Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
218. Csaba-2
2016. ápr. 28. 10:54

Van igazság "spermadon" hozzászólásában, azaz általában nem az anyaméhben, hanem a szülőcsatornán való áthaladáskor fertőződhet az újszülött. Elsősorban akkor, ha a vírus aktív, esetleg hólyagok vannak, és nem végeznek császármetszést.


Persze a hüvelyváladékban is lehetnek vírusok, még a lappangás időszakában is.


A méhlepény viszont jó védelmet ad a kórokozók ellen, és csak ritkán történik ezen keresztül fertőzés.


A herpesznél a legnagyobb probléma a vírusokra jellemző betokozódás, a látens állapot, mert a tok miatt nem lehet antivirális gyógyszerekkel maradéktalanul elpusztítani. Jennifer Lin Umbach mikrobiológus kutatásai épp erre irányultak. A tokokon levő mikro RNS-eket akarta úgy befolyásolni, hogy minden bekapszulázódott vírus kinyíljon. Ekkor kapta volna a beteg pl. az aciklovirt, ami a paraziták 100%-át kitörölte volna a szervezetből. (Jennifer Lin Umbach, 2008).

217. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 215. - Csaba-2)
2016. ápr. 28. 05:52

NEM a terhesség és a szülés során fertőzi meg az anya a gyermekét. A placenta kiválóan védi a magzatot a vírusoktól. Nem közös a vérellátása a magzatnak és az anyának. Az anya viszont az ujszülöttet megfertőzi. Puszilgatja, belekóstol az ételébe-italába hogy elég meleg-e vagy olyan ízű-e amilyennek lennie kell. Szerencsére egyes típusú herpessze és nem a kettes típusúval.

Az viszont hülyeség ami itt a fórumon úgy látom közmegegyezés tárgya de ettől még nem igaz, hogy a herpesz /és minden más fertőzés/ "ott van" a száján vagy a nemiszerveken. A kislábujjától a feje búbjáig meg van fertőzve minden sejtje de tünetet ott okoz ahol okozza. Fertőzni viszont aktív szakaszban fertőz egyébként az idegpályák mentén elég jól megbújik.Nagyon ritkán de előfordul, hogy "identitás zavara támad az egyes típusú herpesznek és nem az ajkakon hanem a nemiszerveken okoz tünetet.

216. lola761902 (válaszként erre: 215. - Csaba-2)
2016. ápr. 26. 19:26
köszi
215. Csaba-2
2016. ápr. 25. 10:31

Sajnos a herpesz a terhesség során "átvándorolhat" a magzatba. Ezért is van az, hogy az emberek kb. 95%-a hordozza az ajakherpesz vírusát. Nagyon sokan már ezzel születnek, és nem mástól kapják el.


A genitális herpesznél ezt nem szokták említeni, talán azért, mert ritkábban fordul elő. (Az emberek kb. 15-30%-át érinti).

Ugyanakkor a HSV-1 (ajakherpesz) és a HSV-2 (genitális herpesz) vírusa alig tér el egymástól. Annyi a különbség, hogy az ajakherpesz ritkábban, de brutálisabban, míg a genitális gyakrabban, de enyhébben lép fel - legalábbis általában. Természetesen a nemi szerveken is lehet ajakherpesz vírus.


Hogy a Te kislányod fertőzött-e, és melyik változat van benne, azt vérvizsgálattal lehet kideríteni, amit bármelyik bőrgyógyászaton elvégeznek.

2016. ápr. 23. 13:12
Sziasztok!Valószinűleg nekem is nemi herpeszem van,telviranra és lizinre egész jól reagál.Ami nagyon aggaszt hogy a 2 éves kislányomnak a kis nemi szervénél már másodjára van pár héten belül egy kis piros felület(hólyag nincs de nekem se volt minden esetben)nagyon aggódom mi van ha herpesze van neki is,sokat utánaolvastam de számomra nem egyértelmű hogy örökölhető-e...olvastam hogy vérvizsgálattal kimutatható a fertőzés de nem tudom hogy ezt minden laborban csinálnak-e.Megköszönném ha valaki tudna felvilágosítást adni.
213. Csaba-2
2016. ápr. 14. 13:18

Dr. Ian Fraserről és a vakcináról a következő honlapokon olvashatsz/nézhetsz filmet:


[link]


[link]


[link]

212. Rolando
2016. ápr. 13. 19:11
Sziasztok, semmi uj hir az ausztral kutato Ian Fraser vaccinajarol?, most egy eve nagy otimizmussal beszelt rola mindenki, de mostanaba semmit nem hallani rola. Tudtok esetleg valami ujsagot?
211. Csaba-2
2016. ápr. 4. 12:54

Most nem "Ronaldo" felvetésére reagálnék, mert ahhoz nem tudok hozzászólni. Érdekes gondolat. Talán érdemes lenne több szakembert megkérdezni róla.


Amivel kapcsolatban írok, az "spermadon" hozzászólása. Sajnos, az internetes fórumokon általános probléma a tiszteletlenség. Talán az anonimitás miatt ragadtatják el magukat az emberek. Mindenesetre szerintem nem jó, ha valaki egyből minősít.


Mindenki ír (és írhat) hülyeséget, de ennek elbírálása nem a fórumozók feladata. Más szóval: a saját véleményem nem lehet abszolút értékű, és nem sérthet másokat.


Egyébként én nem vontam kétségbe az idegpályák szerepét, csak annyit írtam, hogy a vírus a nyálkahártyán keresztül szokott behatolni. Innen az idegpályákon az idegdúcokba vándorol, ahol "befészkeli" magát és burkot hoz létre maga körül, azaz betokozódik. Amikor megérzi, hogy legyengült az immunrendszer, "kibújik a köpenyéből", és az idegpályákon keresztül a behatolási pont felé vándorol. Ott befúrja magát egy sejtbe, a saját DNS szakaszát beaktiválja, és arra kényszeríti a sejtet, hogy egy csomó vírust állítson elő. Amikor a sejt megtelik a sok vírustól, szétszakad, és az "újszülöttek" újabb sejteket fertőznek meg. Olyan ez, mint egy láncreakció: a vírus meghatványozza magát.


Mindezt csak azért írtam le, mert az ellenség legyőzéséhez ismernünk kell annak természetét.

Nem vitatom tehát, amit leírtál, de arra kérlek, tarts tiszteletben, mert én is ezt teszem.

210. Rolando
2016. ápr. 3. 21:40
Hello, Probaltatok mar?, vagy mit tudtok a kovetkezo dologrol ? , Egy oreg orvos tanacsolta nekem hogy antipolio vaccinaval probalkozzam a genitalis herpesz ellen, havonta egyszer 4-5 cseppet a teapa. Tudtok errol valamit?, mert eleg furcsan hangzik, es nem is olvastam eddig sehol. Kicsit felek is kiprobalni, nehogy nagyobb bajt okozzak. koszonom a valaszaitokat
209. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 199. - Csaba-2)
2016. márc. 31. 21:56

Hülyeséget írsz!

Az orvos tudja jól sajnos. Nem a nyálkahártya itt a lényeg hanem az idegpályák.Az egyik típusú herpesz az ajkak körüli idegpályákon "tanyáz" a másik a nemiszervek körül. Ezért van, hogy nem akárhol jelenik meg hanem csak bizonyos pontokon.

A vírus ott van minden sejtedben de tünetet csak bizonyos pontokon okoz. Az egyik az ajkakon a másik a nemi szerveken.

208. Peti911
2016. márc. 5. 08:24
Üdv a sorstársaknak, keresek hölgyet aki szintén ebben szenved, debrecen környékéről. Írj nyugodtan ha emiatt nem mersz ismerkedni, én nem félek tőled:)
207. Csaba-2
2016. febr. 24. 12:55

Az, hogy meddig kell szedni, mindig az egyéni esettől függ, és ezt az orvosnak kell eldöntenie. A lényeg, hogy inkább egy hosszabb kúra legyen, mint több kisebb, rövidebb. A vírus csak akkor tud "hozzáedződni" a gyógyszerhez, ha megszakítják a szedését. A Telviran (aciklovir) napi 2 x 200 mg-os adagban akár évekig is szedhető, csak elegendő folyadékot kell inni a nap során. Mindazonáltal egy évnél hosszabb kúrát nem szoktak tartani.


Ha a fenti adag elegendő ahhoz, hogy ne jöjjenek elő a tünetek, akkor nyugodt lehetsz, nem fertőzöd meg a párodat, mert a vírusok nem tudnak létezni. (Az aciklovir folyamatosan megszakítja a DNS-láncukat).


Ha mégis félsz, óvszert kell használni.


Insecure soraira reagálva, sajnos vannak emberek, akik képesek arra, hogy elhagyják a párjukat, ha az herpeszes.

Nyilvánvalóan nem a betegsége ismertetésével kezd az ember új kapcsolatot, hanem csak akkor közli, ha kialakult a szerelem. De még ekkor is előfordulhat lelépés.

206. insecure (válaszként erre: 205. - Csaba-2)
2016. febr. 22. 12:59
Hát akkor annyira mégsem szerették meg egymást ha az egyik fél lelép. Szerintem nagyon kevesen kezdik az érintettek közül ezzel az ismerkedést. ha korrekt, ha nem.
205. Csaba-2
2016. febr. 22. 10:56

Persze hogy nem, de hihetetlen előnyt jelenthet, ha mindkét fél érintett. Rengeteg elutasítást, méltatlan megbélyegzést lehet így elkerülni. Nem beszélve arról, hogy soha nem kell egyik félnek sem rettegnie attól, hogy megfertőzi a másikat. Nem kell örökösen óvszert sem használni. Így válhat a rossz jóvá.


Sajnos sok ígéretes kapcsolat futott már zátonyra a herpesz miatt. Megszerették egymást, ám amikor kiderült, hogy az egyik fél fertőzött, a másik azonnal lelépett.

204. insecure (válaszként erre: 203. - Csaba-2)
2016. febr. 21. 22:12
Nem hiszem, hogy a hepesznek egy társkeresési kritériumnak kellene lennie.
203. Csaba-2
2016. febr. 21. 08:18

Sajnálom, Anna, teljesen megértelek, hiszen én is sorstársad vagyok.


Azért ne undorodj magadtól, mert Te épp olyan értékes ember vagy, mint korábban. A herpesz nem AIDS vagy mondjuk hepatitisz-C, azaz nem veszélyezteti az életed.


Nem kell félned az új kapcsolatoktól sem, hiszen ha egy "sorstárssal hoz össze a sors", akkor nem kell tartanod attól, hogy megfertőzöl valakit. Én pl. nem undorodnék tőled, hiszen megértelek, és átérzem a problémádat.


Ha tehát egy megértő, szerető férfire van szükséged, írj nekem bátran!


A gyógyulás/tünetmentesség sem álom, hiszen vannak jó módszerek. Ha átolvasod az eddigi hozzászólásaimat, válogathatsz közülük. Nem biztos, hogy mindegyik jó lesz neked, de talán rábukkansz valami hasznosíthatóra.


Ha gyógyszert szedsz, a Telviran helyett használj Herpesin-t, ami sokkal olcsóbb, és ugyanazt a hatóanyagot (aciklovir) tartalmazza.

Fontos a kúraszerűség. Tehát ne szakítsd meg (idő előtt) a kezelést, mert akkor ellenállóvá válhatnak a vírusok a gyógyszerrel szemben.


Az aciklovirnek általában nincsenek komoly mellékhatásai, legfeljebb hajhullást és fejfájást okozhat. Mivel a veséken keresztül ürül ki, sok folyadékot kell hozzá fogyasztani.


Ha homeopatához mész, csak híres, jó szakemberhez fordulj, mert nagyon nehéz eltalálni a megfelelő szert.

202. Csaba-2
2016. febr. 14. 07:09
Kedves női fórumozók! Ha valaki közületek herpeszes, és nincs társa, de szeretne megismerkedni egy férfivel, akinél nyugodtan vállalhatja magát, írjon nekem! Nálam nem kell attól tartanod, hogy megfertőzöl. Személyemben egy romantikus, ugyanakkor határozott és megértő férfire találsz.
201. Csaba-2
2016. jan. 24. 09:45

Szia Ronaldo!


Ismerős a probléma, nálam is ugyanez a helyzet, bár már sokat javult a kezdetek óta.


Úgy látom, a legközelebbi lehetőség, ami komoly eredménnyel kecsegtet, a legújabb generációs védőoltás lesz, amit egy ausztrál kutató fejlesztett ki, és már fázis-2-ben van. Ez azt jelenti, hogy rövidesen piacra kerül.


Az új generációs védőoltásokra az jellemző, hogy nem csak megelőzésre, hanem gyógyításra is alkalmasak. Kiirtani ugyan nem tudják a vírust, de alkalmassá teszik az immunrendszert arra, hogy teljesen féken tartsa a folyamatot, azaz a vírus szinte sohasem fog tudni tüneteket okozni.

(A HPV elleni oltás is így működik, azaz az esetek 70%-ban eltünteti a már meglevő vírusos szemölcsöket is).


A kutató neve Ian Fraser. A korábbi hozzászólásaiban megkeresheted a honlapját is.


Ami az aciclovirt illeti, vigyázni kell vele, mert - bár nem mérgező és mellékhatásai sem nagyon vannak - a vírusok hozzászokhatnak, és a szer a végén teljesen hatástalanná válhat.

Ekkor lehet pl. famciklovirre váltani, ami ismét a régi erővel pusztítja a vírusokat, viszont nagyon drága, és egy idő után ennek is ellenállhatnak a vírusok.


Az aciclovir okozhat hajhulást vagy fejfájást, de általában ez nem jellemző. Elvileg bármeddig szedheted (ha van rá pénzed), de gondoskodni kell a máj folyamatos védelméról pl. máriatövis por/kapszula szedésével.

És még valami: Max. napi 3500 mg-ig lehet bevinni, mert 4000 mg. felett az egészséges sejtek DNS-láncát is megszakítja.


Ami nálam eddig a legjobban bevált (alternatív) kezelési mód, az a folyamatos antocián (feketeribizli, kékszőlő, áfonya) bevitel és a zappelés.

200. Rolando
2016. jan. 11. 23:12
Sziasztok, Semmi ujdonsag a genitalisz herpesz elleni kezelesbe? Nekem(31 eves ferfi) 4 eve van herpeszem es nagyon gyakran kijon. Kb 3 hetente. Mar nem tudom mit probaljak ki. Az acciclovir tablettat meddig lehet szedni?, Amikor szedtem fel evig, akkor az segitett, 1 -szer jott elo ez ido alatt. Szedhetem folyamatosan naponta evekig? Milyen mellekhatassal jar?
199. Csaba-2
2015. nov. 8. 06:08

Szerintem egyértelmű a dolog: az orális szex során a párod rád ragasztotta a herpeszt.

Ennek megállapításához nem kell különösebb végzettség. Csodálkozom is az orvosodon, hogy ennyire képtelen józan paraszti ész szerint gondolkodni.


A herpesz ugyanis nem válogat: ha lehetősége adódik, bárhol megtelepszik. Akár az ajkakon, akár a nemi szerveknél, akár pedig a szemen. Mindegy, hogy HSV-1-ről vagy HSV-2-ről van szó.


Ezt nem én mondom, hanem a szakirodalom és a gyakorlat. De a fentiektől függetlenül: nyálkahártya és nyálkahártya között (vagy vékony bőrfelület és vékony bőrfelület között) nincs nagy különbség. Egyaránt fogékonyak.


Tehát okosan gondolod, hogy el kell menni tipizálásra, hiszen csak a vérvizsgálati eredmény tud bizonyítani.


Kis eséllyel az is megtörténhet, hogy mindkettő benned van, csak amikor először fertőződtél, akkor nem jött elő.


Valószínűleg én is így jártam. Amikor a HSV-2 belém került, kb. 10 évig nem tudtam róla, és csak utána tört ki váratlanul.

2015. nov. 7. 11:48

Sziasztok!

Életem első genitális herpeszének "szerencsés" gazdája lettem én is.

Az én történetem: vasárnap együtt voltam a párommal, orálisan is, akinek a száján még sebes herpesze volt. Hétfőn este már éreztem, hogy valami nincs rendjén, kedden már megjelentek a hólyagok a nemi szervemen. Szerdán rettenes nyirokcsomó és pisilési fájdalmaimmal az ügyeleten kötöttem ki éjjel. Ott kaptam gyógyszert.

Ezek után pénteken elmentem a város egyik legpatinásabb rendelőjének híres,tapasztalt nőgyógyászának magánrendelésére, hogy rendesebben megvizsgáljon és megbeszéljük ezt a kórt.

A doktor úr azt mondta nekem, hogy teljesen kizárt,hogy ajakherpeszről kaptam nemi herpeszt! Azt mondta,hogy csak és kizárólag HSV2 kettő okoz nemi herpeszt!


Tekintve,hogy kiolvastam a netet, illetve az itteni fórumot is, és mindenhol azt írják, hogy ez nem igaz, és ezt mondtam a doktor úrnak is, aki továbbra is állította, hogy HsV2-m van,és a tipizálásra való kérdésemre is azt mondta, hogy felesleges megnézni, mert nem lehet HSV1.


Természetesen vérvétellel utána járok a dolognak, de azért érdekelne mit szóltok ehhez?!


Illetve kérném jelentkezzem akinek diagnosztizált HSV1-e van odalenn. Nagyon megköszönném!

197. Csaba-2
2015. okt. 25. 17:01

Biztos, hogy nagyon jó, de pl. nekem olyan erős gyomorégést okoz, hogy nem tudom alkalmazni.


Az igazság az, hogy nem minden szer válik be mindenkinek, és a gyógyítás tudománya (részben) éppen abban áll, hogy a megfelelő anyagot találjuk meg az adott embernek.


Reméljük, minél többen használhatják majd sikerrel a grapefuit cseppeket!

2015. okt. 23. 08:24
Sziasztok.Mindenkinek ajanlom a Grapefruit cseppet.En amint erzem,h.valami nincs rendben,elkezdem inni,es ki se jön a Herpesem!
195. Csaba-2
2015. okt. 17. 06:25

Hát igen, nem könnyű ismerkedni, de pl. nekem írhattál volna... Ha két ember sorsközösségben van, sokkal jobban megértheti egymást.

Gondolj csak bele: nem kéne óvszert használni, nyugodtan szőrteleníthetnél, és még csak attól sem kéne tartani, hogy megfertőzöl...

(Egy próbát talán megér).


Ami a gyerekvállalást illeti, már említettem, hogy ha antivirális gyógyszert szed az ember, akkor nem kell sem attól tartania, hogy átadja a vírust a partnerének, sem attól, hogy megfertőzi a jövőbeli gyermekét. Itt hosszabb ideig alkalmazott kis adagokról van szó.

Az aciklovirnek rendszerint semmi mellékhatása nincs, csak elég folyadékot kell fogyasztani, hogy a veséknek ne ártson, mert azokon keresztül ürül ki.


A lelki okokat illetően teljesen igazad van. A herpesz általában valaminek az elutasítását fejezi ki, de erről írtam már korábban.

Ugyanakkor ezek tisztázása mellett elengedhetetlen a szervezet kitisztítása és az immunerősítés is.


Ha nem szereted az Otellót, ehetsz más fajta kék szőlőt is, vagy esetleg fekete ribizlit, áfonyát. Az a lényeg, hogy minél több antocián jusson a szervezetedbe, mert ez ér a legtöbbet herpesznél.

(Kapható antocián kapszula is).

194. Impetus
2015. okt. 15. 11:56

Mint ahogyan azt már egy korábbi hozzászólásból olvastam, nagyon nehéz ismerkedni, ha még inkább leszűkítem a kört becsukhatom a boltot. Három éve nem találok párt, szerinted? Ezek szerint gyereket sem szabadna szülnöm mert őt is megfertőzhetem?! Olvastam más fórumon hozzászólást ahol tinédzser írta, hogy nem él nemi életet és gyerek kora óta genitális herpeszben szenved.


Nem gondolom, hogy felelőtlen vagyok, megteszek mindent, hogy ne fertőzzem meg a másikat, szedek gyógyszert, vitaminokat, használok gumióvszert, orvosi rendelkezésre cselekszem, immunt erősítek. Őszintén mit tegyek még? Több orvos véleményét kikérem, mindent megfogadtam és hálásan köszönöm ami itt az oldalon általad meg lett osztva, nagyon hasznos minden egyes mondatod, de mindent egyszerre nem lehet szedni és agyilag korlátozni magunkat, hogy mi betegek vagyunk, mások vagyunk. Ezer meg ezer bőrbaj van ami fertőz, mégis boldogan élnek az emberek egészséges párjukkal.


Senki, se tem sem az orvosok nem tudják garantálni, hogy nem fertőzök meg mást annak ellenére ha az összes felsorolt módszert alkalmazom és bocsánat, az hogy engem megfertőztek?! És hány ember fertőz meg másokat úgy, hogy nem is tudja. Az én exem akitől elvileg elkaptam, mert ugye ez sem bizonyított, hogy hogy kitől és mikor kapthaja el az ember, nem volt hajlandó foglalkozni vele, orvoshoz menni, azt gondolom ő sokkal veszélyesebb másokra nézve mint én. Azóta rohangál a világban és ki tudja hány nőt fertőzött már meg.


Azt mondod, hogy akiknek a száján, szemén, lábán, hátán van herpesz azok is csak herpeszesekkel ismerkednek? Bocs, de ezt nem hiszem.


Annak ellenére, hogy kaptam olyan tanácsot, hogy ne mondjam el, nyilvánvalóan el fogom mondani a leendő páromnak, hogy ez a helyzet, ha ő úgy dönt, hogy engem akar akkor miért ne? Ez az ő döntése lesz.


Én mint mondtam hiszek a betegségek lelki okaiban és nem hiszem, hogy az ha olyan dolgokat erőltetek magamra amit nem szívesen teszek, mondjuk megeszem az otello szőlőt és nap mint nap behányok tőle az jót fog nekem tenni. Én járok kezelésre, hogy a lelki oldalát is feldolgozzam ennek a szép ajándéknak amit kaptam, szóval minden vagyok, csak nem felelőtlen.


Viszont, nem vagyok hajlandó ilyen szinten rágörcsölni lelkileg, hogy más vagyok beteg vagyok, ez miért jó, miért jó ha ezt erősíted magadban, nem csoda ha öt percenként így valakinek ki jön a herpesz.


Javaslom az EFT kezelést, nekem nagyon bevált, évek óta járok más problémákkal, mindig segített.


Elképzelem ahogy ismerkedek, szia, van herpeszed? Hát ezt te sem gondolhatod komolyan.


És még egyszer, annak az embernek sem volt joga engem megfertőzni aki ezt mégis megtette!


Köszönöm a sok hasznos tanácsot, ezek alapján kitalálom magamnak, hogy milyen kombinációval próbálom minimálisra csökkenteni a fertőzés lehetőségét úgy, hogy mellette boldog életet éljek és ne érezzem magam betegnek, másnak mint a többiek.

193. Csaba-2
2015. okt. 15. 06:11

Én megértelek, de gondold át, hogy itt most nem csak rólad van szó. Senkinek nincs joga egy másik embert megfertőznie.


Hál' Istennek valóban nem HIV-pozitívok vagyunk, de én a magam példájából tudom, mennyi szenvedést tud okozni a herpesz is.

Akit pedig különösen szeretek, annak miért ártsak?


Egy betegséget sajnos tudomásul kell venni, és ha kell, változtatni kell az életmódon. Szerintem sokkal jobb stratégia a kiutat (a tünetmentességhez vezető módszereket ill. a végleges gyógyulást) keresni, mint a szőnyeg alá söpörni a problémát.


A Te esetedben az is megoldás lenne, ha megismerkednél egy hasonló helyzetben levő férfivel, mert akkor biztosan nem okoznál problémát, és Te sem szenvednél kárt.

192. Impetus
2015. okt. 13. 22:27
Én lázadok :-) nem hagyom hogy elvegye az életem ez a vacak vírus. Választok egy orvost, egy módszert és a szerint fogom kezelni, de a mindennapi életemen nem akarok akkorát változtatni, nem érzem magamat másnak, betegnek, nem mérgezem a tudatom. Szerintem neked is lazítani kéne egy kicsit. Vagy nem tudom, ha boldog vagy akkor minden ok. Lehet, hogy könnyen dumálok mert ritkán jön ki. És ha elkapja, akkor mi van. Én is elkaptam, lehet vele élni, az első az cudar, de a többi az smafu. Nem lehet mindent enni, szedni, alkalmazni, abba beleőrül az ember. Nem hiv pozitívak vagyunk, könyörgöm. Amúgy meg egybszőryeken felületet könnyebb kezelni. A mikrosérülés begyógyul, nem mindennap szőrtelenít az ember. Aki nem fogad el így, az álljon is tovább :-)
191. Csaba-2
2015. okt. 13. 20:47

A szőrtelenítést semmiképpen nem javaslom, mert nagyon megkönnyíti a vírus dolgát. A fanszőrzetnek épp az a szerepe, hogy védjen a hasonló parazitáktól. (Ha két pamacs ér össze, kisebb az átvitel esélye, mint két, mikrosérült bőrfelületnél).


Tudom, nem könnyű ezt megvalósítani, és bevallom, én is szeretem a csupasz puncit, de most mégis erre biztatlak.


Amúgy a genitális herpeszesek 60%-a nem is tud arról, hogy fertőzött, és soha nem is lesznek tünetei...

190. Impetus
2015. okt. 13. 14:26
Még annyi jutott eszembe, hogy azért az is furcsa, hogy a neten teljesen mást olvas az ember, tiszta para lesz tőle, az STD centrumban legalább három-négy orvosnál jártam, egyik sem festett ilyen tragikus képet, sőt, az egyik azt mondta, hogy ő simán szexelne herpeszessel, most pedig egy immunológus bőrgyógyásznál jártam. Ha az orvosok nem elég felkészültek a témában, akkor kik írják a netre a cikkeket? Zavaros ez az egész úgy ahogy van, a ciki az benne, hogy akkor derül ki az igazság, ha megfertőzöl valakit és az milyen védekezés ellenére történik.
189. Impetus
2015. okt. 13. 09:06

Hát, én már nem tudom.


Nekem mondjuk pénzem lenne egy ilyen gépre, de arre időm nem, hogy én azt most naponta használja, így pénzkidobás lenne az egész. Annak idején vettünk bioptron lámpát is, az is csak napi tíz perces használatot ír, minimum, és az már milyen hasznos, de őszintén megmondom, hogy tíz perc sincs, mert mire előveszed stb. az már fél óra, késő este mikor meg végre oda jutok, hogy ágy, csak beesem az ágyba és már alszom is, hülye dolog tudom, meg az embernek arra van ideje amire szánja, de ismerem magam és nem használnám minden nap, ezért meg sajnálok ennyi pénzt kiadni.


De tényleg nem akarok erre a herpesz dologra rágörcsölni. Megvárom a doki mit mond a vérvizsgálat után, továbbra is erősítem az immunrendszerem, óvszert így is úgy is használni kell a szexhez, kivéve ha gyereket akar az ember. Azt még elképzelhetőnek tartom, hogy herpeszbalzsamot veszek, a többit meg a vírusra és Istenre bízom, hogy fertőzök-e vagy sem. Nem akarom azt, hogy az életemet a herpesz irányítsa, hisz ez nem egy AIDS, normálisan akarok élni, szőrteleníteni akarom magam és nyugodtan szexelni a párommal, nem pedig görcsölve, hogy jaj, megfertőzöm magam. Én hiszek a betegségek lelki okaiban is. Például elolvastam a herpeszét,és pontosan de tényleg pontosan ráillett az egyik ok az én helyzetemre. Az is igaz, hogy minden orvos és minden beteg más. És az is számít, hogy a leendő partnerem hogy áll ehhez a kérdéskörhöz. Muszáj picit lazábban venni ezt a dolgot és tényleg ne a herpesz irányítson minket, legyünk mi az intelligensebbek.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook