Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
46539. Adri2 (válaszként erre: 46538. - GHeni)
ápr. 6. 20:03

Szia Heni

Nekem csak hashajtó lötyi volt előző nap délután. Igaz rendesen kipakoltam tőle 😂

De a beöntést megúsztam.

Úgy làtszik mindenhol mások a szokások.

Vagy lehet valami mástól is függ.

Kitartàst, gyos gyógyulást mostmàr hamar túl leszel rajta.

46538. GHeni (válaszként erre: 46536. - Ritamaja)
ápr. 6. 19:42
Próbálok kitartani!😉
46537. GHeni (válaszként erre: 46533. - Kajszi72)
ápr. 6. 19:41
Köszi Kajszi72!
46536. Ritamaja (válaszként erre: 46534. - GHeni)
ápr. 6. 19:39
Túl leszel. Nagyon féltem de mire oda kerültem ugy felgyorsult minden hogy szinte fel sem fogtam. A lányok itt sokat segítettek. Es mai napig ha kell. Kitartas 🙂🍀🍀
46535. Kajszi72
ápr. 6. 19:38

Még valami azoknak, akik műtét előtt állnak. Ne szép ruhába menjetek becsekkolni, hanem szabadidő cuccba. Műtét után a gombos, cipzáras, szűk gatya elviselhetetlen, és rád se fér, amiben bementél, mert a has meg van duzzadva. Egyszerűbb így, mint röttyögetni a mini helyen a kórházban, vagy hazaküldeni és bekérni férfiembertől a mackónacit.😁

A bugyi is legyen nagyobb, pamut és mami szabású, kényelmes, ez még hetekig fontos lesz. A zokni pedig laza vagy nagyobb, hogy könnyű legyen felvenni, mert az nagy kihívás.

Aki pizsamapárti, nyugodtan legyen abban, nem előírás a hálóing viselése. Egyedül a műtét előtt kell hálóing, meg a másnap reggelen. De van ahol erre az időszakra adnak kórházit.

A kardigánszerű melegebb cucc is praktikus, mert nem feszülsz szét, amíg felveszed.😀

46534. GHeni (válaszként erre: 46532. - Ritamaja)
ápr. 6. 19:36
Köszi, csak legyek túl rajta!
46533. Kajszi72 (válaszként erre: 46531. - GHeni)
ápr. 6. 19:18

Szia. Fosató lötty volt, másnap hajnalban beöntés. Pisikatétert műtét előtt kaptam reggel, másnap reggelig volt bent, vizitkor már a szobámban voltam, nem az őrzőben. Nővér figyelte a totyogásom, ő húzta a gurulóst.

Hasi katéterem volt kettő is, de én be voltam vizesedve nagyon a hormongyogyóktól. 3. nap este vették ki. Vigyél magaddal egy ajándéktáskát, ha lesz drainzacsid, abban tudod hozni- vinni. Jobb, mint két pneutasakot mutogatni, komoly komfortérzet javító.😀

Nekem felszívódó varratom volt kívül is.

46532. Ritamaja (válaszként erre: 46531. - GHeni)
ápr. 6. 18:10
Szia Heni. Engem Ózdon mütöttek. 6 hete. Katetert mütet napjan reggel tettek fel. És masnap reggel vettek ki. Amikor mar jöttek a növerkek hogy álljunk fel irany fürdeni.... mütet utan reggel....hát nem fáklyas menet volt. Beöntest adtak. Mütet elött este,es reggel korán 5 orakkor. Csövem nem volt. Vágtak. De ahogy láttam 3.nap vettek ki. Amikor a kapcsokat is.. Sok szerencset neked is 🍀
46531. GHeni
ápr. 6. 17:45

Kedden itt a műtét, lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban, nálatok hogy volt?:

-Mennyi ideig volt katéteteretek?

-Hányadik nap veszik ki a csövet a hasból?

-Műtét elött beöntést végeznek vagy csak béltisztitó folyadékot kell inni?

-Műtét után mikor lehet felkelni?

Ha van itt valaki akit a győri Petz Aladár kórházba operáltak, kérem írjon rám.

Mindenkinek várom a tapasztalatait!( bárhol műtötték)

Előreis köszönöm!

46530. Kajszi72 (válaszként erre: 46516. - AErika64)
ápr. 4. 20:26

Szia. Arra gondoltál már, hogy ha nem csak olvasó lennél, hanem írnál is, akkor átfordulna ez a dolog benned?

Mert a passzív újraátélés helyett az aktív segítségnyújtás, a tanácsok és a probléma megoldás lenne hangsúlyos. Veterán vagy ( a legszebb értelemben) és minden tapasztalásod, a példád, a megfogalmazódott gondolataid utat mutathat másoknak.

Szerintem egyikünknek sem lett kolbászból a kerítés a műtét óta. Más problémák kerültek előtérbe az idő múlásával, és ezek megoldása vagy elfogadása ugyanúgy ide tartozik, mint a mit vigyek a kórházba, az első totyogások, a gáztámadás vagy a kenjem-e a sebemet.😀

46529. Ritamaja (válaszként erre: 46528. - Kajszi72)
ápr. 4. 19:27
Köszi kajszi ❤. Most mar megnyugodtam. Köszi hogy mindig lehet rád számitani.. 🙂
46528. Kajszi72 (válaszként erre: 46527. - Ritamaja)
ápr. 4. 15:33
Szerintem pont ez történik. Felkelsz és elkezd dolgozni a hasizmod. 😉
46527. Ritamaja
ápr. 4. 10:29
Sziasztok Lányok.Azt szeretnem kérdezni,hogy reggelente mikor felkelek olyan fura erzes van a hasamban.. nem tudom pontosan megfogalmazni ha ki nevettek sem. Olyan mintha a hasam alja remegne,es olyan erzes mint mikor nyujtozkodsz es nyulnak az izmaid.. ilyesmit erzek... a derekamnal is ezzel együtt... 6 hete mütóttek. Amugy hala az egnek semmi mas. De ez olyan kellemeten minden reggel...
46526. Kajszi72
ápr. 4. 08:45

Lányok, a banyakór mindenkit utolér. Van akire lecsap, van akivel elsunnyog 15 évig.

Leginkább a genetikai örökségünktől függ.

A petefészkeket azért hagyják bent, hogy ne egy tollvonással szűnjön meg a hormontermelés.

De... van akinek a petefészkek nélkül sem látványos és érzékelhető a menopausa.

Ha bent maradtak, akkor még akár hosszú évekig működhetnek. Petét érlelnek, hormont termelnek, néha cisztát nevelnek.

Ne felejtse el senki, hogy a hysterectomiának oka volt.

A miómák, a megvastagodott méhnyálkahártya, a mészárszékes vérzés azonban nem az ok, hanem egy okozat.

Az ok a hormonháztartás megborulása, az ösztrogén - progeszteron kettős nem megfelelő aránya és a részben ebből fakadó rossz vezérlés.

A hormonjainkat nem cserélték le, a vezérlő központ is maradt, amilyen volt.

A műtét befolyásolni tudja a hormonkatyvaszt, de nem hozza helyre.

Szélsőséges példa vagy hasonlat máshonnan: egy cukorbeteg, akinek keringési problémákból fakadóan amputálják a lábát, nem szűnik meg cukorbeteg lenni a műtét után.

Ehhez a hormonosdihoz még hozzájön a veszteségérzet, a műtéti trauma, az átélt stressz, a lelki feldolgozás, a kapcsolataink minősége pl.

És még egy fontos dolog. A műtét előtt sokkal kevesebbet foglalkoztunk magunkkkal. A szart is elviseltük, mindenféle értelemben nagy terheket cipeltünk. Sokan most döbbentek rá, hogy az élet nem lemondásból és áldozatosságból áll. Tetszik az új élet, a több időt magamra, de van lelkifurka is rendesen. Ott a szokásjog, a sztereotip női szerepek, és az állandó megfelelni vágyás belső kényszere. Megváltoztunk. Ezért változik a környezetünk és a kapcsolataink is.

Kaptunk egy pofont az élettől és nem akarunk sorbanállni a következőért.

Ez is egyfajta túlélési mechanizmus.

Aki levert, vagy csak nagyon nem találja a helyét, kérjen hormonvizsgálatokat a nőgyogyótól. Valószínűleg segít tisztábban látni néhány dolgot.

Kalap kakit mindenkinek!

46525. Csakpihe (válaszként erre: 46516. - AErika64)
ápr. 3. 22:00

Kedves Erika, Igen, egészen biztos nem tudod elengedni Te sem ezt a dolgot, azért lehetsz még itt.

Tudom sokan vannak, akik visszanézve már csak azt látják hogy egy csomó problémától megszabadultak. Sajnos én nem ezek közé tartozom. Nem mondom hogy napi szinten ezzel foglalkozom, hogy nincs meg a méhem, a többi velejáró problémával már inkább.

Igen, nekem is sokan mondták hogy erős vagyok, mikor utána amint lehetett visszatértem a sporthoz. Nem volt könnyű lelkileg és fizikailag sem. Nem volt más megoldás. Lehetett volna mélyebben belesüppedni a történtekbe, akkor egészen biztos most rosszabb lenne.

46524. 76Anikó (válaszként erre: 46520. - Ágica45)
ápr. 3. 21:59
Igazad van! Én is túl akarok esni rajta! Már megírtam a kórházi listát, intézem, hogy mit főzzenek a gyerekek húsvétra mire hazajövök. Csinálom a húsvéti nagytakarítás.Telnek a napok😊
46523. Csakpihe (válaszként erre: 46514. - Yallah2)
ápr. 3. 21:54

Én nem tudom nekem az mi lehet a hasamnál, de nem háj. Kemény, ilyen dudor szerű és be sem tudom húzni a hasam.

Elfoglaltságom az van bőven... Elég sokat dolgozom, van kutyusom is, és heti 4-5 nap edzésre is járok. Szóval szinte egy perc szabadom sincs. Nem tudom, lehet még idő kell nekem. Nehéz elfogadni a negatív változásokat. Igen, egy biztos, élek! Sokáig csak ez volt inkább bennem, viszont ahogy telik az idő jobban foglalkoztat a sok negatívum.

46522. Csakpihe (válaszként erre: 46511. - Fmadri)
ápr. 3. 21:50
Uhh Fmadri! Nem irigyellek az biztos. Durva lehetett hogy nem tudták megmondani mi a baj, na meg ennyi műtét... Hát ebből a szempontból azt hiszem egy szavam se lehetne.
46521. f09cbb970d
ápr. 3. 21:19

Sziasztok🙂 Én Kornélia vagyok 49 éves és most 3 hete, hogy teljes méheltávolításon estem át. A petefészek és a petevezetékek megmaradtak. A műtét laparoszkópos műtét volt, három kicsi bemetszés 🙂 A műtétre azért került sor, mert nagyon sok és külömböző méretű miomáim voltak. Két hetem volt erre a beavatkozásra felkészülni! Testileg lelkileg jól vagyok! Próbálok kímélő életmódot folytatni, de akinek családja van ez nem

mindig jön össze 🙂 Jelentem most van itt a műtét utáni első menzesz ideje és be kell vallanom megéreztem, ugyanis fantom fájdalmam volt! Ezt ugy kell érteni , hogy mintha görcsölt volna a méhem ami már nincs- és itt jönnének a kérdéseim!

Mennyi idő kell ahhoz, hogy műtét után megszűnjenek a menzesz szerű kellemetlen érzések, gondolok itt derékfájásra, görcsökre, migrénes fejfájásra? Emelni cipekedni még nem szabad, de már kicsit takarítgatok és főzök 🙂

Aki ilyen műtétre készül, és nem rosszindulatú daganat miatt, annak azt javaslom várja a műtét napját és a fejecskéjében fogadja el a dolgokat! Nekem idáig akik ilyen műtéten estek át, azok mind azt mondták, hogy sokkal jobb lesz a műtét után!

Írjatok lányok!

Szabad itt privát e-mail címet megadni?

46520. Ágica45 (válaszként erre: 46519. - 76Anikó)
ápr. 3. 20:52

Szia Anikó!

Ez rendes tőle, hogy nem hagy cserben. Most ne gondolj arra, hogy összecsapja és hasonlók! Inkább arra, hogy megtette ezt érted🤗 én nagyon örülnék neki. Így akkor egyszerre lesz a nagy napunk❤ én is már nagyon parázok, de már nagyon szeretnék túllenni rajta.

És nekem 17-én van a szülinapom is, jó buli lesz beöntéssel ünnepelni😅

46519. 76Anikó (válaszként erre: 46498. - Ágica45)
ápr. 3. 20:43

Szia Ágica!

Ma beszéltem a dokimmal, azt mondta maradjon az időpont,majd utána utazik! Szerintem nem is beszélt a főorvossal, csak aztán nehogy összecsapja az egészet és én iszom meg a levét.

46518. 76Anikó (válaszként erre: 46498. - Ágica45)
ápr. 3. 20:10
Szia Ágic
46517. Ritti77 (válaszként erre: 46516. - AErika64)
ápr. 3. 20:09
Szia Erika!Engem 1 éve műtöttek és szintén nem tudom a fejemből ezt az egészet kizarni... Sajnos... Vagy nem is tudom mi lenne a jó. De köszönöm az írásod... Jól esett. És főleg az hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel. Ha van kedved írj... Beszélgessünk. Rita
46516. AErika64 (válaszként erre: 46492. - Yallah2)
ápr. 3. 20:02

Kedves "régi, még régebbi és friss ropogós lánykák"!!

Kedves Yallah, Csakpihe, Fmadri és a Többiek akik eltűntek innen!

Nagyon örülök, hogy olvaslak benneteket! Én még régebbi vagyok: lassan 4 éve volt a műtétem!

Visszajárok olvasni! Nem szoktam írni csak ritkán! Viszont szinte naponta, két naponta olvaslak Benneteket! Engem is megviselt lelkileg ez az egész,nehezen tudtam elengedni, (vagy még nem is sikerült teljesen?????) valószínűleg emiatt is vagyok itt!!

Örülök annak, hogy írnak a régiek! Megnyugtató, hogy nincs velem baj! Egyik kedves pszichológus ismerősöm mondta, hogy le kéne már zárnom az a fórumozást! Viszont senkivel sem tudok, és nem is akarok erről beszélni! Ezt az állapotot csak az érti, érzi aki megélte!

Jól esik olvasni, hogy másnak is hasonló problémái vannak: petyhüdt bőr, fáradékonyság, néha kedvetlenség, olyan itt fáj-ott fáj állapot, de JÓL VAGYOK!!!! Igen más a hasam alakja, nem tudok fogyni...stb.stb

Mindezek ellenére, ahogy sokszor írta már itt mindenki, hogy NŐK vagyunk, nagy teherbírással, óriási tűrőképességgel, de ANYÁK is vagyunk akinek megadatott, és nem hagyjuk, nem hagyhatjuk el magunkat!!!! Gondoskodunk a családról!

Köszönöm nektek hogy írtok! Ez erősít mindenkit!!!

Szép napokat, jó egészséget mindenkinek! A várakozóknak türelmet!!!

Üdv: Erika

46515. yallah2 (válaszként erre: 46512. - Adri2)
ápr. 3. 10:07
Persze, hogy nem!
46514. yallah2 (válaszként erre: 46507. - Csakpihe)
ápr. 3. 10:06

Nekem is van olyan! Mintha egy helyre rámolták volna a hájamat.😂

Egyébként az önértékelésről csak annyit, hogy elmúlik àm! A hiánya Keresni kell olyan elfoglaltságot, hobbit, amiben ki tudsz teljesedni. Tánc sport kézimunka. Lehet ezen az oldalon naplókat is írni

Titkosban is . Kiírni magadból. Mindegy csak ne mindig azzal foglalkozzunk, hogy mit vesztettünk

Nem látszik rajtad, mi történt. Kívülálló nem foglalkozik vele. Nem is tudja. Csak mi tudjuk mi volt. Senki nem mondja meg rólunk, hogy nincs méhünk.

46513. 76Anikó (válaszként erre: 46512. - Adri2)
ápr. 3. 08:55
Ja! Meg vettem a könyvemet amit a kórházban kívánok elolvasni! Robin Cook:Génhiba 🤣🤣🤣
46512. Adri2 (válaszként erre: 46504. - Yallah2)
ápr. 3. 06:38

Yallah ez vicces. 🙂 A sorozat nézés tényleg segít.

Én is kórházasat néztem A rezidens és dr Murphy. 😂 😂

Úgy látszik nem csak én vagyok ilyen "hibbant".

46511. fmadri (válaszként erre: 46509. - Csakpihe)
ápr. 2. 22:39

A tályog egy gyulladás után alakult ki, ez egy gennyes cucc Szerencsére nem fakadt ki, mert abba bele is halhattam volna Az nem derült ki hogy előbb a vakbelem gyulladt-e be és az terjedt rá a petefészkemre vagy fordítva

Iszonyatos alhasi fájdalmaim voltak, többször voltam a sürgősségin ahol nem bírták kideríteni mi a baj Végül egy magánúton megcsináltatott MR -ből derült ki Megműtöttek és a műtét másnapján az előző műtét szövődményeként kialakult belső vérzés miatt újra műtöttek.

Szóval másfél év alatt két laparoszkópos és egy nagy vágásos hasi műtétem volt.

Épp hogy túléltem, de most már jól vagyok és csak ez számít

46510. Csakpihe (válaszként erre: 46500. - Szmöre70)
ápr. 2. 22:21
Szia Szmöre, Akkor Te vagy a kivétel hogy laposabb lett a hasad. Nekem ilyen csíkban olyan fura, felett lapos újra, de abban a csíkban semmi nem akar változni. Én is fáradékonyabb vagyok, lehet az is a hormonoktól van.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook