Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
799. Jázmin_Virág (válaszként erre: 797. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 11:22

"most már a baba kezd ellustulni a cicin, már nem tölt rajta annyi időt mint korábban, 10 perc után megunja, ha egyáltalán rá tudom tenni és nem is szívja úgy"


Vajon miért? Gondolod hogy ezen egy tanácsadó vagy egy elektromos mellszívó változtat? Én ingyen is megmondom mi a helyzet: nincs elég tejed. Ha van feleslegesen kidobandó pénzed, akkor hajrá! :)

798. Jázmin_Virág (válaszként erre: 796. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 11:15
20-30ml miatt vennél 30EFt-ért elektromosat??? :D
797. Cartedoor (válaszként erre: 792. - Pofianyu)
2013. júl. 4. 10:57

Sződy Judittal beszéltem az Uzsokiban, de még nem sikerült összehoznunk a találkát.

Nálam viszont naponta vannak változások, most már a baba kezd ellustulni a cicin, már nem tölt rajta annyi időt mint korábban, 10 perc után megunja, ha egyáltalán rá tudom tenni és nem is szívja úgy. A doki és a védőnő javaslatára elkezdtük a tápszeres kiegészítést és gondolom ez a könnyebb út a babának. Sajnos így a cicizés rovására megy, ahogy már korábban is írtuk. Viszont a meglevő tejcsit valahogy szeretném kinyerni a babának és talán ez az elektromos szívó jó megoldás lehet, ha csak átmeneti időre is.

2013. júl. 4. 10:44
medela kézi van most,de ezzel 20-30ml-nél nem tudok többet lefejni szopizás után. A bérlését nézem ezeknek, elég komoly áron vannak. Viszont naponta akár 6X is lehet használni? Nem teszi tönkre a cicit? És ha szopizás helyett kell fejnem naponta 3 óránként? Arra is jó?
795. Petra025 (válaszként erre: 793. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 10:12
Én anno rengeteget fejtem... Megváltás volt az elektromos:-)) milyen fejőd van most? Nekem Avent kézi volt, kompatibilis volt vele az elektromos. Beállítod rajta pár nyomással hogy milyen gyorsan fejjen, majd elindítod.. Ha sokat kell fejned akkor érdemes.
794. pofianyu (válaszként erre: 793. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 10:12
én azt használok, sokkal hatékonyabb és gyorsabb és nem fáraszt el!
2013. júl. 4. 09:00
Használ valaki elektromos mellszívót? Hatékonyabb ez mint a kézi? Csak 100 ml alatti fejésekhez kellene, de a kézi mellszívó elég lassú és nem is tudok vele lefejni mennyiséget. Az elektromos csak abban más hogy nem kell pumpálni vagy jobban le is tudja szívni a cicit?
792. pofianyu (válaszként erre: 791. - Cartedoor)
2013. júl. 2. 19:34
Nagyon jo! Kivel vetted fel a kapcsolatot? Majd meseld el, hogy mire jutottatok!
791. Cartedoor (válaszként erre: 790. - Pofianyu)
2013. júl. 2. 13:36
igen, már fölvettem a kapcsolatot valakivel, hátha segít.
790. pofianyu (válaszként erre: 789. - Cartedoor)
2013. júl. 2. 11:51

értem...

mit gondolsz egy személyes konzultécióról egy laktációs szaktanácsadóval?

789. Cartedoor (válaszként erre: 788. - Pofianyu)
2013. jún. 30. 22:47
Sokat sír és nyugtalan, szopi közben és után is. Étkezések közt nem alszik napközben. Valamint szopizás után simán megeszik még 50g-ot és úgy szívja a cumisüveget hogy alig lehet kivenni a szájából. Nem volt növekedési ugrásunk, 2 hetes kora óta ugyanazokat az adagokat eszi-ezekből a jelekből gondolom hogy nem elég már a tej neki.
788. pofianyu (válaszként erre: 787. - Cartedoor)
2013. jún. 30. 21:33

Szia! Atlag 165 grammot gyarapodott egy heten, ami teljesen jo. En szerintem meg kellene probalnod kihivni egy laktacios szaktanacsadot, aki szemelyesen tudna neked segietni, megnezi a babat meg teged is, a szopit es elmondja h mit lehetne tenni. En a helyedben biztos hogy kihivnek egyet, vagyis en anno amikor bizonytalan voltam ki is hivtam. Sokat segitett es vegul megildoott a problemam.

Fejni ha mennyisegeket akarsz, akkor mindenkepp elekrtomos fejovel kellene, napi 6-7 alkalommal, mind s ke mellett 10-15 percig,

A babak amugy nagyon ugyesek, az hogy rovid ideig szopizik aktivan az nem jelent rosszat, az en kisgiam is percek alatt kiszivja a tejet, aztan mar csak cumizik. Nem kell 20 percig tartania egyaltalan! Az hogy megeszi a tejet a szopi utan az nem biztos hgy azt jelenti hogy ehes maradt, a cmisuveg jol.gondolod hog bezavarhat, nem nagyon lenne jo, foleg ha szernted augy is gond van a szopival.

Viszont azt nem pontosan ertem, hogy mibol gondolod hogy ehes marad? Szepen gyarapszik, kakil, pisil eleget...akkor pontosan mi az ami aggaszt?

2013. jún. 30. 16:09
Az a gond, hogy a súlya bár jól alakul a doki szerint, mégis észrevehetően éhes és nem kap elég tejcsit a ciciről. jelenleg 8 hetes és 4.130 g. (3.000 g-al született, 2.820-al hoztuk haza a kórházból.) Mi a véleményetek? Egyébként ha cicizés után még be tud vágni 50g-okat, akkor biztos éhes volt? A babát túl lehet etetni? Mert volt hogy kilökte a szájából. De túl tudja enni magát? Félek attól is, hogy a cumisüvegből jobban jön a tej és emiatt el fogja utasítani a cicit, de ha éhes nem fogom éhesen hagyni. A pohár és a kanálból etetés katasztrófa, a nyakában köt ki...
2013. jún. 30. 16:02

Sziasztok!


Sajnos ez a 4 napos gyakori szoptatás nem hozott eredményt, nem lett több a tej tőle. Próbáltam a lefejt tejet odaadni neki, mert többször észrevettem délután és este hogy még éhes és enne. Azt simán benyomta, kb. 50 g volt. Ma dél körül volt az első olyan negatív élményem hogy az istennek nem akarta elfogadni a cicit. Hisztizett és ordított, sehogy nem tudtam rárakni cicire. Illetve az evés idejében is gyakran csak szopizik és nem szív elég intenzíven, így sztem nem is tudja rendesen leszívni a cicit. Úgy tudom legalább 20 percet kéne intenzíven szopnia, na ő pár percet szopizik intenzíven és utána belaszik rajta vagy nem érdekli. Pedig hosszan szoktam rajta hagyni. Félek hogy rá kell térnünk a cumisüvegre. A fejést hogy érdemes csinálni? Ha szopizás után szívtam le, akkor 10-20 ml jön le max. Szopizás helyett még nem próbáltam, de nem bírja a cici a pár percnél több sanyargatást sem. Úgy látszik tejem már nem lesz több, legalább a meglevő mennyiséget kéne megőrizni és a baba számára hozzáférhetővé tenni.

785. Nikk_1982 (válaszként erre: 784. - Pofianyu)
2013. jún. 27. 20:02
Ezt az utolsó mondatodat méltánytalanul elhanyagolják. :-) Sokkal-sokkal többet kéne mondogatni az újdonsült anyukáknak. Persze nem nektek - tanácsadóknak - hanem akikkel gyakran találkoznak: védőnő, gyerekorvos
784. pofianyu (válaszként erre: 783. - Cartedoor)
2013. jún. 27. 19:45

Szia!

hogy áll most a sűlya? a szopi egy kicsinek mindent jelent nem csak eves ivast. Persze hogy csak cumizik, neki ez nem csak, hanem minden! Az életben a legjobb dolog amit csinálhat! Egy egy szúrópróbaszerű szopot mérni nem a legszerencsésebb, sokszor az anyuka is teljesítménykenyszert érez és a tejleadóreflex is gátlódhat.

Ha úgy látod, hogy elalszik mindig a cicin akkor próbálhatod ébresztgetni. De próbálj nem görcsölni ezen hanem lazán szoptatni amikor úgy látod, hogy szopizni szeretne.

NYugi, nagyon ügyesek vagytok, bízz a babában és bízz magadban is!

783. Cartedoor (válaszként erre: 782. - Pofianyu)
2013. jún. 27. 13:34

Szia, már 4. napja tartom ezt a gyakori szoptatást, de az a tapasztalat, hogy többször van ugyan cicin, de keveset eszik. Csak alszik és cumizgat rajta. Ez miért lehet? A hosszabb esti alvás után ( 6 óra) hajnalban érzem hogy erősen szív és hosszan, de a többi szopinál szinte csak cumizgat.

Voltam a védőnőnél délelőtt, pont 2 óra telt el az előző szopizás után, csináltunk egy próbaszopizást és 10 g-ot szopizott!! Ott is inkább csak cumizgatott a mellen. Ez meg hogy lehet?? Itthon már nem tudom mérni a digitálissal, mert mindig mocorog rajta. Jövő héten csinálunk egy másik próbaszopizást! Ez azért gond, mert az hiszem hogy ha fél órát van mellen, akkor eleget is eszik, hát nem. Aztán ha fél óra múlva újra sír, akkor csodálkozunk hogy miért is lehet..hiszen evett..

782. pofianyu (válaszként erre: 778. - Cartedoor)
2013. jún. 26. 15:44

Szia! Nyugodtan beruhazhatsz ra, rendszeres szoptaatassal elvileg megno a tej mennyisege, de artani nem artasz ezzel a kapszulaval.

Orulok h kevesbe faj a pocakja, ez nagyon jo hir!:-)

2013. jún. 26. 15:43
Persze, tudja ő mennyi kell neki. Nem is érdemes túl gyakran mérni, csak egy újabb stresszforrás
780. Cartedoor (válaszként erre: 779. - Nikk_1982)
2013. jún. 26. 14:01

Nyugodtan kotyogj bele, minden infó jól jön!! :)

Igen, most hogy 10X eszünk egy nap, sokszor csak cumizik. Ráteszem cicire szívja pár percig, majd cumi, bealvás..majd ismét szívja pár percig..megint szundi. Elég kényelmes baba..ha éhes lenne szívná ezerrel, nem? Már nem tudom mérni mert nagyon bemozog..

már javul a pocakfájás is..sztem már nagyobb lett, kevésbé érzékeny, de azért még van, csak ritkábban

779. Nikk_1982 (válaszként erre: 778. - Cartedoor)
2013. jún. 26. 12:35

Bocsi, hogy már megint belekotyogok....


Szerintem ha csak cumizik rajta és belealszik akkor ez azt jelenti hogy ő nagyon-nagyon jól érzi magát, nem? Meg talán ha belealszik akkor annyira nem fáj a pocakja sem.


Még mindig mérsz minden egyes etetést?

778. Cartedoor (válaszként erre: 777. - Pofianyu)
2013. jún. 26. 12:27

Szia!


Találtam a neten ilyen mother love-more milk plus kapszulát a tejtermelés fokozására. Érdemes ebbe is beruházni? Gyógynövény és természetes anyagokat tartalmaz. Segíthet? Persze a gyakori szoptatás mellett...Már a 3. napon tartok, tetszik a babának a gyakori szopizás, csak így alkalmanként kevesebbet eszik..sokszor csak cumizik rajta és belealszik...mindegy még pár nap és hátha látok eredményt is..

777. pofianyu (válaszként erre: 775. - Cartedoor)
2013. jún. 24. 21:03

A mellgyulladásnak több fajtája van. Van az amelyik a tejcsatorna elzáródásból alakul ki, ennek sok oka lehet, mondjuk a leggyakoribb, hogy túltelődik a mell, mert pl kimarad egy szopi. Ebből lesz egy gyulladás, ami nem bakteriális. Van egy másik fajta amikor baktérium kerül be, pl ha sebes a bimbó. A kettő között a különbség a láz fennállásának időtartama, ha 24 óránál tovább van láz, akkor műr vszínű h baktérium okozza a bajt, kell az antibiotikum.

Mind a két fajta mellgyulladás nagyon fájdalmas, lehet csomó a mellbem, a bőr piros, a szoptatás is fáj és az ember elesett és ifluenza tipusú tünetei is vannak. Jegelni kell a mellet, fejni és minél többet szoptatni, meleget a szopi előtt közvetlenül lehet alkalmazni.

Akinek már volt az tudja, hogy nagyon rossz...

2013. jún. 24. 18:34
én úgy tudom a mellben pangó tejtől, de biztos kell hozzá baci is
2013. jún. 24. 17:28
mitől alakul ki ez a mellgyulladás???
774. Nikk_1982 (válaszként erre: 772. - Ede71)
2013. jún. 24. 15:12
Hát a mellgyulladás rettenetes dolog lehet. :-( Én a megelőző állapotig jutottam csak szerencsére (vörös duzzadt és marhára fájdalmas csomók), de még a fejés meg pár extra szopi segített és nem lett komolyabb. De én már attól csillagokat láttam.
773. Cartedoor (válaszként erre: 768. - Pofianyu)
2013. jún. 24. 15:10

Szia!


Mi is vékony csontozatúak vagyunk, nem mondhatnám hogy nagyevők. A baba sem mutat éhségjeleket, inkább csak az idő alapján szoktam mellre tenni. Kb mennyi idő alatt növelheti meg a tejmennyiséget? Miből fogom észrevenni? Hogy jobban gyarapszik? ( bocsi ha hülyeségeket kérdezek :). Jövő héten megyünk a 2. hónapos kontrollra, kíváncsi vagyok ő mit mond a súlyára, remélem nem javasolja a tápszeres kiegészítést. Egyébként van erre vmi szabály, hogy mi a kritikus pont, amikor már be kell avatkozni pótlással?

772. Ede71 (válaszként erre: 770. - Nikk_1982)
2013. jún. 24. 14:34

a lényeg az volt, hogy volt bőven tejem, csak a kicsi nem tudott rendesen szopizni a mellemből, a tápszer tehát kalória dúsítás miatt lett először felírva. egyébként én is próbáltam szoptatási tanácsadó után nézni, de a környékünkön nincs, végül mellbimbóvédővel úgy ahogy sikerült a szoptatás beindítása.

örülök hogy most is szoptatok, amikor 3x mentem a kórházba mellgyulladással, a doki mondta ha az utolsó antibiotikum kúra sem használ, sajna fel kell adnom a szopti, mert már több gyulladáscsökkentőt nem tud felírni.

771. Ede71 (válaszként erre: 769. - Pofianyu)
2013. jún. 24. 14:24

kedves vagy, de már elfogadtam a helyzetet,

sajna, nincs elég tejem, próbáltam gyakrabban mellre tenni, de az sem segített, a bal mellemet épp hogy elfogadja. Marci egész éjjel alszik, próbáltam hogy mielőtt lefeküdtem fejtem le tejet, így csak 1 szopi maradt ki, nem sokat javított a helyzeten.

hamarosan itt a bölcsi szünet a nagyobbik is itthon lesz, mellette még nehezebb a dolog kivitelezése, ha szoptatok biztos hogy valamit kitalál és meg kell szakítani a szopit. a kicsi ilyenkor van hogy már csak vigyorog és nem is akarja folytatni a dolog, mivel már kinyílt a kis világa, mindenre figyel ha nem annyira éhes.

most már elkezdtem a hozzátáplálást, az almával próbálkozunk.

770. Nikk_1982 (válaszként erre: 765. - Ede71)
2013. jún. 24. 11:16

Szó sincs arról hogy elítéllek, ezt félreértetted. Megértem hogy aggódtál, jó néhány dolgon a felsoroltak közül mi is átmentünk (meg sok egyében)

De ezt a tápszert az anyatejbe dolgot akkor sem tartom kevésbé ésszerűtlennek. Odaadhattad volna neki a lefejt tejet úgy ahogy van (max melegítve) és utána ha az is kevés akkor a tápszert szabályosan elkészítve. Akkor többet is evett volna nemcsak töményebbet.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook