Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
46740. yallah2 (válaszként erre: 46735. - Citromkriszti)
ápr. 25. 19:05
Nővéri szlenggel élve "Van mi fájjon"! Csak képzeld el, ha elvágod olyan alaposan az ujjadat, milyen sokáig fáj! Hát akkor egy 20 cm-s vágás! És nem csak a vágás. Belülről is megnyunyálják az izmokat az idegeket. Jóóó nagyra fel kell tárni a hasat, hogy el tudják végezni a műtétet, Ereket kötnek le, szöveteket vágnak át. Hál istennek nem tudjuk milyen folyamatok mennek végbe ilyenkor. Nem piskóta ez kérem! Még sokáig fájhat minden. Természetesen lásson orvos!!! Algoflex Forte, vagy Advil Ultra Forte remek fájdalomcsillapító ilyenkor!! 7 hét után is!
46739. Tim70 (válaszként erre: 46735. - Citromkriszti)
ápr. 25. 16:35

Szia Kriszta!

Még jó néhány, hónapig lehet nyilalgató fájdalom, bekeményedő has, de a fájdalom soha ne "normális". A belső varratok felszívódása hosszabb ideig tart.

Nem vagyunk orvosok, ezért mindenképpen beszéld meg a tiéddel, főleg ha nagyon gyakori vagy folyamatos a fájdalom.

Nem derül ki, hogy maradt-e a petefészked...stb az is fájhat, vagy ha nem mozogtál eleget akár letapadás is kialakulhatott. De ne idegeskedj, és főleg ne a neten keress magyarázatot.

Amit hangsúlyozni szeretnék minden rosszindulat és bántás nélkűl, hogy ha bármi rendelleneset tapasztalsz, arra nem feltétlenűl itt kapsz választ. Nagy felelőtlenség lenne bármelyikünk részéről ha elkezdenénk orvosost játszani. Komoly műtéten estünk át nagyon kell vigyázni és figyelni magunkra.

Remélem nem haragszol a néhol nyers stílusom miatt, de elég szókimondó vagyok, a babusgatást meghagyom másnak.

Üdv: 💖Timi

46738. Tim70 (válaszként erre: 46733. - Heni 86)
ápr. 25. 16:17

Szia Heni!

Üdv újra köztünk. 😀 Innen már csak jobb lesz a legnehezebb részén túl vagy. Meglátod napról napra tér vissza az energiád. Ahogy bírod próbálj meg minél többet sétálgatni, és rengeteg folyadékot inni.

A csövet egy nagy sóhajtás alatt kikapják szinte érezni sem fogod.

Már gondolj a hazamenetelre, valószínüleg te is kapsz néhány véralvadásgátló szurit otthonra. Ha nincs aki beadja egy jótanács, kérd meg a nővéreket, hogy tanitsanak meg rá , én így tettem és gond nélkül szurtam magam igaz nem hasfalba, hanem combba.😉

Kimélő ételekkel kezd egy jó darabig, ami tiltó listás (a kórházba tanácsolták), a puffasztó ételek, narancs és citrusfélék, valamint az apró magvas gyümölcsök pl: eper, málna, ribizli...

Gyógyulj erősödj pihenj!! Ha valahol megakadsz kérdezz nyugodtan.

46737. editke3 (válaszként erre: 46733. - Heni 86)
ápr. 25. 15:59

ne aggódj a csővek miatt pillanatok

alatt kint vannak semmit se fogsz szinte érezni!🙏😘

46736. Vera45 (válaszként erre: 46733. - Heni 86)
ápr. 25. 15:43
A csövekkel kapcsolatban annyi a jó élmény, hogy hamar kint van. :) De ne izgulj kibírható, ha nem is egy leányálom. A nehezén túl vagy, innentől már minden nap egyre jobb lesz.
ápr. 25. 14:04
Sziasztok! Szeretnék tapasztalatot kérni! 7 hete műtöttek méheltávolitással mióma és adeniozis miatt. Műtét óta is fáj a hasam , voltam vissza az orvosnál, aki hüvelygyulladást állapított meg 3 hetesen. Irt gyógyszereket , kupot . A hasam az sokat nyilal , főleg jobb oldalt és a köldököm és a varrat között. Normális ez? Holnap megyek vissza az orvoshoz kiváncsi vagyok mit mond..
46734. GHeni (válaszként erre: 46733. - Heni 86)
ápr. 25. 14:01

Szia Heni86!

Örülök hogy visszatértél közénk. A csövekkel kapcsolatba írhatnám hogy észre se veszed amikor kiveszik, de egy nagy levegővétel, egy sóhajtás és már kint is van. Nyugi, az már megkönnyebbülés lesz. Innentől már jobb lesz. A beleid beindultak? Pocak buborékok, szelek lesznek, de ha figyelsz hogy mit eszel minden rendbe lesz. Most már csak pihenés, pihenés és sok-sok türelem, mindennek eljön az ideje.Lányaid és a párod voltak már bent nálad? Mikor mehetsz haza? Tudom jó lenne minél elöbb otthon lenni, de jókezekben vagy ott is, ha lehet úgyis hazaengednek. VIGYÁZZ MAGADRA!

46733. Heni 86 (válaszként erre: 46728. - GHeni)
ápr. 25. 13:04
Sziasztok túl vagyok rajta.Tegnap reggel elsőnek műtöttek,utánna moccani se nagyon tudtam,kábúlt voltan egésznap.Ma reggel felakartak állítani zuhanyozni rosszul lettem kiderült 80as volt a vérnyomásom.Azóta próbálkoztam a felüléssel,10perce már zuhanyozni is voltan.Első,második nap tényleg ne leányálom,remélem ettől csak jobb lessz.Holnap veszik ki a katétert,meg a vágásból a csővet attól még nagyon félek.Esetleg valakinak jó élmények a csövekkel kapcsolatban?
46732. Vera45 (válaszként erre: 46729. - Meli45)
ápr. 24. 21:30
Szia Meli! Azt mondta a dokim, hogy úgy jobban látja a dolgokat ha vág, laparoszkópia szóba se jött, mint lehetőség. A műtétem novemberben volt, 5 hónapos voltam nemrég. 😊 3 éjszaka volt a műtét után, de összesen igazából 4,mert előző nap este kellett befeküdni a beöntés miatt. Szövettanom is jó lett, azóta is minden rendben, nincs semmi panaszom. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, ha tudok segítek.
46731. editke3 (válaszként erre: 46717. - Meli45)
ápr. 24. 19:06
Nekem azért távolitották el a méhemet, mert a vastagbelemről rátapadt a daganat és nem mertek kockáztatni, hogy a méhem is daganatos legyen.....
46730. editke3
ápr. 24. 16:31

Sziasztok Csajok!

Akit érdekel a kemoterápia: [link]

Remélem jól vagytok! Én május 7. megyek kontrollra a nődokihoz, mert vannak gondjaim sajnos. Folyás, hüvelyi fájdalom...Mindenkinek a legjobbakat kivánom!

46729. Meli45 (válaszként erre: 46727. - Vera45)
ápr. 24. 13:17

Szia.Köszi😊

Muszáj volt a hasi vágás?

Nekem van két császár vágasom.Egyik bikini másik hosszába.A laporoszkópia lehet nem fog menni.

4.nspon hazaengedtek?3 éjszaka volt?

Régebben volt a műtéted?

Szövettanod is jó lett ugye?

46728. GHeni
ápr. 24. 08:31

Heni86!

GONDOLATBAN VELED VAGYOK! Szép álmokat és fájdalommentes kellemes ébredést kívánok!🙏🍀

46727. Vera45 (válaszként erre: 46717. - Meli45)
ápr. 24. 06:57
Szia Meli! Engem is mióma meg simplex hiperplázia miatt műtötték, hasi vágás bikinivonalban és 4 napot voltam bent. Ne izgulj minden rendben lesz! 😊
46726. Ritti77 (válaszként erre: 46725. - Csakpihe)
ápr. 24. 06:01
Szia. Szabad kérdezni hogy miért? Miért nem olyan mint előtte?
46725. Csakpihe (válaszként erre: 46712. - Gkatalin132)
ápr. 23. 23:43
Érdekes téma... Olvastam többször olyat, hogy jobb lesz, hiszen nincs félelem pld. Hát kinél hogy... Nekem minden szempontból rosszabb lett és ugyanolyan már biztosan nem lesz, mint előtte.
46724. Meli45 (válaszként erre: 46723. - Heni 86)
ápr. 23. 21:19

Akkor 17 óráig még kaptál ma enni ugye?

Nálunk nem beöntést adnak hanem keserűsót inni.

Laporoszkópiával műtenek?

Hány napot mondtak hogy bent kell lenned?

Szorítok Neked holnap!

46723. Heni 86 (válaszként erre: 46720. - Meli45)
ápr. 23. 18:43
Én töllem se voltak külön a lányim 1napot sem,a kicsi sírt is ma meg könyörögtek ,hogy menjek haza,de megértettem velük hogy jobb lessz anyànak,mert meggyógyítanak.Aműtétről holnap tudok csak ìrni,mert holnap esek át rajta.MA már kaptam beöntést és 17órától nem ehettem meg 24órától nem ihatok,aztán reggel beöntéssel kezdődik a napom.
46722. ddöncike (válaszként erre: 46717. - Meli45)
ápr. 23. 17:57
Szia! Nekem 2 'óriásmiómám' volt,2 hónapja műtöttek, 43 éves vagyok, és nincs gyerekem.
46721. ddöncike (válaszként erre: 46716. - Heni 86)
ápr. 23. 17:53
Szia Heni86! Nagyon drukkolok, szorítok Neked én is! Ne izgulj, minden rendben lesz!🌻
46720. Meli45 (válaszként erre: 46718. - Heni 86)
ápr. 23. 15:44

Hyperplasia mirigyhám atypiával.

Félek a műtéttől eléggé.És a szövettantól.

Egyedül nevelem a gyerekeimet.17 éves a fiam es 6 éves lesz a kislányom.Soha nem volt még nélkülem.

Téged hogy műtenek?

Kaptal még ma enni?

Hány napig leszel bent?

46719. Heni 86 (válaszként erre: 46718. - Heni 86)
ápr. 23. 13:53
Úh bocsi 33 éves vagyok most töltöttem 20.-án csak ez volt mostanság a legkisebb gondom,kicsit para van a műtéttől.
46718. Heni 86 (válaszként erre: 46717. - Meli45)
ápr. 23. 13:50
Szia!Én 32éves vagyok és holnap műtenek,mert van 2miómám egyik 3,3cm a másik 6,9cm.Azért kell ki venni a méhemet mert ezek nyomnak,feszítenek és persze nőnek 2,5-3havonta 4mm-t.Nekem kettő lányom van 7és 10éves.Neked miért kell a műtét,ha megkérdezhetem?
46717. Meli45
ápr. 23. 12:58

Sziasztok!

Leírnatok kinek miért van szükség méheltávolítasra?Köszi.😊

Nekem màjusba lesz a műtétem.45 éves leszek.Kicsi lányom 6 éves lesz.

Nagyon izgulok.

46716. Heni 86 (válaszként erre: 46714. - Tim70)
ápr. 23. 10:40
Köszönöm szépen,hogy ennyien szúrkoltok,nagyon jól esik.Ebédet kapok,bár a dietetikus barátnőm pont dolgozik úgy hogy feljött hozzám és telipakolt minden finomsággal.Este és reggel beöntés aztán jön aminek jönnie kell.
46715. Tim70 (válaszként erre: 46712. - Gkatalin132)
ápr. 23. 10:03

Szia Katalin!

Ha jól látom 3 éve volt a műtéted. Már többször érintettük a házas élet témát. Konkrétan mire vagy kiváncsi?

Ne értd félre a kérdésem, szívesen segítünk, csak nem értem ennyi idővel a műtéted után mire vagy kiváncsi (a "hogyan tovább" megzavart).

46714. Tim70 (válaszként erre: 46713. - Heni 86)
ápr. 23. 09:56

Szia Heni! Szerintem kapsz ebédet, remélhetőleg. Kitartást, holnap szoritunk. Az erő legyen veled!🙏

46713. Heni 86 (válaszként erre: 46711. - GHeni)
ápr. 23. 08:57

A kórházi rendszerben vagyok,ágyam elfoglaltam,deee csak holnap műtenek .Én meg éhen is halokbetartottam 24től nem ettem ,nem ittam

Most lemennék a boltba kaját venni de nem lehet ,mert a d.e. folyamán a doki konzultálni szeretne velem.Ideg nincs majd reggel.

ápr. 23. 07:45

Szép napot,

Weiltherm műtét után, hogyan tovabb?

2016 szeptemberében estem át a nagy műtéten, de nem tudom ki hogyan éli tovabb a házas életét?

Jó lenne erről is hallani.

46711. GHeni
ápr. 23. 07:39

Szép napot, Heni 86!

Itt a reggel, talán már bekerültél a "korházi gépezetbe". NO PARA!😀

Délelött gondolok majd Rád! Gyors elalvást, komplikációmentes műtétet(soha nincs semmi baj) és fájdalommentes ébredést kívánok! Műtét után várunk vissza ide!

Sorstársi üdvözlettel: Heni

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook