Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
45912. Tim70 (válaszként erre: 45909. - Pengő Gyöngyi)
febr. 1. 07:00

Szia 2019-től él, de 2013-tól visszamenőleg igényelhető.

Üdv:💖Timi

45911. Kajszi72 (válaszként erre: 45907. - Yallah2)
jan. 31. 23:10
Amikor tavaly műtöttek, akkor is volt tilalom, ez annyit jelentett, hogy az osztályra nem lehetett bejönni, de a folyosók meg a pihenők, várók tele voltak szörcsögő, köhögő látogatókkal, hozták a bacit meg a virhákat a kismamáknak. Én a látogatóimmal a szabad levegőn dumáltam, nagyon fostam, hogy elkapok valamit. 🙂 De megúsztam.
45910. Kajszi72 (válaszként erre: 45906. - Yallah2)
jan. 31. 23:03

Na, ezt nem írtam le pontosan, műtét előtti estétől fogva tilos a cigi, a műtét reggelén meg főleg.

De ez is fejben dől el, soha nem értettem az önfegyelemnek és a józan észnek az ilyenfajta hiányát, amikor valaki saját magával b aszik ki, és kajál vagy épp rágyújt a műtétje reggelén. 😵

Már többször írtam, hogy tanuja voltam egy ilyen ébredésnek, hááát... még szobatársként is szörnyű volt, átélni meg nem szeretném. De még nagyon régen anyumnak volt gerincfestése, az ő szobatársa is fegyelmezetlen volt, felkelt, amikor mozdulniuk sem volt szabad. Anyám igen érzékletesen mesélte el, hogy mi történt azzal a nővel, belémégett a sztori rendesen.😀

45909. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 45874. - Katonca)
jan. 31. 23:01

Mi a BNO kódod?

Ha jóindulatú volt, akkor valószínűleg nem jár.

Nekem ez: Petefészek rosszindulatú daganata C56 A petefészek rosszindulatú daganata

És ez szerepel a zárójelentésemen, illetve itt a listában is. Ez csak 2019-től él.

Szerintem itt szinte mindenkit érint, ezért hívtam fel rá a figyelmeteket.

45908. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 45876. - Katonca)
jan. 31. 22:56
Amit én bemásoltam, az 2019-től lépett életbe, és ezek között van, ami itt legtöbbünket érint.
45907. yallah2
jan. 31. 21:02
Azért azt kalkuláljátok be műtétre várók, hogy országos látogatási tilalom van a kórházakban, Klinikákon!
45906. yallah2 (válaszként erre: 45905. - Kajszi72)
jan. 31. 20:37

Ott a pont, hogy után! Egyébként csak egy jó tanács, hogy legalább a műtét napján ne gyújtson rá, aki bagózik! Látom, mit kínlódnak a dohányosok! Fulladnak, köhögnek, hányak műtét után. Sokan kapnak tüdőgyulladást egyebeket. Szóval nem játék.

Az viszont valóban igaz, hogy a cigi hamarabb kihajtja a beteget az ágyból.

45905. Kajszi72 (válaszként erre: 45904. - Timi33)
jan. 31. 18:37

Nem fog fájni, kapsz málézó löttyöt műtét után, és később is, ha valami nem kerek, akkor kérsz fájdalomcsillapítót, nem kell hősködni, hogy majd én kibírom...😬

A cigiről annyit, még régebben mondta nekem egy sebész főorvos, hogy ő kifejezetten szereti a bagós betegeket, mert nagy bennük az akarat, nem hagyják el magukat, hamar lábraállnak. 😀

A hirtelen nikotin megvonás pedig sokkal rosszabb a szervezetnek, mint pár szál cigi a műtét után.

45904. Timi33
jan. 31. 16:06

Köszi az infokat, én is így gondoltam, sőt probálom finoman adagolni a családnak, pláne a barátoknak, hogy első napon be se jöjjenek.

Kajszi köszi a tippet a nikotin tapaszról, ez idáig eszembe se jutott, de tuti viszek magammal (vagy olyan tictac nikotin kapszulát!), bár gondolom azt is titokban, mert mindenhol utálják a bagósokat. Meg ugye a nikotin nem tesz jót, pláne műtét után. Nagyon remélem, hogy a fájdalom felül írja a nikotin éhségemet. Vagy én is mázlista lehetnék és megundoronék tőle. De jó is lenne.

Jó lenne már túl lenni rajta. Én nem fogom bánni ha vágnak, nem leszek elkeseredve. Persze jobb a lapar, a vágás utáni a lábadozás nem a legjobb, de a császárt is kibirtam. Majd összeszorítom a fogam. 😜

De nagyon jókat írtok. Nem győzök visszaolvasni. Iszom szavaitokat.

Na majd lesz valami.

Köszi Mindenkinek!

45903. bémarcsi
jan. 31. 15:56
csak kíváncsiságból kérdem... Van itt olyan lány, akit Kecskeméten műtöttek, vagy fognak?
45902. yallah2 (válaszként erre: 45899. - Kajszi72)
jan. 31. 15:46

Monitoroznak. Mérik a vérnyomást óránként EKG, pulzus, oxigéntelítettséget. Lehet Infúziós pumpa is ami önműködően adagolja a gyógyszereket. Nálunk a Nőgyógyon nincs őrző. Rögtön a kórterembe visznek.

Itt a Sebészeten ahol dolgozom, van őrző. De egy rohadt monitort még nem sikerült beszereznie a vezetésnek. Legalább annak aki nagyon szarul van. Hogy ne a szemünk legyen a bipbip.

45901. Adri2
jan. 31. 15:06

Nektek nincs gondotok a széklettel?😨

Hát nekem minden alkalom felér egy szüléssel. Úgy érzem szétszakadok. Persze ha iszok mályva teát vagy veszek be stadalaxot akkor működik.

Mondjuk nekem hüvelyi úton vették ki. Lehet hogy azért.

Attól félek hogy ez már így marad. 😥

45900. editke3 (válaszként erre: 45850. - N.gabi872)
jan. 31. 13:52
Jaj kedves Gabi sajnálom látod vannak azonos tűnetek.....
45899. Kajszi72
jan. 31. 13:25
Az jutott eszembe, hogy talán őrző és őrző is más lehet, ebben a mi kórházunkban, még a régebbi, bár valamikor már felújított épületben van a nőgyogyó osztály, az őrző pedig egy olyan nagyobb kórterem, ahol 5 ágy, zuhanyzó + klotyó van, de az ágyak mellett fix ellenőrző gépek vannak. ( Yallah tudja mik, nekem gőzöm sincs 😀 ) Ez az őrző az osztályos nővérpulttal és nővérszobával szemben van, tényleg őrzik a bent levőket, az ajtó mindig nyitva van.
45898. Kajszi72 (válaszként erre: 45894. - Tim70)
jan. 31. 13:11
Mázlista! Nekem nem sikerült letenni, pedig még akartam is... de nagyon... csak sajna nem eléggé. 😵
45897. Kajszi72 (válaszként erre: 45889. - Timi33)
jan. 31. 13:07

Szia. Mifelénk elméletileg tilos, gyakorlatilag beengedtek az őrzőbe hozzátartozót a műtét után, de csak pár percre.

Hozzám nem jött be senki, az én kérésemre, tudtam, hogy totál homály leszek, nem láttam értelmét, és szükségét sem éreztem. Persze volt telefonos hírlánc a család és a barátok meg a kórház között. De van akinek sokat számít, hogy láthatja a műtét után a szeretteit, mint a barátnőm például, akinek ott volt a férje végig, amíg szabták- varrták, és beszéltek is pár szót az őrzőben a műtét után, igaz sokra nem emlékezett belőle, de azt mondta, nagyon jó érzés volt a tudat, hogy vele van. Az enyéim édesek voltak, minden nap jött valaki pluszban a család mellett, megszervezték. Még egy rózsaszín szemüveget is kaptam, hogy azon át nézhessem a világot.😁

Cigiről: vegyél nikotin tapaszt, rohadt drága, de megéri, mert nyugisabb az ember tőle. Műtét előtti este már nem igen jó, ha bagózol, pedig a stressz kívánná. 🙂

Rajtam már műtét előtti délután volt tapasz, aztán műtét utáni napon is még egy. De szerintem a testünk fellállít valamiféle prioritási listát és igazából szarik a nikotinhiányra.

Amikor tudsz már annyit totyogni, úgyis lemész cigizni, de ez annyira sokadik lesz a sorban, hogy simán elleszel napi 2-3 szállal, minden probléma nélkül.De ne szívd gyorsan és nagyon mélyeket se, mert megszédülsz. Akár még most, otthon edzhetsz, ha mondjuk este 6 után nem cigizel már. ( nekem ez nem sikerült😉 )

Még valami, bár abszolút laikusként, csak a dokim által elmondottakra támaszkodva, talán jobb, ha vágják az embert, az eseleges összenövések, vagy mint nálam is, a bazi nagy mióma miatt. Jobban átlátják az egészet. De akármelyik műtéti módszer is lesz, belül 3 hónap a gyógyulás. Nagy kalap kakit mindenhez! 🌻

45896. bémarcsi (válaszként erre: 45886. - Zsuzsa Kun)
jan. 31. 13:06
köszi szépen, én is pont annyira gondoltam... de a 100-at kicsit sokallom a nagy műtéthez... azért köszi a támpontot
45895. Adri2 (válaszként erre: 45889. - Timi33)
jan. 31. 12:23

Szia Timi!

Engem Pesten a 2sz női klinikán műtöttek január közepén. Én egy napot voltam őrzőben. Itt amúgy egy óra a szokásos műtét után, csak én nagyon véreztem. Majdnem vissza vittek még egy két öltésre.

A férjemet és a lanyaimat betegedtek pár percre délután, csak be kellett öltözniük.

45894. Tim70 (válaszként erre: 45889. - Timi33)
jan. 31. 12:15

Szia Timi!

Első nap őrző, ott 8 órával a műtét után lábra állítottak. Másnap osztályra kerültem, akkor megkértem a hugomat, hogy senkit ne engedjen bejönni hozzám. Most már azt mondom, hogy szerencsére pont akkor ezelőtt egy évvel lezárták a korházat. Nem igazán akartam látogatókat, de ez egyén függő. Szinte azonnal elkezdtem a sétálást a folyosón, na jó a tötyögést. A dohányzás, hát az érdekes történet a kórházba eszembe se jutott, ahogy haza kerültem viszont valami miatt képtelen voltam egy szál cigit is elszívni. Azóta nem dohányzok.😁 Ha kérdésed van még nyugodtan tedd fel, nagyon jó helyen vagy aki csak tud segíteni fog. Üdv: 💖Timi

45893. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45891. - Timi33)
jan. 31. 09:47

Nagyon szivesen!

Bármi kérdésed van itt választ kapsz rá!🙂

45892. Vera45 (válaszként erre: 45889. - Timi33)
jan. 31. 09:43

Szia Timi!

Engem vágtak, de őrzőben én is csak pár órát voltam. A műtét napján én nem nagyon vágytam társaságra, a gyerekeim bejöttek, de csak pár percre, ami elég is volt. Másnap már mászkálhattam, illetve totyogtam, onnantól jöhettek a látogatók, bár a pihenés kell, hamar elfárad az ember, de ezt majd úgyis érzed. :) Én is dohányzom sajnos, viszont bent csak az utolsó nap gyújtottam rá, valahogy nem kívántam, meg el voltam foglalva a kínjaimmal, és viszonylag messze is volt ahol rá lehetett gyújtani, szóval nekem kibírható volt ez a pár nap minimális cigizéssel. :)

45891. Timi33 (válaszként erre: 45890. - Zsuzsa Kun)
jan. 31. 08:45

Szia Zsuzsa!

Azt mondta a dokim, hogy megprobálja majd laparral, avval kezd, de mivel 2 császárom volt, ha nem megy a lapar akkor felvág...

Nekem császár után is olyan mehetnékem volt. Alig vártam, hogy felkellhessek és mehessek.

Remélem én is másnap már sétálgatok.

Csak nem tudom mit mondjak a családnak, barátoknak, de szerintem majd 2.-3. napra hívom be őket.

Köszi a választ Zsuzsa!

45890. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45889. - Timi33)
jan. 31. 08:22

Szia Timi!

Engem Pesten az István kórházban műtöttek.Műtét után rögtön az ágyamba vittek vissza.Olvasom hogy a legtöbb helyen őrző van.

A mütét után másnap már lent sétáltam a többi beteggel a kórház kertjében.

Igaz nekem lapar volt.

Gondolom ezért nem volt őrző sem.

Téged vágni fognak?

45889. Timi33
jan. 31. 08:13

Sziasztok!

Köszönöm, hogy vagytok. Hogy itt vagytok. Tegnap találtam rátok és egésznap olvasgattam vissza. Nagyon hasznos dolgokat írtok.

Én 37 éves vagyok és febr. 11-én lesz a műtétem. A műtéttől nem tartok, alig várom, inkább a kórházban bentléttől vagyok ki egy kicsit. Nekem nincsenek ilyen óriási panaszaim, viszont évente 3x, 4x mindig kikapartak idáig kb 10 éve folyamatosan. Nekem is miómámim vannak, vastag nyálkahártyával. Kb 20x biztos kapartak már. Évek óta mondom a dokimnak, hogy nem szeretnék többet. 2 gyerekem van, 16 évvel ezelőtt csonkolták a méhszájamat, méhnyakrák miatt. Ezért most az én öreg dokim, aki anno osztályvezető főorvos volt abban a kórházban ami azóta megszűnt elküldött az ő tanítványához. Most ő fog operálni és emiatt is egy kicsit bevagyok sz@rva. Szinte majdnem minden kérdésemre válaszoltatok már, de azért nem fogytam ki belőle. Az egész baráti köröm kb tudja mi van velem. Mindenki mondta: bejönnek látogatni. Írtátok, hogy első nap az őrzőben voltatok, akkor gondolom oda még a férjem sem nagyon jöhet be? Másik dolog: szánom-bánom, de dohányzom. Van valaki esetleg aki cigizik köztetek vagy szoba társ volt aki cigizett? Ők hogy bírták a bezártságot😜?

Mégegyszer köszi a tapasztalatokat, nagyon sok dologra adtatok választ számomra. Kitartás Mindenkinek!

45888. suzy2 (válaszként erre: 45878. - Bémarcsi)
jan. 30. 21:04
Ja!a küretnèl 20-at.
45887. suzy2 (válaszként erre: 45878. - Bémarcsi)
jan. 30. 20:56
Ez egy borzasztóan kellemetlen dolog.Én konkrétan ràkèrdeztem a Dokinàl a magànrendelèsèn h .őszintèn kb.mire szàmitsak ha azt szeretnèm h ő végezze a műtétet.Azt mondta nàla nincs megszabva a műtêt àra.Igy összesen 80 ezret adtam 3 rèszletben.30 at előre,30 at a műtét utàn,20 at a 6 hetes kontrollon.Fogalmam sincs jól csinàltam e....ennyi volt és így.Az altatóst megkerestem egy 10 ezressel,ès az Örzős nővèreknek egy kisebb ajándékcsomagot vittem a közösbe de ott csak egy napot voltam,,viszont tényleg segítettek.Az osztályos nővèrek szó szerint rám sem nèztek műtét utàn,mindent magam oldottam meg...illetve utánna nèztem,vagy megkèrdeztem ITT.😍Tehát nekik annyit mondtam köszönöm szèpen további szèp napot.😀
45886. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45878. - Bémarcsi)
jan. 30. 20:18
Eü kaparásnál 30 ezret
45885. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45882. - Tim70)
jan. 30. 20:17

Én csak a doktornömnek adtam Igaz annak 100-at.

A növéreknek semmi dolguk nem volt velem.

45884. Katonca (válaszként erre: 45883. - Bémarcsi)
jan. 30. 19:20

Hát pontosan azt a konkrét dokit kell egy kicsit megtámogatni. :)

Az már más lapra tartozik, hogy akinek nincs egy fityingje sem, azt is kötelesek ellátni.

45883. bémarcsi
jan. 30. 19:13
ja, de nekem konkrét dokim van...
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook