Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


127. inf3rno
2015. júl. 30. 14:10

Vírusfertőzésekre érdemes napi 30mg cinket szedni, az felpörgeti az immunrendszert, meg sokan amúgy is cink hiányosak.


Lehet kapni táplálékkiegészítős boltokban. Gyógyszertárban én eddig csak ca-mg-zn tablettákat találtam, vagy horror áron olyat, amiben csak cink van, úgyhogy szerintem ott nem érdemes próbálkozni.

126. Minjola
2015. júl. 29. 17:12
Boldogság :)
125. kalinda1 (válaszként erre: 124. - Minjola)
2015. júl. 28. 15:57
Minjola, írtam Neked privát üzenetet.
124. Minjola
2015. júl. 28. 15:20

Ha úgy érted, hogy a fizikai fájdalmat, akkor könnyen. A második, harmadik... már sokkal könnyebb lesz.

Lelkileg nem tudom, én most épp padlón vagyok. Akivel elkezdtem ismerkedni, már negyedik napja nem jelentkezik.

Kíváncsi vagyok, ki mit gondol a dologról, ezért egy jópár netes ismerősnek megírtam. Nagyon vegyes a fogadtatás. Mindenki szán, de csak egy írta, hogy ez nem ok arra, hogy valaki eltűnjön, hisz egy nagyon gyakori és nem is súlyos betegségről van szó. Kettő nem foglalt állást, hogy mit tenne. Egy azt mondta, hogy menekülne, és ne várjam, hogy az illető jelentkezni fog, ugyanis nem fog. Az utolsó meg azt írta, ne haragudjak, de ezt a rizikót egy férfi sem vállalná be.

Totál elegem van.

123. kalinda1 (válaszként erre: 122. - Csaba-2)
2015. júl. 28. 09:07

Már mocorog ott is...

Hogyan lehet ezt feldolgozni???

122. Csaba-2
2015. júl. 28. 09:02

Ha csak a lábszáradon van, akkor légy boldog, és eszedbe se jusson "belehülyülni"!


Az első lépés lenne bőrgyógyászhoz menni, hogy egyáltalán van-e herpeszed.


Én sem tudom, lehet-e ide fotót feltölteni. Eddig még nem láttam, de nincs is értelme, mert az orvos tud igazán diagnosztizálni. A herpesz tisztázására vérvizsgálat is szükséges.

2015. júl. 28. 00:40

Képet lehet ide feltölteni?

Lett vmi a lábszáramon... lehet, hogy csípés, passz. De én ebbe a herpesz dologba sztem bele fogok hülyülni. :(

120. Minjola
2015. júl. 27. 18:18

Sziasztok!

Úgy érzem, jó lenne, ha körbejárnánk a herpeszesség lelki velejáróit is. Azt, hogy hogyan lehet így ismerkedni, mikor kell elmondani a másiknak, mi a tényállás.

Nemrég regisztráltam egy társkereső oldalra. Látszólagos nagy népszerűséggel, naponta tíz-tizenöt új kedvelőm akad. Ha én nem is használom a keresőt, ekkora "termésből" lehet olyat találni, aki nem csak egy fokkal szebb mint az ördög, plusz izgalmas és okos is.

Azonnal rám talált egy csodás fiatal példány, az egyik legfeketébb szempárral, amit valaha láttam. Mivel elég gyorsan szóba került minden, így a herpesz is. Azt mondta, hogy gyógyuljak meg, és aztán találkozunk. Hát Köszi. Ilyet mondani annak, aki sosem fog. Még aznap megkapta az elbocsátó szép üzenetet.

Pár nap múlva írt, tegnap megint.

Dióhéjban összefoglalva:fél, mert utána olvasva hol azt látta, hogy a gumióvszer megoldást jelent, hol azt, hogy nem. És attól is fél, hogy szex közben annyira megőrülne, hogy levenné az óvszert, hogy anélkül erezhessen és élvezhessen. Kérte, ne haragudjak. Mondtam, rá nem haragszom, hanem arra, aki megfertőzött, mert tárgyként használja és dobja el a nőket, valamint magamra, mert annyira naiv voltam. Mondtam neki, sebaj, majd ismerkedek a herpeszesek klubjában, vagy ha egyszer valaki szeretni fog engem, akkor átváltoztatom, mint a Drakula filmekben. Azt felelte: ha engem átváltoztatsz, akkor utána gyűrűt kell viselned. Mert én aztán már nem fogok tovább szállni, mint egy szúnyog.

Szóval ilyen is van.

De az elmúlt héten egy másik férfivel ismerkedtem. Róla nem tudok írni. Pár nap alatt beleestem mint egy kamasz. Ami vele volt, az szentély.

Péntekig. Ekkor megírtam neki, hogy mi a helyzet. Azóta nem jelentkezett. Pedig éreztem, hogy kölcsönös az elvarázsolódás. Túl korán vagy túl későn közöltem? Ti mikor mondjátok el?

119. kalinda1 (válaszként erre: 114. - Csaba-2)
2015. júl. 27. 09:17
Csaba, honnan tudod? Amikor előjön fáj a lábad?
118. Csaba-2
2015. júl. 25. 21:18
Már korábban is javasoltam, hogy ez ügyben fordulj szakemberhez, így örülök, hogy megfogadod a tanácsomat.
117. Minjola
2015. júl. 25. 17:26

Nagyon köszönöm.

Azt hiszem, inkább felkeresem a nőgyógyászom, és tőle érdeklődöm.

116. Csaba-2
2015. júl. 25. 07:28
Próbáld ki, majd meglátod.
115. Minjola (válaszként erre: 112. - Csaba-2)
2015. júl. 24. 23:42
Az, hogy A-ból lehet B, miért bizonyíték arra, hogy B-ből is lehet A? Egyszerűen nem értem, hogy ha a genitális herpesz mindig ugyanott jön ki rajtam, ajakherpeszem meg sosem volt, akkor hogy tudnék egy férfit megfertőzni úgy, hogy orális boldogságban részesítem.
114. Csaba-2
2015. júl. 23. 08:50
Előfordul, hogy a vírus a láb idegdúcaiban szállásolja el magát, és onnan tör elő. Nálam is ez a helyzet.
2015. júl. 22. 19:55

Sziasztok!


Végre jobban vagyok, már csak pár leszáradó herpesz van ott.

Kérdésem lenne: volt-e más is úgy, hogy fájt a lába? A bal oldali nyirokcsomóim voltak/vannak inkább megduzzadva, még mindig, de már nem fáj. Viszont a bal lábam elég fájdalmas, olyan fura érzés, leginkább a térdhajlatban, de alapvetően végig az egész.

112. Csaba-2
2015. júl. 22. 07:39

Miért gondolod, hogy nem terjed a HSV-2 az ajkakra, amikor a HSV-1 okozhat genitális herpeszt?


A vírusnak teljesen mindegy, hogy hová kerül. Ha meg tud eredni, betegséget okoz.


Amennyiben van valakinek jól működő védelme ajakherpesz ellen (sok, korábban átvészelt fertőzés után - mint pl. nekem), akkor kisebb az esélye, hogy a HSV-2 "labdába tud rúgni".


Ha mégis kétségeid vannak, fordulj bőrgyógyászhoz vagy immunológushoz - akár az interneten is.

111. Minjola
2015. júl. 21. 15:31

Sziasztok!

Eddig bárhol olvastam a témáról,azt találtam, hogy az ajakherpesz okozhat genitálist, viszont arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy fordítva mi a helyzet. Csak itt olvastam azt, hogy fordítva is kialakulhat. Tud erről valaki valami konkrétumot, vagy csak városi legendák keringenek?

Magyarán, ha nekem ajakherpeszem sosem volt, genitális pedig igen, szabad-e orális örömökben részesítenem a partnerem, és ő nyalakodhat-e.

110. Csaba-2
2015. júl. 19. 06:45

A lizin szedését bármikor el lehet kezdeni, mindenképp segíthet. De tudnod kell, hogy ez csak egy kis része a herpesz elleni harcnak, és nem is mindenkinél hatékony.


Sajnálom, ha csíp az édesgyökér! Arra vigyázz, hogy - ha lehet - csak a hólyagokra kerüljön. A nyálkahártya általában nagyon érzékeny bármiféle idegen anyagra, időnként még a herpesz elleni kenőcsöktől is be tud gyulladni. Emellett nem mindenkinek jó minden. Ha neked bármiféle allergiád van rá vagy nehezen tolerálod, mást kell használni.


Nem tudom, olvastad-e a korábbi írásaimat az immunrendszer erősítéséről? Ha igen, próbáld meg a leírtakat követni.


A kitöréses időszakokban mindenképp idd az édesgyökér + kakukkfű teát!


Van még egy módszer, ami jó lehet, ez pedig a hőterápia. Lehet rendelni az interneten egy német cégtől ún. hőstiftet (Herpotherm), ami olyan, mint egy ajakír. A stift vége felmelegszik 50 fok fölé, és ezt kell (a legelején) a kipirosodott részre helyezni pár másodpercig. Az ára átszámítva kb. 10 ezer forint + kiszállítás.


Próbáld ki még a sajátvér terápiát is.

2015. júl. 18. 11:53
Beszórtam édesgyökér porral, majd bet...k annyira csíp. :( De nem érdekel, csak használjon már valami.
2015. júl. 18. 11:34
Így a 8. napon van értelme elkezdeni a Lizint?
107. kalinda1 (válaszként erre: 106. - Csaba-2)
2015. júl. 18. 08:37
Édesgyökér port hol lehet venni?
106. Csaba-2
2015. júl. 18. 08:08

Most látom, hogy már válaszoltál, így a következőket írnám:


A teszt mindenképpen fontos, mert látni kell, hogy a vírus melyik fajtája okozott fertőzést. Mint említettem, előfordulhat, hogy a partnered tünetmentes HSV-2 hordozó, és nem biztos, hogy az ajakherpesz terjedt át. Ezt ránézésre senki sem tudhatja.


S hogy mikor múlik el? Általában 6 nap alatt, de még ez után kb. 2-3 hétig fertőzhetsz. Ezért is kéne a gumi. Korábban volt juhbélből készült óvszer is, ez viszont elég szakadékony. Vagy pettingeljetek.


A sebekre szórj édesgyökér port.

105. Csaba-2
2015. júl. 18. 08:03

Még egy fontos dolgot elfelejtettem: Amíg tüneteid vannak, semmiképpen ne szőrtelenítsd a nemi szervedet, és a párod se tegye, mert így sokkal nagyobb a fertőzésveszély - még gumival is.


A szőrnek éppen az a szerepe, hogy védjen a herpesztől.

104. kalinda1 (válaszként erre: 103. - Csaba-2)
2015. júl. 18. 08:02

Igazából van jelentősége a tesztnek? A vírus ott van, kb 100%, hogy az ajakherpeszről terjedt át rám.

Az orvosom azt mondta, h 1 hétig ne éljek nemi életet, ezt most nem nehéz tartani, sőt, lesz az sztem 2 hét is.


Sajnos nem lelki allergiám van, hanem latex. :(


Köszönöm az infókat!!


Még egy kérdés: mikor múlik el?? Ma a 8. nap, és fájnak a sebek, a nyirokcsomók, a hasam...

103. Csaba-2
2015. júl. 18. 07:31

Először is laborvizsgálatot kéne végezni, hogy valóban HSV-1-el fertőződtél-e meg. Ugyanígy a párodnál is csináltatni kéne egy HSV 1-2 tesztet.

(Előfordulhat ugyanis, hogy ő is HSV-2 fertőzött, csak nincsenek tünetei).


Ha Te pozitív vagy, ő pedig negatív, akkor sajnos egyenlőre csak óvszerrel szabad szeretkeznetek - amennyiben nem akarod megfertőzni a partnered.


Nem tudom, mit értesz "gumi allergia" alatt, de ha csak lelkileg tűröd nehezen, akkor mérlegre kell tenni, mi a fontosabb: egy kis utálat vagy a társad egészsége.


Ha annyira megerősödik az immunrendszered, hogy kialakul az "ötcsillagos védelem", azaz szinte sohasem jelennek meg tünetek, meg lehet kockáztatni a gumi elhagyását.


A leírtak alapján úgy látom, jól működik az immunrendszered, így van esélyed rá, hogy nem kell sokáig várni a szuper védelem kialakulásáig.


Ha mégis túl gyakran kijönne, három hónapos aciklovir kúrát (Telvirannal vagy Herpesinnel /ez utóbbi jóval olcsóbb azonos hatóanyaggal) javaslok.


Immunerősítésre jó az általad leírt anyag, de véleményem szerint nem elég. Olvasd el a korábbi hozzászólásaimban javasolt immunerősítő életmód + koktél receptjét, és próbáld ki!


Esetleg elmehetnél egy sajátvér (SVT) terápiára is. Ez egy ártalmatlan biológiai módszer, az interneten könnyen rátalálsz.


Javulást kívánok!

2015. júl. 17. 22:49

Sziasztok!


40 éves vagyok, 1 hete nemi hepeszes… vagyis nem is tudom, milyen herpeszes, de a páromnak ajakherpesze volt, és gyantáztatás után voltunk együtt, pár nap múlva pedig jöttek a tünetek.

Ha jól értem, ebben az esetben HSV1-el fertőződtem meg? De tovább tudom adni nemi úton?


Eléggé el vagyok keseredve, ma 1 hetes a dolog, de még mindig elég rosszul vagyok. A lágyéki nyirokcsomóim óriásiak, alig tudok menni, a hólyagok helye nagyon fájdalmas. A Telviran kenőcs mellett igencsak fokozódtak a tüneteim, viszont úgy tűnik, az Aloe first spray segít. Az orvosom írt fel Telviran tbl-t is, de azt mondta azt csak akkor szedjem be, ha egy hónapon belül kiújulna. Na én ilyenre gondolni sem szeretnék.

Kicsit gondban vagyok az immunerősítéssel, mert annyira egyértelmű, hogy a gyantázása+ajakherpesz (+borosta) miatt lettem beteg, egyébként nem gondolnám, hogy elgyengült lett volna az immunrendszerem.

Rendeltem Aloe vera gélt belsőleg, szerzek be Lizin C-t. Egyéb javaslat? Ja, és az óvszerre allergiás vagyok. 

101. Csaba-2
2015. júl. 2. 10:31
Kifelejtettem, hogy a teavíz mennyisége 3 dl. legyen.
100. Csaba-2
2015. júl. 2. 10:29

Kedves Liloo!


A külsődleges terápia mellett belsőleg is kéne kezelned magad.


Először próbáld ki az általam már javasolt immunerősítő koktélt + a kitörések közeledtével minden nap igyál meg egy-két pohár édesgyökér-kakukkfű teát, ha nem vagy cukorbeteg vagy nem vagy hajlamos magas vérnyomásra.


Az egy teáskanálnyi édesgyökeret lassú tűzön kell öt percig főzni, majd levenni a tűzről és hozzáadni szintén egy teáskanálnyi kakukkfüvet. Hagyd állni, amíg langyos lesz, utána szűrd le, és idd meg! Ezzel a teával ecsetelheted a hüvelybemenetedet is. Ügyelj arra, hogy mindig friss legyen a tea.

A herpeszes hólyagokat beszórhatod édesgyökér porral is.


Ha a természetgyógyászati kezelés nem lenne elég, szedned kéne aciklovirt egy ideig, de közben az immunrendszeredet is erősítened kell, mert különben a terápia végén újból megjelenik a betegség.

99. Minjola (válaszként erre: 98. - Minjola)
2015. júl. 1. 14:31
Persze, ne azt bökd le, akitől a bórsav- oldatot kapod. :-D A patikus hasznos lény. És sajnos általunk sokat látogatott is.
2015. júl. 1. 14:23

Szia,

Bórsav- oldattal ( 3%-os)is öblögesd magad odalent. Nekem a nőgyógyászom úgy ajánlotta, hogy napi 2x.

Nekem az első kb nyolc napig tartott.

Szúrd le, akitől kaptad. Mert megérdemli.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook