Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
507. virag32 (válaszként erre: 506. - Nbandus)
2014. jan. 11. 15:58
Hála istennek nálunk nem kell. :) Akkor tuti,hogy több gyereket nem vállalnék (bár így se biztos,hogy fogok :))))
506. nbandus
2014. jan. 11. 15:06
Gratula Virag!:) a torteneted durvi, de lemerem hamar elfelejted. En csak annyit tennek hozza, hogy programozott csazsarnal is kell hagyni vajudni a noket, mert a babanak szukaege van ra, hogy atmenjen egy bizonyos folyamaton. Szoval ha beinditjak a szulest, akkor is kell a vajudas... en igy tudom a dokimtol. Amugy nekem ugyan term. Szulesem volt, de masnap teljesen lapos volt a hasam, a noverek kerdezgettek hgy mit csinaltam vele. Ez tenyleg genetika...
505. virag32
2014. jan. 11. 13:04
Ellentörténetnek elmesélhetem anyukám sztoriját, aki császárral szült engem, ugyanis 61 centi (nem elírás) voltam. Esélye sem volt megszülni, a köldökzsinórral a nyakamon. Anyum 158 centi, akkora hasa volt,hogy az emberek nem hitték el,hogy ilyen létezik. akkor még függőlegesen vágtak, kivettek belőle, ő iszonyat beteg lett, negyven fokos láza volt, egy hétig nem is láthatott. És mivel óriási bőrfeleslege maradt, jött a plasztikai sebészet, a hege teljesen elfertőződött, évekig szenvedett miatta és soha nem hozták rendbe a bőrét. Ilyen is van. Igaz, ez 33 éve volt, de neki pl. nagyon nagy kínszenvedés volt ez a történet.
504. virag32
2014. jan. 11. 13:02

Hát, én csak továbbra is a saját tapasztalataimat tudom megosztani, nekem iszonyatos szerencsém volt a császárral, biztos,hogy vannak horrortörténetek.

Én most három héttel a szülés után ugyanúgy nézek ki mindenütt, mint a terhesség előtt, összesen három kiló van még rajtam, pedig eszem, nem koplalok, jó a genetikám. Mindig is volt egy kis hasam, és olyan marha jól vágták a metszést, hogy pontosan a szeméremszőr fölötti kis hájréteg alatt van a nyoma, így egyáltalán nem látszik szinte.

nekem semmiféle szorulásom vagy egyebem nem volt, a műtét másnapjától pontosan ugyanolyan jó lett az anyagcserém , mint annak előtte, naponta járok vécére minden gond nélkül azóta is, ebben is nagyon szerencsés vagyok, mert világéletemben tökéletes anyagcserém volt, az ilyen jellegű problémákat csak hírből ismerem.

És hát ha az alsó régiókról beszélünk, azért szerintem nem pontosan ugyanaz a "roncsolás" mértéke, hogy az ember kinyom hüvelyen keresztül egy adott esetben négykilós óriásbébit, vagy azt a csatornát elkerülve, szépen hason keresztül kiveszik, ebben azért mindenképp megállapodhatunk. Nyilván a korral minden változik, de annak meg semmi köze a szüléshez.


A császár után kb. két napig ugyanakkora hasam volt, mint terhesen, de a harmadik naptól kezdve elkezdett lappadni a hasam, a méh szépen visszahúzódott és most semmivel nem nagyobb a hasam, mint a terhesség előtt, gyakorlatilag minden teljesen regenerálódott.


Abszolút nem az a célom,hogy bárkit meggyőzzek arról, hogy a császár egy isteni dolog, de az én esetemben jobban nem is történhetett volna, oltári szerencsés génjeim vannak valószínűleg, ezért én csak azt tudom mondani,hogy AZ ÉN ESETEMBEN ez volt a lehető legjobb megoldás.

2014. jan. 11. 12:52

Ezt a bélkipakolós sztorit most hallom először.


A vágás hogyanjába sem mentem eddig bele, csak azt mesélem itt, amit nekem mondtak ezzel kapcsolatban, hogy most mennyivel spécibb, mint régebben.


Egyik barátnőm két császáron, és két négy kilós babán túl olyan gebe, hogy inkább befelé domborodik a hasa, mint kifelé, úgyhogy nem feltétlenül igaz ez a "megmaradt a puffadt méh" sztori.

502. gribedli*** (válaszként erre: 500. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 12:22

A letapadasokra csak akkor derul feny, amikor ujbol felnyitnak egy masik mutet miatt, szoval nem lehet csak ugy kijelentenu, hogy nincs egy sem, ha a jovoben lenne egy hasi muteted, akkor latnak es rendbetennek ott es akkor.


Amit a meh nagysagarol mondasz, igen, akkor kellene csak nagyon keves belet elmozditani, ha a has feljebb lenne megnyitva, mondjuk a koldok felett vagy mindig magasan es hosszaban. Mivel ma ez mar hiusagi kerdes, hogy minel lejjebb, minel kevesbe latszodjon a bikiniben, annal jobban olyan zonara tevedunk, ahol tobb belet kell elmozditani.

501. gribedli*** (válaszként erre: 491. - Virag32)
2014. jan. 11. 12:15

Aranyered, mehsullyedesed, inkontinenciad ugyanugy lehet, hiszen minel nagyobb volt vagy lesz a hasad, annal tobb teher nehezedik a gatizomra, ezek nem kimondottan szulesfuggoek, a ferfiaknak is van aranyeruk es sok nonek barmilyen terhesseg elott is volt, mert megvan bennuk a hajlam. Es tevhit, hogy nem valtozol belul, a gatizomtornat ugyanugy kell csinalnia minden nonek, akar ha eleteben soha nem szult, mert a korral valtozol.


Hasi zsirfelesleg, dohanyzas, gyakori kohoges, gorbe vall es barmilyen tartasproblema, valamint a razkodassal jaro sportok, az ulomunka es a szorulas, ezek mind mind valtoztatnak "belul" vagyis a huvelyedet. Szoval ebben sajnos nem tudok igazat adni, egy huvelyszoritasi meresen barki csodot mondhat, nem kell a csaszar moge bujni. Persze van ra gyogymod, van rehabilitacio, es megelozes, de korantsem a szulest kell okolni ezekert

500. M0ncsa (válaszként erre: 499. - Gribedli***)
2014. jan. 11. 12:14

Ez nem teljesen igaz :)) A belek egy akkora mehnel, amikor csaszaroznak, mar reg nem elol, hanem hatul es korben helyezkednek el. Az igaz, hogy minel elobb fel kell kelni setalni, hogy a belek helyrerazodjonak, de nem azert, mert felretologattak oket. A letapadast is cafolom, nekem egy sincs.


Azt nem tudom, milyen lenne a mehem, ha huvelyi uton szulok, de azt igen, hogy most olyan a hasam, mint ujkoraban. Ha nem lenne a heg, siman letagadhatnam, hogy szultem.


Tovabba meg egy urban legend: a csaszarosoknak kesobb indul be a teje. Hulyeseg! Teljesen genetikai hattere van, nekem speciel mar masnap beindult, hamarabb, mint a legtobb huvelyi uton szult nonek. Meg is csodaltak a noverek, mint egy egzotikus nyulat :D Csaszaros anyukak kozt volt, akinek 2, 3, de olyan is volt, akinek 5 nap utan indult be csak. Ugyanugy, mint a huvelyi uton szuloknek, nem volt kulonbseg.

499. gribedli*** (válaszként erre: 490. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 12:06

A hasizom atvagasa az csak egy resze a sztorinak, mert ahhoz, hogy hozzaferjenek a mehhez, egyreszt a beleket is ki kell onnan szedegetni (es nehez visszatenni ugyanabba a tekervenybe, ahogy elotte volt), emiatt mindenkinel lesznek ilyenkor kisebb-nagyobb letapadasai a belnek mint minden hasi mutetnel tehat evekkel kesobb kijovo hasmeneses/szorulasos/ezek mixelese epizodok.


Plusz ha a hasizom vissza is tudja valahogy edzessel szerezni a rugalmassagot, a meh az nem. A meh is egy izom es azt is at kell vagniuk, teljesen mindegy, hogy milyen iranyban, a meh az orokre picit puffadt marad, es mint mondtam, ez csak akkor nem zavaro, ha eleve duci vagy mert nem tunik fel kisebb vagy nagyobb pocakon beluli hupli, ha volt elotte is

498. M0ncsa (válaszként erre: 497. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 11:54

Ja, es ebben egyetertek: az egesz csaszar legcarabb resze az, amikor feldugjak a katetert. Brrrr.


Mondjuk ahogy leirod, te tenyleg nagyon olcson megusztad :) Nekem azert kellett 4 nap rendbejonni, de az otodiken mar en is fel-le ugraltam az agyrol, masfel-2 het utan pedig el is felejtettem, hogy valaha mutottek.

497. M0ncsa (válaszként erre: 494. - Virag32)
2014. jan. 11. 11:52

Aztat en tudom, miert inditottak meg a szulest, eleg reszletesen kitargyaltuk, remember? :) En csak azt nem ertem, minek eroltetik a kvazi termeszetes szulest, es miert nem csinaltak a te esetedben azonnal surgossegi csaszart.

Csaszarnal egyebkent hottmindegy, hol a baba, ugyis a vagason keresztul szedik ki.


A csaszaros vidit azert neztem vegig (joval szules utan, amugy), mert szerettem volna legalabb egy picit atelni azt a reszet, amikor a baba felsir, azt a reszet, amirol lemaradtam. El is bogtem magam rajta, pedig nem vagyok az az elerzekenyulos fajta :)

496. M0ncsa (válaszként erre: 490. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 11:48

Szerintem definialjuk a keresztbet es a hosszabat :D

Szoval regen ugy vagtak, hogy ha allsz, a seb FUGGOLEGES. Most meg ugy, hogy VIZSZINTES. Mivel azok az izomrostok, amiket vagnak, vizszintesen futnak, utobbi vagas kimeletesebb. Virag, ha neked bikinivonal alatt vagtak, akkor ertelemszeruen az "uj" trend szerint, vizszintesen (a fuggoleges vagas a szemeremdombtol a koldokig huzodna majdnem).

495. virag32 (válaszként erre: 492. - Virag32)
2014. jan. 11. 11:47

Bocsánat, a mindent átvágást nem úgy értem,hogy átvágtak tokától bokáig. :)) Csak a hasam alján van egy pici vágás. Amúgy igen, lehet,hogy nekem annyiból jobb volt, hogy egészen lent volt már a baba és könnyebb volt kivenni, a "normál" császárról nem tudok nyilatkozni.

Mondtam a védőnőnek,hogy olyan szintű rettegésem lett egy újabb szüléstől,hogy soha az életben nem szülnék többet. Ő erre megnyugtatott és mondta,hogy elég egy pillantást vetni a kórtörténetemre, és a következő már biztos,hogy programozott császár lesz, soha nem tennének ki újra ennek.

494. virag32 (válaszként erre: 487. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 11:44

Azért kellett elindítani a szülést, mert elkezdett folyni a magzatvizem minden fájás nélkül, és a gyerek érdekében muszáj megszülni, akkora a fertőzésveszély. Egy hónappal előbb érkezett, semmi oka nem volt a víz elfolyásának, de muszáj volt, nem jókedvükből indították meg. :)


Tökmindegy, mit csinálnak a műtét alatt, mert semmit nem látsz belőle. :) Én sose néznék meg róla videót, nem rám tartozik ez a része. :) Természetesen száz százalékig steril körülmények között végezték, iszonyat profi módon. Altatásban nem szívesen vállaltam volna be (bár addigra már nekem mindegy volt. ) Azonnal rám tették a babát, utána pedig kb. három órával már tudtam mozogni. Az addig fennmaradó időt pedig pihenéssel töltöttem és azzal,hogy élveztem,hogy nem érzem a testem az iszonyatos fájdalmak után. :)


Ja, és a vajúdás alatt érzéstelenítés nélkül katétereztek be, na az volt az a pont, hogy most megölök valakit. A második katétert már akkor tették be, amikor le voltam "bénítva", abból már semmit nem éreztem. Egy napig volt bent, és meg kell hogy mondjam,szuper volt,hogy nem kellett felugrálnom pisilni 24 órán át. Amikor már bent volt, nem éreztem, nem fájt.

493. gribedli*** (válaszként erre: 487. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 11:42

A fiam osztalytarsanak csaszar kozben tortek el a combjat, nem mondanam, hogy mindig biztonsagosabb.


Viszont az inditott szulest eltorolnem. Vagy akkor, ha inditott, kapjanak elvbol epiduralt is hozza. De ne az legyen, hogy kifaradva, kimerulve erjen a kismama a tolasi szakaszhoz.


A leghosszabb vajudasom 2-3 ora volt az elsovel, en bele sem akarok gondolni, mi az, hogy 24-48 oras vajudas. De 2-3 ora teljesen turheto volt, felcsereltem volna a kitolassal (mas meg a kitolast a vajudassal, szoval nem vagyunk egyformak:D).

492. virag32 (válaszként erre: 490. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 11:40
Nekem is keresztbe vágták, szépen, és bár mindent átvágtak (muszáj is), az égadta világon semmit nem éreztem a műtét után másfél héttel.
491. virag32 (válaszként erre: 488. - Gribedli***)
2014. jan. 11. 11:40

Nézd, tökéletesen megértem azt, aki idegenkedik a császártól.

Én 33 éves vagyok, nem tervezem már,hogy topmodellnek állok, és egy kb. 12 centis vékony kis forradás a hasamon, ráadásul a bugyivonal alatt semmiben nem fogja megváltoztatni a jövendő életemet.

Azt mondod, a természetes hüvelyi szülés enyhébb, mint egy sürgősségi császár...Hát én azt mondom, ha választanom kéne EGYETLEN olyan fájás között, amiket átél az ember szülés közben és a császár között, gondolkodás nélkül a második.

Hozzá kell tennem, hogy nekem iszonyatosan, ritka jól sikerült a császárom, aznap este már felkeltem és sétáltam, és két napra rá futni tudtam volna, ha nagyon muszáj. bent vannak még a varratok, amik fel fognak szívódni, ennyi emlékeztet kb. a sztorira, és ráadásul nem kell amiatt aggódnom,hogy bármi megváltozott "alul", aranyér, stb...

Félreértés ne essék, tényleg nem kampányolok a császár mellett. De az tény,hogy ha tudom,hogy ez - számomra! - ennyire jól fog sikerülni, nem paráztam volna végig a terhességet, és mint kiderült, joggal.

490. Mazsinka (válaszként erre: 489. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 11:33
Voltak olyan ismerőseim, akik elmentek innen Magyarországra császárra, mert ott lehet altatás nélkül is, meg azért, mert nem úgy vágnak, mint itt nálunk, hanem függőlegesen-ők így mesélték, lehet, kicsit összevissza adták le a sztorit, de az volt a lényege, hogy nem vágták el az izmokat, mint nálunk, és hamarabb gyógyultak utána. Egy hétre rá már sétálgattak, bevásároltak stb. míg a mi "jóféle" császárunk után volt, aki 3 hónapig feküdt. Bár ez is olyan, hogy embere válogatja.
489. M0ncsa (válaszként erre: 485. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 11:26

Mazsinka, pont azert vagnak vizszintesen, hogy NE vagjak at a hasizmrostokat :) Vizszintes vagasnal csak 1-2 rost serul, nem szamottevo. Regebben fuggolegesen vagtak, es nehezebben gyogyult.


A kizarolag altatasos csaszar, na az a szarabbik resze, de ezt mar irtam. Amugy ha nem koraszulott a gyerek, megkapod hamarabb is (engem delben mutottek, es este 6-kor mar ebren voltam). Nalam azert huzodott el ennyire, mert a gyerek a koraszulott osztalyon volt, en meg a szuleszeten. A tobbi csaszaros anyuka mar aznap este megkapta a babat (gyakoroltak a szoptatast es a szerelmes bujast :))

488. gribedli*** (válaszként erre: 483. - Virag32)
2014. jan. 11. 11:22

Ezt azert mondod, mert mire a csaszarig jutottal, megtapasztaltal egy brutal inditasos vajudast. Ha normalis, termeszetes huvelyi szulesed lett volna, akkor az enyhebb mint egy surgossegi csaszar.


Akivel utso babamat egyutt szultem, az a csaj 3 nappal a szules utan meg mindig csak vanszorogva, csoszorogva vitte elore az i fuzios oszlopjat amikor a babakhoz mentunk, de elotte meg fel sem kelhetett nemtom mennyi ideig.


En lekopogom, de 2 oraval a szuleseim utan mar elmentem zuhizni, stb. Ulve vagy fekve szoptattam, mig a csaszaros tarsaimnak sokaknak a teje(eloteje) is elapadt a mutet miatti fizikai kimerultsegtol.


Te mindkettot vegigcsinaltad ugymond, mert azert a surgossegi csaszarnal is mar valamennyire leszall a baba, meg a programozottnal nincs vajudas. De lenyeg a lenyeg, viszonyitas kerdese, mert ahhoz kepest, ami elotte volt, neked a csaszar szinte fellelegzes volt. En direkt sosem kernem, egy baratnomnek endometriozis miatt tavaly vettek ki az mehet es mindenet (40eves) es a csaszar noveli az endometriozis elofordulasat, neki 10 evvel ezelott volt csaszarja. Elkerulhetetlen volt neki, de en nem kernem direkt soha, gondolom, o sem, es egyebkent neki soha nem lett ujbol lapos hasa.


Mas az, aki meg mindig duci volt, azoknak mindegy, hogy picit nagyobb a hasuk vagy kicsit jobban, mert eleve nagy. Egy vekony nonel meg latszik a kulonbseg.

487. M0ncsa (válaszként erre: 483. - Virag32)
2014. jan. 11. 11:21

Szia, Virag!


Na, orulok, hogy elokerultel :))) Az elmenyeidnek mar kevesbe :( Nem is ertem, miert eroltetik az inditott szulest, mindenki szerint egy horror. Ezt mondtam en is, hogy inkabb 3 csaszar, mint meg egy terhesseg, es en meg at sem eltem a vajudas borzalmait... Annyi "fogalmam" van rola, hogy milyen lehet, hogy a mutet utan (de most csak talalgatok!) telenyomtak oxitocinnal, hogy elosegitsek a meh osszehuzodasat - ellenkezo esetben elverezhet a kismama. Ejszaka jottek a fajasok, amikor elkapott, elallt a lelegzetem konretan, pedig tele voltam nyomva fajdalomcsillapitoval. Bele se merek gondolni, milyen lehet ezt minden nelkul atelni...


Csaszarmetszest kizart dolognak tartom, hogy otthon csinaljak, megiscsak egy mutet, szigoruan steril korulmenyek kozott kell zajlania, fertozesek elkerulese vegett. Voltam olyan perverz, hogy megneztem egy videot a mutetrol, haaat...


Az viszont tokjo, hogy nem teljes altatasban vegeztek, es rogton lathattad a babat :) Ez volt a legnagyobb szivfajdalmam, hogy csak masnap delutan "talalkoztunk", mert addig szigoru fekves volt.


Szoval en sem ertem, mi ez a nagy ellenszenv a csaszarral kapcsolatban, a babanak hatarozottan biztonsagosabb, a mama meg hamar rendbejon... Kezdem azt hinni, hogy puszta irigysegbol megy a karogas :)

2014. jan. 11. 11:03
Az egy dolog, hogy tartok a szüléstől, hogy nem tudom előre, mennyire fogom bírni. Félek, hogy nem, és akkor nem lesz erőm megszülni rendesen. Húgomat is vákuumozták, szanaszét repedt, anyám is szült 3-szor természetes úton, de azt mondta, mind nagyon durva volt, és senkinek sem kívánja. Hol beszorult a gyerek, hol nem sírt fel, hol megfélemlítették, hogy nyomjon, mert meghal a gyerek, beszorult, de ugyanez húgomnál. Nem hiszem, hogy örülnék neki, ha miattam, a saját hibámból lenne valami baj a gyerekkel, oxigénhiány vagy akármilyen károsodás a vákuum, fogó stb. miatt.
485. Mazsinka (válaszként erre: 483. - Virag32)
2014. jan. 11. 11:00
Ha az otthon Magyarországot jelenti, akkor én nem ott lakom, felénk csak altatásos császár van, és olyan, ahol átvágják az izmokat is vízszintesen. És ez durvább állítólag, meg jelen sem vagy az egész folyamatban, majd megkapod valamikor a babád másnap, amikor kb. észhez térsz.
484. Mazsinka (válaszként erre: 482. - Virag32)
2014. jan. 11. 10:56

Hallod, az én húgomnak indult magától, de soha többet, azt mondja. 20 órát vajúdott, a méhszáj nem akart eltűnni, és a végén kapott oxit, amikor már k.o. volt. Alig bírta kipréselni a gyereket, mert minden ereje elfogyott. Egyedül nem is ment. Nem részletezem, de durva szülése volt nagyon. Elég gázul van ez így kitalálva...


Tegnap beszélgettünk a férjemmel ennek kapcsán. Azt mondta, hogy a nők elbagatelizálják a szülést, hisz egy természetes folyamat, és biztos nem lehet olyan vészes...hatásszünet...ekkor csaptam le egy párnával :)


Pár percre rá szóba került a császár, altatás, lekötözés, katéter... Erre azt mondja: KATÉTER? Az mindek? Mondom... hát azt szoktak betenni. Fúúúúúúúúúúú, de durva! A férfiaknak is, ha műtik őket (egyikünk se volt még műtve)? Te jó ég, de durva...hatásszünet...a nők elbagatelizálják a szülést, hogy a micsodájukon kijön egy 3 kilós valami, de az ő micsodájába senki se dugjon egy pár milliméteres katétert! Ekkor csaptam le másodszor... Jesszus! :D

483. virag32 (válaszként erre: 481. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 10:53
Figyu,nem tudom,otthon hogy megy ez,de nálunk úgy,hogy aki retteg a szüléstől,az pszichológus bevonásával kérhet császárt.Sajnálom,hogy én nem kértem.Iszonyat jól sikerült,komolyan mondom,hogy egy kisebb fogászati kezelés is kellemetlenebb.Egy kis szuri a hátba,amitől mellkastól lefelé lebénultam,végig ébren voltam,dumáltam és nevettem egy csomót a team-mel,és 25 perc alatt minden nehézség nélkül tokkal-vonóval kint volt a baba.Egy picit se volt kellemetlen,csak utána két napig nehezebb volt felkelnem,ennyi.Ötven császárt bevállalnék egy szülés ellenében,még ha tudom is,hogy nem mindig ilyen sima ügy.Feltétlen nézz utána,mert ha otthon is megoldható,akkor innentől kezdve egy percig ne félj a szüléstől.
482. virag32 (válaszként erre: 479. - Gribedli***)
2014. jan. 11. 10:46
Pontosan így van....Az indított szülés felér egy inkvizícióval.
481. Mazsinka (válaszként erre: 480. - Gribedli***)
2014. jan. 11. 09:54

:D


Hááát... nem is tudom... :)

Utálom, hogy ilyen szerencséje van egyeseknek, míg mások úgy járnak, mint virág. Van egy tippem, melyik táborba fogok tartozni.

480. gribedli*** (válaszként erre: 472. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 08:59

:)))


Es akkor mi tart vissza?

479. gribedli*** (válaszként erre: 473. - Virag32)
2014. jan. 11. 08:57

Oriasi kulonbseg van inditott es spontan szules kozott. Az inditott szulesnel annyi oxitocint adnak, ami sokszorosa annak, ami termeszetes szulesnel termelodik egy no testeben, emiatt a fajdalom is sokszorosa.


Van, aki ezt is kibirja, ugy ertem, nem panaszkodik, de a 90% igen, es elhiszem, hogy igy eszmeletlenul fajhatnak a vajudasi szakasz gorcsei. Spontan szulesnel sokkal enyhebbek, nem azt mondom, hogy nem faj, hanem sokkal kibirhatobb es nem ugy ersz oda a kitolasra, hogy mar a tokod tele van, nincs egy szemernyi erod a nyomashoz stb.


Sajnalom, amit ateltel, remelem, a baba karpotol:)

478. Annie1130 (válaszként erre: 476. - Virag32)
2014. jan. 11. 00:08

Szia!Először is gratulálok a babához! Az "élményed" miatt meg sajnálom, hogy neked így sikerült.


Mielőbbi külső-belső gyógyulást kívánok és nagyon jól teszed, hogy inkább szakember segítségét kéred, hiszen az ember mindig érzi, hogy hol vannak a határai...

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook