Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
747. kokosz
2015. máj. 31. 23:36
Nekem 4 gyermekem van, ès mindegyikkel màs volt. Az 1. 3 òra alatt lett meg, szinte semmit nem èreztem. A màsodik nagyon hamar, 2 nagy fàjàs ès kint volt. Na aztàn a 3.-nàl gondoltam, ha az első kettő ilyen könnyen ment, ez piskòta lesz. Hàt nem lett. Azt hittem nem èlem tùl. (3 òra). A 4.megint gyors volt.
746. dina 24
2015. máj. 31. 17:58
Jajj,nem gondoltam volna,hogy ez a szülés ilyen nehéz lesz :(( 32 óra vajúdás után császármetszés!
745. M0ncsa (válaszként erre: 744. - Katie_rose)
2014. jan. 23. 12:39

"Nyilván mindenkinek a sajátja! "

Igen, ennyi :)

2014. jan. 23. 12:22

Most komolyan arra licitáltok,hogy kinek fájt jobban? :)

Nyilván mindenkinek a sajátja! Ennyi :)

Nekem indították,aztán 5 óra múlva császároztak...

Bazira fájt,akkor is , utána is.

De itt van a gyerkőcöm.Simán megérte! Pár év és jöhet a következő! :)

743. virag32 (válaszként erre: 742. - F6390e6b9b)
2014. jan. 23. 12:03
Biztos vagyok benne, de legalább nem kívülről kényszerítették a tested,hanem a természet intézte így,és legalább hamar túl voltál rajta,nem állt le a folyamat kb egy teljes nap felesleges szenvedés után.
742. f6390e6b9b (válaszként erre: 737. - Virag32)
2014. jan. 23. 09:37

Nos,nekem nem indították,nem kaptam oxitocint egy cseppet sem.Szépen lassan akár napok alatt nyílik ki a méhszáj,minimális fájdalommal szerinted??????

Mikor bementem a kórházba két ujjnyira voltam nyitva egy óra múlva teljesen eltűnt a méhszáj,ez idő alatt elmondhatatlan fájásaim voltak és ez minden volt csak nem lassú folyamat,Arról nem beszélve hogy 2 ujjnyira is fél óra alatt tágultam,így ha kiszámolod természetes folyamat alatt másfél óra alatt tágultam ki teljesen!Hidd el,hogy ez is kimondhatatlan fájdalommal járt!!!

741. virag32 (válaszként erre: 740. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 23:29
A bent töltött hat kórházi nap alatt kb mindent összevetve oyan 17 órát aludtam. :-)
740. Mazsinka (válaszként erre: 739. - Virag32)
2014. jan. 19. 23:02
Dzsízösz.
739. virag32 (válaszként erre: 738. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 20:30
Nekem tízórás alvásigényem van,a szülésre eleve fáradtan mentem,és hozzávetőleg 40 órát voltam ébren (hogy azután éjjel 3 órát aludjak.)Van kérdés? :-))))
738. Mazsinka (válaszként erre: 736. - A0c1361e44)
2014. jan. 19. 20:09
Rögtön gondoltam. :) Csak egy példa volt, hogy nem bírok ébren lenni túl sokáig, és koncentrálni sem, ha fáradt vagyok, ez pedig elég nagy valószínűséggel így lesz kb. ezres fokozaton.
737. virag32 (válaszként erre: 735. - Pzm3)
2014. jan. 19. 19:13
Nem ezt mondtam.Olvass utána ennek,vagy beszélj olyannal,aki mindkét verziót átélte.Ha józan paraszti ésszel gondolkodsz,szerinted nem fáj jobban,ha egy totálisan zárt,szülésre minimálisan sem készen álló méhet hormonokkal mesterségesen arra kényszerítenek,hogy pár óra leforgása alatt olyan állapotba kerüljön,mint egy magától szép lassan napok alatt megnyíló,test által stimulált méh?Ugye nem mondod komolyan,hogy szerinted ez ugyanaz a procedúra?
736. a0c1361e44 (válaszként erre: 728. - Mazsinka)
2014. jan. 19. 18:44

A szülésnél nem olyan a fáradtság, mint a lagziban:)

Mert ugye a lagziban fáj a lábad, fáradt vagy, de a szülésnél mindened fáj, és nagyon, ráadásul ki vagy szolgáltatva idegen embereknek és olyan testhelyzetben, ami amúgy is zavarja a nőt, stb.


Voltam én is fent már 36 órát is, de az másmilyen volt:)

735. pzm3
2014. jan. 19. 18:15

(És az indított fájásokat egy napon sem lehet említeni a spontánokkal, ez tény, nem vélemény.)



Jó,akkor neked jobban fájt mindenkinél,mindennél..

Hidd ha akarod...

734. virag32 (válaszként erre: 721. - Pzm3)
2014. jan. 18. 00:27
Ja,és nem volt választás,muszáj volt császározni,mert a tetves hormonok ellenére megállt a folyamat és semmi nem történt.Ha az oxitocinon múlik,még most is ott fekszem és vajúdok.
733. virag32 (válaszként erre: 725. - Pzm3)
2014. jan. 18. 00:24
Ja,és egyáltalán nem mondtam,hogy csak az indított szülés fáj.A normális is embertelen fájdalom,nem véletlen,hogy féltem tőle.Örülök,hogy soha nem kell megtapasztalnom,mert mondták az orvosok,hogy elég csak egy pillantást vetni a szülési kórtörténetemre,és a következő szülésem,ha lesz,már ránézésre programozott császár lesz,soha nem tennének ki mégegyszer ennek a horrornak.Soha az életben nem kockáztatnám meg,hogy egyetlen percet is át kelljen újra élnem ebből az iszonyatból,amiben részem volt.Biztos van,aki meg a császártól fél,én életem végéig hálás leszek érte.
732. virag32 (válaszként erre: 726. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 22:11
Egyetértek. az indított szülés egy természetellenes, iszonyatos egy sz...r dolog. Effektive kényszerítik a testet mesterségesen, hogy megtegyen valamit, amire egyszerűen még nem áll készen. Be kéne tiltani szerintem. nem véletlen,hogy az esetek nagy többségében semmire nem vezet, csak felesleges szenvedésekre.
731. virag32 (válaszként erre: 721. - Pzm3)
2014. jan. 17. 22:07

Nem propagálom. Többször is leírtam,hogy az ÉN ESETEMBEN volt egy megváltás, és hogy NEKEM nagyon jók a tapasztalataim. Ahogy mondtam, nem kardoskodom amellett,hogy ez a jó megoldás, de ha ÉN előre tudom, hogy NEKEM ilyen jól fog sikerülni, azonnal ezt kértem volna.


(És az indított fájásokat egy napon sem lehet említeni a spontánokkal, ez tény, nem vélemény.)

730. Zebra25 (válaszként erre: 728. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 17:51

Hogyne lehetne:) Pont ezt akartam volna mondani, csak lehet nem jött le, hogy szerintem nem kell azt szégyelni, hogy valakinek megfordul a fejében az, hogy akkor inkább császár, de szedjék ki, csak legyen vége.

Csak ezt szerettem volna mondani.

Sőt, egyidejűleg még a falat is lehet kaparni:)

729. pzm3 (válaszként erre: 726. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 15:09
Mazsinka,hallhatsz a szülésről 101 féle verziót te lehet már a 102-iket fogod megélni.Nincs két egyforma szülés.A lényeg,hogy ha majd ott leszel tudni fogsz mindent,mert az ösztöneid segítenek majd.Én például hiába tudtam már,hogy mennyire fájt először,egyáltalán nem féltem másodjára sem.
728. Mazsinka (válaszként erre: 727. - Zebra25)
2014. jan. 17. 15:05

Rögtön gondoltam, hogy nem veszik ki az anya két szép szeméért, meg azt is el tudom képzelni, hogy sok nő eljut arra a pontra, ezért nekik ez mindennapi, de könyörögni lehet érte, nem? Falkaparás helyett... :)


Speciel én a lagzimba úgy mentem, hogy előtte éjjel négy órát aludtam, és 27 órát ébren voltam. Őszinte leszek, már a végén annyira álmos, fáradt voltam, hogy rettenetesen éreztem magam. Hisztis lettem, és ki voltam borulva, hogy ha még egy órát magas sarkú cipőben végig kell táncolnom reggel hétkor, nem tudom, mit csinálok. Na, mondjuk ha ez így kiakasztott, lehet, a szülés is egy "pöttyet ki fog". :S

727. Zebra25 (válaszként erre: 726. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 14:40

Persze, hogy van. Én is megemlítettem a fájdalomcsillapítót, meg a császárt is már 17 óra őrületes fájdalom után. Már majdnem 36 órája fent voltem, 1 percet sem tudtam alidni, fáradt voltam, véget akartam már vetni a fájdalmaimnak, de mivel január 1-je volt, így nem volt kéznél anesztes, így mondták, hogy már nagyon közel van a vége, meg tudom csinálni......öszötönzet, hogy bírjam még ki. De ha bent lett volna az anesztes, akkor sem mentek volna bele a császárba csak úgy. Felénk nem úgy megy, hogy azt mondom, hogy császárt akarok és meg is császároznak. Ha a baba vagy a mama élete forog kockán, akkor nem tétováznak, megvágnak, de ha minden rendben van, akkor nem, csak nagyon komoly indokkal.

De ott akkor nekem is megfordult a fejemben, hogy vegyék ki, mert nem bírom. Hálás vagyok azóta is, hogy biztattak, mert 2,5 órára rá meg is szültem a fiam.

726. Mazsinka (válaszként erre: 725. - Pzm3)
2014. jan. 17. 14:24
Anyám is mindig azt mondta, hogy jaj, csak ne kelljen indítani, mert az nagyon durva. Hirtelen nyílsz, gyorsan, sokkal jobban repedsz, és rögtön ott vagy a legnagyobb fájások közepén. Nekem így mesélték. Az sem jobb, ha elhúzódik a szülés, mert speciel lehet, hogy az elején alig a falig fáj, és szép lassan nyíldogálsz, de az is megtörténhet, hogy a végére annyira kiffuladsz, hogy erőd se lesz kitolni a gyereket a 20 órás vajúdástól (konkrét példa). Egyébként én nem tudom. Szerintem van az a fájdalom, ami engem arra sarkall, hogy császárért rimánkodjak, vagy minimum egy pisztolyért, de majd elválik.
725. pzm3 (válaszként erre: 724. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 14:13
Ha szükséges és a baba és a mama jó egészsége múlik rajta semmi baj vele,sőt nagyon jó hogy van.Én nem szerettem volna semmiképp,hogy napokig csövek lógjanak belőlem,hogy ne tudjak mozogni,vagy ne érezzem a testem az érzéstelenítőtől.Nekem sokkal jobb volt,hogy szülés után azonnal tudtam mozogni,főleg a második után mert akkor gátvédelemmel szültem.De ha valami oknál fogva császározni kellett volna azt is elfogadtam volna,és semmi lelki problémám nem lett volna belőle.De jobb,hogy simán történt.Csak nekem túlzó,ahogy virág előadja,hogy milyen csodás dolog...és az meg már csaknem bosszantó,hogy azt hiszi csak az indított szülés fájdalmas.
724. Mazsinka (válaszként erre: 723. - Pzm3)
2014. jan. 17. 14:01
Mi baj a császárral, vagy azzal, ha valakinek szimpi?
723. pzm3 (válaszként erre: 722. - F6390e6b9b)
2014. jan. 17. 11:35
Ennyi :)
722. f6390e6b9b (válaszként erre: 721. - Pzm3)
2014. jan. 17. 11:25
Nekem is spontán indult meg a szülés.Miután elment a magzatvíz olyan fájásaim voltak,hogy azt hittem ott halok meg.Nekem sem jutott eszembe a császár.Sőt amikor beértünk alá kellett írnom a papírokat többek közt a beleegyezést hogy komplikáció esetén császár,én meg rákérdeztem,hogy milyen császár én megszülöm akárhogyis!!??
721. pzm3 (válaszként erre: 719. - Virag32)
2014. jan. 17. 11:15
Ne haragudj,de a nem megindított szülés is rettenetes fájásokkal jár...Kétszer átéltem.De hiába fájt olyan nagyon először,császárról másodjára sem akartam hallani.Aztán a második még az elsőnél is sokkal jobban fájt..De közben sem jutott eszembe a császár.Nekem kicsit erős,ahogy propagálod a császáros szülést.
720. virag32 (válaszként erre: 718. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 10:48
szerintem ez kicsit sok, mármint ha már megvolt a spinális és elkezdték a műtétet, biztos,hogy nem változtatták meg a műtét menetét, csak mert ő kellemetlennek érezte... Amúgy nekem komolyan ez a része volt a legjobb, iszonyat mód élveztem,hogy mindent érzek, de nem fáj :) Kicsit perverzül hangzik,de nekem bejött. :))
719. virag32 (válaszként erre: 717. - Mazsinka)
2014. jan. 17. 10:46

Hát ugye kezdve az iszonyatos, hormonokkal stimulált fájásokkal,az volt a legdurvább.

Volt ugye a katéter, az is nagyon rossz volt. Utána az epidurál, ami nekem jóformán nem használt. Magát az érzéstelenítőt ötödszörre sikerült beadni a hátamba, nem találta az orvos a megfelelő csatornát. Eközben magzatpózban kellett feküdnöm, és a legdurvább fájások közepén meg sem mozdulhattam, na most ezt ötször. nem mondom, hogy az epidurál beadása óriási fájdalom, de valami baromi kellemetlen, és ötször egymás után kezdte kimeríteni a horror fogalmát.


Rossz volt a gyerek ctg-je valami miatt, így egy olyan borzalmas vizsgálatot kellett kiállnom (ötször szintén, óránként), amire, ahogy írtam, Mengele is felkapta volna a fejét. Azt is a legdurvább fájások közepén kellett végezni, amikor már ordítottam, mint a fába szorult féreg, egyperces fájásaim voltak. Nőgyógyász-pózba kellett feküdnöm, ami a fájások alatt baromi rossz volt. A vizsgálat úgy zajlott,hogy egy kb. öt centis átmérőjű vashengert kényszerítettek az akkor kb. két centire tágult méhembe, miközben a méhszájat hosszú fémpálcával próbálták feszegetni. Kb. tíz percig tartott a vizsgálat, eközben olyan 10-15 fájás, a legdurvább fajtából. Ezzel a szerszámmal benyúltak a méhembe ugye, így tudtak egy csepp vért venni a baba fejéből, amit kianalizáltak,és mind az ötször kiderült,hogy nincs gond, szóval felesleges volt ez az embertelen, leírhatatlan vizsgálat. A hatodik alkalommal közöltem,hogy ennyi, többször nem vizsgálhatnak meg így, és most vagy császár lesz, vagy kiugrok az ablakon. Szó szerint értettem, hogy öngyilkos leszek,ha em segítenek valahogy. Szerintem látták,hogy komolyan gondolom, mert akkor jött a császár. Négy ujjnyinál nem tágultam tovább és látták,hogy sehová nem vezet ez, és a gyereknek is jobb, ha kiveszik.

2014. jan. 16. 22:57
Volt egy ismerősöm, akinek elkezdték ezt a spinális császárt, de nem bírta, hogy tudatánál van, miközben ez történik, cibálják ide-oda, és kérte, hogy altassák el, no, lehet ez is csak mendemonda...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook