Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
43402. Zsuska13 (válaszként erre: 43401. - Gitka)
máj. 9. 04:58
Örülök, hogy ilyen szépen haladsz. Köszönöm a biztató szavakat. Mielőbbi felépülést kívánok.
43401. Gitka
máj. 9. 02:38

Kedves Mindenki!

Aludtam egy nagyot, felültem, mosdóban voltam. Minren 'ügyesen' ment. Lassított felvételnek tűnhet a mozgásom, de màr szinte fájdalommentesen történt mindez. Mindenkinek köszönet a biztatásért! Hasonló eredményeket Zsuzskanak, mielőbbi műtéti időpontot Bichternek! Most még alszom kicsit. A nővérkék segítenek sokat, minden tiszteletem sz övék.

43400. Katonca (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 22:36

Kedves Gitka!

Örömmel hallom, hogy már üldögélsz a széken! Csak óvatosan a sétálgatással, főleg ha szédülsz. Még jó hogy nem ütötted meg a hasad ájulás közben.

A pukizást ne szégyelld, az a jó ha kitalál... Mi a szobatársakkal már nevetni is tudtunk ezen!

Nyers gyümölcsöt, rostos gyümölcslét nehogy egyél igyál!

43399. Katonca (válaszként erre: 43398. - Zsuska13)
máj. 8. 22:27
Végre akkor legalább megtudtad a nagy fájdalmaid okát. Sajnos a felfújódással, még egy jó darabig kínlódni fogsz, mire a belek megtalálják új helyüket és rendesen működni fognak.Türelem, a mozgás sétálás is menni fog. Az első két hét erről szól, többet fekszik az ember, mint jön-megy. Érezni fogod mit bírsz, mi esik jól. Saját ütemedben próbálkozz. Azért adják a vérhigítót ilyenkor, mert tisztában vannak vele, nem tud az ember annyit mozogni, hogy megvédjen a szövődményektől. Ne keseredj el, ne a szobatársaidhoz hasonlítsd magad. Ügyes vagy, napról napra könnyebb lesz. De te is tudod, hosszú az út!
43398. Zsuska13 (válaszként erre: 43396. - Tim70)
máj. 8. 21:38
Szia, igen fogadott, de most bejött. Kiderült, hogy ma nem volt itt. Megindult egy szülése most, így hozzám is bejött. Jól esett. Megtudtam az irdatlan fájdalom okát is.Császárom volt 20 éve, tele volt a hasfal összenövésekkel, mindent le kellett fejteni, ezért fáj most ennyire. A szél csak kínoz, de nem jön ki sajnos. Talán ha 3-4 kis szellőcske távozott ma egésznap belőlem.Mondta az orvos is, hogy, valóban nagyon kemény a hasam.
43397. Zsuska13 (válaszként erre: 43395. - Bichter1)
máj. 8. 21:34
Nagyműtétem volt ez ezzel jár, ennyi volt a válaszuk. :-(
43396. Tim70 (válaszként erre: 43394. - Zsuska13)
máj. 8. 21:32
Hát az gáz! Fogadott orvosod van? Nekem az volt de nem csak Ő nézett meg hanem az éppen ügyeletbe lévő is.🤔 valószínüleg ahány ház annyi szokás, kórháza válogatja. Sajnálom, hogy ennyit kinlódsz remélem hamarosan hat a gyógyszer. Igazából nem tudom mennyi idő alatt hat, mert azon szerencsések közé tartozok akit szinte elkerült az iszonyatos bélmozgás. Hátha van itt aki jobban emlékszik rá.🤔
43395. Bichter1 (válaszként erre: 43394. - Zsuska13)
máj. 8. 20:53
Szia! Először is jobbulást kívánok, a nővérkék mit tanácsoltak vagy mondanak erre?
43394. Zsuska13 (válaszként erre: 43393. - Tim70)
máj. 8. 20:49
Köszönöm.Kefírt hoztam magammal 2 nagy dobozost ( nem tudom, hogy kaukâzusi); azt ittam ma délelőtt. Kb 2 órája vettem ve espumisant, de nem érzem a hatását. Nagyon fáj a hasam, puffadt, oldalra egyáltalán nem tudok fordulni már, mert annyira fáj. Orvos ma nem is volt a szobában.Reggeli vizitkor volt és a két szobatársamhoz jött az orvosuk. Hozzâm nem jött, orvos engem ma nem is látott.
43393. Tim70 (válaszként erre: 43387. - Zsuska13)
máj. 8. 20:30
Zsuska! Az espumisan nem okoz székletet. Enned kell. Saját tapasztalatot tudok Neked mondani a kaukázusi kefír segített. Első pillanattól ahogy ehettem (mert nekem nem lehetett a műtét utáni nap semmit enni) a korházba is azt kaptam és tényleg jót tett. A mai napig 1l megiszok sima vizes zsemlével. Helyre rakja a bélflórákat lazitja a székletet. Ami fontos a narancs és citrusfélék tiltó listásak apró magvas pl: eper szintén. Még az örzőbe a nővérke ellátott hasznos tanácsokkal a műtét utánra.😊. Tovább adom hátha segít. Nagy menet lesz még az első széklet produkálása is. Ha a katétered még bent van a kivételnél nagy sóhaj és már kint is lesz. Nem fáj csak kellemetlen. Kérdezz nyugodtan próbálunk segíteni hiszen Mi is ezeken keresztűl mentünk. Üdv: Timi
43392. Bichter1 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 20:12

Szia Gitka! ...végre túl vagy rajta! Átérzem a fájdalmaidat.

(nekem még továbbra sincs időpontom, kezdek ideges lenni, mert lesz egy tovább képzésem is és nem tudom, hogy lemondjam vagy ne mondjam le... holnap telefonálok a doktornak)

Felülés.. nekem segített, hogy a fejem fölött lógott egy kapaszkodó,bár azzal sem volt könnyebb a felülés, mert ugye a hasizmok.. de tényleg csak felkönyöklésből lehet feltornázni a felülésig. Néha már én sem tudtam, hogy melyik a jobb: ülve szédülés, fekve meg azon gondolkodni, hogy ül fel újból az ember. brrrrr...

Katéter, Csövek? Mert laparoszkóppal műtöttek ugye? Mikor veszik ki? Ha odaér a dolog, nagy levegő és ha fáj, akkor sikítás. Nekem konkrétan fájt, de csak az egyik, ahol a tályogot kivették, azon az oldalon

Gitka, ebédelj, reggelizz, stb.. minden kaját próbálj megenni, mert azzal is csak erősödni fogsz...remélem a hétvégén már otthon leszel!

Kitartás és sok-sok erőt kívánok!

43391. Zsuska13 (válaszként erre: 43389. - Gitka)
máj. 8. 19:41
A " trükköt " olvastam itt, de sajnos nem vált be. Kizárólag úgy tudok felülni, ha valakibe belekapaszkodok. Lefekvés us nagyon nehéz és akkor nagyon fájnak a beleim.Ez a megkeményedett has nagyon feszít, fáj.Ebédre egy kis zöldségleves, rizseshús, alma kompót volt.Alevesből kicsit ettem és az alma kompòtot.Nem tudok se enni, se inni, kortyolgatok, de jó ha 1 litert ittam ma.
43390. ukata (válaszként erre: 43389. - Gitka)
máj. 8. 19:27

Szia Gitka, én is csatlakozom az örömködőkhöz és gyors felépülést kívánok.

A banánt jól gondolod, 2-3 hétig nem ajánlatos nyers gyümölcsöt enni. Csak a kompót a megoldás. Kerüld a puffasztó dolgokat és a nyers gyümölcsöt.

Kitartás, lesz ez még jobb is.

43389. Gitka (válaszként erre: 43388. - Zsuska13)
máj. 8. 18:33

Szia Zsuzska!

Nagyon nehezemre esik nekem is felkelni. Az ágyam szélébe is kapaszkodok. Aztán valahogy a könyökömmel felnyomom magam. Utána már jó. Próbálj segédeszközöket igénybe venni. Ágyvég, szék is lehet. Sok sikert! A visszafekvés is nehéz. Te mit kaptál ma enni? Attól tartok nem kellett volna banánt enni. Jobbulást!

43388. Zsuska13 (válaszként erre: 43380. - Zsuzsa Kun)
máj. 8. 17:46
Sajnos amiatt, hogy nem tudok felkelni, így nem jutok ki a folyosóra sem. Ebédkor segített a nővér felülni, fél 6- ig ücsörögtem és járkáltam kicsit a szobába.
43387. Zsuska13 (válaszként erre: 43386. - Tim70)
máj. 8. 17:42
Már alig várom. Ugye ez csak vihart kavar? Székletet nem okoz? Mennyi idő múlva hat? Csak 6 után jön a férjem, de már a poklok poklát élem át annyira fáj a hasam...köszönöm a sok segítséget mindenkinek.
43386. Tim70 (válaszként erre: 43384. - Zsuska13)
máj. 8. 17:02
Nyugi az espumisan segíteni fog. Ha az első "vihart" kiengeded már könnyebb lesz.😊
43385. Zsuska13 (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 16:46
Akkor egyszerre műtöttek minket. Jobbulást neked is!
43384. Zsuska13 (válaszként erre: 43379. - Diti1968)
máj. 8. 16:43
Minden nővérnek mondom tegnap óta, de csak fájdom csillapítót adott ma. Megkértem a férjem hozzon be espumisant, remélem csak a szelek lesznek a gondok....nem tudom sajnos. Kwedvesek vagytok.
43383. Tim70 (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 16:17
😁😁😁 örülök, hogy a humorod nem veszett el. Pukit visszatartani tilos😂😂😂. Erősödj mozogj így a levegő is jobban tud távozni. Holnapra még jobb lesz!🍀 😊. Puszi: Timi💖
43382. Gitka (válaszként erre: 43378. - Diti1968)
máj. 8. 15:40

Köszönöm Diti!

Az agyam mellett ülök efy széken, már nagyon jó nekem ;)

43381. Gitka (válaszként erre: 43376. - Tim70)
máj. 8. 15:38

Szia Timi!

Én lassacskán jobban leszek. Reggel elküldtek fogat mosni. Az ágyba már nem jutottam vissza, elajultam. Utána infúziókat kaptam. Újra lábra álltam. Mosdóban voltam. Rekeszizom, sebfájdalom van. Meg a tokám fáj ha hozzáérek. Erősödöm, érzem. Tudtam enni is. Pukikérdés. Mintha egy macska harapdált volna belülről. Aztán hirtelen nagyot harapott és május 1-i fúvosokat megszégyenítő ébresztőt fújt az osztályon. Se halkítani se visszatartani nem tudtam. A nagymacskákat is kiűzte a hasamból, már csak a kicsik vannak és kisebbet harapnak.

Zsuzska, ne erőltess semmit. Nehogy úgy járj mint én. Reggel még nem éreztem késznek magam a felkelésre, meg is lett az eredménye. Eljön nálad is az a pillanat, amikor már jobb lesz. Legyél türelmes. Mi ketten vagyunk tegnapi nagyműtétesek. Mindkettenásban jeleskedünk. Kitartás!

43380. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43377. - Zsuska13)
máj. 8. 15:37

Nálam is ez volt.Fogadott orvosom volt és csak a 2.

nap látogatott meg.Akkor is csak beszélgettünk.Egyszer sem tapogatták meg a hasam igaz nem is nagyon találtak volna az ágyamban.

Mindig csak legyintettek amikor jöttek a vizitre és a folyosón találkoztunk.Monták hogy maradjak nyugodtan🙂

43379. Diti1968 (válaszként erre: 43374. - Zsuska13)
máj. 8. 15:35

Kedves Zsuska13!

Műtét után elvileg kell hogy kapjál az infúzóba bélmozgatót, utána már tablettába adják. Legalább is nálunk a Kékgolyóban ez volt a protokol. A következő vizitnél/nővér váltásnál mindenképpen kérjél valamit a szélgörcsökre, mert nem szabad hogy nagyon feszüljön a hasad a belső/külső varratok miatt.

Remélem, hamarosan megszabadítanak a fájdalmaidtól!

Üdv,

Edit

43378. Diti1968 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 15:31

Kedves Gitka!

Fájdalom csillapíót kérni nem szégyen, de ha nem tudsz piheni/aludni, akkor lassabban regenerálódik a szervezet, szóval kérjél csak nyugodtan!

Ha nagyon meleged van éjszaka és van nálad vékony zokni, akkor nedvesítsd be és úgy aludjál, ha nincs akkor kis nedves törölközővel hűtsed a tarkódat!

Nem tudsz behozatni kis ventilátort magadnak?

Mielőbbi szövődménymentes gyógyulást kívánok!

Üdv,

Edit

43377. Zsuska13 (válaszként erre: 43375. - Tim70)
máj. 8. 14:33
Orvos sem volt még a szobában csak a reggeli viziten. Fogadott orvosom van, de nem is láttam ma.
43376. Tim70 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 13:24
Szia Gitka! Hogy vagy? Jobb már a közérzeted?💖
43375. Tim70 (válaszként erre: 43374. - Zsuska13)
máj. 8. 13:21
Zsuska! Kitartást az első nap nekem is borzasztó volt. Minden felállásnál és mozdulásnál a rekeszizomba szorult a levegő ami fájdalommal járt néha ordítani tudtam volna. Ez egy nap alatt elmult, az altatás mellékhatása. A belek fájdalma is normálisnak mondható bár én nem emlékszem ekkora kínokra. De ez egyénfüggő és mindenkinél más. Elméletileg az orvosodnak már meg kellett volna néznie. Kérdezz rá a fájdalonra ha vizitelnek. Megtapogatják a hasad nézik rendbe van-e. Nekem naponta 2-3 alkakommal is nézték. Próbálkozz ne add fel!😉
43374. Zsuska13
máj. 8. 13:04
Aranyosak vagytok, köszönöm. A belek (?)fájdalma miatt nem tudokaz oldalramra fordulni.....néha sírok már annyira fáj, se felülni, se felállni nem tudok. Ma a nővér egyszer segített, de leesik ülve a vérnyomásom, szédülök.Félek nehogy rosszul raktak valami belem vissza és az okozza ezt az irdatlan fájdalmat. Egy puki nagy nehezen kijött :-)
43373. Tim70 (válaszként erre: 43370. - Zsuska13)
máj. 8. 12:13
Nyugi Zsuska! Veled vagyunk segítünk!! 💖. Kérj fájdalomcsillapítót, és ahogy már előttem is javasolták, lassan óvatosan a hasadat megtámasztva oldalról told ki magad ne hasizommal próbálkozz felülni majd felállni! Hajrá Zsuska SIKERÜLNI FOG!!!😘💖
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook