Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
248. Csaba-2
2016. szept. 29. 13:54
Arra szeretnék kérni minden olyan kedves fórumozót, aki használja/használta a zapper-t, ossza meg itt a többiekkel a tapasztalatait! Köszönöm!
247. lola761902 (válaszként erre: 246. - Csaba-2)
2016. szept. 16. 20:14
Csaba írtam neked privát üzenetet!
246. Csaba-2
2016. szept. 11. 06:49

A parlagfűvel kapcsolatban még engedjétek meg, hogy néhány gondolatot megosszak veletek.


Sokan nem tudják, mennyire sokoldalú gyógynövényről van szó, amelynek hivatalos megítélése mind a mai napig nagyon egysíkú.


Az valóban igaz, hogy bizonyos körülmények között (szennyezett levegő és/vagy rosszul működő immunrendszer) okozhat allergiát, de ezért nem elsősorban a növény a felelős. Sokkal inkább a mai életmód (élelmiszer adalékok, vegyszerek, elektroszmog, rossz levegő és víz stb) vezet fogékonysághoz, hiszen pl. 100-200 évvel ezelőtt jóformán nem ismerték az allergiát, pedig akkor is volt parlagfű bőven.


Magyarországon Weixl-Várhegyi László, dr. Kmeth Sándor és prof. dr. Dávid Tamás szokott foglalkozni ezzel a növénnyel. Korábban az "istenek táplálékának" is nevezték, olyan sokrétű a hatása. Többek között gyomor- és bélhurut, egyéb gyulladások, fertőzések, rossz közérzet, rák, potenciazavarok és - meglepő módon - parlagfű allergia ellen is ajánlják.


Weixl-Várhegyi szerint a parlagfű növényi őssejteket is tartalmaz.


Ide is másolok egy cikkhivatkozást a témáról:

[link]


Természetesen én magam is kipróbáltam már a parlagfüvet. Egyik nyáron (még virágzás előtt) összegyűjtöttem egy csomót, árnyékos helyen megszárítottam és porrá őröltem. Ezt a port vízzel elkeverve fogyasztottam kb. 3 hónapon keresztül. Eleinte tartottam tőle, hogy valami baj lehet, de később rájöttem, hogy az égvilágon semmit sem árt. Sőt, kifejezetten jól éreztem magam.


Szerintem allergiások is kipróbálhatják, mert ha még virágzás előtt szárítják meg, nem érintkeznek a pollenjével. Az immunrendszer támogatása miatt pedig a herpesznél is jó segítség lehet.

245. Csaba-2
2016. szept. 8. 17:09

Őszintén szólva, már vártam a kritikát, bár ezen a fórumon (hál 'Istennek) eddig még nem volt igazán részem benne.


Mindenesetre szeretném arra kérni a fórumozó társakat, hogy minősítés nélkül, a kellő tiszteletet megadva szóljanak hozzá egy-egy felvetéshez. Az olyan megjegyzések, mint "hülyeség, marhaság, gyökér vagy" stb.) nem illenek a kulturált eszmecseréhez, és inkább hátramozdítanak.


Én nem kívánok Édivel vitatkozni, mert egyrészt vannak dolgok, amelyekben igaza van (pl. a lelki tényezők, a hozzáállás és a hit fontossága), másrészt pedig megértem az elkeseredettségét.


Ugyanakkor - úgy gondolom - egy vagy néhány szomorú eset alapján kár lenne a "fürdővízzel együtt a gyereket is kiönteni".

Ahányan vagyunk, annyi félék vagyunk, és nem jó minden kezelés mindenkinek. A rák alternatív gyógyítása egyébként nagyon eredményes, egyes magánklinikák 60-80%-os sikert könyvelhetnek el - mindenféle mérgező gyógyszer és veszélyes beavatkozás nélkül. Most hosszú lenne felsorolnom, milyen egy használható protokoll, de az onkopszichológiai segítség, a léböjtkúra, az intravénás nagy dózisú C-vitamin, a (rodanáz enzimszint bemérése után adagolt) laetril (B17) és az oxigénterápia nélkülözhetetlen. Ezek nélkül tényleg nem sokat érnek az általad említett kezelések.


Véleményem szerint a természetgyógyászat nem kuruzslás, hanem egy nagyon komoly szaktudást igénylő gyógyászati rendszer, amelynek ősi gyökerei is vannak.


Épp a parlagfű és az allergia kapcsán lehet észrevenni az életkörülmények/életmód és a betegség közötti kapcsolatot. Minél civilizáltabb ugyanis egy társadalom, annál gyakoribb a rák, a magas vérnyomás, a cukorbetegség és az allergiák.

Ha nem így lenne, akkor nem épp a (legfejlettebbeknek számító) angolszász országokban lenne a legtöbb allergia - ahogy Édi is rámutatott. Ezzel párhuzamosan egyes természeti népek (pl. az abházok vagy a hunzák) rendkívül egészségesek, hosszú életűek. A hunzáknál a rák teljesen ismeretlen. Ezek vitathatatlan tények. (Javasolnám J. Robbins erre vonatkozó könyvét. Mivel itt nincs helye reklámnak, nem írom le a címét, de meg lehet keresni az interneten).


Ugyancsak nem lehet kétségbe vonni, hogy a parlagfű pl. 200 évvel ezelőtt is vígan virágzott, mégsem volt senki sem allergiás. Vajon miért nem? Részben azért, mert nem volt ennyi civilizációs ártalom, részben pedig azért, mert a parlagfű pollenjét körbeveszi egy védőburok, ami csak szennyezett városi levegőben oldódik le róla. Egy alkalommal budapesti parlagfű allergiás gyerekeket vittek ki vidékre, ahol parlagfüvet szedtek, csokorba is kötötték, de egyikük sem lett beteg tőle. Majd csak akkor, amikor beértek a városba, mert a kezükben levő növények pollenjéről leoldódott a védőburok.


Visszakanyarodva a herpeszhez, szerintem is mindent ki lehet próbálni, ami nem árt. Kinek ez, kinek az válik be. Van olyan is, akinek semmi sem - sajnos. De a reményt nem szabad feladni, sem kioltani senkiben, hiszen a hit alapvető fontosságú a gyógyulás érdekében.


A gyógyszerek is lehetnek hasznosak adott esetben. Ha valaki pl. gyermeket szeretne, és a fogantatásig - természetszerűleg - óvszer nélkül akar szeretkezni. Ilyenkor - ha férfiról van szó - nagy valószínűséggel nem fogja megfertőzni a partnernőjét, így a gyerek sem fog megbetegedni a szülés során.


Ugyanakkor a vírus egy idő után ellenállóvá válik egy-egy készítménnyel szemben, és a szer teljesen hatástalan lesz. Ha ez pl. Magyarországon az aciklovirrel történik meg, csak a famciklovir marad, ami viszont megfizethetetlenül drága.

Hosszú távon tehát szerintem csakis az alternatív módszerek jöhetnek számításba.


A Rife-mikroszkópot egyébként megnézhetitek itt: [link]

244. Édi982 (válaszként erre: 243. - Jully)
2016. szept. 7. 22:40
Meggyógyulni, vagy csapódni egyik kuruzslótól a másikig... Te választassz!
243. jully
2016. szept. 7. 20:58
Mindenre van példa és ellenpélda is. Sajnálom, ami édesanyáddal történt. Ez a betegség viszont nem halálos, úgyhogy pont elég, ha addig segítenek vkinek a lehetőségek, amíg hisz benne. És ez akár a gyógyszer is lehet, akár bármi más..
242. Édi982 (válaszként erre: 241. - Lola761902)
2016. szept. 7. 20:33

Ezek a csodamasinák, meg homeopata és egyéb csodaszerek is csak ideig óráig segítenek.Addig amíg hiszel benne.Sajnos, vannak lelkiismeret nélküli kufárok akik az elkeseredett embereket kihasználják. Anyám daganatos beteg volt három éve meghalt. Vele n már ezt az iskolát kijártam. Biorezonancia, életerő vitamin, mágnesrezonancia, csodagomba, nem túzok, milliós tétel volt amit ezekre kifizettünk teljesen értelmetlenül.

Magadban keresd azerőt meg a gyógyulást.

Én olyan súlyos parlagfű allergiában szenvedtem, hogy augusztus végén, szeptember elején a taknyomon csúsztam mint a csiga....

A párom orvos volt, és egy tudományos konferenciára elkísértem. Beültem egy előadásra amgy a környéken kirándulgattam a többi orvosfeleséggel. Az előadás az allergiáról és anak lelki hátteréről szólt. Tudtad?, hogy angol nyelterületen a hat évnél fiatalabb gyerekek első számú halálozási oka a mogyoróallargia? Nagyon érdekes, hogy semmi nem köti össze ezeket az országokat az angol nyelven kívül.... Más az éghajlat, más rasszok lakják. És ezt nem lehet mondani hogy csak bebeszélik maguknak a gyerekek hogy ők mogyoróallergiásak hiszen valóban meghalnak... Nálunk ugyanez van a parlagfűvel... Tíz évvel ezelőttig a kutya se hallott a parlagfűről meg a parlagfűallergiáról. Pedig az első világháború idején került be amerikából a búzasállítmányokkal Fiumei kikötőn keresztül. Amióta felkapta a média és augusztusban a csapból is a parlagfű elleni harcról készült riportok folynak népbetegség lett a parlagfűallergia....

Én ezután az előadás után ELHATÁROZTAM, HOGY NEM LESZEK PARLAGFŰALLERGIÁS!!! ÖT éve egy szem gyógyszert nem vettem be és semmi tünetem sincs.

Erősísd meg magad, mielőbbi gyógyulást kívánok! De százezer forintos eszem-faszom kütyütől nem fogsz meggyógyulni az biztos.

241. lola761902 (válaszként erre: 239. - Édi982)
2016. szept. 7. 12:26
Kedves Édi982!Te szakértő vagy a témában???Akinek ilyen problémája van szerintem minden lehetőséget kipróbál hogy javuljon a helyzete!Esetleg van ötleted még mit tehetnénk??Gyógyszerek ideig óráig segítenek csak!
240. lola761902 (válaszként erre: 236. - Csaba-2)
2016. szept. 7. 12:22
Bocsi rosszul irtam,160000ft+35000 a lábelektróda,ugyanazt néztem a Ravo zappert!
239. Édi982 (válaszként erre: 220. - Csaba-2)
2016. szept. 7. 12:10
A homeopátia is csak egy humbuk.
238. Édi982 (válaszként erre: 237. - Csaba-2)
2016. szept. 7. 12:05
Ez hülyeség....
237. Csaba-2
2016. szept. 7. 11:22

Elfelejtettem még megemlíteni, hogy a zapper-hez szoktak ajánlani egy könyvet Hulda Clark-tól - ahogy Te is említetted.


Dr. Hulda Clark egy amerikai fiziológus és zoológus asszony volt, aki biofizikát és sejtfiziológiát tanult Minnesota-ban. Tulajdonképpen Royal Raymond Rife találmányát fejlesztette tovább. Rife a múlt század elején olyan mikroszkópot fejlesztett ki, amit még a mai legfejlettebb elektronmikroszkópok sem tudtak túlszárnyalni. A gép segítségével mind a baktériumokat, mind a vírusokat "élőben" azaz "működés közben" lehetett látni, de ez még nem minden. A mikroszkóp kimutatta a körülöttük levő mentális energiamezőt is (különböző színekben), és ezeknek pontosan be tudta mérni a rezgésszámát.


Rife rájött, hogy ha épp akkora frekvenciát juttatunk a szervezetbe, mint amekkora ezeknek a rezgésszáma, akkor meg lehet semmisíteni őket. Kivéve a bélrendszerben és egyéb "szigetelt helyeken" élősködőket, mert az ottani árnyékolás miatt a sugárzás nem tud maradéktalanul érvényesülni.


Persze sokan támadták Rife-ot, később felrobbantották a laborját, őt pedig lehetetlen helyzetbe hozták. Ha akkor megfelelő támogatást kapott volna, most talán ennek a fórumnak sem kéne léteznie...


Rövidre fogva a szót, sok sikert mindenkinek a zapper-hez!

236. Csaba-2
2016. szept. 7. 11:05

Szia Iola!


A 16 ezer forint nem rossz ár érte, ha a megfelelő frekvenciát be tudod állítani rajta. Viszont csodálkozom, hogy a lábelektróda dupla annyiba kerül...? Nem írtál el valamit?


Amit én szeretnék megvenni, az a Ravo zapper. Ennek kb. 150 ezer az ára, de használtan hozzá lehet jutni kb. 80 ezerért.


A lényeg mindenesetre az, hogy legalább 365 Kiloherz-et tudjon. Ez alatt semmit nem ér a herpeszre.


Korábban én is vettem egy egyszerű készüléket 10 ezerért, de az égvilágon semmit nem ér. Alacsony, állandó frekvencia, beállítási lehetőség nélkül. Az ilyenre nekünk kár áldozni.


Mindenesetre próbáld ki először az általam javasolt rezgésszámot, Ha esetleg nem kielégítő az eredmény, kísérletezhetsz más frekvenciákkal is. A használati utasításban biztosan találsz tippeket, de ha mégsem, akkor az interneten van erre vonatkozó táblázat.

235. lola761902 (válaszként erre: 234. - Csaba-2)
2016. szept. 6. 10:59
Szia Csaba!Én nem nagyon értek a zapperhez,olvasgattam róla,tegnap beszéltem egy forgalmazóval.Amit érdemes lenne megvenni az 16000ft+35000 hozzá a lábelektróda.Azt mondta segít beállitani a frekvenciát.Adnak hozzá valami könyvet útmutatónak?Vagy van még pluszba hozzá valami amivel be lehet mérni??Mert ez már így is rengeteg pénz lenne,persze az ember egészsége a legfontosabb.
234. Csaba-2
2016. szept. 6. 10:30

Sziasztok, Iola és Jully!


Úgy látom, a ti tapasztalataitok is tipikusak. Iola pl. a Telviranról írja, hogy nagyon jó volt egy ideig, viszont utána újra előjött a herpesz.


Ez így is van. Ha átböngészitek az eddigi hozzászólásaimat, ugyanezt olvashatjátok.

Sajnos, abban sem vagyok biztos, hogy az egy éves kúrának lenne értelme,legfeljebb egyes esetekben. Olyankor, ha pl. valaki addig nagyon egészségtelenül élt, majd változtatott az életmódján. Ilyenkor a szabad vírusok kipusztítása és az immunrendszer megerősödése után valóban előfordul, hogy szinte sohasem vagy csak nagyon ritkán tér vissza a betegség. De általában a kezelés után újra felbukkan, mert a gyógyszer a betokozódott (ún. alvó) vírusokat nem képes elpusztítani. Épp ezek megsemmisítése lenne a kulcsa a teljes gyógyulásnak.


Az eddigi hivatkozásaimban beletekinthettek az erre irányuló kutatásokba is. (Bryan Cullen és Jennifer Lin Umbach).


Jully nagyon okosan látja: jelenleg tényleg csak a természetgyógyászat képes tartósan és hatékonyan felvenni a herpesz elleni küzdelmet. Ha kitisztítjuk a szervezetünket, megerősítjük az immunrendszerünket, akkor akár hosszú évekig tünetmentesek maradhatunk. Előfordulhat, hogy nagyon ritkán fog csak előjönni a betegség, és akkor is szerény mértékben.


Amint korábban is írtam, a hozzánk időben legközelebbi megnyugtató megoldás két terápiás (ún. intelligens) vakcina lehet, amelyek nem csak megelőznek, hanem gyógyítanak is. Az Ian Frazer félét tartom jobbnak, de mindkét fajta már fázis 2-ben van. (Ez nagyon biztató, mert kb. 5 éven belül piacra kerülhet az anyag).


A zapper szintén jó megoldás. Tényleg drága, de ha sikerül vele tünetmentességet elérni, akkor már nagyot nyertünk. Én is szeretnék venni egyet, de még nem jött össze rá a pénz.

Ennél csak az a fontos, hogy az ember pontosan eltalálja a saját vírustörzse rezgésszámát.


A HSV-2 nél a következő a javasolt kezelési protokoll: kezdő frekvencia: 353,9 KHZ, második frekvencia: 362,9 KHZ, harmadik frekvencia: 360,3 KHZ. Általában minden szakaszhoz három percet javasolnak, de én úgy tapasztaltam, hogy sokszor ez nem elég, hanem háromszor tíz perc szükséges.

(Egyszer kaptam egy készüléket kipróbálásra, onnan tudom. Akkor nem is jött elő).

233. lola761902 (válaszként erre: 232. - Jully)
2016. szept. 5. 17:58
Köszi hogy írtál!Nálam úgy látszik fordított a helyzet,évek óta van de régebben max évente 3x jelent meg,az utóbbi időben 2 hetente....még egy normális orvost se sikerült találnom,most már egy zapper készülék vásárlásán gondolkodom,bár az ára nagyon húzós de hátha segít,itt olvastam a korábbi hozzászólásokban róla.
232. jully (válaszként erre: 231. - Lola761902)
2016. szept. 5. 16:58

Kedves Lola!

Én nem vagyok egy nagy szakértő, viszont, érintettként, sokat olvastam a témában. Komoly orvosi értekezéseket is. Az egy éves antivirális szer szedése javasolt a gyakori herpeszes kitörések esetén, minimális hozzászokási kockázattal. Számomra az nem egyértlemű, hogy utána mi a javaslat... Én mindenesetre az alternatív gyógyászat felé fogok fordulni, mert ezeknek a gyógyszereknek a hatása nagyon rövöd időre szól. Egyetlen tartósabb eredményt a famciklovir tartalmú készítményekkel értek el. Annak viszont az ára horror.

Én is nagyon kíváncsi vagyok a régóta küzdők tapasztalataira. Pl. tényleg enyhülnek a tünetek, növekszik a tünetmentes időszak?

2016. szept. 4. 08:38

Kedves Mindenki!

Márcuisban szedtem telvirant,augusztus végéig voltam herpeszmentes...akkor nagy dózisban szedtem a lizin kapszulát,másfél hét után újra előjött.Nagyon megvisel testileg lelkileg.Telvirant nem merem feliratni mert attól tartok hogy esetleg nem fog használni egy idő után.Epavir esetleg hatásos lehet?Minden tanácsot szívesen fogadok.

230. Csaba-2
2016. júl. 13. 07:09

Átgondoltam én is a dolgot kicsit alaposabban.


Itt tulajdonképpen arról van szó, hogy fizetsz egy összeget, amiért megadnak neked egy táplálékkiegészítő-listát. Utána beszerzed a szükséges anyagokat (ki tudja, mennyiért), beszeded, és várod a hatást. Ha nem vagy megelégedve, visszatérítik ugyan a vitaminlistáért befizetett pénzt, de a táplálékkiegészítőkért kiadottat semmiképp, hiszen azokat más cégektől veszed meg.


Kérdés még az is, hogy ezek az anyagok csak a szabad vírusokra hatnak, vagy a betokozódottakat is elpusztítják. Ha ugyanis ezek érintetlenül maradnak, akkor ugyanúgy állandóan szedni kell a vitaminokat, mintha gyógyszert szedne az ember.

229. Rolando
2016. júl. 12. 21:35

Szerbusz Csaba, eszt a videot amit csatoltal, vegigneztem kb fel evvel ezelott, de oszinten , nekem nagyok marketing-os dolognak tunik, nem nagyon hiszek ezekbe a konyv rendelesegbe, de mondhatom en is kivancsi lennek hogy tenyleg kiprobalta e valaki, es hatott e....

A Jan Frazer fele vacccinarol sajnos mar majdnem egy eve semmi uj info nem jelent meg.Csak annyi hogy Phase 2-be van a tesztelese.

228. Csaba-2
2016. júl. 12. 17:39
S hogy el ne felejtsem: van itt még egy érdekesség, egy természetes vírusirtási protokoll. Ha valaki belevág, mindnyájan örülnénk, ha megosztaná velünk az eredményt: [link]
227. Csaba-2
2016. júl. 12. 17:37

Köszi, Ronaldo, végignéztem a filmet. A megoldás ugyan nem teljes, mégis minden apró előrelépésnek örülnünk kell.


Az oltóanyag elsősorban megelőzésre jó, de a vírushordozóknak is enyhíti a tüneteit. Kevesebb lesz a kitörés, kevesebb gyógyszert kell szedni stb. Ami még érdekes, hogy a vírusürítést is csökkenti, és ezzel az átvitel veszélyét mérsékli.


Szerintem nagyobb eredményt várhatunk az Ian Frazer-féle intelligens vakcinától. (Állítólag annak 95%-os a megelőzési és tünetcsökkentési potenciálja).

226. Rolando
2016. júl. 11. 19:20
225. Csaba-2
2016. máj. 23. 11:46

Megértelek, mert én is hasonló helyzetben voltam, amikor szembesültem a betegséggel. A herpesz megjelenését lefedő öt éves tartományban az akkori két barátnőm szűz volt, mindkettőnek én voltam az első férfi az életében, és mindketten mentesek voltak mind a száj- mind a genitális herpesztől. Egyszerűen felfogni nem tudom, honnan kaphattam el...


Valóban sok mindent írnak a betegségről, én is elolvastam mindent. Van olyan elmélet is, miszerint a kutyában élősködő ascaris féreg bekerül az emberbe, és ennek hatására "keletkezik" HSV-vírus. (Kicsit meredek elmélet, hiszen a vírus - jelenlegi tudásunk szerint - nem keletkezik, hanem adott, és valahonnan be kell kerülnie a szervezetbe).


Ha viszont a hivatalos elméletet vesszük elő, akkor pl. uszodában nem lehet herpeszt kapni, mert a fertőzéshez valamilyen testváladéknak kell a véráramba kerülnie. A vírusfertőzésekre általában jellemző, hogy egyszerre több milló/milliárd kórokozó kell a megeredéshez. A limitnél kevesebbel az immunrendszer elbánik.


Szerintem Te nem az uszodában fertőződtél, hanem a szülés során kaptad el édesanyádtól. Talán őt is meg kéne vizsgáltatni, mert a genitális herpesszel fertőzöttek kb. 60%-a semmiféle tünetet nem produkál. A HSV néha évtizedekig lappang, azután egyszer csak megjelenik...


A fentiekből adódik, hogy megfertőződhettél az előző kapcsolataidtól is, csak éppen nem tudtál róla.


A barátoddal való szexet sajnos óvszer nélkül nem lehet megoldani, hacsaknem vállalod, hogy egész életedben aciclovirt szedsz kisebb adagban. Tudom, hogy nálad nem jöhet szóba ilyesmi, de a legjobb egy másik vírushordozóval kapcsolatot kialakítani.


A gyógyítást illetően sajnos nem sok jóval tudlak biztatni. A Duke Egyetemen dr. Brian Cullen-ék tartanak talán legelőbbre a virális genom kiirtásában, de még ők sem tudták az utolsó lépést megtenni.


A legközelebbi kézzelfogható eredmény dr. Ian Frazertől várható, ha néhány éven belül megjelenik a már fázis-II-ben levő intelligens vakcina, ami nem csak megelőz, hanem úgy alakítja az immunrendszert, hogy szinte soha nem tud a vírus "labdába rúgni".


A saját tapasztalataimat elolvashatod a hozzászólásaimban, a vonatkozó szakanyagokat pedig idemásolom:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Dr. Cullenék kutatásai röviden:


November 2015

My laboratory continues to collaborate with the laboratory of David Bloom, at the University of Florida, and the biotech company Editas, located in Cambridge, Massachusetts, to develop a treatment that will destroy latent HSV genomes and fully cure HSV-induced disease. After much effort, we have now focused on the Cas9 gene encoded by Staph. aureus (SA) as the ideal DNA editing enzyme for use in these studies. In particular, the SA Cas9 gene is only ~3,200 base pairs (bp) in size and this has allowed us to design fully infectious but replication-incompetent viral vectors based on adeno-associated virus (AAV), which represents a highly efficient in vivo delivery system but only has a packaging limit of ~4,800 bp. We have now built and tested several AAV-based vectors, each expressing the SA Cas9 protein, as well as two HSV-1-specific guide RNAs, that are being tested for efficacy in latently HSV-1-infected mice. Our initial goal is to focus on the development of AAV-based SA Cas9 expression vectors as a treatment for HSV-1 induced keratitis, which leads to loss of vision in a significant percentage of infected patients, as a proof-of-concept that this approach can indeed target and destroy HSV-1 DNA genomes in vivo. If successful, then this approach could be readily extended to other latent or active infections caused by HSV-1 and, especially, HSV-2. A review article describing this treatment strategy, and explaining how it works, was recently published by my group: Kennedy & Cullen Virology 2015

September 2014

We have recently extended our efforts to cure HSV infections by developing DNA editing enzymes as potential HSV treatments. I refer to these as “smart bombs” that can cleave the HSV-1 genome, and destroy the latent virus, if delivered to latently infected neurons using viral vectors. The only viral vectors that really make sense at this point are based on adeno-associated virus (AAV), which has been successfully used in gene therapy trials in humans. The big advantage of AAV is that you can get very high levels of virus—up to 10 billion infectious units per milliliter—and the Bloom lab has clearly shown, using an AAV that expresses green fluorescent protein (gfp), that he can infect essentially every single neuron in the trigeminal ganglia where HSV-1 establishes latency. The problem is that the AAV packaging size, that is the amount of DNA that it can fit into its viral capsid, is only ~4,600 bp.


Our initial efforts to use gene editing to destroy HSV-1, while very successful, used either transcription activator-like endonucleases (TALENs) or bacterial editing enzyme of the CRISPR/Cas9 family, derived from Streptococcus pyogenes (SPy), both of which work well but have size issues. The TALENs work as heterodimeric DNA binding and cleavage enzymes and, while AAV can package one TALEN, it cannot package two. The SPy Cas9 gene is so large that even on its own it is too big for AAV.


So, my long-term collaborator David Bloom and I have taken two approaches. On the one hand, we have generated AAVs that express one or the other TALEN and have generated viral stocks of each. We intend to mix these two stocks and then use the mixture to infect the trigeminal ganglia in mice at high levels of virus such that each neuron should be infected by both AAVs, allowing expression of the TALEN heterodimer and HSV-1 cleavage. These experiments are now in progress in latently HSV-1 infected mice in the lab of Dave Bloom at the University of Florida.


The second approach we have taken is to identify Cas9 proteins encoded by other bacteria that are highly active but small enough to fit into AAV. The one we are currently focused on is derived from Neisseria meningitidis (NMe). This Cas9 gene is only 3,200 bp in size, well below the 4,600 bp cutoff, and works well. Nevertheless, we have now cloned this into AAV, where it is well expressed, and sent it off to Dave Bloom to put into mice. While these are being tested, we are also testing Cas9 genes we have isolated from other bacteria and we are in the process of establishing a collaboration with a biotech company that focuses on the use of Cas9-derived DNA editing enzymes in the treatment of human disease. I have visited their headquarters and they have stated that they are enthusiastic about working with us on the goal of using Cas9 to cure HSV-1 and, especially, HSV-2. Hopefully, this will allow us to move this project along more rapidly, using new resources provided by this company.


So, some progress has been made but we haven’t quite achieved full success. I’m very enthusiastic about the approach we are pursuing, because I really think this could be a way to actually destroy latent HSV genomes and lead to the cure we have all sought. I hope the next update will include the statement that we can at least cure mice! Once that is achieved, I think things will really start to move forward.

224. Salyien
2016. máj. 21. 14:53

Sziasztok!

Hát nem tudom,hol kezdjem...Soha nem volt száj herpeszem,és most kijött kb egy hete az intim zónámon...

22 éves nő vagyok,2 éve stabil párkapcsolatban,soha egyikünk sem lépett félre...Én vagyok a páromnak az első nő az életében A párom előtt 2 férfival voltam együtt óvszer nélkül,utána egyből kivizsgáltattam magam,doki rendszeresen lát...Sex előtt után fürdök...éS MÉGIS ÉN...

Anyukám nagy nehezen kinyögte,hogy nekem volt ilyen 4 évesen,a helyi uszodából összekaptam...

A netem mindenféle hülyeséget összeolvastam és szeretnék olyannal beszélni akinek VAN,HOGY EZZEL HOGY LEHET EGYÜTÉLNI,ÉS BIZTOSAN VAN RÁ VALAMI GYÓGYMÓD...mert egyszerűen romokban érzem magam...A tünetek enyhültek,kenem sokszor fürdök szedek vitamint,csak éppen ha rá nézek a barátomra sírni tudnék,hogy biztosan megfertőztem...Óvszerrel nem tudunk szeretkezni(nem,nem akarunk tényleg nem megy)Valaki tudna nekem egy pár támpontot adni?Köszönőm!

223. Csaba-2
2016. máj. 18. 13:24

Van még egy újabb személyes "felfedezés", amit szeretnék megosztani veletek.


Rájöttem, hogy az ezüstkolloid oldat nem csak úgy használ, ha megissza az ember, hanem a bőr alá fecskendezve is.


Amikor érzem, hogy kezd kijönni, és pirossá válik a bőrfelület, nagyítóval megnézem, hogy hol vannak a (még nagyon apró, szemmel szinte láthatatlan) hólyagok. Steril fecskendőbe felszívok pár tized milliliter ezüstkolloid oldatot, majd légtelenítek, és a hólyagoktól kb. 3 milliméterre vékony tűvel a bőr alá szúrok. Benyomom az oldatot, ami néha kicsit kellemetlen, de a hatás kárpótol: pár órával az "akció" után már elhalványodik a bőr, a hólyagok sárgából pirosra változnak, és kb. két nap után beszáradnak, a harmadik napon pedig begyógyulnak.


Hasonló az eljárás, mint a korábban általam említett édesgyökér teánál, viszont itt nem alakul ki másodlagos gyulladás a hatóanyagtól.


Arra viszont vigyázzatok, hogy minden steril legyen, és ne házilag készített oldatot használjatok.


A (gyári) ezüstkolloid oldat rendkívül tiszta, erős antibakteriális és antivirális hatással rendelkezik. Nem kell tartani felülfertőzéstől. A nagyon apró, nano-szemcsék rátapadnak a vírusok csápjaira, és megakadályozzák az ún. penetrációt. (Amikor a vírus behatol a sejtbe). Az így inaktivált parazitákat az immunrendszer elpusztítja.

222. Csaba-2
2016. máj. 8. 07:48

Az aciklovirt kb. öt évvel ezelőtt írta fel nekem az orvos. Akkor először egy három hetes kúrát javasolt úgy, hogy négy óránként kellett bevenni 200 mg-ot.


Mivel később kiújult a betegség, három hónapos kúrát tartottam csökkentett adaggal. Naponta 2 X 200 mg-ot kellett beszednem. Utána három hónapig nem jött elő, de később visszatért.


Ezek után a doktor széttárta a karjait, de újra felírta a szert, hogy szükség esetén éljek vele.

Ez így is történt, de éppen a többszöri, rövidebb (1-2 hetes) kúrákból adódóan a vírus teljesen ellenállóvá vált az aciklovirrel szemben. Még a korábbinál jóval nagyobb adagok is hatástalanok lettek.


Viszont a famciklovir teljesen visszaszorítja a vírust, ugyanúgy, mint annak idején az aciklovir.

Ezzel viszont már vigyázok, mert nem akarom, hogy ugyanaz történjen, mint az aciklovirrel. Másrészt a famciklovir rendkívül drága gyógyszer, és Magyarországon az acikloviren és a famcikloviren kívül nincs más alternatíva.

(Külföldön kapható még a penciklovir és a valaciklovir is).


Tehát mindenkinek azt javaslom, hogy csak akkor szedjen a herpeszre gyógyszert, ha nagyon indokolt. Inkább próbáljon ki más alternatívákat, mint pl. az immunrendszer erősítése, lelki okok tisztázása, homeopátia, zappelés stb.

221. Rolando
2016. máj. 6. 22:32
Szerbusz Csaba. mennyi ideig szedted legtobbet az aciclovirt?, es ha szedted, akkor miert hagytad abba?
220. Csaba-2
2016. máj. 5. 07:12
A homeopátiás szerek nagyon jó alternatívát jelenthetnek a herpesz visszaszorításában, ha eltalálják a neked megfelelő szert. A probléma ott szokott lenni, ha nem találják el. Reméljük, nálad be fog válni.
219. Csaba-2
2016. ápr. 28. 11:05

Még eszembe jutott valami a "minden sejtben jelen levő virális genomról", aminek szintén nem reménytelen az eltávolítása. Egy német kutatócsoportnak sikerült kitörölnie - egyenlőre csak egereken, és nem a HSV, hanem a HIV genomjának kivágásával.


Egy növényi enzimet alkalmaztak "génollóként". Itt megnézhetitek a kisfilmet:

[link]

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook