Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vallás: hit vagy fanatizmus? fórum

Vallás: hit vagy fanatizmus? (beszélgetős fórum)


3. Suesue (válaszként erre: 2. - 0186e585f7)
2007. aug. 3. 09:33

Egyetértek azzal amit írsz csak az szomorít el ebben az esetben, hogy rossz irányba változott ez az ismerősöm, és nem lehet, hogy rossz befolyás alá került?

Mert mint írtam teljesen más lett, és korábban hallottam olyan dolgokat, hogy némely gyülekezetben a kereseted X%-át le kell adnod ahhoz, hogy a tagjuk lehess.

Eleinte minden flottul megy (beetetés), utána derül ki, hogy mikor már teljesen belemerülnek az emberek, hogy itt másról van szó.

2. 0186e585f7 (válaszként erre: 1. - Suesue)
2007. aug. 2. 13:26
Érdekes a téma, amit felvetsz. Tapasztalati részről tudom, hogy nem minden szekta -én inkább gyülekezetnek nevezném, ha nem gond- rossz. Az én ismerősöm emberileg sokkalta jobb lett, de volt olyan időszaka, amikor féltem, hogy beleroppan abba, hogy Istenhez közel kerüljön. Ők úgy gondolják, hogy ami tesznek rosszat, az a Sátán műve, hogy ne kerüljenek Istenhez, azért próbálnak jók lenni.Ők teljesen másként értelmezik a Biblia egyes részeit.
2007. aug. 2. 13:07

A fogékonyság sajnos a legnagyobb csapda a vallási fanatizmus terén.

A legnagyobb gond az, amikor valaki elmegy egy vallási gyülekezetbe, és egy hét után teljesen (ÖNMAGÁBÓL) kifordulva tér haza, és olyanokat mond a közvetlen környezetének, hogy azokat a sátán irányítja, mert ezt szajkózták bele az alatt az egy hét alatt.

Én hiszek istenben, igaz nem járok el minden alkalommal a templomba, de amikor szükségét érzem megteszem, és azokat akik nem így tesznek nem kritizálom, vagy nem mondok nekik olyanokat, amit nem tudhatok, de a szekták hatására sokan képesek olyan vádakkal illetni embereket, amikhez csak istennek van köze illetve rálátása.

Most volt egy barátnőm egy ilyen helyen, és az addig normális életet élő emberből egy teljesen kifordult személy lett, aki minden dologban csak a bűnt látja, és miközben whiskeyt iszik és vizet prédikál másokat kritizál csak.

Nem csak szófordulatként használom, mert meghívott ebédre és vittem egy üveg bort és szinte kiutált a lakásából, mert kijelentette, hogy nem vihetek hozzá bort (alkoholt), mivel az bűnös dolog.

Megkérdeztem tőle: na akkor gondolom te már nem is iszol a whiskeydből erre komótosan elővette és elkezdte nyakalni.

Na már most ha szerinte bűn az, hogy bort viszek egy ebédmeghívásra, akkor ő miért vedel whiskeyt?

Eltértem a témától, de szerintem az egészséges vallás gyakorlása az jót tesz az ember lelkének, de az nem amikor betegesen próbálnak az emberek istenhez közel kerülni, és ennek érdekében képesek mindenféle szektába elmenni, és olyanokká válni sajnos amire előzőleg nem is mertek volna gondolni.

A fent említett témával kapcsolatban annyit, hogy egy nagyon kedves ember volt a mielőtt elment, és amint visszajött annyira feszült és idegbeteg lett, hogy szinte magából kikelve kezdett el üvöltözni még a saját gyerekeivel is akik nem értik a változást az édesanyjukban.

Szerintetek minden szekta hasonló reakciót válthat ki embereknél, vagy csak ő ment el egy olyanba ahol ilyen változásokon ment keresztül?


UI: Szomorú, de nem ez az első ilyen tapasztalatom a témával kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook