Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


223. Tioka
2006. nov. 25. 09:31

Helloka mindenki!


Ki mit csinál a hétvégén? Ti is jobban szoktátok érezni ilyenkor magatokat? szerintem igy hogy nincs suli, munka mindenki kicsit megkönnyebbül és kicsit stressz mentesebb napok vannak.


Nekem csak akkor fáj a fejem, ha meleg front jön, de ez csak a betegség ota van igy.


Szép napot mindenkinek

222. Vovi
2006. nov. 24. 15:46
Különben nekem is sokat fáj a fejem, és szinte állandóan Algopírinezek. Mindig ráfogom valamire, frontra, szélre, teliholdra, hormonokra, alváshiányra, vagy bármire. De lehet hogy az egész a betegséggel van kapcsolatban. Nem tudom tényleg.
221. Vovi
2006. nov. 24. 15:45

Sziasztok!


Norbi, én is írtam mailt, tuti jó az e-mail címed amit megadtál? Azért elküldöm még egyszer.

Örülünk hogy jelentkeztél!

Amúgy hogy van mindenki?

Én ezen a héten nem nagyon járkáltam el, pedig lehet kellett volna. Mindenesetre ma reggel a Mokkában a Növényi Norbert volt, felvettem videóra holnap leírom mit mondott. Állítólag rátalálta valamilyen indiai vitaminkészítményre és ettől elmúltak a pánikrohamai!!! Engem nagyon érdekel, ha titeket is, leírom majd! Remélem jobban vagytok. Én bármilyen furcsa sokat gondolok rátok, kivel mi lehet épp, pedig nem is merlek titeket személyesen. De nem érdekel hogy fura. Ez már régóta nem érdekel valahogy. Szóval vigyi magatokra. És írjatok. Vovi

220. 33e0394ae2 (válaszként erre: 218. - Happydj)
2006. nov. 24. 15:43

Szia Norbi!Orulok,hogy elokerultèl:)

Nekem is majdnem àllandòan fàj a fejem.Legtobbszor akkor amikor ideges vagyok.

Egyèbkènt mindenkinek jò hètvègèt kivànok!

Pussz,Kata!

219. reni79
2006. nov. 24. 09:04

Sziasztok!Szia Norbi!Megnyugodtam hogy irtál.Egyébként én tutira irtam emailt.

Remélem ti jol vagytok!Én ki vagyok merülve kissé.

Ráadásnak a gyomrommal is valami zür van.

Nem is csodálkozom.A sok idegességtől.Kikészitenek bent.

Jó hétvégét kivánok mindenkinek!Puszi.Rena

218. happydj
2006. nov. 23. 21:52

Sziasztok!


Itt vagyok, bár semmivel sem jobban... Köszönöm mindenkinek, aki érdeklődött utánnam! Nagyon jólesett! E-mail nem kaptam senkitől, pedig mintha azt olvastam volna, hogy írt valaki... Most ott tartok, hogy jövőhéten megyek korházba. Ma még úgy néz ki, hogy bent kell maradjak kivizsgáláson, de ezt annyira nem szeretném. (Jobb itthon) Jó kedvem nem nagyon van. Mostanában jöttem rá, hogy lehet nem is voltam régen pánikbeteg. Régebben sosem volt rohamom, meg hogy félek valahova elmenni, stb... Ma egyedül sehova nem tudok menni! Furcsa!


Szóval még élek... :), bár nem boldogan!

Egy kérdés: Mindenkinek fáj állandóan a feje? (Nekem igen)


Várom a válaszokat!

Norbi

2006. nov. 22. 22:33

Sziasztok!Koszike mindenkinek aki gratulàlt a munkàmhoz.Remèlem sikerul megtartanom:)

Ideje lenne màr normàlisan èlni:)

Puszi mindenkinek!

2006. nov. 22. 22:22

Ajánlom mindenkinek ezt a könyvet:

Shirley Trickett:Csak semmi pánik! itt van egy csomó segítség meg légzőgyakorlatok,meg ez a papírzacskós gyakorlat is.Leírom ha vkit érdekelne:"formáljunk tölcsért a két tenyerünkből az orrunkhoz-szánkhoz szorítva egy papír(soha ne műanyag) zacskót, és lélegezzünk, egyszerűen normálisan.Ne fújjunk nagyokat a zacskóba, mert ezzel csak rontunk a tüneteinken.Amikor visszaszívjuk a zacskóból saját szén-dioxidunkat, mindjárt jobban fogjuk magunkat érezni."-ez a hivatalos szöveg,remélem segíteni tudtam:D

2006. nov. 22. 22:10
Tegnap abbahagytam a gyógyszerek szedését nekem a paroxat meg anxiron majdnem szétmarta a hasam,minden kijött belőlem tegnap reggel azóta nem szedek gyógyszert:sokkal jobban vok,rosszabbak voltak a mellékhatások...azóta könyveket bújok meg a netet és minél többet próbálok megtudni erről a betegségről.a talpmasszás és a kinezológus azt mondják teljesen megtudja szüntetni az egészet.Én egy kinezológustól már kértem időpontot nagyon kívácsian várom h milyen lesz.Addig is még azt olvastam egy könyvben h a pánikosok mindig túllélegeznek és zacskós visszalégzéssel(ez egy gyakorlat) növeljük a szén-dioxid szintünket és nem fog kavarogni a fejünk.Ez lehet h hülyeségnek tűnik de én kipróbáltam és egyelőre jó volt!Még több mint 10éve amikor nem volt annyira ismert ez a betegség egy pszihiátrián kisérleteztek egy papírzacskóval és több beteg átmenetileg jobban lett!egy próbát sztem megér!
214. Tioka
2006. nov. 22. 20:26

Sziasztok, csak arrol lehet szo, hogy nem jut net közelbe vagy hasonlo. Majd csak irni fog hamarosan.

Én most ugy örülök, mert naprol napra jobban vagyok, már nem tudom hogy a gyogyszer teszi vagy bemesélem, de tök jo.

Tinglitangli! Én seropramot kaptam, még csak 4 napja szedem, nekem 2 nap alatt elmult a szájszárazság mellékhatása, meg nem vagyok éhes töle, de ez nálam nem is gond, ha kicsit fogyok. elvileg 2 hét mig rendesen hatni fog, de már mintha jobb lenne. Tudom hogy nagyon nehéz, de probáld meg eröltetni a fösulit, mert nem szabad hagyni hogy a betegség ennyire befolyásoljon. Bizz magadban és az akaratodban és sikerülni fog. Higyj nekem, tavaly ott hagytam a fösulit emiatt és életem egyik legrosszabb döntése volt...

Ember küzdj és bizva bizzál!

213. Vovi
2006. nov. 22. 19:33
Bocs, a sokszoros írásért, de valami meghalt a technikában nálam... bocs érte. Mindenkinek jó éjt, és boldogabb napokat!
212. Vovi (válaszként erre: 205. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 19:32

katesz, ez velem is így van, vagy semminek nem tudok rendesen örülni, aminek régen, vagy ha akkor épp örülök is, hamar elmúlik, és leginkább marad a 'nem érzek semmit' és az üresség érzése.

DE TE ügyes vagy, és gratulálok a munkádhoz. A jövő évi útig pedig még feltöltődsz!

211. Vovi (válaszként erre: 205. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 19:28

Katesz!


Ez nálam is így működik. Vagy nem tudok úgy örülni semminek, vagy ha akkor még örülök is, hamar elmúlik, és leginkább marad a 'nem érzek semmit', üres vagyok érzés. Én Paroxatot szedek, de lehet hogy ez hozzátartozik az összes dilibogyóhoz...

210. Vovi (válaszként erre: 205. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 19:28

Katesz!


Ez nálam is így működik. Vagy nem tudok úgy örülni semminek, vagy ha akkor még örülök is, hamar elmúlik, és leginkább marad a 'nem érzek semmit', üres vagyok érzés. Én Paroxatot szedek, de lehet hogy ez hozzátartozik az összes dilibogyóhoz...

209. Vovi (válaszként erre: 206. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 19:25

Sziasztok!


Én is írtam Norbinak, de nekem se reagált semmit. De lehet hogy itt se járt azóta se, pedig nekem se volt jó érzésem, mikor az utolsó hozzászólását olvastam. Bárhol vagy, reméljük, hamarosan jössz ide és megnyugtatsz mindenkit Norbi!

208. reni79 (válaszként erre: 206. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 10:46

Norbiról sajnos nem tudok én sem semmit!Irtam neki

üzit de mégcsak nem is válaszolt!Engem is érdekelne mi van vele!

207. reni79 (válaszként erre: 205. - 33e0394ae2)
2006. nov. 22. 10:45

Szia!Sajnos ez nállam is igy van!Néha olyan dolgok

történnek velem aminek a betegségem elött ugy örültem volna hogy kiugrok a börömből!Van olyan amire régen vágytam és most jutottam odáig hogy meg tudtam venni de egyszerűen már nem tudom élvezni.Ez tuti hogy a nyavajám miatt van!Gratulálok Neked az uj munkádhoz!Puszi.Rena

2006. nov. 21. 20:36
Csajok!Tudtok valamit Norbiròl'Happydj'.Pàr nappal ezelott elèg lehangolò dolgogat irt ès azota nem is jelentkezett.Jò lenne tudni,hogy mi van vele.
2006. nov. 21. 18:38

Sziasztok!Megvolt az elso napom az ùj "munkahelyemen".Azèrt irom igy,mert csak nèha kell bent lennem.Egyèbkènt kaptam elofizetett telefonkàrtyàt meg stb,ha a kliensekkel kell dumàlni.A jovo heti magyarorszàgi utazàst is àttetèk januàr kozepère,hàla az ègnek:)

Csak az a furcsa ,hogy a megelègedetsèg meg az orom nincs sehol.Pedig orulnom kène,mert megint legyoztem egy akadàjt.akkor mièrt nem vagyok boldog?

204. tinglitangli (válaszként erre: 203. - Tioka)
2006. nov. 21. 17:09

SZio Tioka!

olvastam az üzeneteid és és úgy látom elég hasonló a helyzetem,én most kezdtem a fősulit Pesten és úgy áll a szénám h lehet h a betegség miatt halasztanom kell:((((akkor amit most szedsz neked segít?a mellékhatások elviselhetők?én 3 napja szedek anxiront meg paroxatot,de szörnyű mellékatásai vannak...

203. Tioka
2006. nov. 21. 16:54
Hello! Én ma mondtam el az osztálytársaimnak, hogy miért szoktam rosszul lenni és valahogy ettöl jobb lett. Ma nem voltam rosszul, reggel ota suliban voltam, most értem haza. Talán már a gyógyszer is hat, bár még csak 4 szemnél tartok. Most annyira örülök, remélem nektek is hamarosan lesznek ilyen jo élményeitek! Senki ne adja fel!
202. reni79
2006. nov. 21. 13:10
Sziasztok!Hogy éreztétek magatokat az elmúlt héten?Én egész jól voltam csak ma jött rám ez a nyavaja.Már nem tudok milyen jelzöt használni rá.Olyan mint a pioca nem tudok megszabadulni töle.Remélem ti jol vagytok.Közelednek az ünnepek és öszintén nem pánikrohamokkal akarom"szinesiteni" a hangulatot.Belegondolok hogy régen mennyire vártam a karácsonyt.Amiota rajtam van ez a "ragya" már az sem olyan mint volt.Hát ez van.Reménykedem hogy egyszer talán egészséges leszek és nektek is ezt kivánom!Puszi mindenkinek!Rena
201. Tioka (válaszként erre: 199. - Tinglitangli)
2006. nov. 19. 20:03

Szia

Remélem sikerül téged még az elején kigyogyitani. Én nem hallottam még ezekről a gyogyszerekröl, bár nem is akartam eddig gyogyszerezni magam. Most már két napja szedem a seropramot, amitöl ki van száradva a szám és enni nem tudok. Remélem ez csak az elsö hetekben lesz igy.

Nos, én csak magamrol tudok beszélni, nálam általában ugy kezdödik a roham hogy a szivem elkezd nagyon gyorsan verni, aztán szédülök is már. Általában ha meleg front van akkor egész nap szakad rolam a viz, ha pedig hideg akkor zsibbadnak a végtagjaim és nagyon hidegek is. Ha nagyon elfog a pánik, muszáj ott hagynom azt a helyet ahol vagyok és szabad levegön általában meggyugszom.

200. 97dd601c1a (válaszként erre: 196. - Dee)
2006. nov. 19. 16:48

Lehetséges, viszont a Seropram nem használt csak két hétig.

A másikkal megvagyok.

2006. nov. 19. 16:12

Sziasztok!


Vmelyikőtök szed Anxiront vagy Paroxatot?nekem most írta fel egy ideggyógyász,egyelőre nálam szorongást állapítottak meg kezdetleges pánikbetegséget, mert a rohamok 3 hete tartanak és elvileg ezek a gyógyszerek hatásosak.Valaki pontosan letudná írni hogy egy tipikus pánikroham hogyan jelentkezik nála,csakhogy viszonyítsak az enyémekhez? köszönöm és mindenkinek gyógyulást!

198. Vovi (válaszként erre: 197. - Debóra)
2006. nov. 18. 22:38

Szia!


Abszolut jól teszed,ha inkább leállítod őket! Nem érdemes Neked lebetegedned mert más épp nálad beszéli ki gondját-baját. Persze, fontos az empátia, nade nem mindenáron. Néha kell egy kis önzőség, és ez véleményem szerint épp az a pillanat!

197. debóra
2006. nov. 18. 20:12
Sziasztok. Egy hete nem volt "rohamom". Mult héten amikor éjszaka rámjött az szar volt. A boltban is rámjött, de nagy levegőt vettem és mondogattam magamnak, hogy nincs semmi baj, próbáltam másra gondolni, elmult. Egy hete semmi. Többet vagyok a levegőn, próbálok nem gondolni semmi rosszra, próbálok boldogabb lenni, hátha nem jön rám a roham. Mivel én fodrász vagyok és sok emberrel találkozom, rájöttem, hogy azóta vannak a rohamaim, amióta a vendégeim sok rossz dolgokat mesélnek. /rák, ilyen-olyan betegségek/. Én amugy is egy lelkis vagyok, mindenkit tudok sajnálni, átélni a baját, közben magamban örlődöm és én leszek tőlük beteg. Szomoru nem? Szóval ha valaki elkezd mesélni valamit, leállítom, hogy ne haragudj engem nem érdekel, váltsunk témát. Azóta jobb a helyzet. Kb. hetente egy roham. Sajnos a fodrásznál beszélik ki az emberek a bajaikat, az én dolgom meg meghallgatni, beszélgetni velük. De közben én betegszem bele. Ez nem ér annyit. Ezt nem akarom. Megértik. Szerintetek helyesen teszem?
196. dee (válaszként erre: 194. - 97dd601c1a)
2006. nov. 18. 19:49
A Seropram és a Citapram egy és ugyanaz!Csak más gyár gyártja.A hatóanyag ugyanaz bennük.
195. Vovi
2006. nov. 18. 19:42

Sziasztok!


Csak most tudtam végre feljönni az oldalra, mert a gépemmel volt valami baj, most már minden oké, legalábbis a technikával.

Nekem ez a hetem kicsivel jobban telt annál, mint mikor írtam ide először. Rákényszerültem, hogy kimenjek az utcára (igaz, nem egyedül), mert szeretteimnek születés- és névnapja volt, az ajándékukat meg mégsem lehet gyorspostával házhoz rendelni. Szóval féltem előtte, hogy mi lesz, ha a zsúfolt városban rosszul leszek, de kellemes meglepetés volt, hogy jobban viseltem, mint képzeltem. Az ajándékok is megvannak, szóval volt egy picike sikerélményem. De a baráti bulira, amit barátnőm szülinapja alkalmából szerveztek, már nem tudtam elmenni. Teljesen bepánikoltam a gondolattól, hogy ott van a sok ismerős, és mindenki látni és TUDNI fogja hogy beteg vagyok, ha esetleg rámjön a roham. Szóval visszakoztam, és nem mentem el. Persze marha lelkiismeretfurdalásom volt miatta, és már bánom is, hátha nem lett volna semmi bajom, de ez van. Az éjszakázáshoz és a bulikhoz végképp nem érzem magam elég erősnek. De az alvási és evési gondjaim kicsit javultak, szerencsére. Most mindenféle vitaminkészítményt szedek, mert eléggé lestrapált az elmúlt időszak. De még mindig szeretnék bízni abban, hogy egyszer újra jobban leszek és lehetek. Csak sokkal lassabban megy a dolog mint reméltem és sajnos időszakos visszaesésekkel is számolni kell.

Katesz! Szerintem próbáld meg a munkát. Tudom, pont én beszélek, miután egy bulira se tudtam elmenni, de te azért nem vagy olyan rossz állapotban, hiszel van munkád! És meg is kéne tartanod ezt most! Nem tudom melyik városban élsz, de szerintem sehol nem könnyű új munkát kapni még egészségesen sem (és persze megszokni azt!) Engem is megriaszt a gondolat, ha olyan van csak mellettem, aki nem tud erről és nem is fordulhatnék hozzá -főleg ha ez egy főnök...- de ki tudja? Lehet hogy nem lesz baj veled az úton! És ha érzed hogy kezdesz rosszulleni, fogd rá arra, hogy a gyomrod nem jól bírja az autózást, és emiatt érzed rosszul magad. Lehet, hogy hülye tanács, de aki nem ismeri ezt a betegséget, az beveszi szerintem. Persze te döntöd el, de emlékszem, hányszor remegő gyomorral szálltam fel az IC-re hogy Pestre menjek...nem irigyellek, de tudod szolgálhatna jó tanulsággal is: HA semmi bajod nem lesz az úton, és kibírod, akkor TE már visszavonhatatlanul a gyógyulás útján vagy! És nem utolsósorban nagyon bátor is vagy!

Majd írd meg, végül hogy döntöttél, kíváncsi vagyok rá.

További szép hétvégét kívánok mindenkinek, és egy rosszullétet sem senkinek.

Vovi

194. 97dd601c1a (válaszként erre: 189. - Tioka)
2006. nov. 18. 16:55

Én is szedtem egy darabig Seropramot, de egy idő után már nem használt, ez nem volt több pár hónapnál.

Most Citapram-ot szedek, egyenlőre jó, de nyugtatóval kell szednem.

Én is sok mindentől félek, de megpróbálom leküzdeni. Ami nem megy, az az, hogy sötétben egyedül kimenjek, v. elmenjek bárhová is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook