Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1247. Csaba-2 (válaszként erre: 1246. - Tengerlany1987)
febr. 21. 21:46
Igen. (Egyébként én is ugyanígy jártam annak idején). Amikor a tünetek megjelentek, a partnernőm teljesen herpeszmentes volt, és előtte sem volt senkivel kapcsolata.
febr. 20. 09:17

Sziasztok.

Sajnos en is hasonló cipoben jarok,mint ti:(( A mostani párom 5 éve van meg, nem csaltuk meg egymáyt és előtte egyikunknek sem volt herpesze. Letezhet hogy 5 évig lappangjon az emberben? Ezt sem értem hogy akkor jon elo, ha az inmunrendszer gyenge...en pont azelott voltam vervetelen miutan az elso holyag megjelent es minden ertekem tokeletes volt...akkor hogy van ez? Nekem sajnos a telviran gyogyszer, kenocs max annyiban segit,hogy megallitja, vagy meg annyira sem. Nekem a sos ulo furdo ert eddig a legtobbet, mert elmulasztja a duzzanatot, viszketest. CSaba! Az ezustkolloid inekcioval kapcsolatban rad irhatok? Koszonom.

1245. Csaba-2
febr. 17. 21:07

Észrevettem, hogy sok női sorstársunk rettegésben él a következő kapcsolata miatt. Vajon elfogadja-e őt az új partnere...?

Közben sajnos nem gondolnak arra, hogy itt, ezen a fórumon számos férfi van (többek között én is), akik örömmel vennének egy üzenetet, kiváló társak/akár házastársak is lennének, és még csak félni sem kellene, hogy megfertőznek valakit.

Szóval ideje lenne itt is keresgélnetek...

1244. mmara13 (válaszként erre: 1220. - Panna5)
febr. 12. 23:38

Kedves Panna!

A szájon át szedett probiotikumot is az intim flóra erősítésére szedted, vagy egy általános, immunrendszert támogató probiotikum volt a második vonal?

Esetleg megadnád, hogy melyik típus, mert lehet, hogy valamilyen módon egyik segíti a másik hatásfokát.

Köszönöm!

1243. ppp999
febr. 8. 08:51

Sziasztok. Van valakinek hosszú távú aciclovir szedéssel kapcsolatos tapasztalata, tanácsa?

Úgy vettem észre, hogy a betegség belobban nálam sűrűn, de már sokkal elviselhetőbben, viszont ha nem szedek folyamatosan gyógyszert kis mennyiségben, akkor a bizsergés állandó és nagyon zavaró.

1242. Csaba-2 (válaszként erre: 1240. - Britta5)
jan. 8. 19:19

Kedves Britta!

Nekem nem volt ilyen tünetem, nem is hallottam róla, de elképzelhetőnek tartom az összefüggést. A herpesz az idegdúcokba fészkeli be magát, és az idegpályákon halad.

Javaslom, tegyél meg mindent a vírus ellen (pl. ezüstkolloid, a szervezet kitisztítása) és a jobb alvás érdekében. (Gyógynövények, melatonin, teanin stb).

1241. Csaba-2 (válaszként erre: 1239. - Ppp999)
jan. 8. 19:16

Szia!

Nagyon sajnálom a történteket, és természetesen szívesen segítek neked. Írj bátran privátban!

1240. Britta5
jan. 5. 21:48

Sziasztok!

Régen nem jártam itt, de visszaolvastam mindent, én azt szeretném kérdezni, senkinél nem láttam, de nálam az álmatlanság egy folyamatos tünet, amióta először fellángolt a nemi herpesem. Előtte ajak herpeszem volt, annál semmi problémám nem volt az alvással, viszont egy éve jött elő először a nemi, és azóta sokkal nehezebben alszom el, van hogy hajnalig fent vagyok. Másnak is van ilyen tünete, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés 😄

1239. ppp999
jan. 5. 09:36

Sziasztok! Lenne pár kérdésem, de előtte röviden: október végén találkoztam a vírussal. Rossz közérzet, ízületi, végtagfájdalom, fáradtság, nyirokcsomóduzzanat, majd 5 napra rá kb. 25 hólyag odalent. Persze hosszú hétvége, így az első tünetek után a 10. napra jutottam gyógyszerhez. Online találtam egy remek bőrgyógyászt (sok pénzért), aki azóta is segít. Aciklovír + gyógyszertári kevert kenőcs. Így 3 hetes borzalom után majdnem teljesen jól lettem, csak 1 helyen szúrt az egyik gyógyult hólyag helye. 2 hétig tűrtem, néha a közérzetem is rossz volt, de bekentem Aciklovir kenőccsel (a hólyag helyét, nem a közérzetem) és attól jobb lett. Megint doki - Telviran + másik gyógyszertári kenőcs. Már majdnem teljesen jól voltam (az érintett területre szilikonos heggkezelőt is kentem) 2 hét múlva az utolsó gyógyszer beszedése után elindult a bizsergető érzés napi 24 órában. Ezt újabb 1,5 hétig bírtam (majdnem becsavarodtam), szilveszter előtt 3 nappal megint majdnem leszakadt a jobb lábam deréktól bokáig és fájt a fejem. 2 napra rá 1 hólyag, aztán minden nap 1 új. Megint hosszú hétvége, de volt otthon dugi Aciklovir, abból 4 napig szedtem. Megvártam 01.02-őt, nehogy már az újévet rögtön a bőrgyógyásszal kezdjem. Ez alatt a pár nap alatt a tüneteim az első kitöréshez képest kb. 30%-ra erősödtek, összesen 5 hólyag jött ki, amit aciklovír kenőccsel kentem + ecseteltem teafaolaj + só + ezüst kolloid kombóval. Egyik sem lett gennyes 1,5 nap alatt fel is szívódtak. Így kb 6 -7 nap kellett a teljes gyógyuláshoz. Abban maradtunk, hogy váltsunk szupresszív kezelésre 1 évig, havi kontrollal. Aciklovir + homeopátiás bogyók + gyógyszertári mosdókrém + gyógyszertári kevert kenőcs. Közben csináltattam labort is, amit úgy értelmeztem, hogy antitest se HVS1 se 2 re nics, ellenben friss fertőzés van. Összefoglalva: lassan 3 hónapja nem volt 1 tünetmentes napom sem, viszont 1 nagy és 1 kisebb kitörés igen. A doki által felírt gyógszerek mellett szedek: Lizint, C-vitamint, cinket (sokat), mindenfajta vitamint, ezüst kolloidot stb. Hát persze, hogy ki vagyok borulva és persze, h tudom, hogy ezektől nem gyógyulok meg. 48 éves vagyok, hosszabb kihagyás után most pár éve próbálkoztam komolyan párkereséssel, nem sok sikerrel. (na ezután meg pláne) Egyik páromról (nem volt sok) sem tudom, hogy lett volna herpesze (ki kellett volna derülnie). Nagyon nehéz 1,5 éven vagyok túl érzelmileg és egészségügyileg is. Nagyon várom az oltást :) Addig minden létező okosságot kipróbálok majd persze...

Kérdés

1: jól értelmezem a leletet (majd a doki is megnézi): HSV 1,2 IgG 0,77 negatív, HSV 1,2 IgM 2,40 pozitív, HSV 2 IgG <0,50 negatív (itt ennek: < van jelentősége, mert a többi értéknél nem szerepelt)

2: Kedves Csaba: az ezüst kolloiddal kapcsolatban majd kereshetlek privátban?

( Bocs, h hosszú és zavaros.) Jobbulást mindenkinek!

1238. Csaba-2 (válaszként erre: 1237. - Mmara13)
dec. 23. 10:19

Kedves Mmara!

Rengeteg hatékony alternatív kezelés létezik. Ha elolvasod az eddigi hozzászólásaimat az elmúlt kb. 5 év alatt, Te is meríthetsz belőlük.

Sokszor említettem, hogy nálam a legjobban bevált módszer az ezüstkolloid injekció. Ezt eddig még semmi sem múlta felül.

1237. mmara13 (válaszként erre: 1234. - Anna_oOo)
dec. 20. 23:36

Szia!

Köszönöm, hogy megosztottad!

Érdekelne a folytatás is, ha lesz rá lehetőséged oszd meg légy szíves a tapasztalatokat is!

Nagyon érdekelne, hogy a későbbiekben milyen hatásfokot mutat a kezelés, milyen gyakran ismétlődnek a kiütések, mivel eddig nem sok olyan módszert sikerült felderíteni, ami jelen pillanatban is működő képes, és nem függ a gyógyszergyárak kutatásainak ütemétől.

Nagyon bízom benne, hogy lesz végre valami alternatív megoldás is a gyógyszeres kezelések mellett.

Köszike!

1236. Csaba-2 (válaszként erre: 1234. - Anna_oOo)
dec. 12. 18:37

Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat és örülök, hogy ilyen jól bevált az akupunktúra.

A holisztikus módszerekről itt már rengeteget írtam, és valóban: Ezek jelenleg a legeredményesebbek.

1235. Boboka3
dec. 10. 07:34
Szia Anna! Koszi szepen,hogy megosztottad velunk a tapasztalataid! Erdekes az akupunktura meg talan nem is merult fel itt...
1234. Anna_oOo
dec. 8. 21:53

Sziasztok! Brutál pár héten vagyok túl, életem első genitális herpesz fertőzése. Nálam, illetve nálunk a családban soha nem fordult még elő herpesz, az elején azt sem tudtam, hogy ez az. Rengeteg mindent kipróbáltam, hogy enyhítsem a néha elviselhetetlennek tűnő fájdalmat, itt a csoportban is több száz hozzászólást elolvastam. A nőgyógyász Aciclovir tablettát és kenőcsöt írt fel, majd együttérzően utamra bocsájtott. Voltak napok, amikor csak Lidocain kenőccsel tudtam létezni, ugyanis se ülni, se állni, se menni nem tudtam, csak a hátamon feküdni. Nem segített se a gyógyszer, se az illóolajak (teafa és tásai), se a lizin. Fújtam aloe vera és ezüst kolloid spray-vel, azok sem használtak, az Aciclovir krémtől pedig még erősebben fájt.

Azért regisztráltam, mert két dolgot szeretnék megosztani, hátha másoknak is hasznos lesz. A második hét vége felé szereztem be a Panarom zöld esszenciáját, ez volt az első keverék, ami kívülről enyhítette a fájdalmat. A Panarom FB oldalán találtam rá, genitális herpeszre kifejezetten ajánlják, hígítatlanul kell használni.

Az igazi áttörést viszont az akupunktúra hozta el. Angol nyelvű oldalakon több sikeres kezelésről olvastam, így kértem időpontot a lakhelyemhez legközelebbi kínai orvoshoz. Másnap már a kezelőágyon feküdtem. A doktornő először bekente a herpeszes területet egy indigó színű gyulladáscsökkentő keverékkel, majd jöttek a tűk és 40 perc pihenés. Kaptam egy gyulladáscsökkentő kínai gyógynövényes kenőcsöt otthonra és B2 vitamin szedését ajánlotta még. Rá két napra újra kezelés történt, aznap este már alig volt fájdalmam. A harmadik kezelés volt az utolsó, addigra teljesen elmúlt minden fájdalom, a kiütések (amiből egyébként rengeteg volt) elkezdtek leszáradni és eltűnni.

Ha esetleg valaki kipróbálná az akupunktúrát is herpeszre, abszolút tudom ajánlani.

1233. Csaba-2
nov. 20. 09:55
Csatlakozom Petihez... Írjatok bátran. Mi már úgysem árthatunk egymásnak. Biztonságos együttlétek stressz nélkül. Szánd rá végre magad!
1232. Peti911
nov. 19. 17:48
Sziasztok sorstársak. Régen jártam itt, próbálok keveset gondolni erre a betegségre, főképp ez az oka. Továbbra is keresek egy hasonló problémával küzdő hölgyet, aki szintén szingli. Várom az üzenetét.
1231. Dorika0217 (válaszként erre: 1225. - Linga)
nov. 17. 19:16
Még annyi hogy mivel neked már nem az elsö alkalom hogy herpeszed van én úgy tudom hogy így már nem veszélyes a terhesség elején ha kijön csak szülésnél gond. A szervezeted termeli az ellenanyagot amit a magzat is megkap töled. Akkor lenne baj ha teherbeesnél és rögtön utána kapnád el a vírust és akkor jönne ki elöször.
1230. Dorika0217 (válaszként erre: 1225. - Linga)
nov. 17. 19:11

Lehet szedni próbálkozás ideje alatt is. Az a durva hogy páromnak nincs herpesze...sajnos én egy elözö kapcsolatomból kaptam el. Az illetö elfelejtette velem közölni hogy herpeszes...na de mindegy.

Az elsö terhességem alatt azt hiszem 2-szer is kijött az elsö trimeszterben és a nögyógyászom azt mondta szedjem a gyógyszert. Utána szerencsere nem jött ki sokszor meg nekem legtöbb esetben elég volt utána a krém is az azert nem jut be úgy a szervezetbe ha helyileg kezeled.

Viszont a 36. Héttöl muszáj szedni és nem árt a babának ez tuti biztos.

1229. Eperlé
nov. 2. 14:32

Sziasztok!

Elsősorban hölgyektől kérdezem, hogy tapasztalt-e valaki herpesz következtében szakadást a hüvely nyílásánál? Nekem ez csak intim együttlét után jön elő, máskor nem, de a herpesz fertőzés előtt nem volt ilyen probléma. Nem kifejezetten a gáton reped be a bőr, hanem a kisajkak gát felőli oldalán, alul. Általában 2 nap alatt el is múlik, nincs vele fájdalmam, csak akkor érzékeny, ha hozzáérek, vagy leülök egy keményebb felületre, illetve persze amíg nem múlik el az újabb együttlét sem esne jól.

Sem a nőgyógyász, sem bőr-nemigyógyász nem tudott mit mondani rá. Külföldi fórumok "posterior fourchette" szakadásként hivatkoznak erre az állapotra és összefüggésbe hozzák azzal is, hogy a HSV kárt okoz az idegekben, ezért lehet, hogy a bőr kvázi elvékonyodik és a medencefenék izma is túlfeszültté válik.

Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata, illetve milyen orvost lenne érdemes felkeresni? Őszintén már elegem van abból, hogy kifizetek nem kevés konzi díjat, majd kapok egy kenőcsöt, hogy kenegessem azzal, ezzel viszont a kiváltó okhoz nem kerülök közelebb továbbra sem...

Köszönöm előre is!

1228. Csaba-2
okt. 29. 18:14

Kedves Mia!

Ezt konkrétan nem tudom, annyi viszont biztos, hogy minden irritáció előhívhatja a kiújulásokat.

Szerintem ne lézereztess, inkább borotváld le. Én pl. kifejezetten szeretem a borostás puncit, kellemes érzés, ahogy szúr ott alul.

Egyébként a nemi szerveken levő szőrnek épp az a szerepe, hogy védjen a nemi betegségek egy részétől, különösen a herpesztől.

Ettől eltekintve én kedvelem a csupasz puncit, de a borostásat is.

Linga kérdésével kapcsolatban még annyit, hogy úgy is csinálhatjátok, hogy amikor termékeny vagy és kijön, gumival szeretkeztek. Utána a férjed kihúzza a nemi szervét, leveszi az óvszert, és kinyomja belőle a spermát egy aplikátorba. Ezzel azután bejuttatod magadnak a hímivarsejteket, és simán teherbe esel.

Nincs kellemetlenség, mindkettőtöknek jó.

Ha a gyógyszeres megoldást választjátok, valószínűleg a famciklovir jöhet még számításba ill. kiegészítésként Isoprinosine, ami erősíti az immunrendszert. Gyakran csupán ez elég ahhoz, hogy ne legyenek kitörések.

Nem hiszem, hogy az ezüstkolloid bármi veszélyt jelenthetne az egészségre vagy a magzatra.

1227. Mia96
okt. 29. 17:40

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, szerintetek az intim lézeres szőrtelenítés hatással lehet a herpesz gyakoribb kiújulására?

Van tapasztalata valakinek? :)

1226. Csaba-2 (válaszként erre: 1225. - Linga)
okt. 29. 15:58

Kedves Linga!

Az ezüstkolloid az egyik leghatékonyabb szer a herpesz ellen, de általában csak akkor hat igazán, ha injekció formájában kerül a véráramba.

Itt tulajdonképpen nanorészecskék vannak milliárdos tömegben egy-egy milliliter oldatban. Ezek még a vírusnál is sokkal kisebbek. Amikor elérik a vírusokat, beletapadnak a "csápjaikba", ezzel lehetetlenné téve a további sejtek megfertőzését. Utána a maradékot az immunrendszer könnyen elintézi, a falósejtek pedig eltüntetik az agonizáló vírusokat.

Nekem éppen pár napja akart kitörni az ajakherpeszem, és beadtam 1 ml. oldatot az arcbőr kötőszövetébe, a gócponttól kb. fél centi távolságban Egy óra múlva már nem éreztem semmit, másnapra pedig nyoma sem volt semminek. (Azóta sem jött elő).

Ha teherbe szeretnél esni, a következő lehetőségek vannak:

1. Beoltjátok magatokat "Vitagerpavac"-cal. (Csak az Orosz Föderációban kapható herpesz elleni védőoltás).

2. Nem aciklovirt szedtek megelőzésre, hanem olyasmit, ami nem zavarja a terhességet. (Orvossal konzultáljatok).

3. A férjed "lefeji" magát, és egy aplikátorral beviszitek a spermát. (A szex az aktív szakaszban gumival megy).

1225. Linga
okt. 29. 13:01

Sziasztok,

nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Csaba erről az ezüst kolloidról még nem hallottam, nem találtam róla infót, hogy milyen hatással van terhesség esetén, szabad alkalmazni?

Férjnél vagyok, és már nagyon próbálkoznánk a gyerekvállalással. :(

Dorika0217 külön köszönöm neked a választ, ez egy picit vigasztaló, viszont olyan kérdésem lenne és elnézést a személyesebb kérdésért, de amikor ti próbálkoztatok, szeretkeztetek, akkor volt, hogy valamelyikőtöknél aktív volt a herpesz? Sajnos ez a legnagyobb problémám, hogy az ovuláció időszakában nekem egyszerűen mindig aktivizálódik a herpesz, így nem merünk szeretkezni akkor, és azt írják/mondták, hogy az aciklovirt sem szabad olyankor szedni, illetve te is írtad, hogy csak a 36. héttől szedted, akkor ezek szerint neked is mondták az orvosok, hogy előtte nem is szabad?

A szülésnél azt tudom, hogy probléma. Viszont egyáltalán szabad-e teherbe esni aktív herpesszel?

Egy ördögi körként élem meg, ovuláció során lenne a legnagyobb esélyem teherbe esni, de aktív herpesz mellett nem merünk próbálkozni, már csak azért sem, mert akkor visszafertőzöm a férjemet, viszont ha várunk, mire elmúlik, akkor pedig már jönnek a “piros” napok. :(

1224. Dorika0217 (válaszként erre: 1222. - Linga)
okt. 24. 10:44
Szia! Én màr kétszer szültem és mind a két alkalommal szedtem aciklovirt a 36. Héttöl egészen a szülésig és nem volt semmi gond. Èn külföldön élek és itt minden orvos ezt javasolja nekem a korházban fel is írták egyböl a receptet. Csak igy lehet megelözni hogy kijöjjön a herpesz mert ha kint van akkor nem szülhetsz természetes úton.
1223. Csaba-2 (válaszként erre: 1222. - Linga)
okt. 17. 18:46

Szia Linga! Én ugyan - férfi lévén - nem vagyok érintett gyerekszülés terén, de rendkívül agresszív volt a herpeszem. Kb. 15 év kellett, mire az immunrendszerem képessé vált arra, hogy leküzdje. Mostanában úgy kéthavonta jelenik meg egy kis piros folt, utána eltűnik.

Az Aciklovirt hosszabb távon nem javaslom, mert teljesen ellenállóvá válhatnak a vírusok vele szemben - mint ahogy nálam is történt.

Nekem az ezüstkolloid injekció vált be, amit magam készítek el steril oldatból és tiszta sóból. Két deci vízben 1,8 gramm 96%-os nátrium kloridot oldok fel, összerázom, és egy nap után injektálom. Egy helyre, a combom belső oldalára, mélyen az izomba 5 millilitert (vagy két helyre egymástól min. 10 centire 2 x ötöt) plusz az érintett terület mellé, a bőr alá, egészen vékony tűvel 1 millilitert.

A fenti kúrát addig folytatom, amíg "meg nem adja magát" a vírus. Ez általában 1-2 kezeléssel elérhető. Ügyelni kell a sterilitásra és a szakszerű beadásra.

Ha párt keresel, írj nekem privát üzenetet. Javulást kívánok!

1222. Linga
okt. 17. 10:57

Sziasztok,

csatlakoznék a csoporthoz… :(

Lassan már több, mint egy éve elkaptam azóta minden egyes ovulációnál kijön, elsőnek egy erős hüvelyi fájdalommal kezdődik, aztán szintén baromi fájdalmas hólyagokkal folytatódik. Egyetlen megoldás nekem eddig az aciklovir tabletta, viszont ez csak tüneti kezelésre jó, abban a pillanatban, ha nem szedem, újra kijön. Próbáltam többféle krémmel is kenni, de az a tapasztalatom, hogy semmit sem érnek sajnos, még talán a telvirán krém használt egy picit, ha sikerül az elején elcsípni a vírust. Felszíni fájdalomcsillapításra a lidokain krém nagyon jó, azt merem ajánlani mindenkinek. Lizint napi 2000 mg-ot szedek, mindennap iszom citromfű teát, nem fogyasztok kávét, alkoholt és nem dohányzom, mindennek ellenére úgy tűnik a vírus erősebb nálam. Már kezdek beletörődni, hogy ezzel együtt kell élnem, viszont az a gondolat, hogy így kockázatos a gyerekvállalás, nem hagy nyugodni. :( Olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt a csoportban esetleg valaki, akinek szintén ennyire agresszíven aktív volt a herpesz és szedett rá aciklovir tablettát és emelett esett teherbe, és egészséges babája született?

Kétféle orvosi véleményt hallottam, az egyik az volt, hogy azért nem szabad terhesség alatt szedni az aciklovirt, ha kijön a genitális herpesz, mert nem volt rá kísérlet, nem tudni milyen genetikai problémát okozhat a babánál, kockázatos. A másik pedig az, hogy nyugodtan szedjem, mert ez egy immunerősítő gyógyszer, tehát a babának sem árthat. Ezek után nem tudom melyik véleménynek szabad hinnem. :(

1221. Panna5
okt. 4. 17:12
Nekem nincs panaszom a hólyag tájékon.
1220. Panna5
okt. 4. 17:12

Kedves Tutus!

Egy csomag belőle egy havi adag. Kb. a harmadik vagy negyedik csomagnál tartok. Eredetileg egy havi kúrát akartam csinálni, de mindig volt valami stresszes időszak ami miatt nem hagytam abba. Kombináltam a szájon át szedhető probiotikummal, amit periódikusan szedtem, de az utóbbi időszak elég húzós volt nekem, ezért mindkettőt párhuzamosan és folyamatosan vittem be.

Nem állítom, hogy ez a megoldás, de úgy érzem nekem segít. A nehéz időszakokat is jobban bírom, igaz vitaminokat is szedek mellette, plusz a lizint. De utóbbiakat eddig is szedtem, mégis volt időnként tünetem, igaz csak enyhe lefolyású.

Mint már annyiszor beszéltünk róla, nem vagyunk egyformák, mindenki szervezete másképp reagál, de talán egy próbát megér.

Jobbulást mindenkinek!

1219. Tutus
okt. 1. 22:37

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy másnak is állandó hólyag táji fájdalmat okoz ez a betegség?

1218. Tutus (válaszként erre: 1217. - Panna5)
okt. 1. 22:34

Szia! Megkérdezhetem mennyit ittál, meddig szedted, mikor változást tapasztaltál?

Köszönöm válaszodat!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook