Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
961. nila (válaszként erre: 960. - IBence)
2015. dec. 10. 06:33

Hi!

Köszi,mentem a "csodaszer" nevét,ezt is kipróbálom :)

Fel kell íratni,vagy adnak simán?

/Nekem sokat segített az életmód válltás,no cukor,no fehér lisz.Amint kezdtem megint csalni és bele bele csipegetni a cukros,fehérlisztes ételekbe kapásból kettesével bújt ki a kis ördög/

960. IBence
2015. nov. 30. 17:48

Kedves Herpesztársak!


Gyerekkorom óta küzdök az ajakherpesszel. Láz, betegség, kimerültség, piázás, síelés..stb már kint is volt.

Mindenfélét kipróbáltam, mint pl. Zovirax, tapasz, immunerősítés, citromfűolaj, aloe vera, Betadin, jég ....stb. igazán nem használt semmi.

A bőrgyógyász felírt egy komoly fertőtlenítő szert, és gyulladás csökkentő krémet, ami tűzpenge az ügy kezelésében.

Fucidin

Ahogy érzem, hogy jön ki rögtön elkezdem kenni vele kb 24-36 óráig és teljesen leviszi a gyulladást, hegesedés szinte ki sem alakul.


Na ennyi.

959. Hajci12
2015. ápr. 5. 22:42

Sziasztok!

Használtatok már Herpotherm nevű kütyüt?

Egy ismerősöm ajánlotta.

Érdekelne, hogy bevállhat-e?

Van-e tapasztalatotok?

Legutóbbi herpesznél is tök sokáig küzdöttem, kenegettem.Örülnék, ha ez működne, valami új megoldás jól jönne már :-)

Köszi!

2014. dec. 7. 16:49

[link]


Herpes Nutritional Guide | What's the Lysine Arginine ratio in foods?

www.herpes.com


Minél több lizintartalmú ételt fogyasztani!

Persze egy láz, hányás, hidegrázás, erôs napsütés, stb. akkor is közbejöhet.

2014. júl. 21. 17:25
a lizin valóban csodaszer. és a kötőszöveteket is megerősíti, a szájnál is, ezért nehezebben jön ki.
2014. jún. 17. 08:48
Attól undorodom,amikor a pici gyerekeknek a szülők lenyalják a cumit vagy a szájára adnak puszit.Na meg a közös pohár és kanálhasználat.Minden felnőtt herpesz hordozó,így meg is kapják a babák, ami nekik elég veszélyes.A gyerekemnek szokott kijönni,anyós lenyalt kanalától,hiába mondtam el neki a szabályokat.Aciklovír Al-t szoktam venni,800ft körül van,a hatóanyaga ugyanaz mint a drága krémeknek,ezt a gyógyszertárak nem szeretnek tartani,de rendelem inkább.
955. nila (válaszként erre: 952. - 0de75d0f70)
2014. jún. 17. 05:21

Hi !


Én már kezdtem örülni,hogy végre vége a herpeszes időszakomnak.

Fél éve át tértem az egézséges életmódra ..

Se cukor se fehér liszt. Nem is volt baj.

Erre tegnap kettő bumszli is kijött a számon :/

Igaz ettem egy rántotthúsos zsemlét (fehér lisztből) meg egy palacsintát,de azért az durva lenne ha e miatt jött volna ki .


Amikor éreztem gyors fagyasztás, kenegetés zo...ax-al ,de semmi .. kijött és nem túl szép :(

2014. máj. 28. 13:11
Akarom mondani varázsszer :D
2014. máj. 28. 13:10
Lizin tabletta a varázszser.Az epavir is lizin alapú.És sokkal olcsóbb.Próbáljátok ki,megéri :)
2013. dec. 24. 11:36

Sziasztok! Én is nagyon herpeszes voltam...egyszerre 5-7 is kint volt régen...


Mindent kipróbáltam.


Most csak epavír tablettát hazsnálok...Ha érzem, hogy jön, azonnal elkezdem szedni, ha időben elcsípem ki sem fejlődik, de legrosszabb esetben is 2-3 nap alatt teljesen visszamegy!

951. nmoncsi
2013. dec. 24. 10:24
Engem az esetek nagy többségében az őszi-téi hónapokban támad, úgyhogy valami köze biztos h kell legyen az immunrendszerhez, még ha beteg nem is vagyok.Lehet csinálnom kellene egy telviran kúrát ősz elején és akkor védett lennék a kis rohadék ellen. Most próbálok beszereszni lizint is. Hátha segítene.
950. Adrienn20 (válaszként erre: 949. - Nmoncsi)
2013. dec. 23. 21:17
sajnos az orvostudomány máig nem jött még rá a működésére pont ezért nincs ellene még védőoltás sem... :(
949. nmoncsi
2013. dec. 23. 18:05

Sziasztok!

Ismét itt vagyok...sajnos.Kb. egy hete múlt el egy herpesz, illetve több is volt egyszerre, egy nagy meg több kicsi és délelőtt ismét kijött, szerencsére most csak egy.Egyelőre. Nem vészes,alig látszik, a szám felső szélén van de nagyon nagyon idegesít, mikor megláttam azt hittem gutaütést kapok. Megvan a karácsonyi "meglepi". Alkoholba mártottam vattát és azt szotítottam rá.Én a kiszúrogatós, lekaparós fajta vagyok, de most elhatároztam, hogy nem teszem, próbálom megakadályozni a hólyagok kifakadását, majd elválik, megírom, h mi történt.De nem értem, mi lehet a bajom. Gyenge immunrendszer? Tutira nem. 1000mg-os C vitamint és B komplexet is szedek, nem is lettem beteg, pedig a munkahelyen szinte mindenki az. Mégis kijön.Lehet, h valami ételérzékenységem lenne? Az a legbosszantóbb, mikor elmentem a bőrgyógyászhoz, akkor elmodnta a szokásos szöveget, h erősítsem az immunrednszert, felírta a Telvirant (ki is váltottam, nem tudom az az egy doboz hatásos lesz-e egy darabig). Azzal senki sem törődik, hogy ennek valami más okának kell lennie. Vagy csak én gondolom így?...

948. csemár
2013. dec. 21. 10:02

Megelőzésre: erős immunrendszer.

Kezelésére van sokminden, nálam a citromfüves ajakkenőcs vált be, annak híján pedig citromfű levelének a rágcsálása, ill. az megrágicsált levéllel való "kezelése" a herpeszes felületnek.

947. Prosciuttina (válaszként erre: 945. - Prosciuttina)
2013. dec. 21. 09:41
bocsi, pont rosszul írtam, a Fenivir penciklovir tartalmú, szóval az kell a kis mocsoknak :D
946. 18e79e1970 (válaszként erre: 945. - Prosciuttina)
2013. dec. 20. 16:51
A Fenivir tényleg jó! Én fokhagymakrémndk használom felváltva.
2013. dec. 20. 16:32

Sziasztok!


Nagyon régóta küzködök a herpesszel.

Emiatt sok mindent kipróbáltam, szedtem rá csomó bogyót, gyümölcsöt, kentem mindennel.


Aztán a Scitec Nutrition üzletben lehet kapni a Lysine nevű tablettát. 90 db van benne, olyan 3-4 ezer körül van az ára, na de 90 db tabi!!!

Nekem ez nagyon is bevállt, és nyilván kell a feszkó mentes élet.


Én azt tapasztaltam, hogy hiába szedem ezt, ha valami kiborít, és sík ideggé tesz, akkor pár nap, és régi "jó" barátom visszatér.

Ha mese nincs, és kijött, akkor pedig aciklovir tartalmú krémmel kenem.

Más nem használ. Zovirax? Hagyjuk már, hetekig elhúzódott, az egy sz**, már bocsánat! Fenivir-t vegyetek, Isten áldása az a krém. A második napom van, a számon van a kicsike, de komolyan gyönyörű. Már szinte nem is látszik, pedig tegnap szépen be volt durranva. Napi 3-4-szer kenem, és hihetetlen hamar rendbe teszi.


Ezzel azt akarom mondani, hogy akiknek eddig nem jött be semmilyen krém (ahogy nekem sem), nekik nem a penciklovir tartalmú, hanem aciklovirt tartalmazó krémre van szükségük! Plusz mellé nem árt a Lysin, ha folyamatosan szeded, és nincs idegesség, meg magas láz, akkor ki nem jön a rohadék.


Remélem valakinek plusz infót tudtam nyújtani és valakinek segíteni tudtam! :)

944. nila (válaszként erre: 943. - Eva7171)
2013. okt. 16. 05:32

Szia !


Koszonom az infót utána járok !

Más bajom nincs mármint ilyen bor nyavalya , de ez a herpesz :/ ma tetőzik a 3. Herpeszem a másik kettő nyoma meg ott van. Szedek vitaminokat eszem minden nap gyümölcsöt , eszem zöldségeket , napi 3 liter vizet megiszom . Ki akarom nyírni ezeket a dogoket , de annak örülök h csak a számat támadják :/ legalább máshol nincs .

943. eva7171
2013. okt. 15. 22:09

Ma beszélt a tv-ben Béky László egy vendégével ide vágó dologról.Az epeváladék feladata a herpeszvírus elpusztítása,de ha kevés akkor jön elő a vírus.Ajánlottak rá egy gyógyhatású készítményt a neve Gallmet-M,ez rendezi az epe kiválasztását.Sok mindent okoz még ennek a hiánya pl:allergiák,pikkelysömör,ennyit bírtam megjegyezni.

Szerintem akinek sokszor kijön a herpesz érdemes elolvasni mi ez a készítmény,és kipróbálni.

Nem gyógyszerekkel kell írtani,hanem a szervezetet küldeni ellene.

2013. okt. 15. 16:10

S'nonas kézfertőtlenítő gél. Amikor érezzük, hogy kezdődik (viszket, ég), akkor sűrűn kenegetjük vele, és ki se jön. Ha nagyon alattomos és mégis kijön, akkor 1-2 nap alatt elmulasztja.

Több barátunknál is bevált.

941. eva7171
2013. okt. 15. 14:08

Az esti evés megterheli a gyomrot,és aki hajlamos rá így járhat.Nem szednék emiatt gyógyszereket akárki ajánlaná is.Immunerősítés,nagy a tárház,és meglehet szabadulni tőle.

Nem lelki eredetű nyavaja ez,hanem meggyengült immunitás pl.támadhat menses előtt,megfázásnál stb.

940. 18e79e1970 (válaszként erre: 939. - Egyszerűlány)
2013. okt. 15. 11:28
És egy herpesznek mi lehet a lelki oka? Azt tudom, hogy a székrekedés pl. hogy valamit nem tud "megemészteni"
2013. okt. 15. 11:15
Van egy olyan kezelés, aminek ózonkezelés a neve. Ha nagyon durva a herpeszed, ez az egyetlen igazi segítség, de még akkor amikor érzed, hogy nő, bizsereg és mindjárt kifakad. Bár valóban nem olcsó mulatság, de ha kétszer - háromszor megcsináltatod, nagyon ki lehet tolni vele a herpesz következő megjelenését. Telviran gyógyszerrel kombinálva a kezelést még hatásosabb a terápia. Egyébként mint a legtöbb betegség, a herpes is lelki alapú, de persze aki hajlamos rá, annak nehéz azt mondani, hogy te tehetsz róla. Ilyen nincs :-) De azért érdemes vele tisztában lenni, hogy ha jól érzed magad és minden happy, kevesebb valószínűséggel támad meg a fránya herpesz. Az ózonkezelést én a Kútvölgyi fogászaton csináltatom, de tényleg csak abban az esetben akadályozza meg a rút kis sebet, ha még a "bizsergő" fázisban érsz oda a fogászatra.
938. 18e79e1970 (válaszként erre: 937. - Nila)
2013. okt. 15. 06:50
Valószínűleg azért, mert jóízűen ettél. Próbáld meg úgy, ahogy írtam. Nekem a hólyagok aznap kifakadtak, és nem is dagadt be. De vigyázz azzal a cuccal ami jön belőle. fertőző.
937. nila
2013. okt. 15. 05:31

Na szóval ennyit a jegelesrol mindenféle vitaminrol :/ a tok...om tele van meg ott a nyoma az első két herpesznek , de mára ki jött az alsó mellett meg egy :/ undorító .


Tegnap este baromi jo ízűen ettem füstölt sonkát , töpörtyűvel , kenyér , hagyma uniós stb mindenféle földi jóval .

Attól lenne ???? Nemáá en imádom enni ;(

2013. okt. 14. 18:31
Engem is elkapott a herpesz péntek reggelre. Már csütörtök este láttam, mintha hólyagos lenne. ugyan oda jött, ahová az előző, nem voltam benne biztos, hogy az-e, mert nem szépen gyógyult az előző. Hát reggelre az lett. De mára már leesett, és gyönyörű - ha lehet ezt mondani - a helye. Semmi vérzés, fájdalom stb. Én így kúráltam magamat: 2 óránként Fenivir kenőcs, 2000 mg C vitamin (reggel és ebéd után egy-egy 1000mg-os pezsgőtabletta ),éjjelre pedig jó vastagon bekentem fokhagymakrémmel. Nekem ez nagyon bejött. A párom csak betadinnal kente -jó az is rá,mint mondtam -de úgy látszik ez gyorsabb megoldás amit én alkalmaztam. Neki lassabban gyógyult.
935. nila (válaszként erre: 934. - 18e79e1970)
2013. okt. 7. 20:30
:) köszönöm :)
2013. okt. 7. 18:46
én sudocremmel akkor kentem, amikor már var volt rajta, hogy könnyebben leessen. nincs ebben szégyen -bár én ki voltam tőle, akkora nagy volt, majd felért az orromig - megesik mással is.
933. nila
2013. okt. 7. 17:55

Én most sudokrémet hoztam magammal , tök ciki itt a wellnessbe :(ég a pofám ,de nem mondtuk le .

Lizint már annyiszor ki akartam próbálni . Mindig elfelejtem . a por lehet ütősebb :)

2013. okt. 7. 08:10
A páromnak is tegnap reggelre jött ki először egy, délutánra még egy volt felette. Mi Betadine-nal kenjük, nálunk az vált be.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook