Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
43508. yallah (válaszként erre: 43487. - Zsuska13)
máj. 14. 15:00
Orvos!!!!! Az hagyján, hogy kívül kék. De hogy belül mi van az már nem! Valószínű vérömleny keletkezett! Szóval ne tőlünk kérdezz, minél előbb lásson orvos! Mi ezt nem rudjuk diagnosztizálni.
43507. Tim70 (válaszként erre: 43501. - Gitka)
máj. 14. 11:19
Szia Gitka! Szuper hírek, ügyes vagy!!!😊 Csak így tovább pozítívan, és szépen óvatosan legyél a levegőn sétálgass.💖💖💖 Üdv: Timi
43506. Iker68 (válaszként erre: 43505. - fmadri)
máj. 14. 11:04
Köszönöm akkor tütelmes leszek. Megyek majd 23.-án kontrollra de remélem addigra megszűnik magától.
43505. fmadri (válaszként erre: 43504. - Iker68)
máj. 14. 10:59
Szia ! Ne aggódj teljesen normális Szép lassan el fog múlni Ha esetleg mész még kontrollra ott említsd meg a dokinak, volt itt köztünk olyan akinel lekezelték a hüvelycsonkot valamivel és attól elmúlt De ha neked minimális és csökken is a mennyisége el fog múlni magától is
43504. Iker68 (válaszként erre: 43503. - Ritti77)
máj. 14. 10:36

Szia Ritti77!

Nem teljes eltávolítás. De kb két hétig nem volt semmi, utána éreztem mintha peteérésem lenne és azóta van.Igaz minimális és egyre csökken de azért nem tudom mennyire normális.

43503. Ritti77 (válaszként erre: 43502. - Iker68)
máj. 14. 10:32
Szia. Szerintem 6 hétig még belefer. Részleges Méheltávolítás volt? Mert akkor menstruáció is jelentkezhet.
43502. Iker68
máj. 14. 10:29

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fórumot és sok jó ötletet, tapasztalatot kaptam tőletek. Nekem 5 hete távolították el a méhemet, petefészkek maradtak.Szeretném megkérdezni, hogy másnak is előfordult-e hogy ennyi idő után még rózsaszínes,barnás folyása volt? Meddig lehet ez normális?

43501. Gitka (válaszként erre: 43500. - Tim70)
máj. 14. 09:44

Szia Timi!

Köszönöm a részletes felsorolást. Sikeres voltam végre, az esti tejbe áztatott aszalt meggy segített (szilva nem volt itthon). A varratszedés is megvolt, nem gyulladtak a hegek.

Próbálok tovább erősödni. Ma a kórházban rámcsodálkoztak, hogy egy hét után ilyen jól vagyok. Jó ez a laparos dolog... Könnyebben megy a felépülés.

43500. Tim70 (válaszként erre: 43497. - Gitka)
máj. 14. 05:42
Szia Gitka! Szuper, hogy már a jövés-menés jól esik 😁. Diétázol még? Lehet a puffadást és a székrekedést megoldaná. Ami tilos: citrusfélék, eper és bármi ami apró magvas, bab, borsó kukorica, és a "k"betüsek. Ami segíthet: levesek, teljes kiörlésű pékáru, alma kompót, kefír, aszaltszilva, répa-cékla-alma reszelve együtt, Hunyady János gyógyvíz, Laevolac szirup ez kiméletes hashajtó. Az új ételekhez kis adagokba fokozatosan szokasd vissza magad. Biztos lesz aki nem ért majd ezzel egyet, de saját tapasztalat és Nekem bevállt. A puffadás a székrekedés és a bélgörcsök is elkerültek. Viszont három hónappal a műtét után is figyelek arra, hogy mit eszek (életmódot váltottam). Gyógyulj erősödj!💖😚. Üdv: Timi
43499. Gitka (válaszként erre: 43487. - Zsuska13)
máj. 14. 04:10

Szia Zsuska!

Nagyon szépen kérlek, hívd fel az orvost, aki műtött. Szerintem kell a segítség most neked. Lehet, hogy egyszerű antibiotikum is megoldja a gondjaidat. Csak laikusként mondom. Ne halogasd! A tüneteid nem a normális gyógyulási folyamatot mutatják. Izgulok érted! Jobbulást kívánok!

43498. Anita69 (válaszként erre: 43433. - andiali)
máj. 13. 22:15
Szia!Engem ott műtöttek és meg vagyok elégedve!Ne halogasd a műtétet nem éri meg szenvedni!!Bátorság és kitartás!!
43497. Gitka (válaszként erre: 43483. - Kataaa123)
máj. 13. 21:45

Szia Kata!

Kissé borongósabban, mint korábban. Székrekedés keseríti az életem. Nagy felpuffadt hasam van, időnként görcsölök. Holnap veszek vmi hashajtót. Megyek varratszedésre is... Rövidtávon ezeken szeretnék túllenni. A kedvem sem az igazi. El-elbőgöm magam. Pedig alapjában véve nálam kedvezően alakultak a dolgok. Ma sétáltam vagy fél órát. Már jobban esik jönni-menni, mint feküdni.

43496. Alexa.87 (válaszként erre: 43477. - Katonca)
máj. 13. 19:50

20 centi? Akkor gondolom hasonló lehet mint nekem köldök fölé pár centivel.

Persze jogos fo hogy meggyogyuljak akár ilyen áron is. Elvileg nincs semmi bennem állitólag jó eséllyel tiszta vagyok, ez a lényeg.

De attól még kicsit para a dolog...

De te olyasmit írtál hogy csak 2centiről volt szó. Persze megértelek.

Elvileg volt alapból terv ez a felső egyharmad amit mások is írtak és ehhez jött még elvileg további pár centi ami igazából nem hangzik valami jól. De hát ez van... majd kiderül ha jobb lesz

43495. Tim70
máj. 13. 19:44
Szia Zsuska! Nem akarok okoskodni de a tartós hőemelkedésnek oka van. Én a helyedbe haladéktalanúl visszamennék az orvosomhoz egy rendkivüli kontroll vizsgálatra. Inkább menj feleslegesen mint későn...💖.Üdv: Timi
43494. Tia69
máj. 13. 19:21
Helló Zsuska!Nem akarok vészmadár lenni,de a helyedben én megmutatnám orvosnak...lehet,hogy tényleg bagatell,de lehet,hogy nem...úgy gondolom inkább kétszer feleslegesen mint egyszer sem és esetleg tényleg valami gond van...amúgy szarságok engem is mindig megérnek...tavaly májusban volt egy konizációs(méhszájkimetszés)műtétem. Csak egy nap kellett bent maradnom reggel mehettem haza . Altatás után frankón ébredtem,tök jól voltam,fájdalmaim sem voltak,nem is véreztem,mondta a doki is hogy jól sikerült. Otthon úgy két nap múlva úgy fájt a hüvelybemenetnél,hogy még ülni sem tudtam. Minden lépésnél rettenetes égő fájdalmat éreztem,bőgtem mint a fene,hogy mi lehet ....fertőzést kaptam,vagy mi a fene. Három nap szenvedés után visszamentem a dokimhoz.. megnézte,majdnem,hogy kuncogott...nincs semmi baj,csak műtétkor a "feltáró eszköz,ami fémből van,hozzáért az elektromos késhet,amivel a kimetszést csinálták,és az áram"áthúzott"és megégett a bőröm...ott lent,majdnem hogy bent😁😁😁😁😁😁így utólag vicces,de ahogy az fájt,az borzasztó volt. Csak azért mondtam el,hogy lehet nem nagy gond van,de inkább a doki mondja,mint hogy így szenvedsz!! Jobbulást neked: Tia
43493. Diti1968 (válaszként erre: 43489. - Zsuska13)
máj. 13. 18:50

Zsuska!

Meg kell mutatni az orvosnak a hasadat, mert volt már itt akinek elengedett egy belső varrat! Ott keletkezhet kis vérömleny és attól lehet a nagy lila folt meg a fájdalom is! A hőemelkedés sem igazán jó. Anno nálunk a szobatársamnak is volt és rögtön kapta az antibiotikumot, mert lehet a katétertől is, de simán lehet egy kórházi fertőzés is! Ha ne adj isten lázas lennél, azonnal szólj nővérnek vagy orvosnak a vizitnél!

Mielőbbi jobbulást kívánok!

Üdv,

Edit

43492. andiali (válaszként erre: 43490. - Zsuska13)
máj. 13. 16:37
Mindenképp írj hogy mi van veled.Reméljük napról napra jobb lesz.És köszönöm remélem tényleg minden jó lesz.
43491. Kajszi72 (válaszként erre: 43488. - andiali)
máj. 13. 16:25
Ne felejtsétek el, hogy nem vagyunk egyformák, se kívül, se belül. Mindenkinek más a genetikai hozadéka, más ritmusban élünk, másmilyen az erőnlétünk, a fájdalomküszöbünk, a hajunk színe. Nincs előírás, hogy hogyan kell gyógyulni egy műtét után. Stációk vannak, amiket elérünk, ki gyorsabban, ki lassabban.☺
43490. Zsuska13 (válaszként erre: 43488. - andiali)
máj. 13. 15:51
Köszönöm, hogy még te is biztatsz....aranyos vagy! Minden jót kívánok neked!!
43489. Zsuska13 (válaszként erre: 43476. - Katonca)
máj. 13. 15:50
Aranyos vagy köszönöm a biztatást. Elkeserít, hogy már a hőemelkedésem is emelkedik.Nem a műtét helye fáj, azzal el lennék.Amit az előbb írtam az a tenyérnyi hely. Férjem fürdet, mert lent egyáltal!n nem tudom lemosni magam, nem tudok hajolni ettől a fájdalomtól. A láztól is megijedtem most nagyon...
43488. andiali (válaszként erre: 43486. - Zsuska13)
máj. 13. 15:37
Akkor most még jobban betojtam mert olvasom ,hogy veled is minden tök szar.De legalább itt vagy hidd el én már ezzel is kiegyeznék.Túl vagy rajta nehezebb a gyógyulás de éppen beszélgetünk.Hidd el ez már óriási pozitívum .
43487. Zsuska13 (válaszként erre: 43483. - Kataaa123)
máj. 13. 15:35
Szia, én pocsékul sajnos.Azt mondták napról napra jobb lesz, de nekem szerintem még a műtét utáni nap is jobb volt már mint pl a mai.Sokat sírok, mert nagyon el vagyok keseredve. Arra már rájöttem, hogy a műtét helye kivül- belül gyógyul, azzal jól vagyok. A műtét ut!n nagyon- nagyon jajgattam és a köldökömtől kicsit lentebb 3s kicsit jobbra egy tenyérnyi hely annyira fáj, hogy majd besz*rok. Napi 6-8 órát köhögök, ilyenkor a műtét belső r3szét érzem. Ez a tenyérnyi hely nem fáj olyankor, nem fáj háton fekve sem. A felülés, felálláskor zokogok, fognom kell és meggörbülve járok( emiatt, a műtéti hegtől már kiegyenesednék). Ha pisilek nem tudom kitörölni, mert a jobb kezem viszem előlre és éppen azon a ponton éri a hasam a karom, de hajolni sem enged a fájdom. Kicsit járkálok, enged a fájdalom. Utána a lefekvés megint emiatt borzalom. Nagyon sokat sírok, el vagyok keseredve, a hasam olyan lila, mintha ez lenne az emberi szinem, kb 2 tenyérnyi részen. Ez a fájdalom a műtét óta ugyan yan. Székletem, vizeletem van.Mindennap hőemelkedésem van, eddig max 37;3, de ma most mértem és 37,6 lett. Félek valamit elszúrtak, bent hagytak....rettegek mi lesz velem.
43486. Zsuska13 (válaszként erre: 43485. - andiali)
máj. 13. 15:23
Szia, nekem ugyanez, én vagyok az akivel mindig valami rossz történik....szerintem most is.
43485. andiali (válaszként erre: 43482. - Kataaa123)
máj. 13. 15:13
Szió!Nem szedek semmit mert eddig nem voltak ilyen brutálisan erős vérzéseim.Nem is voltam így kidőlve még sosem.Igazából én cdak megakartam úszni ezt a műtétet azért mentem bele ebbe a kísérletezősdube.No de hogy ambulánsan kaparásznak csak azért hogy ne essek ki a programból na itt lett elegem.Sírva jőttem ki a dájdalomtól.Hát szóval akkor inkább tenyleg a műtét Az igazsáf az hogy az a fajta ember vagyok sajna akinél mindig minden bedöglik,megáll,elromlik.Barátnőim nem állnak be utánam a sorba a pénztárnál mert ott tuti lesz vmi.No ezért rettegek ennyire hogy velem a műtőben is történik vmi.
43484. Kajszi72 (válaszként erre: 43481. - andiali)
máj. 13. 14:13

Debrecenben kell, hogy legyen nőgyógyászati ambulancia, ügyelettel, oda bármikor lehet menni. Azért aludnál, mert a szervezeted védekezik az energiaveszteség ellen, próbál takarékon működni és regenerálódni.

Ha a méhnyálkahártya nagyon meg van vastagodva, és nehezen válik le, vagy részlegesen, akkor van elhúzódó, alvadékos vérzés. Az egészségügyi küretnél ezt kaparják ki, hogy tehermentesítsék a méhet és hogy citológiailag megvizsgálják, milyen sejtállapotok vannak a méhben és a méhnyakon. Ezt kisaltatásban csinálják, egy napos műtétként. Normális esetben. Ha folyamatosan vérzel, most is, sűrű tampon és betét cserével, akkor a lehető leghamarabb menj orvoshoz. Inkább küldjenek haza az ügyeletről, azzal, hogy parakirálylány vagy, minthogy elájulj vagy orrabukj az erőtlenséged miatt.

43483. Kataaa123
máj. 13. 13:40
Zsuska,Gitka hogy vagytok?
43482. Kataaa123
máj. 13. 13:39
Andiali,sürgősen menj orvoshoz és hamarabb kéne egy vérkép,mint 22-e! Ha nagyon alacsony lesz a hgb szinted, nem műtenek meg,míg fel nem tornázod. Addig is igyál nagyon sokat és próbálj sok bogyós gyümölcsöt, céklát, májat enni. Szedsz vasat tablettában?
43481. andiali (válaszként erre: 43480. - Kajszi72)
máj. 13. 13:22
Köszönöm a választ!A másik nőgyógyászon már agyalok egy ideje csak attól féltem hogy ha benne vagyok ebbe a programba kísérletbe nem szabad máshova menni.3 havonta csinálnak vérvételt majd májuss 22-én.Mikor elmentem a dokihoz a bő vérzés miatt akkor csinált valamit elmondása szerint kikaparta az alvadt vérdarabokat hogy megszűnjön a vérzés.Baromira fájt.Azóta még szarabbul vagyok.Úgy nézett ki a rendelő mint egy mészárszék.A fáradékonyságot meg úgy képzeld hogy folyton aludnék.
43480. Kajszi72 (válaszként erre: 43479. - andiali)
máj. 13. 12:48

Szia. A vérveszteség és az ebből fakadó vashiány okoz fáradtságot, gyengeséget, szélsőséges fogyást, fejfájást.

Ha tényleg kísérleti gyógyszert szedsz, akkor folyamatos kontrol alatt kellene lenned, minimum kéthetente vérvizsgálat és egyéb monitorozások, vérmyomás, testsúly stb.

Egyél magas vastartalmú ételeket és sok fehérjét,az segít erősödni. Ha a szervezetednek rossz a vaskötése, akkor gyógyszeres segítséget kaphatsz.

És talán elmehetnél egy másik nőgyógyászhoz és a háziorvosodhoz is.

A műtéttől nem kell extrán félni, vár egy jobb életminőség utána.

Ha visszaolvasgatsz itt egy kicsit, nagyon sokféle tapasztalattal találkozhatsz, sok információval, nekem nagyon sokat segitett a döntésben és a műtétre való felkészülésben.

43479. andiali
máj. 13. 12:08
Sziasztok!Bár még nem kaptam választ az előző kérdésenre sem de hátha van vki aki tud segíteni.Mivel már majdben 2 hónapja vérzek ez okozhatja a nagyfokú fárdtságot?Nagyon össze vagyok zavarodva belementem egy miómára szedhető kísérleti gyógyszer szedésébe.Az első 3 hónap szuper volt A következő 3 hónapban meg rengeteg vérzés.Méhsüllyedésem is van és azt érzem nagyon kint van már.Az orvos azt mindja be kell fejezni a kísérleti gyógyszer szedését ami még fél év.Nagyon nem jól vagyok.Inkább már műtetném magam annak ellenére hogy nálam betojibb enbert nég nem láttatok.Teljesen össze vagyok zavarodva.Holnap megyek a klínikára hátha kezdenek velem valamit.Állandóan aludnék.Kérlek ha valakii tud segítsen:(
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook