Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
43683. Girlpower (válaszként erre: 43678. - Gabika66)
máj. 31. 20:55

Kedves Gabika!

Köszönöm, neked is a legjobbakat kívánom! Igazán sosem lehet nyugodt az ember, ezek után jobb ha szemmel tartanak az orvosok minket... Azt mondták nekem, hogy sajnos a kiújulás esélye mindig megvan, így nem szabad elkényelmesedni...

Téged hol műtenek? Ki az orvosod? Engem Dr Ungár műtött az Uzsokiban. Nagyon szigorú, ha kicsit is gyanakszik, hogy baj van, a legrosszabbra készít. Reméljük, hogy Nálad is így gondolkodnak és ez ilyen orvosi taktika, hogy semmi jóval nem kecsegtetnek. Az ultrahang és a tumormarker nem mutat biztosat. Panaszaid vannak? Nagyon drukkolok, remélem gyorsan túl leszel rajta és egy sebhely marad csak emlékbe. Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

43682. Tim70 (válaszként erre: 43681. - Gabika66)
máj. 31. 20:29
😂😂😂
43681. Gabika66 (válaszként erre: 43674. - Tim70)
máj. 31. 20:19

Szia Timi! Te nagyon sokáig bírtad!Az én fejem nem nagyon bírna 8 napot,de ez legyen a legnagyobb bajunk,igaz? :))

Üdv:Gabi

43680. Gabika66 (válaszként erre: 43673. - Kriszti1981)
máj. 31. 20:16

Kedves Kriszti!

Köszi a történetet!Nem kis feladatot kaptál,de látni hogy jól kezeled,fiatalabb vagy és erős.Gratulálok!Tehát ez a pisilés dolog nem oldódik meg a műtéttel,hanem talán bonyolódik,legalábbis átmenetileg biztos.Én a méh miómámmal meg a petefészek cisztámmal nagyon óvatosan nevetek és tüsszentek,újabban meg gyakrabban kell menni.De látom ez csak rosszabb lesz/ lehet.Biztosan ez is egyéni.

Megkérdezhetem,hogy már azonnal megbeszélték a kemót veled,vagy az majd a következő menet amikor visszamentél?A szövettan miatt vagy konkrétan "csak" megelőzésképp?

43679. Gabika66 (válaszként erre: 43672. - Diti1968)
máj. 31. 20:06

Szia Diti!

Képzeld,hogy volt egy CT-m ami szinte olyan jó volt,hogy ha előtte nem beszélem volna meg a dokival,hogy mit lát az UH- on és induljak tovább azonnal,most nyugodtan ülnék otthon ...és ki tudja mi lenne.A következő UH szintén sokatmondó volt.

De nem idegeskedek már ezen!!Csak a gyomrom,mert most a változatosság kedvéért az görcsöl,és a klotyóra jártam egy pár napig :D de mire odaérek,el kell mindennek múlnia.

43678. Gabika66 (válaszként erre: 43671. - Girlpower)
máj. 31. 19:58

Kedves Petra!

Jelen állapotban nagyon tudlak irigyelni!Te is megjártad a mélységeket,de már a hátad mögött van a nagyja!Hasonló a helyzetem,majd kiderül mi az igazság odabent.Kívánom magamnak is / és mindannyiunknak ezt az eredményt és ilyen gyors gyógyulást mint a tiéd :)

Jó kezekben vagyok,jó dokim van sokat operál,tapasztalt.Ebben az esetben nekem is azonnali műtétet javasoltak.

Köszi,hogy megírtad.

Jó egészséget kívánok!

Gabi

43677. Katonca (válaszként erre: 43676. - Annee76)
máj. 31. 19:54

Nekem is van némi hájas pocakom. Egye fene! :)

A lelkiállapotról beszélhetnénk... Jól megfogalmaztad. Az agyammal én is elfogadtam, hiszen beleegyeztem a műtétbe. De a lelke az embernek az más tészta. A legutóbbi házasélet megélésekor eszembe jutott, Úr Isten, nem védekeztünk. Aztán a következő pillanatban elöntött a keserűség, én marha, hiszen nem is kell, soha többé... Olyan végleges... Azt hittem pedig milyen jó lesz.

43676. Annee76
máj. 31. 14:27

Sziasztok!

Bejelentkezem én is... éppen ma vagyok 6 hetes... A sebem 1 ponton nem az igazi.. gyógyul, de lassan.. (kell nekem hájasnak lenni.. :DD )

2 hét után visszaálltam a munkába, nagyon egyszerű dolgom van.. vagy ülök vagy fekszem (portás vagyok).. így ez nem okozott gondot. Eljutni odáig még kicsit nehézkes volt az elején, de már simán megy.

A hangulatom.. na az már egy más kérdés... Az agyam tudja.... pontosan tudja hogy erre szükség volt, hogy ez nekem milyen jó.. de a lelkem.... na az nem mindig... van hogy a lelkem irányít és nem az agyam. Szóval néha jön a sírógörcs...

Pisi kérdés... kb 3-4 hétig én sem éreztem ha menni kell.. akkor tudtam mikor már nagyon fájt és feszített a sebem.. akkor tudtam menni kell... mostmár ez is helyreállt. Hétfőn megyek vissza kontrollra...

43675. Zsonett70 (válaszként erre: 43669. - Katonca)
máj. 31. 07:32
Szia. Ez szó szerint igaz,de nagyon—nagyon.Ezt nekem orvos is mondta ettől még kiirnak dolgozni. 😥😞😵
43674. Tim70 (válaszként erre: 43659. - Gabika66)
máj. 30. 20:30
Szia Gabika! Igen a műtét után valóban tudni kell abbahagyni...😊. A hajmosást én nem vállaltam be 😊. Korház előtti nap fodrász, majd 8 nappal a műtét után szintén. Nem kinlódtam vele vittek hoztak és baromi jól esett valami "hétköznapi" dolgot csinálni. 😂. Üdv: Timi 💖💖
43673. Kriszti1981 (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 30. 19:42

Szia!

Nekem januàrba volt nagyműtètem wertheim .kivettek mindent petefèszket mèh mèhnyak mirigyek nagycsplesz.pesten műtötek magyarorszàg egyik legjobb nőgyogyàsz onkologusa.ugy indultunk hogy a mèhembe van daganat ès a petefèszkemen ciszta,de mondta az orvos hogyha felnyit akkor làtja hogy mi van.5 óràs mütètem volt.a vègèn kiderült hogy a petefèszkembe volt daganat ami àtterjedt a mèhnyàlkahàrtyàra.nekem a mütèt utàn nem voltak fàjdalmaim semmi.hasi katèterrel jöttem haza amit 5 hèt utàn szedettem ki,mivel addigra tanultam meg hasprèssel pisilni.most kemora jàrok megelőzèskèpp.

43672. Diti1968 (válaszként erre: 43670. - Gabika66)
máj. 30. 18:50

Nekem volt a műtét előtt egy kismedencei MRI vizsgálatom, ami teljesen kizárta a rosszindulatú elváltozást, ennek ellenére csak akkor nyugodtam meg, amikor megkaptam a negatív szövettant! Szerintem ezzel mindenki így van!

És csak nyugi, nem találnak semmi mást! Viszont ha nagyon felmegy a vérnyomásod a sok idegeskedés miatt, akkor akár el is halaszthatják a műtétet, szóval fő a nyugalom! :-)

43671. Girlpower (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 30. 18:00

Kedves Gabika!

Engem áprilisban műtöttek rosszindulatú petefészekciszta gyanuval. Engem is váratlanul ért nagyon a hír, hogy ekkora baj van. A tumormarkerem a 2x-ese volt a határértéknek. Engem is onkológus nőgyógyászhoz küldtek, aki ugyanezt a műtétet javasolta, amit Neked. Végül váratlanul a műtét előtt kórházba kerültem, de aztán jól alakultak a dolgok. Kiderült, hogy szerencsére csak boarderline daganat volt, de az uh-on nekem is szilárd részeket látott minden orvos.Így csak a cisztás petefészket, a vakbelemet és a nagy csepleszt vették ki. Hosszanti vágásom van, kb 15 centis. A műtét után gyorsan gyógyultam, 6 nap után engedtek haza, 2.5 hét után már pár órára bemntem dolgozni, majd 3,5 hetesen vissza is álltam a munkába (tanár vagyok).

A korai felismerésen nagyon sok múlik, a tumormarker pedig nem mutat biztos eredményt. Sok orvosnál jártam, mindenki a mielőbbi műtétet javasolta. Most 3 havonta kell kontrollra járnom, de ez nagyon megnyugtató. Ha jó orvosod van, a legjobb kezekben vagy! Vigyázz magadra és mielőbbi gyógyulást kívánok!

Petra

43670. Gabika66 (válaszként erre: 43666. - Diti1968)
máj. 30. 17:40

Kedves Diti!

Jó ilyet is hallani,legalább van remény.Meg kell mondanom be vagyok rezelve a szövettantól,gondolom úgy mint mindannyian.Jobban izgulok miatta ,mint a műtét miatt.Biztosan téged is felkészítettek rá,hogy bármi lehet.

Ma pl. elmentem simán egy EKG vizsgálatra,amiről azt mondta a körzeti,hogy ezt meg kell mutatnom egy kardiológusnak így műtét előtt!Egész nap ott idegeskedtem a váróban,hogy mi a fenét találnak még,nincs elég bajom?Persze tetőtől talpig megvizsgáltak,újabb EKG és szív UH is,semmi gond.

Már ki vagyok készülve,és még nem is láttam a kórházi ágyamat...de hosszú 10 nap jön.

43669. Katonca (válaszként erre: 43663. - Ritti77)
máj. 30. 16:44

Csak tudod az az érdekes, hogy erre a műtétre a kommunista rendszerben 6 hónapot adtak. Na ne jöjjön senki azzal, hogy mert a műtéti technika fejlődött. Persze, most már kivarázsolják az ember méhét, aztán fut tovább.

Hát sajnos a 6 hét nem elég. Mi tudjuk, a doki nem. :(

43668. Katonca (válaszként erre: 43665. - Gabi3)
máj. 30. 16:41

Kedves Gabi 3!

Nekem is kivették a méhemet petefészkemet, és sokak nevében állíthatom, hogy a pisiléssel sok és sokáig tartó gondjaink voltak. Mivel a hólyagot ide oda pakolják műtét közben, már ez okoz problémákat. De a fő gond a hólyag katéter szokott lenni, szép fertőzéseket lehet tőle kapni. Nem ártana egy vizelet vizsgálatot kérned.

Az orvosom szerint lehet haskötőt hordani műtét után, de nem sokáig, mert különben nem erősödnek meg a hasizmok.

43667. Katonca (válaszként erre: 43662. - Kriszti1981)
máj. 30. 16:36
Örülök, hogy nem talált semmi problémát nálad. Talán ha a kezelés sorozatnak vége lesz, ez is megoldódik. Tarts ki!
43666. Diti1968 (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 30. 15:32

Kedves Gabika!

A 47-es tumor marker nem valószínű hogy rosszindulatú elváltozást jelent, a marker önmagában nem diagnosztikai eszköz és inkább a már beigazolódott rosszindulatú elváltozás kezelésének a sikerességét/visszaesést lehet vele követni!

Nekem 1045!!!! volt a Ca 125 csak az endometriózistól/adenomiotikus megnagyobbodott méhtől és semmi rosszindulatú elváltozást nem találtak a szövettanban sem!!! Szóval ne láss rémeket! A szövettan 2/3hét szokott lenni, de sajnos volt akinél nagyon elhúzódott ez is.

Szerintem simán ott leszel a lányod esküvőjén, legfeljebb csak lassúzni fogtok és nem rúgod ki a ház oldalát! :-)

A legjobbakat kívánok!

Edit

43665. gabi3
máj. 30. 15:31

Sziasztok, május 18-án volt egy uterus corpus és kétoldali adnexum eltávolításom. Akinek volt hasonló, érdeklődnék, hogy pisiléskor volt egy nyílaló, görcsölő fájdalma?

Hakötőt vagy hasonlót javasolnátok-e?

43664. fmadri (válaszként erre: 43662. - Kriszti1981)
máj. 30. 13:54

Jól tetted hogy elmentél, legalább nem idegeskedsz feleslegesen tovább

Minden jó kívánok neked!

43663. Ritti77 (válaszként erre: 43650. - Tim70)
máj. 30. 13:41
Engem 6 hét után küldtek dolgozni. Mivel 6 hét után felülvizsgáló orvos ellenőriz és nincs mivel alatamasztani a további táppénzen tartàsom. Szóval mehetek dolgozni nem számít hogy hamar elfaradok
máj. 30. 12:45
Voltam orvosnál mindent rendben talált.azt mondta hogy a műtétemből kifolyólag van ilyen problémám.egy kicsit megnyugodtam.
43661. Kriszti1981 (válaszként erre: 43660. - Kriszti1981)
máj. 30. 09:19
Meg èn nem kapok sugarat.De tök èrdekes mivel ugy èrzem hogy napról napra javul a helyzet.napkozbe pl nincs semmi problèmàm.most èjjel is 3 szor kelltem fel amikor èreztem hogy pisilok egy kicsit.ellötte 2 èjszaka meg orànkènt bepisiltam.azon is gondolkodtam hogy nem e a kemo mellèkhatàsa mivel ezt a 4dikkemot egy kicsit nehezebben viseltem.
43660. Kriszti1981 (válaszként erre: 43657. - Katonca)
máj. 30. 09:03

Szia!

Mèg nem èrt vèget a kemo.màjus 9èn voltam ct ott mèg minden rendben volt.mèg 2 kezelès hàtra van.

43659. Gabika66 (válaszként erre: 43654. - Tim70)
máj. 30. 08:28

Szia Timi!

Köszönöm a biztatásod!Tehát jobb esetben már 3 hét után el lehet menni megjelenni itt-ott.Ez azért jó hír.Gondolom jól elfárad az ember,de a lehetőség megvan.Már a vakbelem sincs meg,ezzel nálam nem lesz gond :)

Igen,elég nagy hibám,hogy mindent megpróbálok megoldani egyedül...mert olyan erős vagyok!!Valahol jó ez,de nem mindig.Most is itthon vagyok,és majd én mindent megcsinálok.Tegnap már délután ágyba fekve görcsöltem!Bozótot irtottam,mert ráérek.Hát nem lehet!!Mondjuk egy kis ablakpucolás is van olyan,nem?Csak tudni kell abbahagyni!Megvár!Gondolom majd műtét után ezt napi szinten el kell mondanom magamnak.

Tehát egy hetet bent kell tölteni legalább,és utána lesz varratszedés.Akkor egy hajszárító sem ártana,Tudtatok már hajat mosni? Szóval addig még lesz kérdés bőven.Köszi,Üdv:Gabi

43658. Katonca (válaszként erre: 43648. - 777Anikó)
máj. 29. 23:22

Kedves Anikó!

Ne félj! A szobatársamnak hüvelyi eltávolítása volt, a műtét napját rosszul élte meg ő is, de utána sokkal gyorsabban gyógyult mint én a 20 cm-es vágásommal.

Törökülésben üldögélt az ágyon. :)

43657. Katonca (válaszként erre: 43646. - Kriszti1981)
máj. 29. 23:18

Kedves Kriszti!

Véget ért már a kemod? Azért kérdezem, mert a kolléganőmnek nemrég fejeződött be, és szintén vizelettartási gondjai vannak. A ct-n derült ki, sipolya lett, az-az oka. Nem ijesztgetni akarlak, csak rávezetni arra, hogy orvoshoz kell menned. Tudom min mentél keresztül, és gondolom látni se akarod őket, de muszáj!

43656. Katonca (válaszként erre: 43640. - Gabika66)
máj. 29. 23:09
Műtét után hét héttel már el tudsz menni az esküvőre. Sok lakodalmas táncikálástól óvakodj. :)
43655. Katonca (válaszként erre: 43639. - Lenni vagy nem lenni)
máj. 29. 23:07
Hát mivel nekem kapásból hájas pocakom van, nem tudom mikor húzódik vissza műtét után. Leszorítós bugyim nekem se volt. Nem is ajánlják sokáig a viselését.
43654. Tim70 (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 29. 22:09
Szia Gabika! Jó helyen vagy itt a csoportba 😁. Hasonló műtétem volt mint amilyen a tiéd lesz. Nagy méretű petefészek ciszta miatt teljes méheltávolítás mindenestől, plusz a vakbelem is kivették ha már ott voltam 😊. Nekem 20-25 cm vágással bikini vonalba végezték el. 6 napot voltam bent és a 8. napon vették ki a varatokat. A család és a párod támogatására szükséged lesz ne dugd homokba a fejed beszéljetek róla, de egyet azért tudnod kell ez a te játszmád és a legtöbbet Te tehedsz saját magadért. Fejbe dölnek el a dolgok ne betegség tudatot alakíts ki hanem egy célt ami előre visz. A műtét egy szükséges beavatkozás az egészséges élethez.Az esküvőn teljes erőbedobással ott leszel. 3 héttel a műtétem után egy nagy családi rendezvényen már ott voltam, semmilyen gondot nem okozott. Ha segíthetek kérdezz nyugodtan. Üdv: Timi 💖
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook