Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
45942. Ritamaja (válaszként erre: 45940. - Kriszti1981)
febr. 3. 12:52
Ennek igazan örülök. Tul vagy rajta .minden jo. Ez a lenyeg. Maradjon is igy..szivböl kivanom neked... en nagyon felek. Öszinte leszek. Most kezdek nagyon panikolni
45941. Ritamaja (válaszként erre: 45939. - Kajszi72)
febr. 3. 12:50
Sajnos eleg nagy ez igaz. A hasamon is nagyon szembetünö mar... Felek nagyon.bevallom. bar ejszaka is alszunk... mondhatjuk. De ez mas... holnap megyek a papirokert. Meglatjuk mi lesz.. remelem minden jol alakul. Az nem jo hogy pont most panikolok mar be. Es jönnek a gondolatok is. A hülye nem.ide illö gondolatok... de jo hogy valaszoltok... sokat jelent
45940. Kriszti1981 (válaszként erre: 45935. - Ritamaja)
febr. 3. 12:33

Szia!

Nekem wertheim műtétem volt.Tavaly januárban,petefészek rák miatt.Egy perc fájdalmam nem volt se műtét előtt se műtét után.1 hetet voltam kórházba. A pisiléssel nekem annyi problémám van hogy nem érzem hogy pisilni kell.Időre megyek.A széklet már beállt.A doki mondta hogy innentől kezdve szorulásom lesz.Ha nem kaptam volna kemot 6 hét után mentem volna vissza dolgozni.Amikor hazaengedtek a kórházból a 4 dik emeletre 1 szuszra feljöttem. kb 40 cm hosszanti vágás volt a hasamon. plussz hasi katéterem a pisi végett, mivel újra kellett tanulnom pisilni,haspréssel.de nálad ilyen nem áll fent.A mai napig jól érzem magam nem változott semmi az életembe,ugyan ugy csinálok mindent.

45939. Kajszi72 (válaszként erre: 45937. - Ritamaja)
febr. 3. 12:31

Műtét előtt egy csomó kivizsgálás lesz és az anamnézised is kikérdezik.

Nem hinném, hogy ekkora miómás méhvel epidurális érzéstelenítéssel operálnának, de nem vagyok doki.

45938. suzy2 (válaszként erre: 45937. - Ritamaja)
febr. 3. 12:28
Szia :) Engem 7 hete műtöttek,szintén myoma,és extrém módon megvastagodott méhnyálkahártya miatt.Nem volt különösebb problémám,egy rutin vizsgálat során derült ki,h csecsemőfejnyi a méhem,és benne számtalan szőlőfürtszerűen elhelyezkedő myomás göb van.3 orvos véleménye alapján(gyorsan)ügy döntöttem ,h menjen a méh a méhnyakkal együtt,ami szerintem jó döntés volt mert mint utólag kiderült,chronikus gyulladás volt a méhnyakon,de természetesen sok előnye van a méhnyak megtartásával járó Chrobak műtétnek,ezt beszéld meg az orvosoddal,ÉS!Nagyon fontos ,h olyan dokid legyen,akiben megbízol,és mindent megbeszélhetsz vele.Ugyis sok minden a műtét során lesz világos,mi milyen állapotban van.Nekem volt előtte eü.küretem,hogy eldöntsük,mi van bent .Én annyira,de annyira féltem,hogy azt elmondani nem tudom.Most már azt mondom feleslegesen.Előtte kivizsgálnak,mindent beszélj meg az altatós orvossal,én magam részéről a mély altatást választanám,bár nem tudom milyen módszerrel műtenek,nekem nagy hasi vágásom van,műtét előtt kapsz nyugtatót,utánna fájdalom csillapítót,a katétert már érzéstelenítésben helyezik fel,a kivétele semmi,fokozatosan mobilizálnak jó gyorsan,már a műtét után este talpra állitottak...Nagyon nagyon jó helyen vagy itt,mert itt mindig lesz valaki aki az aktuális aggodalmadra válaszol..én is nagyon nagyon sokat köszönhetek a lányoknak,itt voltak mellettem végig...Most hét hetes vagyok.Ugyanúgy dolgozom,járok-kelek,ügyet intézek,próbálok minnél többet mozogni,és iszom a gránátalma-szelén kombinációt c vitaminnal..én sajnos egy dkg ot nem fogytam,sőt felszedtem 5 kg ot ,igaz hogy előtte,nem szedtem vitamint, nem ettem rendszeresen,rengeteget dolgoztam és legalább heti háromszor lent voltam edzeni...ezt még nem merem,majd márciustól.Egyedül amire nagyon vigyázok,az az emelés!pedig sajnos a munkám miatt nehezen tudom kikerülni..És!Mivel itt nincs tabu téma,azt is elmondom,hogy amint lehetett elkezdtem szexelni-óvatosan-hát annyit mondok az első alkalomtól én is féltem,azóta viszont nem félek,bár kicsit bátortalanabb vagyok,de ezen kivül ugyanolyan jó méhnyak-meg méh nélkúl is.Örülök,hogy túl vagyok a műtéten,és minden 40 en tuli csajnak,aki már szült,és bármiféle daganatos vagy egyéb,komoly kóros elváltozást észlelnek nála,én azt mondom, ne késlekedjen a műtéttel!Meg kell gyógyulni és az oda nem illő dolgokat ki kell venni.Még annyit nálunk ez családi hagyomány,Anyukámnak és a Nagyanyámnak ugyanilyen műtéte volt 40 körül,és azóta nincs problémájuk,teljes életet élnek,éltek,a nagyim közel 90 évesen halt meg,egy esés következtében..Én is abban reménykedem,hogy minden rendben lesz.Bátorság!Üdv Suzy
45937. Ritamaja (válaszként erre: 45936. - Kajszi72)
febr. 3. 11:12
Köszi. Azt hiszem ilyeneket mar nem fogok nezni... kar. Mert eddig meg el is viseltem.most kezdek parazni..Igazad van. Az eletünk mindennel fontosabb.. es az egezseg. Meg annyit,hogy en inkabb a gerincvelő erzestelenitest valasztom. Nem az altatast. Bar en meg sosem voltam altatva. Hala az egnek a szivem is jo. A vernyomasom...hat az.. inkabb alacsony.. van hogy 100. 107.. ennyi szokott lenni. Pulzus 65. 70.. szerinted??? Erröl szoljak vagy nrm lenyeges??
45936. Kajszi72
febr. 3. 11:03

Na, sejtettem, hogy ezt a videót láttad. Én is láttam már régebben.

Először is, sem akkor, sem most újranézve nem értem ezt a három nőt, mert horrorsztoriznak csak, optimizmusról, gyógyulni akarásról szó sem esik. Igaz azóta ez a mályvás mozgalom kiforrotta magát, és a videót sem ők vágták össze. A kockásinges remélem kapott valami kezelést, segítséget azóta.

És akkor:

1. Nekik méhnyakrákjuk volt. Volt akinek áttéttel.

Neked miómád és endometriózisod van.

2. Neked részleges méheltávolításod lesz( Chrobak műtét), marad a petefészek és a méhnyak, mert egészségesek és jól működnek.

3. Rosszindulatú elváltozások esetén teljes méheltávolítást végeznek, ez a Wertheim műtét, vagy kiterjesztett méheltávolítás.

Ilyenkor kiveszik a petefészkeket, a petevezetőket, a méhet, a méhnyakat, a méhtartó szalagokat, nyirokcsomókat. A méhnyak érintettségétől függően a hüvelyt is megrövidíthetik. Más szervek is a veszélyzónában vannak, így a húgyhólyag, a húgyvezeték, a vastagbél, a végbél, a hashártya. Érintettség esetén ezeket a szerveket is megműtik.

4. Te évek óta tudod, hogy miómád van, azt is tudod, hogy nem múlik el varázsütésre, mintahogy a méhnyálkahártya vastagodás sem. Az út vége vagy műtét vagy szupergyors klimax lehet.

5. A chrobak műtét nem okoz sem vizelési sem székelési problémákat, viszont műtét után nem mindegy mit eszünk.

6. A hüvely nem rövidül, de orvosi értelemben csonkolt, mert hiányzik a szerv vége, maga a méh.

7. Nem öregszünk meg gyorsan, csak elaggott sztereotípiákat teszünk magunkévá és megöregíthetjük magunkat.

8. A műtét nem fáj, mert alszol és nem érzed. Műtét után sem fáj, kapsz gyogyókat. Ha mégis ( de nem fog ) akkor kérni kell ráadást, nem befordulva szenvedni.

9. Az intubálás nem okoz köhögést és torokfájgalmat, sérülést, csak okozhat. Leginkább akkor, ha ott nagyon belül magunkban tiltakozunk a műtét ellen.

10. Van ez a hülye kis közhely, hogy egy életünk van.

Tényleg egy van és én élni akarom. Méhvel, vagy anélkül, vagy bármi nélkül, aminek hiányában még ép elmével, egészségesen élni tudok. 😀

Azt hiszem ennyi. Kalap kakit mindenhez!

45935. Ritamaja (válaszként erre: 45934. - Kajszi72)
febr. 3. 09:58
Rendben 🙂. Várom.
45934. Kajszi72 (válaszként erre: 45933. - Ritamaja)
febr. 3. 09:45
Megkeresem a you tube videót, aztán írok. 🙂
45933. Ritamaja (válaszként erre: 45932. - Kajszi72)
febr. 3. 09:26

Youtubeon. Pl. Harom nö nyilatkozott...hogy ök igy elni se akarnak mar..nincs ertelme.. ugye a pisiles...a szekeles

..a szex... meg itt is majdnem.ugyan az.... abban viszont igazad van,hogy ez egy rossz dolog es meg kell szabadulni töle... mert nagyon faj... most is pl. De ezek.azok amik megriasztottak. Na meg gyors öregedes.... ilyesmi....

45932. Kajszi72 (válaszként erre: 45931. - Ritamaja)
febr. 3. 09:09
Írd le légyszi, milyen szörnyűségeket olvastál, hadd oszlassunk homályt. Nagyon sok alaptalan baromság kering a neten.
45931. Ritamaja (válaszként erre: 45930. - Kajszi72)
febr. 3. 08:41

Szia. Nagyon szépen köszön a valaszod. Hat ,igen sajnos nekem is kb ennyi lehet benne. Van ket 12cm es 36× nem is tudom pontosan hany millimeteres. Most latni sem akarom a papirom sem. Nagyon reg ota szenvedek miatta. 6 eve. Picinek kezte.5mm. 3 honapja 9!!!! Volt benne. Külömbözö nagysaguak. Akkor megjegyezte a nögyogyasz olyan a mehem mint a csicsoka.. ennek ellenere hagytak. Januarban visszamentem. Jött a döbbenet. Ennyire megnöttek. Nögyogyaszom azt mondta bent hagyja a petefeszket es mehnyakat is

Szerencsetlensegben a szerencse,hogy jo indulatu.. nagyon faj mar. Derekam plane.. mar a hasam nem is annyira...az inkabb mar olyan mint a kishordo. Nagy ugye a mehem a daganatok miatt. Sok szörnyüseget is olvastam. Öszinten közel a mütet es nagyon felek... nagyon....

45930. Kajszi72 (válaszként erre: 45928. - Ritamaja)
febr. 3. 07:48

Szia. Nekem óriási miómám volt, majd egy kilónyi cuccot szedtek ki belőlem, ezért is vágtak a lapar helyett.

A műtét napját szinte végig aludtam, fájdalom egyáltalán nem volt. Később se nagyon, inkább csak sajgás, amikor jöttek a gázok, meg az ágyból ki- be idején még a kórházban.

6 hónap alatt, fokozatosan emelve a terhelést elértem a normál erőnlétemet.

46 éves vagyok, már műtét előtt is banyakóroztam. A petefészkeim, méhnyakam maradt, idébb- odább van ciklusom, a hüvelyem nem sivatag.

Vérnyomásom, ami szar, nem lett rosszabb. Fogytam sokat.

A vérképem csodás.

Hőhullámok vannak, hormonkatyvasz okozta érzelmi hullámok is,

Sokkal jobban érzem magam, mint a mészárszékek idején, élhetőbb az élet.

A félelem természetes, mi is paráztunk mindannyian, de feldolgozható, neked is sikerülni fog.

Ha szülni nem is fogsz soha, anya lehetsz még, erről is van itt többeknek tapasztalata, segítenek majd, ha szükséged lesz rá.

A méhed egy elromlott alkatrész a testedben, amit nem lehet kicserélni, de tönkre vághatja az egész szervezeted, ha bent marad.

Én anno megköszöntem az enyémnek az addigi munkásságát, kicsit számonkértem, hogy mi a szarért nem bírt még pár évet jól működni... aztán elbúcsúztam tőle, mert méh nélkül is van élet.

45929. Katonca (válaszként erre: 45928. - Ritamaja)
febr. 3. 00:19

Privát leveledben olvasom épp a nehézségeidet... :(

Ott válaszolok.

Hát nem könnyű a helyzeted...

45928. Ritamaja (válaszként erre: 45927. - Katonca)
febr. 3. 00:14
42. Sajnos meghalt. Epp a myoma miatt. Elölte. Es utana nem lett...mert a myoma nem tavozott a mehemböl.. es mar soha nem is lesz.... hetfön intezem a vizsgalatokat. A mütethez.
45927. Katonca (válaszként erre: 45925. - Ritamaja)
febr. 3. 00:00

Megkérdezhetem mennyi idős vagy?

Vannak-e gyermekeid?

Mikor lesz a műtéted?

45926. Katonca (válaszként erre: 45924. - Ritamaja)
febr. 2. 23:58

Mindenki fél, hidd el. Ez természetes reakció. A műtétre várakozás a legrosszabb. Muszáj elfoglalni magad, mert ha az emberen eluralkodik a pánik, felugrik a vérnyomás, és már nem is műtenek meg. Gondolj arra, el kell engedned a beteg méhedet. Szenvedést okoz csak, muszáj kivenni. Sokat számít a lelki feldolgozásban, ha úgy mész műtétre, hogy igen, ennek meg kell történnie, hogy újra egészséges legyek! Az én műtétem igen fájdalmas volt, de nem mindenkié ilyen. Sok múlik a műtéti technikán, az ember fájdalom küszöbén, milyen súlyosságú a problémája, stb... Volt itt már sok olyan asszony, aki arról számolt be, hogy a műtét napját végig aludta, nem is volt nagy fájdalma. Nem tudhatjuk melyik "csomagot" kapjuk.

Egy biztos, ebben a csoportban őszintén válaszolunk minden kérdésedre, segítünk, támogatunk, hisz sorstársak vagyunk. A fő mondatunk:

VAN ÉLET A MÉHELTÁVOLITÁS UTÁN IS! :*

45925. Ritamaja (válaszként erre: 45769. - Flamingó39)
febr. 2. 23:49
Szia! SAJNOS EN IS IGY VOLTAM. 6 ÉVIG SZENVEDTEM. AZTAN HAROM HET ALATT AKKORAT NÖTT HOGY NEM HITTEM EL AMIT MONDTAK.. EZ EGY REMALOM. MÜTET ELÖTT ALLOK. ELEGGE FELEK...
45924. Ritamaja (válaszként erre: 45922. - Katonca)
febr. 2. 23:28
Huha... elolvastam. Ez szörnyü... sajnos nekem is nagyon nagy mar a mehem. A hasamon mar nagyon latszik. Nagyon faj is. Fesziti a hasam. Nyomja a derekam.. raadasul a myoma ugy nött hogy csak meh eltavolitassal lehet kivenni. 6 eve ez van. 5mm .volt elöszöt. Es most... sajnos mar jo nagy. Igen igazad van. Mindenki maskeppen reagal ..mindenre. de felek. Nagyon.
45923. Katonca
febr. 2. 23:20

Kedves lányok!

Ma kutakodtam az Egészségügyi Ügyfélkapumban, ahol fel van sorolva milyen orvosi ellátásaim voltak. Az OEP odaírta, mi mennyibe került. Ime:

Vesekő zúzás ESWL géppel: 227610 Ft

Vesekő eltávolítás műtéttel: 353838 Ft

Méh és petefészek eltávolítás:158743 Ft

Most komolyan??? Ennyire egyszerű műtét lenne??? Nekem nem tűnt annak.

45922. Katonca (válaszként erre: 45920. - Ritamaja)
febr. 2. 23:13

Kedves Ritamaja!

Kattints a nevemre, ott az adatlapomra, majd a naplóra. Leírtam, hogyan zajlott a méheltávolításom.

Hogy mi változott? Sok minden...

Ha mennek a petefészkeid is, hirtelen rád köszönt a változókor. Hőhullámok, ízületi fájdalmak, éjszakai izzadás, hirtelen súlygyarapodás, valamint a menopauza összes jele. Szaladnak fel rád a kilók, ha nem vigyázol. A házasélet is megváltozik, újra kell tanulni, hogyan jó neked. Megváltozik az ingerület vezetés, mert nincs méhed. Az első együttlétkor úgy izgulsz, mint aki szűz még. Egész életedben már vigyázhatsz magadra, ne emelj nehezeket, mert hasfali sérved alakulhat ki. Lehet még magas vérnyomás és koleszterinszint, amely viszont olyan betegségek kialakulásához vezet, mint a szív- és érrendszeri tünetek vagy a csontritkulás. Nekem világ életemben jó volt a cukrom koleszterinem, műtét óta emelkedőben van. Hormonháztartás megváltozik, depresszió kialakulhat. Van akinek vizelettartási problémái lettek. Alvási problémái. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

De itt rögtön le is szögezném, ahányan itt vagyunk, mindenkinek másképp reagált a szervezete a beavatkozásra, ahogy két egyforma műtét sem volt.

Egy biztos. Mérlegelni kell, mi a jobb. Küzdeni egy kicsit a következményekkel, vagy elvérezni. Nekem nem maradt más út, mint a műtét.

45921. Ritamaja (válaszként erre: 45919. - Vera45)
febr. 2. 23:01
Szia. Bocsi,ha zavarlak. Latom te mar at estel a müteten.. mikor?? Es mit ereztel utana valojaban mi valtozott meg??
45920. Ritamaja
febr. 2. 22:59
Sziasztok! Légyszives valaki írja le nekem,milyen volt a meh eltavolitas,es legfökepp utána mi az ami valtozott... mit tehetünk ilyenkor... köszi.
45919. Vera45 (válaszként erre: 45916. - Smart63)
febr. 2. 22:22
Tudom, ezért mondtam, hogy nem sűrűn mentem le. :)
45918. Katonca
febr. 2. 22:10

Mit ne csináljunk műtét előtt:

[link]

45917. Katonca (válaszként erre: 45909. - Pengő Gyöngyi)
febr. 2. 22:08

Kedves Gyöngyi!

Elnézést, hogy csak most válaszolok, de időbe telt a papírjaim átböngészése. Nem fogod elhinni, de Fehérváron nem szokás BNO kódot írni. Az urológiás papírjaimon van, de a nőgyógyászatiakon egy darab kód sincsen. Latinul oda firkantották, hogy mindent kidobtak, és ennyi.

Idézem: Exstirp.ut.tot.cum adnexis per.abd.

Na most legyen okos az ember!

45916. smart63 (válaszként erre: 45892. - Vera45)
febr. 2. 21:26
A kórház egész területén dohányozni tilos. Max. a meghatározott méteren kívül.
45915. Evili71 (válaszként erre: 45914. - Evili71)
febr. 2. 10:46
2013 januártól számolva 2018-ig 408.000 Ft
45914. Evili71
febr. 2. 10:36
Sziasztok! Az adókedvezménnyel kapcsolatban csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy szakorvos által kiállított lelet alapján az igazolást a házidoki is ki tudja állítani. Talán hozzá könnyebb eljutni. Az igazolást csak akkor kell leadni munkahelyen ha havonta akarjátok érvényesíteni a kedvezményt, de lehet úgy is, hogy az adóelszámoláskor egy összegben igényelitek vissza. Ez 2018-ra nyolcvan valahányezer, 2019-re közel 90.000 Ft. Akinek már az előző években is fennállt az állapota, az az előző évek szja bevallásainak önellenőrzésével tudja érvényesíteni az összeget, ami így egyben elég szép summa.
45913. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 45912. - Tim70)
febr. 1. 08:08
Köszi :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook