Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2014. jan. 12. 12:54
Öt centi?Nekem ugyan természetes szülésem volt de lent vágott a doki legalább öt centit,ha nem picit többet!!
536. virag32 (válaszként erre: 532. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 12:43

Az öt centi teljesen szürreálisnak tűnik, az max hónapokkal később lesz akkora, amikor már tök visszahúzódott a heg. Azon max a baba lába férne ki. :))Most mértem le, az enyém kereken 14 centi, gyönyörűen gyógyul, a varrat háromnegyede fel is szívódott már, baromi szép a heg, alig látszik. :)

Gondolom nagyobb babánál többet kell vágni, az enyém 46 centi volt és 2,6 kiló.

535. nbandus (válaszként erre: 532. - Mazsinka)
2014. jan. 12. 12:33
Ott lent sincs tul nagy lyuk, megis kifer a gyerek :)
534. virag32
2014. jan. 12. 12:05

Most külön, a te kedvedért feltöltöttem magamról egy egészalakos képet a fotóim közé.

A kép nyáron készült, négy hónapos terhesen, itt kb. 85 kilót nyomok.

Szerintem elég messze állok a "kövér" kategóriától, de persze lehet,hogy tévedek.

533. virag32 (válaszként erre: 527. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 12:00

Igen, nyolcvan kiló vagyok, de ehhez 175 centi, és arányosan oszlik el rajtam a súly, nem vagyok kövér. Öt éve ennyi vagyok, és ez nem azt jelenti,hogy lusta vagyok, mint a dög, hanem hogy imádok enni, beismerem. Egyáltalán nem szoktam a "díványon feküdni", terhesen is folymatosan mozogtam, ezért híztam csak 11 kilót. De ahhoz szerintem tényleg genetika kell,hogy az ember pár héttel a terhessége után visszatérjen a terhesség előtti súlyához. Mással nem nagyon lehet magyarázni. Szuper az anyagcserém, szerintem ha az ember naponta képes vécére járni minden segítség nélkül, soha nem vizesedik, valamint ahhoz képest, amennyit eszik, nem hízik túl sokat (ahogy mondom, kb. öt éve ennyi vagyok, pedig elég durván sokat eszem), az szerintem elég jó anyagcserének nevezhető. Életemben nem volt még tapasztalatom a "renyhe bélmozgást" illetően, nem tudom, mi az a szorulás és társai, és akármilyen hihetetlen, másnaptól ugyanúgy jártam a vécére, mint addig és azóta is. sajnos az említett időszakról nem tudok székletmintát mutatni.


És, akár hiszed, akár nem, SEMMIT nem érzek abból,hogy van egy hasi sebem. Ennek az az oka, hogy minden ilyen jellegű beavatkozás elég jól szokott nálam sikerülni, nagyon hamar regenerálódik a bőröm. Én is sajnálom,hogy dupla szenvedés volt (illetve a császár minimálisan sem volt szenvedés. )

2014. jan. 12. 09:50
Egy valamit nem értek. Alább írta valaki, kb. 5 cm-es a heg a hasán. Az klassz, de rohadt kicsi. Hogy fér ki azon egy gyerek, miközben sor kerül a bélrendszer kipakolására? Vagy?
531. Mazsinka (válaszként erre: 527. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 09:40

Diszkréten meghazudtoltad... :)

Én közelebbről csak egy csaszist láttam, aki konkrétan családtag, és két négy kiló feletti gyereket hordott ki. Mindkét császár után öt nappal már itthon volt, bevásárolni ment, autózott, mászkált, tett-vett. Szülés után két héttel meg soványabb volt, mint előtte, a hasa pedig teljesen lapos. Igen, ezek a gének, mert a büdös életben nem tornázott, viszont annál többet zabált, ahogy most is. Nem tehet róla, hogy a jóisten piszkavasnak teremtette, és képtelen a hízásra, ezért csinálhat bármit, akkor sem fog megereszkedni a hasa, amit egyébként a saját szememmel láttam. Ettől függetlenül elhiszem, hogy a többségnek igen sz.r.

530. Sorean (válaszként erre: 528. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 09:20

Sziasztok!


Ezt csak megerősíteni tudom, ugyanis múlt héten volt a 3. császárom és a férjem végig nézte, hogy mit csinálnak velem. Kvázi kipakolták, majd visszapakolták a beleim egy részét a hasüregbe.:) A dokim el is magyarázta, hogy éppen mit csinál...

529. f6390e6b9b (válaszként erre: 528. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 09:11
Igatad van!Nekem volt UH-on olyan is hogy az én beleimtől nem látták rendesen a baba köldökzsinórját!Vártak hogy forduljon,mert azzal arréblöki és így tudták megnézni!Tehát az anya belei igenis ott vannak!!!
528. gribedli*** (válaszként erre: 509. - M0ncsa)
2014. jan. 12. 08:47

Moncsa, en is nekifutok meg egyszer:

Ne a noi magazinokban levo kepeket, rajzokat vedd alapul, ahol "elegansan" kisatirozzak a beleket mert nem ildomos a pocis rajzokon ezeknek a latvanya. Az, ami a meh mogott vegzodik, csak a vegbel utolso szakasza, de a meh elott is vannak belek es nem fognak varazsutesre atficcenni a meh moge, csak mert terhes valaki, ertheto modon a pocak ide-oda nyomeszkolja oket de a nogyogyaszod rendelkezesedre all es nyugodtan kerdezd meg tole. Plane, ha aludtal, nem tudhatod, mit csinalt, de ha ebren voltal, akkor sem fognak ezzel a temaval traktalni, hanem csinaljak.


Sokan nincsenek tisztaban ezzel, amig el nem magyarazza utolag a doki. A belek ott vannak, nyugi. A letapadasok pedig nem ritkak.

527. gribedli*** (válaszként erre: 504. - Virag32)
2014. jan. 12. 08:40

Szerintem ezeket most csak azert mondod, hogy mindenaron ellenkezot irj azzal amit en irtam, de remelem, nem hari, nem veszem be, hogy csodalatos genjeid vannak es a tobbit sem.


80kilonal nem beszelhetunk szuper anyagcsererol, sem szuper genekrol es en abban sem vagyok biztos, hogy neked mar masnaptol minden oke volt a vecerejarassal, hiszen par hettel ezelott meg alig birtal mozogni terhesen, marpedig a mozgasszegeny eletmod=renyhe belmozgas, ez megmagyarazza azt is, hogy miert vagy 80kg, szoval bocsi, de ezeket akkor hiszem el, ha vegigtornaztad a terhesseget, de akkor nem lettel volna ennyi kilo es a divanyon fekve pedig nem kedvez az anyagcserenek.


Csodalom, hogy te, akinek alacsony a fajdalomkuszobe, a hasi sebedbol semmit nem erzel, 3x voltam korhazban es minden alkalommal vegigneztem, hogy a csaszaros anyukak ulni is alig birtak. A forum elejen is irtam, hogy egy 4 kilos baba szulesehez kertem volna csaszart de nem voltak ekkora babaim, 3,3 kg volt a legnagyobb, 2,7kg a legkisebb sulyu es ezeket az en alkatommal problemamentesen es komplikaciomentesen meg tudtam szulni.


Es en sem mondtam, hogy mindenki szuljon huvelyi uton, inkabb ellene vagyok a hisztibol csaszarozasnak, nyilvan nad sem volt eleinte indokolt, maskulonben egybol csaszaroztak volna, de ranezesre szerintuk igy volt helyes, a komplikaciok meg utolag jottek. Ha indokolt, legyen csaszar!


Majd ha egy kicsit elbeszelgetsz a pszichologussal, sok mindent maskepp fogsz latni, a te hozzaallasod mero dac, senki nem mondta, hogy konnyen adjak a babat es sajnalom, hogy neked dupla szulesed volt. Mint mondtam, a baba karpotolni fog.

526. virag32 (válaszként erre: 524. - 0f332c4ec9)
2014. jan. 11. 21:56
Akkor itt az ideje, hogy felhagyj az olvasásával. Sok bosszankodástól kíméled meg magad.
2014. jan. 11. 21:47
Igen, mi tudjuk.
524. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 523. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 21:13
Majdnem átnézve az egészet nem úgy tünik,hogy ez csak egy "rinyafórum". De ti tudjátok.
2014. jan. 11. 21:06
A címből is látszik, hogy ez egy rinyafórum, ahová rinyálni járnak azok, akiknek kedvük van, ha nincs kedved, ne tedd, nyugodtan keress olyan fórumot, aminek a címe: mindent ki lehet bírni. Ez nem az.
522. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 521. - Virag32)
2014. jan. 11. 20:37
Na akkor meg? Nem kimondottan rád vagy bárkire gondoltam amikor azt irtam,h mit kell ezen ennyit agyalni. Hanem mert tényleg nem értem már bocs,de ezt a picsogást. Akkor vegyen egy kutyát és szevasz.
521. virag32 (válaszként erre: 520. - 0f332c4ec9)
2014. jan. 11. 20:35
Én is kibírtam, mint látod, mert ha nem bírtam volna ki,most maximum az asztráltestem írna a fórumra.
520. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 518. - Virag32)
2014. jan. 11. 20:25
Nem azok. Nagyon nem. Én császárral szültem. De kibartam mert kibirható.
519. virag32 (válaszként erre: 516. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 20:07
Igen, látom, hogy hasonlóak vagyunk, ezért pontosan tudom, hogy érzel.
518. virag32 (válaszként erre: 517. - 0f332c4ec9)
2014. jan. 11. 20:07
Örülök,hogy neked kellemesek a tapasztalataid. Mindent ki lehet bírni, azt is, ha az embert elevenen megnyúzzák és a húsát behintik sóval, csak nem mindenki ugyanúgy éli meg.
2014. jan. 11. 19:39
Jajjjj....mit kell ezen agyalni?? Már bocs,de csak kibirható egy szülés vagy császár!
516. Mazsinka (válaszként erre: 514. - Virag32)
2014. jan. 11. 19:01
Én tűrögetem a fájdalmat, nem rohanok rögtön gyógyszerért, de a többi stimmt, mintha rólam írtál volna. :)
515. virag32 (válaszként erre: 509. - M0ncsa)
2014. jan. 11. 18:25

Én is biztos vagyok benne,hogy hozzá sem értek a beleimhez.

Annyira alul vágtak, hogy szerintem ott szinte nincs is hasizom, már másnap fel tudtam magamtól ülni, nem mondom,hogy nem fájt, de egyáltalán nem volt durva.

514. virag32 (válaszként erre: 508. - Mazsinka)
2014. jan. 11. 18:24
Abszolút nincs fájdalomküszöböm, iszonyat mimóza vagyok, és egy egyszerű fejfájáshoz papot hívok. Nagyon durván túlérzékeny vagyok, ezért is féltem nagyon a szüléstől. Ehhez társul egy kőkemény kontroll-igény, nem bírom elviselni,ha valamit nem tudok előre vagy nem tudok irányítani. Sajnos tudtam, mi vár rám az indított szüléssel, ezért eleve rettegve mentem oda, és nem is "csalódtam". ja, és mindig mindenben a legrosszabbat látom, soha nem készülök úgy váratlan helyzetekre, hogy biztos jól fog sikerülni, negatív vagyok.
2014. jan. 11. 18:18
Ja, én láttam már csaszi videót, de belek nem voltak képben.
512. M0ncsa (válaszként erre: 506. - Nbandus)
2014. jan. 11. 17:32

Haaat, errol meg nem hallottam. Engem nem vajudtattak, de a tobbi csaszarost se. Mondjuk az en esetemben pont ezt akartak elkerulni, mert az osszehuzodasok megfojthattak volna a babat.

Lehet, hogy ez valami magyar specialitas? :)

511. M0ncsa (válaszként erre: 504. - Virag32)
2014. jan. 11. 17:31

Persze, hogy jobbara genetika. Csak ezt szeretik elhallgatni a striakenocs meg intimtorna meg hasonlo okossagok hirdetoi...

Anyukam 4-et szult, mindegyik szulese relative konnyu volt es gyors (mindezt ugy, hogy en, az elso gyerek farfekveses voltam, de nem vagtak anyut, hanem kicibaltak labbal elore). Az 5,4 kg-os ocsemet 2 ora alatt szulte meg (OSSZESEN 2 ora, a fajasok kezdetetol). Inkontinenciaval es egyeb problemakkal nem kuzdott soha, gatmetszeni sem kellett. Szoval jo eselyeim lennenek a problemamentes szulesre, ennek ellenere teljesen korrektnek es kibirhatonak tartom a csaszart.

510. M0ncsa (válaszként erre: 505. - Virag32)
2014. jan. 11. 17:26
Jesszus. Na ez viszont borzalmas lehetett.
509. M0ncsa (válaszként erre: 502. - Gribedli***)
2014. jan. 11. 17:26

Najo, nekifutok meg egyszer, eskuszom, egyben utoljara is.


NINCS semmifele bel ott, ahol vagnak. Korai terhessegnel pl. pontosan ezert nem vegeznek csaszarmetszest, hanem szulest inditanak be, mert felo, hogy megsertenek egyeb belso szerveket. De az utolso 2 honapban, amikor a potroh mar feszul, mint az afrikai harci dob, ott nincs semmifele bel, es maguk a szovetek is el vannak vekonyodva igencsak. Itt van egy leiras pl. [link] , gyonyoruen szemlelteti kepekkel is, hogyan rendezodnek at a belso szervek a terhesseg elorehaladtaval.


Ez persze nem azt jelenti, hogy nem maradhat a mutet utan osszenoves, mert maradhat, de a valoszinusege es merteke elenyeszo. Csunya es veszelyes osszenovesek akkor keletkeznek, amikor a hasuregben gyulladasos betegseg fejlodik ki (perforalt vakbelgyulladas, pl., ez tipikus).


Hogy miert pont bikinivonalban vagnak, nem tudom. Lehet, hogy esztetikai okokbol is, de ha lenne biztonsagosabb hely, tuti, hogy ott vagnanak, heg ide vagy oda. Valoszinuleg azert, mert annak a regionak a hasizmai kevesbe vannak kiteve megeroltetesnek, mint mondjuk a 10 centivel felette levok (probaljatok csak felemelni valamit, melyik izmok huzodnak?). De ez csak talalgatas, nem tudom biztosan.


Ezt most nem azert irom, hogy teged meggyozzelek mindenaron (felolem hiszel, amit akarsz), hanem hogy ne remitsd a tobbieket halalra :)

508. Mazsinka (válaszként erre: 507. - Virag32)
2014. jan. 11. 16:02
Nem tudom, kérdeztem-e már, de hogy állsz a fájdalommal? Jól tűröd? A váratlan helyzetektől tartasz? Hiszti? Vagy csak lazán besétáltál, aztán volt nagy pofára esés?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook