Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
417. M0ncsa (válaszként erre: 415. - Waniii)
2013. dec. 18. 14:51
Hacsak nem az utolso pillanatban mesz be szulni, szoktak adni beontest, pont ezert, hogy az effele baleseteket elkeruljek. Barmennyire is idegenkedik az ember tole, szerintem meg mindig a "meltosagteljesebbik" megoldas :)
416. Mazsinka (válaszként erre: 415. - Waniii)
2013. dec. 18. 14:30
Biztos frusztráló, de gondolj arra, egy évek óta, vagy akár évtizedek óta dolgozó szülésznek ez olyan, mint neked a kezitcsókolom. Bár még nem szültem, így tudom elképzelni.
415. Waniii
2013. dec. 18. 14:07
Megnyugtató, hogy többen is ezt mondják. :) Hát, lesz ami lesz. A sorsom nem kerülhetem el. :D
414. Jasmine24 (válaszként erre: 411. - Waniii)
2013. dec. 18. 13:39
Ne aggodj! A fajdalomtol nem fog nagyon erdekelni, hogy kozben magad ala csinalsz. En is tulvagyok rajta, es nem ereztem megalazonak a helyzetet. Ez egy normalis dolog es akkor az ember lanya tenyleg nem azzal foglalkozik, mert mondhatni akkor az lesz a legkisebb problemad.
413. Mazsinka (válaszként erre: 411. - Waniii)
2013. dec. 18. 13:36
Ja, épp most szült barátnőm mesélte, hogy folyton maga alá vizelt. De ez ott normális. Hááát...
412. nbandus (válaszként erre: 411. - Waniii)
2013. dec. 18. 13:36

Én már túl vagyok azon a bizonyos szülésen. Hát a beöntés nagyon gáz volt, nagyon megalázónak éreztem. Ez még ugye az elején történt, innentől viszont olyan fájásaim voltak, hogy tényleg nem érdekelt már semmi, csak hogy végre kint legyen. az se zavart (sőt, kb nem is realizáltam), hogy 3-4 ember néz be félóránként a lábam közé, a gátmetszést nem is éreztem, és a varrást se. Ja, és a doki kezét simogattam 1-1 nyomás között, amin ő jókat röhögött, én csak másnap tudtam meg. :)


Szóval szülés közben az ember agya tényleg kikapcsol!!!

411. Waniii (válaszként erre: 408. - Virag32)
2013. dec. 18. 13:30
Igen, pont ma volt nálam a védőnő, és megosztottam vele ebbéli aggodalmaim (mármint, hogy sokkal inkább tartok attól, hogy a szülőszobán elveszítem emberi méltóságom, mint a fájdalmak miatt, amiket átélek majd), és ő is azt mondta, hogy abban a helyzetben ezek a dolgok fel sem fognak tűnni. Nah, kíváncsi leszek. :)
410. virag32 (válaszként erre: 409. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 22:17

Igen, ami ezután jön, az lesz még csak a horror :)))))

Lehet,hogy jobb ez így, hogy most pusztulok meg. :))))))

409. M0ncsa (válaszként erre: 405. - Virag32)
2013. dec. 17. 21:16

Mosolyogtam en ugyanugy a te kinodon, mint a sajatomon... Igy utolag konnyu :o)) De foleg azon mosolyogtam, ahogyan eloadtad :p

Meg az is vicces, mennyire egyformak vagyunk, te is gyomros, en is, de pont ezzel nem volt semmi gond... Bezzeg minden massal... Es igen, az az ominozus utolso honap... bar a legrosszabb reszet megusztam :) (Cserebe a koraszulott gyerek 2 honapig 1-1,5 orankent evett ejjel-nappal, szoval ez ontson beled lelket, hogy jo az ugy, ha benn marad meg egy honapig :))

408. virag32 (válaszként erre: 407. - Waniii)
2013. dec. 17. 20:39

Huh, eléggé örülök,hogy nálunk se a gátmetszés, se a beöntés nem divat. :)) Amúgy mindenki azt mondja,hogy ha az ember ott van, ezeket effektive észre se veszi, annyira apróságok.


Mondjuk most megnyugtatott amúgy mindenki,hogy az epidurált gyakorlatilag nem is lehet érezni, nem fáj.

407. Waniii
2013. dec. 17. 19:24
Érdekes téma. :) Holnapután töltöm a 30. hetet, most kezdett jobban foglalkoztatni a szülés gondolata. Engem nem is annyira a fájdalom, mint a "körülmények" aggasztanak. Olyan kérdések cikáznak a fejemben, hogy mi lesz, ha közterületen jön rám a szülés, és egyáltalán hogy érek be a kórházba, lesz-e mindenre időm, felkészülni arra, ami rám vár? Beöntés, gátmetszés és "társaik", ezek a mumusok. A fájdalmat elviselem, hiszen van miért, van kiért. A fájdalomküszöböm úgy vélem elég magas, nem félek a tűktől, ilyen helyzetben a vér sem zavar, de... Maga a kórház, meg a tudat, hogy kiszolgáltatott leszek... Ezek kicsit ijesztőek még most.
406. virag32
2013. dec. 17. 18:36
Ámde egy pozitívum: világéletemben "gyomros" voltam,de terhességi rosszullétem egy fikarcnyi se volt.
405. virag32 (válaszként erre: 397. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 18:34

Örülök,hogy terhemmel megmosolyogtatlak. :-)))


Egy hónapom van a szülésig,és szerintem ha most belekezdenék,hogy érzem magam,annak is elmenne a kedve a terhességtől,aki kislánykora óta másra se vágyik,megkímélek mindenkit. :-)))


Lassan úgy vagyok vele,hogy azt se bánom,ha sövényvágóval,de valahogy szedjék ki ezt a drága gyermeket,mielőtt kinyuvadok. :-))

404. Mazsinka (válaszként erre: 403. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 18:26
Hagyjad! Fogorvoshoz is másik városba mentem, ahol pöpecebb az ellátás, és kaptam szurit fúráshoz is. Arra is beszóltak, hogy hogy akarok szülni, ha nem vagyok képes ezt elviselni. Hát, mondtam, nem vagyok én mazochista, hogy fölöslegesen szenvedjek. (Hozzáteszem, egy csaszi utáni depis nő volt, akinek bármit mondhattál, durran.)
403. M0ncsa (válaszként erre: 402. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 18:17
Nez, aki ilyet mond, csak irigysegbol mondja. Mert nehogy mar neked jobb legyen, mint nekik. Az ilyeneket meg le kell tojni, emiatt ne is legyen rossz erzesed. A fogfurast is ki lehet birni fajdalomcsillapito nelkul, de akkor minek adnak a fogorvosok lidocaint? :)
402. Mazsinka (válaszként erre: 400. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 16:49

Azon sosem gondolkodom, hogy mennyire rossz lehet a terhesség. Émelygés, hányás, nagy pocak, rúgdosás stb. Ezek valahogy elkerülték a figyelmem eddig. Mármint hogy ezek mind együttvéve pont olyan rosszak, mint maga szülés.


Van egy közelebbi kórház is, ami azért jó, mert ott csak két napig kell benn lenni, amikor kifejtettem az itthoniaknak, hogy az mennyivel szimpatikusabb, külön szoba, és valami fájdalomcsillapító féleség, ami nem epi, akkor az volt a válasz: hogy ki lehet bírni. Nehogy egy órát utazzak azért, mert ott "jobb", amikor a szomszéd utcában van a kórház. Erről ennyit. Különben majd ha úgy adódik, akkor úgyis az lesz, amit mi döntünk.

401. M0ncsa (válaszként erre: 399. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 16:31
Nekem sem. Engem is altatasban csaszaroztak, gyakorlatilag lemaradtam a szulesrol :( A masodikat, ha csaszarral kell szulnom, mindenkeppen ebren szeretnem, mivel tobbet nem tervezunk, ez az utolso eselyem. Ha a mi korhazunkban nincs ra lehetoseg, megyek a masikba, inkabb fizetek, ha kell.
400. M0ncsa (válaszként erre: 398. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 16:29

:D

Sosem tudhatod. Nekem pl. pocsek a gyomrom, nem egyszer emelygek "csak ugy". Arra szamitottam, hogy sugarban fogom vegigokadni a terhesseget, es lass csodat, SEMMI, de egyetlenegy rosszulletem sem volt. Oke, volt helyette ezer masik, csak azt akarom mondani ezerrel, h a hetkoznapi bajoknak semmi kozuk a kesobbi terhessegivel.

Lehet, hogy te leszel a legelegansabb kismama a kornyeken ;)


Nem, nem Magyarorszagon elek, de itt pl. az a felfogas, hogy ha van egy masik korhaz, ahol kinalnak egy szolgaltatast, ami a helyinek nincs, nemhogy sertodes van a dologbol, hanem meg nagyon kedvesen segitenek is, hogy milyen telefonszamon kell kit felhivni, stb. Hol elsz egyebkent, ha nem titok? Kornyezet velemenyet meg - ahogy mondod - le kell szarni, a lenyeg, hogy neked jo legyen (egyebkent tovabbra sem vilagos, ki es milyen jogon konyvelne el HP-nek, mert oda mesz szulni, ahol van epi, nem ertem, no).

A szolgaltatasokert meg sajna fizetni kell, evvan. Ez a kapitalizmus, kerem :) Egyszer az epiduralert, egyszer az apas szulesert, ha kulon szobat akarok, azert is. Ez normalis, ha "standardon feluli" szolgaltatasokat akarsz igenybe venni.

2 ora is boven eleg beerni, ha elindulsz 20 perces fajasokkal, lehet, hogy meg haza is kuldenek :D Ha meg egybol a felpercesek jonnek, meg mindig mehetsz a helyi korhazba, ebben az esetben ugyis hamar tul leszel rajta :D

399. Mazsinka (válaszként erre: 393. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 15:57
Nálunk csak altatásos csaszi van... az sem szimpi.
398. Mazsinka (válaszként erre: 397. - M0ncsa)
2013. dec. 17. 15:52
Én alapból ötpercenként járok pisilni, gyomorsav legtöbbször a torkomban, szekrekedés módjával, aranyér kialakulóban, trampliság és levertség-érzet időnként hatalmába kerít... :) Mi lesz velem később? Úgy tudom, te nem Magyarországon élsz, nos, én sem, és nálunk azt hiszem, ha más körzetben akarsz szülni, mint ahol élsz, akkor valamit fizetni kell, bár ez most lehetséges, hogy nem így van, mert míg nem esedékes, addig nem nézek utána. No, mondom ide 2 órára van a legközelebbi epis kórház, a városban is van kórház, ahol élek, és ha ki akarnám jelenteni, hogy köszi, nekem ez nem jó, valószínűleg a környezetem egy életre HP-nek könyvelne el, de ilyenkor azt mondják az okosok: ki nem sz.ja le???
397. M0ncsa (válaszként erre: 259. - Virag32)
2013. dec. 17. 12:29

XDDD

Virag, ez kb. a nyolcadik olyan benyogesed, amin hangosan felnyeritettem.

Teljesen egyetertek, a rugdosas vicces, a tobbi horror. En sem ertem, mi abban a jo, hogy 5percenkent jar az ember pisilni, gyomorsav a torokban, szekrekedes, aranyer, isiasz, cicifajas, szedules, meg egyaltalan, akkora trampli azzal a nagy hassal... Utaltam, hogy nem tudom ellatni az alap kozmetikai manovereket sem (labkoromvagas, polo). Nem alhattam hason, ergo a hatam folyamatosan fajt, borzalom, na. Szerintem amugy a nyugok felet ki is felejtettem. Ja a kedvenc! A hormongoz! Hat az a legkeszebb. Ugy le voltam tole butulva, mint aki berugott. Semmilyen kreativ szellemi munkara nem voltam kepes. Aaaaaaaaa... Szulni egy megvaltas volt.


Megvan azota a baba amugy?

396. M0ncsa (válaszként erre: 173. - A0c1361e44)
2013. dec. 17. 11:59
Nem csipomeret kerdese. A 152 centis, 48 kilos anyam a 34-es nadragmeretevel 2,5 ora alatt, gatmetszes es egyeb cirkusz nelkul szulte meg az 5,6 (!!!) kilos ocsemet. 70 kilosan ment szulni, nem latszott ki a hasa mogul :D Aztan egy even belul visszafogyott a versenysulyara. Jo genek, hala Istennek.
395. M0ncsa (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 11:33
Nem kell oda jarni kontrollra, csak szulni a legvegen. Tobbet fizetni? Mire? Az epiduralnak gondolom van egy bizonyos ara, ennyi.
394. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. dec. 17. 11:21
:DDDD
393. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. dec. 17. 11:17

Mazsinka, nalunk is ez a helyzet. Igaz, csak 65 km az "epiduralos" korhaz, de a domborzati viszonyok miatt kb. 1 ora ut, viharos ereju szel eseten meg tobb is lehet.


Ettol fuggetlenul en az epidural mellett dontottem, el is mentem a kotelezo agytagitasra, az megint mas kerdes, hogy vegul semmi nem lett a dologbol, mert a 36. heten kikaptak surgossegi csaszarral a gyereket, idoszakos hipoxia miatt. Meg megijedni sem volt idom :D


A fajasok rendszerezodese es a szules kozott meg rengeteg idod van, az elsoszulo anyukak jellemzo "hibaja", hogy tul koran mennek be a szuleszetre, nem az, hogy tul keson...


Egyebkent pedig az egesz terhesseg-szules-gyerekezes temaban a szules volt a leglazabb :D Mondtam is, hogy inkabb szulok 3x, mint egy terhesseget vegigszenvedni. En a 3 kozul a gyerekezes reszetol tartottam legjobban, be is jott. De tuleljuk, mint minden mast.


Szoval no para, az a par ora miatt kar lenne lemondani a tobbirol ;)

392. virag32 (válaszként erre: 389. - Spinneli)
2013. nov. 11. 19:42

Úgy történt :))


Ezért vártam a kádban fekvésig. :)

391. virag32 (válaszként erre: 390. - Holdem)
2013. nov. 11. 19:42
Hát igen, én is besz.ok magamon, amint próbálom a habtestemet kiemelni a vízből. :))))
390. holdem (válaszként erre: 388. - Virag32)
2013. nov. 11. 18:28
De sajnos még utána is szívás van... míg le nem telik a 6 hét, nem fürödhetek, csak a zuhi. Hogy nekem már mennyire hiányzik a kádban ázás.. jóóó forró vízben. Az utolsó pár hétben megkíséreltem beleülni a kádba zuhanyzás helyett. Vicces volt, mikor ki akartam szállni. Az a vergődés is megért volna egy videót. :) Utolsó elkeseredésemben majdnem kiabáltam a férjemnek, hogy húzzon ki a kádból, de valami csodás mozdulattal négykézlábra szenvedtem magam, és onnantól már ki tudtam szállni. :)
389. spinneli (válaszként erre: 386. - Virag32)
2013. nov. 11. 18:18

A kézitükör sokat segít.

:)

388. virag32 (válaszként erre: 387. - Holdem)
2013. nov. 11. 18:13
Az előbb kíséreltem meg elvégezni a fürdőkádban fekve. :)) Mit mondjak, ez felkerülhetett volna a youtube-ra. :))))
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook