Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
51707. mgagi (válaszként erre: 51705. - Kajszi72)
dec. 25. 12:28
Most, viszont egyfolytában érzem ezt a fájdalmat. Kezd lemeríteni. A munkában sem tudok úgy dolgozni.
51706. mgagi (válaszként erre: 51705. - Kajszi72)
dec. 25. 12:20

Köszi Kajszi az infót! Nagyon hasznos. Ezzel nincs is semmi baj.

Nálam pl olyan szintű fájdalmat okoz hogy kb két hetente mehetnék az ügyeletre. Ezért kaptam a gyógyszert, hogy ne cisztásodjak, de már úgy néz ki nem hatásos. Ez egy ördögikör. Mindig is szenvedtem vele havi szinten és már jó lenne ha nem lenne.

Várom a januárt!

51705. Kajszi72
dec. 25. 07:18

Azoknak, akiknek chrobak műtétjük volt, nagyon pongyolán fogalmazva.😁

A petefészkek tovább működnek, tehát ciklusod van, a hormonok fenntartják a régi metódust, érlelik a petesejteket minden hónapban. Általában egy jó ideig maradnak a premenstruációs tüneteid is, feszül a cici, bevizesedsz, zabálhatnékod lesz, kicsit dilisebb vagy, kinek mi volt a jellemző.

Mivel nincs petevezeték, se méh, ahova a petesejt pottyanhatna (nincs vérzés, mert nincs méh, aminek tisztulnia kellene). A megérett petesejtet a tested feleslegesnek ítéli, lebontja, felszívódik, ahogy mondani szoktuk.

Ha ez az akció nem sikerül, vagy nehézkes, a testünk egy burkot, zsákocskát készít az idegenként azonosított petesejt köré és ebben a zsákocskában folytatja a megsemmisítő műveletet, elkülönítve a "behatolót" a test többi részétől. Minél tovább tart, annál nagyobb lesz a zsákocska. A folyamat öngerjesztő, ha nem pukkad ki, bazi nagyra is nőhet.

Akinek a műtét előtt is volt cisztája, nagyobb eséllyel lesz műtét után is. Az, hogy a trutyi milyen benne, asszem a saját genetikánktól függ.

Anno a dokim azt mondta, számítsak a cisztára, ez a chrobak hozadéka.

51704. mgagi (válaszként erre: 51700. - Rózsaagnes1980)
dec. 23. 20:20
Tudod hogy nálad milyen cisztáról van szó?
51703. mgagi (válaszként erre: 51699. - Rózsaagnes1980)
dec. 22. 20:32

Azért majd írj hogy mi volt. Mikor lesz a műtét, tudod már?

Nekem január vége felé.

51702. mgagi (válaszként erre: 51699. - Rózsaagnes1980)
dec. 22. 20:28

Nekem is sokat fáj. Már egyre rosszabb.

Mióta megműtöttek nekem sincs ciklusom.

51701. mgagi (válaszként erre: 51700. - Rózsaagnes1980)
dec. 22. 20:25
Oké. Akkor én is erre számítok. Bár papíron lapar lesz. De annak idején is mondták ha másképp nem megy vágnak.
51700. Rózsaagnes1980 (válaszként erre: 51690. - Mgagi)
dec. 22. 19:09
Nekem vágták tavaly,azt mondták ezt is csak vágva lehet kiszedni sajnos(ciszta)
51699. Rózsaagnes1980 (válaszként erre: 51696. - Mgagi)
dec. 22. 19:05

Szia igen okoz , mert nekem8x7cm.igen jól olvasod cm, azt írtak zöld alma nagyságú.

Eleg sokat fáj a hasam, és a közösülés is fájdalmas sajnos. Én már nem menstruálok több mint 1 éve, igy a vérzésről nem tudok nyilatkozni.

Sajnos ki kell venni a maradék 1 petefészkemet is😪 nagyon nem akarom, mert hormont kell szedni utánna, és azt mondják csak hízol, és hízol, pedig nem eszel...

Olyan jó hogy 20kg lefogytam, sikerült, erre most lehet visszajön minden leadott kg

51698. Kóka88 (válaszként erre: 51697. - Kajszi72)
dec. 16. 12:48

Köszönöm szépen!

Èn is ilyenekre gondoltam de azok után ami történt, hogy császár után 8 nappal a mentő visz be èletveszèlyes állapotban az ember utána jobban odafigyel a test jelzèseire. Egy kicsit megnyugodtam próbálok türelemmel lenni magamhoz. Remélem az idő majd segíteni fog, addig is szedem a tőzegáfonyát ártani nem árt.

51697. Kajszi72 (válaszként erre: 51691. - Kóka88)
dec. 16. 05:15

Szia. Simán lehet, hogy van egy kis húgyúti fertőzésed, ami nem jelenik meg a vérképedben, mert bivaly a szervezeted és folyamatosan küzd ellene. Az érzéketlenség is normális, különösen a hájacskás részeken. Az izomvarratok göbei is érzékelhetőek még ilyenkor.

Még az elején vagy a gyógyulási folyamatnak, szépen lassan megtalálja az új helyét minden megmaradt szerv odabent.

Ha időnként van sajgás, nyilalás, az előfordul, főleg, ha túlhajtod magad.

Ha a nőgyogyónál megnéztek UH- val, az esetleges összenövéseket ( ez azért elég ritka ) biztosan látták volna.

A gyomrod valszeg azért érzékenyebb, mert stresszelsz, vagy fújós kajákat eszel.

Próbáld meg kerülni az élesztős dolgokat, a hüvelyeseket, káposza féléket, nyers zöldeket egy ideig még, talán csak ez okozza a bajt.

Kalap kakit!🌻

51696. mgagi (válaszként erre: 51694. - Rózsaagnes1980)
dec. 15. 07:05
Okoz panaszokat a ciszta?
51695. mgagi (válaszként erre: 51694. - Rózsaagnes1980)
dec. 15. 07:04
Szia! Köszi hogy írtál. Én az összenövések miatt tartom érdekesnek a laparoszkópiát. Nekem is petefészekciszta miatt lesz műtétem.
51694. Rózsaagnes1980 (válaszként erre: 51690. - Mgagi)
dec. 15. 04:20

Szia. Nekem tavaly nyáron volt hasi méheltávoltias, idén januárban eltávolították az epehólyagom laparoszkóppal. Nekem már csak 1 petefészkem van, de sajnos pont tegnap derült ki, hogy megint van 8x5cm- es cisztám a petefészekben 😪

Valószínű jövőre megint vár rám egy műtét, remélem laparoszkóppal csinálják mag....

51693. Kóka88
dec. 14. 20:16
Voltam már 2x nőgyógyászaton nem találtak gyulladást a vèrkèpem is jó a vizelet is rendben de a problèmák nem múlnak mèg holnap megyek belgyógyászhoz de nem remènykedek hogy kiderül mi lehet a baj. Azért is írtam ide hátha volt vagy van valakinek hasonló tapasztalata.
51692. mgagi (válaszként erre: 51691. - Kóka88)
dec. 14. 15:43
Szerintem kérj beutalót MRI-re. Vagy menj el nődokihoz ultrahangra. Megnézzék nincs e gyulladás.
51691. Kóka88
dec. 14. 12:59

Sziasztok!


Èn új vagyok itt, de hetek óta olvasom az írásaitokat. Nekem egy császár utáni szepszis miatt chrobak műtètem lett ez 2 hónapja történt. Azóta egy jó pár probléma merült fel nálam. Nem tudom hogy ez normális műtèt után vagy már nem. Voltam orvosnál de nem találtak semmit csak fájdalomcsillapítót kaptam. Megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Problémák: Fáj a pisilés vège a műtét óta, alhasi fájdalom, gyomorfájdalom. Ezen kívül fáj a szemèremdomb környèke ès olyan èrzès mint ha el lenne zsibbadva egy 2 ujjnyi sávban ez nálatok is így volt? A hegem alatt meg egy keményebb rèsz van ami kb egy hónapja vettem észre nem tudom hogy ennek ilyennek kell lennie? Hiába voltam orvosnál sztk-ba magánba nem kaptam választ a kèrdèseimre, remélem ti tudtok segíteni. Persze azért megyek még dokihoz, most belgyógyászatra megyek majd.

51690. mgagi
dec. 13. 15:06

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy volt e valakinek a régiek közül hasi méheltávolítás után pár évvel laporoszkópos műtétje?


Remélem mindenki jól van!

51689. Kajszi72 (válaszként erre: 51688. - Yvonne Duron)
nov. 23. 17:02
Az apró dolgokban rejlik a szabadság... ❤
nov. 23. 16:21

Én is ide szoktam nézni. Remélem hogy mindenki jól van, azért nem ír senki.

Tegnap múlt 5 hónapja a műtét, emelgetnem nehezeket még mindig nem kell , (kb 6 kg felett még jelez a hasam) de ezen kívül minden oké. A bélmozgás még mindig nem a régi, de ezzel együtt tudok élni. Azóta nő a hajam, fogytam 5 kg-t, és élvezem, hogy nem kell aggódnom, hogy mikor ér kellemetlen meglepetés. Ma jött meg a notino-n rendelt szép új rose gold neszeszer, ami fele akkora mint a régi, mert már nem kell magammal cipelni a rengeteg tampont, betétet, tartalék bugyit.

A legjobbakat mindenkinek 😘

51687. yallah2
nov. 16. 19:27
Hahó! Most komolyan nem írt senki közel 1 hónapja?
51686. Niki1 (válaszként erre: 51685. - Kajszi72)
2023. okt. 18. 01:41
Szia, köszönöm szépen. Utába éredeklődöm.
51685. Kajszi72 (válaszként erre: 51684. - Niki1)
2023. okt. 16. 09:25

Szia. Beleástam magam és arra jutottam, hogy a Te szitudban érdemes gyógytornászt keresni, olyat, aki specifikus a gátizomzat erősítésben és tud segíteni abban, hogy megtanuld, hogyan és miként kell csinálnod.

Bár majd minden híres tornának van gyakorlatsora erre a problémára, többeknél olvastam, hogy műtétek után, rehabilitációra nem alkalmazhatóak, szóval ha már műtétre került sor süllyedés miatt, akkor első lépésben, a normalizált alapállapot eléréséhez speckó gyógytornász és torna kell.

Kérdezz rá a házidokinál vagy a nőgyogyónál. Voltak itt az oldalon, akikhez már a kórházban ment gyógytornász vagy írtak ki nekik tornát.

51684. Niki1 (válaszként erre: 51683. - Kajszi72)
2023. okt. 15. 20:25

Szia! Nem mondott semmi tornát. Azt mondta, mostantól mindent csinálhatok. Azért még nem fogok nehezejet emelni és cipelni. Kivéve a szex azzal 8 hetet javasolt.

Tudsz segíteni milyen torna? Szoktam magamtól szorításokat csinálni, de gondolom vmi spéci kell. Köszönöm a tanácsokat.

51683. Kajszi72 (válaszként erre: 51682. - Niki1)
2023. okt. 14. 08:04

Szia, ezekre tippeltem, mert mindkettő gyakran előfordul műtét után a laparos és hasi csapatban is.

Köszi, hogy megosztottad, minden info, tapasztalat aranyat ér.

Azt azért tartsd szem előtt, hogy belül 3 hónap kb. a varratos gyógyulás, plusz nálad a műtéti ok miatt a fokozatosság a fizikai terhelésnél még fontosabb.

Biztos mondta a doki is, de a gátizomzatot erősítened kell spéci tornával, hogy megfelelő legyen az alátámasztása a hüvelyednek a jövőben. Kalap kakit mindenhez és sok türelmet! 🌻

51682. Niki1 (válaszként erre: 51681. - Kajszi72)
2023. okt. 13. 20:09
Szia! Köszönöm, hogy írtál. Azóta voktam kontrollon. Leírom mi történt hátga,esetleg később segít vkinek. A szúró érzést a gátamnál egy fel nem szívódott varrat okozta, amitől a doki begszabadított. Azóta sokkal jobb. A folyásra kaptam kúpot, mert vmi kis gomba vagy enyhe fertőzés okozta. Egyébként minden rendben a műtétet már szinte el is fekejtettem, kontroll csak 1 év múlva ha nincs panaszom.
51681. Kajszi72 (válaszként erre: 51680. - Niki1)
2023. okt. 11. 22:03

Szia, sajna nem járt erre hüvelyi úton műtött, nagyon kevesen vagytok "hüvelyesek", sokkal több a laparos meg a hason szabott.

Kalap kakit mindenhez!

🌻

51680. Niki1
2023. okt. 1. 15:48
Sziasztok! Holnap lesz 3 hete, hogy műtöttek méhsűlyedés miatt hüvelyi úton, a petefészkek maradtak, és még hátsó fali plasztikám is volt. Szuperül érzem magam. Viszont a gátsebemnél szúró érzést érzek még mindig. Nem is ülésnél hanem inkább mikor megyek. A varratokat 2 hete kiszedték. Nektek is volt ilyen? A belső tisztulás meddig tart? Még mindig van kis sárgás folyásom, a hüvelyem meg többször viszketett már. Ez is a gyógyulási folyamat? Valaki taoasztalt még ilyeneket? Egyébként nem érzek rendellenességet, vagy puklit a gátnál sem. Holnaptól már dolgozhatok. Kontrollra 1 hét múlva megyek igaz csak 4 hetes leszek, de a dokim elutazik és a 6 hetesnél nem lesz itthon, így előtte szeretne látni.
51679. Kajszi72 (válaszként erre: 51678. - Yallah2)
2023. okt. 1. 13:32
Passz Yallah, de a neves nemi hormonok mellett még jó pár "segéd"hormon munkálkodik a szaporító rendszerben. Az endokrinológia még mindig nagy homály. De velem ugyanez volt. A hátam közepére se kívántam egy jó ideig, aztán visszatértem a régi önmagamhoz. Biztos a tündérkeresztanya... 🤣
51678. yallah2
2023. okt. 1. 12:57

Hm! Olvasom itt a libidócsökkenést. Volt ilyen nekem is, de mivel én akkor 51 a párom 57 volt, nem erőltettük sűrűn.

Most 58 vagyok és átestem a ló túloldalára. Ehm. A párom 64 és hát már nem úgy működik. Én meg néha a falat kaparom....

Akkor ez milyen hormon lehet,mikor nekem ott lent csak egy hüvelycsonk van semmi más..??

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook