Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
44018. Katonca (válaszként erre: 44008. - Gitka)
júl. 4. 00:19

Belenyugodni a megváltoztathatatlan dolgokba...?

Nem is tudom lehet-e. Főztem tegnap a sárgabarack lekvárt, ült Anyu mellettem a konyhában, és kérdezgetett, mit csinálok, hogyan csinálom, mi lesz belőle? Ő aki több tonnányi lekvárt, befőttet, savanyúságot tett el élete során. Most már nem emlékszik semmire... :(

A fiáról azt hiszi a testvére, énrólam, hogy egy nővérke vagyok aki gondozza...

Néha úgy érzem megőrülök. Az egész családom felbolydult miatta, egy percre sem tudjuk magára hagyni, mert közben elképesztő dolgokat csinál. Néha elkeseredem, hogyan tovább...

44017. Eni49 (válaszként erre: 44010. - Csildi64)
júl. 3. 23:01
Puszi!😘Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!!!Sok erőt és kitartást!!!🌹☺😘
44016. Kajszi72
júl. 3. 21:16

Olyan sokszor előkerül a sebgyógyulás, hegesedés téma, ma belefutottam ebbe:

[link]

44015. Tim70 (válaszként erre: 44014. - Loren4)
júl. 3. 18:17
Szia Loren! Nagyon köszi a "távolabbi jövőképet".😊 üdv: Timi
44014. Loren4
júl. 3. 11:35
Sziasztok Lányok! Régen írtam, de szinte minden nap itt vagyok veletek, és szorítok nektek. Engem tavaly áprilisban műtöttek egy időben elcsípett méhnyakrák miatt. Ment a méh és a méhnyak. Többen kérdeztétek, hogy hosszabb távon mi várható egy ilyen műtét után. Gondoltam, leírom én is a tapasztalataimat, hátha valakinek segít. Nemrég nálam is elkezdődött a változókor. 43 éves vagyok, de az az egy petefészkem, ami még megvan nyolc éve egyedül dolgozik, úgyhogy nem csoda, ha eddigre kezd elfáradni. Most ott tartok, hogy néha még működik rendesen, néha meg nem. Ekkor jönnek a hőhullámok két - három hónapig, aztán semmi. Igyekszem pozitívan felfogni, így most még nem annyira zavar. Ráadásul van rajta egy ciszta, ami az utolsó vizsgálaton negyedére zsudorodott, így a doki szerint ez is attól van, hogy elkezdődött a változókor. Persze azért félévente ellenőrzi. A műtét utáni testi tünetek szinte teljesen elmúltak, bár a bélrendszerem elég furcsa helyet talált magának, így az eddig sem túl jó emésztésem most még rosszabb. Persze nem használ az ülő munka sem. A mozgáshoz meg lusta vagyok és tök jó kifogásokat tudok kitalálni, hogy miért ne emeljem meg a hátsóm. Ennek ellenére még nem kezdtem el hízni. Az alapból is meglévő túlsúlyom nem gyarapodott. A lelki dolgokat tekintve engem nem viselt meg a műtét, mert bár semmi tünetem nem volt, azért mégiscsak a ráktól szabadított meg, remélem jó sokáig. Úgyhogy Lányok kitartás! Van élet a műtét után is :) Fontos a pozitív hozzáállás, a türelem és a test jelzései. Mindenkinek kívánok gyors és minél fájdalommentesebb felépülést! Üdv :Loren
44013. Indigóka (válaszként erre: 44010. - Csildi64)
júl. 3. 07:01

Jó egészséget Csildi! 😊

További erősödést otthonodban!

44012. Bichter1 (válaszként erre: 44010. - Csildi64)
júl. 2. 21:59

Szia Csildi!

Remek hír! És a legjobb, hogy végre Te is hazakerülsz.

Forogni még sokáig nehéz lesz, csak óvatosan és nem erőltetve....otthon szedj elő vagy ezer párnát, mindenhol jót tesz a pócikolás", ha jól esik sétálj de csak amennyi jól esik.

Minden hét tartogatni fog valami újat.

Jó pihenést Neked is :)

44011. Tia69 (válaszként erre: 43950. - 777Anikó)
júl. 2. 17:32
Szia Anikó!Mostanában kevese bbet írok,de még mindig olvaslak titeket,látom mindig vannak újak. Engem február 23-án műtöttek,és hál'isten jól vagyok,már semmit nem érzek a műtétből,nekem is sokat segített ez fórum a műtét előtt,utána meg a tapasztalatok megosztása olyanokkal akik már túl voltak rajta. Az írásodban olvastam,hogy sérült gyereked van...nekem is...20 éves...meg egy 12 éves autista is...nem könnyű az élet. Én is csak annyit mondtam nekik,hogy felvágták a hasamat,és kivették ami nem kell...sokkal többet úgy sem értettek belőle. De mindig benézett a szobámba ,hogy ott vagyok-e,jól vagyok-e...tényleg olyan cukik tudnak lenni. Nekem hasi vágásom volt,úgy hogy 6 napig voltam benn,kicsit hosszú volt nekik is.A férjem sokat segített,de az anya az anya...gyors felépülést neked,minden jót! Üdv: Tia
44010. csildi64
júl. 2. 16:51

Sziasztok!

4.napos vagyok.

Ma egy kicsit nehezebb mint tegnap volt. De nő vagyok...kibírtam mar többet is!

Húzódik a varrat, belül néha szúrkál. Forogni nehéz , de egyhelyben feküdni is!

Nyűgös vagyok ma 😕😕....

DE HOLNAP VARRATSZEDÉS ÉS MEHETEK HAZA!!!

Puszillak titeket! Kitartása és jobbulást mindenkinek!!!

44009. Astra12 (válaszként erre: 44006. - Katonca)
júl. 2. 00:40

Drága Katonca!

Nagyon sajnálom, hogy anyukáddal így alakulnak a dolgok...! Hogy tudjátok ellátni?

Továbbra is olvasom a fórumot, ritkán írok. Az újaknak kitartást, gyorsan elmúlik az egész műtéti időszak!

44008. Gitka (válaszként erre: 44006. - Katonca)
júl. 1. 22:26
Szia Katonca, november óta én is 4-szer feküdtem a műtőasztalon... Előtte még soha... Türelmet és megértést kívánok édesanyádhoz. Az ember agya is ugyanúgy megbetegedhet, mint bármely más szerve. Biztosan nagyon nehéz lehet nektek. Csak tudjunk belenyugodni a megváltoztathatatlan dolgokba...
44007. Diti1968 (válaszként erre: 44000. - Ágnes320)
júl. 1. 16:18

Kedves Ágnes320!

Nagyon sajnálom, borzasztó fájdalom lehet elveszteni egy babát....Én többször olvastam már, hogy vetélést/bevérzéseket és más problémát is okozhat terhesség alatt a mióma, de többen is sikeresen hordtak ki terhességet miómával!!

[link]

Én mindenképpen azt tanácsolom, hogy menj el legalább még egy orvoshoz másodvéleményért, mert önmagában csak egy mióma nem ok sem a terhesség megszakításra, sem a méh kivételére! De ha még is ki kell venni a miómát, akkor sem kell feltétlenül eltávolítani a méhet!

Az én dokim Dr. Kiarash Bahrehmand szülész-nőgyógyász-onkológus sebész, a Jánosban és magánban is elérhető a Villa Medicina-ban! Mindíg visszahív és nagyon tapasztalt megbízható orvos! Egy ismerősömnek az edzésről csecsemőfőnyi gyorsan növő miómát távolított el a méh megtartása mellett (attól tartottak hogy sarcoma, de szerencsére nem az volt), mert még gyermek vállalás előtt állt a lány! Szóval ha nem merül fel rosszindulatú elváltozás gyanúja, akkor egy próbát megér szerintem, mert a te esetedben ez a műtét a teljes életedet változtatja meg!

Teljes szívemből kívánom, hogy az egészséged megtartása mellett mielőbb édesanya lehessél! Nekem sajnos ismeretlen eredetű meddőség miatt szintén nem adatott meg a várandóság élménye, viszont a kisfiam születésénél (nyílt örökbefogadással) ott voltam és én vágtam el a köldökzsinórt, immáron 12éve. Szóval ha ne adj isten még is szükség lesz a méheltávolításra, tudd, hogy számodra/számotokra is létezik másik út! :-)

Üdv,

Edit

44006. Katonca (válaszként erre: 44003. - Gitka)
júl. 1. 00:21

Szia Gitka!

Sajnos a sors nem mindig kegyes hozzánk...

Négy hónap alatt három műtétem volt, és mire felocsúdtam belőle, 82 éves Anyukám koszorúér szűkülettel kórházba került, ahol megzavarodott. Nem írom le bővebben, mert itt a lányokkal már sokat beszéltünk róla még februárban. Azóta küzdök, hogyan tovább... Mert nem javul, már engem se ismer meg, az unokáit sem. Megkérdezte miért laknak velünk, kicsodák.

Megértelek, néha a sors kegyetlen...

44005. Tim70 (válaszként erre: 44003. - Gitka)
jún. 30. 21:39
Szia Gitka! Jó, hogy bejelentkeztél. Sajnálom édesanyádat. Annak viszont nagyon örülök, hogy a gyógyulási folyamat rendbe megy nálad😀. Vigyázz magadra 💖. Üdv: Timi 😘
44004. Tim70 (válaszként erre: 44000. - Ágnes320)
jún. 30. 21:23
Szia Ágnes! Jó helyre kerültél! Sajnálom a történteket. Bármi kérdésed van ne tartsd magadba, segítünk amibe tudunk. Mind így kezdtük, félelmekkel kérdésekkel tele, bizonytalanúl, elkeseredve. Mire a műtőbe érsz, rengeteg kéz fogja majd a kezed. Veled is ott leszünk.😊 Üdv: Timi
44003. Gitka
jún. 30. 21:21

Sziasztok lányok!

Szomorúan olvasom, hogy tovább bővült a csapat.

Gondoltam 6 héttel a műtét után beköszönök, de kicsit késlekedtem, mert az élet mindig hoz váratlan dolgokat.

Anyukám csigolyatörése hozta a változást. Épp hogy felgyógyultam, most kezdjük vele az újabb gyógyulási folyamatot.

Nektek biztatásként (főleg az újaknak, illetve akik még csak várakoznak) mondom, hogy nálam az orvos is, én is, s nem utolsósorban a férjem is rendben talált mindent.:)

Igaz, meglepődtem, hogy a magánrendelésen még egy ultrahangos vizsgálatra sem futotta, de remélem, nem is volt rá szükség.

Valakinél olvastam, hogy az ő orvosa még az érett petesejtet is megmutatta neki...

Nekem csak annyit mondott, hogy 3 hónap múlva rákszűrés, de ez is túlzott óvatosság, mert rosszindulatúságról nálam szó sem volt.

Szóval, kislányok, élem tovább az életem, mintha mi sem történt volna. Úgy tűnik a sors gördíti az újabb akadályokat elénk.

Vigyázzatok magatokra, örüljetek minden olyan napnak, amikor nem fáj, amikor mindenki jól van a családban!

44002. csildi64 (válaszként erre: 44000. - Ágnes320)
jún. 30. 15:48

Szia Agnes!

Őszintén sajnalom hogy ebben a formaban nem adatik meg neked az anyasag megélése, de az egeszséged mindennel fontosabb! A batyám felesege is így jart a 80'-as években és azóta is él és virul. Lett 2 fiuk es azóta van 4 lany unokajuk. Senki nem firtatja hogy ki es hogyan születtek!

Én csütörtökön lettem műtve és sokkal rosszabbra számítottam! Nem egy leányálom de itt a lányoktól rengeteg energiat és jótanacsot kaptam!!! Kérdezz bátran, mindenben igyekszünk segíteni!!!

44001. Indigóka (válaszként erre: 44000. - Ágnes320)
jún. 30. 15:43

Szia Ágnes320.

Sajnálom a történteket! :(

Engem is augusztusban fognak műteni. Vagyis azt mondta a doki, hogy készüljek fel lelkileg és augusztus végén térjünk rá vissza! Értem én ,hogy jó felkészülni, de nekem ez sok! Szerintem augusztus közepén felkeresem és kérek egy konkrét időpontot, mert ez a várás nem tesz jót, inkább rosszat!

44000. Ágnes320
jún. 30. 14:51
Sziasztok. Örülök, hogy rátok találtam, nagyon hasznos dolgokat írtok. Nekem augusztusban lesz méheltávolításom. Babát vártunk és az első vizsgálaton szembesítettek a helyzettel, hogy sajnos a babát se és a méhemet se tarthatom meg egy nagy mióma miatt. Félek a műtéttől, de ahogy olvastam amiket írtok ez sok erőt adott, így tudom, hogy mire számíthatok a kórházi napokon.
43999. Tim70 (válaszként erre: 43998. - Csildi64)
jún. 30. 11:26
🤣🤣🤣🤣
43998. csildi64 (válaszként erre: 43997. - Katonca)
jún. 30. 11:19

Espumisannal egész jól bevált!

Méghogy szelek....műtét elötti nap meg kaptam ebédet: karfiol leves és rakott kelkaposzta 😂😂😂 ez pont egy nőgyógyászati és szülészeti osztalyra való étrend!!!

43997. Katonca (válaszként erre: 43992. - Csildi64)
jún. 30. 10:57

Jut eszembe Csildi!

Csak jó tanács, a rostos gyümölcsleveket felejtsd el, mert ilyenkor tiltólistás, mert szeleket csinál, ami egyébként is lesz magától is. ;)

43996. Katonca (válaszként erre: 43994. - Csildi64)
jún. 30. 10:52
Minden jót ,Csildi, erősödj meg gyorsan azt kívánom. Ezt a folpack dolgot megjegyzem magamnak, hátha kell még, amilyen peches vagyok!
43995. Tim70 (válaszként erre: 43994. - Csildi64)
jún. 30. 10:11
Ez mekkora ötlet😀. Mindig van új a nap alatt.🤣
43994. csildi64
jún. 30. 09:43

Köszönet minden jótanacsert es azért a rengeteg energiáért és szeretetért amit Tőletek kaptam!!!!

Nagyon jól jöttek idebent:

- sportkupakos üveg

- papír wc ülőke

- nedves törlőkendő

- nyeles fürdőpamacs

- reklamszatyi amibe a csöveken lógó zacsikat hurcolásztam magammal és nem kellett kézben tartani.

Apróságok mégis most nagyon fontosak es hasznosak.

A dokim azt mondta hozassak be egy guriga folpakkot és azt tekerjem a hadamköré zuhanyzasnal, ameddig mincs varratszedés ne érje víz a sebet!

Már csak a felkelés az ágyból nehézkes.

Puszika ....folyt.köv.

43993. Tim70 (válaszként erre: 43992. - Csildi64)
jún. 30. 09:26
Szia jó reggelt! Szuper hírek ügyes vagy hajrá, hajrá előre! 😀😀😀. Tessék sokat pihenni és sétálgatni. Szép napot! Üdv: Timi 💖
43992. csildi64
jún. 30. 08:38

Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Ma reggel kivették a ket csövet a hasamból! Hurrá mostmár sokkal jobb. / Késő este mar túl lettem a "nagydolgon" is . Bár a rostos gyümölcslé keksz kombó igen silanyka eredmenyt adott! 😂😂😂

Mivel nincs kocsink és sokat kellene utazgatni oda-vissza. Így kedden reggel lesz varratszedés és délutan mehetek haza!!!

43991. Szilvi Réz (válaszként erre: 43983. - Csildi64)
jún. 29. 21:17
Engem is izélgettek a nagy wcvel a kórházban. Adtak levolac szirupot és azzal sikerült. Igyál nagyon sokat úgy könnyebb. Mielőbbi gyors és fájdalom mentes gyógyulást kívánok :)
43990. Tim70 (válaszként erre: 43983. - Csildi64)
jún. 29. 21:03

Szia Csildi 😘! Ismerős szitu engem már az idegbajba kergettek a széklet kérdéssel. A harmadik napra sikerült hashajtó kávé kefír egyveleggel produkálnom. Utána már csak itthon.😊 Egyél amit adnak és próbálj meg minél több folyadékot inni! Gyógyulgassál pihenjél, és sétálgass amennyit bírsz mert az segít, hogy a belek rendeződjenek.

💖Üdv: Timi

43989. Bichter1 (válaszként erre: 43983. - Csildi64)
jún. 29. 20:53

...szegénykém!

Nekem 3. napon volt székletem (normál esetben sincs mindennap) de nem zargattak ezzel mindennap, csak a pisilés volt a nővérkéknek fontos.

Max annyit mondtak, hogy ha nem menne ... nem nagy dolog, kérjek egy kúpot,mert bélsár" mindenképpen kell, hogy legyen.

Minden kaját egyél meg, amit eléd tesznek, le ne gyengülj és székrekedésed sem lesz.

Jóéjt Csildi

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook