda kellene erre figyelned, fontos, hogy jól legyél. Van segítséged? A párod, nagyszülők, barátnők?

2. Fejésről: az elektromos a leghatékonyabb, sajnos sok mamának kellemetlen, köztük nekem is...főleg ha nem lehet állítani az erősségét. Azt írtad, hogy nem nagyon jön. Pont tegnap fejtem (a kisfiam 6 hós, igény szerint szopik tehát van elég tejem) és alig jött ki 20 ml pedig nem etetés után volt közvetlenül. Ezt csak azért mondom, hogy tudd: nem jön mindig sok, főleg, ha az ember nem rendszeresn fej, kettő: időbe telik mire megindul a tej, lehet ez 5-7 perc is, addig csak szív szív szív és szinte semmi vagy semmi sem jön....próbálkozni kell rendszeresen és kitartóan.

3. Ha jól értem, akkr most a kisfiad már nem kap cumit és cumisüveget. A tápszert is pohárból adod neki? Öntheted a szájába csak lassan. Az SNS nagyon jó ötlet, csak elég drága. És nagyon oda kell figyelni, hogy jól fertőtlenitds ki mindig a csöveket. Lehet kapni néhány gyóygszertárban 6-os méretú etetőszondát és azt ha belógatod egy cumisüvegbe, akkor ez ugyanúgy működik, mint az SNS. Csak nem lehet mindenhol kapni ezt a szondát sajnos, kérdezd meg a gyóygszertárban nálatok.

4. A kisfiad szépen gyarapszik amugy? Mondtad, hogy nem mindig eszi meg azt sem amit pótlásnak adsz neki. Nem aluszékony? Hány pisis pelusa van egy nap alatt?

5. Három-négy hetesen van olyan hogy növekedési ugrás, ilyenkor a babák folyamatosan csak mellen lennének, de tényleg. alig alszanak és egésznap csak szivogatják a mellet. Lehet hogy emiatt is nyűgös...mert csak szopizna egész nap. Próbáld ki pár napig, hogy tényleg annyit lehet mellen amennyit szeretne, még ha üresnek érzed is a melled, vagy éppen most evett öt perce. Adj magatoknak időt, ne foglalkozz senkivel! Bújjatok össze, aludjon rajtad, és ha úgy látod, hogy szopni szeretne add oda neki a ciict. Ha azt látod, hogy nem lakik jól, akkor adj neki pótlást pohárból. És aztán újra cici. Nem baj ha elalszik rajta, akkor hagyd aludni és aztén megint megkínálhatod.

6.Milyen pózban szoptatod? Az lenne a lényeg, hogy teljesen feléd legyen fordulva, a füle, válla, popsija egyvonalban, egy magasságban legyen. Használj párnákat, hogy ki tudd támasztani. A bimmbót teljesen és a bimbóuvdar egy részét is be kellene hogy kapja, alul többet mint felül. Nyelve a bimbó alatt, mind a két ajka kifele fordulva. Azt is lehetne hogy más pózokat is kipróbálsz vele. Hónaljtartás, ülve, fekve szoptatás, kereszttartás. Szabadon próbálkozzatok, hátha van valami ami jobban tetszik a kicsidnek.

7. MOst látom h írtad, hogy nem lefetyeli hanem rednesen issza...az miért nem jó? ki mondta?


Huh, most sokat írtam.ÍRj majd, hogy hogy vagytok! Gondolok Rátok!

843. pofianyu (válaszként erre: 841. - Marcellanyu)
2013. szept. 1. 18:27

Szia!


Értem a problémádat. Először is ha nem fordul ki a felső ajkuk azt meg kellene vizsgálni, az is lehet hogy rövid a felső ajakfék, ami miatt nem tud a felső ajak kifele fordulni. Ezt érdemes lenne megnézetned a gyerekorvossal, könnyen lehet korrigálni és kell is, mert nem csak a szopiban okoz ez gondot.

Esetéeg próbáltál más pózokban szoptatni? nem tudom hogy hogy szoktál, de érdemes megpróbálni ülve, fekve, oldaltfekve, hónaljtartásban is.

Írod hogy fejned kellene sokat, főleg reggel. Az nem gond! Vagy azt is lehet hogy először megszoptatod a jobban szopó kislányodat és amikor már kevésbé jön a tej, akkor teszed mellre Noémit.

De ha próbálkozol és a kislányod nagyon nem akar szopizni bimbóvédő néklül, akkor lehet hogy jobb lenne ha használdád nála, nem ez az ideális sajnos, de ha nincs jobb, akkor még mindig inkább ez, minthogy ne akarjon szopizni.

irj majd hogy hogy alakultok!

842. Picipötyi (válaszként erre: 840. - Pofianyu)
2013. aug. 31. 21:14

Szia Profianyu!


Igen a fiamat 18 hónapig, abból 1 évig még a hozzátáplálást sem fogadta el, csak a cicit. Ez már 9 éve volt. A lányomnál is lett volna rendesen, de ott még nagyon fiatal voltam és a védőnő sem foglalkozott azzal, hogy szoptatok e vagy sem, meg volt egyéb más is.

Sajnos az evéssel, ivással problémám van, nem nagyon megy. Sajnos itt nem nagyon van olyan, aki meg tudná nézni, hogy jól lakom e mellre. Az egyik mellembe szinte semmi nincs, a másiknál van, hogy majd belefullad az első 30-40 milli tejbe, annyira jön, utána viszont elalszik. A mellszívó csak 1 fokozatú és folyamatosan szív (sajnos), kaptam még egy avent kézi mellszívót, de kézzel többet lefejek mint azzal.A mellszívó fejmérete az valamivel nagyobb mint a bimbóudvar.

A bab most már kb. 4950 gramm. Kb 1-2 deci tej az amit ki tudok varázsolni a mellemből ebből van, hogy 60 mili csak a fejés eredménye. Általában attól függően, hogy hány milit szopik kb. (mert a mérlegek nem olyan pontosak)ha van 30-50 mili szopi, akkor kb 90-et még pótolok, de van amikor azt sem eszi meg, de általában 100 mili a pótlás :-( Már csak pohárból szenvedünk, de az nekem nem megy olyan jól, mert nemlefetyeli a tejet, hanem rendesen issza, ami álítólag nem jó. MOst még megpróbálom ezt a szoptanítos módszert (állítólag az még segíthet, hogy legyen inger). De a legnagyobb baj, hogy ahogy nem jön olyan könnyen, rögtön bealszik a fiam és elkezd cumizni, így nem éri inger sem elég a mellem. HA sikerül és nyugodt marad, akkor szinte minden szopi után fejek bár nem 15 percig, de sokszor annyira kiabál evés után, hogy nem tudok fejni, de mindig rajta vagyok, ha nem is rögtön, kicsit később.

A cumisüvegről rögtön leálltam és a cumiról is amikor észrevettem hogy nem úgy működik a dolog ahogy kellene, inkább mellre teszem és úgy nyugtatom, de állandóan ott lenne. Abból tudom,hogy éhes,hogy vagy sír, vagy gyömöszöli a kezét a szájába.


Többen mondták, hogy azért mert a fiammal volt tejem, nem biztos, hogy ezt a babát is fogom tudni szoptatni. A gyerekorvos egyenes azt mondta, hogy ha nincs akkor nincs mit tenni. Sokan csodálkoznak, hogy még nem adtam fel, de én úgy vagyok vele, ha 1x már tudtam szoptatni, akkor nincs olyan, hogy még 1x nem tudok, csak azért mert mondjuk öregedtem 10 évet.

Szoktam mérni az etetéseket, de már nemmindegyiket, mert csak elveszi a kedvem, hogy nincs elég.

KÖszönöm a listát, lehet, hogy kipróbálom.

841. Marcellanyu (válaszként erre: 838. - Pofianyu)
2013. aug. 30. 17:47
Szia. Az elsődleges problémám az volt, hogy lapos mellbimbóval lettem megáldva. Emiatt kénytelen voltam bimbóvédővel szoptatni az elején, mert a lányok 35. hétre születtek, egyszerűen képtelenek voltak ráharapni a mellemre. A kisfiamnál is ez volt, de idővel el tudtuk hagyni. Akkor kezdődtek a gondok mikor elhagytam a bimbóvédőt, mert zavart, hogy iszonyú sok tej folyt mellé....A Noémi (ő a problémás) viszonylag szépen evett ezért is elhagytam el a bimbóvédőt, de amikor megindul a tej, teljesen bepánikok, prüszköl és annyira felhergeli magát, hogy elkezd üvölteni és annyi az evésnek. A bimbóvédőnél a melléfolyatással szabályozni tudta a túlnyomást, de mikor az lekerült teljesen összezavarodott. Ez az előéletünk. A bal mellem "lassabb", de néha még ott is vannak gondjai, a másik lányom elboldogul mindkét oldalon, bár ő is küzd reggelente a jobb mellemmel. Mindenki azt mondja, hogy fejjek le, míg megkönnyebbül a bimbóudvar, de nekem nem 10-20ml kell ahhoz lefejni, hanem sokkal többet. Mikor reggel tele van a mellem, 250g körül esznek fejenként, néha még ennél is többet. Annak mi lehet az oka, hogy a felsőajkuk nem fordul kifelé, egyszerűen, nem olyan a szájuk. Ezzel mit lehet tenni?
840. pofianyu (válaszként erre: 839. - Picipötyi)
2013. aug. 30. 17:21

Szia Picipötyi!


Abból amit leírtál úgy tűnik, hogy a tejed az belövellt, csak nincs elég. A tejbelövellés mindenképp megtörténik, mert ahhoz az kell hogy a méhlepény megszülessen és a hormonszintek megváltozzanak és ettől a tej belövell. Az hogy nincs elég tej az egy másik dolog. Annak a te történeetdben több oka is lehet sajnos. A cumi, cumisüveg mint ahogy te is tudod, cumizavart okozott a kicsinél nagy valószínűséggel. Okos baba, persze hogy nem akar megdolgozni a nehezebben jövő tejért, amikor a cumisüvegből könnyen jön az étel...

Ha jól értem, akkor az egyik gyermekedet sikersen szoptattad nem is olyan rég. AZért kérdezem, mert az hogy nincs elég tejed, az több kérdést felvet.

Az egyik, hogy neked nincs e bármilyen betegséged? Hormonalis pl pajzsmirigy? Vagy az hogy nem birsz enni, inni, nem vagy e nagyon lehangolt és egyedül? Ezeket most csak kérdezgetem, hogy jobban lássam, hogy mi a helyzet.

A kisfiad mondtad, hogy nem jól kapja be a melledet, nincs valaki hozzáértő a közelben aki meg tudná nézni hogy hogyan teszed mellre? Illetve nem hallasz kattogó hangot amikor szopizik?

A mellszívó jó ötlet lenne, de úgy kellene beállítani, hgy a legkisebb fokozatra először. Lehet állítani ezt rajta? És a fejmérete az passzol a melledre? Az is baj lehet...

Mennyi most a súlya a babádnak? Mennyi tejet kap egy nap és mennyi pótlást?

Nagyon jó hogy próbálsz neki pohárból adni tejet, ez egy jó lépés a cumizavar megszüntetésére. SOkszor kap játszócumit? Mert az is nagyon bezavar nekik sajnos.

Miből gondolod h éhes marad? Vagy mindne etetést külön mérsz?

Ha rendszeresen fejnél, azaz napi 8 alkalommal es ebből 1 alkalommal éjjel, mind a két mellet 10-15 percig, akkor egy idő után kellene, hogy legyen tejed. Nem rögtön de pár nap alatt. Ha ezt megteszed és még mindig nincs, akkor kell elkezdeni kivizsgalni, hogy mi lehet az oka. Mindid van visszaút csak nem mindig könnyű!

Szívesen segítek még ha tudok. Ami még érdemes lenne, kihívni egy IBCLC laktációs szaktanácsadót, fizetni kell érte, de nem sokat és ha tud segítnei, akkor máris megérte, mert megspórolsz csomó tápszerpénzt!

Küldöm a listát ahol régiók szerint találod őket: [link]

Pofianyu

2013. aug. 30. 15:19

Profianyu!

Talán nekem is tudnál segíteni, bár nem biztos.

Kisfiam holnap lesz 4 hetes és egyszerűen nem akar megindulni a tejem, illetve lehet, hogy beindult volna, de amikor a tejbelövellés volt a gátsebem miatt belázasodtam és 2 nappal később azt vettem észre, hogy szinte semmi tejem nincs. Aznap jött a gyerekorvos és mondott sok hülyeséget (3 óránként kell szoptatni, max 20 percet) ezek nem is ragadtak meg bennem, de az, hogy minimum 500 milit meg kell ennie az igen. Na nekem nem volt annyi. Sőt szinte teljesen elapadt, 7 naposan ki kellett váltanom a tápszert, azóta pótolok. Próbálok fejni, de nem gyarapszik a tejmennyiség, sőt a fiam sem akarja igazán szívni: 3 perc alatt kiszívja ami könnyen jön (max. 40 mili) utána bealszik. Próbáltam, hogy egész nap mellen van, de akkor sem termelődött tej sőt!Sajnos vettem neki cumit, mert a férjem nem tudott tőle aludni, és már próbáltam cumisüvegből is etetni, de még abból is olyan nehezen megy neki. Gyorsan visszatértem a pohárra, most abból próbálom. Hiába fejek nem gyarapszik.... bár enni, inni is elég keveset tudok, egyszerűen nincs étvágyam :-(. Ma vettem egy mellszívót, de azzal meg annyira fáj a mellem,hogy csillagokat látok és nem is jön a mellemből a tejcsi. A fiam 4430 g-mal született, mikor hazahoztuk 4120 g volt. Próbálok kevesebb tápszert adni, de a 10-40 mili tejjel nemigazán vagyunk el, még egy fél órát sem.

A mellemet sem kapja be szerintem rendesen, a bimbóudvar nincs teljesen a szájába. Amit lefejek (sajnos nem sok) azt pohárból odaadom neki, de ha 2 decit eszik egy nap anyatejből sokat mondok :-( A mellem feszülget, sőt ha az egyik mellemet szívja, akkor a másikból elkezd folyni a tej, de abból meg kiszopni nem tudja.

Szerinted tudok még csinálni valamit,hogy több tejem legyen, vagy esetleg beinduljon még egyszer???? Mindkét gyerekemmel volt teje, bár az elsőt nem tudtam szoptatni mert senki nem segített és nagyon fiatal voltam, a második gyerekemet 18 hónapig szoptattam, úgy, hogy 1 éves koráig még mást nem is evett meg.

Szerinted van még valami remény, mert a táp drága is és nem is kényelmes és jó lenne még szoptatni is.

838. pofianyu (válaszként erre: 836. - Marcellanyu)
2013. aug. 29. 16:00

SZia!

Gratulálok az ikrekhez, nem lehet könnyű velük boldogulni!:)

A kislányod a kezdetetktől így viselkedik szopi közben? Az erős tejleadó reflex sajnos sok babának nem tetszik. Azt teheted, hogy fejéssel kiváltod a reflexet és aztán teszed mellre, amikor már jön a tej szépen. Illetve van egy olyan pozíció, amit úgy hivnak, hogy Dőlj hátra és szoptass, ami segít ilyen esetben. Találtam erről egy jó oldalt, ahol nagyon sok hasznos infót összeszedtek már. [link] Remélem ez segíteni fog!

Az hogyha megosztoznak elvileg nem a legjobb, de ha működne, akkor jobb mint az hogy nem szopiznak. egy mell elég egy babának, tehát tud elég termelődni benne, és ha ez a megoldás, akkor ezt kell tenni. De előtte próbáld kipróbálni azokat, amiket ezen a belinkelt oldalon írnak.

Ha gondod van írj nyugodtan, és nagyon sok erőt neked továbbra is két kicsihez! :)

837. pofianyu (válaszként erre: 835. - Anyx)
2013. aug. 29. 15:48

Szia!


találtam itt egy videot ahol egy kisbabát itatnak sima műanyag pohárból. Úgy kell csinálni, ahogy ők is, hogy lassan, szinte nem is kell önteni, hanem hagyni, hogy a baba kinyalogassa. Nem egy gyors dolog ez, de a cumizavar sajnos ilyen...:(

Nem lehetett könnyű nézni, hogy sír szopi közben, ez az elejétől fennállt vagy csak egy idő után kezdődött? hány perccel a szoptatás megkezdése után? érezted, hogy jöna tej már egy ideje? szóval neked is úgy tűnt, hogy üres a melled? A cumisüvegből sokkal könnyebb inni..... cumit kap a kisfiad? ha igen, mióta?

Itt a video [link] majd irj hogy hogy megy!

2013. aug. 28. 13:38

Szia. Három és fél hónapos ikerlányaim vannak, az egyikkel akadnak gondjaim. Valamiért nem akar enni a jobb mellemből (időnként a balból sem), ha már közelítem a mellemhez üvölt. Egyenlőnre van elég tejem, és lefekvés előtt kifejem a mellem, így még a fagyasztóba is jut.

Sajnos nagyon erős a tejleadó reflexem és zavarja amikor megindul a tej és fuldoklik, ha meg lassan jön később, akkor meg türelmetlen és sokszor idő előtt abbahagyja az evést. Evés közben nagyon sok szünetet tart, szív néhányat, pihen és ez így megy végig és sokszor ezért sem indul meg a tej. Persze én is tiszta ideg vagyok amikor őt kell etetni és elég nehéz ellazulni egy nézelődő, tekergőző gyerekkel a karjaimban. 1950g-mal született 35. hétre, most 5 kiló. Tudom, hogy a súlyával nincs gond, de mit lehetne csinálni, hogy mindkét mellemet elfogadja? Már próbáltam hónaljtartásban is etetni a másik oldalon, de rövid idő után jött a sírás, utána meg szinte lehetetlen rávenni az evésre. Az meg hosszútávon nem lenne jó, ha megosztoznának a melleimen, vagy ez nem gond?

835. anyx
2013. aug. 26. 23:58

Szia!


Abból gondoltam,hogy szopizás alatt elkezdett ordítani, amikor szívta volna, de nem volt mit. (vagy legalábbis én ezt gondoltam).Ha utána adtam neki pótlást, azt mohón elkezdte enni, és bevágta az egészet. Pisis pelusból megvan a napi 5-6, kakisból viszont csak 1-2, amíg csak anyatejet kapott, addig napi 1 volt (a védőnő szerint anyatejes babáknál ez teljesen normális).

Sikerült beszereznem az itatópoharat, nem nagyon tetszik neki, egy idő után elkezd sírni, ha etetem. Sajnos elég sok mellé is megy,van erre speciális technika, hogyan etessem? Van rá esély,hogy elfogadja, és megtanul belőle szépen "inni"?

Egyelőre itt tartunk, majd írok még, hogy haladunk...

834. pofianyu (válaszként erre: 833. - Anyx)
2013. aug. 26. 10:46

Szia!


azt szeretném kérdezni, hogy miből gondoltad hogy éhes maradt a kisfiad? milyen jeleket láttál rajta?

Az hogy most kevesebbet eszik és eseteg a gyarapodása lassul az normális, amíg kellő számú pisis (napi 5-6db és kakis napi kb 3) van, és jó a kedve, nem aluszékony, addig nincs semmi gond.

a kézi fejőnél hatékonyabb a gépi, főleg ha nagy mennyiségeket kell fejni. Ez a heti gyarapodás eddig nagyon szép amúgy:) Valószínűleg mostanában majd kicsit le fog ez lassulni, de ne ijedj meg, ez normális jelenség.

Az hogy különböző pózokban próbálod etetni az nagyon jó, remélem találtok olyat, ami mind a kettőtöknek kényelmes.

Irj majd, hogy hogy alakulnak a dolgok!:)

833. anyx
2013. aug. 25. 00:33

Szia!


Köszönöm a gyors választ!:-)

Kisfiamat igény szerint szoptatom, kezdettől fogva "nagyevő" volt, 1 hónapos kora körül már 130-at is bevágott egyszerre.Ekkor kezdődtek a gondok,nem mindig tudtam neki megadni ezt a mennyiséget, még éhes maradt,nekem meg már nem volt több tejem.Egészen pár nappal ezelőttig már majd 1 liter tejet megevett naponta, az utóbbi napokban azonban jelentősen csökkent a napi igénye, így kevesebb pótlásra volt szükség. Ez egyébként normális? (kisfiam most volt 7 hetes). A gyarapodással nincs gond, heti 250-300 grammokat gyarapszik. Igen,igyekszem minél gyakrabban fejni, sajnos csak kézi fejőm van. A poharat próbálom beszerezni, nem egyszerű sajnos. Én is észerevettem, hogy félálomban könnyebben elfogadja a cicit, és akkor is,ha ülve szoptatok, bár én jobban szeretek fekve.

Köszönöm még egyszer a jó tanácsokat, igyekszem követni őket, majd beszámolok, milyen sikerrel!:-)

832. pofianyu (válaszként erre: 831. - Anyx)
2013. aug. 23. 10:22

Szia!


Gratulálok a kisfiadhoz!:)

Le tudod írni, hogy egy napotok hogy telik? Hányszor, hogy eteted a kisfiadat?

Sajnálom, hogy nem találtál segítséget akkor, amikor úgy érezted, hogy kevés a tej... Miért gondoltad, hogy éhes maradt a kisfiad?

Amit ilyen esetben fontos nézni, az az, hogy mennyit gyarapszik, hany kakis és pisis pelusa van egy nap alatt. 3 és 6 hetes és 3 és 6 hónapos korban van egy un növekedési ugrás, amikor a babák hirtelen szinte egész nap csak ennének, ez pár nap alatt elmúlik és ha ilyenkor elégszer kapnak cicit, akkor nincs szükség pótlásra, mert beáll a kereslet kínálat megint.

Valószínű, hogy neked is van elég tejed, vagyis lett volna, csak megijedtél, amit amúgy meg tudok érteni és a cumisüveg és tápszer, az sajnos elindit egy olyan úton, amiben egyre kevesebb szerep jut az anyatejnek és a szopizasnak.

Kérdéseidre a válasz: ha több tejet szeretnél, akkor fejni kell és szoptatni. Naponta annyiszor fejni, ahányszor amúgy szopizna (6-8 alkalom), mind a két mellett, 10-15 percig elektromos fejővel. Ha nem bírsz ennyit fejni, akkor annyit fejj amennyi az idődbe, energiádba belefér. A pohár nagyon jó ötlet, a másik az SNS,Szoptatnit, ami szoptatás barát módszer és azzal vissza is lehetne szoktatni a cicire. Nem tudom, hogy erről hallottál e? Sajnos drága megvenni, de lehet kapni 6-os etetőszondát gyógyszertárban. Ha érdekel ez, akkor még írok róla szívesen.

Addig meg lehetne próbálni a poharat és fejni kellene, és a tápszer helyett inkább a lefejt tejet add oda neki. Az is nagyon jó, minden cseppje számít! AZ hogy az egyik melledben kevesebb a tej, azzal önmagában nincs semmi gond, egy mell is elég lenne a kisbaba eltartásához!

Próbálkozni kellene a cumisüveg elhagyásával és a cicire visszaszoktatással. Próbálhatnál különböző pozíciókban szoptatni, esetleg félálomban mellre tenni, mert akkor könnyebben rákapnak a cicire.

Ezekről mit gondolsz?

831. anyx
2013. aug. 22. 23:34

Szia!


A segítségedet szeretném kérni.Kisfiam most 7 hetes,és 1 hónapos koráig semmi probléma nem volt a szopizással. Kb. 1 hónapos korában vettem észre, hogy nem mindig elég az anyatej szopizás után,éhes maradt. Mitán a fagyasztott tej elfogyott,tápszert kezdtem el neki adni.Kezdetben csak kis mennyiséget,sajnos mostanra már 300-400 ml pótlásra is szükség van naponta. Amúgy a gyarapodással nem volt gond, kisfiam 3700 g-mal született, most 5600 g körül van.Azért is bánt a dolog,mert most 2 éves kisfiamat másfél éves koráig szoptattam, fél éves koráig kizárólag anyatejet kapott. Igaz, hogy ő kisebb baba volt,de soha nem fordult elő, hogy nem elég az anyatej.Hozzá kell tennem,hogy soha nem fejtem, illetve csak annyit, hogy tudjak eltenni fagyasztóba. Lehet, hogy az lett a baj, hogy ezekben a nagy melegekben sem fejtem? Azt észrevettem,hogy a bal mellem jóval kevesebb tejet termel,mint a jobb. Nem különösebben fáj,csak ha több tej van benne,akkor érzem azt néha,mintha tűvel szurkálnák. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy a pótlást cumisüvegből adtam,így van amikor nem akar szopizni, az üveg kell neki.Olvastam,hogy ajánlottad a svéd csőrös poharat. Próbáljam meg én is? Lehet ekkora mennyiségű pótlást(kb.400-500ml naponta a lefejt tejjel együtt) beadni ebből a pohárból? A másik kérdésem,hogy tudok vmit tenni,hogy "visszajöjjön" tej? Gondolom, a gyakori mellretételen és a fejésen kívül.

Előre is köszönöm válaszod!

830. pofianyu (válaszként erre: 828. - GabriellaSu)
2013. júl. 31. 15:58

Szia!


azt szeretném még kérdezni, hogy mikortól kapott cumisüveget? es előtte nem fájt a szopizás? kap cumit? érdemes lenne megnézni, hogy a nyelve nincs e esetleg lenőve. gyerekorvoshoz mikor mentek? o meg tudna allapitani. te is belenézhetsz a szajaba, ha a nyelve hegye sziv alaku, vagy ha amikor sir nem tudja a nyelvet kinyujtani hanem hatrahuzodik neki, vagy ha a nyelve ala besimitasz es elol erzel egy vaskos köteget, akkor lehet hogy az a gond. nem kell megijedni ha esetleg ez lenne, lehet ezen konnyen segiteni es rogton utana szopizhat is a baba.

amikor mellreteszed mindenkepp figyelj arra, hogy ne csak a bimbót kapja be, hanem a bimbóurvarból is. a nyelve legyen a bimbó alatt, a baba teste teljesen feléd fordulva, közel hozzád, álla érjen a melledhez, orra meg ne. milyen pozícióban szoptatsz? lehet hogy jobb lenne masikat kipróbálni.

a fejéssel hogy állsz? most hogy adod oda neki a lefejt tejet?

Pofianyu

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook