Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
51788. Marika Szebeni (válaszként erre: 51787. - LadyG)
febr. 16. 14:37
Szia, hogy vagy? Várjuk a jelentkezèsed. Gondolunk rád.
51787. LadyG
febr. 15. 11:42
Hahó, nemsokára indulok a mütöbe…. Ááááá… drukkoljatok!! :)
51786. yallah2 (válaszként erre: 51775. - Beatrix100)
febr. 14. 18:50
Hastánc!!!! De szigorúan 6 hét után!
51785. Miszpipi (válaszként erre: 51784. - Yallah2)
febr. 13. 19:32

Hát én biztos nem akarok még komolyabban tornázni...mondjuk műtét előtt sem voltam egy nagy ugra-bugra...

Engem teljesen kielégít a séta, sőt fél óra után már érzem a hasam, szóval lassan, fokozatosan.

51784. yallah2
febr. 13. 17:51
Lányok!!!! Miért akartok műtét után pár nappal máris tornázni???? Volt már itt pár csajszi aki nem bírt magával aztán utólag nyögött. Szoktam mondani, nem a fodrásznál voltatok, hogy megcsinálnak és szaladsz tovább! MŰTÉT volt! Egyelőre a mozgás legyen SÉTA!!!! Laparosok legalább 3 hét kímélet! Nem feküdni, de a nagyobb tornával várjatok már még!!!
51783. Miszpipi (válaszként erre: 51781. - Beatrix100)
febr. 12. 11:15

Igen én is sétálok, olyankor érzem, hogy nem teljesen okés minden.

Egész nap totyogok a lakásban fel sem tünik.

Aztán kimegyek sétálni és egyből érzem, hogy lassan kell lépegetnem és kb. 15,20 perc múlva húzni kezd a hasam, feszít a medence csontom.

Na akkor vissza és pihi...

51782. Beatrix100 (válaszként erre: 51781. - Beatrix100)
febr. 12. 09:30
cicamosdás
51781. Beatrix100 (válaszként erre: 51776. - Miszpipi)
febr. 12. 09:29

Köszönöm Sorstárs!!


Zuhi még nekem sem csak alul jól,felül cicamozsdás:)

én a gázoktol vagyok még lufi de tegnap estére pld nagyon bekeményedett a pocak...jóóóó még nagyon friss minden

nekem szükséges a séta ,és működik is rendesen minden aminek nagyon örülök ...

nem siettetem az időt rohan az magától is nagyon sajnos,de most lennék egy hónappal öregebb emiatt:)

51780. Beatrix100 (válaszként erre: 51778. - Kajszi72)
febr. 12. 09:26

lehet hogy rosszul tettem fel a kérdésemet természetesen nem most akartam elkezdeni a felkészülést a maratonra:)

krokodil tornára ránézek köszönöm az ajánlást

51779. Beatrix100 (válaszként erre: 51777. - Kajszi72)
febr. 12. 09:24

Rengeteget iszom azzal nincsen baj,én sem fogyózom de fegyelmezetten próbálok enni mert azért ez egyelőre mozgás szegény életmód...a francnak se hiányzik még pár kilo a meglévőkkel sem bírok:)

egy biztos amit pár nap után látok....ha nem sétálgatok eleget akkor estére ugy bekeményedik a hasam mint a beton...péntekn veszik ki a varratokat kiváncsi leszek utána mit tapasztalok

51778. Kajszi72 (válaszként erre: 51775. - Beatrix100)
febr. 11. 16:48

Lehet, hogy kívül csak 4 kis varratod van, de belül rendesen átszabtak. Nem most kell elkezdeni jógázni, oda normális koordináció és izomzat kell. Majd úgy 3-4 hét múlva.

A legegyszerűbb kezdésnek a krokodil torna. De igazából a mindennapi apró otthoni tevékenységek meg a totyogás, a séták is átmozgatnak.

Van akiknek írtak ki gyógytornát is, de ilyen tapasztalatom nincs.

51777. Kajszi72 (válaszként erre: 51774. - Beatrix100)
febr. 11. 16:41

Szia. Bármit ehetsz, amit megkívánsz, de...

A fújós kaják fájdalmat okozhatnak. A sok szénhidrát lassítja a sebgyógyulást. A nem elégséges folyadék szintén, mivel rugalmatlanabbak a szövetek.

A nehéz ételek, a székletfogós kaják, a kevés folyadék préselni kényszerítenek, ez sem jó a belső hegeknek.

Nincs direkt diéta, csak ésszerűbb a pacal meg a baboskáposzta helyett egyszerűbb kajákat enni. De egy biztos, amit megkívánsz, arra a szervezetednek szüksége van. 🙂

51776. Miszpipi (válaszként erre: 51774. - Beatrix100)
febr. 11. 15:02

Kedves Sorstárs....😀

Nekem kedden volt a műtétem, szintén lapar, méh és petevezetők lettek kiműtve.

Étkezéssel úgy vagyok, hogy próbálok kicsit diétázni, nem fogyózni, hanem kiegyensúlyozottan és változatosan enni.

Én pl.ettem már káposztás ételt és nem volt semmi kellemetlenségem.

Mondjuk én műtét óta kicsit puffadtabnak érzem a hasam, olyan keményebb, de nem nyomkodom inkább.

Nekem nem lehet tusiznom, 4 kis tapaszom van és nem lehetnek vizesek, varratszedésig kell vigyáznom rá.

Körülményes is a mosdókesztyűs mosakodás.

51775. Beatrix100
febr. 11. 14:56
És esetleg ha valakinek bevált mozgásformája van ami segit mindenben azt szívesen fogadom...olvastam hogy jóga de azon belül melyik illetve foglalkozik e ezzel a női problémával valaki?köszönöm szépen előre is a segitsegeteket
51774. Beatrix100
febr. 11. 14:31

Sziasztok!!

Pénteken műtőttek ma jöttem haza 10órakor.

Engem laporoszkopos eljárásal műtőttek,rengeteg miomával együtt történt a beavatkozás.

Hetek óta készültem igazából rá mentálisan próbáltam ráhangolódni,és kizárólag pozitivként gondolni a műtétre nagyon nehéz volt mert alapból állandóan aggódom minden miatt.

A műtét napján egész nap alvás ugyebár,nem is gondoltam hogy én ennyit tudok aludni mozdulatlanul:)

Másnap kora reggel ébresztettek,eltávolitották a katétert..hála istennek nem szédültem a felállásnál semmi bajom nem volt.

gyors zuhany ami konkrétan kicserélt teljesen felfrissültem

a köhögés még kellemetlen de majd elmulik ez is

Tegnap egész nap sétáltam sétáltam és sétáltam a korházban sztem bolondnak néztek a többiek de meghozta áldásos hatásást mert meghozta"gyümölcsét"a mozgás.

Sokat bujtam a netet de nem igazán taáltam olyan étrendet amit ilyenkor érdemes tartani 4-6 hétig

azt nagyjából tudom hogy mit NEm ajánlott enni de amit ajánlanak az meg nagyon kevés...

Még a végén lefogyok:)

Mindenkinek kitartást és jobbulást kivánok

51773. Miszpipi (válaszként erre: 51772. - Kajszi72)
febr. 10. 16:05

Értem...

Akkor megnyugodtam.

Köszi a választ.

Probálgatom az oldalfekvést, úgy szeretek aludni és már kezd herótom lenni a hanyattfekvéstől.

De nem igazán esik jól...

51772. Kajszi72 (válaszként erre: 51771. - Miszpipi)
febr. 10. 15:03

Nem kaptunk antibiotikumot. Nincs rá szükség. Max, akinek a katétertől lett problémája, annak írt a házidoki húgyuti fertőzésre valót.

Fájdalomcsillapító kell nagy néha, inkább csak este, hogy ne ébredj fel a saját mocorgásodra.

51771. Miszpipi
febr. 10. 08:51

Az jutott eszembe, hogy én nem kaptam semmi gyógyszert, pl. antibiotikumot.

A kórházban is csak fájdalomcsillapítót és egyszer hányingerre vmit és algopirynt és esténtként a szurit persze, itthonra meg egy 10 es csomagot.

Lehetséges, hogy nem kell szedni semmit?

Zárón sem találtam semmit erre vonatkozóan...

51770. Miszpipi (válaszként erre: 51769. - Kajszi72)
febr. 9. 10:27

Köszönöm!

Nagyon jó volt saját ágyikóban aludni, teljes más itthon, de a kórházban sem volt rossz.

Fent vagyok, totyogok, aztán vízszintbe vagyok.

Jól elvagyok.

51769. Kajszi72 (válaszként erre: 51768. - Miszpipi)
febr. 8. 17:27
Akkor innentől sok türelmet, jó totyogást, gyors gyógyulást kívánok! Meg a hozzá járó kalap kakit! 🌻
51768. Miszpipi
febr. 8. 16:58

9-kor eljöttünk a kórházból.

A kórház patikájában kiváltottuk a gyógyszereket, fájdalom csillapítót, pár lélegző steril tapaszt (egyébkent nem kell hozzányúlni, csak ha véletlen vizes lenne vagy véres, akkor cserélni) speckó bőrfertőtlenítő, és a 10db-os szuri.

És még glicerines gyerekkúp...


A patikában kicsit sok volt az ember, a nyüzsi, le is ültem mert megzavart.

Aztán mentünk haza, kisebb úthibák is olyan hasrázkódással jártak, mint a köhintés, hát nagyon nem volt jó...

Itthon pihi, ebédke, kis séta a levegön kb.10p. nagyon jól esett, kaksi is mutatkozott végre.

Most nagyon kerek, reményteljes minden.

Alig hiszem el, hogy túl vagyok rajta...🙏

51767. Miszpipi
febr. 8. 06:59

Köszönöm nektek!

Túl vagyok rajta...tegnap már írtam egy tök jó kis összefoglalót, elég hosszúra sikeredett és nem tudtam elküldeni, utána meg el is tünt a hsz-m.

Nem volt energiám újra írni...

Szóval műtét után 4 órát aludtam éberen, fájdogált a hasam és nagyon fáztam.

Aztán végre felébreszettek, kaptam bogyit szép lassan belőtyöltem 1 lityi teát és ht kekszet rágcsáltam.

Aztán a nővérkével felkeltem, elmentem pipilni és felöltöztem, bugyi,hálóing.

Jól éreztem magam.

Aztán estefelé jött egy rosszul lét.

Sehogyse volt jó, fejem is fájt, hányinger,fura...

Kaptam bogyit és huss elmúlt.

Tegnap ettem mindent, sokat sétáltam.

Ma nemsokára megyek haza.

A kaksi még sehol, vasárnap voltam nagywc-n utoljára, ez zavar kicsit.

De nem adnak erre semmit, mondták majd lesz.

Egy-két galambocskát eleresztek, de ennyi.

Remélem nincs vmi elzáródás...

Összességében jól vagyok, picit szúr, néha kis görcs,de sokkal rosszabbra számítottam, ez ha így marad teljesen bírható, de azért bízom benne, hogy jobb lesz, gyógyulgatok.

51766. LadyG (válaszként erre: 51764. - Miszpipi)
febr. 7. 00:39
Nagy kalappal!! :)
51765. Kajszi72 (válaszként erre: 51764. - Miszpipi)
febr. 6. 05:33
Kalap kakit! Jó ébredést, finom málézó löttyöt! 🌻❤️
51764. Miszpipi
febr. 6. 05:29

Sziasztok,

Ma eljött az én napom is, hamarosan indulunk a kórházba.

8 órától már számíthatok a műtétre.

Sok erőt, hasznos infót gyüjtottem itt a fórumon.

Köszönöm.

Közben a naplódat is olvasom Yallah, mint egy folytatátos regény,sorozat, alig várom,hogy olvassam tovább.

Felkészültem a műtétre, ja nem ☺️

F@stizok rendesen,de most már hagyom magam lesz ami lesz.

Ja és megjött persze, dokim szerint nem akadály, hát csak na....

51763. LadyG (válaszként erre: 51762. - Kajszi72)
febr. 5. 22:55

Szia, köszi, ez bíztató :)


Nem, epemütétem nem volt szerencsére.

51762. Kajszi72 (válaszként erre: 51759. - LadyG)
febr. 5. 15:42

Szia. Valszeg azért nem lesz fraktált küreted előtte, mert a méhnyakat is kiveszik, nemcsak a méhtestet. Így az eü. küret mindkét érintettje távozik majd.

A másik, hogy ne parázz a szövettanon, citológián, a subserosa miómások ritkán érintettek a csúnyább képletekben. A méhnyálkahártyád szinte biztos, hogy cisztikus lesz, de ez a hormonkatyvasznak megfelelő állapot már ilyenkor a darabos vérzéses mészárszéknél.

Az ilyen nagy marha miómákat nem lehet embolizálni, a gyógyó meg, ami a méretcsökkentést hivatott elvégezni, egy szemét májgyilkos. Erről is írtunk korábban.

Kalap kakit mindenhez! 🌻

Ps.: epeműtéted volt? Ezt már csak a statisztika miatt kérdezem.😉

51761. LadyG (válaszként erre: 51760. - Yallah2)
febr. 5. 15:16
Köszi! A rostos lé és tej kombó elég hatásosan hangzik! :D
51760. yallah2 (válaszként erre: 51759. - LadyG)
febr. 4. 19:14
Szia! Az a titka, hogy amint már lehet, legalább 2 liter folyadékot meg kell inni naponta. Rostos lé , Tej. Nekem anno a kettő keveréke hozta meg a kívánt eredményt. Kicsit zsírosabb húsleves is hatásos. Na meg a mozgás, hogy minél előbb beinduljanak a belek. Műtét utáni nap már fel kell kelni és sétálni.
51759. LadyG
febr. 2. 23:36

Sziasztok,

A napokban találtam rá erre a fórumra, azóta megállás nélkül olvasom; rengeteg hasznos info és tapasztalat van itt összegyüjtve!

Nekem 2 hét múlva, február 15én lesz a teljes méheltávolításom (méh, méhnyak, petevezetök), hasi bikinivonal vágással, giga miómák miatt.

Nekem igazán eddig különösebb panaszt nem okoztak, illetve talán most az elmúlt egy évben kezdtek olyan panaszaim lenni, amik ennek tudhatók be: pl 23-25 napos ciklus, egy-egy hónapban az elsö napon nagyon erös menstruáció, nagy alvadt darabokkal, kezdödö vérszegénység, illetve a giga miómákat már ki is tudom tapintani, föleg, ha hanyat fekszek.

A doki a méheltávolítást javasolta, m a méhem már a köldökömig ér. A gyógyszerre, embolizációra mind azt mondta, h csak idöhúzás, és egyet is értek vele.

A mütéttöl magától nem félek (voltam már altatva is korábban), inkább csak azon izgulok, nehogy a szövettanon mást is találjanak, mint a miómák.

Egyébként Hollandiában mütenek; itt kicsit más a protokoll. Nincs pl eü kaparás a nagymütét elött, 6 órával mütét elött még lehet könnyüt enni, 2 órával elötte inni, és persze 2 éjszaka után kitesznek a kórházból.

Egyelöre ennyi :)

Sok kérdésemre már választ találtam a hozzászólásokban; a puffadás és a nagy wc, ami kicsit aggaszt. Eddig sem voltam a nagy wc királynöje, úgyhogy azt hiszem erre extrán oda kell majd figyelnem.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook