Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2013. febr. 25. 19:54

Nekem a doki az EllaOne tablettát írta ma fel, ma volt az 5. nap pont, és 5 napon belül lehet bevenni.

Az volt a gond hogy a ciklus 17.-18. napja körül elszakadt a durex óvszer. Nem mertünk kockáztatni.

Igaz hogy kb azonos időben kell megjönnie így is,a rendes mensivel?

Nekem is felírták a f.gátlót már csak várni kell hogy megjöjjön, de volt egy doki aki azt mondta hogy nem lenne jó választás elkezdeni a f.gátló szedését.

1420. diegóóó (válaszként erre: 1418. - Cipy)
2013. febr. 25. 13:46
Szerintem nem kell aggódnod. Valószínűleg csak a gyógyszer bezavar és azért késik. Csinálj azért majd még egy tesztet és nyugi! :)
1419. Cipy
2013. febr. 25. 12:10
Ráadásul már a fogamzásgátlót is felírattam, csak azt várom, hogy megjöjjön és elkezdhessem szedni. Nem tudom, mihez kezdenék, ha most kiderülne, hogy terhes vagyok. :(
1418. Cipy (válaszként erre: 1417. - Cipy)
2013. febr. 25. 12:08

A kérdés az lenne, hogy most joggal aggódom...?

Holnap szerintem veszek egy újabb tesztet, mert már sík ideg vagyok...

1417. Cipy
2013. febr. 25. 12:08

Hello mindenki!

Holnap lesz egy hónapja, hogy megtörtént a "baleset", és olyan 8 órára rá vettem be tablettát. Akkor a mensesem 2. napján voltam, a sürgősségin lévő orvos azt mondta, hogy a biztonság kedvéért vegyem be.

Nos, mivel 28 napos a ciklusom (plusminusz 1-2 nap), 20-án kellett volna megjönnie. Még várom.

Ha viszont azt vesszük, hogy a tabletta bevétele után második nap, vagy jan. 28-án kezdődött (vagy folytatódott) egy ötnapos vérzésem, akkor tegnap kellett volna megjönnie... Most honnan számoljam? :/ Bár olyan szempontból lényegtelen, hogy már mindenféleképpen késik... csak nem mindegy, hogy 1 vagy 5 napot...

Egyébként 20-án reggel, csináltam egy terhességi tesztet (3 és fél héttel az aktus után), és negatív lett.

Már a hónap közepén sikerült lenyugtatnom magam, mivel volt vérzés, meg minden, de most újra elkezdtem aggódni, hogy mi van, ha mégis...

Premenstruációs tünetként enyhe mellfeszülés van, illetve érzem az alhasamat, de ennyi...

Mellesleg a napokban volt egy felfázásom, amit antibiotikumoznom kellett, illetve Canestent is használnom kellett. :/

2013. febr. 19. 08:46
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Jelezni szeretném, hogy ma reggel megjött a barátnőm menzesze (26. napra, ami nála tök normális, hogy egyik hónapban 25-26. nap körül, a következőben 30-31. nap körül, és ez váltakozik). Így mindketten megnyugodtunk. De természetesen elmegyünk nőgyógyászhoz és íratunk fogamzásgátlót, az a biztosabb. Egyébként a későbbi "bajba" jutottak számára leírnám, hogy semmi tünet nem jelentkezett szinte nála. Egy kicsit émelygett, de az se volt vészes.
1415. Panni2011
2013. febr. 17. 17:44
Dorka: Nincs gond, szerintem alaptalan a félelmed, de saját megnyugtatásod végett 1-2 hét múlva csinálhatsz tesztet.De az is szinte felesleges. Nem lehetsz terhes.
1414. Dyus33 (válaszként erre: 1413. - Dorka1204)
2013. febr. 13. 21:38
A terhességi teszt hormonokat mér a vizeletből, bármelyik gyógyszerleírásos weboldalon el tudod olvasni a működését. Csinálhasz mensi alatt is tesztet, de nem értem a kételyeidet.
1413. dorka1204 (válaszként erre: 1412. - Dorka1204)
2013. febr. 13. 20:27
ja és még azt elfelejtettem, hogy normál időben jött meg a mensim 1 nappal a várt előtt de ez nem olyan nagy baj szerintem. Vérzés alatt is lehet terhességi tesztet csináltatni ? bocsánat, hogy sokat írok csak nagyon félek :(
1412. dorka1204
2013. febr. 13. 20:24

Sziasztok! 19 éves vagyok és nem régóta élek nemi életet a barátommal. Még a hónap elején történt egy szeretkezés alkalmával, hogy lecsúszott az óvszer. Ez volt ferb. 6-án este 18:00 körül másnap reggel felírtak 72 órás tablettát amit bevettem 10 óra körül azóta várok és ma azaz febr 11-én egy kis vérzést tapasztaltam de ez inkább ilyen barnás volt nem normális és kevés mennyiségű . Januárban 12-től 17-ig tartott a menstruációm és ahogy számoltam olyan febr 14-e körül kellene megjönnie normálisan. Kb olyan 33-35 napos ciklusaim vannak. De nekem idáig is nagyon rendszertelen volt. Ez lehet a tabletta ,ami az escapelle volt, hatása ,vagy olvastam a neten a beágyazódási vérzésekről vagy az is lehetne ? Egyéb terhességre utaló jelet nem tapasztaltam. Semmi mellfeszülést elszíneződés hányinger semmi. febr 12-én már a normálisnak mondható mennyiség távozott ami átment élénk piriosba és darabosba . Ma szerdán megint visszaváltott barnára és folyamatosan csökken a mennyisége.

És terhességi tesztet az esetemben mikor lehetne csinálni leghamarabb ? Mennyire van okom félni ! köszönöm előre is a megértő válaszokat !

1411. Panni2011
2013. febr. 13. 17:18

Bevettétek időben, diegóóó-nak igaza van, sőt Guinness-rekord időn belül. Ez a javatokra szól. Az, ha émelyeg kicsit, nem baj, az lehet egy mellékatása a tablettának, ami azt jelentheti,hogy hatott. Nem kell feltétlen vérzésének lennie, ez nem törvényszerű. Általában 5-6 nappal a tabletta bevétele után szokott egy kisebb vérzés vagy 'barnázás' lenni, és akkor az azt jelenti, hogy a nyálkahártya levált, alkalmatlan a méh a megtermékenyülésre. De mondom, ez sem törvényszerű, ez sok mindentől függ, pl. attól is hogy hol tart a ciklusban. Ez a peteérés dolog meg olyan, amit nem tudsz megmondani pontosan: lehet, hogy akkor volt neki, lehet, hogy később, lehet hogy pont akkor. Naptárral számolni veszélyes és nem tanácsos, mert senkinek nincsenek halálpontos ciklusai, és ezer dolog befolyásolhatja.

Szóval nyugodjatok meg, megtettétek, amit lehet, és a jelekből ítélve szerintem nem lesz gond.

1410. diegóóó (válaszként erre: 1409. - Peterhorvath)
2013. febr. 13. 13:41
A tájékoztatóban is benne van, hogy nem kell vérzésnek jelentkeznie a gyógyszertől. Nekem sem volt. Émelygés igen. Nálam minden rendben volt. 16% az esély, hogy nem használ, ahogy te is leírtad, de időben bevette a barátnőd a gyógyszert így mindent megtettetek. Türelem és szurkolok, hogy minden rendben legyen. :)
2013. febr. 13. 13:22

Sziasztok!

A hétvégén történt egy kis baleset, amelynek folyamán rátaláltam erre a fórumra. A sztori röviden a következő:

Péntek este kiszakadt a gumi és sajnos csak a végén vettük észre, így el is mentem a barátnőmben. Gyors zuhany, majd öltözködés és irány a patika. Persze nem adták ki az esemény utánit, mert vényköteles, amit valamilyen szinten meg is értek, meg nem is. Értem, hogy nem akarják csak úgy kiadni mindenkinek, mert azért nem játék ez a gyógyszer. De nálunk azért lett volna jó, mert hétfő este járt le volna a 72 óra, a barátnőmnek meg halaszthatatlan munkahelyi dolga volt hétfőn, így esélytelen, hogy el jutott volna orvoshoz aznap, előtte meg ugye hétvége. A patikus nagyon arrogáns is volt ráadásul, azt mondta majd máskor jobban vigyáznak. Szép hozzáállás. Szerencsére a következő patikában segítőkészebbek voltak és kiadták. A címben említett gyógyszert kaptuk, be is szedte a barátnőm a baleset után egy órával kb. Szóval gyorsak voltunk. El is olvastuk előtte a tájékoztatót, de a 84%-os hatékonyság azért eléggé lesokkolt engem, a barátnőmnek nem is mertem mondani, ne izguljon feleslegesen. 16% az esélye, hogy nem használ? Az azért elég sok szerintem. Szóval most eléggé idegbe vagyok ez miatt. Ráadásul pont olyan 16 napra az előző ciklus után történt a baleset, ami eléggé valószínű, hogy peteérés, hát így még inkább nem lettem nyugodt. Szerintetek mennyi esélye van, hogy terhes? Az azóta eltelt napokban egy kis hangulatingadozásról és egy kis émelygésről számolt be, más tünet nem volt. Nem kellett volna lennie már egy kis vérzésnek? A következő menzesze olyan egy hét múlva várható, addig most eléggé feszült vagyok.

2013. febr. 10. 05:28
Szívesen! :)
1407. bc1fc92bf8 (válaszként erre: 1406. - 099c0bed40)
2013. febr. 9. 10:55
Szia! Nagyon szépen köszönöm a gyors és megnyugtató választ! :)
1406. 099c0bed40 (válaszként erre: 1405. - Bc1fc92bf8)
2013. febr. 9. 07:06

Szia, igen, ez a vérzés a gyógyszer miatt van, nincs okod aggodalomra se a vérzéssel sem az esetleges terhességgel kapcsolatban.

Lehet hogy a következő ciklusod csúszni fog, de remélhetőleg hamar visszaáll a szervezetedben a rend a lelkedben pedig a nyugalom, így legyen! :)

Eszter

2013. febr. 8. 21:53
Sziasztok! Lenne egy kérdésem! A múlt pénteken történt a "baleset", másnap azonnal rohantunk felíratni a gyógyszert, mert nem akartuk a véletlenre bízni. Be is vettem úgy 15 órával a történtek után. Semmilyen különös mellékhatást nem tapasztaltam a mai napig...ma reggel arra ébredtem, hogy vérzek, és még nagyon nincs itt az ideje! Azt hittem, hogy csak pecsételés lesz, ahogy a gyógyszertáros mondta, de nem csak az! Január 18-án jött meg az utolsó mensim, tehát még nem tartok a ciklus végén! Elképzelhető, hogy a gyógyszer miatt van? :S Előre is köszönöm a válaszaitokat!
1404. Panni2011
2013. jan. 22. 18:03
A mellékhatások azok ilyenek, tehát reméljük, tényleg hatott a tabletta. ANnyira megbízható kb, amennyire írják, de ha 72 órán belül veszed be, elég jók az esélyeid (persze, nem 100%, olyan nincs semenlyiknél). Viszont készülj fel rá, hogy lehet, hogy így csúszhat a menstruációd. Ez nagyban alkat kérdése. Többeknél egyáltalán nem zavar be, de még több embernél meg igen. Ezt most senki nem tudja megmondani, sajnos ki kell várni a 24-25-ét.
1403. Edina8822
2013. jan. 22. 16:50

Sziaasztok! Ez engem is érdekelne, h mennyire megbízható. Én most vettem be hétvégén (01.19) a "baleset" után 14 órával. :\ Most kell h megjöjjön 24-én :\ Remélem nincsen baj :\ Mellékhatásnak eddig csak fáradtságot és a fejfájást érzem.

Szerintetek?:)

1402. Panni2011 (válaszként erre: 1401. - E42783bb5f)
2013. jan. 19. 20:20

Hát azért nem teljesen. Felelős választ csak úgy lehet írni, ha egy kicsit bővebben kifejtenéd a körülményeket.

Köszi!

2013. jan. 19. 19:53
Kicsit értelmetlenül fogalmaztam ... de a lényeg érthető :(
2013. jan. 19. 19:51
Sziasztok, én 1-én együtt voltam egy fiúval, 2-án vettem be a tablettát ... azóta nem jött meg ... De a vérzésem azóta sem jött meg ... Nem tudom, hogy ez normális-e ...
2013. jan. 12. 08:08

:))))))) Na jól van, akkor megnyugodhasz Te is, nagyon örülök neki!!!!!!!!

Jaj, dícsérni meg ne tessék mert zavarba jövök tőle,----- viccen kívül meg csak annyit, amiben tudok abban bárkinek szívesen segítek ezentúl is.

Szép hétvégét mindenkinek: Eszter

2013. jan. 11. 23:19
Még ma este megjött a menzeszem, pontosabb, mint a svájci óra!! :) azt hiszem még soha nem örültem neki ennyire :)
1397. adribadri01 (válaszként erre: 1396. - 099c0bed40)
2013. jan. 11. 22:11

Nem tudom mivel érdemeltünk ki téged, de KÖSZÖNJÜK SZÉPEN, HOGY VAGY NEKÜNK, Öregnéneőzikéje!!! :) azért használok többes számot, mert merem feltéletezni, hogy nem én vagyok itt az egyetlen akit megnyugtattak a szavaid... :)

Mindenképp beszámolok róla, hogy mikor jön meg a mensim! :) meg fog jönni és kész! :D

1396. 099c0bed40 (válaszként erre: 1395. - Adribadri01)
2013. jan. 11. 09:29

Szia, majd én mondok . :)

1. Nagyon időben vetted be a gyógyszert, ez máris egy hatalmas pozitívum.

2. Ha nem pontosan 30 nap körüliek a ciklusaid hanem ennél némileg rövidebbek illetve hosszabbak, akkor valóban nem voltál a legveszélyesebb időszakban mikor a baleset történt ( a petesejt mindössze egyetlen napig fogamzóképes, a spermák pedig max háromig, de inkább csak kettőig).

3.Az Escapelle egy viszonylag nagy hatásfokkal bíró gyógyszer, ami időben bevéve 85 %-ban kivédi az esetleges terhességet illetve beágyazódást akkor is, ha közben nem tapasztalsz semmiféle vérzést vagy egyéb mellékhatást.

(Amikről beszámolsz, az legnagyobb valószínűséggel abból ered amit magad is írsz, progeszteron-bomba trafálta telibe a mit sem esjtő hormondendszeredet, ez okozhat apróbb emésztőszervi és egyéb mellékhatásokat.)

Terhességi tesztet leghamarabb a következő számított mensi napján érdemes csinálni,( ha addig nem jelentkezik soron kívüli vérzésed, mert még ez is benne van apakliban) előtte semmiképpen nem, mert akkor még nincsen annyi HCG hormon a vizeletben amit akár a legérzékenyebbnek hirdetett teszt is ki tudna mutatni.

Én amondó vagyok hogy nyudodj meg,mindig az lebegjen a szemed előtt, hogy Te minden óvintézkedést megtettél ama cél érdekében hogy ne legyen baj, innentől pedig már nem rajtad múlik a dolog végkimenetele.

Remélem sikerült kicsit megnyugtatnom ezekkel a sorokkal, szia:

Eszter

U.I. ha kérhetlek számolj majd be hogy mi lett, remélhetőleg pozitív sorok fognak jönni Tőled hamarosan, ahogy itt a nagytöbbségtől is azok jöttek, úgyhogy nyugi, hidd el nem lesz baj. :)

2013. jan. 10. 16:30

Sziasztok!

December 31-én délután történt meg a baleset, kiszakadt a gumi és csak az aktus után vettük észre. Előtte december 15-én jött meg a menzeszem, Elvileg már pont a rizikós 5 nap után történt a dolog de ugye ez nem 100%. Az aktustól számítva kb 4-5 órán belül be is vettem, Escapelle tablettát írtak fel nekem is. Aznap semmilyen hatását nem éreztem. 2-án nagyon fáradt voltam egész nap. Azóta semmilyen hatását nem éreztem, se pecsételő vérzés, se semmi más, ma viszont egész nap émelyegtem, néha szédültem is, semmit nem ettem, nincs étvágyam, bár az émelygés ugye akkor lehet emiatt is... A hasamat "érzem" tehát nem görcsöl csak épp hogy fáj. Nem nagyon maradt meg bennem semmi délelőtt, de délután már tudtam enni. Elvileg hétvégén kéne megjönnie a menzeszemnek, minden erre utaló tünet is megvolt, mell feszülés 1-2 napig, étvágy növekedése és néha alhasi görcsölés. Furán hangzik, de néha úgy érzem, mintha mozgolódnának ott bent a dolgok, hülye nem vagyok, nem babára gondolok, az még elég sokára kezd mozogni a méhben. Lehet ez "mozgolódás" a menzesz előtti folyamatok miatt? Főleg hogy brutál mennyiségű hormont vittem be? Kicsit olyan, mint amikor korog a gyomrod csak hang nélkül, nem tudom máshogy megfogalmazni :D

31-én hamar bevettem a tablettát és ahogy én éreztem/gondolom, már túl voltam a rizikós napokon de kicsit mégis izgulok. Holnap veszek tesztet, szombaton reggel meg is csinálom biztos, ami biztos. Másnál is olvastam, hogy ugyanezek a tünetei voltak és náluk is hatott a tabi. Olvastam azt is, itt is pár embernél, hogy ezután a gyógyszer után mondhatni normálisnak mondhatók ezek a tünetek. Valaki mondjon valami nyugtatót!! :)

1394. 099c0bed40 (válaszként erre: 1393. - Zizi001)
2012. dec. 29. 21:08

Szia, ne haragudj hogy kíméletlenül őszinte vagyok, de így előbb-utóbb meg fog történni a baj, vagy ha minden alkalommal gyógyszert veszel be, teljesen tönkrevágod a hormonredszeredet.

A nemi élethez felelősségtudat is kéne hogy tartozzon, ez utóbbit esetedben nem látom biztosítva.

Bocsánat az őszinteségemért,semmiképpen nem akarlak megbántani, csak nem bírom ép ésszel felfogni hogy ha rendszeres nemi életet éltek és gyereket még nem szeretnél vállalni, miért kísértitek folyamatosan a sorsot?????

1393. zizi001 (válaszként erre: 1392. - Panni2011)
2012. dec. 29. 15:14
abszolút így van,köszönöm a választ! sajnos másodjára, először az óvszerrel volt baleset. most is használtunk,néha előfordul , hogy csak később kerül elő,amiből sosincs baj,mondjuk mensi előtt v. után és tényleg nagyon rövid időre.az biztos,h nem ment el bennem, plusz neki előváladék sem szokott lenni, de megijedtem. és persze ezt a peteérést is csak nagyjából tudom, a ciklus.hu-s adatok alapján,tudom nem sokat jelent..pláne h nekem 32-35 napos ciklusaim vannak, szal abszolút nem tudom követni.
1392. Panni2011 (válaszként erre: 1390. - Zizi001)
2012. dec. 28. 15:50
Hát nem tudom hanyadszorra fordul ez elő veled, de lehetőleg ne alkalmazd túl sokszor ezt a módszert, ugyanis elég veszélyes. Ha nem ment el benned csak előváladék volt, akkor kevesebb az esélye a teherbeesésnek, ennyi lenne a pozitívum, de igazából nem tudom,hogy hogyan történt vagy pontosan mi, mivel nem írtad le. A naptármódszert pedig ne használd, mivel hivatalosan ugyan a 14. nap körül van a félidő, de a többségnél ez mindig csúszik: hol előbb, holkésőbb van. Persze az is lehet, hogy pont a 14. nap az, de azért nem hinném, hogy túlnyomó többségben vannak az ilyen nők. És mint mondtam magadtól ezt nem tudhatod. Gondolom, azóta már vagy bevetted a tablettát vagy nem, de szerintem bármilyen fáradt vagy (bár ez érdekes, mert ha én igazán fáradt vagyok, akkor nem tudok szeretkezni vagy nem akarok) legközelebb, legalább egy gumit használjatok, (bár igazából a fogamzásgátló lenne jó)mert a barátod nem feltétlen kerülhet bajba, de te annál inkább.
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook