Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
267. Vanda87
2013. okt. 21. 14:17

Sziasztok!


Egy újabb tapasztalat... Ikreket vártam, tartottunk a koraszüléstől, sok korházi bentléttől, de szerencsére 38-ik héten kezdtem tágulni, burokrepesztés után 5 órával meg is születtek! Utólag nagyon durva, de egy percig nem gondoltam előtte való napokban hetekben se a fájdalomra, se fájdalomcsillapításra, se semmire. Nem is nagyon néztem utána, jobb nem olvasni rosszat, majd lesz ami lesz. Nekem az volt a fontos, hogy ne vágjanak fel! :) Tudtam hogy vannak a szakaszok, gátmetszés, varrás, a lényeg ennyi. Mikor az osztályról átkerültem a szülőszobáról, egyfolytában csak vigyorogni tudtam, h végre itt vagyok, nemsokára a kezemben lesznek! Teljesen átállt az agyam egy más üzemmódba. Vígan néztem a monitort mikor a repesztés után rögtön 5-3 perces közepes erős fájások jöttek. Akkor jöttem rá h tényleg mint a menzesz görcs, de bírható. Aztán beerősödtek,az kemény volt,kértem gázt. Férjem és a dokim kész voltak tőlem, hogy nem tudom h kell csinálni, ki az aki még életében nem "szívott" :) végülis ahogy próbáltam a helyes légvételre figyelni elterelte a figyelmem. Nagyon magamba fordultam,, teljesen kizártam a külvilágot, semmit nem hallottam abból amit a dokim a férjemmel beszélt közben. Becsukott szemmel, összeszorított fogakkal, a vajúdás 4 órája eltelt. Mire jött a kitolás már a sok gáztól kb nem tudtam tisztán gondolkozni, csak csináltam amit mondtak. Nagy levegő, nyomjon, újra levegő és nyomás! Nem figyeltem rá h ne kiabáljak, nem is tudtam volna, csak nyomtam és erőlködtem, de csukott szájjal kell csinálni, hogy hatásos legyen a nyomás, úgyh.... Szerencse h időközben nem jutott eszembe h én ezt nem bírom, vagy szünetet szeretnék, csak az hajtott h éreztem ahogy halad lefelé a baba, minden gondolatom az volt h mindjárt meglesz, még csinálni,csinálni, amig meg nem láthatom. Aztán igen, nekem is rá kellett segíteni az orvosnak könyékkel, azonnal magamhoz is tértem h mi lesz amásik babával, de azt mondta ő nem érzi, még burokban van.... Miután megszületett első babó, nagy izgalom aszobában, hátha a másik babó a nagy üres méhben átfordul, elfordul és nagyon magasan is volt, szóba jöhetett volna gond esetén a császár.... Én magamban tök nyugodtan azon csodáálkoztam, miért aggódnak ennyire, éreztem h minden rendben lesz! Kívülről ahsamon keresztül tartotta a szülésznő h ne forduljon, a doki pedig húzta lefelé a szülőcsatotnában, végül 3 nyomással ő is megvolt! :) Ja, vágásnál nem volt érzéstelenítés, de semmit nem éreztem, varrásnál nagyon apró szurkálást,de nem fájt. Én ennyit tudok hozzátenni, illetve el kell lazulni, bármilyen nehéz is, mert a test tudja a dolgát, az idegeskedés, görcsösség csak hátráltat. Pozitív hozzáállás!

266. Mazsinka (válaszként erre: 263. - D71ef05a8e)
2013. okt. 21. 14:10
Szerintem te azért beszélsz így a szülésről, mert szép emlékként maradt meg benned. Valószínűleg annyira nagyon rossz sem lehetett. Ez alapvetően jó dolog, örülök neki, csak pl. egy rakás más embernek meg nagyon nem volt jó. Pl. húgom. Úgy ment szülni, hogy a 9 hónapot végigaktívkodta-mondván majd könnyebb lesz. Nem félt, nem szorongott, és hitt! Nagyon nem jött be neki. 2o óra vajúdás, szanaszét repedés, vákuum, hasba tenyerelés, könyörgés, bárcsak meghalnék-érzet, pedig nem egy nyafogós fajta... vele már nem tudnád elhitetni, hogy a szülés egy szép folyamat.
265. Annie1130 (válaszként erre: 262. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 21. 13:58
:DDD Ne haragudj, de most olyan jót nevettem az öniróniádon!:) Azért bizts nem lehettél annyira "rusnya"! Én például állítólag kiszépültem, egyébként sem problémás a bőröm, de most mégszebb, mégrugalmasabb...ebből a szempontból szerencsém van. Aztán sokmindenben meg nincs,ami a várandósságot illeti, de ezt most itt nem taglalnám...
264. d71ef05a8e (válaszként erre: 262. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 21. 13:57

Hát én se vagyok egy matyóhímzés, sőt:(


De tényleg elfogultság nélkül, kamaszkorom óta én terhesen voltam a legszebb. Nem átvitt értelemben, hanem megszépült a bőröm, dúsabb letta hajam, addig se nem volt hullámos, se nem egyenes, akkor csigás lett és fényes, azelőtt naponta kellett mosnom, a terhesség alatt 5 naponta, egy mitesszerem sem volt, stb.


Ilyen is van.


Na, a szülés után persze visszaváltoztam rút kiskacsává, és nem segít a dolgon, hogy alig alszom:)

263. d71ef05a8e (válaszként erre: 257. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 13:54

Ne felejtsd el, hogy amit a videón látsz, az egy külső nézőpont, abból a nézőpontból objektíve szerintem valóban nem sok szülés lehet "szép". Amikor benne vagy, egészen más szempontok alapján érzed majd jól vagy rosszul magad a szituációban.


MOndjuk szerintem nem is szépnek kell lennie, hanem nem is tudom.... elég, ha nem marad utána rossz élmény. Vagyis elég, ha a jó rövid időn belül el tudja feledtetni a fájdalmat (ezt szó szerint értem, mintha törölnék az agyból), a kényelmetlenségeket, stb.

262. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 256. - Annie1130)
2013. okt. 21. 13:48
Nem vagy egyedül a véleményeddel, én sem értem mit lehet szeretni a terhességen a lelki részén kivül. Legszivesebben kivágnám a fenébe az összes terhes kori fényképemet olyan rusnya voltam. A fejem, NEM a pocakra gondolok! Csak a férjem romantikus, nosztalgiázós hajlama miatt nem teszem. Amúgy se vagyok egy Miss Universe de az a pár hónap már túlzás volt.
261. d71ef05a8e (válaszként erre: 259. - Virag32)
2013. okt. 21. 13:46

"aki szerint a terhesség egy kellemes állapot,valószínűleg kemény drogot tol vagy végig iszik"


Értem, hogy viccesen írtad, de mégsem szeretném szó nélkül hagyni.


Azt írod, nem voltál rosszul, nem vizesedsz, stb., ellenben jó, amikor rugdos a pici, nem beszélve a lelki oldaláról a terhességnek. Ezek alapján a te saját egyenleged szerint is inkább jó, mint rossz ez az állapot, ezért nem látom a logikát a fenti mondatodban. De ha ennek ellenére mégsem érzed jól magad a terhesség alatt, az persze a te dolgod, ezer más okod lehet rá.


Ugyanakkor ha valaki mást egy cseppet sem zavar az sem, hogy hízik, sem semmi a terhesség alatt, nem változik meg a szexuális élete, vagy éppen jó irányban változik, ellenben külsőleg is megszépül: ragyog a szeme, bőre, haja, stb., ugyanúgy nincs rosszul, ahogy te sem, nem lesz bálna és nem kacsázva jár, nem nyom, nem rúg érzékeny helyen a pici, plusz még a pozitív lelki oldal, akkor hogy a csudába gondolod, hogy hiteltelennek bélyegezheted a véleményét, miszerint csodálatos állapot számára a terhesség?


A Te terhességed lehet, hogy nem jó Neked:):)

260. f6390e6b9b (válaszként erre: 259. - Virag32)
2013. okt. 21. 13:42
Én személy szerint nem szerettem a terhességet!Kívánós voltam aztán jött a sok sav nem kaptam levegőt fulladtam.A szülés ezek után inkább megváltás volt.
259. virag32 (válaszként erre: 256. - Annie1130)
2013. okt. 21. 13:35

A napokban fejtettem ki azt a véleményemet,hogy szerintem az;aki szerint a terhesség egy kellemes állapot,valószínűleg kemény drogot tol vagy végig iszik. :-)))A terhességben EGYETLEN kellemes dolog van:mikor rugdos a gyerek(az is csak kb.a 7.hónapig,amíg nem rúg túl erősen.

És ezt mondom úgy,hogy még csak rosszul se voltam,nem hízok,nem vizesedek,stb.Fogalmam sincs,hogy ebben mi a jó,a pszichés,várakozós,pozitív oldalát leszámítva.

258. virag32 (válaszként erre: 252. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 13:30
Nem bonyolítod,én is ezektől félek.
257. Mazsinka (válaszként erre: 256. - Annie1130)
2013. okt. 21. 13:14
Ilyenkor lehet irigyelni azokat a kismamákat, akik végigörömködik a terhességet, mondván ez nem betegség, hanem állapot, és nagyon szép, ahogy a szülés is. Mondjuk a várandósságot eleve szépnek tartom én is, de a szülést nem. Láttam párat videón, és csak a medencés otthonszüléseket találom szépnek, a többit nem. Ettől függetlenül azt meg veszélyesnek tartom. Úgyhogy marad a hagyományos.
256. Annie1130 (válaszként erre: 250. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 13:08

Nem volt "tervezve" a gyerek...OK, nyilván nem is tettünk ellene semmit, de különösebben nem tervezgettünk, úgy voltunk vele, ha jönni akar, úgy is jön...Magas prolaktin szint miatt nekem szerintem nem is jött volna össze korábban, bár akkoriban nem "próbálkoztunk".


A para ettől függetlenül még most sincs leküzdve.:) Ez is és még sokminden más is közrejátszik szerintem abban, hogy egyáltalán nem találom örömtelinek a várandósságot, mint ahogy sokan... Tessék, lehet megkövezni!

255. Mazsinka (válaszként erre: 254. - Katie_rose)
2013. okt. 21. 13:07
Persze, semmi sem törvényszerű... de ilyenkor lép életbe az ismerek valakit, akinek... történet. S ezek megrémisztenek. Összeségében nagyon veszélyes dolog a szülés, de hát áldozatot kell hozni a babáért...tudjuk.
254. katie_rose (válaszként erre: 252. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 12:16

Barátnőmnek szerdai napon reggel indították a szülést és péntek reggel született meg a babája. Kibírta! Elfáradt, hisztizett is, volt,hogy feladta de muszáj volt. Már készítették a vákumot,amitől annyira megrémült,hogy hirtelen mégis sikerült kitolni a babát. :D

De ha mégis szükség lett volna valami beavatkozásra, az sem jelenti azt rögtön,hogy a babának baja esik. Néha az a veszélyesebb ha nem csinálnak semmit.

253. 4c1a787e8f (válaszként erre: 250. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 11:52

Az a "segítség" a legyűrésben, hogy egy idő után magától beindul a folyamat, és rájössz, hogy kénytelen vagy csinálni, mert másként nem szabadulsz. Én is üvöltöttem, hogy császározzanak meg, stb.. De aztán rájössz, hogy nem fognak, marad, hogy csinálod, amit mondanak, mert ha nem, akkor tényleg meghalsz...

Úgy meggyőzni magam nekem se sikerült, csak a vonatból egy idő után nem lehet kiszálni.


Addig meg, terhesen meg nem gondol erre az ember komolyan, vagy valahogy a természet jó esetben ezt feledteti..


Jó, hogy beszélünk erről, de azért nagyon ne parázz rá, mert a végén nem esel teherbe a görcsöléstől.

252. Mazsinka (válaszként erre: 251. - Virag32)
2013. okt. 21. 11:52
Fóbiásan én sem félek, csak valahogy nem szeretem+a sok rémtörténet. Attól is tartok, hogy majd nem viselem jól, kifáradok, és nem tudom megcsinálni, szükség lesz beavatkozásra a bénaságom miatt pl. vákuum, és akkor sérülhet a baba, aztán hibáztathatom magam egész életemben. Tudom, hogy túlbonyolítom, de benne van a pakliban.
251. virag32
2013. okt. 21. 11:37
Uhh, mondjuk annyira sosem volt erős bennem ez a para, hogy ne merjek emiatt gyereket vállalni... De mondjuk én nem is fóbiásan félek semmitől (kórház, ilyesmik), csak a saját fájdalomküszöböm borzasztó alacsony.
250. Mazsinka (válaszként erre: 249. - Annie1130)
2013. okt. 21. 11:12
Aztán valahogy mégis legyűrted... :) De hogy?
249. Annie1130 (válaszként erre: 246. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 10:55
Nem tudatos volt, hidd el! :) Viccet félretéve, nagyon is értem, hogy mire gondolsz. Bennem is ez volt.
248. *Vinike* (válaszként erre: 222. - Virag32)
2013. okt. 21. 10:53

Létezik.:) Én is csendben vajúdtam, de nem előre megfontolt szándékkal, hanem mert effektíve ahhoz is fáradt voltam, hogy a "mi a neve" kérdésre válaszoljak.:D Egyszerűen energiapazarlás lett volna kiabálni, örültem hogy levegőt tudtam venni közben.:)

De teljesen megértem azt aki kiabál, ez olyan fájdalom, amit nem lehet előre elképzelni. Még akkor sem ha már szültél egyszer.:))

247. ef7b486c67 (válaszként erre: 245. - Annie1130)
2013. okt. 21. 10:51
Azt nagyon el tudom hinni..
246. Mazsinka (válaszként erre: 245. - Annie1130)
2013. okt. 21. 10:27
Akkor te vagy az én emberem. Konkrétan rosszul vagy mindentől, ami ehhez kapcsolódik. A fájdalomküszöböddel mi a helyzet? Amikor babát akartál, akkor nem gondoltál abba bele, hogy valahol, valamilyen intézményben az majd ki fog onnan jönni? Mert én nem terhesség alatt fogok ezen parázni, hanem a gyerek megcsinálását gátolja ez az érzés. Te legalább megcsináltad, mostmár mindegy, hisz benn nem marad. De ezt megelőzően én meg sem csinálom. Na, ezzel kellene valamit kezdeni.
245. Annie1130 (válaszként erre: 244. - Ef7b486c67)
2013. okt. 21. 10:15
Igen, az, és bár most viccelődök vele, de egyáltalán nem vicces, amikor éppen ebben a helyzetben vagyok...Nem kívánom senkinek sem!
244. ef7b486c67 (válaszként erre: 243. - Annie1130)
2013. okt. 21. 10:05
Az komoly:)
243. Annie1130 (válaszként erre: 242. - Mazsinka)
2013. okt. 21. 09:51
Jelentem én kórházszagra stabilan ájulok!:)
242. Mazsinka (válaszként erre: 240. - A0c1361e44)
2013. okt. 21. 09:40
Na, megjött egy ájulós. :) Korábban kérdeztem, hogy volt-e olyan, aki elájult, és kinevettek. :) De ezek szerint létezik a jelenség.
241. gribedli*** (válaszként erre: 239. - D71ef05a8e)
2013. okt. 21. 09:14
Ez attól függ, általában 1 órát szoktak mondani, ami 1 óra kitolási szakaszra vonatkozik, nem az egész vajúdásra.
240. a0c1361e44 (válaszként erre: 238. - Virag32)
2013. okt. 21. 05:50

Én sem vagyok egy ájulós fajta:) Azelőtt és után is csak egyszer fordult velem elő, de akkor nem fájdalom volt az oka, hanem fogalmam sincs. Talán egy pánikroham és nem tudtam leülni, ezért összecsuklottam.

Szülés közben nem tudom, hogy mi volt az oka. Lehet már fáradt voltam, lehet a vérnyomásom szórakozott.

239. d71ef05a8e (válaszként erre: 231. - Gribedli***)
2013. okt. 20. 22:34
Igen, nyilván van egy határ, ameddig élettani ez az oda-vissza játék, de azon túl már rendkívül vezsélyes is lehet, ha túl sok időt tölt a baba a szűk szülőcsatornában, ha oxigénhiány merülhet fel. Szellemi károsodás is lehet a következmény egy teljesen eseménytelen terhesség után is. Azért orvos az orvos, hogy tudjon az adott helyzetben mérlegelni, hogy van-e akkora veszélyben a gyerek, hogy meri vállalni akár a méhrepedés kockázatát.
238. virag32
2013. okt. 20. 22:20

No elájulni soha, semmilyen körülmények között nem tudok (apámtól örököltem),úgyhogy sajnos kizárt,hogy egy ájulással átvészeljek egy-két fájást. :))


Marad a cifra káromkodás, az üvöltés és az éneklés. :))))

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook