Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


87. szafaripók (válaszként erre: 86. - Cippora)
2013. okt. 18. 15:03

A gerincvelőt és a gerincfolyadékot burkoló kemény burok és a gerinccsatorna közötti térbe juttatják az érzéstelenítőt - ez az epidurális tér!!


Gondolj bele: ha a gerincvelő megsérül pl. balesetben, lebénulhatsz. Nyilván nem szurkálják...:)

86. Cippora (válaszként erre: 84. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 14:52
Akkor a gerincvelőbe...vagy nem?
85. Cippora (válaszként erre: 84. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 14:52

Akkor az ismerőseimnek valami kontár adhatta be...

Te szerencsés voltál :)

84. szafaripók (válaszként erre: 83. - Cippora)
2013. okt. 18. 14:39

Nem a gerincedbe döfik, egyébként meg csak annyit érzel, mint egy szúnyogcsípés. Legalábbis ha jól csinálja a doki!:)

Nekem szóltak, hogy akkor mindjárt érezni fogom, várok-várok, és kiderült, hogy már beadták...:)

83. Cippora (válaszként erre: 82. - Mazsinka)
2013. okt. 18. 14:36
Nekem eszemben sem volt epidurált kérni,nem azért mert ellenzem,hanem mert ott abban a helyzetben eszembe se volt.Másrészt a természetes szüléstől fÉlsz,de a gerincbe döfött bazi nagy tűtől nem???? Brrrr... engem a hideg ráz tőle :S
82. Mazsinka (válaszként erre: 80. - Valakivagyok1984)
2013. okt. 18. 14:33
De mit tegyen az, aki nem kérhet, mert az adott kórházban nincs? Az a jó megoldás, ha keres egy olyat, ahol adnak, teszem az 100 kilométerre, és akkor ott többet fizetni, oda járni kontrollra, autókázni, mindig a férjet rángatni...elviselni mások beszólását... megéri?
81. Mazsinka (válaszként erre: 79. - Katie_rose)
2013. okt. 18. 14:31
Ez hülyeség. Nem tudom, a doki meddig bírta volna a helyedben.
2013. okt. 18. 14:31
Én a kislányommal 11órát vajúdtam hang nélkül bírtam majd bele döglöttem de túl vagyok minden ok..kisfiam császáros,miután nekem elég magas a fájdalom küszöböm 2hétre rá màr a játszón voltunk..birni kell van epidurál kérni kell ha most is termeszetesen szültem volna kértem volna epidurált..
79. katie_rose (válaszként erre: 78. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 18. 14:12
Én hosszú órákat vajúdtam, 2 percenként voltak 1 perces fájásaim. mindenki tudta,hogy császár lesz mert totál zárt volt a méhszájam. a doki mondta,hogy nem baj...vajúdjak,mert ez jó a babának és ettől jobb anya leszek,mert jobban fogok kötődni. :D
2013. okt. 18. 12:18
Amikor a fiam született, nem tudom voltak e nyámnyilák a szülészeten, de hogy ki...ott nagy tömeg volt az biztos :( Mondtam a szülés előtt a - fogadott - dokimnak, hogy császárt szeretnék, le se tojta mit akarok, érezzem csak a fájásokat. Igen, konkrétan ezt mondta. De amikor már minden létező szülőszoba foglalt volt és újabb szülő nő érkezett, főtt a feje a drágának igy kénytelen volt megcsászározni, legalább felszabadult egy szoba... Egyébként a férjem pl nem egy nyámnyila ember, mégis elég volt akaratlanul bepillantania egy szülőszobába és az ott vajúdó nőre - apuka sirva lapitott a sarokban - és rosszul lett. Azt mondta, nem birta volna véginézni, ha én is úgy szenvedek. Lehet dumálni, hogy igy meg úgy a császár, de az én anyám is 40 órát vajúdott és majdnem meghalt a nagyszerűnek kikiáltott természetes szülés közben, nekem pedig bőven elég volt az a 2 óra is a fájásokból. Ettől még nem hiszem, hogy rossz anya lennék!
77. Mazsinka (válaszként erre: 76. - 4c1a787e8f)
2013. okt. 18. 09:49

Belenézek, és a privi is mehet, viszont délelőtt most nem nagyon vagyok jelen, de követem majd a dolgokat később.



Élet és halál... igen, anyám 3 gyereket szült, az elsőnél nagyon fiatal volt, nem tudom, hogy csinálta meg, a másodiknál félúton eltűnt a szívhang, megrémisztették, ha nem nyom rendesen, bajok lesznek. Végül minden rendben lett. Harmadiknál a baba nem lélegzett, amikor kibújt, ő is helyreverődött a végére. Egyébként ha elvágja az ujját, akkor ájulás kerülgeti. Annyit fűzött a dologhoz, miután a húgom megszült, előtte nem merte, hogy maga volt a pokol. Egyébként a húgom is hasonlóan nyilatkozott. Az ő babáját vákuummal szedték ki, dokik feküdtek a hasára 20 óra vajúdás után, plusz szanaszét repedés...

76. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. okt. 18. 09:15

Szia!


A hsz-eket nem olvastam el. Pont írtam egy pár sort erről a szt Imrés fórumban, hétfőn szültem eléggé beparázva.. Ennél részletesebben is beszélgethetünk priviben.


[link]


Egyébként a szülés az a téma, ahol kár bárkit itélgetni, itt összekapcsolódik élet-halál, és a bajok problémák pillanatok alatt rombadöntenek bárkit, megnehezítik egy élet létrejöttét a döntő pillanatban.. Aki épp jó passzban tudott lenni, az adjon hálát érte. Asszem a szülésznők tudnának regényeket írni sorsokról, szülésekről..

75. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Cippora)
2013. okt. 18. 09:08

:DDD ez találó!


Amúgy szerintem sincs értelme találgatni, minden szülés más és mindenki máshogy éli meg.:)

74. Cippora (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. okt. 18. 09:00
Ne próbáld ki találni milyen lesz,bár mindenki megpróbálja :) Találó megfogalmazás,egyszer hallottam: pont annyira fáj,hogy éppen hogy csak ne halj bele! (bocsi)
73. Cippora (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. okt. 18. 08:57

Akkor jelentkeznék :)

Az én családomnak konkrétan leesett az álla,hogy én megszültem.Mindenki azért drukkolt,hogy császár legyen (mintha az annyira kellemes lenne...) én is rengeteg mindenen paráztam,de ott akkor természetes volt minden,és cseppet sem féltem.Nem volt kellemetlen sem a beöntés,sem hogy ágytálba kellett pisilni vagy a gátmetszés.11 óra alatt szültem meg,fájni fájt,de túl éltem,és azért valahol van bennem egy kis büszkeség mert én is azt hittem,hogy ez nekem nem fog menni,én is túl nyámnyila vagyok.

Káromkodni káromkodtam néha az igaz,és szegény szülésznő kezét is majdnem eltörtem,de "mindössze" ennyi.Nyugi,az ösztönök be fognak indulni,és nem lesz semmi gond.

72. holdem (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. okt. 18. 08:53
:D
71. rigby (válaszként erre: 55. - Ef7b486c67)
2013. okt. 18. 07:27

Én ötször szültem. A legidősebb most 10 a legkisebb 2,5 éves. Apás szülés volt mind az 5. Végig nevettük a párommal a vajúdást :)

Az utolsó 1-1 óra voltfájások szempontjából a "keményebb" de a tolófájások egyik szülésnél sem fájtak, csak egy-két nyomás és kint is volt a bébi.


Nem volt fogadott orvos, de a párom olyan biztonságot nyújtott, hogy el tudtam lazulni és a szülésre a babára figyelni.

A 4. szülés volt a legrövidebb 1,5 óra.


Az 5. pedig lelkileg a legnehezebb....akkor azt hittem ez lehetetlen dolog (pedig mindenki mondta, hogy már túl vagyok négyen, hogy mondok ilyet!) :))) De mindegyik más és más ÉLMÉNY volt, az biztos!

70. katie_rose (válaszként erre: 69. - Zebra25)
2013. okt. 17. 20:29
Óóóó, engem császárral és sárga gyerekkel úgy penderítettek ki 3 nap után,hogy a lában nem érte a földet. :D
69. Zebra25 (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 20:00
Érdekes, mert egyébként felénk meg inkább az ellenkezője van, mármint a többség fogad orvost, meg szülésznőt és apás szülés, sőt, van aki azt akarja, hogy az egész család ott legyen, de ugye nem engednek be csak 1 személyt. Nálunk inkább ez van és kevesebben vannak úgy, hogy nem kell orvost fogadni meg ilyenek. Egyébként már szerintem szinte mindenhol 3 napig kell bent lenni, kivéve császárnál, vagy ha a baba besárgul. Én egyébként ha egyszer fogok még szülni, akkor szülésznőt is fogok fogadni, a vajúdásnál nagyon nagyon nagy segítség szerintem.
68. cicakaktusz (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 19:59
Ebből indultam ki én is, és láss csodát, amilyen a szerencsém, csalódtam! A szülés oké, csak ne varrtak volna utána...
67. cicakaktusz (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 19:54
Hát ezt nem tudom. Azt igen, hogy a havi görcseim erősebbek voltak, mint kezdetben a fájások. Két szülésből kétszer, két kórházban öt orvos emiatt nem hitte el, hogy szülni fogok aznap. Aztán kaptam infúziót, és megjöttek az igazi fájások, de véletlenül sem ott fájt, mint a mensis görcsök, hanem a derekam környékéből indult, végig a gerincemben fölfelé. Mikor megjöttek ezek a fájások, akkor gondoltam azt, hogy én lépek haza! Pár nap múlva mehettem is, elsőre a lányommal, másodjára a fiammal. És tudod mit? Így utólag visszagondolva jobb volt szülni, mint terhesnek lenni. Legalábbis a második miatt van egy ilyen érzésem.
66. Mazsinka (válaszként erre: 65. - Gribedli***)
2013. okt. 17. 19:36
Köszi, igyekeztem! :D
2013. okt. 17. 19:31
Mazsinka! Aranyos a topik címe:)))
64. katie_rose (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 19:22

Átlag 3 nap a kórház. Legalábbis nálunk. Ez azt jelenti,hogy ennél kevesebb nem de hosszabb lehet. Van ambuláns szülés de én azt nem tartom biztonságosnak, plusz macera visszavinni az oltás miatt a lurkót. :)

az esetemben szerencsére megértették,hogy ha már dokim nincs (nem tudott vállalni), szülésznőt meg nem lehet fogadni,akkor legalább a kórház legyen olyan,amiben megbízom. :)

63. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 19:11
Igazából ezt én is így gondolom, de kevesen értenének velem egyet. Már akkor, amikor egy picit távolabbi kórházat hoztam fel pár emberke előtt, hogy mennyivel jobb, hogy ott öt nap helyett csak két napig kell benn lenni, már akkor furcsán néztek rám, és mindent azzal magyaráztak, hogy hát ki lehet bírni. Mindent ki lehet bírni. Dokit sem kell fogadni, mert az csak pénzkidobás, a gyerek úgyis kijön valahogy. Az apás szülés flanc, ugyan minek az...és a többi. Ha máshogy gondolkozol, alternatívákat keresel, vagy eltér a véleményed a nagy átlagétól, akkor rögtön kikiáltanak valami különcködőnek. Erre is van megoldás, igen, le kell sz.ni. :)
62. katie_rose (válaszként erre: 61. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 18:54

Én attól rettegtem,hogy a közeli rémes hírű kórházba visznek így mindent megtettem,hogy elkerüljem. :D

Bár a rossz hírű kórházban is nyilván megszületnek valahogyan a babák és azt sem tartom kizártnak,hogy mások meg éppen ott akarnak szülni. :)

Lényeg a lényeg,hogy vagy az orvos, vagy a hely vagy valami azért nem árt ha bizalmat ébreszt benned. Azért a szülés amúgy sem piskóta,nem még ha rossz helyen vagy nem megfelelő embernék szülsz. Akkor is ki fog bújni nyilván a gyerkőc, de azért más nah. :)

61. Mazsinka (válaszként erre: 59. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 18:48
Hú, nem vagy semmi, minden elismerésem!
60. Mazsinka (válaszként erre: 58. - Ina87)
2013. okt. 17. 18:48
Látom, sikerült megragadni a lényeget! :)
59. katie_rose (válaszként erre: 48. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 18:17
Én tojtam mindenkire pl. Csak azért jelentettem át a lakcímem,hogy még a mentő is az általam preferált kórházba vigyen ha véletlenül valahol az utcán törnének rám a fájások. :D
58. ina87
2013. okt. 17. 18:11
Azért ne hasolitsuk már a fog fájást egy szüléshez,azért nagyon eltérö!hallotam olyat akit a nővér össze szidot mert h a szüles elött nyavajgot,olyat is hallotam ahol apuka kisem ért a korházbol már megvolt a picur,ha mindenki tartana a szüléstöl kevés gyermek születne,amerikába csak császáral szülnek,szóval hiába vannak pozitiv tapasztalatok ha te nemvagy még erre felkészülve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook