Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol fórum

Laktációs (szoptatási) szaktanácsadó gyakornok válaszol (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
829. Nikk_1982 (válaszként erre: 828. - GabriellaSu)
2013. júl. 31. 15:19
Eléggé kinyitja a száját mikor ráharap?
828. GabriellaSu (válaszként erre: 826. - Pofianyu)
2013. júl. 31. 09:25

Szia. :)


Köszönöm szépen a válaszod.


Az éjjel még kínok kínjával szopiztunk, én is sírtam, ő is sírt, de ma reggel amikor még félálomban volt, odaadtam neki a "nemannyira" fájós cicit, egyből jól ráharapott, (az egyből jót, értem úgy, hogy nem okozott nagy fájdalmat) viszont egy negyedórás szopi után, mikor kivettem a szájából, akkor a mellbimbó, még mindig olyan eldeformálódott volt, kb úgy nézett ki mint egy vadiúj ajakrúzs.

Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul.. úgy tűnik, hogy az alsó és a felső ajka is ki van fordulva..


A nagyon fájós cicit még nem mertem odaadni, de majd a következő etetésnél.. addig feljebb tuszkolom a fájdalomküszöbömet egy kis pozitív gondolkodással..

Mintha elég lenne neki egy evésnél egy cici.. ez jó? vagy kínáljam oda mindkettőt? A kislány ma 3hetes, 3050gr-mal született, ma kb 3700gramm.


Ha nem fájna a szoptatás én örömmel szoptatnám amíg igényli, akár évekig.. nekem muszáj őt legalább fél éves koráig anyatejjel táplálnom, én lisztérzékeny vagyok, meg szinte minden gyógyszerre allergiás.. ha őt csak részben megvédhetem bármi ilyentől, akkor még a fájdalom sem érdekel..

827. Petra025 (válaszként erre: 826. - Pofianyu)
2013. júl. 30. 22:07
Én anno kerestem ilyen szondát, mindenképpen nagy gyógyszertárban érdemes keresni, ahol gyógyászati segédeszközöket is árulnak, mert én nem kaptam:-(
826. pofianyu (válaszként erre: 825. - GabriellaSu)
2013. júl. 30. 22:05

Szia!


Az első lépést már megtetted, jó hogy kidobtad a cumisüveget!

Ami most fontos lenne, hogy fejj rendszersen, legalabb napi 6-7 alkalommal kellene és mind a két melledet, nem tudom hogy van e fejőd, de a legjobb lenne az elektromos.

A babával azt lehettenni, hogy kínálgatod neki a melledet és a pótlást (amit lefejsz tejet) pedig svéd itatópohárból adod oda neki. Van egy olyan készülék, hogy SNS vagyis Szoptanit, ez egy üveg és egy szondából áll, az üvegbe teszed a szonda végét, meg a tejet és a szonda másik végét pedig a melledre ragasztod, és amikor a baba bekapja a mellet, jön a tej, így lesz kedve ott maradni és ezzel vissza lehetne szoktatni a mellre. Ez egy drága mulatság sajnos, de lehet kapni a gyógyszertárban etetőszondát, különböző méretben (pl 6os az jó) és pohárba vagy cumisüvegbe lehet belelógatni és ugyanígy lehet megpróbálni etetni. Nem kell elvileg sok, pár nap és a cumizavar elmúlik, de addig sok sok türelem kell!

Mindenképp irj hogy hogy vagytok és hogy megy e a szopi és a fejés!

Pofianyu

2013. júl. 30. 17:10

Sziasztok..


Talán tud nekem valaki válaszolni..

Szeretném megkérdezni, hogy ha a 20napos baba kb 7napja rossz szopási technikával szopott (naná, hogy cumisüveg miatt :( azóta összetörtem,kidobtam)szóval rossz szopási technikával szopott, csak a bimbót kapta be, nagyon nagy fájdalmat okozva ezzel napi 12x, de ma rájöttünk arra is, hogy sem az alsó, sem a felső ajka nincs kifordulva, ahogy kell.


A kérdés: Ilyenkor van még esély "rászoktatni" a helyes technikára? Körülbelül mennyi idő amíg megtanulja az új technikát és elfelejti a rosszat? Mert ez így egy zokogással teli félév lesz.. :(

Ma egész nap próbálgattuk a jó technikát, még nem sok sikerrel, vagy nem szívott semmit és bealudt a cicin, vagy folyamatosan ki kellett vennem a szájából és újra a szájacskájába kellett adjam a bimbót, mindig "lecsúszott" a bimbóudvarról és csak a bimbót szívogatta. Lesz ez jobb? :(

824. pofianyu (válaszként erre: 820. - Cartedoor)
2013. júl. 28. 15:11

Szia Cartedoor,


nagyon sajnálom, hogy végül a tanaácsadót nem kértétek, hogy jöjjön ki, nem tudom hogy anyagi oka volt e, de ha kiszámolod, hogy a tápszerre mennyi megy el, lehet hogy megérte volna...

Ügyes vagy hogy ennyit fejsz, hajrá, csak így tovább, ezzel meg lehet növelni szépen a tej mennyiségét. Esetleg ha a pótlást nem cumisüvegből kapná, akkor nem lenne cumizavaros, emiatt nem fogadja el a melledet már...van a svéd itatópohár, abból szépen meg lehetne itatni és akkor a melledet is elfogadná újra.

Fejjél nyugodtan amennyit csak bírsz, ez nagyon fontos most hogy már nem akar szopizni.

Gondoljátok meg a tanácsadót szerintem!!! :)

Pofianyu

823. pofianyu (válaszként erre: 821. - Vszani)
2013. júl. 28. 15:07

Szia!


örülök, hogy írtál!

Először szeretnék kérdezni egy pár dolgot, csak hogy jobban képben legyek:)

Mennyivel született a babád, mennyi volt a legalacsonyabb súlya és mennyi most? Kap cumit, cumisüveget?Első babád? Hány kakis pisis pelusa van egy nap alatt? Hányszor kerül egy nap kb mellre? Milyen jelekből gondolod, hogy szopizni szeretne? Sima szülés volt, időre? Mikor került először mellre a baba? Van valamilyen ismert betegséged neki vagy neked?

Első körben, azt mondom, hogy ne aggódj és próbáld meg elfelejteni a mérleget! Nem kell minden etetést mérni, egy ennyi idős babánál is elég a heti egy mérés, vagy ha nagyon kiváncsi vagy, akkor érdemes csak heti párszor megmérni este és abból már látszik, hogy gyarapszik. A szopások mérése nem soksra jó, arra sajnos igen, hogy a mamák megijedjenek, hogy kevset szopizik.

Ha megtennéd hogy a kérdésekre válaszolsz, az nagy segítség lenne:)

Pofianyu

822. Nikk_1982 (válaszként erre: 821. - Vszani)
2013. júl. 27. 12:58
Hányszor szopizik egy nap? Visszanyerte már a születési súlyát?
821. vszani
2013. júl. 27. 07:11

Sziasztok,


Segítségeteket szeretném kérni. Ma 2 hetes a kisbabám és eléggé káoszos a szoptatás nála. Van tejem rendesen, viszont Ő, mintha lustulna. Eddig volt, hogy 40-50-80-akat evett, 2 napja meg kezd vissza venni a mennyiségből. Tegnap 40-30 volt az egy alkalom alatt megevett mennyiség, ma meg 30-20. Ennyit eszik és eléggé bealszik utána. Szerintetek mit tegyek, hogy kicsit többet tudjak neki adni?

Előre is köszi szépen a válaszokat.

820. Cartedoor (válaszként erre: 818. - Pofianyu)
2013. júl. 26. 10:56

Szia!


A tanácsadót végül nem kerestük fel, családi ellenállásba ütközött a dolog..nem részletezem.

Elkezdtük adni neki a kiegészítést szopi után, ami azt eredményezte hogy egyre türelmetlenebb lett a cicin végül el sem fogadta a cicit. Most már kézi szívóval fejegetem, naponta 6X. Napi 500 ml-t tudok lefejni, így szerencsére nagyrészt anyatejet kap a baba. 700 ml már a napi tápanyag igénye.

Így elég szépen gömbölyödik. Kezdetben sokkal kevesebbet tudtam lefejni, de most beállt erre a mennyiségre. Vajon nőhet még a tejmennyiség a fejéssel? Fél órát szoktam fejni alkalmanként, több időt nem merek rászánni.

819. Ede71
2013. júl. 24. 23:32

szia profianyu,

nem akarom elkiabálni, de a helyzet rendezödött, most hajnalban 5 körül is felkel szopizni, meg fél8-8 körül is, utána adok neki gyümölcsöt. délben szopi és tápszer van, délután meg főzelék + szopi, este szopi meg tápszer. most nem kell a mellbimbóvédő sem.

818. pofianyu (válaszként erre: 813. - Cartedoor)
2013. júl. 24. 11:20

Szia Cartedoor!

Hogy vagytok? Sikerült már egy személyes tanácsadást összehoznotok?

Mit mondott a tanácsadó?

Hogy alakul a szopi?

Remélem jól vagytok!

Pofianyu

817. pofianyu (válaszként erre: 816. - Ede71)
2013. júl. 18. 21:43

Szia!


Hat pedig, ha egy honappal korabban szuletik, akkor bizony annyival tobb ideje lenne elvileg mindent elkezdeni csinalni, pont ugy ahogy te is mondod, hogy mindenre kesobb erik meg. Hallgass az osztoneidre, nem kell a hozzataplalast sem eroltetni, amikor meg a baba kiloki a kanalat, akkor elvileg nem erett idegrendszerileg arra hogy mast kapjon! De ne aggodj, rengeteg nem korababa sem erett meg hat hosan, sot kesobb sem. Ugyes agyon h kinyalogatja a kanalbol, ez igy most tokeletes, ne aggodj nem fog igy enni felnottkent is;-)

Nagyon jo hogy akkor azert mar nem utasitja el a melledet, csak igy tovabb!!! :-) ugyesek vagytok!

:-) PofiAnyu

816. Ede71 (válaszként erre: 815. - Pofianyu)
2013. júl. 16. 22:36

szia profianyu

a szoptatás most vegyesen alakul, hajnalban és reggel, meg néha este is elfogadja a mellemet bimbóvédő nélkül. próbáltam bimbóvédővel elkezdeni a szopit és közben kivettem, az is néha bejön, szóval azért szopizunk napjában többször is.

most már a kanalazás is jobban megy, nem nyomja ki a kanalat, de nem mindig tátja a száját, hanem a kanálról "szopizza" le a kaját. hozzátartozik a dologhoz, hogy majdnem 1 hónappal korábban született a fiam, tehát most érik meg a dologra, de a védőnő nem tekinti őt korababának.

815. pofianyu (válaszként erre: 814. - Ede71)
2013. júl. 13. 19:16
Szia! Bocsanat h csak most irok, de nyaralni voltunk... Azota hogy alakul a szopi? Meg mindig elutasitja a melledet? Ez egy szopasi sztrajknak tunik, nagyon jol raereztel, higy valahogy ki kell cselezni, remelhetoleg ez megoldodik hamarosan. Nem tortent semmi ezelott? Lehet hogy a hozzataplalas zavarta meg. Hat honapos kor elott nem nagyon erdemes elkezdeni, valoszinuleg a te kisfiad sem volt meg ra kesz, ahogy irtad, a nyelvvel kilokes is ezt mutatja... Hogy vagytok most? Meselj hogy hogy alakulnak a dolgok!
814. Ede71 (válaszként erre: 769. - Pofianyu)
2013. júl. 11. 22:19

szia profianyu,

újabb gondom van, a kisfiam teljesen elutasítja a mellemet tegnap óta, nem tudom mi az oka ( itthon vagyunk, nem váltottam kozmetikumot, vagy mosóport sem), elfordítja a fejét és csak sír és sír, mert persze éhes. tegnap aztán azt a trükköt vetettem be végsőként, hogy elkezdtem üvegből etetni és közben elővettem a mellbimbóvédőt és egy ügyes csellel mellbimbóvédővel szoptattam. ma is ezt kellett alkalmaznom. szeretném még szoptatni, igaz hogy nem sok tejem van, a jövő héten leszünk 6 hónaposak.

már 3 hete kanállal is eszünk 1 vagy 2x naponta és utána szopi. a kanalazás is nagyon nehezen indult, állandóan kinyomta a kanalat a nyelvével, mondtam is a védőnőnek hogy szerintem nem állunk még készen erre a dologra. most már elfogadja a kanalat, sőt néha már nyitja a száját is, de egyenlőre a zöldségektől ökölödik, az alma és a meggy nem megy, csak a barack és a banán +sinlac amit elfogad.

2013. júl. 4. 13:48
Nocsak, kiderül hogy hasonló cipőben járunk? Miért nem erről írtál, miért kellenek ezek a fölösleges osztogatások? És akkor csodálkozol hogy én miért tekerek ennyire? Ha Te is megtetted ugyanezt? Nem ellenségeskedni kell, ha leírtad volna az előbbieket, az is elég lett volna.
812. Jázmin_Virág (válaszként erre: 811. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 13:35

Pusztán érdeklődésből regisztráltam ide. Annyira nem is járkálok utánad, mert tudtom szerint már vagy 2 hete nem voltam jelen. Arra emlékszem, hogy akkor is ugyanezek voltak a problémáid. Ma beléptem, és pont téged olvastalak. Mi ebben az érdekes? Nem igazán értem.

Hidd el én többet szívtam ezzel a dologgal mint te. Én is azon voltam hogy csak a szoptatás a megfelelő, én vagyok az anya, nekem ez a kötelességem. Az elején működött is, kb. 1 hónapig. A babám mivel fejlődik, egyre nagyobb az igénye. Láttam a jeleket, de mindig mást képzeltem bele. Akkor ért a meglepetés, amikor már nem érte el a súlygyarapodás az alap értéket sem. Sebaj, akkor jöhet a tuning. Persze csak egy jó nagy stressz, több tízezer Forint pénzkidobás lett az eredménye. A baba meg csak sírt és sírt. Na ennyiben vagyunk egyformák. Válaszd a vállveregetést, járd akkor a rögös utat:)


Olvasóként még visszatérek, de írni már nem fogok, nyugi.

811. Cartedoor (válaszként erre: 810. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 12:54

Érdekes hogy pont ugyanazon topicokban jársz mint én.

Lehet hogy 1-2 év múlva másképp látom, de most most van. Lehet hogy második gyereknél már én is könnyedebb lennék. Legyek kreatív? Miben is? Neked még nem hallottuk a javaslatodat, hogyan lehetne megoldani a helyzetet. Kíváncsi lennék. És nem mindig és minden kérdésben másoktól várom a választ, csak érdekel hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak, ahogy mindenkit aki ezeken a fórumokon regisztrál. Hiszen itt mindenki hasonló élethelyzetben van. Halljuk a kreatív megoldási javaslatodat..dobálózni könnyű!

810. Jázmin_Virág (válaszként erre: 808. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 12:41

Vannak témák amik érdekelnek, így hát megnézek egy-két fórumot, bár nem gyakran teszem. Topicot nem akarok nyitni, annyi időm nincs, hogy folyamatosan azt figyeljem. Nyakamban a háztartás :) Majd 1-2 év múlva lehet hogy te is máshogy látod ezeket a kérdéseket.

Nagyon görcsös vagy, és ez nem fog sok jóra vezetni. Légy már egy kicsit kreatív, te mindig minden kérdésedre másoktól, jelenleg idegenektől, várod a választ? Lehet hogy most megsértődsz, de kb. ez volt a leghasznosabb tanács... nem a mosolygós vállveregetés, hogy tiszteletreméltó amit teszel...mert egyáltalán nem az!

809. Nikk_1982 (válaszként erre: 799. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 12:36

Igen, változtathat rajta. És nem mindig az egyszerű út a legjobb, főleg ha ő szeretne szoptatni.


Én nagyon becsülöm Cartedoor igyekvését és remélem sikerülni fog neki megfelelő segítséget találni.

808. Cartedoor (válaszként erre: 807. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 12:27
Vajon Te miért látogatod ezeket a fórumokat? A szülői rokoni és védőnői tanácsok általában egymásnak ellent mondanak és mindenki azt szűr le belőle amit akar vagy jónak lát. Sokszor az orvos és a védőnő véleménye is homlokegyenest mást mond. Miért zavar az ha más kérdezget a fórumon, nem ezért van? Hogy megosszuk a tapasztalatokat? Te vajon miért olvasod? Te mindennel tisztában vagy? Akkor nyiss te is egy tanácsadó topikot, ha már itt vagy és olvasol minket:) Szerintem természetes az ha egy első gyermekes anyukának kérdései vannak. Miért gondolod azt, hogy mindent készpénznek veszünk, ami itt le van írva? A feltett kérdéseidre megvannak a válaszok..de nem jutottam vele előrébb..
807. Jázmin_Virág (válaszként erre: 804. - Pofianyu)
2013. júl. 4. 12:15

Mint mondtam, nem az én életem! A tanácsadástól meg biztosan jól fog lakni a baba. Gondolom te is jól járnál, ha pont TE lennél a tanácsadó :)

Mondjuk azt még nem kérdeztem, hogy kedves Cartedoor-nak van-e anyukája, nővére, védőnője, anyósa. Csodálkozom hogy mi is felnőttünk internet nélkül. Nem sértésnek szánom a kérdéseket, de azért némi anyai ösztön is kellene egy gyermek mellé, vagy mindig megkérdezzük majd a fórumon? Ne haragudjatok, de itt mindenki azt mond amit akar, és egy tapasztalatlan anya készpénznek veszi.

Pofianyu! Elfelejtetted tanácsolni Cartedoor-nak hogy vigye el a tejét egy laborba kivizsgálásra, hogy megfelelő-e a tápértéke. Elfelejtetted megkérdezni azt is, hogy megfelelő és milyen rendszeres a táplálkozása. Káros szenvedélyek? A családban mondjuk az anyukájának volt-e teje? Stresszes-e az élete? ...stb.

Remélem segítettem :)

806. Nikk_1982 (válaszként erre: 793. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 12:12
Én is azt használtam amíg kellett. Könyebben, gyorsabban jött a tej és kicsit több is
805. pofianyu (válaszként erre: 803. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 11:57
Teljesen igazad van, az anyatej minden cseppje kincs, úgyhogy hajrá! Amúgy megfelelő mennyiségű fejéssel, hosszú ideig fent lehet tartani a tejtermelést!
804. pofianyu (válaszként erre: 801. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 11:56
Mit értesz az alatt hogy várja a pénzed? Eddig itt próbáltunk többen is teljesen ingyen segíteni. A másik, hogy nem a legbonyolultabb, hanem a legideálisabb utat próbálja járni, és ez inkább tiszterelreméltó. Az hogy nehezen megy, az sajnos benne van pakliban, de ha egy tanácsadás megoldja a helyzetet, már jobban járt anyagilag, mintha tápszert kellene vennie egyfolytában, mert nem szopik a baba.
803. Cartedoor (válaszként erre: 801. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 11:56
miért, te hagynád hogy a ciciben levő 80ml menjen veszendőbe, pusztán azért mert a baba kényelmes és nem akarja leszívni? Inkább tápszereznéd teljes egészében? Ha nem lenne tejem egyáltalán akkor én is így döntenék. De nálam az anyatej azért értékesebb, nemhogy ha nincs elég akkor menjen a kukába.
802. pofianyu (válaszként erre: 797. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 11:54

Remélem hamarosan össze tudtok hozni egy találkozót a tanácsadóval.

Mennyi kiegészítést kap most?

Sajnálom, hogy kellett a tápszer.

Az hogy kevesebb idő alatt végez, mint már mondtam, teljesen normális, semmi köze sincs a tejmennyiségedhez. A babák ahogy nőnek, egyre ügyesebbek és pillanatok alatt ki tudják szívni a tejet.

Most amőgy úgy érzed, hogy megoldódik a problémád? Kevesbbet sír a baba?

Mindenképp érdemes jó fejőt használni, főleg ha a baba nem szopizik. Sokan fejnek hosszú időn át elektromos fejővel naponta többször is, nyilván nem a legjobb megoldás (a legjobb a szopi lenne), de elvileg ha bírod, akkor nyugodtan.

801. Jázmin_Virág (válaszként erre: 800. - Cartedoor)
2013. júl. 4. 11:39
Hát nem tudom, de te már több mint egy hónapja ilyen problémával küzdesz. A létező legbonyolultabb utat akarod járni mindenáron. Bocsi, én ebben nem tudok segíteni. Ha az egyszerű út nem működik nálad, akkor sok-sok bolt és "tanácsadó" várja a pénzed! :)
800. Cartedoor (válaszként erre: 799. - Jázmin_Virág)
2013. júl. 4. 11:29
pont azért szükséges a mellszívó hogy a meglevő tejcsit a baba számára hozzáférhetővé tegyem. Az tök mindegy mennyi van, a lényeg hogy megkapja. Arra már korábban rájöttünk hogy nincs elég..a kézivel szopi után tudok lefejni 20-30ml-t. Gondolom ha szopi helyett fejem azért több van, mivel a mérleg mutatott 80-100ml-t is, amíg tudtam mérni.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook