Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
45184. vony
nov. 22. 20:36

Sziasztok!

Nayon régen nem írtam már.

Jan.15-en volt Chrobak műtétem.

MOst sokat visszaolvastam,és ibab hozzászólását fontosnak talaltam.A hormonótlásról.

"Nem kaptam , de akartak adni .Egy jó belgyógyyászom mondta,hogy inkább a progeszteron krémre van szükségem, esténkét az alhas bőrébe és érdős területre kenve. A neve yam gyökér,n9vényi hormon. Kutya bajod lesz tőle, de hasznos. nincs hiszti,nincs hőhullám,nincs jszakai vezérhangya. Ha valakinek hüvely, vagy hólyag süllyedése van, az kezdjen kollagén kapszulát szedni,természetes anyagokból áll, a Biotech forgalmazza. Ezeket mind szedem. A franc sem akar öregedni. :-D A Q10 pedig sokat segit, ha szapora a szivverésed a banyulástól. Ebben a korban már nem nagyon termelünk Q10-et és kevés van belőle a szervezetben .Ezért vagyunk fáradtabbak és ingeröltebbek. Egy németországi laborvizsgálaton derült ki,hogy a béka segge alatt van a Q10-szintem. MOst már jó. Olvassatok utána, az orvosi rendelőkben nem reklámozzák,mert nem gyógyszer"

Azért vagyok itt újra,mert most voltam októberben rákszűrésen,ami jó lett,de ugyanakkor jobb oldali petefészekcisztát találtak.😪

Norcolutot kellett szednem,de nem hasznalt,holnap megyek CA125-öt nézetni.

Ezért kerestem ibabot,mert emlékeztem rá,hogy ő is így járt.Nagyon javasolta,hogy akit műtenek,vetesse ki a petefészkeket is.

Ha alaki olvassa,aki szintén így járt,szívesen olvasom.

Katonca!

Fogadd őszinte részvétem!

"Nem úlnak ők el,kik szívünkben élnek

Hiába szállnak árnyak,álmok,évek...."

45183. Katonca
nov. 22. 18:46

Köszönöm mindenkinek a részvét nyilvánítást, próbálom összeszedni magam... :(

Hoztam nektek egy versikét...

"Anyám én nem ilyen lovat akartam

Lovat akartam gyermekkoromban,

Csak kérni kellett s hozták már nyomban.

Alighogy kértem, már ott volt a ló,

Kicsike, mézeskalácsból való.

És én mégis sírva fakadtam,

Anyám, én nem ilyen lovat akartam,

Anyám, én nem ilyen lovat akartam.

Később, mikor néhány év eltellett,

Nekem megint csak lovacska kellett,

Volt rajta nyereg, gyeplő, takaró,

De ez sem kellett, mert fából való.

És én megint sírva fakadtam,

Anyám, én nem ilyen lovat akartam.

Nagy sokára, mikor férfi lettem

S a lovakat már el is felejtettem,

Akkor egy aranyos kocsival óh,

Kapunkba állott négy igazi ló.

És én a kapuba szaladtam,

Egyszer én épp ilyen lovat akartam,

Egyszer én épp ilyen lovat akartam.

Anyámért jöttek, kit úgy szerettem

És én ekkor újra gyermek lettem.

Mintha csak mondanám: Nézz oda óh,

Milyen szép ez a négy fekete ló!

Aztán újra sírva fakadtam,

Anyám, én nem ilyen lovat akartam."

45182. Katonca (válaszként erre: 45181. - Tia69)
nov. 22. 18:41

Hát sajnos nem kegyes az élet... Küzdöttünk kilenc hónapig, hátha... De a vége sajnos mindenkinek ugyanaz. Csak hát az oda vezető út nem mindegy. Eddig a szenvedését látva dőltem rommá, most attól, hogy nem látom többé. Amerre nézek, ő jut eszembe. Most már se Apu, se Anyu... Kapaszkodom a férjembe, meg a három gyermekembe!

Látom Tia, neked is kijutott bőven... De sajnos nem választhatjuk meg mindig mit kapunk, milyen próbatételeket. Már másfél éve odafentről irányítják az én sorsomat is. Nem sok beleszólásom volt...

45181. Tia69
nov. 22. 17:26
Sziasztok régiek és újak! Már régen nem jelentkeztem be,de azért olvaslak benneteket. Katonca,most olvastam anyukádat....nagyon- nagyon sajnálom😐fogadd részvétemet. Sok küzdelem van mögötted ebben az évben. A műtéted, a köved,anyukád,sok ez egy embernek. De ami nem öl meg az megerösít. Két sérült gyerek mellett tudom mi az,hogy a magad problémája mellett még sok más is van. Nyárra már teljesen visszanyertem régi önmagamat hal'isten,nehezen de vége lett a nyári szünetnek is.....és augusztus utolsó napján anyukám elesett....combnyak törés. Hát ,más már nem is hiányzott....mentő,kórház,műtét...mivel 75 éves nem volt könnyű a felépülés. Őszintén szólva én nem is hittem,hogy elhagyja a kórházat,az első 3-4 hét után sem. De hál'isten 9 hét után haza tudtuk hozni. Mivel nem velünk lakik kicsit húzós volt mert azért nem lett annyira jól,hogy egyedül ellássa magát,igy felváltva futkosunk ki hozzá. Hát nem könnyíti meg az életemet... meg jó,hogy nem a műtét után történt,nem tudom mi lenne vele....pont Te jutottál eszembe,hogy anyukád milyen állapotban jött ki a kórházból...még egyszer részvétem...kitartás😟az idő majd megoldja,közhely de amennyi mindenkit már mi eltemettünk,gyerekeket is...tényleg így van😑😑
45180. Bözsike007 (válaszként erre: 45177. - Katonca)
nov. 22. 17:03
Őszinte részvétem Katonca!!
45179. Vera45 (válaszként erre: 45176. - Tim70)
nov. 21. 22:53

Szia Timi!

Köszönöm a bátorító szavakat, nagyon jól esik. :) A példád sok erőt ad, remélem pár hónap múlva már én is itt fogok tartani, egyenlőre még küzdök a testem működésének megváltozásával, de igyekszem elfogadni és nem elkeseredni. Szerencsére van 2 szép, felnőtt gyerekem, így a lelki része talán kicsit könnyebb, de még azért van mit feldolgozni azon a téren is. Az idő és a sok hasznos tanácsod nagyon sokat segít benne és örülök, hogy Te már teljes életet élsz. :)

Üdv: Vera

45178. yallah2 (válaszként erre: 45177. - Katonca)
nov. 21. 22:47
Az Őrangyalod vigyázzon rád és tegye elviselhetővé az elviselhetetlent.
45177. Katonca (válaszként erre: 45173. - AErika64)
nov. 21. 21:39

Köszönjük szépen... Elkísértük Anyukámat utolsó útjára...

Szinte még fel sem fogom, hogy nem látom többé... 😪

45176. Tim70 (válaszként erre: 45174. - Vera45)
nov. 21. 21:35
Szia Vera! Szépen haladsz, hidd el minden rendbe lesz. Bő 9 hónapja műtöttek, és igazából teljes életet élek. Nagyon vigyázok magamra, de nincsenek korlátaim. Futok, túrázok, kerékpározok. 9 hét után mentem vissza dolgozni, egy percet sem bánom, hogy ennyit itthon voltam. Egy dolog amire vigyázok, az emelés, valahogy az nem annyira esik jól 😊. Nyugodtan merem állítani, hogy van élet a méheltávolítás után 😊, csak türelem kell, hogy szépen lassan rendeződjön minden. Fejbe is rendet kell rakni, ugyan úgy NŐK maradunk, sőt...😘. Amióta megműtöttek kiderült, hogy a környezetembe is sok hasonló műtét volt, de valahogy titkolta mindenki. Na én simán beszélek róla, (nem sunnyogok), még a férfi kollegáimnak is 😊. Na ők tök cukik voltak, leginkább fogalmuk se sok volt róla miről beszélek.😊 Sok erőt, türelmet kívánok. Üdv: 💖Timi
45175. suzy2 (válaszként erre: 45154. - Ilko2)
nov. 21. 21:24
Szia Ilko,nekem is Chrobakom lesz,december 03-án...persze hogy idegesek vagyunk és félünk,én rengeteg jótanácsot és bátorítást kaptam itt,,ha vissza görgetsz,,nekem pontosan leirták a lányok hogy zajlik a műtét,és hogy miből áll a Chrobak-mely ugye egy részleges méheltávolító műtét...amivel kapcsolatban nekem vannak kétségeim,,sokan viszont ez mellett a módszer mellett voksolnak..nekem rendes nagy hasi műtétem lesz,,Neked?Görgess kérlek vissza pár oldalt és sok mindent megtudsz.Szép estét,nyugi,és bátorság.Ezt magamnak is mondom. :)
45174. Vera45 (válaszként erre: 45166. - Tim70)
nov. 21. 21:12

Szia Timi!

Köszönöm az újabb jó tanácsokat, én most vagyok 2 hetes és a séta nekem is nagyon jólesik, bár én is elég lassan haladok. :) Ma abszolút úgy ettem, ahogy javasoltad és a görcsök múlnak, a wc még kínlódás volt, de remélem holnap már jobb lesz. A körzetim akinél ma voltam írt fel bélmozgató vagy inkább gyorsító tablettát, talán az is segíteni fog. Igyekszem türelmesnek lenni, bár sajnos az nem erősségem, szeretnék minél előbb a régi lenni. :D

Nem tudom Te hol tartasz a felépülésben, de gyógyulj tovább és én is minden jót kívánok Neked! <3

Üdv: Vera

45173. AErika64 (válaszként erre: 45134. - Katonca)
nov. 21. 20:25

Drága Katonca!

Kívánom neked, a családodnak, hogy minél hamarabb találjátok meg a lelki békéteket! Nagyon sok erőt nektek a fájdalom elviseléséhez! Az angyalok kísérjék édesanyád útját!

Közhely, de igaz az idő segíteni fog! üdv Erika

(Nagyon régi vagyok 2015. dec. de olvasóként legalább hetente benézek! Szorítok az újaknak, figyelemmel kísérem a néha felbukkanó régieket! Jó egészséget mindenkinek!!)

45172. Katonca (válaszként erre: 45171. - Indigóka)
nov. 21. 07:05

Köszönöm neked a szép szavakat. Nem felejtettelek el titeket, de ma lesz a temetés, és fogalmam sincs hogy éljük túl... :(

Addig is mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

45171. Indigóka (válaszként erre: 45134. - Katonca)
nov. 21. 06:04

Katonca!

Nagyon sajnálom. Mindig olvaslak titeket, ez már függőség nálam, de írni nem nagyon szeretek. 2,5 lassan 3 hónapja műtöttek engem, mindenki nagyon kedves volt, te különösen, pedig neked is meg volt a saját bajod. Köszönöm, hogy azokban az időkben mellettem álltál és időt szántál rám. Én meg most őszintén sajnálom a szomorúságodat és kívánok neked sok erőt és egészséget, kitartást. 💖💖

45170. suzy2 (válaszként erre: 45169. - Zsuzsa Kun)
nov. 20. 23:15
Köszönöm Zsuzsa :)
45169. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45165. - Suzy2)
nov. 20. 22:11

Persze gondolom nála is vannak érzelmek.Én nagyon szeretem

És nem hagytam el magamat nem nyafogtam.Jól éreztük magunkat együtt.

Sok féleképpen lehet egy férfit kielégiteni és mellette kedveskedni neki a kedvenc kajájával sütijével.

Szeressen velünk lenni.Az a lényeg🙂

45168. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45165. - Suzy2)
nov. 20. 22:00

Hajnalban adnak beöntést.

És valami nyugtató bogyót.

Elég normálisak a növérek,ha még ök vannak ott.Engem január végén mütöttek.

Én nem voltam ideges miután kiderült hogy rosszindulatú méhdaganatom van alig vártam hogy megszabaduljak töle

Mütét után visszahoztak a szobába az ágyamba.A növérek gyakran benéztek hozzám.Pár óráig infúziót kaptam.Közben egypárszor felébredtem akkor eléggé fájt a hasam de nem voltam teljesen magamnál.A mütét után kb 5 órával teljesen felébredtem és attól kezdve nekem nem fájt semmim.

Nekem lapar volt.

A kaja elég ehetö volt.Én nagyon éhes voltam már ahogy felébredtem.Cerukált adtak a bélmozgás elösegítésére.Másnap már tudtam is produkálni

Ne izgulj minden rendben lesz.

45167. Tim70 (válaszként erre: 45160. - Szilvi70)
nov. 20. 22:00

Szia Szilvi! Hú de jó hallani rólad 😊. Most már csak előre nézz, napról napra könnyebb lesz. A legsza..bb a műtét utáni nap, ezzel még mindenki egyetértett, na de innen szép felállni. 😉 Ha fáj is a felkelés, amennyit csak bírsz sétálj a folyosón, mert a mozgás segiti a belek rendeződését, gyorsítja a regenerálódást. Rengeteg folyadékot igyál.😊. Ahogy energiád engedi jelentkezz be 😊. Itt vagyunk ha bármibe segíthetünk.

Üdv:💖Timi

45166. Tim70 (válaszként erre: 45158. - Vera45)
nov. 20. 21:49

Szia Vera!

Időbe tudom mondani nem távolságra, mert ez még inkább tötyögés 😀. Naponta kétszer indultam el. Az elején 15 perccel kezdtem 6 naposan, majd növeltem az időt, a második héten kb fél óra volt, de majd érzed, hogy napról napra jobban fogod bírni. A 4 hét végén 1-1.5 órát már simán sétáltam. Nekem amikor jelzett a szervezetem olyan érzés volt, mintha bekeményedne a hasam. Ne erőltess semmit. Szigorúan, ebéd után mindig volt "déli alvás".

És amit még elfelejtettem, hogy naponta ötször eszek keveset. Ebédnél a leves és a második között kb fél órát pihentem.

Hidd el szépen lassan vissza tér az erő és egyre többet fogsz bírni. 😘

Pihenj ha úgy érzed, ne emelj ne erőlködj, a regenerálódáshoz idő és rengeteg türelem kell. Legyél önző és most TE legyél a legfontosabb.😘

Gyógyulj, erősödj!

Üdv; 💖Timi

45165. suzy2 (válaszként erre: 45164. - Zsuzsa Kun)
nov. 20. 21:39
Szia Zsuzsa,engem Dr.Radnai Katalin fog műteni,csak annyit tudok,nagyon szimpatikus volt,bizalmat szavaztam neki,és felkértem a műtétre.Az Istvánban ,hogy zajlik az előkészítés?Megmondom őszintén én egy nagyon rossz házasságnak köszönhetően,pánik beteg vagyok rég,de tünetem nincs mostanában,ezerrel dolgoztam,némi gyógyszer segítségével,és persze mert elküldtem a férjem.Nem bánnám ,ha kiütnének műtét előtt nehogy előjöjjön a pánik,mert elszáll vérnyomásom,pulzusom ,stb.Gondolom azért a négy éves kapcsolatodban érzelmek is vannak,ha túl élte a betegséget,,vagy ,hogy csináltátok?Borzasztó rossz lenne teljesen egyedül maradni,,főképp igy nem a legerősebb lelki állapotban..mi 6 éve vagyunk együtt.Akárhogy is ,de az életem része,,imádom a gyerekeimet,,de nem terhelhetem őket,,nyafogásal,sírással,betegséggel,félelemmel,amikor pont a jövőjüket építik.Köszönöm szépen a választ :)
45164. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45162. - Suzy2)
nov. 20. 21:18

Nekem sincs csak barátom 4éve.

Nagyon nagy összetartó erö nálunk is a szex,de szerencsére túlélte a kapcsolatunk a mütétem

és utána a sugárkezelést is.

Sokat tudunk tenni érte hogy sikerüljön🙂

Lehet nektek is sikerülni fog

45163. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45162. - Suzy2)
nov. 20. 21:10

Szia Suzy!

Engem is az Istvánban mütött

Varsányi Hajnalka.

45162. suzy2 (válaszként erre: 45149. - Kukka)
nov. 20. 20:04
Szia Kukka!Köszönöm szépen a részletes beszámolót,már többször elolvastam,szerintem nemsokára kivülről fujom,,,:) Budapesten ,az István Kórházban fognak műteni,december 03-án.Nekem férjem rég nincs,gyerekeim felnőttek,Anyukám beteg,,nemigen van akinek sírhatok,,de azért sírok mindennap,igy aztán bármikor jól jön a buksisimogatás,,köszi.Ha hiszed,ha nem,,én azon gondolkodom biztos h meg kell műteni engem?Szövettani eredmény kb.pénteken lesz...na attól is félek,,de már talán irtam,,h nekem ez teljesen derült égből jött,,mert különösebb panaszom-a vérzésem egész életemben erős volt-nem volt.Rutin vizsgálaton derült ki...kb egy hónapja és már műtenek is..ugy érzem most az egész élet más lett,,és elvesztettem az eddigieket,,nem dolgozhatok,,mivel sokat kell emelnem ,,jó darabig,,nem járhatok edzeni pedig kb.2 éve "rászoktam"és egész jól formába hoztam magam,,mióta nem járok kb..már 4 kg ot fel is szedtem ujra,,nekem igazi pár kapcsolatom nem volt..valahogy igy alakult,,,a"párommal" -már leginkább az ő részéről-a szex tartott össze bennünket...na ugye ennek is annyi...:(......mivel volt 2 császárom..nekem függőleges hasi vágásom lesz...neked is az van? Nagyon-nagyon próbálom tartani magam,és nagyon jó ,hogy itt vagytok nekem.Köszönöm szépen mégegyszer..gyors,teljes gyógyulást kívánok!
45161. suzy2 (válaszként erre: 45160. - Szilvi70)
nov. 20. 19:41
Szia Szilvi :)De örülök h túl vagy rajta!Most már mindennap jobb lesz!Megkérdezhetem hogy a műtét előtt mi volt?Milyen volt az előkészítés?Én borzasztóan félek az altatástól..stb.Köszönöm szépen,gyors ,teljes gyógyulást kívánok neked!
45160. Szilvi70
nov. 20. 19:31
Sziasztok Lányok, hát túl vagyok rajta, második voltam aznap mert aki előttem volt beteget jelentett , fél 11 kor feküdtem fel a műtőasztalra és kb 12 órakor voltam kész, az őrzőben ébredtem, hát mit mondjak nagyon fájt, meg volt hányingerem is, sikerült hánynom is az nagyon rossz volt, kaptam fájdalomcsillapítót meg hányás csökkentőt is, de még így sem volt az éjszaka egyszerű. Reggeli vizit után kivették a katétert meg a drén csővet és séta vissza a szobába. Kaptam reggelit ilyen finom a vajas kenyér még sosem volt. Ittam elég sokat tudtam már pisilni is. Fájdogál a hasam a felkelés sem egyszerű, fáj a hátam is a sok fekvéstől. Itt tartok most. 😊
45159. Vera45 (válaszként erre: 45152. - Kukka)
nov. 20. 10:07

Szia Kukka!

Nagyon szépen köszönöm, ki fogom próbálni ezeket is. Inni rengeteget iszom és az activiát is eszem, de akkor csinálok kompótot is. :)

45158. Vera45 (válaszként erre: 45156. - Tim70)
nov. 20. 10:05

Szia Timi!

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót, tényleg nagy segítség volt, mert iszonyú görcseim vannak és már nagyon el voltam keseredve. A kaukázusi kefírt nem szeretem, de a többit megfogadom, remélem nálam is beválik. Még egy kérdés. Engem 2 hete műtöttek, Te mennyit sétáltál ennyi idősen? Nehéz eltalálni az arányt, hogy mennyit kéne pihenni és mennyit mozogni. Köszönöm előre is! :)

45157. Diti1968 (válaszként erre: 45134. - Katonca)
nov. 20. 08:54

Drága Katonca!

Őszinte részvétem neked és az egész családnak!Én 20éve rák miatt 50éves korában vesztettem el anyumat, és nem telik el úgy nap, hogy ne hiányozna, ne gondolnék rá. A szívünkben és emlékeinkben élnek tovább!

Ölel,

Edit

45156. Tim70 (válaszként erre: 45138. - Vera45)
nov. 20. 07:43

Szia Vera!

Én is megküzdöttem ezzel a "kaki" témával. A bélmozgásra sok hasznos infó van itt az oldalakon amire emlékszem a többiektől azt leírom és valószínüleg más is hozzá szól, mert nincs két egyforma műtét és lábadozás.

Szóval nekem a kaukázusi kefír ami bejött, napi 1 liter amit megiszok.

Nagyon jó hatása van a barackbefőttnek, az aszaltszilvának.

Bélgörcsre az espumysan. Hashajtót stadalaxot kaptam a kórházba, javaslatra laevolac-ot vettem (szirupot), és Hunyadi János gyógyvizet is szereztem be itthonra. (Megjegyzem semmit nem kellett beszednem megoldódott a diétával és a sétával,) Sokaknak itt a reszelt cékla alma répa keverék is segített. Hát ezt majd ki kell tapasztalni Neked mi az ami beválik. 😊 Tiltó listán a citrus félék, az apró magvas gyümölcsök (eper), és a "k" betüsek. Az első hetekbe húsleves, párolt csirkemell, almakompót, barackbefőtt, sütőtök, rizs alkotta az étkezésemet, majd folyamatosan bővült a lista. Bulgur, édesburgonya, cukkini, padlizsán, sárkarépa következett. Rengeteg folyadék, akár leves formában (nálam a krémlevesek a favorítok), nincs rántás, lisztezés, petrezselyem gyökérrel sűritek. Kenyeret a mai napig nem eszek (februárba műtöttek), vizses zsemle 1db a napi adag 😊 a kefírhez. Semmi olyan ételt nem eszek amibe tartósító szer van ( pl: felvágottak), mindent én készítek. A Sütőzacskó a legjobb haverom lett, minden készül benne 😀. Nálam teljes életmódváltás lett a vége a diétának, ez nyilván nem kötelező, de igen jótékony hatása lett. -12 kg, egészséges táplálkozás, hatalmas energia 😀. Nyilván ez az én döntésem volt, de bátran ajánlom. Remélem segítettem, kérdezz nyugodtan ha valamibe bizonytalan vagy.

Szép napot!

Üdv: 💖 Timi

45155. Tim70 (válaszként erre: 45134. - Katonca)
nov. 20. 07:15
Drága Katonca! Fogadd őszínte részvétemet. 😪💖
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook