Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2013. jan. 19. 19:51
Sziasztok, én 1-én együtt voltam egy fiúval, 2-án vettem be a tablettát ... azóta nem jött meg ... De a vérzésem azóta sem jött meg ... Nem tudom, hogy ez normális-e ...
2013. jan. 12. 08:08

:))))))) Na jól van, akkor megnyugodhasz Te is, nagyon örülök neki!!!!!!!!


Jaj, dícsérni meg ne tessék mert zavarba jövök tőle,----- viccen kívül meg csak annyit, amiben tudok abban bárkinek szívesen segítek ezentúl is.

Szép hétvégét mindenkinek: Eszter

2013. jan. 11. 23:19
Még ma este megjött a menzeszem, pontosabb, mint a svájci óra!! :) azt hiszem még soha nem örültem neki ennyire :)
1397. adribadri01 (válaszként erre: 1396. - 099c0bed40)
2013. jan. 11. 22:11

Nem tudom mivel érdemeltünk ki téged, de KÖSZÖNJÜK SZÉPEN, HOGY VAGY NEKÜNK, Öregnéneőzikéje!!! :) azért használok többes számot, mert merem feltéletezni, hogy nem én vagyok itt az egyetlen akit megnyugtattak a szavaid... :)

Mindenképp beszámolok róla, hogy mikor jön meg a mensim! :) meg fog jönni és kész! :D

1396. 099c0bed40 (válaszként erre: 1395. - Adribadri01)
2013. jan. 11. 09:29

Szia, majd én mondok . :)


1. Nagyon időben vetted be a gyógyszert, ez máris egy hatalmas pozitívum.


2. Ha nem pontosan 30 nap körüliek a ciklusaid hanem ennél némileg rövidebbek illetve hosszabbak, akkor valóban nem voltál a legveszélyesebb időszakban mikor a baleset történt ( a petesejt mindössze egyetlen napig fogamzóképes, a spermák pedig max háromig, de inkább csak kettőig).


3.Az Escapelle egy viszonylag nagy hatásfokkal bíró gyógyszer, ami időben bevéve 85 %-ban kivédi az esetleges terhességet illetve beágyazódást akkor is, ha közben nem tapasztalsz semmiféle vérzést vagy egyéb mellékhatást.

(Amikről beszámolsz, az legnagyobb valószínűséggel abból ered amit magad is írsz, progeszteron-bomba trafálta telibe a mit sem esjtő hormondendszeredet, ez okozhat apróbb emésztőszervi és egyéb mellékhatásokat.)


Terhességi tesztet leghamarabb a következő számított mensi napján érdemes csinálni,( ha addig nem jelentkezik soron kívüli vérzésed, mert még ez is benne van apakliban) előtte semmiképpen nem, mert akkor még nincsen annyi HCG hormon a vizeletben amit akár a legérzékenyebbnek hirdetett teszt is ki tudna mutatni.


Én amondó vagyok hogy nyudodj meg,mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy Te minden óvintézkedést megtettél ama cél érdekében hogy ne legyen baj, innentől pedig már nem rajtad múlik a dolog végkimenetele.

Remélem sikerült kicsit megnyugtatnom ezekkel a sorokkal, szia:

Eszter


U.I. ha kérhetlek számolj majd be hogy mi lett, remélhetőleg pozitív sorok fognak jönni Tőled hamarosan, ahogy itt a nagytöbbségtől is azok jöttek, úgyhogy nyugi, hidd el nem lesz baj. :)

2013. jan. 10. 16:30

Sziasztok!

December 31-én délután történt meg a baleset, kiszakadt a gumi és csak az aktus után vettük észre. Előtte december 15-én jött meg a menzeszem, Elvileg már pont a rizikós 5 nap után történt a dolog de ugye ez nem 100%. Az aktustól számítva kb 4-5 órán belül be is vettem, Escapelle tablettát írtak fel nekem is. Aznap semmilyen hatását nem éreztem. 2-án nagyon fáradt voltam egész nap. Azóta semmilyen hatását nem éreztem, se pecsételő vérzés, se semmi más, ma viszont egész nap émelyegtem, néha szédültem is, semmit nem ettem, nincs étvágyam, bár az émelygés ugye akkor lehet emiatt is... A hasamat "érzem" tehát nem görcsöl csak épp hogy fáj. Nem nagyon maradt meg bennem semmi délelőtt, de délután már tudtam enni. Elvileg hétvégén kéne megjönnie a menzeszemnek, minden erre utaló tünet is megvolt, mell feszülés 1-2 napig, étvágy növekedése és néha alhasi görcsölés. Furán hangzik, de néha úgy érzem, mintha mozgolódnának ott bent a dolgok, hülye nem vagyok, nem babára gondolok, az még elég sokára kezd mozogni a méhben. Lehet ez "mozgolódás" a menzesz előtti folyamatok miatt? Főleg hogy brutál mennyiségű hormont vittem be? Kicsit olyan, mint amikor korog a gyomrod csak hang nélkül, nem tudom máshogy megfogalmazni :D

31-én hamar bevettem a tablettát és ahogy én éreztem/gondolom, már túl voltam a rizikós napokon de kicsit mégis izgulok. Holnap veszek tesztet, szombaton reggel meg is csinálom biztos, ami biztos. Másnál is olvastam, hogy ugyanezek a tünetei voltak és náluk is hatott a tabi. Olvastam azt is, itt is pár embernél, hogy ezután a gyógyszer után mondhatni normálisnak mondhatók ezek a tünetek. Valaki mondjon valami nyugtatót!! :)

1394. 099c0bed40 (válaszként erre: 1393. - Zizi001)
2012. dec. 29. 21:08

Szia, ne haragudj hogy kíméletlenül őszinte vagyok, de így előbb-utóbb meg fog történni a baj, vagy ha minden alkalommal gyógyszert veszel be, teljesen tönkrevágod a hormonredszeredet.

A nemi élethez felelősségtudat is kéne hogy tartozzon, ez utóbbit esetedben nem látom biztosítva.

Bocsánat az őszinteségemért,semmiképpen nem akarlak megbántani, csak nem bírom ép ésszel felfogni hogy ha rendszeres nemi életet éltek és gyereket még nem szeretnél vállalni, miért kísértitek folyamatosan a sorsot?????

1393. zizi001 (válaszként erre: 1392. - Panni2011)
2012. dec. 29. 15:14
abszolút így van,köszönöm a választ! sajnos másodjára, először az óvszerrel volt baleset. most is használtunk,néha előfordul , hogy csak később kerül elő,amiből sosincs baj,mondjuk mensi előtt v. után és tényleg nagyon rövid időre.az biztos,h nem ment el bennem, plusz neki előváladék sem szokott lenni, de megijedtem. és persze ezt a peteérést is csak nagyjából tudom, a ciklus.hu-s adatok alapján,tudom nem sokat jelent..pláne h nekem 32-35 napos ciklusaim vannak, szal abszolút nem tudom követni.
1392. Panni2011 (válaszként erre: 1390. - Zizi001)
2012. dec. 28. 15:50
Hát nem tudom hanyadszorra fordul ez elő veled, de lehetőleg ne alkalmazd túl sokszor ezt a módszert, ugyanis elég veszélyes. Ha nem ment el benned csak előváladék volt, akkor kevesebb az esélye a teherbeesésnek, ennyi lenne a pozitívum, de igazából nem tudom,hogy hogyan történt vagy pontosan mi, mivel nem írtad le. A naptármódszert pedig ne használd, mivel hivatalosan ugyan a 14. nap körül van a félidő, de a többségnél ez mindig csúszik: hol előbb, holkésőbb van. Persze az is lehet, hogy pont a 14. nap az, de azért nem hinném, hogy túlnyomó többségben vannak az ilyen nők. És mint mondtam magadtól ezt nem tudhatod. Gondolom, azóta már vagy bevetted a tablettát vagy nem, de szerintem bármilyen fáradt vagy (bár ez érdekes, mert ha én igazán fáradt vagyok, akkor nem tudok szeretkezni vagy nem akarok) legközelebb, legalább egy gumit használjatok, (bár igazából a fogamzásgátló lenne jó)mert a barátod nem feltétlen kerülhet bajba, de te annál inkább.
1391. Panni2011
2012. dec. 28. 15:45
Természetesen bekavar, hiszen nagy adag hormonbevitel. De ahogy olvastam, jól megkavarta még más egyéb is a szervezeted. Normál esetben csak akkor szabadna a fogalmzásgátlót is újra elkezdeni, ha már tisztességesen megjött és nem 'meghozatni'még azt is mindenféle hormonokkal, különben az ember taccsra vágja magát rendesen.
1390. zizi001
2012. dec. 27. 13:55
sziasztok! na már megint bajban vagyok.... éjszaka lemaradt a gumi... igaz,hogy csak néhány percre, viszont félidőben vagyok pont.:( álmos voltam, nem voltam észnél :( ráadásul órákkal előtte volt egy előző aktus, nem tudom h maradhatott-e ott vmi.. most itt van már az escapelle, csak még nem vettem be.szerintetek?
2012. dec. 26. 07:27
Nekem is erre hasonlítottak/hasonlítanak a tünetek,de 3 tesztet csináltam,és mindegyik negatív lett! Ha időben bevetted,hatnia kellene! Nekem is itt a fórumon úgy mondták,hogy az aktustól számított 3 héttel már lehet csinálni tesztet! Én is azért fogok csinálni még 1-2-őt,ezen a héten meg jöv héten első vizeletből! Ha terhes is lennék(de nem lehetek) akkor 5-6 hetes lennék mostanában...azt meg kimutatná simán már a teszt! Nyugodj meg,és majd csinálj tesztet! Addig próbálj meg,ne idegeskedni,mert a stressztől és attól,h mondjuk beképzeled magadnak is lehetnek ilyen tünetek!
2012. dec. 25. 18:11
nekem annyira hogy 16 hetes terhes vagyok!(képem is van!)
2012. dec. 25. 07:49
Ja azt lefelejtettem,h a fehér folyásom is erősebb!
2012. dec. 25. 07:48
Sahar78! Én múlt hónapban vettem be ilyen bogyót,utána vérezgettem,több tesztet is csináltam,negatív lett mindegyik eddig! Ebben a hónapban a rendes vérzés helyett barna folyás volt,kaptam rá gyógyót,amitől normálisan meg kellett volna jönnie...hát kb 2napig véres volt,aztán megint barna,közben fog.gátlót el kezdtem szedni! Mellbimbóim fájtak...nem mondom,beparáhtam,h mi van,ha nem hatott,de 3-ból 3 teszt nem tévedhet! Ahogy én tapasztaltam,nálam nem gyengén bekavart! És ahogy írtam még a menszi meghozására is plusz hormon adagot kaptam és még a fog gátlót is el kezdtem szedni....és ugye az esemény utáni is egy kész hormonbomba!
2012. dec. 24. 23:00
Én semmit. a menstruációm is időben jött meg. Szerencsésnek mondhatom magam.
1384. diegóóó (válaszként erre: 1382. - Withmeme)
2012. dec. 19. 15:27
A helyedben én sem venném be. Feleslegesen nem kell terhelni a szervezetedet egy ilyen hormon bombával. Ha menstruálsz akkor minden rendben van szerintem.
1383. Panni2011 (válaszként erre: 1382. - Withmeme)
2012. dec. 19. 15:19
Withmeme én tuti nem vennék be, pláne ha megjött.
1382. Withmeme
2012. dec. 17. 13:23

Sziasztok!

Tegnap este lefeküdtem barátommal, nem élvezett belém, de én mégis félek, hogy mi van ha...

Kimostam magam egyböl, igazábol nem is éreztem hogy lenne bennem valami, de nagyon beparáztam!

Ma reggel megjött a mensim is, én a biztonság kedvéért veszek szerintem holnap Escapelle tabit, az ára is eléggé tűrhetö ahogy néztem, viszont mivel menstruálok, nem lesz bajom ha ezt közben beveszem?

1381. 099c0bed40 (válaszként erre: 1380. - Bogyóka90)
2012. dec. 11. 21:14
:)))) Jól van, örülök neki!!!!!!!!!
1380. bogyóka90 (válaszként erre: 1379. - 099c0bed40)
2012. dec. 7. 11:28
Sziasztok! 3 héttel(hétfőn) az aktus után csináltam tesztet,igaz nem első vizelettel és negatív lett! Ma reggel csináltam még egyet,ezt viszont már első vizelettel,h biztosra menjek,és ez is negatív lett! :) úgyhogy mostmár teljesen megnyugodtam,h hatott a bogyó! :)
1379. 099c0bed40 (válaszként erre: 1378. - Bogyóka90)
2012. nov. 26. 07:08
:)
1378. bogyóka90 (válaszként erre: 1377. - 099c0bed40)
2012. nov. 23. 17:55
Hát igen! De remélem,h mostmár tényleg megnyugodhatom,hogy hatott! :) soha többet ilyet,ez 100% :)
1377. 099c0bed40 (válaszként erre: 1376. - Bogyóka90)
2012. nov. 23. 16:46
Szerintem jól teszed...ebben az esemény utániban a fog. gátló többszöröse van hormont illetően, és akkor még ott a para is mi van ha nem hat---semmiképpen nem éri meg.
1376. bogyóka90 (válaszként erre: 1375. - 099c0bed40)
2012. nov. 23. 16:26
Értettem én! :) és még egyszer köszönöm! :) az biztos,h újra el kezdem szedni a fog.gátlót,mert még egy ilyen parás időszakot nem akarok! :)
2012. nov. 23. 16:21
az a lemaradt, bocsi :)
1374. 099c0bed40 (válaszként erre: 1373. - Bogyóka90)
2012. nov. 23. 16:21
Szi, örülök neki! :)
1373. bogyóka90 (válaszként erre: 1372. - 099c0bed40)
2012. nov. 23. 16:16
Köszönöm szépen! :) most azért megnyugodtam! :)
1372. 099c0bed40 (válaszként erre: 1371. - Bogyóka90)
2012. nov. 23. 15:28

Szia, a megvonásos vérzés amiatt volt hogy a gyógyszer hatására levált a méhnyálkahártya, azaz szinte elhanyagolható annak az esélye hogy ennek ellenére terhes lennél. Ne nyugtalankodj, nincs rá okod!

E

2012. nov. 22. 09:24
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne,hogy múlt hét kedden vettem be az Escapelle bogyót! Szombaton erősen görcsöltem,meg is jött,de nem olyan erősen,mint ahogy szokott! Ez szerintetek a gyogyó mellékhatása vagy vmi gond van? :/ párommal megszakítàsos módszerrel védekeztünk,nem ment el bennem! De rossz érzésem volt és inkább bevettem a bogyót,biztos,ami biztos!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook