Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
48438. N.Timike (válaszként erre: 48436. - Kajszi72)
dec. 9. 21:08
Értem ,köszönöm a tájékoztatást! :) teljes lesz nekem ,marad csak egy petefészek .annyit olvastam már utána ,hogy azt gondolom h azért is veszik ki nekem a méhnyakat is ,mert ,eleve rákmegelőzőm lesz és később ne alakuljon ott is ki valami ....jobb az óvatosság alapon
dec. 9. 20:42

Sziasztok!

Ma voltam az altatóorvossal beszélni, reggel megyek be a kórházba. Most vettem észre, hogy elkezdtem vérezni. Tartok tőle, hogy nem műtenek így meg. Ti voltatok így?

Mindig történik valami rendellenesség. Pedig már holt nyugalomban voltam, bíztam benne, hogy pikk-pakk túl leszek a műtéten. Ha nagyon fogok vérezni, vagy görcseim lesznek, akkor még az éjjel menni kell, és akkor egy újabb küret. Ez a prognózis. Majd reggel, ha sikerül, benézek még egy pillanatra. Utána csak mikor hazajöttem. Puszi mindenkinek, nagy kalappal! Köszönöm a kedves soraitokat! Szorítsatok!

48436. Kajszi72 (válaszként erre: 48419. - N.Timike)
dec. 9. 20:41

A chrobak a részleges, marad a méhnyak és a petefészkek.

A wertheimnél (kiterjesztettnél) minden megy, méh, méhnyak, petevezetők, petefészkek.

Itt, ha indokolt még mehetnek a mirigyek és a nagycseplesz is.

48435. N.Timike (válaszként erre: 48433. - Genia)
dec. 9. 20:25
Igen Ot ! Műtik előbb .
48434. N.Timike (válaszként erre: 48432. - Sziszike3)
dec. 9. 20:25
Nagyon szépen köszönöm! 😍👌👍igyekszem ! :)
48433. genia (válaszként erre: 48430. - N.Timike)
dec. 9. 20:22
Most latom hogy 19 en mutenek ,akkor Justinat mutik csutortokon?
48432. Sziszike3 (válaszként erre: 48430. - N.Timike)
dec. 9. 20:20
Értem,akkor kari előtt lesz joval,igaz hogy én sem izgultam előtte még,csak aznap inkább mikor bementem.Kitartást neked akkor !És mielőbbi felépulést majd mutet után .
48431. genia (válaszként erre: 48426. - N.Timike)
dec. 9. 20:20
Szia !Pihengetek gyogyulgatok es gondolok rad ,te csutortokon fekszel be ?
48430. N.Timike (válaszként erre: 48429. - Sziszike3)
dec. 9. 20:03
Dec 19 Jahn Ferenc -ben ! Nem izgulok amúgy ráérek akkor tudod :)egy kicsit izgulni ....már túl vagyok két lapparon ....az előző szept 19-én volt ...nekem már egy petefészek és egy petevezeték van meg...
48429. Sziszike3 (válaszként erre: 48428. - N.Timike)
dec. 9. 19:41
Mikor mutenek és melyik korházba ?Biztos rendben lesz minden.
48428. N.Timike (válaszként erre: 48425. - Sziszike3)
dec. 9. 19:39
A borzalmak az endo miatt is lehetett ...sajnos nagyon tud fájni ...ja akkor nekem nem részleges lesz ....hanem teljes
48427. Kriszti1981 (válaszként erre: 48408. - Ofirozi)
dec. 9. 19:39

Szia!

Nekem kiterjesztett méhkivételem volt,petefészek rák miatt. Én nem érzem ha pisilni kell,és csak haspréssel tudok pisilni.Közel két éve volt a műtétem,de nekem már ez a természetes,és nem kell óránként mennem pisilni.3-4 órát simán kibírok,ától függően hogy mennyit iszok.éjjel is csak egyszer kelek fel pisilni.de én úgy tudom hogy ez a pisiléses dolog csak a kiterjesztett műtétnél van.Szerintem ez ne tartson vissza a műtéttől.Nekem nem volt választásom hogy műtsenek e vagy nem, de igazándiból ugyanúgy élem az életem mint a műtét előtt.Pedig én kaptam kemot is és még volt mellette más dolog is amit túl kellett élnem. 36 voltam amikor történt mindez.

48426. N.Timike (válaszként erre: 48423. - Genia)
dec. 9. 19:33
Szia! De jó olvasni a soraidat! ♥️Nagyon örülök neki ,hogy jól vagy és minden rendben van veled és minden rendben ment ! Szuper! 👌👍😁milyen sokat jelent a nyugalom és a fegyelem ! 👌☝️ Pihenj sokat és gyógyulgass!!Puszi neked is ! Én nem szültem ,és mivel rákmegelőző nem lehet, hüvelyi nekem ...
48425. Sziszike3 (válaszként erre: 48424. - N.Timike)
dec. 9. 19:29
Igen ,crobach mutétem volt ,az a részleges méheltávolitás ,méhnyak megtartásával .Én már szultem 5 gyereket igy ezt a megoldást elfogadtam .De mutet előtt birzalmakat éltem át minden honapban ,igy megváltás volt a mutet.
48424. N.Timike (válaszként erre: 48422. - Sziszike3)
dec. 9. 19:27
Neked a méhnyak maradt ? Nekem is van 3-rom pici miómám és endometriózisom is van ...
48423. genia
dec. 9. 19:24

Sziasztok !

Ithon vagyok ,jol vagyok !

Szot fogadtam Kajszinak ...nem hiztiztem bementem a korhazba es nagyon ugyes beteg voltam.Annyira gyorsan peregtek az esemenyek ,hogy csak arra figyeltem amit mondtak hogy jol csinaljam.Kellemeset csalodtam a felelmem nagyobb volt a fajdalomnal minden jol sikerult .Kivettek a katetert 10 percre ra mar pisiltem delutan mar vcztem es utanna is mindennap nap volt szekletem Ennyi folyadekot en eletemben nem ittam es ez mekkora hiba volt ... jo jo tudjuk hogy nagyon fontos de soha nem gondoltam hogy ennyire.Eddig rendben minden remelem igy marad es az kulonosen jo hogy huvelyi meheltavolitas volt mehnyak is ment petevezetekek ,csak a petefeszek maradt .

Koszoonom,hogy szoritottatok nekem ,puszi mindenkinek !

48422. Sziszike3 (válaszként erre: 48421. - Viva70)
dec. 9. 19:17
3 volt nem voltak oriási méretuek ,3 cm esek voltak ,az egyik a hátsofalban volt rossz helyen ,de végén kiderult endometriozisom is volt sajnos .
48421. viva70 (válaszként erre: 48420. - Sziszike3)
dec. 9. 19:14

Szerintem is valami fertőzés okozhatja... Menj mihamarabb dokihoz.

Írtad, hogy laparoszkóppal műtöttek. Mekkorák voltak a miómáid?

48420. Sziszike3 (válaszként erre: 48415. - Kajszi72)
dec. 9. 19:05
Dokihoz mindenféleképpen elmegyek ,inkább megnézetem magam ,most elmentem az előbb vc re és épp sikerult kipréselnem magambol egy keveset,remélem csak fertőzés lesz.Ha tudok valamit majd irok .
48419. N.Timike (válaszként erre: 48417. - Kajszi72)
dec. 9. 19:04
Chrobak az méhnyak kivétele?Nekem az mondta az orvos h a méhnyak is megy ,rossz tapasztalat ha bent hagyja....miért műtenek ujra és mivel ha azt is kiveszik ? Nekem a cytologiaval nem volt gond 🙏
48418. Sziszike3 (válaszként erre: 48414. - N.Timike)
dec. 9. 19:02
Koszi a tanácsot ,elmegyek természetesendokihoz ,de megjegyzem amit irtál !
48417. Kajszi72
dec. 9. 18:55

Kicsit offolok, mert eszembe jutott két dolog:

Akik lehet, hogy műtét előtt állnak, ragaszkodjanak egy nagyon fontos előzetes vizsgálathoz, a fraktált eü. kürethez, ha ez nem része az adott kórház protokolljának. Amióta itt írok-olvasok, többeket újraműtöttek, mert előzetes citológia nélkül csinálták a chrobakot nekik.

A másik, hogy akár már műtét előtt fel lehet iratni egy kis antibiotikumot a katéter okozta húgyuti bonyodalmak ellen. Van célzott gyogyó, ártani nem fog. Nekem anno ezt mondta a dokibá.

48416. N.Timike (válaszként erre: 48413. - Kajszi72)
dec. 9. 18:35
Kedves Kajszi 72!Benned egy orvos veszett el ,tuti egészségügyben dolgozol 😃annyira igazad van ! 🌸🥰😁 nagyon sokat számit ki hogy áll hozzá ! 🤗
48415. Kajszi72 (válaszként erre: 48409. - Sziszike3)
dec. 9. 18:34
Szia. Előfordul, hogy a katéter fertőzést okoz, és nem azonnal jelentkezik a baj, elküzd vele a test egy darabig. Menj el dokihoz, remélhetőleg ez van a háttérben és egy antibiotikum kúra segít majd. Meg egy UH sem árt, hogy megnézzék mi is van ott belül. Kalap kakit!
48414. N.Timike (válaszként erre: 48409. - Sziszike3)
dec. 9. 18:27
Szia Sziszike! A másik gondod megoldódott ? Remélem igen! 🤞🙏😇 A vizelet problémára tanácsot csak annyit tudok írni,tőzegáfonya tea vagy kapszula .Én most iszok minden nap egy bögrével ,megelőzés céljából is .
48413. Kajszi72 (válaszként erre: 48408. - Ofirozi)
dec. 9. 18:25

Baszki, van aki 60 fölött kezd klimaxolni... én kb. 42 évesen. Mégis honnan tudhatnák ezt a dokik? Vagy bárki? Családi tendenciák ide vagy oda...

Addig mi lesz?

Pelenkát hordasz majd, ha már nem 6 perc lesz, hanem állandósul a csepegés a nyomás miatt?

A klimax egy folyamat, ami 10 évig is eltarthat. Nem varázsütés.

És ha maradna a petefészek, arra is kb. 5 évet mondanak még aktívan méh nélkül és szépen leállnak, velük a hormontermelés is. Amúgy a hormonokat lehet pótolni valamilyen szinten.

Egy dolog biztos: hormonkatyvasz-> ösztrogéndominancia -> miómák -> megvastagodott méhnyálkahártya -> menstruációs zavarok -> cisztikus méhnyálkahártya -> vérszegénység, vashiány, elszaródott immunitás és/ vagy méhtestrák, áttétek nyirokrendszer, kismedence, béltraktus.

Nagyjából ez az útvonal.

A pisilés a többségnek nem okoz gondot a műtét után. Sokat számít, hogy milyen a műtét előtti alapállapot. Onkológiai eseteknél igen, mert ott a katéter sokkal hosszabb ideig van bekötve, vagy hólyagot érintő endometriózis esetén.

A hüvelyszárazság nem azt jelenti, hogy sivatag leszel,főleg, ha maradhat a méhnyak, mert nincs veszélyeztetve. És van síkosító, ami segíthet. Ha aktív a szexuális élet, akkor az is karbantartja a hüvely nyálkahártyát.

A banyavíz is elkerül sokakat, akik csak hőhullámoznak, de nem folyik ki belőlük fél vödör lé 10 perc alatt. De kibírható, szerencsére nem 24/24 ömlik rólad a víz.😵 😀

Az ösztrogén túlsúly pedig bármit képes produkálni. ( a szemetje) Pattanások, kelések, hirtelen hízás, ödémásodás, vérnyomásemelkedés, hangulatingadozás, fejfájás, fáradság, depi, érzékenyebb bőr, romló fogak, megváltozott kiválasztás, pl. a megszokott pipere cuccok büdösek lesznek rajtad. Csupa cukiság...😀

48412. Sziszike3 (válaszként erre: 48410. - Justina71)
dec. 9. 18:21
Kitartást ,már nincs sok és tul leszel rajta .Utánna minden jobb lesz .Szoritok én is neked .
48411. N.Timike (válaszként erre: 48410. - Justina71)
dec. 9. 17:42
Szia! Mit mondott a professzor ?11-e volt bennem de igen most már emlékszek 13-án műtenek.Szoritunk neked! 🙏😇
48410. justina71
dec. 9. 17:11
Sziasztok! Ma megvolt a professzori vizsgalat. Csutortokon fekszem be, penteken reggel mutenek haat..legalabbis remélem, mar nem jon kozbe semmi.
48409. Sziszike3
dec. 9. 16:48
Sziasztok !Mostanába nem irtam ,már 6 hetes mutott leszek holnaé,laparos részleges méhkivetel volt.Mostanra már eléggé zavaro vizelet gondjaim vannak,sokat érzem hogy pisilnem kel ,és fáj a hasam alja is ,és nehezen tudok pisilni ,van hogy épp egy kevés sikerul.Nem tudom ez osszefuggésbe lehet ilyenkor a mutéttel.Mutet után volt másnap hasonlo,mikor kivették a katltert és délután még nem pisiltem ,csak nyomott és szoritott éreztem feszul ott mindenem,és akkor visszakerult a katéter aztán másnap már kivették és sikerult pisilnem.Most egy ideje viszont eléggé rossz érzés ez már.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook