Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44746. Indigóka
okt. 12. 06:57

Sziasztok lányok!

Akkor én is írok kicsit, kíváncsi vagyok a ti érzéseitekre is, akinek van kedve írjon!

Nagyon bánt, hogy egyik nap ilyen a másik meg olyan. Nehezen viselem lelkileg. Kedden voltam 4 hetes! Lehet 5, már nem számolgattam a napokban.

Délelőtt sétálok parkokban, ügyet intézek....tök jó! Délután hívnak kirándulni, hiszen olyan szép idő van. A fejem vinne, de a testem már annyira fáradt, hogy nem merek nekivágni.

Úgy érzem egy pupák vagyok, közben meg szomorú vagyok, hogy jó ez így?

Mindig hajtana a menőke, mert félek az összenövésektől.

Ezt sem értem! Honnan tudom mikor nőnek össze a belek? Honnan tudom, hogy eleget mozgok-e, vagy hogy nem-e sokat?

1 nap nem megyek nagydologra

, máris azt gondolom, talán összenőttek bent valamik és azért nem kell mennem.

Így lelkileg fel fogom magam őrölni.

Szerintetek mi a normális mozgás és ti hogy élitek meg ezeket a dolgokat, illetve nektek is voltak, vannak ilyen gondolataitok?

Az eredményem negatív lett, ennek nagyon örülök. 😊😊😊😊😊

Szép napot mindenkinek! ❤❤❤

44745. Tim70 (válaszként erre: 44744. - Kajszi72)
okt. 11. 22:27
Szia Kajszi! Még 8 hónap után is érnek meglepetések. Szerintem belém egy féket raktak 😀, ami visszaránt ha túl tolom a dolgokat. De talán ez nem is baj legalább figyelek magamra. 💖 Timi
44744. Kajszi72
okt. 11. 21:57
Sziasztok. A műtét óta ma vezettem először nagyobb távolságot, úgy 250-260 km-t, hááát oda aszott. Éhes is voltam, szabályosan begörcsöltem, szerencsére nem menet közben. Aztán a görcsöt kitotyogtam, de sajog az egész mindenség. Remélem kialszom.🙂 A fene se gondolta volna, így 7 hónap után...
44743. Tim70
okt. 11. 20:04
Hali Lányok!😀 el vagytok veszve? 😀 Hogy vagytok?
44742. yallah2
okt. 11. 19:40
Hahóóóó!
44741. yallah (válaszként erre: 44740. - Yallah)
okt. 9. 13:27
Bocs.Ír a teló összevissza.
44740. yallah
okt. 9. 13:26
Na igen az emelgetés! Anno.mikor műtét után visszamentem dolgozni, kijelentettem, hogy egyedül nem fogok beteget emelgetni. Mit ad Isten? Éjszakás műszakban egy néni éppen félúton volt az ágy és a föld között. Muszáj volt megtartani, míg ordítottam a kolléganőmnek az meg a műtősfiúnak. Rohadtuk beleszúrt a hasamba. Persze odakaptam megsimiztek, a nénu meg: jaj! A nővérke terhes????😃 Akkor bem volt vicces. Úgyhogy óvatosan az emelgetéssel!
44739. Katonca (válaszként erre: 44735. - Bözsike007)
okt. 8. 23:20
Hát engem a dokim a hat hetes kontrollon megvizsgált kívül is, belül is. Igaz én akkor éppen vérezni kezdtem, lehet azért kukkantott be. Orvosilag hat hetet adnak a méheltávolításra, nyilván ha még mindig panaszaid vannak, akkor ez kitolódik. Hát tudom nagyon fontos, hogy az embernek legyen munkája, de ez a terhelés amit leírtál, nem biztos hogy jót fog tenni. Ha nem is fogod esetleg megérezni az emelgetést, attól még szép hasi sérved lehet tőle. A szervezeted jelezni fog. Mert amikor a munkát kicsit túlzásba viszem, egyből fájdigál a hasam alja nekem is.
44738. yallah (válaszként erre: 44735. - Bözsike007)
okt. 8. 23:07

Szia! Az baj, ha ilyen súlyokat kell emelgetned!!!! Előjegyzés egy sérvműtétre is. Bár nekem azt mondta a főnököm, hogy ha bikinivágás van akkor nem alakulhat ki sérv. (kórházi nővér vagyok)

Mindent összevetve, ha ilyen nehéz a munkát ilyen nehéz súlyokat még nem szabad emelned! Ha megteheted, vár még a munkába állással!

44737. Kajszi72 (válaszként erre: 44736. - Bözsike007)
okt. 8. 21:37

Szia. Először is gratula, csak így tovább! A fene se gondolta volna, hogy milyen sok erőt és büszkeséget tud adni egy ebéd elkészítése vagy a teregetés. Igaz? 😁 Egy icipicit babonás vagyok, ezért a kalap kaki...😊

A hathetesen kívül- belül megnéznek majd - remélhetőleg.

Én éreztem, hogy mehetek melózni, de nehezet nem emeltem, csak könnyebbeket, talán úgy 4-5 kilóig. Nekem az még könnyű, hozzá vagyok szokva. Most már majdnem mindent megcsinálok, amit előtte, de nagyobb odafigyeléssel, nem hirtelenkedek továbbra sem.

Most épp a ciklusom a törölgetős szakaszban van, de még annál is kevesebb, mint eddig, szinte semmi. Tényleg úgy alakult, ahogy a többiek megírták.

Ha vissza is mész dolgozni, azt tisztáznod kell, hogy hónapokig nem terhelheted magad olyan intenzitással, mint előtte. Ha kell, szerintem erről egy házidoki is tud írásban nyilatkozni. Az biztos, hogy 3 hónapig, amíg a belső varratok nem rendeződnek kerülni kell a nehéz emeléseket.

Az emberlánya szépen visszaerősödik, de ha van lehetőséged rá, maradj tovább otthon, mint 6 hét.

Más. Anno 4 kórházi nap alatt szoktam le a bubis vízről, addig a menteset nem bírtam meginni, undorító volt.😲 Azóta pont fordítva van... szúr, bök, nem ízlik.

Az alvásról: igyál valami nyugi teát este, ha a lötty nem is, a placebo hatás lehet segít. De talán csak keresed az új alvó poziciódat.

További sok kalap kakit! Mindenhez!🌻

44736. Bözsike007 (válaszként erre: 44711. - Kajszi72)
okt. 8. 13:32

Szia Kajszi72!

A barnázásom 4-5 napot vett igénybe.Ez inkább csak törléskor jelentkezett nálam is.Ahogy ez elmúlt,vele együtt a mell és alhasi fájdalmam is.

Ma vagyok 4 hetes műtött.Itthon visszaállt minden a régi kerékvágásba.Főzők,mosok,takarítok,kutyát sétáltatok,stb.

A cipekedés a férjem dolga még.:))

Csinálok mindent a saját tempómban.Eddig ha mentünk bárhová a családdal,mindig ők szóltak rám,hogy ne rohanjak.Most fordult a kocka.

A sebeim szépen ledobódtak mindenhonnan.

belül nem tudom milyen állapotban vagyok.Majd a 6 hetes kontrollomon kiderül!(gondolom)

Mindig úgy köszönsz el,hogy "kalap kaki!"Nos én "szerencsésnek"mondhatom magam ,mert nekem minden nap van.Amióta itthon vagyok ,csak 1 nap nem volt.De azt bepótoltam másnap!:))Én befőtteket ettem és ittam a levét.1 hete eszek mindent csak kevesebbet, mint műtét előtt.A kenyeret pedig zsemlére vagy kiflire cseréltem.

Folyadéknak pedig én mentes vizet iszok.Ez nagy szó nálam ,mert a műtétem előtt igencsak szerettem fogyasztani a szénsavas üdítőket és az Ice teákat!

Ami változás van nálam:-nem alszom jól,forgolódok(és nem csak azért,mert a férjem horkol:))-kiszáradt a bőröm eléggé,-hamarabb "ugrok"bizonyos dolgok miatt

Hát kb. így állok most én.

Sziaaaa

44735. Bözsike007 (válaszként erre: 44703. - Katonca)
okt. 8. 13:02

Kedves Katonca!

Nem lökődött ki a varrat maradék.A sebeim már mindenhonnan szépen ledobódtak!Nem segítettem rá.

19.-én megyek a 6 hetes kontrollra és majd jelzem a dokinak.Ezen a kontrollon kívül-belül megvizsgál????

Ha rendben talál mindent akkor mikor mehetek vissza dolgozni???Nyilván az egészségem az első,de én honnan fogom tudni,hogy vissza mehetek?Figyelembe véve,hogy nehéz fizikai munkát végzek!!!!És ha visszamentem,lesz e testemnek "jelzése",hogy a munkámat el tudom e látni vagy sem?(gondolok itt 13-14kg többszöri emelgetésére,165-300kg-os tartály tologatására,stb).Ja:ez egyébként gyógyszergyár!!

Köszönöm a válaszodat!!

44734. Balogh Zsani (válaszként erre: 44720. - Vera45)
okt. 7. 12:24
Szia Vera, nekem epp 4 honapja volt a mütetem...Azota semmi verzes, igaz elötte se volt meg havonta. 44 eves vagyok,,,most mar nagyon jol felepültem...a buszra meg nem futok, de mar egeszsegesnek erzem magam ujra...mielöbbi felepülest kivanok...zsani
44733. Katonca
okt. 7. 09:32

Kedves Mariasalon!

Sokat gondolok rád... Remélem minden rendben ment, és hamarosan köztünk leszel! Kitartást és gyors gyógyulást!

Várunk vissza!

:*

44732. Katonca (válaszként erre: 44725. - Epervirág)
okt. 5. 20:48

Hoztam neked egy cikket:

[link]

44731. LiluLilu (válaszként erre: 44725. - Epervirág)
okt. 5. 20:12
Szia. Zabkása erre nagyon hatásos, akár ha te keszited, akár bolti zacsis!
44730. BEszter19 (válaszként erre: 44725. - Epervirág)
okt. 5. 20:05

Kedves Epervirág!

Örülök, hogy jó lett a szövettan!

Sajnos nagyon kellemetlen dolog a székrekedés, régen én is tapasztaltam.

Pld. este: 1 kefír,

reggel: segít az éhgyomorra fogyasztott langyos víz, utána kv, és a fekete tea is. Banánt ilyenkor nem szabad.

Lehet, hogy már próbáltad ezeket.

A vastabletta viszont megnehezíti a dolgokat.

Jobbulást Neked!:)

44729. Katonca (válaszként erre: 44725. - Epervirág)
okt. 5. 19:38
Látom Epervirág a te helyzeted sem akar javulni. Örülök, hogy a szövettanod jó, abba viszont nem gondoltál bele, hogy esetleg a barnás folyás attól lehet, hogy visszeres a méhed? A régóta problémás szorulással is el kellene menned orvoshoz, mert ha már semmi készítmény nem segít, tényleg jobb lenne ha kivizsgálnának.
44728. Katonca (válaszként erre: 44727. - Diti1968)
okt. 5. 19:14

Kedves Diti!

Kívánom sikerrel járjál, várjuk a beszámolódat a kezelésről és az utána jövő pozitív változásokról is.

Minden jót neked! :*

44727. Diti1968
okt. 5. 15:33

Kedves Lányok!

Híreim vannak!!! 1,5 éve műtöttek és közel egy éve szenvedek már a hüvelyszárazsággal. Kipróbáltam már különböző krémeket/kúpokat, de tartós eredményt eddig nem hoztak. A friss citológiai leletemben is feltüntették a sorvadás/gyulladás-t, így aztán elkezdtem kutakodni a neten az intim lézeres kezelésekről és rátaláltam Dr Fábián Sándorra a Margit Kórházban és hétfőn megyek hozzá konzultációra!!!! Megvizsgál és ha nincs megsüllyedve a méhszáj, akkor november közepén megkaphatom az első lézeres kezelésemet!!! Azt mondta, hogy általában 2-3 kezelés szükséges (4 hetente 1) és az összesen 180ezer Ft!!! Máshol egy kezelés is többe kerül és ki tudja milyen lézerrel dolgoznak.. Az előzetes nőgyógyi vizsgálat+vizelet tenyésztés és kenet 3 héttel a kezelés előtt térítésmentes TB-re megy és ha szükséges évente ingyenes az ismétlő/fenntartó 1 kezelés! Annyira be vagyok sózva és remélem, hogy alkalmas leszek a kezelésre és majd beszámolhatok a pozitív változásokról!

Mindenkinek minden jót kívánok!

Edit

44726. Vera45 (válaszként erre: 44723. - Katonca)
okt. 5. 12:20

Kedves Katonca!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igen tudom, hogy jobb lesz utána és szükség van a műtétre, de a félelmem sajnos akkor se múlik. :) November elején lesz a műtétem addig próbálok felkészülni mind testileg, mind lelkileg és köszönöm a támogatást, nagyon jól esik! :)

44725. epervirág
okt. 5. 11:45
Sziasztok! Ismèt a segitsègeteke szeretnèm kèrni.jó lett a szövetteman eredmènyem.megjött a mensesem vasárnap múlt el 4 napig semmi folyás nem .volt most megint barn folyásom van.Ja ès szorulásom is van.nem tudom már mi lehet ez.hivtam a dokit,de csak dèlután lesz.tudtok valami tanácsot adni?
44724. Katonca (válaszként erre: 44721. - Cuki55)
okt. 4. 21:25

Kedves Cuki!

Ahogy Diti is mondta, belefér a hat hétbe. A belső varratok három hónap mire felszívódnak, a hegek záródnak, ahol seb van, ott váladék is van. Gyógyul a szervezet a drasztikus közbelépés után. Ne aggódj, én a hatodik héten vérezni kezdtem, de mindig van kéznél egy nőgyógyász, akihez lehet fordulni, ha még biztosabb akarsz lenni benne, hogy nincs baj. :)

44723. Katonca (válaszként erre: 44720. - Vera45)
okt. 4. 21:17

Kedves Vera!

Chrobak műtéted lesz akkor. A menstruáció azonnal elmarad, de ha a méh nyálkahártyából maradnak sejtek a méhszájon, havonta lehet pecsételő vérzésed, a petefészkek aktivitása miatt. De ez általában öt éven belül megszűnik, mert a petefészkek méh nélkül, általában leállnak pár évvel a műtét után. A felépülés minimum hat hét. De itt többen valljuk, ehhez sokkal több idő kell. Mire az ember testileg lelkileg elmondhatja toppon van. A félelem természetes, hiszen ki ne érezne így egy műtét előtt. De gondolj arra, biztosan olyan oka van, ami miatt ezt meg kell tenni. Ez a záloga, hogy újra egészséges légy. Mi pedig itt vagyunk, hogy támogassunk! :*

44722. Diti1968 (válaszként erre: 44721. - Cuki55)
okt. 4. 16:31

Kedves Cuki55!

Igen, ne aggódj, 6 hétig ez még belefér!

Gyors felépülést kívánok!

Üdv,

Edit

44721. cuki55
okt. 4. 13:42

Sziasztok.

Nekem 2 hete volt a műtétem.

Mindent kivettek belőlem.

Egy olyan kérdésem lenne,mennyire normális a barna váladékozás?

Köszönöm a választ

44720. Vera45
okt. 4. 11:40

Sziasztok!

Részleges méheltávolítás előtt állok (méhnyak, petefészkek maradnak)és túl azon, hogy nagyon félek szeretnék egy kicsit tájékozódni, kinek milyen tapasztalatai voltak a műtéttel kapcsolatban, mennyi idő a felépülés, illetve, hogy a menstruáció elmarad-e azonnal, mert hallottam olyat, hogy valakinek méh nélkül is volt még vérzése. Előre is köszi a segítségeteket. :)

44719. Katonca
okt. 4. 08:42
Köszi csajok a biztatást! Remélem hamarosan kimászok ebből a gödörből és elindul az életem felfelé. :)
44718. Astra12 (válaszként erre: 44702. - Katonca)
okt. 3. 14:42
Dehogy érdemled! Sőt, már annyit szenvedtél, hogy kimerítetted az egész életnyi keretet, és nemsokára csupa jó dolog következik be az életedben!
44717. BEszter19 (válaszként erre: 44706. - Mariasalon)
okt. 3. 08:56

Kedves Mariasalon!

Minden jót kívánok Neked, és minél hamarabbi felépülést!:)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook