Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
188. Csaba-2
2015. okt. 13. 06:15

Teljesen megértelek, hiszen nagyon nehéz kiigazodni ebben a témában. Ennek az az oka, hogy sokfélék vagyunk, és mindenkinél másképp jelennek meg a betegségek. Különösen igaz ez a herpeszre, ami egy nagyon intelligens vírus.


Az orvosok egy része nem kellőképpen tájékozott, mert nem elsősorban ez köti le a figyelmüket. A betegség ugyanis nem veszélyezteti az életet, így csak egy banális parazitának tekintik.


Már korábban is írtam, hogy vannak emberek, akik tünetmentesen is fertőznek, míg mások nem.

A herpesz sajnos elég könnyen terjed, de leginkább az aktív időszakban, a hólyagok által.


Visszatérve a zeppelésre, sajnos nekem sincs pénzem egy készülékre. Amikor használtam, akkor csak kölcsön kaptam egy hónapra. (Azalatt nem is jött ki).


Van egy másik hasonló módszer is, a Lectroject, ami egy érdekes találmány. A lényege, hogy a gerinc alsó és felső végén felhelyeznek egy-egy zselés elektródát, amelyek alá antivirális krémet kennek. A készülékről ezután egyenáramot engednek az elektródákra, és az ionáramlás az idegszálakba szállítja az aciklovirt, ami így a lappangó vírusokat is elpusztíthatja. Állítólag egyeseknél teljesen kiirtotta a herpeszt.


Én tavaly megvettem, kipróbáltam, de sajnos nem hatott. (Egyébként Dél-Afrikában gyártják, az ára kb 50 ezer forint. Ha két hónapon belül visszaküldöd, visszatérítik az árát).

187. Impetus
2015. okt. 12. 22:45
Ja, úgy mondta, hogy ha a hólyagok már behegesedtek, akkor már nem fertőz.
186. Impetus
2015. okt. 12. 22:44
Na most már totál összezavarodtam. Voltam orvosnál, aki mindenek előtt elküldött vérvizsgálatra, felírt Telvirant és azt mondta, hogy a herpesz csak akkor fertőz amikor a hólyagok kint vannak. Most akkor van olyan, hogy tünetmentes vírusürítés vagy nincs, van olyan, hogy a hólyagok elmúltával 10-20 napig fertőz vagy sem. Azt mondta, hogy ha az immunrendszer egy picit meginog vagy valamilyen behatás ér minket, stressz, negatív érzelmek, napsütés, menstruáció, akkor kijöhet. Nem tudom mit gondolja, mert akkor nem tudom mit fújják fel ennyire a dolgot. Szeretnék egy olyan véleményt olvasni akki megfertőződött és nem használt minenféle vackot, krémet, kütyüt, balzsamot, bogyót akármit eszeveszetten, de azért természetesen arra vigyázott, hogy amikor kint volt a herpesze nem élt nemi életet, az megertőzte-e a párját. Nem egy ismerősöm van akinek pl. ajakherpesze van együtt él a párjával huszon éve és nem fertőzte meg. Oké, a genitális más. De akkor is. A mindenféle vitaminra is azt mondta, hogy hinni kell benne, nem mondta, hogy ne szedjem, de azt se hogy igen. Kíváncsi vagyok mit mond majd a vérvizsgálat után. Azt is mondta, hogy az sem kideríthető, hogy mikor és ki által fertőződtem meg. Nekem laikusként egyértelmű, mert egy együttlét után jött ki pontosan a harmadik napon ahogy a nagykönyvben meg van írva, láz stb. tele voltam odalent hólyagokkal. Azóta pont három havonként még kétszer kijött. A partneremen semmi jelét nem láttam hólyagnak, azt mondta sosem volt herpesze. Kérdeztem, hogy akkor most mégis lehet tünetmentesen fertőzni? Azt mondta biztos az elején volt a fertőzésnek. Nem értem. Egy biztos, nem fogok rágörcsölni erre az egészre mert abba bele lehet őrülni. Még egy érdekes dolgot olvastam, mikor a herpesz balzsam után kutakodtam. Volt aki azt írta, hogy amióta használja tök jó, mert havi egy-két alkalommal jön csak ki neki a herpesz. Nem is értem, legalább egy hét mire elmúlik, akkor neki folyamatosan kint van vagy kint lehetett. Azért olvastam nagyon sok marhaságot, persze nem itt a hoxán.
185. Impetus
2015. okt. 11. 10:54

Igen, gyümölcsről tudom hogyan kell fogyasztani. Sajnos minden zöldségturmixban van gyümölcs is, de talàn még így is többet hasznosít a szervezetem belőle mint ha nem innàm vagy chipset ennék helyette.


A zeppelésről màr olvasgattam. Ezek szerint csak 24 órára pusztítja el a vírusokat, gombàkat,élősködőket.


150e ft hatalmas összeg, még meglátom holnap mit mind a doki. De ha ügyes vagyok akkor többet nem jön ki hólyag, akkor nem is tudom bemérni.


De ha te mindezeket használod akkor nem is fertőzöl, simán találhatsz párt is :-)

184. Csaba-2
2015. okt. 11. 07:36

A gyümölcs és a zöldség alapvetően két eltérő minőség. A gyümölcsnek általában nagyobb a cukortartalma és teljesen más a rostszerkezete. Gyümölcsöket csak elkülönítve, üres gyomorra vagy étkezés előtt minimum fél órával szabad fogyasztani, mert a táplálékkal összekeveredve megerjedhetnek. A felszívódás is sokkal jobb így.


Emellett a gyümölcsöket nem szabad lecukrozni vagy lemézezni sem, mert pontosan annyi cukor van benne, amennyi összhangban áll a benne levő vitaminokkal és enzimekkel.


Ezzel szemben a zöldségeket lehet étkezésekhez is enni, sőt, ajánlott is, mert segítik az emésztést és a tápanyagok felszívódását. Erjedést ezek nem okoznak.


A zeppelést általában napi egy alkalommal 3 vagy 7 percig ajánlják, a használati utasításban leírt módon. (Én napi fél órát használtam, szép sikerekkel és nulla mellékhatással).

Maga a készülék nagyon drága, 150 ezerbe kerül az a típus, ami használható.

Csak olyat érdemes venni, amin állítható a frekvencia, az olcsóbbak semmit sem érnek. Nemi szervi herpesznél - ha jól emlékszem - 360 KHZ körül pusztul el a vírus.


Az lenne a legjobb, ha be tudnál szerezni egy szinkrométert hozzá, amit össze lehetne kötni a készülékkel. Amennyiben erre tennél hólyagváladékot, akkor pontosan be tudnád mérni, hogy a Te vírusaid milyen rezgésszámon vannak. Ha ezt a frekvenciát használnád a zeppelésnél, gyorsan elpusztíthatnád őket.


Javaslom, nézz utána dr. Rife és dr. Hulda Clark kutatásainak, így többet megtudhatsz a módszerről.

183. Impetus
2015. okt. 11. 00:34

Még két kérdésem lenne:


Miért baj, ha a zöldturmixban gyümölcs is van

Napi hány alkalommal kell/javasolt a zeppelést alkalmazni


Köszönöm!

182. Csaba-2
2015. okt. 10. 08:20

A gyógyszerkönyvi leírás nem orvosi szakkönyv, hanem egy szűkebbre szabott tájékoztató.


Ha valaki aciklovirt vagy más HSV-ellenes gyógyszert szed, és nem rezisztensek a vírusok, akkor a nyugalmi időszakban napi 2 X 200 mg. aciklovir nem engedi, hogy a vírusok szaporodjanak, mert azonnal megszakítja a DNS-láncukat. Így tehát nem lehetséges a fertőzés sem.


Ha valaki először fordul orvoshoz, akkor rendszerint 4 óránként szedetnek vele 200 mg. aciklovirt két héten keresztül. Ha ez nem hatékony hosszú távon, akkor három hónapig kis adagban (2 X 200 mg) kell szedni.

Ha ez sem vezet eredményre, akkor egy évig csináltatják ugyanezt.


A nagyobb adagok legyengült immunrendszerű vagy övsömörös betegeknek szólnak, de itt is vigyázni kell, mert csak napi 4000 mg-ig szabad elmenni. Ennél nagyobb adag a saját sejtjeid DNS-láncát is megszakíthatja.


Rezisztencia akkor szokott bekövetkezni, ha néhány hetes kezeléseket ismételgetnek éveken át. Ekkor kell más szerre (famciklovir, penciklovir vagy valaciklovir) váltani. (Magyarországon csak famciklovir kapható, elég drágán - 10 db kb. 3500 Ft, és naponta két tabletta szükséges). Rezisztencia ennél is felléphet, mert a vírusok egy része megtanul alkalmazkodni, és utána már csak az ellenálló törzs szaporodik el.


Én is elgondolkodtam azon, miért stigmatizálják ennyire a nemi szervi herpeszt, amikor nem veszélyesebb, mint az ajakherpesz. Az életet nem veszélyezteti, akár 120 évig együtt lehet élni vele, ráadásul az emberek 20-30%-a fertőzött.

Persze elég kellemetlen tud lenni, és akadályozhatja a rendszeres nemi életet.


A tudomány jelenlegi állása szerint a (gyógyszeres kezelésen kívül) az egyetlen hatékony kezelési mód az immunrendszer erősítése és a zeppelés, ami biorezonanciás elven pusztítja a vírusokat.

Én még édesgyökér injekciót is használok, amiről már korábban is írtam.


Reményre adhat okot a Duke Egyetem kutatása a vírus teljes kiirtására és az Ian Frezer-féle intelligens vakcina, ami már fázis-2-ben van.


Ami a kék szőlőt és a fekete ribizlit illeti, félre kéne tenned az undorodat a tünetmentesség érdekében, mert mindkettő nagyon hatékony anyag. Szinte áldás a herpeszeseknek. Én (a zeppelésen kívül) semmi mással nem tudtam ekkora eredményt elérni.


A zöldturmixnál ügyelj arra, hogy gyümölcsöt ne keverj zöldséggel.


Úgy tudom, a fürdő, a wellness és a szauna nincs negatív hatással a herpeszre, sőt, még inkább erősödik az immunrendszered.

181. Impetus
2015. okt. 9. 13:27
Még egy kérdés eszembe jutott, mi a helyzet a stranddal, fürdővel, wellnessel, szaunázással. Milyen hatással van ez a herpeszre,főleg arra a szakaszra gondolok amikor a hólyagok almúltak, de még elvileg 10-20 napig fertőz.
180. Impetus (válaszként erre: 179. - Csaba-2)
2015. okt. 9. 08:57

Köszönöm szépen Csaba! Egyelőre még szabad vagyok :-) és még nem is tart ott az illetővel az ismerkedés, hogy elmondjam neki micsoda remek "betegségem" van, amúgy március óta élek ezzel a herpesz mizériával, szóval még elég friss a dolog.


Gyógyszeripari cégnél dolgozom. Kollégám megnézte az aciklovir alkalmazási előiratát, azt mondja semmi nem utal arra, hogy ha szedem nem fertőzök. Azért én bízom benne, hogy inkább úgy van ahogy te mondod. Ja, és ő nagyobb dózist is mondott.


Mit jelent a megszakítás, mert pl. nekem eddig háromszor jött ki a herpesz, három havonta és mindhárom alkalommal aciklovirt szedtem, akkor ez is már megszakítás. A megszakítás alatt ferzőzök? Ha elkezdem folyamatosan szedni milyen időközönként kell szünetet tartani, illetve honnan fogom észrevenni, hogy már rezisztens vagyok, egyszer csak kijön a herpesz vagy abból, hogy a párom is elkapja?


Mindig azon gondolkodom, hogy ez a herpesz tulajdonképpen miben más mint az ajak herpesz. Semmiben, máshol van. Ennyi. Azt sem jelentjük be egy ismerkedés alkalmával, hogy figyu, ajakherpeszem van. Tiszta hülyeség. Ok, a nemi jellege miatt kellemetlenebb.


Sajnos pont az otelló szőlőt meg a fekete ribizlit utálom, még a szagát sem bírom, de ahogy írtam szedem a ginsenget, grapefruit mag cseppet és a lizin c-t, valamint zöldturmixokat iszom, ma például pont pirosat, mert cékla, körte, narancs, gyömbér és olivaolaj az összetétel.Ja és heti 2-4 alkalommal ahogy az idő engedi sportolok.


Még egy kérdés, a famciklovirnál nem lép fel rezisztencia idővel?

179. Csaba-2
2015. okt. 7. 06:00

Ha a tünetmentes időszakban napi 2 X 200 mg-os mennyiségben szeded az aciklovirt, akkor biztosan nem fertőzöd meg sem a partneredet, sem a jövendőbeli gyermekedet.


Csak az lehet a gond, hogy kb. 5-8 éven belül teljes aciklovir-rezisztencia alakulhat ki (főleg, ha időnként megszakítod a kúrát - márpedig meg kell szakítani időnként), és teljesen hatástalanná válhat a gyógyszer. Ilyenkor jöhet a famciklovir, ami viszont irreálisan drága.


Javaslom, fogyassz rendszeresen magas antocián tartalmú gyümölcsöket (kék szőlő, fekete ribizli, áfonya, napi 30 deka), mert azok támogatják az immunrendszer herpesz elleni faktorait.

Most pl. vehetsz olcsón otelló szőlőt, amit kb. 30 dekás adagokban le lehet fagyasztani, és minden nap egy zacskóval el lehet fogyasztani.


Ha pedig biztosan senkit sem szeretnél megfertőzni, és szabaddá válsz, írhatsz nekem.

178. Impetus
2015. okt. 6. 00:47

Alaposabban átolvastam a hozzászólásokat. Naívság lenne azt hinnem, hogy ha szedem az aciklovírt, erôsítem az immunt akkor "nem" fogom megfertôzni a partnerem?


Talán hülyeség, de az ajakherpeszt nem

fújjuk fel ennyire társkeresésnél, akkor ezt miért?! Gondolom mert nemi, ez pech.


Azt gondolom a tünettel, mindennel együtt tudok élnu, így harmadszor már nem olyan gáz, csak az elsô volt nagyon-nagyon durva. Számomra csak az számít, hogy a partneremet, születendô gyermekemet ne fertôzzem meg.

177. Impetus
2015. okt. 5. 17:22
Sziasztok! Nagyon jók a hozzászókások, szinte mindent megtudtam amit akartam. Nemrég fertôzôdtem meg én is a páromtól. Most jött ki harmadszor, a negyed év nálam stimmel, nem olyan vészes. Szedek ginsenget, lizin c-t, iszom zöldturmixot reggelente, nem tudom megírhatom-e honnan rendelem, mert reklámnak számítana talán. Rendszeresen sportolok, mégis elôjön ez a fránya herpesz, de ez van. Azóta a párommal szakítottam, pontosan emiatt, egy világ dôlt bennem össze, úgy éreztem lehúzhatom a rolót így 35 évesen egy pasi sem fog velem szóba állni, hogy lesz így gyerekem stb. Most megismerkedtem valakivel, lövetem nincs, hogy mikor és hogy mondjam el neki. Mindenesetre megrendelem ezt a h balzsamot, de az tény, ha az ember gyereket akar, akkor csak le kell venni azt az óvszert! A kérdésem az lenne, hogy most akkor a tünetmentes vírusürítés az csak a mijött de mer elmúlt hólyagos idôszak utáni 10-20 nap? Az exem állította neki soha nem volt herpesze. Természetesen én is aggódom, hogy megfertôzök valakit.
176. Vettami (válaszként erre: 175. - Csaba-2)
2015. szept. 29. 22:09
okes, koszonom.
175. Csaba-2
2015. szept. 29. 20:58

Kérj egy beutalót a bőrgyógyászodtól vagy a háziorvosodtól a laborba, hogy végezzenek (vérvétel után) egy HSV-1/2 ellenanyag vizsgálatot.


A vizsgálat bármikor kimutatja a fertőzést. Akkor is, ha nincsenek tüneteid.

174. Vettami
2015. szept. 29. 14:30

Sziasztok,


engem az erdekelne, hogy ki lehet-e mutatni a genitalis herpesz virust ugy hogy mar elmultak a tuneteim? es ha igen hol? Nem gond ha penzbe kerul, nem igazan erdekel, csak tudni akarom hogy megfertozodtem/e vagy sem.


A tortenet rovid, vmi kijott a sex utan 7 nappal a hatsomon, elmentem e dokihoz,vett mintat majd elkuldott a bor es nemi gondozoba. Kozolte, hogy akar lehet genitalis herpesz, vagy ovsomor is. Kaptam aclovir 800 mg. Amugy nem fajt, nem viszketett....csak nagyon beteg voltam. Volt idopontom, de nem tudtam elmenni, majd mire eljutotam, mar elmult a problemam. MInden mas vizsgalatom negativ lett, gonnorhea, clamidia stb... Visszamentem a dokihoz ,mondtam neki h nezze meg h mi lett az eredmeny, mert ez az egyetlen eselyem, hogy meg tudjam miujsag. Kozolte, nem tudja miert, de ugy tunik nem lett elkudve vizsgalatra a kenet.


Ez volt kb. fel eve, azota semmi tunetem nem volt...de tudom, h ez nem jelent semmit.


Koszi a valaszt.

173. Csaba-2
2015. szept. 13. 07:14

Mindenképp fordulj szakemberhez, mert egy ilyen leleten még egy átlagos háziorvos sem biztos, hogy eligazodik. Elég furcsán van megírva, az enyém ennél sokkal egyértelműbb.


Mindenesetre kívánom, hogy igazad legyen!

2015. szept. 12. 11:03

Meg fogom, de az is idő, mert szerdán rendel legelőször.

Utánanéztem én is ezeknek a kódoknak amik előtte vannak ez a

26268 elvileg ezt jelenti:

Kód: 26268

Név: Herpes simplex vírus AT kimutatása

Leírás: Szérum IgG AT-ek kimutatása HSV I.vagy II.-vel fertőzötteknél.


A násik kettő viszont evileg Elisa módszerrel van legalábbis a kód alapján:


Kód: 2627W

Név: Vírus ellenes AT meghatározása ELISA módszerrel

Leírás: Vérsavóban vagy váladékban adott vírus iránt specifikus humorális vagy szekréciós ellenanyag kimutatása, ELISA módszerrel, antigénenként és Ig osztályonként.


És a harmadik sorban ugye az van hogy a 2-esre az IgG negatív....tehát ez azt jelentené hogy jelenleg nincs kint? Vagy hogy a kettesem nincs és az általános alapján, azaz az első sor alapján meg egyesem van, csak a 2-est nézték meg elisával, mert az úgymond kényesebb, mert egy átlag ember nem megy el egy sima szájherpeszt tipizáltatni, csak ha felmerül hogy hoppá lent is gubanc van?

Ebben a lehetőségben csak reménykedek sajnos.....

171. Csaba-2
2015. szept. 12. 08:10

Először is meg kéne kérdezned a bőrgyógyászodat vagy elmenned egy magán bőrgyógyászati rendelésre, és ott bemutatni a leletet.

Ha ez nem járható út, akkor írj az "Orvos válaszol" rovatba egy bőrgyógyásznak vagy egy infektológusnak.


Én is voltam hasonló vizsgálaton, ahol Elisa módszerrel mutatták ki a vírusokat, de az egy kicsit másképp nézett ki, és sokkal egyértelműbb volt.


A leletedet amúgy alaposan átnéztem, és összehasonlítottam a sajátommal. Szerintem az Herpes simpl.V. 1:2 IgG annyit jelent, hogy a herpes simplex vírus 1-2 antitest értéked 13,5. Az alatta levő sorban mutatja a referencia értékeket, tehát 0,9 alatt negatív, 0,9-1,1 között kétes, és 1,1 felett pozitív. Ennek megfelelően Te valószínűleg mindkettővel fertőzött vagy.


A "valid" jelentése érték, tehát, hogy ez a Te értéked. További jelentése validálni, azaz jóváhagyni, érvényesíteni. Az egészségügyben ez annyit jelent, hogy egy hozzáértő orvos elolvasta, kiértékelte és jóváhagyta.


A többi sorhoz nem tudok hozzászólni, de szerintem nincs is jelentőségük az egészre nézve.

2015. szept. 11. 19:41

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni az eredményem kiértékelésére:


26268 Herpes simpl.V. 1;2 IgG: 13.5 pozitív Valid

<0,9 negatív, 0,9-1,1 kétes, >1,1 pozitív

2627W Herpes Simp.V.1-;2-IgM : <0.50 index Valid

<0,9 negatív, 0,9-1,1 kétes, >1,1 pozitív

2627W Herpes Simp.V.2 IgG : <0.50 index Valid

<0,9 negatív, 0,9-1,1 kétes, >1,1 pozitív


ez mit jelent???

Hogy mindkettőm van? mert az első sor az nyilvánvaló, hogy pozitív, már csak azt nem tudom hogy akkor ez azt jelenti hogy mindkettőm van??

169. Csaba-2
2015. szept. 8. 06:29

Csodálkozom, hogy a vérből nem mutatták ki, amikor ott is meg kellett volna jelennie... Biztos, hogy teljesen negatív a lelet?


Vérvizsgálatnál az antitesteket mutatják ki, és két értéket jelölnek meg. Az egyik az aktív, a másik a lezajlott fertőzés. Az első általában mindenkinél negatív, a második viszont pozitív szokott lenni.


Ha HSV-1 van a fertőzés helyén, és volt már ajakherpeszed, akkor vagy önfertőzés történt (valahogy odajutott, amikor az /éppen fertőzött/ ajkadhoz nyúltál) vagy a partnered is HSV-1-el volt fertőzött a nemi szervén.


Mindenesetre az igaz, hogy a HSV-1 ritkábban tör ki, viszont sokkal brutálisabb tüneteket okoz.

Míg a HSV-2 általában 3-6 nap alatt eltűnik, addig a HSV-1 -nek minimum 10 nap a "kihordási ideje".

Ugyanakkor a HSV-2 sokkal gyakrabban előjöhet, akár hetente is. (Ez nagyon ritka a ajakherpesznél).


A különböző kezelésekre is eltérő a reakció. A vírusölő készítmények a HSV-2-t gyorsan visszaszorítják, míg a HSV-1 keményen ellenáll, és általában nagyobb adagok kellenek.

Az édesgyökér injekció nálam pl. a HSV-2-t azonnal kinyírja, az ajakherpesz meg "fütyül rá", sőt, még jobban előjön az irritáció hatására.


Az immunrendszeredet továbbra is erősítsd, és olvasd át a javasolt dolgokat, amiket már korábban is leírtam.

A napi két pohár frissen facsart zöldség/gyümölcslé a leghatékonyabb, főleg akkor, ha sok (természetes) színanyagot tartalmaz. (Kék szőlő, paradicsom, sárgarépa, cékla stb).

168. mcr2014
2015. szept. 7. 20:49
Szia CSaba! A vérből nem mutatták ki a vírust, de a fertőzés helyénél a herpesz 1-et mutatták ki.Csak találgatok, hogy mivel a vérminta az negatív lett, akkor ez egy új fertőzés volt?MOst arra akarok kilyukadni, ha a vírus már bennem volt több éve, akkor elvileg már a vérből ezt kimutható lett volna?A többieknek írnám, hogy nekem a fertőzés lezajlása után lett egy húgycsőgyulladásom, ami kb 10 napig tartott.Immunerősítőket szedtem, meg 3 npig kamilla ülőfürdőt csináltam, és a ph, hogy beálljon a Sába intimszappant használtam.Amúgy az orvos azt mondta, hogy örüljek neki , hogy a herpesz 1-em van, mert ez ritkán okoz gyakori kitörést.De én kb 5 hete eszem a Lisin-t a C a B6, B12-t, és a Cinket, mellette propoliszt, és eleinte csináltam a teafaolaj ecsetelést, +szódabikarbónát rászórtam+sós ülőfürdő.Na ezek együttesen nekem kb 6 hét alatt tüntették el, ezt a szörnyűséget.
167. Csaba-2
2015. aug. 31. 05:35

További gyógyulást kívánok!


Az immunrendszeredet neked is éppúgy erősítened kell, mint a herpeszeseknek. Erre vonatkozó tanácsokat itt is olvashatsz a korábbi hozzászólásokban.


Most, nyár végén rengeteg zöldség és gyümölcs van. Próbálj meg napi 40 deka gyümölcsöt és min. 20 deka zöldséget elfogyasztani, és naponta két pohár frissen facsart zöldség vagy gyümölcslevet inni. A többi dolog mellett ez a leghatékonyabb, amit tehetsz az ügy érdekében.

166. Szilu27 (válaszként erre: 165. - Csaba-2)
2015. aug. 30. 17:31

Igen, nekem most az van. Szerencsére már múlóban. A múlt héten mikor kezdődött, egy egyszerű hátfájjásal, napokig nem bírtam aludni. Nagy fájdalmaim voltak, de most már szépen gyógyul. Kaptam rá drága gyógyszert Telviran 800mg, melyből napi 5x1-et kellett bevenni, komplex B vitamint,és a piros fertőtlenítős ecsetelőt. de most már elég szép. Bal oldalon a gerincemtől a mellem alatt egy tenyérnyi sávban végig volt/van.


Bocsánat,hogy ideírtam, de az ővsömörös fórumrészbe már 5 éve nem írtak.

165. Csaba-2
2015. aug. 28. 06:34

Nem tudom, mivel még nem volt övsömöröm.


Mindenesetre elég fájdalmas tud lenni, főleg az első időszakban, amíg a szervezet nem tanulja meg a védekezést.


Egyébként az övsömör és a HSV rokon vírusok. Az előbbit a herpes zoster okozza, ami a bárányhimlőn átesett emberek vérében van jelen, és később, az immunrendszer gyengülésekor előtörhet.

164. Szilu27
2015. aug. 27. 14:25

Sziasztok !


Ez is olyan fájdalmas, mint az ővsömör?

163. Csaba-2
2015. aug. 23. 07:03

Úgy látom, az utóbbi időben elég aktív volt a fórum, így megpróbálok összefoglalva reagálni a leírtakra:


Az első probléma a kitörések jellege/minősége/intenzitása. Nos, ez nagyon változatos, mert több tényezőtől függ, így nem lehet rá sablont felállítani.

Ha valaki jó immunrendszerrel rendelkezik, akkor az első általában nagyon brutális (láz, nyirokcsomó duzzanat, sok hólyag), a többi viszont egyre enyhébb, és a gyakoriság az idő múlásával csökken.

Az eddig felsorolt esetek teljesen normálisak, azaz egészséges immunitásra utalnak. Én boldog lettem volna, ha pl. évente egyszer vagy kétszer lettek volna tüneteim, és akkor is, ha mondjuk negyedévente.


A lényegre térve: ha gyenge az immunrendszer és hirtelen, intenzíven bújnak elő a vírusok, általában akkor jellemzőek a kísérő tünetek (bizsergés az idegpályák mentén, viszketés stb.), míg egy olyan embernél, aki már több fertőzésen átesett, mindenféle előzmények nélkül is előtörhetnek – általában enyhe lefolyással.

Az a jó tendencia, ha csak kis területen jelenik meg, már nem hólyagosodik fel, legfeljebb egy kis piros folt alakul ki, és hamar eltűnik. Ez az állapot az, ami már közel van az abszolút védelemhez. Erről már többször írtam, így most nem ismétlem magam.


A másik téma a fertőzés. Sajnos, tudomásul kell venni, hogy ez a vírus nagyon intelligens, és az esetek változatossága miatt itt sem lehet sablonokban gondolkodni. Míg az egyik ember tünetmentesen nem fertőz, addig a másik igen.

Az biztos, hogy a kitörések alkalmával mindeni átadhatja, és az is, hogy gumi óvszerrel meg lehet védeni a partnert, ha szakszerűen használják. Itt nagyon fontos, hogy ne legyen leborotválva egyik fél fanszőrzete sem, mert ez „felülírhatja” az óvszert. Az összeérő bőrfelületek – pláne, ha apró sebek vannak rajtuk – átadhatják a vírusokat.


Minjolának teljesen igaza van abba, hogy sok legenda kering a herpesszel kapcsolatban, de talán épp azért is van ez így, mert nagyon különbözőek a tapasztalatok - mivel sokfélék vagyunk, és sokféleképp kezeli szervezetünk a betegséget.


Ami az orvosokat illeti, sajnos nem mindegyik áll a szakmája csúcsán, így kár lenne bármelyikben is vakon megbízni. Nekem pl. egyikük azt tanácsolta, nyugodtan éljek nemi életet óvszer nélkül is, mert a labor eredmény lezárt fertőzést mutatott… (Közben persze voltak tüneteim bőven).

A másik nem tudta, hogy a vírus hol bújik meg, és hogy nem lehet a tudomány jelenlegi állása szerint teljesen kiirtani.


Mindkét orvos egyébként kiváló szakember volt a maga területén, csak éppen a mikrobiológiában nem volt elég járatos, mivel nem túl gyakran találkozott ezzel a problémával. Ez egyfelől természetes is. Minden szakmában így van.

2015. aug. 20. 14:51
Szia. 27.ére van idopontom de jobb lenne hamarabb tudni... neked mik a tapasztalataid? Ha nincs kiujulas es ovszert használunk remelem nem fogom meg fertőzni a partnerem....
161. Minjola
2015. aug. 20. 09:24
Szia, azt ajánlom, hogy a nőgyógyászod kérdezd meg. Konkrét válaszokat fog adni, és nem városi legendákkal rémísztget.
2015. aug. 19. 19:25
Én csak arra lennék kíváncsi hogy mennyi az esélye annak hogy meg fertőzöm a parnerem ha nincs tünetem és óvsuert használunk... nagyon félek nem akarom senkinek se tovább adni és már kb elolvastam az összes angol es magyar oldalt is...Néhol azt írják hogy így nem lehet néhol meg azt hogy valaki annak ellenére is meg fertőződött hogy óvszert használtak. Mondjuk azt nem írják le hogy voltak e tünetei a partnernek vagy nem , genitalisan vagy orálisan kapta el... úgy hogy csak ezen tudok kb gondolkodni de nem nagyon tudok magamnak választ adni.
2015. aug. 19. 17:02
Micóka93 köszönöm szépen a válaszaid! Kevésbé vagyok ideges, amíg eljutok dokihoz :)
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook