Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


57. szafaripók (válaszként erre: 56. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 18:07
Ja, és amikor csöngettünk a szülőszobán, és mondtuk, hogy szülni jöttünk, nem hitték el. Rögtön kérdezték, hogy koraszülés? mert nem volt olyan brutál nagy pocakom...:)
56. szafaripók (válaszként erre: 52. - Kriszti0327)
2013. okt. 17. 18:06

Hát, én 174 vagyok, (a párom 2 méter.)

Molett alkat, széles csípővel. Mondjuk terhesség alatt összesen 10 kg-val lettem több. Mindenki "nyugtatott", hogy a gyerek tuti 4 kg felett lesz, mondjuk "csak" 3845 g lett, és 56 cm, hosszú, formás baba.

Én egyébként lelkileg hosszú vajúdásra számítottam: anyukám a bátyámmal 14 órát küzdött, velem már "csak" 8at... A párom is közel 11 órányi vajúdás után született meg, és a családban mindenki ezzel stresszelt, hogy legalább fél nap... Hát, szerencsére nem volt igazuk!:)

55. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 18:06
Négyszer szültem:)Mindegyik után azt mondtam ...B+ soha többet..Persze tudtam,hogy nem igaz..Az első volt a legkeményebb 17 óra..Huszonévesen tulajdonképen tudatlanul...De..brutál jó a dolog ..eszméletlen öröm a végén..Tényleg...Viszont volt velem egy csaj..Aki elsős babásként..Fájás nélkül szült..A zuhanyzóból húzták ki...Mert egyből toló fájása lett...Amúgy csak azért volt bent ..mert túlhordta..Szóval nem horror az...Hanem valami baromi jó dolog...Ha meg fáj...Hát fáj:))Végül is fájnia illik:)
54. f6390e6b9b (válaszként erre: 53. - Kriszti0327)
2013. okt. 17. 18:01
Köszönöm!Nekem pl eszméletlen széles csípőm van az 59 kg-hoz képest,és hatalmas pocakkal fejeztem be a terhességet.
53. Kriszti0327 (válaszként erre: 51. - F6390e6b9b)
2013. okt. 17. 17:58

Mondom én,csak ilyen történetek kellenek nekem:)


Gratulálok Neked is!

52. Kriszti0327 (válaszként erre: 50. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 17:57

Hát ez igen,gratulálok ehhez a teljesítményhez:)))

Most már csak ilyen sztorikat kéne olvasgatnom,és akkor nem lennék így beparázva.


Én már 2 hete teljesen kinyíltam,most is vizsgált a szülésznőm,mondta,hogy jó kis laza a méhszájam,és szerinte könnyen megszülök.

Én meg azért nem akarok ennyire pozitívan hozzáállni,mert még a végén megjárom.


A terhességem során nekem sem volt semmi bajom az ég világon (leszámítva az elejét),és csak reménykedni tudok,hogy nem ezután fognak csőstül jönni a dolgok:S


Mindenesetre ez nagyon jó történet volt,tényleg!

És pl. milyen testalkatod van,mert valakik olykor abból is következtetnek sok mindenre.

Nekem piciny pocim maradt,kb. mintha egy toros káposzta zabálás után felpuffadtam volna,rohangálok ugyanúgy-de mondjuk nincs széles csípőm.Nem tudom,ezek mennyire számítanak....


Amúgy nekünk is "meglepi" volt,elvileg nem lehetett volna babám nagy valószínűség szerint-és nem is foglalkoztunk a témával,elkönyveltük és kész.Egyikünk sem akart kimondottan gyereket....

Úgyhogy ez nekünk is óriási változás az életünkben most,de élvezem:)

2013. okt. 17. 17:56
Sziasztok!Én is rettegtem tőle,de aztán mikor elkezdődött nem azon paráztam,hogy most mi lesz,hanem az ellenkezője!Azon voltam hogy minnél hamarabb túl legyek rajta,mert írtózatos fájásaim voltak.De a kisasszony is segített:kettőkor elment a magzatvíz 3:26-kor kint is volt.Első baba.
50. szafaripók (válaszként erre: 49. - Kriszti0327)
2013. okt. 17. 17:47

Igen, első baba volt. Igazi meglepetés, mert még a szülészdokim szerint se foganhatott volna meg adott körülmények között...:)

Amikor dokihoz mentünk, akkor is azt hittük, hogy max 8-9 hetes, kiderült, hogy 13-14...:)

Amúgy teljesen problémamentes terhesség volt, eltekintve némi éjszakai lábszsibbadástól, de az is csak ritkán jelentkezett.

A szülés, hááát... Már kétnaponta jártunk nst-re, de a kiírás előtti napon se volt semmi. Másnap se... Szombaton (3 nappal a kiírás után) mondta a doki, hogy fehér a magzatvíz- valószínűleg levált a magzatmáz, de NULLA centi, úgyhogy ha hétfőig nem történik semmi, akkor pakkal menjek a kórházba, mert indít.

Vasárnap gyönyörű idő volt, szinte egész nap sétáltunk a párommal, fagyiztunk, de még mindig semmi. Egy árva jóslófájás se.

Aztán 21.25kor (X-Men ment a tévében, és reklám volt...) indultam fogat mosni, mert reggel "akció". Na, akkor mintha pezsgő pukkant volna a hasamban, de csak nagyon kevés víz szivárgott. Doki nyugtatott, hogy nem kell sietni, első gyerek, stb, egyébként is ügyeletes. Mi 47 km-re laktunk a kórháztól. Párom úgy vigyázott, mintha hímes tojást vinne, én meg nem akartam stresszelni, hogy nem telik el 5 perc két fájás között...

Beértünk, mindenki tök nyugis volt, aztán doki megvizsgált, közölte, hogy 8 cm, úgyhogy már nem megy sehova. A víz is azért nem folyt el "rendesen", mert a feje már úgy be volt ékelődve, hogy nem tudott...

Érzéstelenítőt nem kaphattam volna, mert le kellett folyni egy infúziónak, ami normál esetben kb. egy óra. Hát, nem várták meg, mert látták, hogy keresztbe áll a szemem. De nem éreztem semmi hatását.

3-4 nyomásra kint volt a feje, onnan a doki segített: megemelte a hátam, és csak úgy kicsusszant a következőre a gyerek...:)

A párom majdnem rosszul lett, amikor bejött velem a szülőszobára, de utána hősiesen viselte!:)

23,50kor már megvolt a babám!:)

Igaz, a nagy sebessége miatt gátszmetszés is volt, de egyáltalán nem emlékszem rá. És a dokim úgy varrt össze, hogy én már reggel simán tudtam ülni, néhány gátvédelemmel szülő nő meg nem...:)

49. Kriszti0327 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 17:36

Én is így állok hozzá,a szüléstől feláll a szőr a hátamon,ha rá gondolok....

Csak nincs menekvésem,épp a 38. hetet töltöm,úgyhogy egyszerűen megfogalmazva,most már bármikor jöhet...


Neked az első babád volt,aki ilyen gyorsított tempóban megérkezett?Elmeséled,hogy hogy volt,milyen volt?Hátha sikerül erőt merítenem:)

48. Mazsinka (válaszként erre: 43. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 17:35
Volt ilyen ismerősöm, de eléggé ki lett beszélve, hogy mit játsza az eszét, miért nem jó neki az, ami mindenki másnak, a helyi kórház, a helyi alkalmazottakkal.
47. Mazsinka (válaszként erre: 45. - Rencsi!)
2013. okt. 17. 17:34
Ilyen körülményekkel eszembe sem jutna egészségügyire járni.:)
2013. okt. 17. 17:26
Van még egy kis időm a szülésig,2 év múlva szeretnénk babát,addigra majdcsak összeszedem magam!
2013. okt. 17. 17:25
Sziasztok.Hát akkor én: na én a vérvételtől elájulok,a vértől is ha csak egy kis csepp van az ujjamon,akkor is.Nemrég műtötték a bokámat,de a varratszedésnél az ájulás határán voltam és pisilni járkáltam percenként.Soha nem felejtem el,anya kérdezte is tőlem,amikor a varratszedésre vártunk,hogy mi lesz velem szüléskor,hát halvány fogalmam sincs.Ja a fogorvoshoz meg nem megyek,mert kiskoromba kellett kihúzni 1 fogamat,de 1 hétig volt rémálmom és azóta meg 1 fogamat kellene betömni,de még várok.Ja és az egészbe a pláne,hogy egészségügybe járok.De a szüléstől,meg a műtéttől semmi bajom nincs.De ez nálam változó mikor mitől vagyok rosszul. :)
2013. okt. 17. 17:16

No hát én is a nyámnyilák táborába tartozom.

Babát még nem várok, de amúgy próbálom magam azzal nyugtatni, ha majd oda kerül a sor, akkor minden a lehető legjobban fog alakulni.

43. katie_rose (válaszként erre: 42. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 16:18

Szerintem költözzetek el! :D Vagy csak te az utolsó hónapra pl szülőkhöz, barátokhoz egy jó kórház közelébe. Nem viccelek. Ha problémamentes a terhességed,akkor simán ! :))

Most megyek,mert mert felkelt a lurkó és épp egyedül akarja megülni a hinta zebráját. :D

Később még visszanézek :)

42. Mazsinka (válaszként erre: 40. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 16:11
:) Hűha, szerintem erre nem lesz lehetőség. A kórház sz.r, a dokik bunkók, apás szülés is elvétve van, azért külön kell fizetni, de nem is nagyon szeretik... meg a többi: epi nincs, a csaszi csak altatásban, más fájdalomcsillapító nincs, a szülés is csak egy pózban, háton fekve. Aztán csak csendben, mert kapsz a fejedre.
41. Zebra25 (válaszként erre: 37. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 16:08
no igen:)
40. katie_rose (válaszként erre: 39. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 16:06

A szülésznő természetes szülésnél segít nagyon sokat, a doki meg császárnál. Nekem egyik sem volt fogadott,de jó kórházban voltam,ahol erre nem is volt szükség.

Most komolyan az jutott az eszembe,hogy keress egy dúlát. Vele megbeszélsz mindent előre és mikor te nem tudsz gondolkozni a fájdalomtól ő osztja a dokit,hogy mit hogyan szeretnél! :) Meg persze támogat téged. :)

39. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 16:03
Tudtommal nem. Dokit lehet, de ki tudja, melyik a jó. Általában mindre tudnak mondani pozitívat is, negatívat is. Az mindre jellemző, hogy csak a finisben van jelen, vagy még akkor sem. Esetleg megnéz a végén, aztán tartja a markát. Itt kb. öt doki van, az egyik szakmailag jó, de cseppet sem empatikus, a másik öreg, mint az országút, a harmadik pénzéhes, de nagyon, a negyediknél halt már meg anyuka, csak eltussolták, az ötödik meg ígérget, aztán a szülés napján lelép nyaralni.
38. CsengiBoti (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 16:02
Nekem így sokkal nehezebb volt...A fiam beletekeredett a köldökzsinórba-ez visszatartotta őt.Mikor már a tolófájások jöttek,azokat nem éreztem eléggé,így nem tudtam elég erősen nyomni,a dokim segítette ki.(az első fiam epi nélkül 3 tolófájással megszületett,a második nagyon-nagyon sokkal és ugye,epivel)
2013. okt. 17. 16:02
Amúgy azért az is "segít" elfelejteni a saját fájdalmadat, ha látod, hogy a férjed falfehéren támolyog...:)))))))
2013. okt. 17. 16:01
Be voltam carva mint ház:) Nagyon féltem a szüléstől, erre simán megszültem a majd 4,5 kilós fiamat. nem üvöltöztem, nem kaptam csillapítótt és nem is verekedtem, nem fordultam ki magamból. Szülés közben nem visítottam és bár azért fájdalmam volt rendesen, nekem nagyon nagyon fájt, de túléltem:) Sírás azért volt a végén már:) De az a fáradtságtól.
35. katie_rose (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 16:00

Imádom az ilyen banyákat. :D

Fogadni sem lehet szülésznőt? (hátha akkor kedvesebbet fognál ki)

34. Mazsinka (válaszként erre: 32. - CsengiBoti)
2013. okt. 17. 15:58
Miért nem?
33. Mazsinka (válaszként erre: 30. - Katie_rose)
2013. okt. 17. 15:58
Kicsiny kórházunkban a szülésznő szavai testvéremhez, hogy ne pánikoljon: nyomjon, meg fog halni a baba, ha nem nyom rendesen. Biztató.
2013. okt. 17. 15:57
Azt elfelejtettem írni,hogy SOHA TÖBBÉ nem kérnék epidurális érzéstelenítést -legalábbis szüléshez nem :P
31. katie_rose (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. okt. 17. 15:57
Segíteni nekem sem segített,de a csalánteánál ez sem rosszabb ízre. :D totál zárt volt a méhszájam 5 óra vajúdás után is. :D
30. katie_rose (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 15:56
Ha úgy kerülsz be,hogy már semmi sem használ,akkor valószínűleg onnan csak kevés van hátra. :))) Mármint a pici érkezéséig. A málnalevél, homeos cuccok, gátmasszázs az előre segít. A többihez meg nem árt,ha párod vagy anyukád vagy valaki (akár a szülésznő) a sarkára áll és segít neked,hogy ne pánikolj.:) A baba kijön így is úgy is. :D
29. szafaripók (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2013. okt. 17. 15:55
Na, málnalevél nem segített, és szerintem bűnrossz az íze is...:)
2013. okt. 17. 15:55

Első gyermekemnél kaptam "bódítót" (úgy éreztem magam,mint aki egy hete nem józanodott ki :) ),másodikat epidurállal szültem,a harmadiknál kaptam kb "félúton" egy izomlazítót-semmi hatása nem volt.

Nagyon-nagyon fáj,de az a pár óra (4,5;8,5;6,5) -utólag-nagyon gyorsan,sőt,túl gyorsan elrepült.Bármikor újra csinálnám!


Szerintem az ember jobban fél az ismeretlentől,mint magától a fájdalomtól!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook