Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Költözés országon belül fórum

Költözés országon belül (beszélgetős fórum)


máj. 15. 21:05
Amit a 6. bejegyzésben írtam, az alapján, ha drágábbért veszel ki lakást más településen, mint amennyiért kiadod a sajátod, nincs is szja fizetési kötelezettséged.
máj. 15. 21:01
bérbeadó levonhatja a lakás bérbeadásából származó bevételéből az általa más településen bérbe vett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját. A bevétel ilyen címen azonban csak akkor csökkenthető, ha a bérbeadás, illetve a bérbevétel időtartama meghaladja a 90 napot, és a bérbe vett lakással összefüggésben a magánszemély más tevékenységből származó bevételével szemben nem számol el költséget, vagy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítik meg.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 15. 20:49

Én is a munka , albérlet kezdést indítanám.

Mert az ingatlant könnyebb eladni(szerintem) de az újat megtalálni ne kelljen kapkodni.

máj. 15. 15:59

Tudsz egyaltalan barmit venni a kiszemelt helyen?


Mert pl egy ozdi panelbol keves az esely egy budapesti panelt venni.

3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 15. 15:45
Én így csinálnám: bérelnék egy lakást, odaköltöznék, közben keresnék munkát. Eladnám a lakást, majd ha már stabil munkahelyem van, és tudnám, hogy szeretnék is az adott helyen maradni, vennék ott lakást.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 15. 15:16

Szia!


Ha nincs egy kis anyagi mozgástered, akkor előszöris el kell adni.

Munkát kell keresni ott, ahová szeretnél költözni. Ha még nincs vevő, akkor albérlet, míg az ingatlanokat el nem adod, meg nem veszed.

máj. 15. 15:06

Sziasztok,


Egyre jobban fontolgatom a költözést a városomból, legfőképpen amiatt, hogy élhetetlen, nincs munka. Azonban kicsit kaotikus a fejemben, hogy hogyan lehet összehangolni egy ilyen nagy horderejű változást, mint: adott helyen lakást eladni, új helyen másikat venni plusz munka is legyen mire odaköltözöm. Aki ezt tette, hogyan koordinálta? A segítséget köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook