Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


85. Minjola (válaszként erre: 84. - Csaba-2)
2015. jún. 19. 09:38

Üdv!

Matematikai oldalról megközelítve:hány doboz gyógyszerrel rohangál az ember gyereke, ha mindazt a táplálékkiegészítőt szedi, amiket eddig felsoroltál és Ft- ban kifejezve ez havi mekkora plusz boldogság?

P.s.: Ugye nem vagy szőke?

2015. jún. 19. 06:10

Látom, most ketten is reagáltatok, mégpedig elég gyorsan.


Először talán (a sorrendiség miatt) Babus felvetésére reagálnék:


Az Isoprinosine egy régi, mára már elavultnak tekintett gyógyszer a herpesz kezelésében. Viszont egyéb virális betegségekre nagyon jó, nekem pl. kb. 10 évvel ezelőtt ezelőtt egy szinte vég nélküli influenzaszerű betegségből segített kigyógyulni.


Ugyanakkor a herpesz esetén sokkal jobb az aciklovir vagy a famciklovir, mert hatékonyabbak és kevesebb a mellékhatásuk. Először aciklovirrel célszerű kezdeni, mert az a legolcsóbb. A kiújulás megakadályozására általában napi 2 X 200 mg elég.


Persze tudnod kell, hogy ezek a gyógyszerek csak "tűzoltásra" valók, ill. olyan esetekre, amikor pl. valaki gyereket akar, és előtte szedi, hogy ne fertőzze meg a partnerét.

Ha kimész külföldre nyaralni, és arra számítasz, hogy megismerkedsz valakivel, sokkal jobb az óvszer, mert ez mindentől véd.


Ha abbahagyod az aciklovir szedését, egy idő után visszatér a vírus, mert a gyógyszerek csak a szabad vírusokat pusztítják el, de a hibernált állapotban levőket nem tudják. Ezek pedig azonnal érzékelik, ha gyenge az immunrendszered, és újra elkezdenek szaporodni.


Marad tehát az ellenálló képesség erősítése, mert csakis ez lehet a hosszútávú megoldás - amíg nem kerül a piacra a vírust teljesen kiirtó készítmény vagy védőoltás.


Idevágóan pótolnék egy hiányt, mert elfelejtettem megemlíteni, hogy a cukorbevitelt is fel kell függeszteni. A cukor ugyanis bénítja az egész immunrendszert, nagyobb mennyiségben akár 92%-kal is ronthatja a hatékonyságát. Helyette kisebb mennyiségben mézet, aszalt gyümölcsöket vagy egy növényi alapú édesítőszert ajánlok. (A reklám tilalma miatt csak levélben írom meg a márkanevét az érdeklődőknek).

Semmiképpen ne használjatok viszont mesterséges édesítőszereket, mert ezek több kárt okozhatnak, mint hasznot.


Az immunitás megerősítése komplex dolog, nem elég egy vagy két tényező. Azt lehetne mondani, hogy minden, korábban felvázolt lépés nélkülözhetetlen.


S most Minjolának válaszolnék:


Tudom, nem könnyű mindent betartani, de hidd el, neked egy következetes életreformot kell megvalósítanod, ami nélkülözhetetlen a leromlott immunrendszered helyreállításához.

Ha nem jó az immunitás, nemcsak a herpesz, hanem pl. a rák esélye is megnő.


A C-vitamin adagolása egyénre szabott, mert vannak olyanok, akik kisebb adagokat tolerálnak. Ha nálad jobb mondjuk a napi 3 X 500 mg, akkor szedj ennyit. Ugyanakkor egy betegség esetén az igény egyik óráról a másikra akár tízszeresére is nőhet. Egy súlyos influenzánál pl. napi 25 000 mg-ot is bevesz a szervezet (kb. napi 8-10 adagra elosztva), mert felhasználja a betegség leküzdéséhez.


A vesekő képződés veszélyétől nem kell tartani, ez megalapozatlan, amit már az orvosok nagy része is elismer.

Ugyanakkor ügyelni kell a bő folyadékbevitelre és extra adagok mellett napi 1-2 mg réz, 600 mg kalcium és 300 mg magnézium szedése ajánlott.


A magasságra vonatkozó kérdésedre válaszolva: 180 centi vagyok.

2015. jún. 18. 13:06
Babus, neked is köszönöm a biztatást.
82. Minjola (válaszként erre: 80. - Csaba-2)
2015. jún. 18. 12:25

Atya ég. :) Köszi a kimerítő választ. Egészségesen táplálkozom, mivel 12 éve van IBS-em, muszáj is odafigyelnem egy csomó dologra, és nem is teher, életformává vált. De épp ezért tartom kilátástalannak a helyzetet, hogy így is gyenge az immunrendszerem. Én pluszban csak B vitamin komplexumot szedek meg a hajam miatt szépségkapszulákat :-D Az is főleg B vitaminokból áll meg ásványi anyagokból. Majd ízlelgetem amiket írtál, kiprobalom egy részét. De pl annyi C vitamintól világgá menne a hasam.

Amúgy magas vagy? :-D

2015. jún. 18. 12:15

Sziasztok!Minjola....átérzem, tudom min mész kerezstül. Bár nekem sincs jelenleg párom, de én is ugyanúgy vélekedek mint Csaba. Nem szabad a legelején elmondani ( egyébként sem AIDSes vagy) hogy ilyen bajod van, mert úgy kirekeszted az esélyét, hogy érzelmi kapocs alakuljon ki. Miután belédszeret, utána kell finoman közölni vele ( ki tudja még az is lehet ő is fertőzött?!) Szóval szerintem ez a járható út :) Ez a betegség egyébként sem egy egy fal közted és a világ között, ne így fogd fel! Jobbulást!

Én is kérdeznék, ha már megint itt járok. Ugye a herpesz kialakulásában nagyban szerepet játszik az immunrendszer épsége. A neten keresgélve rátaláltam az isoprinosine nevű gógyszerre. Mit gondoltok? Ez megfelelő lenne az innumrendszer megeősítéséhez? Vagy felesleges ilyen vényköteles tabikat szedni? jelenleg most multivitamint és halolajkapszulát szedek ( lizinben gazdag) illetve napi 2x ezüstkolloidot nyelv alá, majd lenyelem. Ez elég vaon az immunrendszeremnek? Vagy az a bogyó amit elmítettem hatásosabb volna? Nem akarom hogy a nyáron kiújuljon ezért minden tőlem telhetőt meg akarok tenni annak érdekében, hogy elkerüljön. Mit javasoltok tehát? Csaba láttam amiket írtál, sok alvás, eéegendő folyadék, táplálékkiegészítők stb, de engem most célzottan ez a tabeltta érdekelne hogy milyen?

2015. jún. 18. 10:25

Még egy dolgot említenék, ami nem jelent meg az előző hozzászólásomban elég részletesen: Ügyelj arra, hogy a napi zöldség és gyümölcs bevitel elegendő legyen. Ez napi 40 deka gyümölcsöt és ugyanennyi zöldséget jelent.

A nagyobb színanyag tartalmúakat javaslom az antocián és béta karotin tartalom miatt. Mostanában bőven van pl. fekete cseresznye, fekete ribizli, és rövidesen érik a paradicsom.

2015. jún. 18. 10:10

Bizony, ez nem könnyű helyzet! Érzem a soraidon, hogy nagyon zaklatott állapotban vagy, ami érthető is - hasonlóan a legyengült immunrendszeredhez.


A dolgok rendezése érdekében a következőket javaslom:


- Először állítsd helyre az érzelmi helyzetedet. Nagyon fontos, hogy találj egy megértő partnert - akár (mint írod) a "herpeszesek klubjában" is. Miért is ne? Egy hozzád hasonló helyzetben levő ember biztosan megért, és semmire sem kell vigyázni a szex során. Akár velem is felveheted a kapcsolatot, mert én is társat keresek.


Ha nem herpeszessel ismerkedsz, az elején semmiképpen ne mondd el neki a betegségedet, mert szinte biztos, hogy kirúg. Ha majd kialakul egy mélyebb, érzelmi kötődés, akkor szép óvatosan beadhatod neki.

Fontos információként meg kell említeni, hogy az esetek többségében az érintettek nyugalmi időszakban nem fertőznek. Ha pedig valaki biztosra szeretne menni, szedjen kis adagokban aciklovirt vagy famciklovirt, és akkor garantáltan nem fogja átadni.


Egyébként sem kell nagyon elkeseredned: a herpesz az életet nem veszélyezteti, akár 120 évig el tudsz élni vele. Később a tünetek enyhülni fognak, egyre ritkábban jön elő, végül kialakul az "ötcsillagos védelem", és már el is felejtheted az egészet.


Reményeink szerint pár éven belül megjelenik egy hatékony védőoltás, ami nem csak megelőz, hanem gyógyít is. Ígéretes fejlesztések vannak a vírus teljes kiirtására is, amelyekről már tettem említést.


- Pihenj eleget (napi 8 óra alvás, ebből min. két óra éjfél előtti), és kerüld a stresszes élethelyzeteket.


- A második az immunrendszer helyreállítása.

Ehhez először ki kell tisztítani a szervezetedet léböjtkúrával, ami általában egy hét, utána pedig egy újabb hétig tartanod kell egy vegetáriánus diétát.


- A későbbi táplálkozásodat úgy alakítsd, hogy kerüld az argininban gazdag élelmiszereket. (Mogyoró, csokoládé). Rendszeresen étkezz, lehetőleg azonos időpontokban, de folyadékot közben ne igyál, és minden alkalommal fogyassz nyers zöldséget.

A napi folyadékbevitel 2,5-4 liter legyen, de csakis az étkezések között - évszaktól függő mennyiségben.

Minden nap igyál meg két pohár frissen kicentrifugázott zöldség- vagy gyümölcslevet, lehetőleg bio alapanyagból.

Kerüld a mesterséges adalék- és színezőanyagokat és a túl steril életkörülményeket.


- Méresd be a lakásodat, hogy van-e elektroszmog vagy geopatikus sugárzás. (Ezek rendkívül gyengítik az immunrendszert). Számítógép használatánál mindig használj földelő alátétet. A mobiltelefont soha ne tedd a párnád alá (ébresztéshez szokták így használni egyesek) és - ha lehet - ne sokat tartózkodj a közelében. Ne használj mikrosütőt.

Az éjjeli lámpa kábelét cseréld ki elektroszmog ellen szigeteltre (dupla szigetelés), mert a legtöbb elektroszmogot az éjjeli- és olvasólámpák adják.


- Az amalgámos fogtöméseket cseréltesd ki fényre kötőre, a gyökérkezelt fogakat távolíttasd el.


- Végezz ún. mirigygyakorlatokat a csecsemőmirigy serkentése érdekében.

Napi 2 X 100 szor ököllel finoman kell ütögetni a szegycsontot, közben a nyelvet a szájpadláshoz érinteni.


- Ne dohányozz, csak mértékkel igyál alkoholt (nőknek napi max. 1 deci vörösbor javasolt), s ha lehet, kerüld a gyógyszereket.


Táplálékkiegészítésre a következőket ajánlom:

C-vitamin: 3 X 1000 mg, de kitörésnél vagy egyéb, az immunrendszerrel összefüggő betegség esetén óránként 1000-2000 mg, napi 8-10 alkalommal.

antocián: 500 mg

likopin: 20 mg

béta-karotin:20 mg

D-vitamin: 1000 NE

organikus cink: 25 mg

organikus szelén: 2 X 75 mikrogramm

réz 1 mg

l-lizin: 2 X 1000 mg

l-glutamin: 3 X 1000 mg

bíbor kasvirág kivonat: 2 X 250 mg

ashwagandha gyökér kivonat: 2 X 250 mg

kolosztrum: 2 X 650 mg

béta-glükán: 2 X 100 mg

bacillus subtilis


A hajhullás megállítására van egy készítmény, ami nálam az egy hajmosásnál általában megjelenő 300 kihullott hajszálat 30-ra csökkentette. Ha írsz nekem személyesen, megadom a nevét. (Itt nem írhatom le a reklám tilalma miatt).


Javulást kívánok!

2015. jún. 17. 14:46

Sziasztok!

35 évesen, életem második partnere által fertőződtem meg.

A férjemnek az egyetlen nő voltam az életében, és még el nem hagytam őt, nekem sem volt senki más. Ha hinnék Istenben, akkor azt mondanám, büntetésből kaptam el. Akiért elhagytam, mint utóbb kiderült, részegen azt sem tudta, kivel és hogy, és különben sem izgatja nagyon, mit éget fel maga után. Egy aranyifjú aki szerint mindenki és minden megvásárolható.

Mindegy, ez az én saram. Ami érdekelne, az az, hogy ő maga sem tudta, hogy hordozó, sosem volt tünete. Rajtam az után jött ki, megcsalt, mint azt utóbb bevallotta. Bivalyerős szervezete lehet, mert rajta azóta sem semmi, nekem meg február óta kétszer jelentkezett, ráadásul gombás-bakteriális fertőzéssel kísérve, és nem csak első alkalommal voltam lázas. Az utóbbi idők következményeként emígy is padlón van az immunrendszerem, ami különben sem volt sosem erős. Idén pl ötször volt már fül- és torokgyulladásom. Voltam vérvételen, de nincs vashiányom vagy hasonló dolog. Nyilván stressz okozza az ellenállóképességem gyengeségét. Pl a hajam is marokszámra hullik és egyre fogyok is. A kérdésem nem csak az, hogy turbózzam fel az immunrendszerem, hanem hogy ha a jövőben létesítenék szexuális kapcsolatot, azt mégis hogy tegyem annak fényében, hogy én is egy tünetmentes embertől kaptam el? Mondjam az elején, hogy bocs, de ha együtt is maradunk, életünk végéig csak gumival, és mindjárt elküld a francba, vagy amikor odajutunk, akkor közöljem, és így már úgy küld el, hogy érzelmileg is benne vagyok a dologban? Vagy ismerkedjek herpeszesek klubjában? Lehet, hogy viccesnek tűnik a kérdés, de nem az.

2015. jún. 17. 10:23

Sok oka lehet. Ilyen pl. a stressz, a szorongás, a kevés pihenés, bizonyos lelki problémák, amelyek a nemiséghez köthetőek, argininban gazdag élelmiszerek (csoki, mogyoró), túl gyakori és intenzív szex (irritáció) vagy a vírus túlzott elszaporodása.


Nálam lelki gyökerei vannak, mert még nem találtam meg az igazi társat, és nem tudtam megnyugodni.


Ugyanakkor - ha kialakul a már említett ötcsillagos védelem - akkor lehet jóformán akármilyen lelki probléma, stressz, ehetsz mogyorót és csokit marokszámra, akkor sem fog kijönni.


Az a szerencse, hogy ez a vírus nem mutálódik, nincs sok változata, így az immunrendszer ki tud alakítani ellene egy szinte rendíthetetlen védelmet.


Ez a védelem elsősorban helyi szintű, azaz a bőr alatt elszaporodó karélyos limfociták számán és aktivitásán múlik.


Másodsorban függ a vérben levő antitestek számától és az egyéb immunsejtektől is.


Feltételezhető, hogy a vírus felbukkanása esetén egy összehangolt immunválasz kezdődik. Az idegdúcokban megbújó vírusok kilépnek a hibernált állapotból és az idegszálak mentén a kitörés helyére igyekeznek. Közben megindul ellenük az antitestek támadása, ezért már csak egy részük éri el a kitörés környékét. Amikor elérik a bőr alatti szövetet, belefúrják magukat a sejtekbe, és a genetikai anyagukat a sejt DNS-ébe oltják. Erre a CD8-asok azonnal kilyukasztják a néhány fertőzött sejtet, mire azok szétesnek. A kihulló vírusok még csekély számban vannak, így jut rájuk elég antitest, amelyek közömbösítik őket. Ezek után az inaktívvá vált vírusokat felfalják a közeli nyirokcsomókból odavándorló falósejtek.

Ez az "ötcsillagos védelem" vagy "astala vista baby!" - ahogy Schwarzenegger mondta a "Terminátor"-ban, amikor szétlőtte a megfagyott robotot.


Persze az igazi megoldás a vírus teljes kiirtása lesz, amire vannak már ígéretes kísérletek. (Cullen/Bloom/Umbach, Duke Egyetem, USA), de ezeket (az elérhetőségükkel együtt) korábban már említettem.

2015. jún. 16. 22:47
10 naponta??? Az soknak hangzik. Mi a kiváltó oka általában? Arra gondolok, h pl izgatottságtól is kijöhet? ( izgalom egy várt találkozás révén, vagy pedig egy megmérettetés, állaásintrejú miatt?) Vagy nagyobb fokú, tartósabb stressz kell hozzá?
2015. jún. 16. 10:30

Ahol 15 évvel ezelőtt először kijött (a genitális herpesz), ott már csak max. kétévente vagy még ennél is ritkábban tör ki.

A probléma nálam az, hogy előrekúszott más, korábban fertőzésmentes területekre, de ott is sikerült már szép eredményeket elérnem.

Most nem szeretnék anatómiai magyarázatokba bocsátkozni, de innen már nem tud továbbmenni, mert itt "a vége a dolgoknak".

A lényeg, hogy az említett területen viszonylag gyakran (kb. 10 naponta) jelenik meg, de a tünetek nagyon enyhék, és kb. 2-3 nap alatt elmúlnak.

Ez azt mutatja, hogy egyre erősebb a védelem, és valószínűleg közel állok a hosszú tünetmentességhez. Ha ez kialakul, néhány év múlva megjelenhet az "ötcsillagos védelmi állapot", amikor soha többé nem tud kitörni.

Próbálkozom egy saját fejlesztésű biológiai módszerrel is, ami nagyon ígéretesnek mutatja magát.

2015. jún. 15. 19:04
Említetted, hogy egy idő utána a szervezetben kialakul egy védő rendszer. Úgy emlékeszem te már régabb óta szenvedsz a betegséggel. neked már valóban ritkábban újul ki, mint előtte?
2015. jún. 15. 12:39

Köszönöm az elismerő szavakat, bár én még messze vagyok attól a tudástól, amit szeretnék elérni.


Ha érzed, hogy ki fog jönni, több módszerrel is megakadályozhatod a súlyosbodást. Jó az említett ezüst kolloid (már akinek beválik), de lehet rá tenni szódabikarbónás pakolást (ha nem nyálkahártyán van) vagy lehet adni a közelébe édesgyökér injekciót. Ezt már az előzőekben ismertettem, vissza tudsz hozzá görgetni.


Az édesgyökér olyan erős vírusellenes gyógynövény, hogy még AIDS-eseket is kezelnek vele. A herpesz ellen azért is hatékony, mert az antivirális hatóanyagok mellett enyhén lúgos a PH-ja. (8-as). Lúgos közegben pedig a vírus nem tud szaporodni. (Ezért is nagyon eredményes a szódabikarbónás pakolás).


A fertőzőképesség persze megmarad még egy ideig. Ha teljesen megszűnt a folyamat, általában még valameddig fertőzőképes az ember. Egyes orvosok szerint ez három hét a sebgyógyulás után. A Te doktorod ennél kevesebb időt mondott. Lehet, hogy igaza van. Szerintem ez is emberenként változó. Vannak olyan vélemények is, amelyek szerint tünetmentes időben is át lehet adni a betegséget, de ez a gyakorlatban általában nem így szokott lenni.

2015. jún. 15. 09:51

Jó reggelt!

Csaba, úgy látom, nagyon kitanulményoztad a témát, gratulálok hozzá, véleményem szerint jobban értesz hozzá mint némelyik orvos...ami egy szintem ugye elkeserítő. Már nincsenek hólyagjaim, úgyhogy marad majd a vérvétel. Most vettem ezüst kolloidot, azt fogom kipróbálni. Nyugtatom magam...hallottam már olyan esetről is, akinek életében egyszer kijött, aztán soha többet, vagy csk évek múltán. Nekem ajakherpeszem sem volt soha.

Kérdésem még az lenne, hogy ha érzi az ember, hogy ki fog jönni ( viszket, ég stb) És elkezdi kenegetni, stb és ugye visszamegy, akkor ez esetben is ugyanúgy fertőz, mintha hólyagosan rendesen kijött volna?

Ill neem az orvos azt mondta, hogy a tünetek elmúlásától számított egy hét múlva már nem veszélyes.

2015. jún. 15. 07:54

Kedves Babus!


Örülök, hogy megnyugtató válaszokat adhattam!


Arra azért vigyázz, hogy ne égj le, mert növeled a bőrrák kockázatát. Tehát csak a korábban már jelzett időpontokban szabad napozni, akkor is csak fokozatosan. Ha egyéb időszakokban mész a napra, használj legalább

30 faktoros naptejet!


A vérvétel elengedhetetlen a pontos diagnózishoz, így mindenképpen menj bőrgyógyászhoz! Ha vannak hólyagok, akkor az orvos dermatoszkóppal meg is nézi, hogy még biztosabb legyen az eredmény.


A herpesz elleni szinte tökéletes védelem kialakulására több elmélet is létezik.

Szerintem az áll legközelebb az igazsághoz, ami a következő: az évek során a bőr alatt (a célterületen) elszaporodnak a karélyos limfociták (CD8-asok), amelyek érzékelik, ha néhány sejtet megfertőzött a vírus. Ekkor ezek az immunsejtek kilyukasztják a fertőzött sejtek membránját, mire a sejt szétesik, és kiszabadulnak belőle a vírusok. Mivel ekkor még csak kevés vírus van, az antitestek hatástalanítani tudják őket, és leáll a folyamat.


Hogy kinél mennyi idő kell ehhez, az változó. Nálam az ajakherpesznél 15 év kellett.

2015. jún. 14. 09:27

Szia Csaba!

Meg kell, hogy mondjam, nagyon megnyugtató válaszokat adtál :) Köszönöm neked! Jobban is érzem magam...tegnap napoztam és nagyon legégtem viszont "ott" nem vagyok rosszabbul. sőt...:) Nem vettek tőlem vért, nem is vettek kenetet sem a hólyagokból. Szerinted, ha már nincsenek hólyagok, kérhetem a vérvételt? El kell, hogy végezzék? Egyébként nagyon meglepett amit írtál. Komolyan x idő után a szervezet létrehoz egy olyan fokú védettséget/ellenanyagot, amire már nem tud előjönni a vírus? Ez nagyon érdekes, sosem hallottam róla. Viszon igen megnyugtató. Alapesetben nekem nagyon erős immunrednszerem van, van, hogy évekig le sem betegszem. Viszont most az utóbbi egy hónapban félrekezeltek felsőp léguti betegséggel és emiatt rosszabbul lettem, közben jött a sok stressz, ennek tudom be a történteteket.

Gondolod, hogy van olyan eset is, akin kijönés aztán soha többet? Min múlik, kin mennyiszer jön elő? Gondolom az immunrendszer épségén.

2015. jún. 14. 07:11

Érdekes az eseted és különösen az orvosok hozzáállása... Ilyenkor ugyanis vért szoktak venni, hogy elvégezzék a herpesz-tesztet.

Van néhány betegség, ami hasonló tüneteket okozhat, és éppen a beteg megnyugtatása miatt kell tisztázni a helyzetet.


Javaslom tehát, hogy fordulj bőrgyógyászhoz, végeztesd el a HSV-tesztet, és akkor már biztosan tudni fogod, hogy tényleg megfertőződtél-e.


A napozással kapcsolatos tanácsok az ajakherpeszre vonatkoznak, hiszen az emberek többsége - a nudistákat kivéve - fürdőruhában tartózkodik a napon, így a nemi szerveket nem éri az UV-sugárzás. Sőt, a napozás erősíti az immunrendszert, mert hatására D-vitamin termelődik, ezért ritkíthatja a kitöréseket.

Arra viszont vigyázz, hogy csak délelőtt 11-ig és délután 4-5 óra után napozz.


S hogy milyen gyakran szokott kijönni? Embere válogatja. Egyeseknél évente, másoknál félévente, míg olyanok is vannak, akiknél havonta, kéthetente vagy hetente.

A többségnél kéthavonta jelenik meg a genitális változat, de az idő múlásával általában egyre ritkábban. Kb. 15-20 év alatt kialakulhat egy "ötcsillagos védelem", ami azt jelenti, hogy soha nem jelenik meg többé. Egyeseknél ez gyorsan kialakul, olyan gyorsan, hogy az illető egész életében nem is fog tudni róla, hogy fertőzött.


Én magam most azon kísérletezem, hogy ezt a típusú védelmet hogyan lehet azoknál létrehozni, akiknél mondjuk hetente vagy havonta tör ki a herpesz.

2015. jún. 13. 08:57

Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak,hasznos dolog, hogy megoszthatjuk egy,ással a tapasztalatainkat/trükkjeinket. Én egy hete kaptam el a genitális herpeszt. Legalábbis az orvosok szerint.Nődokihoz mentem, aki abszolút nem vizsgált meg, csak rápillantott és azt mondta ez heropesz kérem. Telivran krémet adott és ennyi. Előtte volt mandulagyulladásom, amire Dalacin nevű antibiotikumot szedtem. Az első szem bevétele után megjelent két picike hólyag odalennt. És utána egyre több. Nem nagyon fájt, inkább csak viszketett, meg megdagadt a nyirokcsomóm a combtőben. Én nem biztos, hogy herpeszre tippelonék, szerintem lehet a gyógyszeremre való érzékenység is. Ti mit gondoltok? Az orvos meg sem hallgatta a véleményemet. Szerintetetk lehet attól, vagy tipikus herpesz tünetek ezek? Már jobban vagyok, csak kis pirosas pöttyök láthatóak lennt. Néha viszket még. De azért szerintem mert gyógyulgat. 3 napig zokogtam...ha tényleg herpesz nem tudom hogy dolgozzam fel. Elképzelésem sincs honnan szerezhettem.

Mivel az orvosok nem válaszolnak nekem, és látom, itt többet estetek ét a betegségen, kérdeznék pár dolgot, ha nem untatok senkit vele :)

Szóvsl kétségbeesésem nagyobb lett a tudattal, hogy itt a nyár, és most ért ez a dolog, ugyanis azt olvastam, hogy a vírus szereti a napot és az UVm fényt. vagyis ha napozok folyton elő fog jönni?? Nyáron megyek Spanyolországba 3 hétre...most akkor nem is strandolhatok, csak annak árán hogy kijön?:( Úristen nagyon kivagyok. Nektek milyen időközönkétn szokott kijönni? És mi hozza ki?

Köszönöm előre is a válaszaitokat :) remélem megnyugszom picit.:(

2015. jún. 11. 09:43

Hát nem tudom, túl vagyok egy kúpos kúrán de hólyagok maradtak és a kellemetlen enyhén viszkető érzés is. 22-én kell vissza mennem akkor lesz a kenetnek eredménye. Úgyhogy nm hiszem hogy gomba amit a doki mondott. Viszont voltam a házi orvosomnál aki felírta a HPV elleni védő oltást. Mivel nekem 66-os törzs van. A másik 4-amire védettséget ad még nincs.


Ilyen panaszai nem voltak amiket leírtál.

2015. jún. 9. 06:17

Örülj neki, hogy így van, mert ez a jobbik eset.

A gombát ugyanis ki lehet irtani.


Kérdésedre válaszolva, férfiaknál a nemi szerveken ugyanúgy jelenik meg a betegség, mint a nőknél: először viszketés, majd egy vagy több piros folt, végül hólyagok.

Előtte lehetnek egyéb tünetek is, mint pl. bizsergés az alsó végtagokban, láz, hőemelkedés vagy nyirokcsomó duzzanat. Ez utóbbi három rendszerint csak a "kezdőknél" jelenik meg.

2015. jún. 5. 17:30
Köszönöm a segítséget Csaba. Úgy néz ki még sem Herpesz lesz a ludas. Magas kockázatú HPV-m van egy makacs gombával gyulladással megspékelve. Azért minden esetre minta vétel történt. 3 hét múlva eredmény. Mivel HPV-s lettem az immunrendszert erősíteni kell így is. Másik kérdés férfiaknál a genitális herpesz nemiszerven hogyan jelentkezik?
2015. jún. 2. 11:20

Az ajakherpesz vírusát (a HSV-1-et) át lehet vinni a nemi szervekre is pl. orálszexszel. Még aktív hólyagok sem kellenek, elég, ha a vírus a nyálban eléri a fertőzéshez szükséges koncentrációt.

Hogy a Te esetedben ez így van-e, azt vérvizsgálat tisztázhatja. Amennyiben a leletben csak a HSV-1 pozitív, akkor a nemi szerveken is az ajakherpesz vírusa van jelen.

Ha HSV 1-2 pozitív vagy, akkor valószínűleg nemi úton fertőződtél. Talán valamikor régen, de eddig lappangott benned vagy a párodban.


A HPV és a HSV között tudtommal nincs összefüggés. Legfeljebb annyi, hogy mindkettő akkor szokott előjönni, ha gyenge az immunrendszer.


A nyers virágpor tartalmaz lizint. Ha a napi 2-3 teáskanálnyi mennyiséggel be tudsz vinni eleget, akkor jó. Ha nem, tablettában vegyél be napi 2 X 1000 mg-ot.

2015. jún. 1. 07:50

Sziasztok!

Nálam most lángolt fel először. :( Elkezdtem sokat olvasni a témáról. Nagyon régen volt ajak herpeszem. Monogám kapcsolatban élünk a párommal. Nem tudom honnan jött de én az ajak herpeszre gyanakszom. Most készülök orvoshoz menni. Kérédesem az lenne hogy van e valamilyen kapcsolat a HSV és a HPV vírus között? Szeptembernem voltam méhnyakrák szűrésen ahol HPV gyanúja lépett fel. Most történik a vírus beazonosítása.

Valamint nyers virágporral lehet e megfelelő mennyiségű Lizint bevinni a szervezetbe?

2015. máj. 25. 07:44

Szeretnék megosztani veletek egy új módszert, ami nagyon hatásos. Olyannyira, hogy az általam eddig alkalmazott összes kezelést messze felülmúlja.

Nincs az az antivirális krém, ami nálam ezt az eredményt el tudta volna érni.


A lényegre térve: 0,5 deciliter desztillált vizet felforralunk, és beleteszünk egy mokkáskanál édesgyökeret. Lassú tűzön öt percig forraljuk. Ha kihűlt, egy 2 ml-es steril injekciós fecskendőbe felszívunk 1-2 millilitert, és vékony tűvel az érintett területtől kb. 3 milliméterre a bőr alá befecskendezünk kb. 0,25 millilitert.

A hatás szinte azonnali: kb. egy óra múlva a kipirosodás megszűnik, a hólyagok kezdenek felszívódni. Másnapra már szinte nyoma sincs semminek.

Mellékhatásként megjelenhet egy halvány, sötétpiros folt és egy-két napig egy kis sajgó érzés, de maga a herpesz megszűnik.


Az alkalmazás során a következőkre figyeljetek:


1. Minden hozzávalót gondosan készítsetek elő. A gyógyszertárban a szükséges kellékek (steril fecskendők, tűk, fertőtlenítő spray, ragtapasz) olcsón beszerezhetők.


2. Csak egyszer használatos tűt és fecskendőt használjatok.


3. A tea felszívása során ellenőrizzétek, hogy ne legyenek teaszemcsék az oldatban, bár a gyökér nem szokott túl apró részeket képezni. Az oldatot mindig a leülepedett tea felszínéről szívjátok a fecskendőbe, majd csatlakoztassátok a tűt. Ezek után tartsátok felfelé a fecskendőt, az ujjatokkal kocogtassátok meg, hogy a légbuborékok a tű alatt összegyűljenek, végül légtelenítsétek ki.


4. A beadás előtt a területet fertőtlenítsétek, majd kb. fél perc múlva a tűt 15 fokos szögben tartva nyomjátok kb. 3 milliméterrel a bőr alá. Adjatok be 0,25 milliliter oldatot egy-egy terület közelében.

Fertőzött bőrbe szúrni tilos, viszont attól kb. 3 milliméterre lehet. A bőr alá fecskendezett oldat el tud jutni a célterületre.

A befecskendezés után meg fog jelenni egy kis hólyag, de ez pár óra alatt felszívódik.

A tű kihúzása után egy kis steril vattabucit szorítsatok a bőrre, majd - ha lehet - ragtapasszal ragasszátok le!


Aki fél beadni az injekciót, az konzultáljon egy orvossal vagy nővérrel.


Az édesgyökér erős antivirális hatású gyógynövény, a herpesz gyógyítására régtől fogva használják. Porát a sebre szórják.

Tapasztalataim szerint tehát a tea bőr alá fecskendezése rendkívül gyorsan megállítja a folyamatot.

Tudni kell még, hogy az édesgyökér mellékhatása lehet vérnyomás növekedés és vércukorszint emelkedés, ezért aki magas vérnyomásban vagy cukorbetegségben szenved, legyen óvatos!


A módszert mindenki a saját felelősségére használhatja. Ha precízen betartjátok a leírtakat, nem lesz semmi baj belőle.

Ettől függetlenül legyetek körültekintőek!

2015. ápr. 23. 11:04

Igen, elérhető, bár elég drága. Egy adag kb. 30 ezerbe kerül, és a védettséghez három oltás szükséges.

A fenti vakcinázás a fertőzött emberek 70%-nál elmulasztja a vírus által okozott szemölcsöket.

Fordulj bőrgyógyászhoz, aki felírja és be is adja.

2015. ápr. 21. 18:50
*elérthető ....:D
2015. ápr. 21. 18:50

Kedves Csaba-2!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megnyugtatott! Illetve azt is, hogy bővebben kitértél a dologra. A vakcinával kapcsolatban pedig remélem, hogy így lesz, már a mi szempontunkból is. És a hpv vakcina egyébként, amit írtál, az itthon is elérthető már? (elnézést a sok kérdésért) :)

2015. ápr. 14. 14:36

Sziasztok! Sajnos, én is érintett vagyok ebben a betegségben. Éppen emiatt nagyon nehéz megértő társat találnom.

Ha az itt böngésző lányok-asszonyok között lenne valaki, aki szívesen megismerkedne velem, kérem írjon! Köszönöm!

2015. ápr. 3. 08:25

Kedves Newgirl!


Sajnálom a történteket, és már csak azért is együtt érzek veled, mert én is hasonlóan szembesültem a betegséggel, mint Te. Monogám kapcsolatban éltem, védekeztem (a korábbi kapcsolataim túlnyomó részében is), mégis valahogy megjelent a herpesz. És hidd el, rajtunk kívül még rengeteg hasonló érintett van - amint a különböző fórumokon olvasni lehet.


Magyarországon sajnos nem foglalkoznak komolyan a herpesszel, nem is nagyon értenek hozzá, mert a mikrobiológia (szemben pl. a sebészettel) nagyon alacsony szinten van.

Ezen kívül - mivel nem életet veszélyeztető a betegség - félvállról kezelik, és a gyógyszereket sem támogatja a TB. Szomorú, de így van.


Ráadásul az acikloviren kívül csak nagyon drága famciklovir kapható (Famvir), így - ha valakinél aciklovir rezisztencia alakul ki - vagy anyagi csődbe jut, vagy ki kell mennie külföldre, hogy valaciklovirt vagy penciklovirt vegyen.


Visszatérve a problémádra, szerintem a HPV nem függ össze a HSV-vel, hiszen két különböző vírusról van szó. Mindkettő nagyon elterjedt, viszont a HPV ellen már hatékony megelőzés és gyógyítás áll rendelkezésre.


Az új generációs, dr. Ian Frazer által feltalált anti-HPV vakcina megelőz és gyógyít is egyszerre. Ha valaki HPV-fertőzött, akkor az esetek 70%-ban három védőoltással a vírust olyannyira inaktiválni lehet, hogy nem okoz kárt, azaz a bőrön tüneteket és egyéb betegségeket. (Egy oltás ára kb. 30 ezer forint).


Dr. Frazer most kifejlesztett egy anti-HSV (1-2) vakcinát is, ami már fázis II-ben van, azaz kb. 5 év múlva megjelenik a piacon.

2015. márc. 22. 21:31

Kedves fórumozók!

Nagyon megörültem neki, amikor megtaláltam ezt a fórumot, jó ötlet, hogy erről lehet ilyen formában beszélni.

Sajnos én is megfertőződtem. Nem értettem a dolgot, monogám típus vagyok, és védekeztem. De sajnos így is elkaptam. Voltam orvosnál, és hát első látásra diagnosztizálta...viszont nekem az a szerencsém, hogy azóta (kb 1,5 éve történt) csak egyszer aktivizálódott. Lenne egy kérdésem hozzátok, mivel láttam, hogy itt több hozzáértőbb tag is megfordul. Az orvos engem sajnos elég hamar "kiszórt", és nem igen válaszolt bővebben a felmerülő kérdéseimre...az interneten keresgéltem, de hát a cikkeket sem lehet 100%-os forrásnak venni. Az volna a kérdésem, hogy a genitális herpesz összefügg a hpv-vel? Olvastam, hogy a hsv-2 okozza, de azért rákérdezek, hátha valaki megtud nyugtatni....Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook