Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
464. Szellő
aug. 19. 08:03
Sziasztok! Szerintem érdemes volna konzultálni egy ayurveda mesterrel. Tuti van megoldás... Az Aids-et is ki lehet irtani, nehogy már a herpeszt nem....
463. Panna5
aug. 17. 15:56

Ahogy leírtad, van benne logika. Ezt nem tudtam sem az olajról, sem az alkoholról.

Ettől függetlenül, ennyi mennyiségű alkohol engem biztos kiütne.:-)

462. Csaba-2
aug. 17. 10:59

A 30 ml. 40 fokos vodkát naponta háromszor kell meginni (azaz 3 x 30 ml-t), ugyanennyi hidegen sajtolt napraforgómag olajjal. Ez tíz nap alatt majdnem egy liter vodka, ami a teljes kúrára átszámítva 3 liter.

Én is logikusnak tartom, mert mind az olaj, mind az alkohol könnyen bejut az idegsejtekbe. Lehet, hogy az olaj afféle "szállítóként" viselkedik, azaz beviszi az alkoholt az idegdúcokba, ahol az elpusztítja a vírusokat. Ezen kívül a betokozódott vírusok védőburkát is feloldhatja valamelyik (vagy mindkettő) komponens.

Felmerült bennem az az ötlet is, hogy lehetne még pluszban bevinni egy kisebb adag aciklovirt vagy valaciklovirt, hogy még jobb legyen az eredmény - ha megengedett ennyi alkohol mellette. Esetleg ezáltal lehetne csökkenteni az alkohol mennyiségét.

Bevallom, én is féltem a májamat, ezért mindenkinek, aki kipróbálja, azt javaslom, őröljön meg kávédarálóban máriatövis magot, és a kezelés előtt egy hónappal vegyen be belőle (vízzel) napi 2 x 1 púpozott mokkáskanállal. Ezt a kezelés során is tartsa meg. A máriatövis magjában levő szilimarin védi a májat. Állítólag az egy-két hónapig így előkezelt egereket gyilkos galócával sem tudták megmérgezni.

A gyógynövény-aminosav kombináció kicsit drága megoldás, forintosítva úgy 150 ezerbe kerül.

461. Panna5
aug. 16. 18:21

Kedves Csaba!

Ez az olaj-vodka kombináció, érdekesnek hangzik.

30 ml vodka napi háromszorra elosztva, vagy 3x 30ml? Nekem biztos nem mindegy, mert az alkoholt nem igazán bírom,:-) és én is napi szinten vezetek, sok emberrel találkozom. Tény, hogy az alkohol mérsékelt fogyasztása akár gyógyszer is lehet, de ez a kúra valahogy nekem nem túl meggyőző. De aki bírja, az kipróbálhatja.:-) Én inkább az aminósav, gyógynövény kombinációra voksolnék. :-)

Üdv:Panna

460. Panna5
aug. 16. 17:48

Kedves Sunny, kedves Norirka!

Elnézést, de szabadság miatt nem voltam elérhető. Privát üzenetre reagáltam.

Üdv: Panna

459. Sunny84 (válaszként erre: 458. - Csaba-2)
aug. 16. 13:51
Rendben, köszönöm Csaba.
458. Csaba-2
aug. 16. 07:43
Nem, ez nem lézeres. Mint írtam, egy elem melegíti fel a stiftet. Javaslom, fordulj Pannához, én ugyanis nem Magyarorszáon vásároltam.
457. Sunny84 (válaszként erre: 455. - Csaba-2)
aug. 15. 22:00

Kedves Csaba!

Ez lézeres készülék lenne? Mert csak azt találtam.

456. Sunny84 (válaszként erre: 455. - Csaba-2)
aug. 14. 22:45

Kedves Csaba!

Köszönöm szépen az információt.

455. Csaba-2
aug. 14. 06:25

Kedves Sunny!

Igen, szívesen. Ezt úgy is nevezik, hogy hőstift, mert meleget képez, ezáltal elpusztítja a vírusokat és serkenti az immunrendszer működését.

Az enyém egy kis kurta elemmel működik, amit nem mindig könnyű beszerezni, drága is, de kb. fél évig-egy évig elég.

Ha érzed, hogy kezd kijönni (viszket, bizsereg, megjelenik egy kis piros folt), akkor a kerámia véget ráteszed az érintett területre, megnyomod a gombot, és rajta tartod kb. 4 másodpercig. Ezalatt a bőröd 52 fokosra melegszik fel, ami nem mindig kellemes, de a hatás vastagon megéri. Ha nem túl erős a kitörés, pár óra alatt elmúlik. Néha többször is kell ismételni a kezelést.

A készülék csipogással jelzi, hogy vége a kezelésnek.

Ez ajakherpesznél is kiváló, de ha váltasz a szádra, előtte le kell fertőtleníteni a hőstift végét, nehogy átvidd a másfajta vírust. (Az ajkakon általában a HSV-1, a genitáliákon pedig a HSV-2 élősködik. A HSV-2 8-10 szer gyakrabban jön elő, mint a HSV-1).

Az interneten könnyen megrendelheted, ha beütöd a keresőbe, hogy "herpesz hőstift". Sok sikert!

454. Sunny84
aug. 13. 10:20

Sziasztok!

Valaki tudna nekem infót adni ezzel a bizonyos stickkel kapcsolatban? Fontos lenne!

453. Sunny84 (válaszként erre: 431. - Panna5)
aug. 11. 19:26

Szia Panna!

Segítenél nekem is a stickkel kapcsolatban?

Köszönöm szépen.

452. Csaba-2
aug. 11. 07:08

Találtam egy érdekes honlapot, ahol valakinél állítólag sikerült teljesen kiirtani a vírust aminosavak és gyógynövények kombinációjával. Itt olvashattok róla - sajnos csak angolul: [link]

Ezen kívül hallottam egy emberről, aki a következőkben ismertetett kúra segítségével teljesen meggyógyult. Kb. 9 éve nem jött elő nála a betegség, és a tesztek is negatív eredményt mutatnak.

Olaj-vodka kúra:

Össze kell rázni 30 ml. hidegen sajtolt napraforgómag olajat 30 ml. 40 fokos vodkával kb. 5 percig. Reggel, délben és este üres gyomorra, étkezés előtt fél órával meg kell inni. A kúra ideje alatt nem szabad húst, tojást és tejtermékeket fogyasztani.

A fenti kezelést 10 napig kell folytatni, utána két hét szünet következik. Mindezek után újabb tíz nap kúra, majd két hét szünet. Harmadszorra ismét.

Tehát összefoglalva: 10 nap kúra-két hét-szünet-10 nap kúra-két hét szünet-10 nap kúra-két hét szünet

Én a munkám miatt sajnos nem tudom kipróbálni, mert autót is vezetek meg emberekkel foglalkozom, de ha valaki kipróbálja és beszámol az eredményről, sokat segíthetne a többieknek.

451. Panna5
aug. 5. 09:34

Igen, én is olvastam erről, hogy a szőrzetnek ez a funkciója, de én nagyon nem szeretem ha túl sok van belőle. Egyszerűen "ápolatlannak" érzem magam ha nem borotválkozom. De, pont a funkciója miatt, régóta már csak a bikinivonalat szedem le. Arról viszont nem vagyok hajlandó lemondani. :-) A párom is le szokta borotválni a sajátját, /igen, tudom, hiba/ de míg másoknak a dús szőrzet a férfiasság jele, engem pont az ellenkezője indít be.

Mint már írtam, régóta együtt vagyunk és szerencsére neki semmilyen tünete nincs, de lehet, hogy az is bele játszik, hogy körül van metélve /nem vallási okokból/, így sokkal könnyebben tisztán tartható a pénisz, és nem olyan fogékony a fertőzésekre. Persze előtte-utána mindig alapos zuhany.

Ez természetes.

450. Csaba-2
aug. 5. 05:08

A bőr irritációja könnyen előhozza a herpeszt. Ez az ajakherpeszre is érvényes. Ha valaki pl. fogorvoshoz megy, gyakran megesik, hogy a száj feszegetése kihozza a betegséget.

Mindenesetre én nem javasolnám a fanszőrzet borotválását (bár magam is szeretem, ha a partnernőmnek csupasz), mert így nagyobb az esélye, hogy megfertőzitek a partnereteket.

Az ottani szőr éppen arra szolgál, hogy egyfajta védelmet biztosítson.

449. Panna5
júl. 31. 09:38

Ne légy elkeseredve, hiszen van egy új párkapcsolatod aki elfogadta a dolgot. Ez nagy dolog.

Sajnos nekünk ezzel kell együtt élni. Nyílván nem kellemes, de reménykedjünk, hogy azok a vakcinák amikről Csaba is írt, legalább egy, egyszer, valamikor elérhető lesz.

Fel a fejjel!

júl. 30. 14:57
Tényleg egyénileg változó. Nekem például menstruációkor sosem jött ki. 2 hete beteg voltam nagyon köhögtem de herpesz nem jelentkezett pedig biztos le volt gyengülve az immunrendszerem. Pontosan nem lehet szerintem megmondani kinek mi okozza. Ami aggaszt hogy minden jel nélkül ott termett 2 kis hólyag. Semmi égés semmi bizsergés. Aztán sikerült megpiszkálni amitől tovább terjedt úgyhogy remek. De most megint el vagyok keseredve. Remélem ha elmúlik nem fog kiújulni olyan gyakran mint régen.
447. Panna5
júl. 30. 10:50
Elnézést, de nem fűztem hozzá a saját tapasztalatomat. Trauma ide vagy oda, nekem még borotválkozás után soha nem jött ki. De lehet, hogy ez is egyénileg változó.
446. Panna5
júl. 30. 09:32

Szia!

Valahol olvastam, hogy a borotválkozás egy fajta helyi trauma. Ha tényleg így van, akkor elképzelhető, hogy attól jött ki.

Jobbulást!

júl. 30. 01:29
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem hogy szerintetek borotválkozástól kiújulhat a herpesz? Már vagy 2 hónapja nem jött elő előtte nagyon gyakran szinte hetente.. Párkapcsolatom is lett és szerencsére a párom teljesen jól kezelte a dolgot amikor elmondtam neki amitől minden szorongásom megszűnt és tényleg rá sem gondoltam hogy vajon mikor lesz a következő kiújulás. Erre ma minden bizsergés és viszketés nélkül megjelent... Semmi előjele nem volt és most megint jár az agyam vajon mitől lehet. Elég érzékeny a bőröm és én arra gondolok hogy lehet a borotválkozás miatt jött elő újra.. Nem tudom szerintetek?
444. Csaba-2
júl. 22. 06:16
Olvasd el az eddigi hozzászólásaimat. Azokban vannak olyanok, amelyekben kifejezetten ezzel foglalkozom részletesen.
júl. 21. 17:50
Sziasztok Köszönöm a tanácsokat. Vettem Telviran kenőcsöt és már majdnem elmúlt úgyhogy nekem ez bevált Csak azt nem tudom hogy megelőzésképpen mármint hogy ne legyenek tünetek, mit lehetne alkalmazni?
442. Panna5
júl. 17. 21:46
A Lizin nekem is bevált. Bár sokaknak nem. Kísérletezni kell, hogy kinek, mi a legjobb.
441. Panna5
júl. 17. 21:44

Kedves új hozzászólók!

Itt volt már róla szó, hogy minden ember más, mindenki máshogy reagál rá. Vagy éppen nem reagál sehogy, mert nincsenek tünetei. Szerintem akinek brutál erős az immunrendszere annak talán van esélye, hogy ne kapja el, vagy ne produkáljon tüneteket. De úgy gondolom, az orvostudomány is sötétben tapogatózik, azzal kapcsolatban, hogy ki, mikor és hogyan fertőződik meg vele.

Bubukának azt tudom ajánlani, hogy míg hólyagos körültekintően kezelje, mert ahogy Csaba is írta, ilyenkor a legveszélyesebb. Ha kifakadtak a hólyagok, utána valamilyen szárító kenőcsöt tennék rá. Szednék C-vitamint, ezzel segítve a seb gyógyulást.

Szép estét!

440. Csillagod (válaszként erre: 439. - Bubuka100)
júl. 17. 21:34

Szedj Lizin tablettát, az meggyorsítja a gyogyulást!

Ha hólyagos, én teafaolajat szoktam fültisztitoval rátenni, az hamar leszárítja.

júl. 17. 21:09
Sziasztok Pár éve a volt férjem megfertőzött herpesz vírussal.Mar van egy újabb párkapcsolatom 6 éve, és kb évente kijönnek a tünetek, amik enyhe lefolyásúak.Most viszont néhány napja kijött, nem kezeltem, azt hittem Ha mar elmúlik magától, mert volt ilyen.Jelenleg hólyagos, és kellemetlen. Ma vettem rá Telviran krémet, azzal kenegetem,tablettát nem írt fel a házi orvos,mondván, elég lesz a kenőcs is.Mit tudtok ajánlani, ha már ilyen hólyagos?A másik pedig,hogy a párom tünetmentes, illetve mióta együtt élek vele,neki sose jött ki.Hogy is van ez?Kószi előre is válaszotokat. Egy negyvenes hölgy
júl. 17. 07:49

Különben egy furcsaság!

A volt férjemnek nagy gyakorisággal volt ajakherpesze. Amikor hólyagos, sebes volt a szája, nyilvan nem csókolóztunk. De tuti nem a tünet után 2-3 hét múlva csókolt meg először. És soha nem kaptam el tőle!

437. Csillagod (válaszként erre: 435. - Csaba-2)
júl. 17. 07:42

Köszi Csaba!

Szerintem a sorstársak azért nem találnak egymásra, mert csak néhányan vagyunk, akik erről az egészről felelősen gondolkodunk.

A többiek pedig meg sem mondják a partnerüknek. Ez lehet az oka annak is, hogy az emberiség ekkora százaléka fertőzött. Pl. Én akitől elkaptam, szakítottam vele, mert nem bírtam vele tovább maradni. Ugyanis még előtte kértem, hogy menjen el orvoshoz, de ő elbagatellizálta. Aztán megfertőzött. Később új kapcsolata lett. Kérdeztem, megmondta-e az uj nőnek a herpeszt. Furcsán nézett rám: - Miért mondtam volna? Ekkor értettem meg, hogy egy aljas, felelőtlen ember.

436. Csaba-2
júl. 17. 07:39

Majdnem elfelejtettem. Van egy amerikai cég, amit 2015-ben hoztak létre. Ők célul tűzték ki a vírusok genomjának génollóval (crisp cas-szal) történő kivágását, ezzel a vírusok végleges kiirtását. Nem csak a herpeszt, hanem a HIV-et és más parazitákat is célba vettek. Érdekes, hogy az AIDS vírusával már előbbre tartanak, mint a herpesszel.

Idemásolom az elérhetőségüket, hogy bárki nyomon követhesse a kutatásokat: [link]

435. Csaba-2
júl. 17. 07:18

Kedves Csillagod!

Erről a dologról nagyon eltérőek a vélemények és a tapasztalatok. Az orvosok rendszerint azt mondják, hogy utána kb. három hétig fertőzőképes az ember, még akkor is, ha már elmúltak a tünetek. Olyasmit is hallottam, hogy előtte 4-5 nappal már szintén baj lehet.

Ha valaki vért ad, akkor a tünetek után három héttel szabad csak vért adni.

Ugyanakkor a gyakorlat néha mást igazol. Az emberek egy része úgy tapasztalja, hogy csakis akkor fertőz, ha tünetei vannak. És valóban: a legveszélyesebbek a hólyagok, mert ezek vannak tele vírusokkal. Az ondó, a nyál vagy a hüvelyváladék valószínűleg kevésbé fertőz.

Persze ezt nem jó kipróbálni, inkább legyünk óvatosak. A gumi óvszer általában nagyon jó védelmet ad, ha a hólyagok nem a hímvessző tövében vannak. De még erre is van megoldás: egy furcsa találmány, ami gumiból van, és körbe kell teketni a (férfi) szeméremdombján, így teljes védelmet ad mindkét félnek. Az inteneten megnézhető az animációja, és természetesen meg is rendelhető.

Csókkal lehet fertőzni, ha valakinek ajakherpesze van. Át lehet adni a száj környékére vagy a másik fél nemi szervére is franciázásnál.

A fentiek miatt tehát nekünk két lehetőségünk van: vagy védekezünk óvszerrel, vagy sorstársakkal létesítünk kapcsolatot. Én ez utóbbit tartom a legjobbnak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook