Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


193. 97dd601c1a (válaszként erre: 192. - 33e0394ae2)
2006. nov. 18. 16:52

Szia Kata!

Szerintem vágj bele! Nem baj hogy félsz, hisz az ember mindig fél a változásoktól.

De hogyha soha nem fogod megtenni az első lépést, azaz, azt, hogy elindulj, akkor mindig ebben fogsz szenvedni, és soha az életben nem lesz olyan munkahelyed, ahonnan ne mennél el.

Én csak azt tudom mondani, félelem ide-oda, indulj és tedd a dolgod.

2006. nov. 18. 16:00

Sziasztok!Kaptam egy szuper tolmàcss munka ajànlatot amit el is fogadtam.Eddig nincs is semmi gond,mert a fèrjem visz dolgozni.Viszont kèt hèt mulva a fonokommel magyarorszàgra kell"kène"mennem uzleti megbeszèlèsre.Mi a turot csinàljak?Fèlek az utazàstòl,meg attòl,hogy egy idegennel akinek nem szòlhatok ha sz@rul vagyok.

Viszont ha nem megyek elvesztem a munkàmat ès a fèrjem is nagyon csalodott lessz,mert ez màr a màsodik munkàm amit emiatt a szemèt betegsèg miatt hagyok ott.

Ti mit gondoltok?Mi a fenèt csinàljak?

Puszi mindenkinek,Kata.

191. eee466847e (válaszként erre: 187. - Dadri)
2006. nov. 18. 13:17
Jó pár évnek kell eltelni, hogy ne félj a rosszullétektől. Nekem sem ment egyik napról a másikra. A férjem évekig jött elém a munkahelyemre, mert féltem, amitől te is.
190. 33e0394ae2 (válaszként erre: 189. - Tioka)
2006. nov. 18. 13:13

Szia!Nem akarlak elkeseriteni,de èn màr tobb mint 8 ève szedem a seropramot.Valamivel jobban vagyok"nem mindig",de teljesen nem gyògyultam meg.

vannak jobb ès rosszabb idoszakaim.Most èppen a rosszabban vagyok:(

Az èn dokim is foglalkozik hipnozissal,de nekem sosem csinàlta.Nem tudom mièrt?Csutortokon megyek megint a dokihoz akkor majd meg is kèrdezem.

Pussz,Kata.

189. Tioka
2006. nov. 18. 12:11

hát gyerekek ma sem lettem sokkal okosabb szerintem, de ugye hinni kell benne hogy sikerülni fog...

elmentem a pszichiáterhez abban a hitben hogy én most hipnozison fogok részt venni, erre közölte velem miután elmondtam a problémámat, hogy itt öröklött betegségröl van szo, ami egy gyogyszerrel mgszüntethetö: Seropram. Elvileg 2 hét és jobban kéne hogy legyek. Szedtetek már ilyen nevü gyogyszert? Engem teljesen meglepett, hogy a doktornö ilyen természetességgel kezelte, hogy ez egy olyan betegség akár a cukorbetegség, hogy a szervezet nem termel egy molekulát és ebben segit a gyogyszer ( vagy valami hasonlo) de ha mégis ennyire hatásos ez a gyogyszer, miért van itt is ennyi hozzám hasonloan beteg ember!?

2006. nov. 18. 09:49
Tioka! Írtam privibe!!!
187. dadri
2006. nov. 17. 22:33
Sziasztok! Én sem gondoltam volna,hogy ilyen sok sorstársam van. Én is pánikbeteg vagyok. Nálam három éve kezdődött, és igazából már nem igazán vannak tüneteim csak ritkán és gyengék mégsem tudok ugyanúgy élni mint azelőtt, mert bárhová megyek mindíg bennem van mi lesz ha rosszul leszek. Ti is így vagytok ezzel?
186. Tioka (válaszként erre: 185. - Kangaroo)
2006. nov. 17. 21:26
Esetleg aki kéri, én tuti! megirhatnád privi üziben. elöre is köszi
2006. nov. 17. 17:56
Használtatok már gyógynövény alapú szorongás elleni szert? Nem tudom, hogy írjam le, hogy ne legyen reklám, de van egy, ami nekem segített! Talán kódoljam? :-)
184. Tamara30 (válaszként erre: 183. - Tioka)
2006. nov. 17. 17:34
Tapasztalatom nincs,de nagyon kiváncsi vagyok,hogy mit fognak csinálni veled,és használ e.
183. Tioka
2006. nov. 17. 15:44

sziasztok!


Ez a zsibbadás érzés nekem is sokszor elöjön és hát igen, elég kellemetlen. Én ilyenkor ugrálgatok, vagy ha a kezem zsibbad dörzsölgetem és általában segit.

Holnap megyek pszichiáterhez, aki hipnozissal foglalkozik. valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

182. d3edebbda4 (válaszként erre: 181. - Zumics)
2006. nov. 17. 14:41

Igen, a zsibbadó kéz, láb vagy száj környéke lehet a pánikroham egy tünete.

Testünk ilyenkor túlzott mennyiségben termeli az adrenalint. Akiknek normálisan is túl aggályos a természete, azokat nagyobb valószínűséggel fogja el pánikroham.

Ki kell deríteni, hogy mi az oka. (Ezek lehetnek érzelmi, fizikai/érzelmi, fizikai, lelki okok, persze ezek hatásai összefonódhatnak.)

181. zumics
2006. nov. 17. 12:27

Sziasztok! Valószínűleg én is pánikbeteg vagyok, de szerencsére én amolyan "lightos" kategóriába tartozom, régebben (1 hónapja) volt nekem is minden, torokgombóc, szívdobogásérzés, félelem, de én ezen túlléptem, úgy hogy megmagyaráztam saját magamnak, hogy én ezt nem engedhetem meg magamnak, hogy ilyen legyek, mert nem akarok elveszíteni semmit és senkit miatta...és bevált, mert egyre jobban vagyok. De! Van egy kérdésem, az létezik, hogy a betegség miatt zsibbad állandóan a lábam, már 2 hete van, és olyan erőtlennek érzem magam tőle, voltam már orvosnál, jövő héten megyek mr vizsgálatra, de nem vagyok benne biztos, hogy ez valódi fájdalom-e, vagy a pánikos téma okozza...szóval ha volt már valakinek ilyen, az írjon...konkrétan néha úgyérzem összeesek, mert elgyengült a lábam...

Szép napot mindenkinek! Tamás

180. d3edebbda4 (válaszként erre: 176. - Happydj)
2006. nov. 17. 09:18

Olvastam egy kisérletet, amit betegeken végeztek. Ez abból állt, hogy 3 csoportra osztották az embereket. Az első csop.csak gyógyszeres kezelést kapott, a második csak tornával gyógyult, a harmadik vegyesen (gyógyszer, és torna). Ha jól emlékeszem, a vegyes csoport tagjai gyógyultak meg a leggyorsabban, viszont a visszaesés a csak tornázóknál volt a legkisebb arányú, és a csak gyógyszereseknél a legnagyobb.

Próbáld meg, hogy reggel, amikor felkelsz, tornázol, és azután veszel egy váltófürdőt (hideg, meleg víz váltakozva). Ha csinálom, én a hideggel szoktam befejezni. (Csak az tudja, milyen jó, aki próbálta!)

Aztán ott van az AKARAT!!!

Idézek pár gondolatot egy könyvből:

"FIZIKAI LEHETETLENSÉG szomorúnak vagy depressziósnak lenni, mikor eljátszod, hogy sugárzóan boldog vagy!""Úgy tűnik, előbb jön az érzés, azután a tett, de a valóságban együtt járnak ha szabályozzuk a cselekedetet, ami az akaratnak van alávetve, akkor közvetett módon az érzést is szabályozni tudjuk, ami az akaratunktól független." Kezdj el vidáman viselkedni, mosolyogj, fütyöréssz, dúdolj.

"Kihúztam magam, mosolyogtam és megpróbáltam úgy viselkedni, mintha minden rendben lenne. Elismerem, hogy eleinte nehezemre esett - de kényszerítettem magam, hogy kedves és vidám legyek... Először azt vettem észre, hogy kezdem jobban érezni magam - majdnem olyan jól, mint ahogy tettem. A javulás folytatódott."

Ennyit a könyvből.

Kívánom legyen vidám napod! :)))

179. reni79 (válaszként erre: 176. - Happydj)
2006. nov. 17. 08:45
Látod nem csak én mondom hogy sokat számit,akarj meggyogyulni!
178. eee466847e (válaszként erre: 176. - Happydj)
2006. nov. 16. 21:51
Írtam neked, hogy akarni is kell! Tettél lépéseket az orvosok felé, amiről írtam? Én a gyermekeim miatt gyógyultam meg, tudom. Akartam. Tűzz ki egy komoly célt magad elé.Sikerülni fog meglátod!!!
177. reni79 (válaszként erre: 176. - Happydj)
2006. nov. 16. 12:51

Szia Norbi!Szomorúan olvastam amiket irtál!

Tudom hogy nehéz de igy ha elhagyod magad csak eluralkodik rajtad a betegség.Probálj meg változtatni a gondolkodásmódodon!Apró lépésekkel saját magad is jobbá tudod tenni a hétköznapjaidat.

Ha a gyogyszer nem használ irass másik fajtát.Sokféle van és nem mindenkinek ugyanaz a megfelelő.Volt egy időszak amikor detto ugyanigy voltam mint Te.Depresszios,magambafordult,elkeseredett.

De most jobban érzem magam.Rengeteget számit hogy

elfoglald magad és ne a betegség körül forogjanak a gondolataid mint most.

Remélem kicsit tudtam joirányban hatni rád!

Puszi mindenkinek!Rena

176. happydj
2006. nov. 16. 10:58

Sziasztok!


Sajnos nekem a mai napom is rossz, mint a többi. Végtagfájdalmaim vannak, és a szokásos pánik itthon is! Kedvem semmihez nincs, és úgy érzem, hogy már nem is nagyon lesz ameddig élek... Érzem, hogy nem javulok, és már engem sem érdekel úgy ez az egész, mint az elején. Sajnos nehéz úgy élni, hogy nem tudsz csinálni semmit, és egy nagy kaka vagy az életben. Egész napom (ami mindennap) azzal telik, hogy fekszem, néha számítógépezek, tv, alvás. Utca nagyon ritkán, mert nem megy. Ha akarom akkor sem. Egyből szédülök, stb... Sokszor már úgy érzem, hogy minek is élek így... Tulajdonképpen már nem bírom idegekkel ezt a tétlenséget sem, de ha meg csinálnék valamit, akkor az a baj. Szóval ez egy ördögi kör! :( Szómorú vagyok, mert már ezreket költöttem gyógyszerekre, és semmi változás. Sőt még szarabb minden. Ahogy múlik az idő egyre szarabb minden. Én csak lefelé megyek, az életem meg tönkre. Munkára gondolni sem tudok már! Ideggyógyászom azt mondja, hogy megfogok gyógyulni, de nem igazán látom....(érzem) Szóval nekem minden rossz, és nincs még kis jó sem! Na mindegy, ez van! Szeretni nem fogom, de elviselem ameddig tudom!


Üdv mindenkinek! :(

Remélem valaki legalább meg fog gyógyúlni!


Norbi

175. Tamara30 (válaszként erre: 174. - Tioka)
2006. nov. 16. 10:56
Szia!Nekem az első kineziológus nem jött be,kétszer voltam nála,de semmi.A második bevált.Sajnos szerintem nem mindegy,hogy kihez járunk!
174. Tioka
2006. nov. 16. 10:44

Sziasztok!

Nem rég fedeztem fel a forumot, egy ideje olvasgatom, most ugy döntöttem én is irok.

20 éves vagyok és 1.5 éve pánikbeteg. A suliban kezdödött, mikor egy tesi ora után annyira rosszul lettem, hogy kénytlelen voltam hazavitetni magam, aztán rá két napra elájultam a vonaton és ettől kezdve egyre csak sűrűsödtek a rohamok. Próbálkoztunk kineziológussal, ami nekem nem segitett, ezután más helyen probálkoztunk és egy éve homeopátiás szereket szedek. Tavaly elkezdtem a fösulit, de ott kellett hagynom, mert nem voltam képes bejárni órákra, utána itthon úgy éreztem hogy gyógyulok. voltak rosszabb napjaim, de többségében már egyre több mindenre voltam képes, egyedül elmentem távolabbi helyekre, a boltban sem lettem rosszul. De aztán most ősszel újra elkezdtem az iskolát, újra kijöttek rajtam a panaszok. Nem érzem hogy a homeopátia már segítene rajtam, egyre elkeseredettebb vagyok. A héten fel akarunk keresni itt Szolnokon egy pszichiátert aki hipnozissal is foglalkozik, majd kiderül azzal hogy jutok elörébb.

Akinek még most alakult ki a betegsége, azt tudom ajánlani hogy minél elöbb kutasson fel minél több lehetöséget a gyógyulásra és ne hagyja hogy eluralkodjon rajta a betegség és depresszioval párosuljon!

Mindenkinek roham mentes szép napot! Tio

173. reni79
2006. nov. 16. 10:15

Sziasztok!Nagyon eltüntetek!:-)

Remélem jol vagytok!

Nekem most a héten hála isten nem volt rohamom.

Megprobálok kicsit sresszmentesebb napokat élni.

A munkahelyen sem kapom fel a vizet mindenért.

Rájöttem hogy felesleges!

Sajnos körül vagyok véve sznob észjátszós emberekkel és két "ideggyilkos" fönököm is van.

Puszilok mindenkit és további szép napot kivánok Nektek!Rena

172. Tamara30 (válaszként erre: 171. - Reni79)
2006. nov. 14. 10:15
Szia Reni!Én tudok egy jó kineziológust,hozzá járok,nekem segített!Igaz,kaposvári,de egyik héten itt,másik héten Pesten rendel.
171. reni79 (válaszként erre: 168. - Happydj)
2006. nov. 14. 09:43

Szia Norbi!Sziasztok!

Én seropramot szedek xanaxxal.Hát nem sokat segít.

A xanax olyankor jó mikor rámtör a roham.Elbódít!

Igazából én abban hiszek hogy az okokat nem fogja a gyogyszer megszüntetni csak a tüneteken segit.

De van egy hátránya amit mostanában észrevettem.

Szétszort lettem,nehezen megy a tanulás és a koncentrálás.

Valahogy megváltozik az ember személyisége.

Volt hogy fél évig abbahagytam.Nehéz volt a leszokás de mikor már kitisztult a szervezetem,Kb.1 honap alatt.Teljesen más voltam.

Sportoltam,voltam külföldön.Addig a gondolat is megrémisztett.Féltem hogy kint jön rám.Nem éreztem biztonságban magam.De az az egy hét Olaszban fantasztikus volt.Utána meghalt a barátom anyukája.Engem pedig borzalmas lelkifurdalás gyötört mert ugy ment el hogy haragban voltunk.Utánna mély depibe estem és ujra kezdődtek a rohamok,de rosszabbak mint bármikor.

Ujra elkezdtem szedni a gyogyszert és már 3 éve szedem ismét.De semmi nem lett jobb.Sőt.

Rájöttem hogy természetes gyogymonot probálok ki.

A topikon sokan irták hogy a kineziológus segített

rajtuk és meggyogyultak.Ugy döntöttem megprobálom.

Megköszönném ha valaki tud egy jo kineziológust

segítene.

Szép napot mindenkinek és pánik mentes napokat!Puszi.Rena

170. Tamara30 (válaszként erre: 168. - Happydj)
2006. nov. 14. 08:20
Szia!Én Zoloftot szedtem,és Frontint fél évig,de nem használt,sőt,állandóan rosszul voltam tőle,így abba hagytam.Nekem a kineziológus segített,nincsenek rohamaim,megszűntek,már csak tudatosan izgulok.Visszaesni nem lehet,mivel az okokat szünteti meg,nem úgy mint a gyógyszer.
169. happydj (válaszként erre: 151. - Eee466847e)
2006. nov. 14. 04:42

Kedves mamácska!


Melyik orvoshoz járt, és hova? Nagyon szeretnék meggyógyúlni, mert van még dolgom az életben, és nem igazán tudom így csinálni!


Várom válaszát!

Tisztelettel, Norbi

168. happydj
2006. nov. 14. 04:32

Mindenkitől kérdezem!!! :)


Ki milyen gyógyszert szedett, és mennyire volt hatásos?


Várom mindenki válaszát, mert én már lassan 3 éve beteg vagyok, és mostanában igencsak pánikolós!!! :D

Most persze nevetek, de amikor rajtam van, hát nem igazán... :(

Szóval írja meg mindenki a gyógyszerét!


Üdv, Norbi

167. happydj (válaszként erre: 166. - Debóra)
2006. nov. 14. 04:29

Szia!


Mindenképpen menj el orvoshoz! Jobb elöbb, mint utóbb! Hidd el! Ne halgass senkire, és tünés orvoshoz! Persze NE pánikolj be, csak vegyél részt egy idegorvosi vizsgálaton! Ha SZTK-ba mész, akkor erőszakos legyél, mert elképzelhető, hogy elzavarnak, hogy "hülye vagy"! :)


Majd írj, hogy hova mentél és hogy mit mondtak!


Üdv, Norbi

166. debóra
2006. nov. 13. 22:40
Sziasztok. Most olvasom, hogy mi is az a pánikbetegség. Nem tudom, hogy én az vagyok-e, de most elég szarul érzem magam. Lefeküdtem aludni /egyedül vagyok a párom éjszakás/ és azt éreztem, hogy gyorsan ver a szivem, meg akarok fulladni, izzadok, de közben fázok. És iszonyatosan félek valamitől. Nem tudom, hogy ez a betegség jele-e. Mostanában elég sokszor érzem, de csak este. Kb. l hete. Szerintetek én is beteg vagyok. Most már kezdek jobban lenni. Szerintetek? Menjek el orvoshoz? Félek.
2006. nov. 11. 21:29

Sziasztok!Nem gondoltam,hogy ennyien vagyunk ugyanabban a cipoben:)

Nekem mostanàban nagyon trutyi napjaim vannak:(

àllandòan egyedul vagyok mert a fèrjem èjszaka dolgozik ès napkozben alszik.Annyira egyedul èrzem magamat akkor is ha a gyerekkel vagyok.

Biztos èn vagyok a hulye mert nem talàlom fel magamat.

Jàrok a dokihoz meg szedem a bogyòkat,de egyedul akkor is nehèz kimàsznom a kàtyùbòl:(

2006. nov. 11. 19:39
Segítséget szeretnék kérni. Két éve nincs párkapcsolatom a következő dolog miatt. Nem merek megismerkedni senkivel, mert attól félek, hogy ha találkozóra kerül sor, akkor rettenetes rosszulléteim előjönnek, mely a következőkből áll. Kiver a viz, hideg a az összes végtagom, hasmenés, hasgörcs, nem tudok enni, nem birok a másikra figyelni, és menekülnék egy biztonságos helyre. Ezeket a dolgokat borzasztó átélni. Többször átéltem már ezt, és teljesen tanácstalan vagyok. Kérem, hogy segitsen valaki, hogy Debrecenben hova, kihez fordulhatnék ezzel a problémámmal. Nagyon köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook