Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
46993. Kajszi72 (válaszként erre: 46992. - Tandi3)
máj. 27. 07:20
Szia. Ez a szokásos műtét előtti vizsgálatsorozat. Belgyógyászat- vérvizsgálat, EKG, ezek eredményével vissza a kórházba, ott Uh és anamnézis, küret citológiai eredményei ( ezek már megvannak gondolom). Legutolsó az aneszteziológus. Röntgen nincs.
46992. Tandi3
máj. 27. 06:33
Sziasztok.Engem június 17.-én fognak műteni.Teljes méh és az egyik petefészek biztosan.Megkaptam a beutalókat vérvétel és belgyógyászati.Elmentem a háziorvoshoz, hátha ő megtudja csinálni, mint belgyógyász.Aneszteziológus, röntgen nem kellenek? Nektek milyen vizsgálatok voltak előtte.Köszönöm a válaszokat.
46991. GHeni (válaszként erre: 46984. - Genia)
máj. 26. 23:39
Semmi szövödményem nem volt! Nyugi minden rendbe lesz!🙂
46990. GHeni (válaszként erre: 46961. - Meli45)
máj. 26. 23:30
Nyugodtan jelölj! Várni fogom!
46989. ddöncike (válaszként erre: 46984. - Genia)
máj. 26. 21:38
Szia! Én most voltam 3 hónapos, minden oké, nincs és nem is volt semmi gondom műtét óta! (kopp-kopp-kopp) Nem tudom elmondani, mennyivel jobb most az Élet! 🤗🎈🌻
46988. genia (válaszként erre: 46987. - Marikati)
máj. 26. 20:40
Koszonom szepen a valaszod !Nagyon orulok hogy jol vagy igyekszem pozitiv maradni !
46987. marikati (válaszként erre: 46984. - Genia)
máj. 26. 20:34

Szia Genia!

Én már a 2 éves kontroll vizsgálaton is túl vagyok. Minden, de minden rendben van. Csak a hüvely maradt.Hasi vágással mindent eltávolítottak.Semmi szövődmény nem alakult ki. Bízni kell a dokidban és optimistának lenni!!! Ne vonzd be a rosszat!

Sok lelki erőt kívánok neked!

46986. genia (válaszként erre: 46985. - Yallah2)
máj. 26. 20:26
De jooo ez megnyugtato !
46985. yallah2 (válaszként erre: 46984. - Genia)
máj. 26. 20:18
Semmilyet!!!
46984. genia
máj. 26. 20:09
Sziasztok !Akinek mar volt meheltavolitasa milyen szovodmenyeket tapasztalt annyimindent hallani belosszenoveseg hugyholyag serulesek komolyan mondom mar nem is a mutettol felek ,hanem a szovodmenyektol ...akik mar tul estek rajta minden rendben ? Vagy mindenkinek van valamilyen gond utanna ?
46983. Kajszi72 (válaszként erre: 46982. - Evy)
máj. 26. 15:18

Evy, fogalmam sincs, de honnan is lenne... Ha még a kórházban vagy szólj a nővéreknek, dokinak. Ha nem, hívd fel a helyi ügyeletes orvost, mondd el a szitut.

Biztos a cicid fáj? Vagy alatta a mellizom? Vagy a levegővétel?

46982. Evy (válaszként erre: 46965. - Kajszi72)
máj. 26. 15:02
A mutet utan fajdalmat,szurkalast erzek a bal mellemben,elotte nem ereztem ,mammografia eredmeny jo volt.Mit jelent?
46981. dovima (válaszként erre: 46980. - Kajszi72)
máj. 26. 10:41
Igen nagyon bizom benne nagyon araanyos és odafigyel.volt egy vetélésem és utána nap fel os hívott hogy hogy vagyok stb.kicsit picit jobban érzem mafam köszönöm még1szer :)
46980. Kajszi72 (válaszként erre: 46978. - Dovima)
máj. 26. 10:39
Látod, megtaláltad a megoldást. És itt egy újabb megerősítés, hogy nagyon korrekt dokid van. 😀
46979. dovima
máj. 26. 08:36
Ne haragudjatok csajok de ugy bevagyok ...a 3 évvel ezelötti miatt :( köszönöm hogy írtok próbálok lehiggadni.volt már nagy műtétem igaz nem hasi de akkor semmi gond nem volt az ébredéssel meg semmivel.és ez csak egy kis semmiség ahoz képest...😙😘
46978. dovima (válaszként erre: 46977. - Yallah2)
máj. 26. 08:26
Irtam mailt a dokinak.a norcolutot kell tovabb szednem 2×1et műtétig.nekem nem latott myomát csak 17mm-es nyalkahártyat...
46977. yallah2 (válaszként erre: 46970. - Dovima)
máj. 26. 07:56
Kajszinak igaza van! A Norcolutot szedjed . De ha nincs vérzés akkor az Exacylt hagyd abba. A küretet átalszod. Sajnos nekem a küret nem oldotta meg a bajomat. Myomám volt csinálta a feszkót tovább, írtak Esmyát de szart sem ért, be sem szedtem. Végső megoldás a nagyműtét volt. Jó döntés volt!
46976. dovima (válaszként erre: 46974. - Szmöre70)
máj. 26. 07:34
Igen azt én is szedem mig el nem fogy csak az Excyl-t nem tudom ;/
46975. dovima (válaszként erre: 46973. - Kajszi72)
máj. 26. 07:34
Köszi mind1 szerdáig szedem...
46974. szmöre70 (válaszként erre: 46972. - Dovima)
máj. 26. 06:14
Szia..nekem a norcolutot a műtét előtti napig szedni kellett,hogy ne vérezzek..
46973. Kajszi72 (válaszként erre: 46972. - Dovima)
máj. 26. 00:45
Bocsi, de nem tudok válaszolni, nincs tapasztalatom, nem kaptam vérzéscsillapítót soha.
46972. dovima (válaszként erre: 46971. - Kajszi72)
máj. 25. 22:12
És szerinted a vérzéscsillaputót szedjem még ha már ehyáltalán nem vérzek?szerdán megyek hozzá...
46971. Kajszi72 (válaszként erre: 46969. - Dovima)
máj. 25. 21:55

A küret nem gyógymód, hanem egy vizsgálat része. Tulajdonképpen egy nagy kiterjedésű mintavétel, utána jön a minták vizsgálata, amely tisztázza, hogy milyen sejtállapotok vannak a méhedben. A küretet nem megúszni kell, hanem örülni, hogy ki akarják deríteni mi a bajod! Gyógyítani akarnak. Vizsgálni, megelőzni a nagyobb bajt, a méhtestrákot.

Remélem ez a szó, méhtestrák, van számodra annyira ijesztő, hogy belátod, egy 10 perces, fájdalommentes küret nem megúsznivaló hülyeség, hanem egy életmentő citológiai vizsgálat része, ami érted, a te egészségedért, a te életedért történik!

Az a szentendrei küret szar volt. Ennyi. Régen volt. Felejtsd el. A mostani dokid nem szar, ez fix. Lelkiismeretes, normális embernek, dokinak láttatod. Bízz már meg benne annyira, hogy elfogadd, nem ártani akar, hanem segíteni! Ő az orvos. Puncik és méhek, méhszájak százait, talán ezreit vizsgálta már. Ez a szakmája, ért hozzá. Tanulta, műveli nap, mint nap. Szakmai döntéseket hoz, nem a bugyik színe alapján javasol random vizsgálatokat.

Szeri van és világbéke, de ezt le kellett írnia valakinek. ❤🌻

46970. dovima (válaszként erre: 46967. - Yallah2)
máj. 25. 21:06
Meg azt nem tudom hogy a vérzéscsillapítót meddig szedjem.mert a norcolutot végig de ha a vérzés elmult akkor is szedjem a csillapitót?!
46969. dovima (válaszként erre: 46967. - Yallah2)
máj. 25. 20:16

Az egésztől volt már egy ilyenem.3.éve az egy egynapos sebészeten volt szentendrén.nagyon rossz élmény volt.jó lenne megúszni most :/

Mondtam a dokinak hogy mi volt anno mert azt nem ő csinálta azt mondta itt nyugi nem.lesz semmi azt mondta 10 perc.az egész.utána meddig fogok vérezni visszajön e ez az egész stb...

46968. Kajszi72 (válaszként erre: 46967. - Yallah2)
máj. 25. 19:45

Érdekes amit írsz, nekem is az járt a fejemben mindkétszer, hogy vajon én is nyöszörgök, forgolódok-e, mint azok, akiket láttam. De úgy tudom nem. Nyugodtan szunyáltam, teljesen tiszta, nyomasztás nélküli semmi volt a fejemben.

Ébren is megéltem ilyet fogászati műtétkor, nem voltak gondolataim. Annyira fura volt, hogy megpróbáltam buksiban elmondani egy verset, szóval követni egy logikai láncolatot, kísérlet képpen, de nem jutottam semmire, széthullott minden. Mégsem volt ijesztő, mert a doki kéréseit értettem, reagáltam is, mindent felfogtam magam körül, csak a plusz kalandozó gondolatok nem voltak sehol. Nyugi volt, a legnagyobb, legmélyebb, amit tudatosan valaha átéltem.

A fájdalomtól viszont nem paráztam, bár a doki mondta, hogy lesz adagolóm, amit irányíthatok. Nem tudom volt-e egyáltalán, használni nem használtam, az biztos. Arra se emlékszem, amikor a branülöket kivették a kézfejemből. Jó volt az a málézó lötty... 😀

Asszem, amikor felébresztettek a műtőben, az én agyam konstatálta, hogy élsz baszki, aztán benyomta a pihenés gombot. 😀

Ilyen élményeket kívánok mindenkinek.

46967. yallah2 (válaszként erre: 46963. - Dovima)
máj. 25. 18:51

Mindannyian így voltunk vele! De itt tartjuk egymásban a lelket. Sőt! Volt már rá példa, hogy helyretettünk kis felforrt fejecskéket, mert muszáj volt.

Én nem magától a műtéttől féltem, hanem attól, hogy majd hogyan ébredek? Mekkora fájdalmam lesz? És vajon én is olyan béna leszek ha kihoznak a műtőből, mint akiket nap mint nap átveszek az altatóorvostól a műtőből.? Nehogy valami hülyeséget csináljak, mondjak, ordibáljak vagy dobáljam magam, mint ahogy néha látom a betegeimen.

Megnyugtatlak, semmi ilyen nem történt. Békésen ébredtem és csak a derekam fájt.

Te mitől félsz konkrétan?

46966. Evy (válaszként erre: 46965. - Kajszi72)
máj. 25. 17:02
Koszonom szepen a valaszt,megnyugtattal!
46965. Kajszi72 (válaszként erre: 46964. - Evy)
máj. 25. 16:03

Szia. Teljesen normális, hogy nincs székleted, általában műtét után 3- 4 nap. Nem vagy elkésve. De a gyümölcs tiltólistán volt a kórházban, és utána se nagyon ajánlották, max. az almát.

A hasad nem csak az emésztés beindulása és a szelek miatt puffadt, hanem a műtéti heg miatt. Nem is lesz jó darabig lapos.

Teljes kiőrlésű kenyér, főzelék, levesek, könnyen emészthető kaják és sok folyadék bevitele a megfelelő ilyenkor.

Szorulásra, ha lesz, lekvár és székletlazító ásványvizek, mint a Hunyadi víz a jó.

Sok türelmet és jó totyogást!

46964. Evy
máj. 25. 13:56
Sziasztok! Szerdan mutottek,meheltavolitas,petefeszek orias miomakkal. Szeklet meg nincs pedig eszem a gyumolcsot iszom ra a kefirt de hiaba,a hasam meg nem apad.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook