Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
243. ac1096844d (válaszként erre: 235. - Abe24d45e1)
2007. dec. 3. 18:00

"vannak emberek akik nem tudjak megertenni az iszlam vallas torvenyeit es sok mindent velle kapcsolatban.Es nem is fogjak tudni megerteni soha mert Allah Subhana lepecsetelte a szivuket ,es sukette tette a fuluket ,hogy ne ertthesek meg,mert nem akarjak megerteni,elboritotta a szemuket, hogy ne latthasak az o jeleitt ,mert nem hittek a profetaknak es elcsabitotta oket az evilagi elett utanni vagyakozas,a vagyon ..."


Ez egy, a bibliából egy az egyben átvett gondolat, csak ott a zsidókra vonatkozik, hogy miért is nem látták meg, hogy a Názáreti Jézus A Messiás.


Isten nem következetlen, s nem jelenti ki Magát ellentétes módon, márpedig a Bibliában és a Koránban megjelenő Istenkép nagyon távol áll egymástól. Legyen az a megváltás, az üdvösség, a Isten Fiúság, a kegyelem, az újjászületés, az istenhez való közeledés útja, stb, a két tan össze nem egyeztethető.

A biblia Mennyei Atyja Jézus személyén keresztül ismerhető meg, és erről a Jézusról maga az Atya állította, hogy a Fia.

Ellenben a Korán határozottan tagadja, hogy Istennek Fia lenne, vagy lehetne abban az értelemben, ahogy az Újszöv kijelenti.

Ahhoz, hogy ezt valaki meglássa, még csak hinni sem kell egyikben sem.

Az egyik hit/vallás kizárja a másikat, de nem zárja ki a másikban hívő személyt. Hogy a Korán hogy vélekedik a Krisztusban újjáteremtett hívőről, azt nem tudom.

Fura az is, hogy az újszöv. Jézus istenfiúságának tagadását antikrisztusi hitetésnek nevezi.

Szóval nagy az ellentét a két vallás között, az egyszer biztos.

242. 0148b688d6 (válaszként erre: 240. - Abe24d45e1)
2007. dec. 3. 18:00

Biztosan igazad van, egy-két dologban. De sohanem fogom megérteni a sógornőmet,miért kell az egészségét kockáztatni a vallás miatt? Mert ő azt teszi. Ugye van az egészéges böjt a keresztényeknél is-pénteken nem eszünk húst, Húsvét, húshagyó kedd, stb. sorolhatnám.- De a józan ész keretei között.Nem nézem le a vallásos országokat, sm az embereket, de mindennek van határa! A vallás nvében ne akarjanak rámkényszeríteni olyant,amit én magamtól nem tennék.Hangsúlyozom a vallás nevében, ha törvény,azt be kell tartani, bármelyik orzágba is megy az ember.

Lehet,hogy itt vannak részegek, k...ák, stb. de a mohamedánok között is nem egy-kettő ugyanúgy piál,csak dugiban -azt is látja Allah, nem? - , eljárnak a szeretőikez ha még van a 4 feleség után erejük, no meg pénzük...

Nekem nem szimpi ez a felfogás,hogy mindent vallási köntösbe bújtatnak.

241. 'szti
2007. dec. 3. 17:37

addig nincs bajom egyetlen vallás fanatikusaival, amíg:

1. engem nem akarnak megtéríteni

2. nem ölnek a vallás nevében

240. abe24d45e1 (válaszként erre: 236. - 0148b688d6)
2007. dec. 3. 17:18
Nem mohamedan mert az teves es rosz felfogas,mert nem Mohammed profetat [s.a.s.]magasztaljak hanem Istent o csak a vallast hozta el az embereknek:az iszlam vallast."....es ezzel kiteljesitettem irantatok a kegyelmemet es szamotokra az iszlamot mint vallas.Aki mas vallas utan vagyakozik az tolle nem fog elfogadtattni az itelet napjan....."[koran idezet]A ket napi bojt amit tart az is azt mutasa,hogy koveti a profeta szunnajat ,es nem hiszem hogy valaki azert fanatikus mert bojtol,szerinted egy muszlim miert bojtol?miert vallal magara akkora terhet megvonja magatol napkeltettol-napnyugtaig az evest es az ivast ,es att-erzi azt amit nap mint nap millio gyerek es no az eheseget ,a szomjat,a fajdalmat es a szenvedest ,Allah arcajaert bojtolnek,es az nekik mind jo cselekedettkent iratik fell.Hogy ki hogy tartsa be a vallast az mar az o sajat dolga es bunne ,mindenki az itelett napkor ugy hozzatik Allah elle ahogy megszuletett,es mindenki az o terhet fogja cipelni .Nem lesz senki aki a masik bunneert fog szenvedni, ki ahogyan gondoskodik ebben az eletben a tulvilagi eleterol ugy fogja viszont kapni.Es en szemely szerint orulok a sogornodnek hogy magara vallal ilyen terhet es bojtol,allah vezese a paradicsomban es konyitse meg az evilagi es tulvilagi eletett.Amugy amikor valaki keszul az eskuvore[polgarira] mindenki koteles elmenjen es orvosi vizsgalatokat meg-csinalni barmelyik orszagban ,es senkitol sem varnak el tobbet mint amire kepes,es hogy te nem tudnad elviselni hogy neked megszabjanak ezt-azt itt a kulombseg lattod hogy nyugaton neha az ferfi atveszi a noi szerepet es a no a ferfiet,majd par ev mulva valnak,es hogy ki hol tudd elni vagy hol akar az mar mindenkinek a sajat problemaja,ezert nem kell lenezni a vallasos orszagokat.Es itt nem lognak a reszeg emberek es a k....k az utcan fel mesztelen,vagy olyanokat csinalnak hogy ......!A keresztenyek is ha kicsit jobban odafigyelnenek a vallasukra, a profetajuk hagyomanyara akkor nem paraznalkodnanak,nem lopnanak ejjel-nappal,nem olnek meg a gyerekeiket ......lehetne sorolni meg nagyon sokaig.!van amin elgondolkodni.
239. 0148b688d6 (válaszként erre: 238. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 3. 16:23
Igen, de ha ezt én szóvá tettem - mármint megmondtam a véleményem az egészről, teljesen kibuktak.Godolom milyen erkölcstelen nő vagyok a szemükben. Nekem meg az ő abbéli felfogásuk erköslcstelen és undorító,hogy a férjem még másik 3 nőt k....gat.(igaz így is megteszi, de legalább csak 1 felesége van, ez is valami).
238. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 236. - 0148b688d6)
2007. dec. 3. 15:53

Aki ott szuletett, az szamara termeszetes a fanatizmus, a hit olyan formaja, hogy alarendeli magat mindenfele "magasabb" erdeknek, elvarasoknak, de aki nem, az nem ertheti azt meg. Szerintem.

Biztos mindenre van ertheto magyarazatuk, de van mindennek hatara, vannak dolgok, amiket egy europai felfogasu ember mar nem tud elfogadni, megszokni.

237. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 234. - Abe24d45e1)
2007. dec. 3. 15:48

Valoban nem nagyon ertem.

Nyilvanvaloan a ferfi ilyen esetben mindegyik felesegevel el hazaseletet. Ezt elfogadni, megszokni, szamomra furcsa es erthetetlen.

Jo, valahogy azt is el tudja sok feleseg fogadni, ha a parjanak szeretoje van, de megis.. .

236. 0148b688d6 (válaszként erre: 231. - 1a50c86bb0)
2007. dec. 3. 15:47

Igazad van. Az én férjem gyárilag mohamedán, itt él 25 éve Magyarországon.

Van egy sógornőm, aki már 2x járt Mekkában. Amióta máodszor volt és viszatért a saját országába, heti 2 böjtöt tart, csont és bőr, tiszta fanatikus lett.

Egy ismerősöm tegnap jött haza abból az országból. El akarta jegyezni a magyar menyasszonyát náluk is.

Ehhez el kellett volna menniük különböző vizsgálatokra-többek között AIDS szűrésre is.(Az idő rövidsége miatt nem került sor erre, na meg az eljegyzésre sem.

Kérdem én, a vallás nevében mindent lehet,akár az intim szférámba is belemászhatnak?

Ha én el akarok menni eg szűrésre, itt lehetőségem van anonym megtenni, ez mindenkinek a szuverén joga. nehogymár nekem megszabják,hogy mit lehet és mit nem.

Amikor tavaly kint voltam, megerősdött bennem,amit eddig is tudtam: soha nem tudnék egy vallásilag fanatista országban élni. Nekem az 1 hónap elég volt.

235. abe24d45e1 (válaszként erre: 232. - 0260f21e84)
2007. dec. 3. 14:32
Margarita nekem nem kellenek peldak ,tudod vannak emberek akik nem tudjak megertenni az iszlam vallas torvenyeit es sok mindent velle kapcsolatban.Es nem is fogjak tudni megerteni soha mert Allah Subhana lepecsetelte a szivuket ,es sukette tette a fuluket ,hogy ne ertthesek meg,mert nem akarjak megerteni,elboritotta a szemuket, hogy ne latthasak az o jeleitt ,mert nem hittek a profetaknak es elcsabitotta oket az evilagi elett utanni vagyakozas,a vagyon ....,"Az evilagi elett csupan csaloka jatek,!"Biztos vagyok benne hogyha tudnal igazi dolgokat az iszlamrol [nem tv.bol,ujsag,stb...-re gondoltam] maskep fognad fell a vallast es mas lenne a velemenyed.Tudtad hogy Magyarorszagon Ugyeszno van aki iszlam vallasu?biztos nem is gondoltattok ilyenre igaz?
2007. dec. 3. 14:17
Antea a ferfi szukseg eseten szokot ujra hazasodni csak,es lehet hogy hihetettlenek tunik neked de hidd el hogy vannak meg olyan nok is akik sajat maguk keresnek a ferjuknek masodik feleseget,es elfogadjak egymast es baratnok lesznek .Mert nem tudhatod lehet allah azert engedi a paradicsombam ...de lehet ezt te igy most nem erted meg.A muszlim nok nem a vagyonra mennek mint nyugaton es itt is ott a valasz a kerdesedre hogyha nem rendelkezik megfelelo oszegel akor nem megengedett hogy ujra nosuljon ,mert mibol tart el kett csaladott.Az iszlamban megvan mindenkinek a resze a vagyon orokleseben,hogyha a ferj meghall nem csak a feleseg es a gyerekei orokolnek hanem a szulok es testverek es a kozeli rokonok.....,de ez is csak az iszlamban van meg.Meg hogyha vegrendeletett hagy is akor sem egy szemely orokoli a vagyonat ,mert nem megengedett igy az iszlamban,csak hogyha mindenki lemond a sajat reszerol es a felesegnek attengedik Allah -ra hagyatkozva es tolle varni a jott....stb.Kedves Margaritta mindanyiunknak "EGY ISTENUNK VAN EZERT OTT IMADJUK ES HOZZA FORDULUNK SEGITSEGERT,ES HOZZA FOHASZKODUNK....."
2007. dec. 3. 14:17
Antea a ferfi szukseg eseten szokot ujra hazasodni csak,es lehet hogy hihetettlenek tunik neked de hidd el hogy vannak meg olyan nok is akik sajat maguk keresnek a ferjuknek masodik feleseget,es elfogadjak egymast es baratnok lesznek .Mert nem tudhatod lehet allah azert engedi a paradicsombam ...de lehet ezt te igy most nem erted meg.A muszlim nok nem a vagyonra mennek mint nyugaton es itt is ott a valasz a kerdesedre hogyha nem rendelkezik megfelelo oszegel akor nem megengedett hogy ujra nosuljon ,mert mibol tart el kett csaladott.Az iszlamban megvan mindenkinek a resze a vagyon orokleseben,hogyha a ferj meghall nem csak a feleseg es a gyerekei orokolnek hanem a szulok es testverek es a kozeli rokonok.....,de ez is csak az iszlamban van meg.Meg hogyha vegrendeletett hagy is akor sem egy szemely orokoli a vagyonat ,mert nem megengedett igy az iszlamban,csak hogyha mindenki lemond a sajat reszerol es a felesegnek attengedik Allah -ra hagyatkozva es tolle varni a jott....stb.Kedves Margaritta mindanyiunknak "EGY ISTENUNK VAN EZERT OTT IMADJUK ES HOZZA FORDULUNK SEGITSEGERT,ES HOZZA FOHASZKODUNK....."
2007. dec. 3. 13:52

En ezeken meg sem lepodok, hozzatartozik a kulturahoz,tarsadalmi berendezkedeshez, szerepekhez,stb. Vszinu, soha nem is fogom megerteni, de nem azert mert ez iszlam, en meg nem.

En inkabb azt nem ertem, hogy jon egy ember ahhoz, hogy o buntethessen, nyilvanosan alazhasson, fajdalmasan kinozhasson, s kozben konyvekre hivatkozik. Kisse felre van ertelmezve.

Csak meg egy peldat Viragnak, Jezus neveben.

Olaszorszagban pl tokre elhultek az emberek, hogy nalunk a Jezuska hozza az ajandekot. Ez szentsegtelen, nem alacsonyithatjuk ennyire le. Szerintuk. (ott a telapo hozza, mint szinte mindenhol) Most akkor korbacsoljanak meg minket? Nyilvanosan kovetelve?

231. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 230. - Prischilla)
2007. dec. 3. 12:10
Ez igy szep es jo, na de azert a feleseget ha megkerdeznek, szerinted melyik olyan hulye, hogy belemegy a ferj tartson el meg egy csaladot (vallaljon ujabb gyerekeket), es a sajat gyerekei majdan osztozzanak a ferj vagyonan egy masik no gyerekeivel stb. stb.?
2007. dec. 3. 10:15

Sziasztok!


Én egy vallásos keresztény családban nőttem fel, rendszeresen jártunk minden 7végén templomban..de valahogy nem találtam meg a helyem ebben a vallásban ill úgymond a "lelki" békémet.Míg nem elolvastam a Szent Korant..valami hihetlen érzés fogott el olvasása közben..Megtaláltam azt, amit mindig is kerestem!Igy hát áttértem az Iszlám vallásra.A szüleim elfogadták ezt, tiszteletben tartják gondolok ilyenekre ( anyukám ha náluk vagyok külön főz, még véletlenül se kerüljön az aztalra disznó )Sajnos nagyon sok ember félre ismeri ezt a vallást, (a média átka) hisz ez egy szó szerint TISZTA vallás!Mindenkinek erről a vallásról egyből az jut eszébe húhaaaa lehet 4 felesége az embernek, meg h a nők hogy el vannak nyomva nem látszódhat ki se az arcuk..EZ NEM IGY VAN!A Koránban nincs az h igenis takard el az arcot, a haj elfedése lehetséges választás DE NEM KÖTELEZŐ.Visszatérve a 4 feleségre az van a Koránban h megteheted, csak nem tudod:

-csak akkor hozhat a férfi másik feleséget ha az első beleegyezett

-csak a sexért másik nőt nem vehet el.Az más ha pl a férj meghalt, ott maradt az asszony a gyerekekkel és nincs pénze és azért veszi el feleségül egy másik férfi

-ha több felesége van egyformán kell szeretni ( ki tud több nőt ugyanúgy szeretni??)

-ha az egyiknek vesz valamit a másiknak is kell

Ha ezeket nem tartja be, nagy bűnök!

Most gondolom röhögtök, de mi Istenfélők vagyunk!(ezzel most nem akartam senkit sem megbántani!!!)


üdv:Pris

229. Castellina (válaszként erre: 228. - Ac1096844d)
2007. dec. 3. 09:19
Igazad van! Szerintem a hit éppen hogy nem gyávaság! Megelőlegezni a bizalmat bátorságra vall!
228. ac1096844d (válaszként erre: 226. - Katesz24)
2007. dec. 2. 22:54

A hit bizalmat jelent, mikor is olyan dolgot fogadsz el, amit te nem tudsz érzékelni, s azért fogadod el, mert aki neked arról kijelent valamit, szavahihetőnek, és feddhetetlennek tartod.


Mikor megbízol valakiben, gyáva vagy szembenézni az élet viszonzagságaival? Pedig nem teszel mást, minthogy hiszel neki, hogy amit mond az úgy van, amiről kijelenti, hogy megteszi, azt valóban meglesz...

227. erikpipi (válaszként erre: 226. - Katesz24)
2007. dec. 2. 21:03
Hu. Ez jó nagy marhaság, amit írtál.
2007. dec. 2. 20:59
A hit egy fogódzó olyan emberek számára akik gyávák szembenézni az élet viszontagságaival.
225. 0260f21e84 (válaszként erre: 223. - 0260f21e84)
2007. dec. 2. 20:49

* "hagy" nelkul

biztos freudi elszolas volt, hogy hagyjam :)

2007. dec. 2. 20:24
Nekem az a véleményem:a vallást az emberek teremtették,a hit legbelülről fakad.Nem az a hit hogy elmegyek a templomba és ugy nézek fel a reverendásokra mint megtestesült istenekre.Hiszen Jézus is azt mondta tanítványainak mikor utjukra bocsájtotta őket:"Ne hordozzatok erszényt se táskát se sarut,és az úton senkit ne köszöntsetek "Ugyan azon házban maradjatok pedig,azt evén és iván mit ők adnak mer méltó a munkás az ő jutalmára.Ne járjatok házról házra"És valamely városba bementek,és befogadnak titeket azt egyétek amit előtökbe adnak"És gyógyítsatok betegeket,akik ott lesznek és mondjátok nekik elközelített a mennyeknek országa"Gondolkodjunk el ezen egy kicsit...
223. 0260f21e84 (válaszként erre: 222. - Abe24d45e1)
2007. dec. 2. 18:48

Virag, te nem vagy hagy hajlando tovabbgondolni dolgokat, kerdesekre valaszolni. En abbol, amiket ide leirtal nem kerultem semmivel kozelebb, ahhoz, hogy megertsem az allaspontodat. Ez egy meddo vita, mert nem is vita.

Az en Istenem szemeben az allat is az o teremtmenye, semmivel nem alacsonyabbrendu. A gyerekek pedig tisztalalkuek, joindulatuak. Nekik nem tudatos a "szivodaskereses". Pedig van gyereked, tudhatnad, hogy oszintek es tisztaszivuek. Mèg. Senkit nem akarnak bantani, ezt csak kesobb szocializaljuk belejuk, mindenfajta eroszakos utcai megnyilvanulassal.pl.

Ezenkivul az en istenem a harmoniara torekszik es azt tanitja, hogy mas eloleny joletet ne tegyem tonkre. Es meg sok egyebet, de mar ezt a magyarazatot is felesleges kornek erzem.

2007. dec. 2. 14:18
Nem megbotozak, hanem megkorbacsoljak!SZerintettek ,hogy lehet egy profeta nevevel jatszani? vagy holmi pluss jateknak adni a nevet?Mert nem adta az Abraham vagy Jezus nevet az allatkanak?Normalis hogy mindig a muszlimokal keresik a szivodast az emberek,A karikatura is egy jatek volt szamukra csak,de azt biztos ,hogy nem tudjatok, hogy tobb mint 10000ember lett muszlim Denmarca-bol a karikatura viszalj utan.Errol nem tudom hogy a nyugati sajto beszamolt,biztos hogy nem, es arrol hogy az -az ember aki megcsinalta a kepet ra nemsokara a TUZ martalekava valt.Allah megigerte hogy megbuntetti a hitettlen embereket,az evilagban es a tulvilagban ,es megjutalmaza ugyszinten a hivo szolgait.allah vezesen mindenkitt az igaz utra,es az igaz hittre.Szomoru hogy az embereknek nincs egy kis tiszteletuk neha meg a sajat anyjuk irant sem ,hat akkor egy profeta irant.Es egy orszag neperol azt mondani ,hogy....biztos te egy okos tanult,doktorizalt stb.no vagy lehetsz?!Hihetettlen. "astafirullah"
221. 0260f21e84 (válaszként erre: 220. - 0148b688d6)
2007. nov. 30. 21:33

En azon nem is vagyok felhaborodva, hogy a vallas neveben. Hanem, illetve igen, azon vagyok. Ok meg a keresztenyseget nem ertik. Inkabb azon, hogy gyerekekrol van szo. Ez kedves dolog. Ok szeretik azt a macit, naluk ez nem guny.

A tanarno meg kulfoldi, kereszteny. Es szereti a gyerekeket, o is csak oromet akart. Miert nem hajlandoak az emberek kompromisszumot kotni? Nincs mivel otthon foglalkozni, hogy az utcan kell randalirozni? En inkabb ezeket nem ertem :(

220. 0148b688d6 (válaszként erre: 219. - 0260f21e84)
2007. nov. 30. 21:24

Erre nem is lehet. az a begyöpösödött hülye agyuk!

Azért akarják megbotozni vagy mit,mert a Mohamed próféta nevét nem lehet egy PLÜSS állatnak adni.

Felháborító a mai világban ez az elmaradt gondolkodás a vallás nevében!

2007. nov. 30. 21:21

Most lattam az uj hirt. Egy angol tanarno kivegzese miatt tuntetnek Szudanban, mert a suliban megengedte, hogy a gyerekek a plussmacijukat Mohamednek nevezzek el. Most bortonben ul, 15 napot kapott. De ezt kevesnek talaljak a helyiek, a gunyolodas miatt halalt erdemel.

Na, erre mar nem is tudok mit irni.

2007. nov. 30. 08:52

Ha bele gondolunk, több száz vallás, felekezet van a Földön. Mindenki hisz valamiben, még az ateista is.

Igazad van Margarita, mi csak pár információ alapján választunk. Még aki azt hiszi, hogy nem választ, az is választ. Ráadásul, aki választott, meg van győződve arról, hogy jól választott.

Nem szabad túllépni a józan ész határait sohasem. Vannak veszélyes szekták is, ahogy az elején lett említve. Ezek akkor különösen veszélyesek, amikor az ember feladja értékeit, önmagát és vakon követ valamit, közben azt sem tudja, hogy Miért.

Igazad van abban is, hogy csak a döntéseink által maradhatunk morális értelemben emberek. Viszont csak az tud jó döntéseket hozni, aki nincs kiszolgáltatva az ösztöneinek. Hány embert, családot sodort a szakadék szélére pl. az ital, a kontrol nélküli szexuális vágy, (volt aki bele is esett) és még rengeteg dolgot lehetne sorolni. Ha bele gondolunk, a szabályok, amiket be kell tartanunk, nem azért vannak, hogy korlátozzanak a szabad akaratunk kinyilvánításában, felesleges bánatot okozzanak, stb..., hanem ezek az emberért vannak! Legyenek azok akár emberi (pl.kresz), akár isteni törvények. Ha valaki úgy dönt, hogy elfogadja egy csoport szabályait, akkor szerintem fontos az is, hogy tudja, miért. Az nem elég, hogy mert Mucika mondta. Nyitott szemmel kell járni! És ez különösen fontos lett napjainkban.

2007. nov. 30. 00:43
A szabad akaratrol annyit, hogy szegeny Istennek tenyleg nincs, mivel az a ter-ido legyozese, valasztasok utjan. Mi par informaciot tudunk, ami alapjan valasztunk es ezalapjan ugy gondoljuk, hogy valasztasunk optimalis lesz. Es miert valasztunk? Mert keves az infonk. Neki nem, terben es idoben vegtelen, tudja az osszes kimenetelt. Ezert nincs ertelme "optimalisat" valasztania. De nekunk igen! csak a donteseink altal maradhatunk moralis ertelemben embernek. Es ez a feladatunk.
216. 0260f21e84 (válaszként erre: 212. - Per)
2007. nov. 30. 00:30

Szia Per

Megneztem a birodalmi oldalon az ateizmust (a masik lefagy, biztos nem veletlen:)en antifeminista vagyok:), a tobbit meg nem. De tetszik :) A vallast ugy erted mint Hitet?

Lattam, oda irni nem tudok. Hu, lehet ossze-vissza leszek.

Lehet, kitertetek ra, csak nem vettem eszre, de ennel a temanal sztem hibas a kiindulasi tetel, igy hibas lesz a kovetkeztetes is. Nem talaltam semmit arra, hogy mit nevezunk Istennek. Ez csak akkor allja meg a helyet, ha a keresztenyseget es az iszlamot vesszuk kiindulasnak, mert csak ott van egy kinyilatkoztatott Isten, neven nevezett (aki az emberek laba koze bujva lesi a bunozest pl).

Ha ugy tekintjuk, mint egy folyamatot, akkor nem ertem azt az allitast, hogy Isten akar ezt-azt, hogy ot szeressek. Ez, mint kiindulasi alap nekem billeg, igy lesz hibas a konkluzio. jaj,vagy erted, mit akarok? Na, mi van akkor, ha hulyeseg az, ha egy magasabb rendu RENDet a mi alacsonyabb rendu intelligenciankkal akarunk felfogni? Mi van, ha letezik egy ismert tartomany-amit megismertunk idaig; egy ismeretlen-amit ezutan fogunk; es egy megismerhetetlen-amit soha nem fogunk. Harommal kell foglalkozni. Bar, Ti ezt kiszoritottatok az elejen, mivel TUDOMANYKENT kezelitek, a kezdolaptol. De erre lehetetlen bizonyitekot talalni. Es a bizonyitek hianya nem bizonyit semmit.

A szabad akarat kerdesere en tobbet szannek.

215. 0260f21e84 (válaszként erre: 213. - Ac1096844d)
2007. nov. 29. 23:04
hova mentel? Nem lelem..
2007. nov. 29. 22:10
Csak beleolvastam, és rájöttem, hogy ha minden ateista így gondolkodik, akkor Per szavaival élve, minden ateizmus egyfajta gondolkodási hiba. És sajnos elég nagy.
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook