Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


2015. aug. 15. 08:41

Ami nekem tetszik Csaba hozzászólásaiban, az a holisztikusság. Szerintem sem elég egy vagy két dolgot csinálnunk, hanem egyszerre minél többet, és rendszerbe foglalva.

Ha majd végleg kiirtják a vírust, akkor is jók lesznek a tanácsai, mert a jó immunrendszer az egészség alapja.

Nagyon jó a vitaminok kiváltása olcsóbb, természetesebb anyagokkal, már ahol lehet. A feketeribizlit én is kipróbáltam, tényleg szuper, csak jobb, ha előtte leturmixoljátok, utána megisszátok, mert savanyú, és a fogakat kikezdi. Az alapos turmixolás a magvakat megőrli, így azok is hasznosulnak.

Viszont most a dinnyének és a paradicsomnak van szezonja, egyetek minél többet belőle! Mindegyikben sok a béta karotin, a c-vitamin és tele vannak enzimekkel! Mióta paradicsomból is és dinnyéből is naponta fél-fél kilót bedobok, azóta sokkal kevesebb a problémám.

144. Csaba-2
2015. aug. 15. 05:41

Időközben utánanéztem a bárányhimlő és az övsömör témakörének.


Gondolom, Te is tudod, hogy a bárányhimlőt, majd az annak következményeként később kialakuló övsömört a herpes zoster vírus okozza, ami rokon a HSV 1-2-vel.


Az övsömör általában a has környékén jelenik meg, de elvileg bárhol felbukkanhat. Így tehát nálad is megtörténhet, hogy ez tört elő a nemi szerveden.


A fentiek miatt feltétlenül konzultálj bőrgyógyásszal, hogy ki lehessen szűrni, tulajdonképpen mi okozza a tüneteket. A HSV-1, a HSV-2 vagy a herpes zoster?


Ha övsömörről van szó, a partnered valószínűleg nem fertőzött, de ettől függetlenül nála is el kéne végeztetni a tesztet, és védekeznie kell óvszerrel, hogy ne kapja el tőled.


Egyébként egy vírusfertőzés nem feltétlenül attól függ, ki milyen életet élt előzőleg. Előfordulhat, hogy valaki rengeteg partnerrel létesített kapcsolatot, mégis makkegészséges, a másik meg csak egy emberrel feküdt le, de pechje volt...

143. mcr2014
2015. aug. 14. 14:59
Szia Csaba, köszönöm a válaszodat!
142. Csaba-2
2015. aug. 14. 14:39

Úgy látszik, ma minden utólag jut eszembe. No mindegy, ami késik, nem múlik.

Szóval visszakanyarodva „mcr 2014”esetére, először is javaslom, hogy mindketten menjetek el egy HSV 1-2 tesztre, mert csak ez képes egyértelműen megállapítani, hogy fertőzöttek vagytok-e.

(Háziorvosnál vagy bőrgyógyásznál lehet kérni laborbeutalót).


Ha mindketten pozitívok vagytok, akkor egymással nyugodtan érintkezhettek, de idegen partner esetén kötelező a gumióvszer – hacsak ő maga is nem vírusgazda.

Amennyiben csak egyikőtök fertőzött, akkor is óvszert kell használni.


A fertőzőképesség egyébként mindig akkor a legnagyobb, ha valakinek tünetei vannak, főleg, ha felhólyagosodik a bőr vagy a nyálkahártya. A tünetek elmúltával három hét a várakozási idő (ha a másik fél negatív), de egyes orvosok szerint ekkor is csak óvszerrel szabad szeretkezni.


Tulajdonképpen itt mindenkinek igaza lehet, mert – mint már írtam - vannak olyanok, akik tünetmentesen is fertőznek, míg mások nem.

141. Csaba-2
2015. aug. 14. 12:11
Még egy megjegyzés: az immunrendszer erősítésére természetesen a Minjola által javasolt B-komplex vitamin is jó, de mindenképpen ki kell egészíteni a már felsoroltakkal.
140. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:53

Bocs’ ha ismétlem magam, de az előző nem volt elég precízen kiszerkesztve.



Már napok óta az jár a fejemben, hogyan lehetne csökkenteni az általam javasolt vitaminkoktél árát, hiszen elég nagy a bekerülési költsége. Most majdnem minden összetevő mögé írok egy viszonylag olcsó, természetes anyagot, amivel helyettesíthetitek. Amit kihúzok, az nem, vagy csak részben pótolható.



Tehát:



C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal. Lucernacsíra (napi10-20 dkg), frissen kicentrifugázott/préselt gyümölcs-és zöldséglevek (napi 3 pohár), citrusfélék leve (grapefruit, narancs, citrom)


antocián: 500 mg. Feketeribizli, napi 30 dkg. Ezt nyáron célszerű termelőtől venni nagyobb mennyiségben, és 30 dkg-os adagokban lefagyasztani. Kilónkénti ára általában 200 Ft, így kb. 50 Ft-ra jön ki egy napi adag.


likopin: 20 mg. Paradicsom, paradicsomlé, házilag aszalt paradicsom.


béta-karotin:20 mg. Édesnemes pirospaprika por, napi 2-3 teáskanállal.


D-vitamin: 2 X 1000 NE. Ha lehet, napozás az UV-szegény időszakokban, azaz délelőtt 10-ig és délután 4-től.


organikus cink: 25 mg. Tökmagolaj, napi 2-3 x 1 teáskanállal.


organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm. Napi 2 közepes gerezd fokhagyma.


réz 1 mg. Napi 3-4 szem dió.


l-lizin: 2 X 1000 mg. Aludttej, kefír, sajt.


l-glutamin: 3 X 1000 mg. -


bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg. Megveszed a növényt, átmosod, megszárítod, majd porrá őrlöd. Ebből vízzel beveszel napi 2-3 púpozott teáskanálnyit. Ügyelj arra, hogy ne vegyél levegőt, amíg le nem nyeled.


ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg. -


kolosztrum: 2 X 650 mg. -


béta-glükán: 2 X 100 mg. - Megjegyzés: ne egyél hibátlan almát. A héján levő fekete pöttyök tartalmazzák.


bacillus subtilis - Megjegyzés: ne élj túl sterilen, mert a mosatlan gyümölcsök héján van a legtöbb.

139. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:46

Már napok óta az jár a fejemben, hogyan lehetne csökkenteni az általam javasolt vitaminkoktél árát, hiszen elég nagy a bekerülési költsége. Most majdnem minden összetevő mögé írok egy viszonylag olcsó, természetes anyagot, amivel helyettesíthetitek. Amit kihúzok, az nem, vagy csak részben pótolható.



Tehát:



C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal. Lucernacsíra (napi10-20 dkg), frissen kicentrifugázott/préselt gyümölcs-és zöldséglevek (napi 3 pohár), citrusfélék leve (grapefruit, narancs, citrom).


antocián: 500 mg Feketeribizli, napi 30 dkg. Ezt nyáron célszerű termelőtől venni nagyobb mennyiségben, és 30 dkg-os adagokban lefagyasztani. Kilónkénti ára általában 200 Ft, így kb. 50 Ft-ra jön ki egy napi adag.

likopin: 20 mg Paradicsom, paradicsomlé, házilag aszalt paradicsom.


béta-karotin:20 mg Édesnemes pirospaprika por, napi 2-3 teáskanállal.


D-vitamin: 2 X 1000 NE Ha lehet, napozás az UV-szegény időszakokban, azaz délelőtt 10-ig és délután 4-től.


organikus cink: 25 mg Tökmagolaj, napi 2-3 x 1 teáskanállal.


organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm Napi 2 közepes gerezd fokhagyma.


réz 1 mg Napi 3-4 szem dió.


l-lizin: 2 X 1000 mg Aludttej, kefír, sajt.


l-glutamin: 3 X 1000 mg -


bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg Megveszed a növényt, átmosod, megszárítod, majd porrá őrlöd. Ebből vízzel beveszel napi 2-3 púpozott teáskanálnyit. Ügyelj arra, hogy ne vegyél levegőt, amíg le nem nyeled.


ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg -

kolosztrum: 2 X 650 mg -


béta-glükán: 2 X 100 mg - Megjegyzés: ne egyél hibátlan almát. A héján levő fekete pöttyök tartalmazzák.


bacillus subtilis - Megjegyzés: ne élj túl sterilen, mert a mosatlan gyümölcsök héján van a legtöbb.

138. Csaba-2
2015. aug. 14. 11:30

Hát igen, ez az eset oly gyakori, hogy szinte tömegjelenség: teljesen hétköznapi emberek, és egyszer csak megjelenik a nemi herpesz. Senki nem tudja, honnan jött, esetleg felmerül a hűtlenség gyanúja, de végül ez sem igazolódik be.


Korábbi hozzászólásaimban már írtam ezzel kapcsolatban. Arról van szó, hogy a herpesz (főleg a genitális) egy nagyon alattomos betegség. Amikor beköltözik valakinek a szervezetébe, nem feltétlenül tör elő azonnal. Előfordul, hogy évtizedek telnek el, és az illető semmit sem tud az érintettségéről. Egyesek egész életükön át tünetmentes vírushordozók maradnak.


A fertőzött emberek egy részénél néhány nap elteltével, másoknál évek, évtizedek múlva jelentkeznek tünetek, megint másoknál pedig egyáltalán soha.

A tünetmentes vírushordozók egy része tünetmentesen is fertőz, mások pedig nem fertőznek. Tapasztalataim szerint akkor nem fertőz valaki, ha többször átesett a kitöréseken, és a szervezete egy idő után annyira elbarikádozta a vírust, hogy annak nincs esélye újra megjelenni.

Ez az úgynevezett ötcsillagos védelem, ami bárkinél kialakulhat, ha nem rombolja szándékosan az immunrendszerét.


A fenti állapot általában 10-15-20 év alatt alakul ki, de gyorsítható. Ha visszaolvasod az eddigi hozzászólásaimat, azokból tájékozódhatsz.


A másik nagy probléma a nemi szőrzet eltávolítása. Emberileg én tökéletesen megértem, hiszen jómagam is kedvelem a csupasz puncit, de a herpesz szempontjából ez egy nagyon komoly rizikófaktor. Tehát állj le a „fűnyírással”, hiszen a fanszőrzetnek épp az a szerepe, hogy védjen. Ha két pamacs ér össze, nem pedig két sérült bőrfelület, szinte esélytelen a fertőzés.

Jó, tudom, most már mindegy, de ha új kapcsolat elé nézel, ezt tartsd szem előtt.

137. mcr2014
2015. aug. 14. 00:05
Most látom,hogy több éves az többévesre gondoltam.
136. mcr2014
2015. aug. 14. 00:00
Azt akartam,az előbb még megkérdezni,hogy melyikünk nagyobb rizikófaktor: az említett férfinek, akinek sok kapcsolata volt ugyan, bár rajta semmi tünete nincs, ami a betegségre utalna,vagy én,aki tényleg egy hűséges, nem csapodár nőként éltem, bár herpeszes betegségeken átestem. És most ez egy szerencsétlen egybeesés.
135. mcr2014
2015. aug. 13. 23:31
Sziasztok, új vagyok a csoportban, ugyan végig olvastam a hozzászólásokat, de bár lehet, hogy én rosszul értelmeztem, és ezért kérdezem itt. Fertőzött lettem, de engem az érdekelne, hogy, gyerekként voltam bárányhimlős, majd néhány évvel később övsömörös, majd fiatal felnőttként az ujjaimon vöröses elváltozások jelentkeztek,kb.10 alkalommal. 15 éve semmilyen problémám nem volt.13 nappal ezelőtt „borotválkoztam,” +a menses is nagyon elmúló félben volt, így volt egy kis szex. Majd 2 napra jelentkeztek már az általatok is ismert általános tünetek. Több éves kapcsolatom van, igaz a párom korábbi élete azért nem makulátlan. így lehet, hogy a jelenje sem.(inkább baráti és kémiai kapcsolat) –de ebbe, hogy miért vagyok vele nem akarok belemenni. Igaz esküdözik, hogy nem volt mással,tegyük fel, hogy el is hiszem. Nekem ő a második férfi az életemben, az elsővel 20 évig éltem semmilyen problémám nem volt.Ő hozhatott egy fertőzést még korábban, és a körülmények adottak voltak, +stessz+fizikai munka, és általa mint közvetítő előjött,-rajta semmilyen elváltozás nincs, egy nagyon ápolt férfi- vagy az én szervezetem „önfertőzést”csinált, most az övsömörre, és az ujjdagadásra gondoltam, hogy újra aktiválódhatott a vírus.Volt már,hogy a borotvával megvágtam egy kicsit magam, érzékeny volt, 2-3 nap után rendbe jött.
134. Csaba-2
2015. aug. 8. 06:43

Természetesen csak azon lehet segíteni, aki engedi. Ha valaki más utat követ, ám tegye. De a segítő szándék miatt megtámadni valakit nem éppen etikus.


Az általam leírtak nem csodaszerek, nem is "hókuszpókuszok", hanem részben tapasztalatok, részben tudományos eredmények.


S ha már a "csodaszerekbe való kapaszkodásról" van szó, akkor vajon a B-vitamin és az egészséges táplálkozás nem minősül annak? Amit én szoktam hangsúlyozni (méregtelenítés, fitoterápia, vitaminkoktél, táplálkozás megváltoztatása, gócok megszüntetése), az is mind természetes dolog.


Soha nem gondoltam, hogy enyém a fórum. Azért vagyok itt, hogy megosszam a tapasztalataimat, és segíthessek azokon, akik ezt igénylik. Fizetést nem kapok érte, a saját szabadidőm terhére teszem.

Ide egyébként is bárki írhat.


Függetlenül az általad említett panaszoktól, ha valakinek hasonló problémája van (azaz valamilyen góc, pl. gyulladt mandula), ami gyengíti az immunrendszert, akkor az előző hozzászólásomban felsoroltakon kívül van még néhány lehetőség.

(Most csukd be a szemed, mert ezt a többiek kedvéért közlöm):


Az egyik a zapper-terápia, ami nem más, mint egy speciális frekvencia generátor alkalmazása.

Minden vírus, baktérium rendelkezik egy ún. mentális energiamezővel, amit ki lehet oltani, ha éppen ennek megfelelő hullámhosszt közlünk a szervezettel. Ha utánanéztek, a honlapjukon mikroszkóp alatt meg lehet figyelni a bacik szétzúzását.


(A genitális herpesz 360 Hz-en pusztul el, de jobb, ha olyan helyre mentek, ahol be is mérik mindenkinek, hogy az ő vírusa milyen frekvencián van, és ennek megfelelő hullámhosszt alkalmaznak).

Amikor nekem még hetente kijött, kaptam kipróbálásra egy frekvencia generátort, és egy hónapos tünetmentességet értem el vele. Sajnos, elég borsos ára van, így nem tudtam megvenni.


A másik a fág-terápia. A fágok baktériumölő vírusok. Minden baktériumnak van egy ellenséges fágja, ami elpusztítja.

A volt Szovjetunióban a második világháború alatt - antibiotikum hiányában - ezzel gyógyították az elfertőződött sebekkel kórházba került katonákat. Még ma is van egy klinika Grúziában, ahol magas szinten értenek hozzá. A gazdag nyugati országokból oda mennek azok, akiknek már semmiféle antibiotikum nem használ.

Hihetetlen eredményekről számolnak be, nagyon sok végtag levágását el tudták kerülni, de makacs szem- vagy mandulagyulladást is ki szoktak kezelni - ráadásul mellékhatás mentesen. Még az antibiotikum rezisztens bacikat is könnyedén elpusztítják.

Magyarországon Pécsett hoztak létre egy fágkutató központot 2011-ben.


Persze ez nem tetszik a gyógyszerlobbinak, ezért ott is megpróbálták őket ellehetetleníteni. Volt úgy, hogy elvették tőlük az áramot, de az orvosok hazavitték a fágokat, és a saját hűtőszekrényükben tárolták őket.

Szóval kiváló módszerről van szó, csak nem könnyű elérni. Ugyanakkor mutat egy kiutat - ezért is osztottam meg veletek.

133. Minjola (válaszként erre: 132. - Csaba-2)
2015. aug. 7. 14:17

Kedves Csaba!

Igazán sajnálom, hogy nem értékeled a fekete humorom, ugyanígy azt, hogy nem vagy hajlandó elfogadni azt, ami nem tetszik neked. Mint írtam, a nőgyógyászom és én is egyet értünk abban, hogy csak B vitamin és egészséges táplálkozás elvét kövessem. Az én életem fő vezérvonala nem az lesz, hogy átadjam magam a herpeszes szenvedésnek és úgy kapaszkodjak a csodaszerekbe mintha az életem múlna rajta. Megkockaztatom, hogy ha lenne két csoport, az egyik követné ezt a sok hókuszpókuszt a másik meg semmit sem szedne, ugyanolyan mértékben csökkenne a tüneteik előfordulása.

Ha nem tudod elviselni, hogy én más úton járok mint te, ne reagálj. Nem csak a tiéd ez a fórum, tudtommal.

Én köszönöm, jól vagyok. Nincs szükségem arra, hogy "megments".

132. Csaba-2
2015. aug. 7. 08:11

Egyetértek veled az orális szex dicséretében, de én ide nem írnék olyasmit, hogy pl. "szopás az élet". Ez mindenkinek a magánéletéhez tartozik.


Őszintén örülök, hogy kezdesz optimista lenni! Így is kell, hogy legyen, és az is jó, ha egy szakember biztat. Igaza van a doktornak, előfordulhat, hogy a mandulagyulladás gyengíti az immunrendszeredet. Ugyanakkor szerintem megfontolandó a kivétele, mert az egy immunszerv, és fontos jelentősége van a torok védelmében. Ha kiveteted, egész életedben érzékeny lehet a torkod.


Én mást javasolnék: végezz egy góckutatást egy természetgyógyász-orvosnál, utána pedig kövesse ezt egy komplex, holisztikus gyógyítás.


Mint már írtam, nem elég egy tényező, hanem először is méregteleníteni kell, utána jöhet a homeopátia, a fitoterápia és a táplálékkiegészítők.


Fontos még a lelki dolgok rendbetétele, a fogazat állapotának felmérése (amalgámos tömések cseréje, gyökérkezelt fogak eltávolítása) valamint az elektroszmog (akvárium, olvasólámpák, mobiltelefon, mikrosütő) felmérése és leárnyékolása.


A torkodat öblögetheted diófalevél teával vagy édesgyökér teával (ezt 5 percig kell főzni lassú tűzön) naponta háromszor. A fülgyertyázás gyakran a legerősebb torokgyulladást is megszüntetheti.

Jó hatással lehet még a C-vitamin rágótabletta lassú elszopogatása a garat környékén. A 200 mg-ost javaslom, akár egész nap egymás után. Ezek kis adagok, folyamatosan felszívódnak, és nem okoznak hasmenést.


A korábban említett édesgyökér-kakukkfű teát belsőleg is ajánlom, erős vírus- és baktériumölő hatása van.

131. Minjola
2015. aug. 6. 18:46

Sziasztok!

Ma voltam a nőgyógyásznál. Megkérdeztem, hogy mit szabad tennem anélkül, hogy a partnerem megfertőzzem. Azt mondta, hogy mivel egyelőre gyakran jelentkeznek a tüneteim, azt javasolja, hogy ne csak akkor használjunk óvszert, hanem akkor is, ha nincs hólyagom. Aztán ha már huzamosabb idő eltelt tünet nélkül, akkor elég tünetes időszakban. Mert akkor már minimális lesz az esélye, hogy megfertőzök valakit.

Rákérdeztem az orális szexre, azt mondta, hogy elméletben kis esély van arra, hogy orális úton terjedjen, gyakorlatban meg szinte semmi.

Egyből fülig ért a szám. Szopás az élet. :-D

Ja, táplálékkiegészítés. Mondhatni január óta egyfolytában be van gyulladva a torkom. Rengeteg antibiotikumot és lázcsillapítót szedtem be. Február vége óta szedem a B vitamin komplexumot, és mindig is egészségesen táplálkoztam. Kérdeztem, ezen felül mit tehetnék az ügy érdekében. Azt mondta, semmit. A B vitamin meg az egészséges táplálkozás bőven elegendő. Az antibiotikumot hagyjam el, helyette alul-felül végeztessek kenet alapján vizsgálatot. Szerinte a mandulámban lehet valami olyan fertőzés, ami gyengíti az immunrendszerem és ami miatt a herpesz is gyakran előjön. Abban nem biztos, hogy ennyi antibiotikum után bármire is reagál a szervezetem, de max ki lesz véve a mandulám és aztán el kezd erősödni az immunrendszerem.

130. Csaba-2
2015. aug. 3. 08:21

Meglepődtem, milyen sokan írtak, mióta utoljára itt voltam. Mindenesetre örülök, hogy van érdeklődés - bár ne lenne szükség erre a fórumra.


Ami Minjolát illeti, szívből sajnálom, hiszen elég részletesen ismerem a problémáját. Szívesen segítettem volna is rajta, ha engedte volna... No mindegy, ez nem a fórumra tartozik.


A lábbal kapcsolatban: én a kitörések előtt a bal talpamban//bokámban érzek egy különös bizsergést, ami később felkúszik a lábszárra és a combokra, majd megjelennek a tünetek. Az utóbbi időben már ennek ellenére sincs kitörés, mert az immunrendszer megtanulta kezelni a problémát.


Mégis tárgyalok két mérnökkel, akikkel infravörös hőterápiás eszközt fejlesztek ki. Ez felmelegíti a láb szöveteit a csontokig 43 fokra, ami remélhetően elpusztítja a vírusokat, és leállítja a folyamatot. Mellékhatás nincs, az eljárást bármennyiszer meg lehet ismételni.


A Jully által mellékelt hivatkozásokat is megnéztem, de semmi újat nem találtam bennük. Ezek régi dolgok, ami semmit nem csorbít a hatékonyságukon, csak éppen nem mindenkinél válnak be.


Véleményem szerint (amit már többször megosztottam veletek) a herpesz úgy küzdhető le, hogy "össztüzet" bocsátunk rá. Azaz nem elég egy-vagy kétféle eljárás, hanem kombinálni kell a módszereket.


Emellett a lelki tényezők tisztázása is elengedhetetlen, hiszen mindig ez az alap.


A herpesz általában valaminek az elutasítását jelenti, és mindenkinek magának kell rájönnie, mi is ez a tényező.


A következő lépés a megnyugvás, a kipihenés és a méregtelenítés. (Ezekről már korábban írtam, így bárki utánanézhet).


Ha mindez megvan, akkor egy speciális táplálékkiegészítő koktélt kell szedni, amelynek a receptjét már szintén megírtam, de az ismétlés kedvéért még egyszer idemásolom:


C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal.

antocián: 500 mg

likopin: 20 mg

béta-karotin:20 mg

D-vitamin: 2 X 1000 NE

organikus cink: 25 mg

organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm

réz 1 mg

l-lizin: 2 X 1000 mg

l-glutamin: 3 X 1000 mg

bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg

ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg

kolosztrum: 2 X 650 mg

béta-glükán: 2 X 100 mg

bacillus subtilis


Tehát nem elég egy anyag (pl. cink, ami mellesleg jó), hanem több immunerősítőt is kell szedni, hogy ezek egymás hatását erősítsék.


Végül érdemes kipróbálni biológiai eljárásokat is, mint pl. a sajátvér terápia (SVT).

Én ennek egy változatát, a lokális sajátvér terápiát magamon alkalmazom, és sokat segített.


Csaknem húsz év tapasztalatom gyűlt össze a herpeszt illetően, és ennek birtokában nyugodtan állíthatom, hogy szinte bárki teljesen tünetmentessé tehető, mert az emberi szervezet fantasztikus védelemmel van ellátva. Ha ez működik, el lehet felejteni a betegséget.

Csupán tudni kell, miként alakul ki a védelem, és hogyan lehet a folyamatot felgyorsítani.


A végső megoldás természetesen a vírus teljes kiirtása ill. a védőoltás lesz, de ezekre még várni kell néhány évet. (Akit érdekel ez a téma, olvassa vissza a hozzászólásaimat, és megtalálja a hivatkozásokat).

129. jully
2015. aug. 2. 07:30

Sziasztok!

Január végén találkoztam ezzel a szörnyűséggel, akkor jött ki rajtam, és csak gyógyszerre múlt el. Két hónap kellett hozzá. Akkor még nem szemnesültem azzal, hogy ez ilyen súlyos betegség, ilyen gyakori lehet a kiújulás.

Tegnapelőtt találtam ide Hozzátok, végigolvastam mindent, itt is és más netes oldalon is. Amit eddig találtam, azokon kívül, amit itt leírtatok, két dolog: a H-Balm, amit egy magazinban említettek, és csak külföldön kapható. Itt a link: [link]

A másik egy módszer, az MKP-módszer. Ez számomra kicsit necces, sosem hittem az ilyesmiben, de úgy tűnik változhatnak az idők! :) Ezt is belinkelem: [link]

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre.

128. inf3rno
2015. júl. 30. 14:21

Elvileg a cink-oxid tetrapod-ok használnak HSV2 fertőzésre: [link] de nem tudok róla, hogy lenne bármilyen krém vagy ecsetelő, ami ilyet tartalmazna. Azért érdemes lenne utánakérdezni egy gyógyszertárban, hogy van e cink-oxidos krémük, amit herpeszre használhatnátok, hátha...


Ahogy nézem itt: [link] lehet kapni gyógyszertárban cinkes krémeket, ecsetelőket ajakherpeszre. Ezek ugyanúgy jók lehetnek külsőleg. Nyilván nem a fent említett nanostruktúrákat tartalmazzák. Valószínűleg azokat nem egyszerű tömeggyártásban megcsinálni, ezért nincsenek kereskedelmi forgalomban.

127. inf3rno
2015. júl. 30. 14:10

Vírusfertőzésekre érdemes napi 30mg cinket szedni, az felpörgeti az immunrendszert, meg sokan amúgy is cink hiányosak.


Lehet kapni táplálékkiegészítős boltokban. Gyógyszertárban én eddig csak ca-mg-zn tablettákat találtam, vagy horror áron olyat, amiben csak cink van, úgyhogy szerintem ott nem érdemes próbálkozni.

126. Minjola
2015. júl. 29. 17:12
Boldogság :)
125. kalinda1 (válaszként erre: 124. - Minjola)
2015. júl. 28. 15:57
Minjola, írtam Neked privát üzenetet.
124. Minjola
2015. júl. 28. 15:20

Ha úgy érted, hogy a fizikai fájdalmat, akkor könnyen. A második, harmadik... már sokkal könnyebb lesz.

Lelkileg nem tudom, én most épp padlón vagyok. Akivel elkezdtem ismerkedni, már negyedik napja nem jelentkezik.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol a dologról, ezért egy jópár netes ismerősnek megírtam. Nagyon vegyes a fogadtatás. Mindenki szán, de csak egy írta, hogy ez nem ok arra, hogy valaki eltűnjön, hisz egy nagyon gyakori és nem is súlyos betegségről van szó. Kettő nem foglalt állást, hogy mit tenne. Egy azt mondta, hogy menekülne, és ne várjam, hogy az illető jelentkezni fog, ugyanis nem fog. Az utolsó meg azt írta, ne haragudjak, de ezt a rizikót egy férfi sem vállalná be.

Totál elegem van.

123. kalinda1 (válaszként erre: 122. - Csaba-2)
2015. júl. 28. 09:07

Már mocorog ott is...

Hogyan lehet ezt feldolgozni???

122. Csaba-2
2015. júl. 28. 09:02

Ha csak a lábszáradon van, akkor légy boldog, és eszedbe se jusson "belehülyülni"!


Az első lépés lenne bőrgyógyászhoz menni, hogy egyáltalán van-e herpeszed.


Én sem tudom, lehet-e ide fotót feltölteni. Eddig még nem láttam, de nincs is értelme, mert az orvos tud igazán diagnosztizálni. A herpesz tisztázására vérvizsgálat is szükséges.

2015. júl. 28. 00:40

Képet lehet ide feltölteni?

Lett vmi a lábszáramon... lehet, hogy csípés, passz. De én ebbe a herpesz dologba sztem bele fogok hülyülni. :(

120. Minjola
2015. júl. 27. 18:18

Sziasztok!

Úgy érzem, jó lenne, ha körbejárnánk a herpeszesség lelki velejáróit is. Azt, hogy hogyan lehet így ismerkedni, mikor kell elmondani a másiknak, mi a tényállás.

Nemrég regisztráltam egy társkereső oldalra. Látszólagos nagy népszerűséggel, naponta tíz-tizenöt új kedvelőm akad. Ha én nem is használom a keresőt, ekkora "termésből" lehet olyat találni, aki nem csak egy fokkal szebb mint az ördög, plusz izgalmas és okos is.

Azonnal rám talált egy csodás fiatal példány, az egyik legfeketébb szempárral, amit valaha láttam. Mivel elég gyorsan szóba került minden, így a herpesz is. Azt mondta, hogy gyógyuljak meg, és aztán találkozunk. Hát Köszi. Ilyet mondani annak, aki sosem fog. Még aznap megkapta az elbocsátó szép üzenetet.

Pár nap múlva írt, tegnap megint.

Dióhéjban összefoglalva:fél, mert utána olvasva hol azt látta, hogy a gumióvszer megoldást jelent, hol azt, hogy nem. És attól is fél, hogy szex közben annyira megőrülne, hogy levenné az óvszert, hogy anélkül erezhessen és élvezhessen. Kérte, ne haragudjak. Mondtam, rá nem haragszom, hanem arra, aki megfertőzött, mert tárgyként használja és dobja el a nőket, valamint magamra, mert annyira naiv voltam. Mondtam neki, sebaj, majd ismerkedek a herpeszesek klubjában, vagy ha egyszer valaki szeretni fog engem, akkor átváltoztatom, mint a Drakula filmekben. Azt felelte: ha engem átváltoztatsz, akkor utána gyűrűt kell viselned. Mert én aztán már nem fogok tovább szállni, mint egy szúnyog.

Szóval ilyen is van.

De az elmúlt héten egy másik férfivel ismerkedtem. Róla nem tudok írni. Pár nap alatt beleestem mint egy kamasz. Ami vele volt, az szentély.

Péntekig. Ekkor megírtam neki, hogy mi a helyzet. Azóta nem jelentkezett. Pedig éreztem, hogy kölcsönös az elvarázsolódás. Túl korán vagy túl későn közöltem? Ti mikor mondjátok el?

119. kalinda1 (válaszként erre: 114. - Csaba-2)
2015. júl. 27. 09:17
Csaba, honnan tudod? Amikor előjön fáj a lábad?
118. Csaba-2
2015. júl. 25. 21:18
Már korábban is javasoltam, hogy ez ügyben fordulj szakemberhez, így örülök, hogy megfogadod a tanácsomat.
117. Minjola
2015. júl. 25. 17:26

Nagyon köszönöm.

Azt hiszem, inkább felkeresem a nőgyógyászom, és tőle érdeklődöm.

116. Csaba-2
2015. júl. 25. 07:28
Próbáld ki, majd meglátod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook