Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
44869. Kukka (válaszként erre: 44856. - Katonca)
okt. 25. 15:14

Szia Katonca!

Köszönöm a bíztatást. Sokat jelent ez nekem. Persze még most is félek-az ismeretlentől-, de már kevésbé. Inkább túl lennék már a kórházas részen. Csak tudod,minden rossz emlékem valamilyen hasi beavatkozáshoz köthető. De nem gondolok semi negatívra, csak arra, hogy milyen jó lesz utána nem kivérezni 3 hetente, milyen jó lesz nem vashiányosnak lenni, meg állandóan szédelegni, mint az őszi légy...Csak jussunk már el oda. Ja, és a dilis dokim nem adott beutalót az altatás előtti belgyógyászati vizsgálatra, most rohangálok utána. :(

44868. csibe32
okt. 25. 12:23
Sziasztok,tudnàtok ajànlani Székesfehérvàron jò nőgyőgyàszt?
44867. yallah (válaszként erre: 44864. - Lisa35)
okt. 25. 09:56
Ha me nem akkor jobb megszabadulni a problémás szervecskétől. Neked még felírják a hormonpótlást.
44866. yallah (válaszként erre: 44864. - Lisa35)
okt. 25. 09:54
Remélem tényleg csak ciszta. Mikor a nőgyógyászaton dolgoztam és nekem is sokszor volt cisztám, egy régivágású doki mindig azt javasolta, szexeljünk az emberrel. Hátha akkor kidurran. Előfordult, hogy igaza lett.😃
44865. norin68
okt. 24. 18:11
Sziasztok! Olyan jó,hogy rátok találtam! Szeretnék érdeklődni,hogy Dr. Szécsi Dávid szülész-nőgyógyász dokiról van e tapasztalatotok,ő fog műteni decemberben engem a János kórházban,laparoszkópos részleges méh eltávolítás.Várom válaszotokat!!Norin
44864. lisa35 (válaszként erre: 44863. - Diti1968)
okt. 24. 17:43

Igen, ez a másik érték, amit kért az orvosom.

Köszönöm szépen 😘

Igen Yallah pont ezekből a megfontolásokból nem akarták kivenni, 45 éves vagyok.😕

44863. Diti1968 (válaszként erre: 44861. - Lisa35)
okt. 24. 12:46

Kedves Lisa!

HE4-et szoktak még nézni mellé, és a kettőből együtt számolnak egy ROMA indexet, amit %-ban adja meg a rizikó faktort a petefészek tumorra.

Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen és csak valami ártalmatlan ciszta legyen!

Üdv,

Edit

44862. yallah (válaszként erre: 44861. - Lisa35)
okt. 24. 07:42
Na ekkor szoktam én azt mondani, hogy a francnak hagyták már bent azt az egy petefészket? Tudom hormonok meg a kor miatt. De legtöbb esetben problémás szokott lenni a megmaradt szervecske.
44861. lisa35
okt. 24. 07:15

Sziasztok!

Puszi mindenkinek! 😘

27-én lesz az 1 éves szülinapom. 🎂

Totálisan abszurdnak tűnik a műtét ténye, remek jól vagyok. 😀

Lennék.

Mindeközben pénteken voltam kontrollon, és éppen CA125 (és egy másik) tumormarker eredményemet várom, mert az egyetlen petefészkemben megjelent két 4-5 cm-es ciszta. 😱 Azt mondta ez a protokoll.

Júniusban nézett utoljára (előtte februárban), akkor még nem volt semmi. Sőt, 2-3 hete voltam a szokásos éves hasi- és kismedence UH-n és ott is egészségesnek látták....

Hát izgulok rendesen...

Már előre látom, műtét lesz a vége... 😟

Mindenkinek szép napot, gyors felépülést, izgulóknak sok drukkot! 🌷

44860. tünde1031
okt. 23. 20:29

Nagyon szepen koszonom a valaszokat

Szep estet mindenkinek

44859. Kajszi72 (válaszként erre: 44857. - Tünde1031)
okt. 23. 18:53

Szia. Még mindenki odabent keresi az új helyét. Lehet, hogy sok volt a totyogás, lehet, hogy sokat feküdtél azon az oldalon,lehet, hogy peteérésed van, lehet, hogy a ciklusod jön, és lehet az időváltozás is. És ezek szabadonválasztott kombinációi.😵 😁

De ha nem múlik, ha nagyon fáj, akkor irány a doki, többször írtam már, inkább gondoljanak parakirálylánynak, minthogy a hősiességtől bajod legyen.

A hasad hónapokig kemény marad, a bőröd pedig érzéketlen. Az "oldódás" a két oldalról indul majd el a hasad közepe felé.

7 hónapja műtöttek, hájas a hasam, középen még 4-5 cm-n érzéketlen a bőr, és alatta keményebb is.

A belső varratok gyógyulása 3 hónap. Érezhetsz majd csomókat is, ezek az izmok speckó összevarrásai. Még nagyon az elején vagy, figyelned kell a tested jelzéseit, meg kell tanulnod, mikor int nyugira és türelemre.

Lesz olyan nap, amikor a csillagokat is lehozod az égről és semmi bajod, de lesz olyan is, amikor csak enni és klotyózni kelsz fel, mert még az a pár lépés se esik jól.

Hormonálisan is változnak a dolgok, kinek gyorsabban, kinek lassabban. Türelmesnek kell lenned magaddal - ezt sajnos nem tudom árnyaltabban megfogalmazni - mert a gyógyuláshoz türelem kell. Ez egy szép, de rohadt hosszú út, a legtöbben egy évet mondanak, mire minden a helyére kerül testileg és lelkileg is az emberben. Kalap kakit mindenhez! ❤🌻😀

44858. Tim70 (válaszként erre: 44857. - Tünde1031)
okt. 23. 18:51

Szia Tünde! 11. napon véleményem szerint normális, hogy itt ott fájdogál, de nem elhanyagolható, hogy milyen intenzitású. Nekem bele-bele nyilaló szúrkáló volt nem túl erősen. Igazából nem vagyunk orvosok csak a saját tapasztalatunkat tudjuk elmondani, és felelőtlenűl nem mondhatjuk ki bármire, hogy az ok lenne. Ne haragudj ha egy kicsit nyersen fogalmazok de nem vagyok egy mellébeszélő ember. 💖 A kémény has, na az még jó néhány hónapig el fog kisérni. Gyakorlatilag 8,5 hónappal a műtét után ha túl tolom magam még most is bekeményedik. Ne aggódj rendbe lesznek a dolgok, csak rengeteg türelemre lesz szükséged. Ha nem megnyugtató ami választ itt kapsz, szerintem hívd fel nyugodtan az orvosod, ne gyötörd magad. A 6 hetes kontroll előtt mi néhányszor sms-t váltottunk 😀. Szép estét!

Üdv: Timi💖

44857. tünde1031
okt. 23. 17:51

Sziasztok, szeretnem megkerdezni, hogy az termeszetes,hogy a mutet utani 11. napon vannak fajdalmaim az oldalso hasamban? Eddig nem igen volt.

Meddig lesz meg kemeny a hasam?

Valoszinu tul aggodom magam.

Kosszonom a segitsegeteket

44856. Katonca (válaszként erre: 44849. - Kukka)
okt. 22. 10:10

Én feküdtem olyan asszonnyal, akinek hüvelyen keresztüli méheltávolítása volt, és őt altatás nélkül, epidurálisan érzéstelenítették. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy közben tévét néz, vagy Eddát hallgat. Alvás közeli állapotba leszedálják, tehát lenyugtatózzák a pacienst rendesen. Ettől ne félj, mert az altató doki, és a nőgyógyász kötelessége elmondani a választott műtéti technika módját, tehát még időben megtudod.

Természetes, hogy félsz, ki ne félne, de gondolj arra, utána minden jobb lesz. Persze meg kell dolgozni érte. A műtét napja a legrázósabb, de támogatni fognak gyógyszerekkel. Utána meg mi... :*

44855. Katonca (válaszként erre: 44854. - Kajszi72)
okt. 22. 09:59
Ennél szebb biztatást nem is lehetne írni! :*
44854. Kajszi72 (válaszként erre: 44846. - Kukka)
okt. 21. 19:22

Szia. Mindannyian paráztunk, ki ettől, ki attól jobban. 😵Viszont, ha elfogadod azt a tényt, hogy a kórházban, és leginkább a műtőben nem rajtad múlnak a dolgok, ha bízol a dokik és a többi körülötted sürgölődő szakember hozzáértésében, alaposságukban, jóindulatukban, akkor könnyebb lesz.

A robotgépet rábízzuk a kisgépszerelőre, az autónkban sem mi babrálunk, ha valami elromlik, hívjuk a villanyszerelőt, a vízvezetékszakit. Magunkat meg a dokikra kell bíznunk, mert csak majdnem vagyunk terminátorok. 😁

A saját példám miatt vagyok biztos benne, hogy tényleg fejben dől el sok minden. Ha elfogadod a helyzetet, ha úgy állsz a dolgokhoz, hogy megjavítanak vagy épp kivesznek belőled egy rosszul működő alkatrészt, ami akár az egész szervezetedet tönkre teheti, akkor az fél siker. Így könnyebb a tudat, hogy csövet kapsz ide- oda, hogy vágnak és átszabnak. Ezzel az elfogadással nyelünk csövet a gyomortükrözéskor, szedik ki ébren a mandulánkat vagy futunk röhögve a budira beöntés után. 😀

A lehetséges szövődmények ellen pedig majd megteszel mindent, ami módodban áll, mozogsz, figyelsz a kajára, stb.

És még egy fontos dolog. Nem, kell elviselni a fájdalmat, ha van. De ne legyen, és nem is lesz. 🙂 Aki nem kér gyógyszert, az nem hős és erős, hanem lüke, a saját gyógyulását hátráltatja.

Készülni is lehet a műtétre, kicsit több mozgással, izomerősítéssel, kevesebb szénhidráttal, ez is segíti az elfogadást és csökkenti a parát. Nagy kalap kakit! 🙂🌻

44853. tünde1031 (válaszként erre: 44848. - Diti1968)
okt. 21. 18:36

Kedves Edit!

Nagyon koszonom a valaszod.

Udv.

Tunde

44852. Tim70 (válaszként erre: 44849. - Kukka)
okt. 21. 18:17
Szia Kukka! Műtét előtt hasi ultrahang, belgyógyászat, melkasröngen, aneszteziológia, központi labor (vérvétel, vércsoport meghatározás) amire vizsgálat kérő lapot kellene kapjál. Egyébbként tényleg ne idegeskedj, mert több kárt okozol mint hasznot. Nem lesz leány álom, ámítani nem is akarlak, de hidd el sokkal jobb lesz. Lábra álltunk és éljük az életünket. A műtét utáni 1-2 nap a legsz..ab, de utána napról napra vannak apró eredmények aminek majd örülsz.😀 Rengeteg kétség, kérdés lesz benned, ne tarts magadba semmit. Kérdezz, mert itt nincs banális kérdés, mind megjártuk ezt az utat. Nekem nagyon sokat segítettek az akkori "öregek" itt a fórumon, a mai napig nem tudok eléggé hálás lenni nekik 💖. Téged is vezetünk amíg igényled, nem fogunk magadra hagyni. Kérdésedre visszatérve, biztos, hogy altatás lesz, de a műtét előtt az utolsó megbeszélésen részletesen elmondanak mindent ( nálam legalább is így volt. Szóba megműtött a dokim 😀) Szólj ha segítség kell. Szép estét! Üdv: Timi💖
44851. yallah (válaszként erre: 44849. - Kukka)
okt. 21. 14:47
Igen, volt ilyen tag akinek gerincérzéstelenítéssel kezdték, de aztán csak bealtatták, mert nem hatott a lumbál. Vagy gyorsan kiment. Jobb az altatás. Hál Istennek nálunk altatnak ezzel.
44850. yallah (válaszként erre: 44836. - Katonca)
okt. 21. 14:40
Igen! Román, szerb, arab, néger. De már nagyon régen itt vannak.
44849. Kukka (válaszként erre: 44847. - Yallah)
okt. 21. 14:36
Köszi a választ, jaj de jó,csak mintha vki itt mesélte volna régebben, hogy nem altatták...A belgyógyászati vizsgálathoz egyébként nem a dokimnak kellett volna beutalót adni? Mert nem adott,a házidokim meg hisztizett, mikor kértem tőle.
44848. Diti1968 (válaszként erre: 44845. - Tünde1031)
okt. 21. 14:06

Kedves Tünde!

Én pont ezt a kombót használtam, más krém nem jöhetett szóba mert szilikon érzékeny vagyok! Napi 2x használtam a lámpát, mivel függőleges hosszú vágásom volt, ezért 3 részletben tudtam lelámpázni az egészet, utána bemasszíroztam a gélt. Szépen és gyorsan gyógyult, de szigorúan csak akkor lehet elkezdeni, ha már nincs rajta varr!

Üdv,

Edit

44847. yallah (válaszként erre: 44846. - Kukka)
okt. 21. 13:03
Szia! Gerincérzéstelenítés kizárva! A műtét jellege miatt, mert hosszabb, mint egy óra.
44846. Kukka
okt. 21. 12:37
Sziasztok Lányok! Nekem november 7-en lesz a műtétem, több mióma, erős és iszonyat fájdalmas mensik miatt. 45 éves vagyok. Rettenetesen félek. Nem a fájdalomtól, megszoktam én már azt, hanem az esetleges szövődmények meg az altatás-vagy pont annak a hiánya!-miatt. (Biztos odahalnék, ha gerincérzéstelenítés mellett kellene, ébren végigcsinálnom). Olvaslak benneteket, mióta tudom, mi vár rám, és klassz bátor csajszik vagytok, meg látom, eddig mindenki túlélte, mégis, úúúgy f...sok! Bátorítsatok már egy kicsit, kérlek! Bár tudom, en vagyok a hülye, mert én gerjesztem magamban egyre nagyobbá a parát.
44845. tünde1031
okt. 21. 10:14

Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket.

Esetleg hasznalt valaki a sebre Curiosa kremet vagy biotron lampat?

Szep napot mindenkinek

44844. Kajszi72 (válaszként erre: 44840. - Tünde1031)
okt. 21. 09:00

Nekem is lóg a hájam, de nem javasoltak ilyet. És a hajszárítót is használtam hasszárításra.😁

Később meg az óriás bugyingóim elejéből rétegeltem a hájam alá, nem a korcát, a közepét, így totyogtam mindenfelé.

Mifelénk nagyon tapaszellenesek a dokik, több kórházban is. Az én hegem is nagyon szép és gyorsan gyógyult, a 12. napon kidobálta a felszívódó varrat emésztetlen részeit.😁

44843. Katonca (válaszként erre: 44840. - Tünde1031)
okt. 21. 08:34
Nekem is kötényhasam van, de nem kötöztem. Nekem a tapasz ragasztó anyagától szépen felégett a bőröm, nem bírtam. Zuhany után elfeküdtem, és szépen megvártam míg a pocim megszárad. Vagy hajszárításkor fújtam rá egy kicsit. Nem tűzforrót persze. Nem is látszik már semmi a hegből, csak egy hajszálnyi vonal.
44842. Katonca (válaszként erre: 44837. - Tünde1031)
okt. 21. 08:30

Kedves Tünde!

Kajszi mindent tökéletesen leírt. Idegek lettek átvágva, idő kell mire rendbe jönnek. A szemérem dombom felső részét sokáig én sem éreztem. Nem marad úgy ne aggódj. Nekem varratszedés után még két napig kellett kötni, aztán már nem. Zuhanyozni lehet, ülőfürdő hat hétig tilos.

44841. Tim70 (válaszként erre: 44840. - Tünde1031)
okt. 21. 08:10
Szia Tünde! 25 cm-es bikini vágásom van. Nem kell leragasztani, nekem nem javasolra at orvosom a krémezést sem, csak naponta 3-szor a kamilla teás lemosást. Amit Kajszi irt az teljesen tökéketes. Tisztántartás, nem áztatás, folyadék és séta.😀 Hidd el napról napra jobb lesz. Az érzéketlenség nálam több hónapig meg volt hiszen gyakorlatilag kereszbe vágtak mindent ideget...stb. A gyorsabb regenerálódáshoz tényleg nagyon fontos a mozgás. Totyogj, lötyögj, menj 😀. Ha van lehetőséged, szabadba friss levegőn még ha kezdetbe csak néhány perc is lesz, akkor is.😀 Ha valamibe bizonytalan vagy írj segítünk. Legyen szép napod! Üdv: Timi 💖😘
44840. tünde1031
okt. 21. 07:50

Sziasztok,

Varrat szedes utan a dokim azt mondtam hogy meg ket hetig ragasszam le a sebet, elotte kenjem be betadinnal. Azert javasolta,mert van egy kis hasam ami a sebre log, es az nem segiti a gyogyulast. Ragasztgassam a sebet?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook