Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
52238. yallah2 (válaszként erre: 52224. - Rzsó72)
júl. 11. 19:50
Értem. A műtéthez altattak, fajdalomcsillapításhoz pedig epidurál kanülöd volt. Így már oké.
52237. Györgyi75 (válaszként erre: 52232. - Dike66)
júl. 4. 12:30

Szia Dike66!


Köszönöm.A nőgyogyaszom aki onkologus is intézett az István kórházban orvost aki operál.Dr.Bánhidi Andort.Jövő héten kell személyesen talákoznom vele.Akkor megbeszéljük a műtét időpontját.

52236. Györgyi75
júl. 4. 12:26

Sziasztok!

Köszönöm szépen az orvos ajánlásokat.Közben a Nőgyógyászom,aki Onkológus is kezébe vette a sorsom.Intézett nekem orvost aki operál.Az István kórhazban lesz a műtét.Laparoskopiaval.Az onkologus is megerősîtette,hogy ez még rák előtti állapot.Azért kapott 0 megjelölést a szövettani eredményen.Akit ilyen módon műtöttek,ha ideje engedi îrjon pár biztató szót a műtét utáni órákról.Hát para van.

..😒

52235. dike66 (válaszként erre: 52234. - Anemone9)
júl. 4. 07:41

Kedves Anemone, mikor járt a délpesti kórházban?

Nekem endometrium carcinoma grade2 volt a leletem a márciusi mintavétel után a szövettan eredménye. Személyesen Dr. Orbán hívott fel, hogy menjek be a kórházba hozzá. Sem engem sem mást nem küldtek a Sotéra, pedig velem együtt 9-en vártunk hasonló diagnozissal műtétre. Mint mondtam, a Főorvos Úr nem műt de mindenkinek megvolt/meglesz a műtét.(Az enyém most volt június 5-én!)

A Sotén kívül az egyetlen közkórház ahol lehetőség van a robotaszisztált laparoszkópos méheltávoltásra. Ezt tegnap Ő mondta. Azt nem tudom mi alapján döntik el hogy kit műtenek ezzel, de aznap rajtam kívűl 2 hölgyet is így műtöttek.

De laparoszkópos a műtét az esetek nagyrészében. Az lehet, hogy ha valakinek már áttétei vannak akkor a Sotéra küldik.

Ct és Mr vizsgálatra is a kórház területén van lehetőség, és a Főorvos Úr adta a beutalót. Minden műtét előtti vizsgálat a kórházba történ.

Az igaz, hogy a műtét utáni szövettani eredményem indokolja sugár kezelést és ezért az Uzsoki utcai kórházba kell mennem, de ezt is Ő intézi az időpont kérést stb.

Gyöngyi75 írta, hogy még nagyon pici a daganat még az elején sikerült elkapniuk. Tehát semmi nem indokolja, hogy a délpestiből átirányítsák másik kórházba ha felkeresi Dr Orbán László Onkológust.

52234. Anemone9 (válaszként erre: 52232. - Dike66)
júl. 3. 20:53
Dr Orban nagyon jó orvos, de ott ők nem foglalkoznak onkologiai esettel, műtétre át fogják irányítani a Sote onkológiai központjába. Ott érdemes inkább próbálkozni rögtön.
52233. dike66
júl. 3. 19:12

Szeretném kérdezni, kapott valaki sugár kezelést műtét után?

Milyen volt, mire készüljek?

Nekem elméletileg megelőzés céljából javasol az onkológus

3-5 kezelést.

52232. dike66 (válaszként erre: 52230. - Györgyi75)
júl. 3. 18:47

Szia, Györgyi75!

Nem tudom merre lenne jó Neked Pesten. Engem a Délpesti Jáhn Ferenc kórházban műtöttek és

Dr Orbán László Onkológus (főorvos) -hoz jártam/járok ő ugyan nem műt de mindent elintézett a műtéthez. És most a sugár kezelést is intézi annál az orvosnál akihez majd mennem kell az Uzsoki utcai kórházba.

52231. rzsó72 (válaszként erre: 52228. - Kata 33)
júl. 3. 14:52
Szia!Miert csak a felét?
52230. Györgyi75
júl. 3. 14:23

Sziasztok!

Votam a Nőgyógyásznál a szövettani eredmény miatt.Még nagyon pici nagyon korai stádiumban elkaptuk .Valószînűleg méheltávolîtás lesz.Viszont itt ő elengedte a kezem.Azt mondta keressek egy onko sebészt aki a továbbiakban megoperál.Nos esetleg tudtok javasolni valakit,ha lehet Budapesten.

52229. dike66
júl. 3. 12:05

Most voltam a kórházban a szövettan eredménye miatt.

Jövő héten onkoteam ahol az orvosom javasolni fogja a sugárkezelést, megelőzés céljából mivel annyira határeset lett a szövettan eredménye. Mivel ha 50% alatt van a daganat beszűrődve a méhizomba akkor nem kell sugár kezelés, felette nem tudom mennyi kell.

Nekem mivel meghaladta az 50%-ot javolja megelőzés céljából a 3-5 sugár kezelést.

Aztán már majd csak gondolom kontolokra kell majd időnként menni. Minden esetre szerencsésen megúsztam ezt a történetet.

52228. Kata 33
júl. 3. 01:25
10 év és 4 műtét után végre vége.🙏 Csak a fele varratot szedte ki a doki egy hét múlva tudja a többit. De végre vége. Fel sem fogom még, hogy a sok félelemnek vége.
52227. mgagi (válaszként erre: 52225. - Rzsó72)
jún. 30. 10:06
Na, ja nekem is kicsit időbe telt mire lábra tudtam állni, mert a jobb lábam elzsibbadt az epiduráltól és mint kiderült kicsit mellé szúrtak. Amint kivették az epidurált jobb lett.
52226. Kata 33 (válaszként erre: 52218. - Dike66)
jún. 30. 09:36
Gyors gyógyulást 🤗🤗🤗🤗🤗
52225. rzsó72 (válaszként erre: 52214. - Rzsó72)
jún. 30. 08:08
Azt is elfelejtettem írni,hogy az epidurál miatt egy napig nem tudtam mozdítani a bal lábam.Nagyon ijesztő volt,de nyugodjon meg mindenki,aki műtét előtt áll,ez nagyon ritka és elmúlik!
52224. rzsó72 (válaszként erre: 52221. - Yallah2)
jún. 30. 07:59
Altattak is.
52223. Györgyi75 (válaszként erre: 52222. - Szilu7)
jún. 30. 05:18

Szia!


Endometrium in situ carcinomaja

az eredményem.

52222. Szilu7 (válaszként erre: 52216. - Györgyi75)
jún. 29. 18:23

Szia!

Megkérdezhetem, hogy az eredményed endometrium hyperplasia atypiával lett?

52221. yallah2 (válaszként erre: 52214. - Rzsó72)
jún. 29. 17:56
Epidurálban operáltak?????? Durva lehetett mindent hallani!
52220. Kajszi72 (válaszként erre: 52214. - Rzsó72)
jún. 29. 17:56

Szia. Üdv utána! Jó az a 10 perc, ne rugózz rajta! Érezni fogod, ahogy minden nap egy kicsivel több idő esik majd jól aktívan.

A fokozatosság a legfontosabb, senkihez nem kell alkalmazkodni, mindenkinek megvan a saját ritmusa. Gyors gyógyulást és sok türelmet! És sok kalap kakit! 🌻

52219. rzsó72 (válaszként erre: 52217. - Dike66)
jún. 29. 12:31
Köszönöm😊!
52218. dike66 (válaszként erre: 52217. - Dike66)
jún. 29. 12:28

De szeretem amikor a telefonom átír szavakat 😁🤣

Azt akartam írni, hogy túl vagy rajta... 🤣🤣🤣

52217. dike66 (válaszként erre: 52214. - Rzsó72)
jún. 29. 12:26

Szia Rzsó72!

Örülök, hogy túlvagyok rajta és Te is energikusabb aki érzed magad! Szerintem amikor úgy érzed szerintem nyugodtan kelj fel és mozogj kicsit(sétára gondolok) bár én már másnap elkezdtem és azóta is ezt teszem. én nem bírok feküdni. Inkább kint ülök a teraszon.

Kórházi igazolást vinni kell a körzeti orvoshoz pecsételtetni és majd az első táppénzes papírral a munkahelyeden kell leadni. A zárójelentésből is egy példányt keltesz a körzeti orvos. Nekem csak egyet adtak a kórházban így kérném kellett róla egy másolatot, hogy meglegyen ha bármikor kellene.

További gyors regenerálódás és jó pihenést kívánok!

52216. Györgyi75
jún. 29. 12:16
Sziasztok! Újként regisztráltam az oldalon.Rendellenes vérzés miatt kerestem fel egy új nőgyogyaszt,aki rögtön eü.kaparást rendelt el.Csütörtökön megjött a szövettan eredménye.Valószînűleg endometrium rák előttistádium.Kedd este megyek az orvosomhoz az eredménnyel és a továbbiak megbeszélése miatt.Úgy érzem méheltávolîtás lesz.Addig is olvasgatok itt hogy erőt merîtsek a tovàbbiakhoz.
52215. rzsó72
jún. 29. 10:55
Elfelejtettem írni,hogy az itthon beadott véralvadásgátlónál végre ordíthattam😁,a kórházban nem mertem.
52214. rzsó72
jún. 29. 10:43

Sziasztok!Én is túl vagyok a műtéten!

A műtet előtti béltisztítás elegge megviselt az első kortytól az utolsó hasmaenésig 22 óra telt el.A műtét hetfőn volt,előtte tudtam meg,hogy nem az az orvos fog műteni,akivel megbeszéltük.Az altatóorvos pedig nem nézett ki 20 évesnek se...Rezidens volt.Kaptam epidurális erzestelenítést,én megszenvedtem vele,volt néhány "villámcsapás".A műtét jól ment,kivették a daganatot,ami csecsemőfejnyi volt,a méhet,az egy petefészket,csepleszt.A fagyasztásos gyorsszövettan negatív lett,többi eredmény 3 hét múlva.Nagyon sokat merítettem a ti tapasztalataitokból,ezért mindent tudatosan csináltam a műtét után.Az ágyból felülési technikában nekem sokat segített az ágy végére kötött fásli,amivel fel tudtam húzni magam.Ami óriasi meglepetés volt,hogy a kötéscserekor ki derült,hogy csak köldökig vágtak.Tegnap délelőtt már hazaengedtek.Ahogy hazaértem úgy éreztem,hogy az energiaszintem megemelkedett.Nagyjából óranként 10 percre kelek fel.Fogalmam sincs hogy ez mikor növelhető.Egy kérdésem még lenne hozzátok,a kórházi igazolást a körzeti orvosnak kell leadni,vagy a munkahelynek?Nagyon köszönöm,hogy felhasználhattam a az általatok megtapasztaltakat,így minden sokkal könnyebb volt és kevésbé félelmetes!

52213. LadyG (válaszként erre: 52212. - Kata 33)
jún. 26. 11:43

De jó ezt hallani Kata! 🤗

Kikerült minden nem odavalóság, úgyhogy a szervezeted most már másra tudja fordítani az energiáit.


Engem csak gigamiómák miatt mütöttek, kb semmi tünettel (néha erösebb vérzés, de csak közepesen voltam vérszegény); a mütét óta olyan energikus vagyok, hogy nem is tudtam, h mennyire nem voltam az. Nagyon meglepödtem.


Gyors gyógyulást!! 🤗

52212. Kata 33
jún. 26. 00:18
Sziasztok. Én újra itthon egy napja. Ez a 2.műtet utáni rész rémes volt. Illetve volt minden. Antibiotikum és hashajtó. Katasztrófa. Viszont minden olyan más. Borzasztóan energikus vagyok. Jövök és megyek. Jó a kedvem. Hát nem is értem. Mitől lehet, hogy ilyen más minden?
52211. LadyG (válaszként erre: 52210. - Annalobo)
jún. 25. 14:31
Szerintem jól teszed! Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen!! 🤗
52210. annalobo (válaszként erre: 52207. - LadyG)
jún. 25. 12:08

Szia!


Jó, vagy nem jó én is nagyon parás vagyok...

Köszi szépen a segítséget, utánajárok, mert úgysem hagy nyugodni.

52209. Mara81 (válaszként erre: 52208. - Kajszi72)
jún. 24. 18:25

Kedves Kajszi!

Izzadás akár lehet is valóban, szex most nem volt előtte már 1 hete, viszont hüvelyszárazság van az biztos. Csak sikosítóval működik (lactacydot vettem). 3 napig használtam Lactinelle hüvelykúpot antibiotikum után. Még a cikatridinát megpróbálom. Van egy kis égő érzésem és kis folyásom is delutánonként. Ha az nem segít, akkor újra megpróbálom a nőgyógyászt. Örülök, a megnyugtató "ötleteiteknek", én már a legrosszabbra gondoltam. Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat, szuperek vagytok!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook