Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
43868. Gabika66 (válaszként erre: 43865. - Bichter1)
jún. 25. 19:39

Szia!!

Jaj,az nem annyira jó!Szétköhögted,vagy megemelted magad?Emlékszel valamire?

Az ember egyedül bármit megfog -véletlenül is - megemel.Én rájöttem,hogy a redőnyöket korán reggel felhúzatom inkább,mert nagyon nehéz nekem.

43867. Tim70 (válaszként erre: 43866. - Gabika66)
jún. 25. 19:37
Szia Gabika! 😀 Nagyon jó hallani rólad, ügyes vagy csak így tovább. Jó uton haladsz! Fog még egy jó darabig szurkálni itt ott, de ez normális. Üdv: 💖😘 Timi
43866. Gabika66
jún. 25. 19:29

Sziasztok Lányok!

14 naposan újra itt vagyok! A műtét előtt tőletek kaptam a jó tanácsokat és a megnyugtató szavakat.Tudtam olvasni a tapasztalatokat,és így utólag nagyon jól jött minden :) olyan 2,5 órás műtétem volt mindent kivettek.Volt egy kis meglepetés is,így még egy kis bélvarrattal is gazdagabb lettem.25 cm-es hosszanti vágás és 3 cső lógott ki belőlem amikor felébredtem délután 3kor.Az aznap a fekvés és fájdalom.Másnap reggel kimentem mosakodni,így gyorsan megszabadultam a katétertől és a gyomorszondámtól.Enni 2 napig semmi,csak sok folyadék,majd leves-lé,krumplipüré,leves zöldséggel,majd darált csirkehús pürével,kefír,zsömle,kockasajt.Én betartottam a diétát,csak kefírt és sajtot kértem pótlásnak.Széklet nekem simán beindult,gondolom a kefír kávé segítet.Azért a fájdalomcsillapítót kértük szépen reggel,este!

Végig adták a bélmozgatót,a levegővel mindenkinek problémái voltak.Olykor szenvedtünk,hogy morog és puffaszt,olykor örültünk a fúvósoknak :) De a sétánál jobb nincs!!Persze amikor csak sikerült felülnöm mert már elfeküdtem minden csontomat,és kilogisztikáztam hosszú gondolkodás után,hogy hogyan is kell oldalt fekve a karjaimmal fellökni magam...na az első napokat ez töltötte ki.Nem vagyok egy gyenge csaj,de a karizmom elfáradt.És az sem utolsó,amikor arra edzz,hogy elérd a feneked!

A csőkivétel volt a "hab a tortán",na az még kellemetlen pillanat,de utána már jöhet a szabadság.Nincs a kis szatyrod,és az egy oldalra fekvés!És persze irány haza!

Egy hete itthon,pár napja varrat nélkül - ami meg se kottyant :) jókat alszom,mert a körházba nem tudtam.Megvolt az első hajmosás amikor hazajöttem,hasat letakarva az de jóóó!És már kötésem sincs így szabadon zuhanyzom.Na,ezek az igazi gyönyörűségek!

Így két hetesen,sok minden sokkal jobb!De,igen!Van fájdalom...itt,ott,amott.A pisilés nem fájdalmas,csak olyan érzékeny.Nem csíp vissza,de meg tud szurkálni.Már könnyebb felállni,de néha érzékeny a hasam.Olykor karcol belül,vagy nyilalgat...de már nem hosszan!És as ahogy ti is írtátok,vannak jobb és rosszabb napok.Ma például csak feküdtem,keltem,ültem,ettem.Tegnap elkisértettem magam sétálni egy kicsit a városba,meg még egy kicsit mert annyira jól esett.Odakészítették a bevásárolt dolgokat és főztem egy levest.

Mindíg eszembe jutottatok,ha valamit érzek vagy történik,hogy igen,olvastam erről a többieknél és nem ijedek meg.Nagyon köszönök mindent!!Tudjatok róla régiek,hatalmas támogatás a megosztásotok!!

Még várom a szövettant,az még egy nagy derbi lesz,mert felkészítettek rá,hogy valószínű lesz kezelés.Biztos lesznek még kérdéseim...

Mindenkinek jó közérzetet,fájdalommentességet és gyógyulást kívánok_!

43865. Bichter1
jún. 25. 18:02

Szép kis napom volt mondhatom....

voltam a házi dr-nál, megnézte a sebemet, ami jobb oldalt picit levedzik sajnos (picit szét nyílt a hasi vágott sebem)

Lefertőtlenítette, bekötözte..így szerdán ismét mehetek kötözésre.

..és mert még belül mindig fájok, hasi ultrahanggal meg akarja nézni, hogy miért.

Okos ismerőseim szerint, belül is biztos" szétmentek a varrataim...

Na ennek örömére aludtam délután vagy 2 órát. :(

43864. Bichter1 (válaszként erre: 43862. - Kajszi72)
jún. 25. 17:58

..nem a hasamról hámlik a bőr.

Az most jelenleg szét nyílt...

43863. Kajszi72
jún. 25. 15:45
A kajáról: ahol én voltam, minden műtétes pépeset kapott az egész 5 napos ottlét alatt. Volt lufi verseny, de nem fájt, mondjuk én eleve nem eszek kenyérfélét, élesztőset. Vittem abonettet meg a megszokott reggelimet tokkal vonóval. Egyedül krékert meg ropit nasiztam a kórházas kaja mellé. Meg vedeltem a gyömbért és a vizet. És szerencsére nem terrorizáltak minket széklet ügyben, asszem a műtét utáni 3. nap délutánja volt a határ, ha addig semmi, akkor jött a hashajtó.
43862. Kajszi72 (válaszként erre: 43860. - Bichter1)
jún. 25. 15:32
Úgy 2-3 héttel a műtét után az egész hasamról lehámlott a bőr. Szabályosan korpás volt a bugyingóm.😁
43861. csildi64
jún. 25. 13:07

Annyira cukik vagytok!!!

Olyan sokat jelent nekem hogy ilyen segítőkesz csapatba kerülhettem! Köszönöm hogy ilyenek vagytok és én itt lehetek!

Már kevesebbet kesergek!

Puszi mindenkinek!

43860. Bichter1 (válaszként erre: 43858. - Katonca)
jún. 25. 10:49
...hajlatokban használtam (hintőpor, és testápoló felváltva) mivel szép fényes piros volt a bőröm, a nyakam baloldala száraz most meg kezd hámlani.
43859. Katonca (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 22:55

Üdvözöllek Csildi!🌷🌼🌺

HÁLAPÉNZ: Lassan egy éve olvasom ezt a fórumot, mindenki más összeget adott műtétkor. 20-100.000-ig. Ki milyen helyzetben volt. Van olyan, aki ez mellé megajándékozta az összes nővért és még a takarító nőket is.

MŰTÉT IDEJE: Változó, technikától és a talált problémától függ. Bekukkantanak a hasadba, és akkor kiderül mi a baj. Az ultrahang, és egyéb képalkotó berendezések nem sok fityfenét érnek, nálam a problémák felét nem is látták.

FELÜLÉS, SÉTA: 25 centis vágással a hasamon, délben kerültem az örzőbe, oxigéncsővel az orromban. Este egy nővér lavorból lemosdatott. Másnap reggel kivették a hólyagomból a katétert, más csövem nem volt. És nővéri kísérettel felülés, majd átmentem a saját szobámba cicamosdani.

IDŐ: 6 napig voltam bent bikinivonalas vágással.

ÉTKEZÉS: Diéta, semmi nyers gyümölcs, rostos gyümölcslé, puffasztó étel. Műtét másnapján nálunk adtak csodaport vízbe, bélindítás gyanánt. Hát elindultak a buborékok rendesen. Hat hétig ki se találtak. :D

WC-zés: Sok kompót, aszalt szilva, egyéb csodaszer, ki fogod tapasztalni mi segít, erőlködni nem tanácsos a wc-n, lazítani kell a székletet. Sokunknak volt fájdalmas a vizelet ürítése. A hólyagnak meg kell találnia az új helyét, akárcsak a beleknek. Sokan fertőzést kaptunk a katétertől, antibiotikummal kezelték.

IDEGÁLLAPOT: Hazudik aki azt állítja nem félt. Természetes reakció, műtét előtt. De próbáld kibeszélni magadból a félelmeidet, mert a vérnyomásod különben elszáll, és elmarad a procedúra.

Négy nap múlva műtenek, nagyon drukkolunk neked, ha már a kórházban leszel, olyan gyorsan pörögnek az események, félni se lesz időd. Minden rendben lesz, szorítunk.

Várunk vissza! 💝😘

43858. Katonca (válaszként erre: 43847. - Bichter1)
jún. 24. 22:27
Mit látsz a sebeden ami nem tetszik? A hintőpor neked használ? Mert ha az izzadsággal összekeveredik, maró anyaggá válik.
43857. Katonca (válaszként erre: 43834. - Tim70)
jún. 24. 22:23
A Sudocrem-re leadtam a szavazatomat! Én is azt használtam, amikor a ragtapasztól felégett a pocakom a hegem körül. Csodakrém. :)
43856. Katonca (válaszként erre: 43829. - Tim70)
jún. 24. 22:21

Kedves Tim!

Na ezt a szelektálást én is véghez vittem. Most ismertem meg a barátaim és ismerőseim közül ki az igazi, akire lehet számítani!

Én rendben vagyok, leszámítva némi derékfájást, meg a banyaláztól való ájuldozást. Ez a hőség ami volt, generálta a hőhullámaimat, éjjel-nappal jöttek. Idegileg nagyon kiborított. Most élvezem a 20 fokokat! :)

43855. Katonca (válaszként erre: 43828. - Tia69)
jún. 24. 22:17

Na Tia nem irigyellek! Van ilyen szájsebészeti élményem nekem is. Esküszöm semmit nem éreztem a világon, miközben vésték a fogamat, csak maga a tudat rettenetes volt, hogy az élő fogínyben, csontban kalapálnak, darabolnak, kikészített. A varratszedés már semmi nem lesz, ne félj!!!

A másik amitől kikészültem, és most, az a 33 fok plusz banyaláz kombó volt. :(

43854. fmadri (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 22:01

Szia Csildi!

Én laparos voltam, októberben műtöttek, a diagnózis ugyan az volt mint neked, a petefészkeim akkor még megmaradtak (azóta az egyiket sajnos kivették de ez egy másik történet)

Az én műtétem kb 2,5 órás volt, a laparos mondig kicsit hosszabb mint a vágásos. Délután műtöttek, másnap reggel vették ki a katétert és akkor kellett felkelnem. Dréncsövem nem volt. Gond nélkül ment. Két éjszakát voltam a kórházban. A felépülés nagyon egyéni, nekem kellett a 6 hét A székrekedés engem eléggé meggyötört, a Hunyadi keserűvíz oldotta meg a problémát.

Kérdezz bátran, ne őrlödj magadban! Segítünk!

43853. Kataaa123
jún. 24. 21:03
Ja és ahogy Tim is írta, Espumisant szerezz be,az kellesz! Még azzal se könnyű...
43852. Kataaa123 (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 21:00
Az én műtétem 1,5 órás volt, petefészkek maradtak. Rosszul ébredtem az altatásból, nyugtalan voltam,azt mondták átrendeztem a műtőt. Szerencsére nem emlékszem. Emiatt visszaaltattak, jobban is jártam így,a legnehezebb órákat átaludtam. Délután 4-kor eszméltem. Úgy volt,h reggelig kell az őrzőben lennem és csak akkor kelhetek fel de este 7-kor kikönyörögtem magam onnan és simán átmentem a kórterembe. Rosszabbra számítottam. Akkor kaptam egy szelet vajas kenyeret is. A katétert másnap reggel vették ki. Ment simán a pisilés utána. 3 napot voltam bent. Gyalog jöttem fel a negyedikre, szépen lassan.Nekem 2 hétig hashajtózni kellett itthon,eléggé megkínzott a dolog de más probléma nem volt. Javarészt csirkehúst ettem ,krumplipürét, húslevest,kefírt,joghurtot. 3 hétig betartottam,h semmi puffasztó, se zöldség,se gyümölcs, utána is fokozatosan, figyelve mit bírok. Varratszedésig én a csapnál ill.lavór segítségével oldottam meg a tisztálkodást. Fontos,hogy találd meg majd az egyensúlyt a fekvés- sétálás között,de fogod érezni.1-2 óra pihi,utána kicsi séta,én így csináltam első héten.
43851. Tim70 (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 20:24

Szia Csildi! Tudod ahány ház annyi szokás. A saját tapasztalatomat irom. Hálapénz: ahogy Bichter is írta tényleg a lehetőségektől függ 20.000-100.000-ig.

Nekem bikini vágással volt a műtétem, teljes méheltávolítás. Kb 1.5-2 órás volt. 13.30 körül hoztak ki a műtőből és este 8 órakor már talpra állítottak egy cicamosdásra, majd reggel 5-kor ismét. Reggelig volt katéter berakva egy mély levegő és már kint is volt. Valamint a váladékot kivezető cső is ekkor lett kiszedve. A műtőbe tették fel altatásba. Ami biztos, hogy az első két nap az algopyrin nagy haverod lesz 😀 kérd a fájdalom csillapitót ne szenvedj!

Műtét másnapján az őrzőből az osztályra kerültem "kötelező" volt menni. Kinszenvedés volt a felkelés nekem a rekeszizomba szorult a levegő de másnapra elmult, az altatás mellékhatása volt. Igazából én folyamatosan a folyosót róttam le-fel majd pihi...Segített a gyorsabb regenerálódásba és a beleknek is jótt tett.

Számítanod kell a bélgázokkal is (espumisan legyen nálad!). Nem törvényszerű, de sokan panaszkodtak miatta, görcsöket okoz. (én megúsztam, de nagyon óvatosan étkeztem gyakorlatilag életmódot váltottam). Na a pisi kérdéssel nem volt gond,bár az első kicsit fura volt. A nagydolog az viszont fejtörést okozott, amig nem produkálod folyamatosan piszkálnak érte. Na nekem hashajtóval és ricinus olaj kombóval, némi kefír és kávé keverékkel a 2.nap sikerült produkálni valamit 😀legközelebb itthon.( ha aktuális lesz irok majd trükköket).

5 nap után engedtek haza (laparos műtétnél ez rövidebb idő). A harmadik emeletre felsétáltam gond nélkűl (gyakoroltam a kórházba 😀) ezt csak azért irom mert valóban sokat mentem a folyosón (a dokim az első napra 100 hosszt írt fel 😂).

Amire még számítanod kell az a szuri. Véralvadás gátlót magadnak kell otthon beadnod. ( én 20-at kaptam elméletileg hasfalba kell adni, de comb-ba is jó. Az utolsó napokba megkértem a nővéreket tanítsanak meg beadni és már ott is magamat szúrtam). Hú de utáltam...🤒

Étkezés: a kórházi koszt pont jó kimélő. Mivel kaptam egy grátisz vakbél műtétet is 1-et fizet 2-t kap akció volt 🤣 így pépes ételt kaptam szinte végig de azt is csak 24 óra után. Na ettől szorulás nincs, inni viszont nagyon sokat kell amennyit csak bírsz. A napi adagom átlag 3l volt. A nővérektől (még az örzőbe...mert hosszú volt az éjszaka)😀 kaptam étkezési tanácsokat. Tiltó listás a narancs és minden citrusféle, az aprómagvas gyümölcsök (pl eper), de az almán (reszelve) kívűl szinte egyiket se javasolták az első hetekbe. A "k" betüs zöldségek, mert puffasztanak szintén nem ajánlottak ugyan úgy mint a bab borsó kukorica. Paradicsom paprika szintén kerülendő. Talán egyszerübb leírni hogy az első 3 héten mitt ettem. Kaukázusi Kefír kb 1l naponta vizes zsemlével.(a bélflórákat helyre rakja lazitja a székletet), húsleves, párolt csirkemell, rizs, sárgarépa püré, alma szósz, alma kompót, krumpli püré. Napi 5-6 étkezés kis mennyiségbe. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Kérdezz nyugodtan megosztom a tapasztalatomat, de majd meglátod többen is hozzá szólnak 😀 lesz sok jó tanácsod mindenki tud valami hasznosat hozzá tenni. Kérdezz itt nincs banális kérdés, mert mi is így voltunk a műtét előtt, kiéhezve olyan információra amely hiteles. Na itt csak az van 😉. Szép estét! Üdv: Timi 💖

43850. Bichter1 (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 18:17

Szia Csildi!

Hálapénz: tényleg annyit adj amennyit tudsz, hanem (tp miatt is ) akkor nem adsz: nem műtét függő :)

A mellettem műtött kollegináké 1.5 órás volt (reggeli műtötték őket, este már fel kellett állni, kimenni tusolni, pisilni... a tusolás inkább cicafürdés volt, a lényeg inkább a pár lépéses séta odáig.

Volt aki vacsizott, aztán abból hányás lett....de ez sem törvényszerű.

3 nap után mindenki hazamehetett.

wc: míg a katéter bent van,addig a pisi abba megy, de azt is másnap kiveszik és lehet wc-re menni. Nem fog fájni sem a pisilés, sem a nagy dolog..mivel kaját pár napig nem igazán eszik az ember, nincs szorulás.

A kórházi étrendet úgy állítják össze, hogy pont elég és nem fog székrekedést okozni.

Viszont sok folyadék szükséges, meg kell tanulnod" majd felülni az ágyból, de ha lesz kapaszkodó az ágyad felett azt bátran használd.

Pihenj és lazíts, minden rendben lesz.... nagy levegő amikor kihúzzák a csövet másnap: na az mindenkinek fáj és szabad sikítani is!

43849. Tim70 (válaszként erre: 43848. - Csildi64)
jún. 24. 15:18
Szia! Este lesz időm válaszolok minden kérdésedre. Végy egy nagy levegőt no para... 😊. Minden rendbe lesz.
43848. csildi64 (válaszként erre: 43846. - Tim70)
jún. 24. 14:35

Tündériek vagytok!

Hálás vagyok minden segítségért és jó szóért! Köszönöm a "start" listát. Pont ma reggel írtam össze hogy mit vigyek. Ez nagy segítség!

Tudom banalis kérdés mert mindenkinek más és más a nézete és a helyzete, de mi van a "hálapénzzel"???

Van aki azt mondja .....semmi hisz ez a dolguk!

Vagy....annyir adsz amennyit tudsz/gondolsz!

Vagy....kérdezd meg a dokitól!

Huhh .... januar óta nem dolgozok és ezt intézem.

1 fizuból élünk hárman. Kellemetlen még ez is!

Ja....és kb. mennyi ideig tart a laporoszkópos műtét ha mindent kivesznek?

Ébredés után mennyivel kell felülni/sétálni?

Hány napig voltatok bent?

Mik a műtét utáni étkezési tanácsok?

Mi a helyzet a wc-zéssel? /fájdalmas? Van szorulas?.../

Jaj úgy össze vagyok zavarodva.

Puszi nektek!!!! Szép 7 végét!

43847. Bichter1
jún. 24. 13:02

...jó reggelt Mindenkire. Kicsit felborult velem a napszak, össze-visszaalszom,de mivel nincs neki tétje, ezt is megengedhetem magamnak - mint perfekt szingli - kamaszom elutazott 3 hét munkára (kukorica címerezésre a barátokkal) a Párom pedig még (látó)határon kívül...

Ma délelőtt szépen lemostam a sebet, mert már úgy éreztem jó lesz neki, aztán megnéztem a kis tükörben .... háááát, újból tettem rá hintőport és gyógyulj"

A többi hajlatom" is kapott hintőport, holnap pedig kérek időpontot a házdokimtól és bemegyek a 2 hetes tp-zes papírokért.

...továbbra is fáj, karcolnak" a dolgok belül és a külső seb sem igazán tetszik....

43846. Tim70 (válaszként erre: 43842. - Csildi64)
jún. 24. 10:07
Szia Csildi! Nagyon jó helyen vagy itt a csapatba. 😊 Természetes, hogy pityeregsz ne tarts magadba semmit. Hidd el műtét megkönnyebbülést hoz, de hosszu és göröngyös az út. Lesznek nagyon jó és nagyon szar napok is. Saját tapasztalat, hogy a műtét utáni nap a legdurvább onnan már csak előre van. Kérdezz nyugodtan ha bármire kiváncsi vagy, vagy ha csak ki akarod beszélni magad. Itt sorstársak vannak akik a maga valóságában látják tudják a dolgokat. Ha nem baj bemásolom ide egy korábbi bejegyzésem egy részét (bocsi aki már többször látta, de nekem egy hasonló lista itt a fórumon nagyon hasznos volt. Már nem tudom ki tette akkor fel de örök hála érte 💖)Szóval mit vittem a kórházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a korházi), 4 pizsama, köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2, fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle ( na ez is elég lett volna csak egy nekem alig volt rá szükség ), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Na így nézett ki az én pakkom.😁 Szép napot fel a fejjel. Szoritunk Neked " az erő legyen veled"! Jelentkezz be ha tudsz, csak hogy tudjuk rendbe vagy 😊😊 Üdv: Timi
43845. Tim70 (válaszként erre: 43844. - Kajszi72)
jún. 24. 09:49
Szia Kajszi! Nagyon nagy igazság van abban amit írtál. Nem gondolom, hogy ezért bár ki is "megkövezne" 😀. Ez pedig nem az a fórum ahol árnyaltan, buksit simogatva kellene beszélni. A valóság sem ilyen. Az a jó, hogy vannak itt olyan emberek mint Te is, akik nyersen a maga valóságába írják le a dolgokat ez szerintem egyenesebb mint a felesleges ámitgatás.😊 Viszont mivel nincs két egyforma ember, ezért álltalános mindenkinek egyformán jó tanácsok nincsenek. Véleményem szerint saját tapasztalatok vannak, ami utmutatást adhat, hogy merre van az előre. Valóban nem tanácsoltak nekem se krémet vagy bármilyen csodaszert a sebre, csupán naponta többször a kamilla teás lemosást. Én ezt használtam én nekem ez vált be. Nem vizettem (zuhanyoztattam) ...stb kb 2 hétig, de nem azért mert nem lehetet,hanem azért mert Én így láttam jónak ez adott biztonság érzetet.😄 A kamilla tea tisztán tartotta... Mára már egy vékony, nagyon halvány rózsaszín csík a műtétem helye. (4,5 hónap után). Valóban jól felkészült a szervezet képes minden külső beavatkozás nélkűl regenerálódni. Szép hétvégét jó pihenést. Üdv: Timi 😘💖
43844. Kajszi72
jún. 23. 23:31

Kövezzetek meg, de én nagyon nem értek egyet a nem érheti víz a heget dologgal. Több rosszasági és sportsérüléses heggel, zúzódással, összefoltozott,varrott térddel, karral, plusz a két műtétem után határozottan amellett vagyok - és orvostól se hallottam mást, hogy igenis kell a hegnek, sebnek a tisztálkodás, a zuhanyzástól nem lesz semmi bajunk. A ne áztassa azt jelenti, hogy ne ücsörögjünk a kádban amíg ránk nem hűl a víz. Ellenben a verejtékmirigyeink bomlástermékei csodálatos táptalaj a baciknak, és akkor már könnyen lehet egy felülfertőzött, váladékozó, viszkető, majd fájó, csodásan felduzzadt és szarul gyógyuló sebünk.

Soha egyetlen sebet, sérülést nem kenegettem semmiféle trutyival,( max. a nyúzásokat jóddal,oxicorttal),sőt több engem stoppoló doki hangsúlyozta, hogy a hámosító és babapopsi vonalat is felejtsem el. A testünk baromi jól felkészült, tudja mit kell tennie. A bőr a legerősebb védelmi vonalunk, csak hagyni kell dolgozni. Az, hogy egy heg vagy seb feszül, vagy később a varasodás végén kicsit viszket, húzódik tök természetes. Persze ha valakinek szuper száraz a bőre, az kíván némi utánpótlást, de nem a hegre, csak mellé.

A sebgyógyulást segítheti, ha eleget iszunk, jól hidratáltak vagyunk és az is, ha csökkentjük a szénhidrát bevitelt. És a legfontosabb, hogy nem vagyunk egyformák, genetikailag más az örökségünk sebgyógyulás és hegképződés terén is. Ismerek olyan csajt, aki sportos, vékony, egészséges, mégis 5-6mm széles hegvonulatok lettek rajta műtétek után. Míg pl. nekem a 3 hónapos heg csak egy csíknak se mondható valami. A 7. éves laparost meg doki se ismerte fel és elmesélte, hogy is van az a dolog a kis kamerával. 😀

Gondolom a korunknál fogva egy kis kollagénes kence rásegítés jól jöhet majd, vagy pár zacsi gumicukor.

Elnézést, ha belegázoltam valakibe, baromi fáradt vagyok, nem megy már az árnyaltan fogalmazás, de úgy éreztem hangot kell adnom ennek az álláspontnak is. Kitartást és türelmet mindenkinek, és szép álmokat ebben a hűs levegőben!

43843. Kataaa123 (válaszként erre: 43842. - Csildi64)
jún. 23. 22:51
A panaszok amiket leírtál mind meg fog szünni. Nekem is mindennap fájt a hasam, a vizeletemet alig tudtam tartani,puffadtam,a kivérzés határán voltam sokszor, ezek mind megszűntek.Laparoscop után 1-2 hét után már elég jól leszel. Én 3 hét után dolgoztam. Muszáj is volt de jól is éreztem magam, igaz az én munkám 4 órás és nem fizikai munka. 4 lyuk volt a hasamon,ebből 3-nak a helye már alig látszik,a 4. ahol a drén volt az nehezen gyógyult,genyezett 3 hétig de nem fájt. Az erőnlétem volt,ami legnehezebben jött helyre műtét után, mikor a varratszedésre mentem,alig bírtam hazamászni de utána napról-napra picit erősebb lettem. Sportkupakos vizet mindenképp vigyél,nekem is itt ajánlották. Nagy hasznát vettem, a kórteremben egyedül nekem volt, a többiek elég nehezen oldották meg az ivást műtét után, irigyelték az üvegemet:-) Ha van kérdésed, ne tartsd magadban:-)
43842. csildi64 (válaszként erre: 43841. - Kataaa123)
jún. 23. 22:05

Köszi a biztató szavakat! Nekem is laporoscopos műtét lesz. Nem sokat tudok az egészről, bár a youtube-n megnéztem egy ilyen műtétet. Gondolom 2 sima szülés és 2 császár után sok újat nem fogok érezni. /szúr, ég, viszket, faj....stb./ De azok már régen voltak. Bár most is úgy érzem mintha "mindenórás" kismama lennék. Feszül a medencém, fáj a csípőm/forgóm. Nehéz minden...ülni, állni, menni, feküdni.....

Jólesz ha már vége lesz!!!

43841. Kataaa123
jún. 23. 21:53
Sziasztok!Rég voltam itt, részletes beszámolót nem is írtam a műtétről, ha igény van rá,pótolom:-) Csildi 64, nem éri meg keseregni,minden jobb lesz utána! Nekem is adenomyosisom volt,évekig szenvedtem. 5 hete műtöttek és tökéletesen jól érzem magam, igaz nekem laparoscopos műtétem volt. Neked milyen lesz? Nagyon féltem én is de már úgy voltam vele,nem bírom tovább.Lehet,hogy az előtte való sok kín miatt nem éltem meg borzasztónak a műtét utáni időszakot. Semmi volt ahoz képest amit előtte átéltem. Tereld el a gondolataidat a műtétig hasznos dolgokkal. Már látszik neked is a fény az alagút végén,erre gondolj! Sokkal,sokkal jobb lesz utána,meglátod. Kitartást!
43840. yallah2 (válaszként erre: 43839. - Csildi64)
jún. 23. 21:13
Szia! Gondolom eleged van az állandó problémákból! Pityeregj nyugodtan de ne sokáig! 27.-én leszek 2 éves. Belőlem is kivettek mindent! Jelentem jól vagyok. Ne bántam meg!
43839. csildi64
jún. 23. 20:20

Sziasztok!

Úgy hozta a sors hogy én is itt vagyok köztetek!

Adenomyosis ......kb. ki se tudom mondani, de ez van.

3 eve jarom az orvosokat (4.-nél tartok) és ez a 3. diagnózis.

De végre 06.28.-án kiveszik az egész miskulanciat belőlem. Remélem jobban leszek mint most!

Olvasgatlak Titeket és szívom magamba az energiat! /próbalok nem pityeregni minden félórában!/

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook