Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
44126. szmöre70 (válaszként erre: 44124. - Zsonett70)
júl. 16. 21:44
Köszönöm szépen😊
44125. szmöre70
júl. 16. 21:32
Sziasztok....eddig csak olvasgattam itt az oldalon..eddig megúsztam..sajna másfél év alatt már háromszor ki kellett tisztítani a méhem...a hiperplasia is úgy tűnt a januári szövettan után hogy eltűnt..180 nap után újra vérezgetek kicsit..9 napnál tartok...ma a dokimmal konzultáltam...azt mondta hogy holnap menjek be hozzá és megbeszéljük az méh eltávolító műtétet...48 vagyok..két hónapot nagyon megszenvedtem a hőhullám miatt.Most május óta kimondottan jól voltam...nem akarok nagyobb bajt...a dokiban megbízom...sajna fájdogál a hasam alja görcsölget...27-re előjegyzett műtétre...a múlt hónapba voltam teljes kivizsgáláson ultrahang rákszűrés rendben volt..most meg nem akar megint elállni.Valaki hasonló esetleg?
44124. Zsonett70 (válaszként erre: 44123. - Szmöre70)
júl. 16. 21:32
Szia. Ezen a vizsgálaton ne aggódj, kb úgy képzeld el mint egy EKG vizsgálat. Kűlőmbőző elektrodákot, tapancsokat aggatnakrád. Meg vizsgàlják stimulálják az idegvezetést,illetve az idegpályákat. Àrtalmatlan!
44123. szmöre70 (válaszként erre: 44078. - Marikati)
júl. 16. 21:14
Szia!Nekem is oda kellene mennem hamarosan...érdeklődnék hogy mire számíthatok a vizsgálat alatt? Előre is köszönöm.
44122. Bichter1 (válaszként erre: 44115. - Tim70)
júl. 16. 12:10

Köszönöm Timi:)

Nem fogok ...sőt a munkahelyen sem fogok megszakadni. Azt viszont észrevettem, hogy nem tesz jót a gyomoridegeskedés" :(

44121. Zsonett70 (válaszként erre: 44120. - Gitka)
júl. 16. 07:25
Szia. Sajnos, és aki szerencsés és nem éli, vagy élte meg hàlaisten nem is tudja milyen pokoli. 👺
44120. Gitka (válaszként erre: 44119. - Katonca)
júl. 15. 23:52

Szia Katonca,

Nekem a műtét előtt a pattanó ujj miatt a jobb kezem hüvelykujját műtötték. De ez a teljes kezet érintő dolog nem volt.Szinte semmit nem tudok csinálni amíg be nem mozgatódik. Rosszabb napokon nap közben sem.Nagyon elkeserítő.

44119. Katonca (válaszként erre: 44116. - Gitka)
júl. 15. 22:35
Ne is mond. Nekem is ugyanezek a gondjaim. Úgy érzem reggel, mintha elmerevedtek volna az ujjaim. Én is úgy veszem észre, se gyógyszer, se kenőcs hosszú távon nem használ. Nekem a műtét előtt ilyen problémám nem volt.
44118. Tim70 (válaszként erre: 44117. - Kajszi72)
júl. 15. 20:41
😂😂😂😂😘
44117. Kajszi72 (válaszként erre: 44114. - Tim70)
júl. 15. 20:19
Aranyos vagy! Ketogént csinálom, bár most lazábban, szénhidrát ugye semmi. Allergiás vagyok a tartósítószerek és szinezékek nagy részére, így a műkaját soha amúgy se. Kb. 6 éve nem eszek élesztőset, csak nagyon elvétve. A progeszterontól, amit szednem kellett hónapokon át hájasodtam és vizesedtem meg nagyon. A víz már eltünt, a zsír nehezebb meló. Kb. 20 kilóval vagyok kevesebb, mint műtétkor. Ebből úgy 6-7 kilónyi a víz volt, ami még a kórházban kijött belőlem. Csak az ember úgy vágyna egy tündérkeresztanyára valami bazi nagy varázspálcával...😁
44116. Gitka
júl. 15. 20:08

Sziasztok lányok, remélem, mindenki jól van :)

2 hónapos múltam... Izületi problémákkal küzdök. Reggelre az ujjaim nem hajlíthatók, pattan néhány ujjam, éjjelente fájdalmas is most már. Kapok kezeléseket, de a doktornő szerint ez nem fogja megoldani a gondjaimat, csak elodázza a műtétet. Felvetettem neki, hogy esetleg lehetséges-e a hormonális dolgokkal való összefüggés, de szerinte erről szó sincs. Inkább örökletes hajlamnak tulajdonította a dolgot.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, hogy annak ellenére, hogy bízom az orvosaimban, néhány dologban nem értek velük egyet. Ez szintén egy ilyen dolog, nekem meggyőződésem, hogy nem függetlenek egymástól az izületi és hormonális problémák. Remélem, sokatokat elkerül, mert gyötrelmes tud vele lenni az élet :(

44115. Tim70 (válaszként erre: 44112. - Bichter1)
júl. 15. 16:27
Hú de jó hírek, hogy ilyen ügyesen épűlsz fel. Hát igen valóban minden doki a hasat tapogatja 😀😀😀. Vigyázz azért magadra 😀😀😀, ne erőltes semmit. Üdv: Timi
44114. Tim70 (válaszként erre: 44113. - Kajszi72)
júl. 15. 15:57

Szia Kajszi! A diétádhoz szeretnék néhány tanácsot adni. Saját tapasztalat nincs semmi "hókusz-pók" varázs szer benne.szóval a műtét előtti súlyomhoz képest -12 ahol tartok. Étkezésnél a kenyeret elfelejtettem napi 1db vizes zsemle max. Napi 5 étkezés, saját főzés, rengeteg krémleves liszt helyett petrezselyem gyökérrel sűritek. Husok, zöldségek sütőzacskóba készülnek zsiradék nuku, max egy pici oliva olaj. Rizs helyett-bulgur, krumpli helyett-édesbúrgonya. Tésztás ételt is eszek de ritkán 2 hetente egyszer. Semmit nem vonok meg igazából csak egy kicsit más is eszek. Fagyi az a gyengém heti több alkalom minimum 3 gömb 😋. Felvágottat viszont nem eszek 5 hónapja. Klasszikus fehér Cukor helyett, nádcukrot és mézet használok. Szép nyarat mindenkinek 😘😘😘😘

Üdv:Timi

44113. Kajszi72
júl. 15. 14:23
Tegnap voltam 4 hónapos. Újabb ciklus maradt ki, felgyorsultak a dolgok. Csatlakoztam a hajhullatókhoz. Már kétszer volt ilyen az életemben, hogy cirka a fele kihullott... remélem ezúttal is visszanő. Fogyogatok, de a futással még várok, mert a vérnyomásom továbbra is ingadozik a szemvibrálós idegbaj és az ájuldozás között. Nehezebb úgy diétázni, hogy körülöttem az emberek reggeltől estig kétpofára tömik a fagyit és egyebeket. Kalap kakit, türelmet és kitartást mindenkinek!🌻
44112. Bichter1
júl. 15. 11:40

Sziasztok :)

..pár nap és megyek vissza dolgozni :) kb. csütörtökön.

Minden hét egy megújulás, megerősödés.

Eljutottam arra a pontra, hogy végre hason is tudok aludni. Ma már a haskötő szükségességét sem éreztem, hogy felvegyem... jól vagyok, újabb hét és a bicajozás is menni fog.

Ezt úgy 5 héttel ezelőtt igen nehéz volt elhinnem :)

A múlt héten be voltam rendelve főorvosi vizsgálatra: 1 hónapos tp miatt. Megvizsgált a doki bácsi, persze hogy megint a hasamat nyomkolászta és a sebet is :D (minden doki mániája úgy látom :D) megkérdezte hogy érzem magamat, jobbulást kívánt és ennyi volt. :)

Jó pihenést Csajok :)

44111. Katonca
júl. 14. 20:07

Mindenkinek gyógyulós szép nyarat! 🌴☀

A műtétre váróknak nagyon sok erőt! 🍀

44110. Katonca (válaszként erre: 44108. - Zsonett70)
júl. 13. 22:25
Hát ez tág fogalom igen... Munka, szórakozás, stb... :D
44109. Zsonett70 (válaszként erre: 44104. - Szilvi Réz)
júl. 13. 14:43
Szia. Valóban úgy van ahogyan Katona írta. Attól függ milyen a varrat anyaga. A műtős fiúk szerint még 6—9 hónap felszívódásut is alkalmaznak.
44108. Zsonett70 (válaszként erre: 44107. - Katonca)
júl. 13. 14:11
Szia. Ez kb. Olyan mint az én dokibácsim. Mostantól minden mehet, hàzasélet és egyebek. Vajon mit értett az egyebeken?!😲😝 😂😂😂. 😀😁😂😝
44107. Katonca (válaszként erre: 44104. - Szilvi Réz)
júl. 13. 12:26
Hülyén fog hangzani, de attól függ mennyi idő után szívódnak fel a belső varratok, hogy milyen varrócérnát használt a doki. Átlag 2-3 hónap. A 6 hetes kontrollon azt mondta az orvosom, először is dobjam be a fiók aljába a leleteimet, és felejtsem el mi történt! Utána mindent szabad amit régen, csak óvatosan! Na fejtsük meg mit is jelent! :)
44106. Tim70 (válaszként erre: 44104. - Szilvi Réz)
júl. 12. 22:08
Szia Szilvi! Rengeteg séta után én 4-5 hetesen kezdtem el kocogni, 6 hét körűl kerékpározni. 😀 A belső varatok felszívódása több hónap. Mindent sportot az orvosom engedett.😀. Az emeléssel kell nagyon vigyázni, gyakorlatilag a 6 hetes kontrolon csak ettől tiltottak el.😀 üdv: Timi
44105. Ritti77 (válaszként erre: 44104. - Szilvi Réz)
júl. 12. 20:32
Szia. Én kB 9 hét után mertem biciklire ülni. Rövid távra és lazán csak. De utána éreztem minden izmot. Vissza kellett ahhoz is szokni fokozatosan mint mindenhez. Minden jobb lesz csak idő...
júl. 12. 19:06
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek a belső varratoknak mennyi a gyógyulási ideje kb.? És ha már a séta nem okoz problémát akkor kb mikor lehet óvatosan elkezdeni szobabiciklizni? Már nagyon mozognék csak félek nehogy a végén összemozogjak egy sérvet :)
44103. Sunshinebabe (válaszként erre: 44097. - Katonca)
júl. 12. 13:52

Kedves Katonca!

Szerencsére a férjem elég jó választásnak tűnik ezen a téren is!!! 😊

Mindenben segít és mellettem van! 😊

Nagyon bízom benne, hogy teljes életünk lesz, örökbefogadott gyerkőccel, vagy kettesben is 🙏🏼

44102. Sunshinebabe (válaszként erre: 44099. - Hencike)
júl. 12. 13:49

Szia Hencike!

Nekem is azt mondták, maximum a biztonság kedvéért adhatnak, még Nem tudom az ítéletet!!! 😳😳😳

Remélem túl tudunk ezen lépni!!!

44101. Sunshinebabe (válaszként erre: 44100. - Indigóka)
júl. 12. 13:44

Kedves Indigóka!

Köszönöm a kedves szavakat, nagyon jól esnek 😊

Tudom ilyenkor a legelcsépeltebb mondat, de nem kell félni! 😊

Engem kedden délelőtt műtöttek, abból a napból semmire (vagy csak alig) nem emlékszem!

Szerda hajnalban keltettek fel az őrzőben úgy, hogy most már lábra kell állni!!! Ez lassan de biztosan sikerült! Ezután kicsit lemosdattak, adtak tiszta hálóinget, aztán vissza fekvés!

Ez itt a legkényelmetlenebb dolog, mert itt tele vagy mindenfélével!

Viszont szerda délelőtt én már sokat járkáltam, katéter is pikk pakk eltűnt, így én már 14:00 órakor újra az osztályon voltam!

Fájni fájdigál, de “csak” a seb!!! Csütörtökön tudtam már oldalamon feküdni, ülni (ez volt a legkényelmesebb), folyosón többet sétálni!

Szombat reggel ki is szedték a varratokat, és jöttem haza!

Szóval teljesen túlélhető!!!

Engem Győrben műtöttek, ahol a nővérek is maximálisan kedvesek, segítőkészek, barátságosak stb. voltak!!!! Én ettől féltem a legjobban, hogy az ember ott fekszik kiszolgáltatottan, és bunkók lesznek vele... De ez sem így történt!!!! Végtelenül hálás is vagyok nekik!!!!

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, hisz még friss az élmény!

44100. Indigóka (válaszként erre: 44093. - Sunshinebabe)
júl. 12. 06:32

Kedves Sunshineb!

Nagyon is meg èrtünk. Èn sem irok sokat ide, de naponta be lèpek, mert azt gondolom, hogy ti olyanok vagytok mint én.

Örülök, ha valaki jobban van èd értem amikor nem. Hullàmzó ez nagyon.

Én nem mondtam el csak a legeslegközelebbi szeretteimnek, pedig mindenki azt mondta el kell. Nem igy érzem, mert nem kell engem sajnálni. Az csak lehúz! Így is, magamtól is elég lent vagyok. Engem jövő hónapban műtenek. Próbálok már kicsit lazítani, sokat sétálunk, megyünk majd kicsit pihenni is. Rá készülök, hogy aztán nem tehetek sok mindent pár hétig. Rettenetesen félek pedig, de sokat nevetgélünk a párommal, próbálunk nem mindig erre gondolni. Nem tehetjük magunkat teljesen tönkre lelkileg.

Nem kell, hogy mindenki értsen téged sem. Támasznak kevesen is elegendőek. Teljesen meg senki sem érti ezt, ami bent van csak mi magunk. Jobbulást neked! 😊

44099. Hencike (válaszként erre: 44093. - Sunshinebabe)
júl. 11. 22:01

Szia Sunshinebabe!

31 évesen én is ebben a cipőben járok!

Januárban műtöttek,fizikailag jól vagyok,lelkileg nem mindig.

Nekem volt utókezelés, 2 belső sugárkezelés.Rosszabbra számítottam,kizárólag a biztonság kedvéért kaptam.

Hasonló helyzetben vagyunk,ezért irtam.

Megértelek teljes mértékben!!!

44098. Katonca (válaszként erre: 44095. - Yallah2)
júl. 11. 21:31

Hát akkor Fehérvár egy különleges hely...

Ha odakerülök, megvesztegetem a dokit. Legalább lássam a köveimet, amit szépen nevelgetek! :)

44097. Katonca (válaszként erre: 44093. - Sunshinebabe)
júl. 11. 21:29

Kedves Sunshinebabe!

Hogyne értenénk meg... Maximálisan aggódtak, meghallgattak, gyógyulást kívántak a rokonok, családtagok, barátok. Ennyi. De átérezni min mész keresztül, csak az tudja, aki ugyanabban a cipőben jár mint te. Én is azért fordultam ehhez a csoporthoz, mert megértettek. Ha éppen fájt a pisilés, ha nem tudtam az ágyból kikelni, ha csikarták a hasam a szelek, ha fájt a vágás helye, stb... Mert ráértek meghallgatni. Nem rohantak iskolába, nem siettek dolgozni, hanem éppen olyan nyomorultul érezték magukat mint én.

Három hete műtöttek téged, elhiszem hogy magad alatt vagy. Mind fizikailag, mint lelkileg. A sors átírta a terveidet. Próbálj meg most nem azon rágódni, hogy nem lehet kisbabád, ha a férjed igazán szeret, találtok majd megoldást. Most a legfontosabb, hogy felépülj. Sokan átestek itt már kemon, sugárterápián, és szerencsére újra egészségesek!

Most egy hullámvölgybe kerültél, egy szakadékba, de fiatal vagy, ki kell másznod onnan. Segítünk!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook