Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


2015. jún. 13. 08:57

Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak,hasznos dolog, hogy megoszthatjuk egy,ással a tapasztalatainkat/trükkjeinket. Én egy hete kaptam el a genitális herpeszt. Legalábbis az orvosok szerint.Nődokihoz mentem, aki abszolút nem vizsgált meg, csak rápillantott és azt mondta ez heropesz kérem. Telivran krémet adott és ennyi. Előtte volt mandulagyulladásom, amire Dalacin nevű antibiotikumot szedtem. Az első szem bevétele után megjelent két picike hólyag odalennt. És utána egyre több. Nem nagyon fájt, inkább csak viszketett, meg megdagadt a nyirokcsomóm a combtőben. Én nem biztos, hogy herpeszre tippelonék, szerintem lehet a gyógyszeremre való érzékenység is. Ti mit gondoltok? Az orvos meg sem hallgatta a véleményemet. Szerintetetk lehet attól, vagy tipikus herpesz tünetek ezek? Már jobban vagyok, csak kis pirosas pöttyök láthatóak lennt. Néha viszket még. De azért szerintem mert gyógyulgat. 3 napig zokogtam...ha tényleg herpesz nem tudom hogy dolgozzam fel. Elképzelésem sincs honnan szerezhettem.

Mivel az orvosok nem válaszolnak nekem, és látom, itt többet estetek ét a betegségen, kérdeznék pár dolgot, ha nem untatok senkit vele :)

Szóvsl kétségbeesésem nagyobb lett a tudattal, hogy itt a nyár, és most ért ez a dolog, ugyanis azt olvastam, hogy a vírus szereti a napot és az UVm fényt. vagyis ha napozok folyton elő fog jönni?? Nyáron megyek Spanyolországba 3 hétre...most akkor nem is strandolhatok, csak annak árán hogy kijön?:( Úristen nagyon kivagyok. Nektek milyen időközönkétn szokott kijönni? És mi hozza ki?

Köszönöm előre is a válaszaitokat :) remélem megnyugszom picit.:(

2015. jún. 11. 09:43

Hát nem tudom, túl vagyok egy kúpos kúrán de hólyagok maradtak és a kellemetlen enyhén viszkető érzés is. 22-én kell vissza mennem akkor lesz a kenetnek eredménye. Úgyhogy nm hiszem hogy gomba amit a doki mondott. Viszont voltam a házi orvosomnál aki felírta a HPV elleni védő oltást. Mivel nekem 66-os törzs van. A másik 4-amire védettséget ad még nincs.


Ilyen panaszai nem voltak amiket leírtál.

2015. jún. 9. 06:17

Örülj neki, hogy így van, mert ez a jobbik eset.

A gombát ugyanis ki lehet irtani.


Kérdésedre válaszolva, férfiaknál a nemi szerveken ugyanúgy jelenik meg a betegség, mint a nőknél: először viszketés, majd egy vagy több piros folt, végül hólyagok.

Előtte lehetnek egyéb tünetek is, mint pl. bizsergés az alsó végtagokban, láz, hőemelkedés vagy nyirokcsomó duzzanat. Ez utóbbi három rendszerint csak a "kezdőknél" jelenik meg.

2015. jún. 5. 17:30
Köszönöm a segítséget Csaba. Úgy néz ki még sem Herpesz lesz a ludas. Magas kockázatú HPV-m van egy makacs gombával gyulladással megspékelve. Azért minden esetre minta vétel történt. 3 hét múlva eredmény. Mivel HPV-s lettem az immunrendszert erősíteni kell így is. Másik kérdés férfiaknál a genitális herpesz nemiszerven hogyan jelentkezik?
2015. jún. 2. 11:20

Az ajakherpesz vírusát (a HSV-1-et) át lehet vinni a nemi szervekre is pl. orálszexszel. Még aktív hólyagok sem kellenek, elég, ha a vírus a nyálban eléri a fertőzéshez szükséges koncentrációt.

Hogy a Te esetedben ez így van-e, azt vérvizsgálat tisztázhatja. Amennyiben a leletben csak a HSV-1 pozitív, akkor a nemi szerveken is az ajakherpesz vírusa van jelen.

Ha HSV 1-2 pozitív vagy, akkor valószínűleg nemi úton fertőződtél. Talán valamikor régen, de eddig lappangott benned vagy a párodban.


A HPV és a HSV között tudtommal nincs összefüggés. Legfeljebb annyi, hogy mindkettő akkor szokott előjönni, ha gyenge az immunrendszer.


A nyers virágpor tartalmaz lizint. Ha a napi 2-3 teáskanálnyi mennyiséggel be tudsz vinni eleget, akkor jó. Ha nem, tablettában vegyél be napi 2 X 1000 mg-ot.

2015. jún. 1. 07:50

Sziasztok!

Nálam most lángolt fel először. :( Elkezdtem sokat olvasni a témáról. Nagyon régen volt ajak herpeszem. Monogám kapcsolatban élünk a párommal. Nem tudom honnan jött de én az ajak herpeszre gyanakszom. Most készülök orvoshoz menni. Kérédesem az lenne hogy van e valamilyen kapcsolat a HSV és a HPV vírus között? Szeptembernem voltam méhnyakrák szűrésen ahol HPV gyanúja lépett fel. Most történik a vírus beazonosítása.

Valamint nyers virágporral lehet e megfelelő mennyiségű Lizint bevinni a szervezetbe?

2015. máj. 25. 07:44

Szeretnék megosztani veletek egy új módszert, ami nagyon hatásos. Olyannyira, hogy az általam eddig alkalmazott összes kezelést messze felülmúlja.

Nincs az az antivirális krém, ami nálam ezt az eredményt el tudta volna érni.


A lényegre térve: 0,5 deciliter desztillált vizet felforralunk, és beleteszünk egy mokkáskanál édesgyökeret. Lassú tűzön öt percig forraljuk. Ha kihűlt, egy 2 ml-es steril injekciós fecskendőbe felszívunk 1-2 millilitert, és vékony tűvel az érintett területtől kb. 3 milliméterre a bőr alá befecskendezünk kb. 0,25 millilitert.

A hatás szinte azonnali: kb. egy óra múlva a kipirosodás megszűnik, a hólyagok kezdenek felszívódni. Másnapra már szinte nyoma sincs semminek.

Mellékhatásként megjelenhet egy halvány, sötétpiros folt és egy-két napig egy kis sajgó érzés, de maga a herpesz megszűnik.


Az alkalmazás során a következőkre figyeljetek:


1. Minden hozzávalót gondosan készítsetek elő. A gyógyszertárban a szükséges kellékek (steril fecskendők, tűk, fertőtlenítő spray, ragtapasz) olcsón beszerezhetők.


2. Csak egyszer használatos tűt és fecskendőt használjatok.


3. A tea felszívása során ellenőrizzétek, hogy ne legyenek teaszemcsék az oldatban, bár a gyökér nem szokott túl apró részeket képezni. Az oldatot mindig a leülepedett tea felszínéről szívjátok a fecskendőbe, majd csatlakoztassátok a tűt. Ezek után tartsátok felfelé a fecskendőt, az ujjatokkal kocogtassátok meg, hogy a légbuborékok a tű alatt összegyűljenek, végül légtelenítsétek ki.


4. A beadás előtt a területet fertőtlenítsétek, majd kb. fél perc múlva a tűt 15 fokos szögben tartva nyomjátok kb. 3 milliméterrel a bőr alá. Adjatok be 0,25 milliliter oldatot egy-egy terület közelében.

Fertőzött bőrbe szúrni tilos, viszont attól kb. 3 milliméterre lehet. A bőr alá fecskendezett oldat el tud jutni a célterületre.

A befecskendezés után meg fog jelenni egy kis hólyag, de ez pár óra alatt felszívódik.

A tű kihúzása után egy kis steril vattabucit szorítsatok a bőrre, majd - ha lehet - ragtapasszal ragasszátok le!


Aki fél beadni az injekciót, az konzultáljon egy orvossal vagy nővérrel.


Az édesgyökér erős antivirális hatású gyógynövény, a herpesz gyógyítására régtől fogva használják. Porát a sebre szórják.

Tapasztalataim szerint tehát a tea bőr alá fecskendezése rendkívül gyorsan megállítja a folyamatot.

Tudni kell még, hogy az édesgyökér mellékhatása lehet vérnyomás növekedés és vércukorszint emelkedés, ezért aki magas vérnyomásban vagy cukorbetegségben szenved, legyen óvatos!


A módszert mindenki a saját felelősségére használhatja. Ha precízen betartjátok a leírtakat, nem lesz semmi baj belőle.

Ettől függetlenül legyetek körültekintőek!

2015. ápr. 23. 11:04

Igen, elérhető, bár elég drága. Egy adag kb. 30 ezerbe kerül, és a védettséghez három oltás szükséges.

A fenti vakcinázás a fertőzött emberek 70%-nál elmulasztja a vírus által okozott szemölcsöket.

Fordulj bőrgyógyászhoz, aki felírja és be is adja.

2015. ápr. 21. 18:50
*elérthető ....:D
2015. ápr. 21. 18:50

Kedves Csaba-2!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megnyugtatott! Illetve azt is, hogy bővebben kitértél a dologra. A vakcinával kapcsolatban pedig remélem, hogy így lesz, már a mi szempontunkból is. És a hpv vakcina egyébként, amit írtál, az itthon is elérthető már? (elnézést a sok kérdésért) :)

2015. ápr. 14. 14:36

Sziasztok! Sajnos, én is érintett vagyok ebben a betegségben. Éppen emiatt nagyon nehéz megértő társat találnom.

Ha az itt böngésző lányok-asszonyok között lenne valaki, aki szívesen megismerkedne velem, kérem írjon! Köszönöm!

2015. ápr. 3. 08:25

Kedves Newgirl!


Sajnálom a történteket, és már csak azért is együtt érzek veled, mert én is hasonlóan szembesültem a betegséggel, mint Te. Monogám kapcsolatban éltem, védekeztem (a korábbi kapcsolataim túlnyomó részében is), mégis valahogy megjelent a herpesz. És hidd el, rajtunk kívül még rengeteg hasonló érintett van - amint a különböző fórumokon olvasni lehet.


Magyarországon sajnos nem foglalkoznak komolyan a herpesszel, nem is nagyon értenek hozzá, mert a mikrobiológia (szemben pl. a sebészettel) nagyon alacsony szinten van.

Ezen kívül - mivel nem életet veszélyeztető a betegség - félvállról kezelik, és a gyógyszereket sem támogatja a TB. Szomorú, de így van.


Ráadásul az acikloviren kívül csak nagyon drága famciklovir kapható (Famvir), így - ha valakinél aciklovir rezisztencia alakul ki - vagy anyagi csődbe jut, vagy ki kell mennie külföldre, hogy valaciklovirt vagy penciklovirt vegyen.


Visszatérve a problémádra, szerintem a HPV nem függ össze a HSV-vel, hiszen két különböző vírusról van szó. Mindkettő nagyon elterjedt, viszont a HPV ellen már hatékony megelőzés és gyógyítás áll rendelkezésre.


Az új generációs, dr. Ian Frazer által feltalált anti-HPV vakcina megelőz és gyógyít is egyszerre. Ha valaki HPV-fertőzött, akkor az esetek 70%-ban három védőoltással a vírust olyannyira inaktiválni lehet, hogy nem okoz kárt, azaz a bőrön tüneteket és egyéb betegségeket. (Egy oltás ára kb. 30 ezer forint).


Dr. Frazer most kifejlesztett egy anti-HSV (1-2) vakcinát is, ami már fázis II-ben van, azaz kb. 5 év múlva megjelenik a piacon.

2015. márc. 22. 21:31

Kedves fórumozók!

Nagyon megörültem neki, amikor megtaláltam ezt a fórumot, jó ötlet, hogy erről lehet ilyen formában beszélni.

Sajnos én is megfertőződtem. Nem értettem a dolgot, monogám típus vagyok, és védekeztem. De sajnos így is elkaptam. Voltam orvosnál, és hát első látásra diagnosztizálta...viszont nekem az a szerencsém, hogy azóta (kb 1,5 éve történt) csak egyszer aktivizálódott. Lenne egy kérdésem hozzátok, mivel láttam, hogy itt több hozzáértőbb tag is megfordul. Az orvos engem sajnos elég hamar "kiszórt", és nem igen válaszolt bővebben a felmerülő kérdéseimre...az interneten keresgéltem, de hát a cikkeket sem lehet 100%-os forrásnak venni. Az volna a kérdésem, hogy a genitális herpesz összefügg a hpv-vel? Olvastam, hogy a hsv-2 okozza, de azért rákérdezek, hátha valaki megtud nyugtatni....Előre is köszönöm!

2015. febr. 11. 18:36

Még egy dolog eszembe jutott Ágival kapcsolatban, mégpedig a titokzatos megfertőződését illetően.

Ő azt írja, "az okát a mai napig nem tudom, hisz nem éltem már jó ideje kapcsolatban."

Nos, elég sokan írnak hasonlóakat a különböző genitális herpesz fórumokon. Előfordul, hogy még válásközeli állapot is kialakul az éppen aktuális partner bizalmatlansága miatt.


Pedig ez nem kéne, hogy így legyen, és mindenkit fel kéne világosítani ennek a betegségnek a rendkívül alattomos természetéről.

Én pl. 1995-98 között két nővel éltem nemi életet, mindkettő szűz, azaz érintetlen volt, és mindkettő mentes volt mind a genitális, mind a labiális (száj) herpesztől.

A kór nálam 98-ban jelentkezett először, így mind a mai napig nem tudom, honnan kaphattam el. Labiális herpeszt nem vihettem át, mert a teszt szerint a HSV-1-et és a HSV-2-t is hordozom.

Valószínűsítem, hogy még évtizedekkel korábban fertőződhettem, de a vírus addig lappangott a szervezetemben. Ezt meg is erősíti az az adat, hogy a genitális herpeszt hordozók 60%-a nem is tud a betegségéről, mert az soha nem tör elő.


Most ne gondoljátok, hogy felelőtlen voltam: nagyon vigyáztam, szinte mindenkinél használtam óvszert, és nem is a hímvesszőmön jelentek meg az első tünetek, hanem a tövében. Ez valószínűleg azért alakult így, mert az óvszerről lecsöpögő hüvelyváladék a fanszőrzetre jutott, amit egy későbbi viszketés során a bőrbe dörzsölhettem.


Szóval nem nehéz elkapni a betegséget, de ha már így alakult, segítsünk egymáson, hogy - ha van valami előrelépés a gyógyításban - azt minél hamarabb és minél többen megtudhassák.

Én igyekszem itt ennek eleget tenni.

2015. febr. 11. 15:32

Kedves Ági!


Nagyon örülök, hogy Te ilyen szerencsés vagy a vitaminokkal és az egyéb kúrákkal!


Sajnos, nem mindenki mondhatja el ezt magáról, hiszen ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk.

Nekem pl. 1998 óta van genitális herpeszem, és a acikloviren/famcikloviren kívül jóformán semmi nem használt. Pedig kipróbáltam ugyanazt, amit leírtál, sőt, még ennél is sokkal többet.


Ugyanakkor jó dolog, hogy vannak a tiedhez hasonló esetek, mert ez növeli az érintettek kedvét és bátorságát.

2015. jan. 28. 19:56

Sziasztok!


Most találtam rá erre a fórumra és gondoltam megosztom veletek az én tapasztalatomat.


Én egy éve fertőződtem meg genitalis herpesszel... az okát a mai napig nem tudom, hisz nem éltem már jó ideje kapcsolatban. Éppen a havi bajjal küzdöttem amikor éreztem hogy valami nem jó odalent. Nem foglalkoztam vele... rá 2napra elkezdődött a pokol... 4napra rá rávettem magam hogy elmenjek nőgyógyászhoz mert kezdett elviselhetetlen lenni a fájdalom. A gondot nehezítette, hogy ausztriában dolgoztam és nem tudtam hogy mondjam el vagy hogy értem meg majd az orvost. Mázlim volt, egy magyar orvost kaptam! Nagyon rendes volt megvizsgált és ajánlott két lehetőséget ami ausztriában már bevált módszer mert sok ilyen nő/férfi küzd ezzel a problémával. Az egyik egy 1hetes infúziós kezelés, a másik tabletta Aciclobene (magyarországon úgy tudom nem kapható). A tablettát választottam mert dolgoznom kellett és nem tehettem meg, hogy "lebetegedjek". Ez kimondottan herpeszre való tabletta 60db-os került 5euroba (1500ft kb) napi 4db-ot kellett bevennem mert elég súlyos volt már a gond és nagoyn el is terjedt. 4napra rá semmi bajom nem volt emellé kaptam vitamint és lemosót (Octenisept) ami kiválóan alkalmas a már heges felület fertőtlenítésére és gyorsan begyógyítja a hegeket. Sajnos ennek elég húzós az ára... de hatékony.

Amikor kiváltottam a felírt szereket, a gyógyszertáros nagyon kedves volt és ajánlotta az L-lizint (magyarországon 4000ft körül van egy dobozzal) ami szintén herpeszes tünetekre való és Bepanthen kenőcsöt ami a hegekre.


Nos most egy év elteltével örömmel jelenthetem, hogy semmi herpeszes tünetem nem jelentkezett!

Havonta egy hetet kúra szerüen szedem az L-lizint napi kettőt. Odafigyelek arra, hogy mit eszem. Fontos, hogy sok vitamint vigyünk a szervezete. Emellett napi egy pohár gyümölcslében feloldott grapefruit mag kivonatot iszok. És sportolok.


A gyógyszerész ajánlotta!!!!!! hogy ezeket ha betartom akkor kevés az esélye hogy újból megjelenjen. És igaza lett. Az akkori labor eredményemen se volt nagyon jele, hogy baktérium vagy valamiféle herpesz vírus lenne a szervezetemben és azóta sem volt kimutatható.


Véleményem szerint az L - lizin igen hatékony és kimondottan herpeszre való és egy doboz nagoyn sokáig elég. És persze a kézzel fogható vitaminok magvak. Hetente egyszer sós ülőfürdő vagy teafaolajos fürdő. Igen hatékony lehet bármiféle nemi fertőzés ellen.

Tudom nem olcsó így élni és ezeket sürübben beszerezni, de véleményem szerint megéri! Ki lehet gyógyulni belőle.... vagy legalább is megakadályozni hogy kijöjjön!

52. Edina hsv2 (válaszként erre: 51. - Magicmag25)
2015. jan. 6. 15:30
De. De nem mindegy egyszer kifizetni egy gyogyszert ami eltunteti a szervezetbol veglegesen a virust, vagy havi szinten kifizetni az acyclovirt v akarmi mast egy eleten at. Az utobbi bevetel joval tobb, igy ertettuk.
2014. dec. 27. 19:43
Ha belegondolunk, az acyclovirt is a gyogyszer gyarto cegek nyomjak.Nem?
50. Edina hsv2 (válaszként erre: 49. - Csaba-2)
2014. dec. 15. 17:16
Pontosan ez az! A gyogyszerlobbi.... :) Jobban megeri a gyogyszeripari cegeknek a betegekkel havi szinten megfizettetni a pirulakat, minthogysem vegleges megoldast kinalni erre. Tul sok az erintett, tul nagy folyamatos beveteltol esnenek el a cegek, az allam. Ebben a kerdesben egy kicsit pesszimista vagyok, de a profeta szoljon beloled, Csaba! :)
2014. dec. 11. 07:59

Edinának köszönöm az egyetértő szavakat és az értelmes hozzászólásait! Bizony, nagy szükség lenne olyan emberekre, akik segítik a nemi szervi herpeszeseket!


A legutóbbi hozzászólás is jó és igaz, én csak annyit tennék hozzá, hogy a magam részéről óvatosabb vagyok az olyan megfogalmazásokkal, hogy "életed végéig".

Ma már nagyon közel áll a tudomány a herpesz teljes kiirtásához, így remélhetően rövidesen nem hangzik el ez a lelket bénító mondat.

A HSV-teszteknek egyébként több fajtája is van. Az egyik az antitest kimutatás, ami valóban állandóan jelez, még akkor is, ha valakinek kiirtották a szervezetéből a vírust. A PCR-DNA-teszt viszont a virális DNS-t mutatja ki, ami negatívvá válik a vírus teljes kiirtása után.

Állítólag már vannak olyanok, akiknél ez megtörtént, mert léteznek módszerek, amelyekkel az emberek egy bizonyos százalékában a HSV-t ki lehet irtani. Persze a tudomány (és főleg a gyógyszerlobbi) erről mélyen hallgat, mert "nem elég tudományos/ak" a módszer/ek, nem beszélve az aciklovir üzletről.

Én magam is alávetettem magam (párhuzamosan) két ilyen eljárásnak, amelyek amúgy veszélytelenek és mellékhatás mentesek. Ha sikerrel járok, nektek is ajánlani fogom őket.


Visszatérve Edina hozzászólására, tényleg fontos állandóan megismételni, hogy a genitális herpesz nem életveszélyes betegség, akár 120 évig is el lehet vele élni, az immunrendszer erősítésével vissza lehet szorítani, és nemi életet is lehet vele élni - megfelelő óvintézkedések mellett. Sőt, gyermeket is lehet vállalni, ha valaki csökkentett adagban pár hétig vagy hónapig valamilyen vírusellenes gyógyszert szed.

A munkavállalás szempontjából pedig tényleg nem meghatározó. Ha így lenne, akkor az emberek 95%-a nem vállalhatna munkát, hiszen a HSV-1-el majdnem mindenki fertőzött.

48. Edina hsv2 (válaszként erre: 30. - Babu81)
2014. dec. 9. 14:51

Szia, babu81,


En csak most csatlakoztam, feltetelezem a kerdesed mar nem aktualis, de ha meg mindig halogatod az egeszsegugyi kariered, akkor ne tedd.

Amint hsv akarmelyik fajtajaval megfertozodsz, az igy mar eleted vegeig a veredben lesz, kimutathato lesz.

A palyavalasztasnak en ehhez nem sok kozet latom, nincs alapja teged diszkriminalni, hacsak nem tervezel a betegekkel sexualis kapcsolatot letesiteni. A munkavegzes szempontjabol a nemi herpesz teljesen irrelevans. Emberek millioinak van vilagszerte herpeszuk, es dolgoznak. En pl gyerekekkel dolgozom. Az elet megy tovabb.

47. Edina hsv2 (válaszként erre: 46. - Csaba-2)
2014. dec. 9. 14:34

Csaba, a lelkembol szoltal. Nekem most Karacsonykor lesz egy eve hogy elksptam a herpeszt es ezalatt az ido alatt rangeteget olvastam a temaban es soha senki nem irt a szorrol! (Nincs ekezetem, bocsi)

Lehet hogy lassu vagyok, de nekem egy ev kellett arra hogy erre az egyszeru igazsagra rajojjek es a napokban ert a felismeres, hogy a szortelenites nagyban bunseged a virus atadasaban! Ez azt a tenyt is maximalisan alatamasztja, hogy miert van sokkal tobb no az erintettek kozul, mint ferfi!

Persze nem ketseg, a legszorosebb Cubakka is elkaphatja, de a szortelenites egy konkret invitacio arra h a virus a borod ala keruljon.


En uj vagyok itt a forumon.... Van valami randi v kozossegi oldal a herpeszeseknek amirol tudtok?

Azon gondolkodom h letrehozok egyet.....

2014. dec. 9. 10:22

Edina nagyon jól fogalmazta meg a lényeget - reagálva egy fórumozó társunk korábbi felvetésére.


Én a következőkkel egészíteném ki:


- a genitális herpesz terjedésének nagyon kedvez az utóbbi évtized(ek)ben divatos szőrtelenítés. Pedig a fanszőrzetnek védő szerepe van. Ha az együttlét során két "pamacs" találkozik, kicsi az esélye annak, hogy a bőrről, esetleg az ott levő hólyagokról a vírusok átvándoroljanak a partnerre. Ha emellett még óvszert is használ a férfi, nagyon kicsi az esély a fertőzésre.

Ráadásul a szőrtelenítés során (főleg, ha pengével borotválja le valaki) rengeteg apró sérülés keletkezik, így kölcsönösen meghatványozódik az átadás lehetősége.

Tudom, nem könnyű ez a dolog, hiszen én sem szeretem, ha telemegy a szám szőrrel az orális szex során (meg amúgy is élvezem, ha látom a partnernőm nemi szervét), de egyenlőre tudomásul kell venni, hogy vigyázni kell.


- ha egy férfi tudja, hogy HSV-2 fertőzött, akkor análnál csak óvszerrel hatoljon a partnernője végbelébe (kivéve, ha szed aciklovirt), mert így a végbél nyálkahártyájára is átviheti a vírusokat, amivel nagyon kellemetlen éveket szerezhet a nőnek.


- különösen vigyázni kell az orális szexnél, amikor a férfi a csúcsra jut. Jobb ilyenkor a nő szájába engedni a spermát, vagy esetleg távol a fejétől, mert ha a szembe jut, nagyon komoly problémát okozhat.

A legveszélyesebb herpeszfajta egyike ugyanis a szemherpesz, ami megtámadhatja a szaruhártyát. A kifekélyesedő hólyagok olyan mértékű hegesedést okozhatnak, hogy szaruhártya átültetésre lehet szükség.

(Pornófilmekben gyakran látható jelenet, hogy a férfi összespricceli a nő fejét, és olykor még a szemeibe is jut sperma. Sok férfi ebből "merít ihletet", viszont nagyon nagy veszélynek teszi ki a partnernőjét).


Akinek kontaktlencséje van, mindig mosson a felhelyezés és a kivétel előtt kezet szappannal.

Hasonlóképpen kezet kell mosni minden nemi szerv érintés után, nehogy egy későbbi szemdörzsölésnél átvigye az ember a vírust.


Elnézéseteket kérem az időnként naturális stílusért, de úgy gondolom, ezt a fórumot felnőttek olvassák, és bizony "nevén kell nevezni a gyereket", hogy mindenki könnyen megértse.

45. Edina hsv2 (válaszként erre: 34. - Raypirata)
2014. dec. 9. 06:03

Szia!


HA használtok óvszert,

ÉS ráadásul még napi gyógyszer terápián is van (pl mint én, acyclovir)

ÉS nem sexualizáltok abban az időszakban, mikor neki éppen előjön akkor annak az esélye hogy te elkapd, 4 százalék évente.

De figyi.... ha a párod a "napokban" kapta el, akkor neked nincs már véletlenül herpeszed? Csak te éppen tünetmentes vagy...?


Edina

2014. dec. 6. 11:48

Sziasztok!


Van még két módszer, amit nem írtam le nektek, viszont mindkettő nagyon hatékony.


Az első a szódabikarbónás fedőkötés. Mivel a vírus csak savas közegben tud szaporodni, a lúgosítás megállíthatja a folyamatot.

Ha tehát a kezdődő herpeszt (amikor még csak egy piros folt jelenik meg) megnedvesítetek, és rászórtok szódabikarbónát, majd leragasztjátok két napig egy ragtapasszal, nem fog felhólyagosodni.

A tapaszt naponta cserélni kell.

Figyelem: Ne alkalmazzátok nyálkahártyára, csak bőrre, mert nyálkahártya gyulladást okoz!


A másik módszer a hőterápia, amit főleg férfiak alkalmazhatnak.

Melegítsetek fel egy pohárnyi vizet 45 fokra és naponta kétszer tíz másodpercre (nem többre) mártsátok bele a péniszeteket. Másnapra már nyoma sem lesz a foltoknak.

A fenti módszert egy német cég is beépítette a termékébe, amely hasonló egy ajakírhez. Ez tulajdonképpen egy hőstift, ami 50 fokot ad, és négy másodpercre kell a kipirosodott foltra illeszteni. (A hő elpusztítja a vírusokat).


Nyilván mindkét módszer csak tűzoltás, de a végleges megoldásig segíthet.

2014. nov. 28. 15:10
jaj,nem vicc,doki, oszt kész.
2014. nov. 28. 15:07

Kedves Kadlin!


Köszönöm, nagyon kedves vagy!

41. Kadin (válaszként erre: 40. - Csaba-2)
2014. nov. 27. 20:20
Fantasztikus vagy! :) Ennyi, amit mondani tudok... :) tetszik, amit és ahogyan írod. Már nem is tudok belekötni :D
2014. nov. 22. 12:43

Kedves Kadin (És minden érintett Sorstársam)!


Hát igen, ebben van némi igazság: aki itt ismerkedik, nem feltétlenül olyan, akire az ember vágyik. De azért nem reménytelen a dolog. Hátha pont ezen a fórumon találsz magadnak egy klassz partnert...


Hozzászólásaid stílusából úgy érzem, elég szókimondó nő lehetsz, ami nem feltétlenül baj. Főleg, hogy lényegre törő vagy, és ügyesen ki tudod fejezni egy-egy probléma lényegét.


Ami a fertőzés továbbadását illeti, azt átmenetileg teljesen meg lehet akadályozni, ha fenntartó adagban szedsz aciklovir tartalmú tablettát. Ez általában napi 2-3 X 200 mg.

A folyamatosan szedett gyógyszer ugyanis állandóan elpusztítja a hibernált állapotból felszabaduló vírusokat, mielőtt még azok bármit is tehetnének.


Én is szedtem így aciklovirt, és nem fertőztem meg a partnernőmet, amit igazolt a vérvizsgálati eredmény.


Persze nem jó évekig (vagy akár egy életen át) gyógyszert szedni, bár ennek a vegyületnek nincsenek komoly mellékhatásai. (Sőt, talán jóformán semmi sem - ha elég folyadékot isznak hozzá).

Probléma lehet viszont egy idő után, hogy a vírusok között kifejlődnek aciklovirnak ellenálló törzsek, ami főleg akkor történik meg, ha vannak szünetek a kúrák között. Ilyenkor jöhet a penciklovir a famciklovir vagy a valaciklovir.


Én a magam részéről nem vagyok híve a gyógyszereknek, de ha pl. gyereket szeretnék nemzeni, előtte biztosan szedném, hogy ne veszélyeztessem a partnernőmet.


Kedves Kadlin! Nagyon jó, hogy szedsz immunerősítőt, én is kipróbáltam már párat, de átütő sikert egyikkel sem tudtam elérni. Az ajakherpesznél viszont felfigyeltem egy érdekes dologra: Miután kb. 15 évig kínlódtam vele, egyszer csak elmúlt - amikor elvégeztem az egyetemet és beköltöztem a saját lakásomba. Azóta még néhányszor kitört (főleg akkor, ha nem tudtam kipihenni magam vagy nagyobb stressz ért), de az elmúlt két évben még ezekben a helyzetekben sem tudott "labdába rúgni".

Úgy látom, kb. 10-15-20 év alatt az emberi szervezet megtanul nagyon hatékonyan védekezni ellene.


Bizonyos tudósok szerint ez úgy történik, hogy a bőr alatt elszaporodnak a karélyos limfociták (a CD8-asok), amelyek egyből kilyukasztják a fertőzött sejteket. Azok így szétesnek, a kiszóródó vírusokra pedig rávetik magukat az antitestek. (Astala vista, baby)!


Egy időben arra próbáltam ráirányítani az immunológusok figyelmét, hogy érdemes lenne megpróbálni a karélyos limfocitákat valahogy összegyűjteni a vérből, és az érintett területen a bőr alá juttatni.

Mondanom sem kell, hogy teljes értetlenség és közömbösség fogadott...


Úgy látom, a magyar orvosok kiváló képzettségében valahogy a mikrobiológia fehér foltnak számít.


Annyit viszont megtudtam, hogy állítólag a goji bogyó felszaporítja a CD8-asokat.

Én már kb. négy hónapja eszem napi 1-2 evőkanállal, de nem látok eredményt. Legfeljebb annyit, hogy jobb lett tőle a látásom.


Mint sokan mondják, minden betegségnek alapvetően lelki oka van. A genitális herpesz is akkor szokott kitörni, ha valaki nem piheni ki magát, túl sok stressz éri, vagy olyasmit tesz, amit a lelke (a szexben) mocskosnak és elutasítandónak ítél meg.

Nekem pl. gyakran akkor jött elő, miután megnéztem egy pornófilmet, mert a lelki tisztaságra törekvő énem ezt valószínűleg bűnnek tartotta.

Egy ateista erre nyilván mosolyog, de a hívő ember teljesen másként látja a világot.


Kadlin utolsó felvetésére reagálva, az antibébi ugyancsak vegyi anyag, gyógyszer, aminek a szedését én nem tartom elfogadhatónak.

Egyrészt férfiként ilyesmit meg sem próbálnék, másrészt nőknek sem ajánlott, mert több orvosi tanulmány szerint is terméketlenséget okozhat, ha hosszú ideig szedik. (A gyógyszergyárak ezt igyekeznek eltitkolni).


M tehát a megoldás? Szerintem mindenképp egy hatékony oltás vagy a vírus teljes kiirtása, amivel többen is próbálkoznak.

Már a 70-es években kifejlesztettek egy oltást (Lupidon-G), de az esetek 30%-ban vezetett csak eredményre. A kúra összesen kilenc vakcinát jelent, amit kilenc hónapon át adagolnak.

Sajnos, nálunk nem kapható, Európában csak Svájcban lehetett beszerezni, de épp most írtak vissza egy ottani gyógyszertárból, hogy már náluk sincs... (Mindegy, megszerzem bármiképp is, és a hatásáról beszámolok nektek).


Az igazán hatékony oltóanyag, aminek kb. 95%-os a (gyógyító) hatékonysága, dr. Ian Fraser (Ausztrália) nevéhez kötődik, aki a HPV-oltást is kifejlesztette. Vele is tartom a kapcsolatot, de az anyag még csak az első fázisú kipróbálásnál tart. Ezen a weboldalon bárki nyomon követheti a fejleményeket: [link]

A teljes kitörléssel is többen foglalkoznak, de szerintem ezek közöl a Bloom-labor (Duke Egyetem, USA) jár az élen, együttműködve dr. Bryan Cullen-nel. Őket ezen a honlapon lehet nyomon követni: [link]


Szóval fel a fejjel, és mindenkinek üzenem: Ha valaki tud olyasmiről, ami végleg megoldaná ezt a problémát, ossza meg a többiekkel, hiszen mi tudjuk leginkább, mennyi szenvedést, magánéleti ellehetetlenülést jelent egy ilyen mocskos parazita!

39. Kadin
2014. nov. 21. 13:14

Így is elég nehezen találok párt, most még szűkítsem azzal, hogy ilyen kritérium alapján szűrök? :D

Persze, nem vagyok önző, és nem olyan elv alapján élek nemi életet, hogy ha én meg vagyok fertőzve ezzel a rohadékkal akkor a másik is szívjon...De konkrétan még is így néz ki a dolog, mert így konkrétan le sem feküdhetek olyannal, aki amúgy nem fertőzött? És nyilván nem erre kérdezel rá, mikor valakivel ágyba kerülsz, hanem max az jut a szádig, hogy "gumid ugye van?"Az már lemarad, hogy "jaaaj, ugye neked is van herpeszed?" Most ez nyers tudom, de... Nem tudsz minden pillanatban megfeszülni a gondolattól, hogy átadod, hogy fertőzöl e most, vagy már vége... Mert az orvosok is azt mondják, hogy mindig van ha...szóval tök mindegy, még az is, hogy a herpesz melyik szakaszában gyakorlod a szexet, mert megy tovább, ha az akar, ha olyan gazdatestet talál magának...


Én megtanultam együtt élni vele. Az ajakherpeszre vannak jó módszereim, nemi herpeszre kevésbé, oda csak krém. But! Szedek egy tök jó immunerősítőt, és fogamzásgátlót sem szedek. Mióta abbahagytam, most jött elő először nemi herpesz..pl... Szóval antibébi tabi környékén is körül kell nézni.

Megint csak mondanám... Szerintem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook