Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
43482. Kataaa123
máj. 13. 13:39
Andiali,sürgősen menj orvoshoz és hamarabb kéne egy vérkép,mint 22-e! Ha nagyon alacsony lesz a hgb szinted, nem műtenek meg,míg fel nem tornázod. Addig is igyál nagyon sokat és próbálj sok bogyós gyümölcsöt, céklát, májat enni. Szedsz vasat tablettában?
43481. andiali (válaszként erre: 43480. - Kajszi72)
máj. 13. 13:22
Köszönöm a választ!A másik nőgyógyászon már agyalok egy ideje csak attól féltem hogy ha benne vagyok ebbe a programba kísérletbe nem szabad máshova menni.3 havonta csinálnak vérvételt majd májuss 22-én.Mikor elmentem a dokihoz a bő vérzés miatt akkor csinált valamit elmondása szerint kikaparta az alvadt vérdarabokat hogy megszűnjön a vérzés.Baromira fájt.Azóta még szarabbul vagyok.Úgy nézett ki a rendelő mint egy mészárszék.A fáradékonyságot meg úgy képzeld hogy folyton aludnék.
43480. Kajszi72 (válaszként erre: 43479. - andiali)
máj. 13. 12:48

Szia. A vérveszteség és az ebből fakadó vashiány okoz fáradtságot, gyengeséget, szélsőséges fogyást, fejfájást.

Ha tényleg kísérleti gyógyszert szedsz, akkor folyamatos kontrol alatt kellene lenned, minimum kéthetente vérvizsgálat és egyéb monitorozások, vérmyomás, testsúly stb.

Egyél magas vastartalmú ételeket és sok fehérjét,az segít erősödni. Ha a szervezetednek rossz a vaskötése, akkor gyógyszeres segítséget kaphatsz.

És talán elmehetnél egy másik nőgyógyászhoz és a háziorvosodhoz is.

A műtéttől nem kell extrán félni, vár egy jobb életminőség utána.

Ha visszaolvasgatsz itt egy kicsit, nagyon sokféle tapasztalattal találkozhatsz, sok információval, nekem nagyon sokat segitett a döntésben és a műtétre való felkészülésben.

43479. andiali
máj. 13. 12:08
Sziasztok!Bár még nem kaptam választ az előző kérdésenre sem de hátha van vki aki tud segíteni.Mivel már majdben 2 hónapja vérzek ez okozhatja a nagyfokú fárdtságot?Nagyon össze vagyok zavarodva belementem egy miómára szedhető kísérleti gyógyszer szedésébe.Az első 3 hónap szuper volt A következő 3 hónapban meg rengeteg vérzés.Méhsüllyedésem is van és azt érzem nagyon kint van már.Az orvos azt mindja be kell fejezni a kísérleti gyógyszer szedését ami még fél év.Nagyon nem jól vagyok.Inkább már műtetném magam annak ellenére hogy nálam betojibb enbert nég nem láttatok.Teljesen össze vagyok zavarodva.Holnap megyek a klínikára hátha kezdenek velem valamit.Állandóan aludnék.Kérlek ha valakii tud segítsen:(
43478. Katonca (válaszként erre: 43465. - Ritti77)
máj. 13. 00:34

Kedves Ritti!

A gyengeség eltart egy darabig. Én három hét után kezdtem úgy érezni, hogy újra ember vagyok. Én azt vallom a hat hét is kevés a gyógyulásra. Türelem. :)

A másik, akinek bent hagyták a méhnyakat, annál akár még enyhe vérzés is lehet, ha maradtak a csonkon a nyálkahártyából szigetek. Reagálhatnak a hormonokra, akár minden hónapban is. Ne aggódj.

Akinek kivették a méhnyakat, mint nekem is, még mi is tapasztaltunk barnázást, hatodik héten még kicsi vérzést is. A dokim azt mondta nem gond.

43477. Katonca (válaszként erre: 43468. - Alexa.87)
máj. 13. 00:16

Üdv. Alexa!

Öt napja műtöttek? Hát akkor még jogos az összefoglalód: sz@r...

Engem is kipakoltak, 20 centi lyukon, csak már hat hónapja. A hüvely mérete engem is aggasztott, nem tagadom meg is vizsgáltam magam, mi maradt belőle műtét után. Persze neked friss műtöttként még nem szabad! Próbálj meg nem aggodalmaskodni ezen, most előbb gyógyulni, erősödni kell! Bárhogy lesz, az életed a legfontosabb!

43476. Katonca (válaszként erre: 43450. - Zsuska13)
máj. 13. 00:04

Kedves Zsuska!

Először is nyugodj meg! Ne félj! Nem egyszerű műtéted volt. Császármetszésed után összenövések, most újabb metszés, méheltávolítás. Persze hogy fáj!!! Ne hasonlítsd magad senkihez sem. Bátor vagy, nyugodtan sajnáld magad... Szedj fájdalomcsillapítót, pihenj, ne érdekeljen ki hogyan tudott már futni a kórteremben! Lassú az út, de jobban leszel!

Az első három hét erről szól: fáj, szúr, nyilall, görcsöl a pocak. Kellemetlen a pisilés a kakilás, ha oldalra akarsz fordulni egy kín, nekem hevedert szerelt a férjem az ágyra, hogy egyáltalán ki tudjak belőle szállni. Ha felálltam azt hittem kiszakad a hasam, felegyenesedni alig bírtam, többet feküdtem mint mentem. Három hét... Türelmes légy magadhoz! Mindannyian megéltük a lelki, fizikai hullámvölgyeket, de hidd el, jobb lesz hamarosan! Ha kell, sírd ki magad!

Drukkolok neked!

43475. Katonca
máj. 12. 23:45

'Amennyiben valakinél nagy a vérrögök kialakulásának esélye, fontos, hogy meghatározott ideig antikoaguláns – azaz véralvadásgátló-terápiában részesüljön. Ez lehet heparin injekció beadása, valamint kumarin-típusú, illetve új típusú orális készítmények (NOAC) szedése.

Hogy pontosan kinek meddig kell alkalmaznia a kezelést, az minden esetben egyéni elbírálás függvénye – természetesen az érvényben lévő útmutatók betartásával – ugyanis ezt befolyásolja többek között a paciens életkora, hogy van-e és ha igen, akkor milyen súlyosságú a trombofíliája, milyen egyéb betegségekkel küzd, milyen gyógyszereket szed stb."

43474. Katonca (válaszként erre: 43472. - Borsika0703)
máj. 12. 23:32
Azokat a nővérkéket én is köszöntöm, akik emberséggel, szeretettel, odaadással ápolják a rászorulókat. Nincs könnyű dolguk a mai egészségügyi helyzetben.
43473. yallah (válaszként erre: 43472. - Borsika0703)
máj. 12. 23:32
Köszönöm szépen!
máj. 12. 19:20

MA VAN AZ ÁPOLÓNŐK NEMZETKÖZI NAPJA <3

Ezúton is szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik mások ápolására teszik fel életüket, és ezt teljes odaadással végzik.

Nélkülük a gyógyulás sem lehetne teljes.

43471. S.Erika380 (válaszként erre: 43470. - Ritti77)
máj. 12. 18:53
Az első perctől nincs vérzésem egyáltalán, semmi még egy aprócska folyás se semmi szerencsére.6 hétig görcsölt a hasam aztán mintha elvágták volna elmúlt, 7 hét múlva mentem dolgozni irodai munkát végzek nem volt gondom. Fürdőbe viszont nem tudok menni kétszer próbálkoztam, de minden fertőzést összeszedtem ügyeleten kötöttem ki úgyhogy arról le kellett mondanom.
43470. Ritti77 (válaszként erre: 43469. - S.Erika380)
máj. 12. 18:21
Szia. Chrobak műtét után van még havi vérzésed vagy annak jele? Meddig tartott a felépülés? Én most vagyok majdnem négy hetes de még mindig gyengének érzem magam hamar elfarad ok.
43469. S.Erika380
máj. 12. 17:43

Kedves Fórum tagok!

Nekem júniusban lesz két éve,hogy Chrobak műtéttel eltávolították a méhemet ökölnyi miómák miatt akkor 43 éves voltam, nem véreztem, de iszonyatos fájdalmaim voltak. Azóta semmi bajom azt leszámítva,hogy még télen is melegem van :) Senki ne féljen a műtéttől sokkal jobb életminőséget kaptok utána.

43468. Alexa.87
máj. 12. 17:10

Sziasztok!

Kedden megcsinálták, én is túl vagyok rajta hálistennek. Eddig nem igazán volt lelki erőm írni...

Nem igazán tudom mit mondjak... Egy szóban tömören összefoglalva "sz*r"

15-20 centi hosszan felvágták a hasam, kipakoltak, gondolom belül is lehet jó pár vágás, fáj miden persze fájdalom csillapítóval nem is igazán a fájdalom de attol még elég hitvány úgy az egész érzés.

Múltkor kérdeztem mennyire befolyasol ha a huvelyt is rövidítik. Hát majd meglátjuk ha felépültem. Doki a műtét előtt nem tdott konkrétat mondani, csak annyit hogy méhnyak külső részéről indult ez a nyavalya, így a felső részéből mindeképp vesznek ki, de teljesen pontosan csak azután tudja miután felnyitottak, de megprobaljak a legtöbbet benn hagyni. Most utána azt hogy arra felé kezdett tovább nőni sajnos így állítólag még többet kellett kivenni sajnos, allítólag pár centivel :'(

Kivették mindenem nem túl kellemes lelkileg... Félek milyen lesz utána szex azt olvastam valamikor a normális hosza is 7-9 cetni ha itt összeadom hogy ugye alapból pár centivel lett volna rövidítve volna meg ehhez még pár centi az simán lehet 5 de akár 7centi az meg majdnem a teljes hossza, de nem látom hogy össze lennék varrva kívülről (ettől is féltem előtte) szóval ettől felesleges paráznom.

Nem tudok nagyon sok mindent mondani kicsit kivagyok

43467. Annee76 (válaszként erre: 43462. - Gitka)
máj. 12. 13:58
Szia.. Sajna az én bőröm nem bírja.. Már a kórházból is úgy jöttem ki mint akit össze vertek... Azért adom a hasfalba.
43466. ukata (válaszként erre: 43420. - Kataaa123)
máj. 12. 11:21

Nyugi, én is, sőt majdnem mindenki be volt tojva rendesen a műtét előtt, de hidd el, mindannyian így voltunk vele, mire bekerülsz a kórházba, elmúlik a para. Tudod, mint a rettenetes fogfájás a fogorvosnál:):)

A műtét előtt meg a frontin egyszerűen csodát művel. Úgy kikapcsolta az agyamat, hogy szinte fel se fogtam, hogy épp a műtőbe tolnak.

Nyugi.

43465. Ritti77
máj. 12. 09:57
3 és fél hete műtöttek méheltávolítással mehnyak petefészkek maradtak. Eddig jól vagyok csak gyenge. Alig csinálok valamit és remegek még a hangom is. Ez mikor fog elmulni?????? Tegnap viszont megjott. Olyan barnás pötty. Remélem ez normális?
43464. yallah (válaszként erre: 43456. - Kajszi72)
máj. 12. 09:19
Ja! Nekem kb 20 éve volt farokcsonteltávolításom. Na az tud fájni piszkosul, ha jön a front!
43463. yallah (válaszként erre: 43439. - Zsuska13)
máj. 12. 09:17
Hát akkor persze, hogy rohadtul fáj! Legalább 2 hétig szedjél Algoflex forte vagy Advil ultra forte gyógyszert!!! 4 óránként nyugodtan szedheted.😊
43462. Gitka (válaszként erre: 43458. - Annee76)
máj. 12. 08:28
Annee, már lehet eleged akkor a szurikból. Én a combomba adom, szinte fájdalommentes volt az eddigi 3. Próbáld oda adni, a comb első és külső oldalára javasolták.
43461. Júlia68 (válaszként erre: 43450. - Zsuska13)
máj. 12. 02:09

Szia Zsuska!

Én sem tudtam sokáig az oldalamon aludni egyiken sem!Kb két hét után a jobb oldalon igen, de a bal oldalamon még rá két hétre nagyjából.A háton fekvés volt a fájdalom mentes!Mielőbbi gyógyulást kívánok!

43460. Júlia68 (válaszként erre: 43447. - Zsuzsa Kun)
máj. 12. 01:59
Sziasztok!Nekem sem kellett itthon egyszer sem szúrni magam,szeptemberben volt a műtétem.Rákérdeztem a dokimra azt mondta hogy nincs rá szükség.Ezek szerint ilyen is van.
43459. Annee76
máj. 12. 01:07
Szűri = Szuri
43458. Annee76
máj. 12. 01:06

Bakker Csajok... Szűri dolog.. Én is megyek állandóan, annyira nem tudok a seggemen maradni hogy a héten már dolgoztam.. Csütörtökön voltam 3 hetes.. Nekem 6 hétig, azaz 42 napig kell szurkálnom azt a szart...

Komolyan mondom lassan úgy érzem ha megiszok egy pohár vizet akkor az a hasamon 20 helyen folyik majd....

43457. Kajszi72
máj. 11. 19:52
Begörcsölnek.😄
43456. Kajszi72
máj. 11. 19:51

És még egy dolog, ami tapasztalat, régi műtétek alapján. A sebek gyakran frontérzékenyek.😀

7 évvel a laparos epeműtét után is bedörzsölnek a jobb oldalamban az izmok, ha jön az esős idő. És a már nem létező fogaim is tudnak fájni...

43455. Kajszi72
máj. 11. 19:45

30 napra írtak fel vérhigítót, de ahol engem műtöttek ott se mindenkinek kellett, csodálkoztam, mert szép darab leány vagyok, de én voltam a legmozgékonyabb az osztályon.

Én is ettem antibiotikumot műtét után. 22-t lőttem magamba, és az itthoni sebészeten mondta a doki, hogy hagyjam abba, nincs már rá szükségem. Nekem az egyik drain helye gyógyult lassan, azt mentem mutogatni.

Ja, és felszívódó varratot kaptam. A kontrolon azt mondták, hogy a belső varratok kb 3 hónap alatt szívódnak fel.

És megjött a 2. műtét utáni menzeszem, sajna több a maszat, mint az elsőnél volt, és fájt is a jobb petém fészke.

43454. Bakker
máj. 11. 19:12
Sziasztok Sorstársak:)! Engem 1 hónapja műtöttek. 3 kg-os miómát szedtek ki belőlem, a méhemmel együtt. Előző nap este vettek fel az osztályra. Hashajtót nem kaptam, vérhígító szurit igen. Aznap 15 h-kor ettem utoljára és 16 h-kor ittam. Másnap 12 h-kor kerültem terítékre. Előtte kaptam egy nyugtató tablettát, amit összerágva nyeltem le. Talán ezért szívódott fel olyan gyorsan, hogy már a műtőbe tolásra sem emlékszem. Az operáció kb. 3 h-s volt. Az ébredés után az első döbbenet az volt: bakker, szinte semmit sem érzek. Igaz, két üveg infúziót kaptam, amiben fájdalomcsillapító is lehetett, de később sem éreztem olyan fájdalmat, amire a doktorom ("A műtét után fájni fog...") és a kommentek alapján számítottam. Aznap csak ittam. Másnap hajnalban már önállóan mentem ki a WC-be. Nekem hüvelyi dréncsövem volt, amit a pisilés után, a szeméremtestemmel együtt, antibakteriális szappannal mostam le. Harmadnap vették ki. A le- és felállás a kezdetektől könnyen ment (szerintem ezért érdemes műtét előtt láb- és karizom-erősítéseket végezni). Ha leesett vmi, leguggoltam érte, majd felálltam. Miután az utolsó palack infúzió lefolyt, már toltam felfelé magam a párnán, félig ülő pozícióba. Később is így pihentem napközben, innen egyszerűbb volt felnyomnom magam ülő helyzetbe, majd felkelni az ágyból. Mindennap sokat járkáltam. Sokat ittam, viszont alig ettem vmit. Végtermékem 4 napig nem volt. A 4. és 5. nap fehér színű folyadékot kaptam a bögrémbe, amit vízzel kellett felhígítani. Az ötödik nap eredményt produkáltam. Azóta minden nap OK. Bélfájdalmak csak a 4-8. nap jelentkeztek, de ezek is esetiek és rövidek, 2-8 másodpercesek voltak. Nekem a reggeli és esti joghurt vált be. A hegem gyönyörű. Még nem vált le minden var, de ahol igen, ott vékony és világos a heg. Minden kamillatea stb. nélkül. Mondjuk én addig, amíg az összes var le nem esik, a környékét bőrfertőtlenítővel tisztítom és nem engedek vizet még a sebhelyre. Ja, s a varratszedés (nekem egy hét után volt) fájdalmatlan.
43453. Tia69 (válaszként erre: 43449. - Zsuska13)
máj. 11. 19:07
Helló Zsuzska!13. hetes vagyok,engem februárban műtöttek...én is a vérhigítóval voltam megveszve,mindenki 20-at meg 30-at kapott ,én meg csak 10-et és nem értem még most sem ,hogy mitől függ ki mennyit kap...mindenki mást mond,még a nővérek is. Pedig én sem vagyok kis darab,a hasamon kicsit lóg a hájcsi,első két hétben én is úgy mentem,hogy kicsit emeltem a hasam,hogy ne nyomja a sebet. Olyan gyorsan fog gyógyulni,hogy észre sem veszed. Amúgy meg mikor engem mütöttek én még harmadik ,negyedik nap sem tudtam úgy mozogni mint a szobatársam akit egy napja műtöttek. Elkönyveltem magamban,hogy tápos vagyok naaaa....viszont úgy negyedik ,hét körül olyan jól lettem,hogy én is csodálkoztam magamon,hogy onnantól feltűnően gyorsan ment....kitartás,menni fog az... Tia
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook