Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
44450. Diti1968 (válaszként erre: 44441. - Astra12)
szept. 6. 14:50

Szia Astra!

Én XIII. kerületi vagyok és a Szegedi út/Béke téri ortopédiára és reumára kaptam hamar időpontot, de ha nagyon fáj, akkor kérjék sürgősségi beutalót, vagy ha nem akarnak adni, akkor menj el a sebészetre és majd onnan átküldenek!

Remélem nem sokára eljutsz dokihoz, addig is kitartás!

Üdv,

Edit

44449. Menetlevél (válaszként erre: 44448. - Bibi64)
szept. 6. 13:00

Rendbe megirom.Nekem miómáim voltak es endometriózis. Műtét után a megmaradt petefészken volt ciszta is,ami gyógyszeres

kezeles után elmult. Az utolsó vizsgalaton minden rendbe volt.Majd csak mond valamit a doki.

44448. Bibi64 (válaszként erre: 44445. - Menetlevél)
szept. 6. 12:18

Nekem méhtestrák miatt mindent kivettek tavaly szeptember végén, és július közepén, vagyis 9,5 hónap múlva lett pár csepp vér a fehérneműn. Azóta különböző időszakonként (3-7 naponta) és különböző mértékben van vérezgetés (pár csepp vagy több)

A júniusi hüvelyi rákszűrés negatív volt,az orvos nem látott semmi problémát, amikor megvizsgált legutóbb augusztus elején. Azt mondta az orvosom, hogy talán a varratok akarnak kilökődni, attól van a vérzés.

Most várom a kismedencei MR vizsgálat eredményét, én két hét múlva megyek vissza az orvoshoz.

Majd írd meg légyszíves, hogy mit mondott neked az orvos, hogy mitől lehet.

44447. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44441. - Astra12)
szept. 6. 08:38

Szia Astra!

Bocsi elirtam a nevet.

Még annyit hogy egy pár éve nekem is fájt a térdem.

Tönkre tettem a lépcsözö géppel

Alig tudtam a lépcsökön fel-le menni

A reumagyógyszereket nem birja a gyomrom.Gyógytornára jártam és akkor kezdem el futni

Mozgatni kell a térdet.

Vannak a neten tornavideók.

44446. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44441. - Astra12)
szept. 6. 08:27

Szia Diti!

Engem a körzeti orvos utalt be.3 hetet kellett várni.

Nagyon alaposan megvizsgált. Még meg is nyomogatta a talpamat.Viszont pihenés után alig tudok ráállni.

Igaz mondta hogy menjek vissza ha nem lesz jobb én neg nem mentem.

Ülöidegzsába is van ebben a lábamban lehet az okozza a talpfájdalmat szerintem.Azzal már voltam reuma ortopédia ideggyógyász stb...

Nem tudtak segiteni

A futás és a torna az jó

szept. 6. 08:04
Sziasztok.9 hónapja műtöttek,egy petefészek maradt.Reggel azt lattam hogy par csepp vér van az alsóneműn.Valaki tud erre valamit mondani?Utoljára 4 hónapja voltam ellenőrzésén akkor minden rendbe volt.Persze majd megin ellátogatok,de csak jövő heten tudok menni.Semmim nem faj amúgy,jól érzem magam.
44444. Zsonett70 (válaszként erre: 44442. - Tim70)
szept. 6. 07:33
Szia. Minden szóval egyet értek. Így 7hónapal a műtét után ugyan ezt állíthatom. Műtétre várok bátorság, nyugalom az már egy fél gyógyulás. Kitartàst mindenkinek,csak jobb lesz folyamatosan. Kérdéseiteket bátran tégyétek fel, anno mi is azt tettünk. Nagyon jó volt ez a kis kőzősség, testűnknek, lelkűnknek.Millió puszi,mindenkinek aki túl van a dolgokon, és millió azoknak is akik várakoznak. Minden jó lesz, hiszen ez a cél. 🍀 ❤️😍😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
44443. Zsonett70 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 6. 07:19
Szia. Katonca mi van az anyuddal, na meg veletek. Jobban alakulnak a dolgok?
44442. Tim70
szept. 5. 23:56
Sziasztok Lányok! Először is fel a fejjel a műtét előttvállóknak. 7 hónappal a műtét után állíthatom, hogy teljes az élet méheltávolítás után. Göröngyös az út de végígjárható. 😉 Ha nem baj bemásolom ide egy korábbi bejegyzésem egy részét (bocsi aki már többször látta, de nekem egy hasonló lista itt a fórumon nagyon hasznos volt. Már nem tudom ki tette akkor fel de örök hála érte 💖)Szóval mit vittem a kórházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a kórházi), 4 pizsama ( ez felesleges volt), köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2, fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle (na ez is elég lett volna csak egy, nekem alig volt rá szükség), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Ha bármi konkrét kérdésetek felmerűl ne tartsátok magatokba, segítünk, ahogy nekünk is segítettek a "régiek"💖😁. Üdv: Timi
44441. Astra12
szept. 5. 23:51

Sziasztok!

Zsuzsa, Diti, hol, kinél voltatok ortopédián? Ajánlanátok? A Honvéd Kórházban tegnap október 31-re kaptam időpontot. Valahová máshová kell mennem, mert fekve úgy fáj a térdem, hogy csak ülve tudok aludni. Köszi!

44440. Astra12 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 5. 23:47
Istenem, nagyon együttérzek veletek! Jobbulást anyukádnak, neked pedig kitartást! Puszi!
44439. Bibi64 (válaszként erre: 44433. - Bözsike007)
szept. 5. 19:46
Hálóing, és a hazajövetelkor gumis derekú nadrág vagy szoknya!! (Én a műtét után nem tudtam a begombolni a nadrágomat a hasamon, a kezemmel fogtam, hogy ne essen le.Utána is sokáig a gumis derék a legkényelmesebb.)
44438. szmöre70 (válaszként erre: 44433. - Bözsike007)
szept. 5. 14:09
Szia...hálóing...meg kényelmes fehérnemű ami nem szorít stb..
44437. ddöncike (válaszként erre: 44436. - Bözsike007)
szept. 5. 13:48
Még nincs időpontom, holnap megyek vissza dokihoz, remélem már megmondja! Alig várom már! Irigyellek is kicsit, hogy mindjárt túl leszel rajta!
44436. Bözsike007 (válaszként erre: 44434. - Ddöncike)
szept. 5. 13:20
Köszönöm Ddöncike!!Neked mikor lesz??
44435. sajtostallér (válaszként erre: 44433. - Bözsike007)
szept. 5. 13:19

Szia! Engem 8 éve műtöttek.

A jobb választás a hálóing. Egyrészt azért, mert a pizsama korc-része nyomná a frissen műtött hasadat.

A másik meg az, hogy amikor wc-re kell menned, és az infúzió a karodban, a drén a hasadban,..és mindegyikre ügyelned kell...szóval sokkal kényelmesebb, ha csak a hálóing szélét felhajtod, és nem kell vacakolni, lehajolni a pizsamanadrág fel-és lehúzásával.:)

44434. ddöncike (válaszként erre: 44433. - Bözsike007)
szept. 5. 12:43

Kedves Bözsike!

Nagyon drukkolok Neked,én is ebben a "cipőben" járok.

44433. Bözsike007 (válaszként erre: 44432. - Balogh Zsani)
szept. 5. 11:54

Kedves Balogh Zsani!

Most már a finisben vagyok!Hétfőn voltam teljes laboron és Ekg-n.Ma konzultáltam az aneszteziologussal.A vérképem nem a legjobb.Vérszegény vagyok!Az elfogadási tartomány alsó határa alatt vagyok.Hétfőig tömnöm kell magam vasat tartalmazó étellel,gyümölccsel,zöldségel és gyógyszerrel.Fel kell tornáznom egy kicsit az értéket,mert nagyon nem szeretnék vérátömlesztést kapni!!!Az altatást végző hölgy is mondta,hogy csak végső estben adnak.Addig is tegyek meg mindent,hogy jobbak legyenek az értékeim.Szóval vasra fel!:))Hétfőn lesz a műtétem.Lenne egy kérdésem:melyik praktikusabb:hálóing vagy a pizsama?Melyiket vigyek be a kórházba?

Köszönöm

Szia

44432. Balogh Zsani (válaszként erre: 44307. - Bözsike007)
szept. 4. 19:16

Kedves Bözsike007 !

Ne izgulj. En is atestem a müteten, ma epp 3 honapja.

Havim azota nem volt. Magneziumot kaptam a korhazban, hogy puhitsa a szekletet. ( Münchenben ) Nekem nem fajt az ebredes utan semmi. Olyasmi tan, mint aki tul sokat hasizmozot. Ez eltart egy idelyig. Ez a nyar nagyon jo volt megis. Strand...barmikor...nekem nem mondtak, hogy elötte fogyni kell, söt azt se, hogy dietazni kene.

szoval en mar az elsö nap otthon epret ettem...kivantam..ajanlom nagyon ezt a magneziumot...a nagy hasi az zavar ( 81 kg )mar regota...de hat en cipelem mar 8 eve ezt a sulyt...sajna....voltak höhullamaim az elsö 6-7 hetben....de 10 napja elmult...kivanok neked minden jot...Zsani

44431. viva70 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 4. 18:40
Édes istenem, mi nem jön még?!😢 Jobbulást anyukádnak.
44430. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44429. - Diti1968)
szept. 4. 18:35

Én is jegeltem és kenegettem egy darabig aztán meguntam.

Vettem egy Mizuno Wave Ultima 9 futócipöt

Ezt nagyon tudom ajánlani.Ebbe nem kell plussz betét

43 ezerröl 35-re volt leértékelve pár hónapja,de most már láttam a neten 21510-ért

Szuper jó benne futni szinte rugózik.

44429. Diti1968 (válaszként erre: 44428. - Zsuzsa Kun)
szept. 4. 18:19

Én ma elmentem a Spuri futóboltba itt a Váci úton egy lábanalízisre és ott azt mondták, hogy szerintük talpi bőnye van begyulladva: [link]

és jegelni kellene, megy nyújtani (0,5L-es üdítős üvegvíz lefagyasztva és azon gurigázni a fájós részen), mert más nem nagyon jó rá. Náluk is lehet sport betétet csináltatni 15ezerért, de az legalább a saját talpformámra készülne, míg amit felírt a doki a Dr.Ortoban az egy előregyártott sportbetét, aminek csak a hosszát/szélességét tudják a cipőhöz csiszolni, szóval még meggondolom melyik legyen.

A Spuriban megnézték és szerintük enyhén befelé döl terhelésre a bokám (a doki szerint nem, de ő csak simán állás közben nézte) de a 30ezres futócipő ezt is korrigálja bélés nélkül... Nekem eddig a Decathlonos Kalenji aktív betonos futócipőm volt, az is 20rugó és ugyan úgy csak 1000km van benne. Most ott is van egy új fajta, majd holnap elmegyek és felpróbálok egyet: [link] aztán kitalálom mi legyen. Én sajnos csak aszfalton tudok futni amíg elérek a Rákos patakig, meg haza felé is, na meg ősztől tavaszig futópadon.

Igen, futás közben nekem sem fáj,de reggel vagy hosszabb ülés után, pont olyan ahogy leírtad.

44428. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44426. - Diti1968)
szept. 4. 10:37

Szia Edit!

Nekem a röntgenorvos megállapította a felvételröl hogy sarkantyúm van

Utánna én is voltam az ortopédián.és ott azt mondta a doki,hogy nincs ,sőt anatómiai atlasztba valo a felvétel annyira rendben van a lábam

Azóta is egy kis pihenés után alig tudok ráállni.

Gyulladásban van azt állapította meg és írt fel rá gyógyszertárban elkészítendő kenőcsöt.

A futástól nem tiltott el és akkor nem is fáj.

Vettem speciális futócipöt amit aszfaltra ajánlanak.Nagyon szuper az ütéscsillapitása.És én rekortán pályán futok.

44427. Zsonett70 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 4. 10:04
Szia. Dőbbenetes, hallod már minden jőtt ami jőhetett. Most már csak jó jőhet. Kitartást és jó egészséget, rengeteg tűrelmet kívánok drága kis családodnak.
44426. Diti1968 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 4. 09:29

Kedves Katonca!

Sajnálom hogy ennyi megpróbáltatás ér benneteket még mindíg, pedig már a fele is sok lenne....

Anyukádnak mielőbbi jobbulást kívánok, nektek meg sok erőt és energiát!

Én tegnap voltam ortopédián, sarkanytyúm ugyan nincsen, de van valami más deformitás a sarkamnál. Szerencsére a doki nem tiltott el a futástól, de csináltatnom kell sport talpbetétet és kapok 10lágylézeres kezelést is. Közben megnéztem és a futó cipőmet is le kell már cseréljem, mert csak 1000km-re van szavatolva az ütéscsillapítás benne és 2 év alatt már az 1500-on is túl vagyok már...

Mindenkinek minden jót kívánok!

A műtét előtt állóknak még egy kis türelmet, a lábadozóknak meg szövődménymentes gyógyulást! :-)

Üdv,

Edit

44425. szmöre70 (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 4. 09:25
Sajnálom
44424. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44423. - Katonca)
szept. 4. 08:38

Katonca ez valóban már nagyon sok.

Nagyon sajnálom anyukádat Neked pedig kitartást.

Egyszer már csak vége lesz a rossz dolgoknak.

Nálam is mindig van valami.

Úgy látszik ez az év erről szól.

Mi már annak is fogunk tudni örülni,ha semmi nem történik.

44423. Katonca
szept. 4. 07:51
Sziasztok. Igazán nem sajnáltatni akarom magam, de aki ismer, az tudja, egy éve már folyamatos csapások érnek. Itt a következő... A 82 éves Anyukám elesett a saját szobájában tegnap reggel, és megfejelte az ágyat. Reggel azzal indult a nap, mentőt kellett hívjak. Mint kiderült, nem csak zúzódásai lettek, bevérzett az agyhártyája. Jelenleg a traumatológián fekszik. :(
44422. Kajszi72 (válaszként erre: 44420. - Yallah)
szept. 3. 21:07
Csatlakozom, én is nemet mondtam rá anno.
44421. Zsonett70 (válaszként erre: 44420. - Yallah)
szept. 3. 18:24
Én sajnos értelmetlenűl egy 3hónapos kùràt elfogadtam. De aztàn a tőbbit megtagadtam. Mit mondják az orvos vitázott velem, nem ōrűlt. Így utólag pláne jól tettem.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook