Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51998. Tunde44 (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
tegnap 18:28
Szia! Nekem tavaly március 1.jén kellett kivenni a méhemet. Szintén ciszta és mióma miatt. a méhnyak és a petefészkek maradtak. ne ijedj meg,de nekem sajnos szövődmény alakult ki utána. rectovaginális sipoly. huza vona után mégis újabb műtét vár rám,pedig már volt úgy hogy megúszom. sajnos ideiglenesen sztómazsák is lesz :( Június közepéán lesz az első illetve már 2. műtét. nekem 30 centis vágásom van bikinivonalban. bizony,megérzi az időjárás változásokat stb. de persze nem mindenkinél ugyanaz tudod. sok szerencsét! Mikor lesz a műtéted?
51997. mgagi (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
tegnap 18:16

Szia Szofi!

Nekem anno kivették a méhem a méhnyakkal és a petevezetékeket. Csak a petefészkek maradtak. Fél évvel a műtét után ciszta alakult ki a petefészkemen. Megműtőttek, majd azt mondták gyógyszert kell szednem.

Azt mondta a doki azért maradtak bent a petefészkek még úgy is hogy gondot okozott, hogy a hormontermelés megmaradjon. Mert ha mindent kivesznek jön a menopauza és vele együtt minden és hogy késleltessék a folyamatot benthagyták.

De a doki majd látja hasi műtétnél milyen állapotok vannak bent.

51996. tmszofi (válaszként erre: 51995. - Kajszi72)
tegnap 16:47

Csak indokolt esetben kezdenék bele a hormonpótlásba, csak mint lehetőséget említettem meg.


Köszönöm szépen!

51995. Kajszi72 (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
tegnap 16:07

Szia. Azt mondják, ha hajlamos vagy a petefészek cisztára úgy, hogy megvan az egész rendszer, akkor méhkivétel után szinte biztos, hogy lesz ciszta a petefészken.

A hormonpótlással óvatosan, először fel kell mérni a hormonállapotokat.

Nem mindegy a korod, a genetikád, az anamnézised és az általános egészségi állapotod sem.

A műtéttel kapcsolatban: a para természetes, gondolj arra, hogy neked ez ismeretlen dolog és egyszeri, a dokiknak, a kórháziaknak viszont mindennapos szakmai rutin.

Ha van lehetőséged és kedved, olvass bele a covid előtti idők bejegyzéseibe. Kalap kakit!🌻

51994. tmszofi
tegnap 15:45

Sziasztok!

Új vagyok a csoportban és sajnos nem véletlenül kerültem ide. 9 cm-es myomagöböm van, így hasi műtéttel kell eltávolítani a méhemet. Egy orvos tanácsa szerint ilyenkor azokat a további szerveket szokták eltávolítani, amelyekben még van egyéb elváltozás. Nekem az egyik petefészkemben van egy cysta, így arra számítok, hogy azt is érdemes lenne. Ezeket már kezdem elfogadni, de érdekelne, hogy érdemes-e bármit bent hagyni vagy biztonságosabb, ha akkor már mindent kivesznek. Attól félek, hogy pár hónappal a műtét után jön ismét valami és újra műteni kell.

Tudom, hogy a teljes kipakolás elég durva megoldás, de manapság már sokan támogatják a különféle hormonpótlást (ha szükséges) és kezdem magam meggyőzni erről.

Kérlek osszátok meg velem, hogy mire számíthatok, ha esetleg bent maradna egy petefészkem vagy ha mindent kivesznek. A műtéttől is tartok, így azzal kapcsolatban is szeretnék információkat gyűjteni.

51993. LadyG (válaszként erre: 51992. - Dike66)
tegnapelőtt 21:01

Szia, drukkolok a CThez, hogy minden jól menjen és jók legyenek az eredmények!


A robot azért elég menön hangzik! 😊

Csak kíváncsiságból, miért jobb a robot, mint a sima laparoszkópia? A robotot is az ember irányítja, nem? Remélem összejön neked a robot!


Szerintem neked az elözmények miatt elég sürün lesz kontroll, föleg az elején, úgyhogy biztos észreveszik gyorsan, ha bármi történik a csonkon (de reméljük semmi ilyen nem lesz!!). 🤗


Kitartást; június már csak másfél hónap, gyorsan elrepül!

51992. dike66 (válaszként erre: 51987. - LadyG)
ápr. 17. 15:34

Szia, az onkoteam úgy döntött, hogy negatív stating esetén optimális esetben megy minden Méh-petefészkek nyirokcsomók... Azt nem tudom a méhnyakcsatorna is kilesz-e véve a méhemmmel együtt, de gondolom igen mivel régebben volt méhszájplasztikám. CT-re jövő héten pénteken kell mennem az gondolom még befolyásolja a továbbiakat.

De egyenlőre csak műtétről volt szó. Gondolom annak a szövettani eredménye után dől el hogy

kell-e lesz-e sugárkezelés.

A lényeg, hogy úgy néz ki robottal fogják csinálni a műtétet ha kapnak rá támogatást. Ez elméletileg jobb mint a laparoszkópos műtét.

Kicsit várni kell rá de elméletileg nem sűrgös annyira a műtét, lehet hogy csak Június elején lesz... Remélem össze jön a robotos műtét mert nagyon jókat olvastam róla. Már egyre kevésbé félek ettől az egésztől.

Inkább az utánna következő évektől izgulok, hogy honnan fogom tudni ha baj van a csonkkal meg ilyenek járnak most a fejemben...

51991. LadyG (válaszként erre: 51990. - Sundi2)
ápr. 16. 14:25
Kitartást! Drukkolok, hogy minnél hamarabb kapj idöpontot a mütétre! 🤗
51990. Sundi2 (válaszként erre: 51971. - LadyG)
ápr. 16. 13:10
Szia! Még nem tudom az idejét, május közepén kell mennem az Ooi-be, mibel el kell teljen min 6 hét a konizáció után, de engem akár már jonap műthetnének csak tudjam h megszabadultam tőle 100%ban
51989. dike66 (válaszként erre: 51987. - LadyG)
ápr. 14. 21:46
Köszönöm szépen!
51988. LadyG (válaszként erre: 51986. - Dike66)
ápr. 14. 21:07
Nem, a sugárnál nem hullik ki a haj!
51987. LadyG (válaszként erre: 51984. - Dike66)
ápr. 14. 21:06

Szia, nagyon sajnálom a diagnózist 😞

Én nem vagyok képben a protokollal, de többféle kezelés is elképzelhetö; szerintem biztosat a mütét után fognak mondani, ha látszik, hogy mi a helyzet a nyirokcsomókkal.

Azt tudom, hogy a sugarat hamar el kell kezdeni a mütét után, talán 30-40 napon belül, ha szükség van rá.


Kitartást és nagy kalappal a mütéthez!! 🤗

51986. dike66
ápr. 14. 09:54

Szép napot mindenkinek!

A műtét után mennyi idő múlva kapja a sugárkezelést akinek kell?

Ennél is kihullik a haj?

51985. Kajszi72 (válaszként erre: 51980. - Mfuri031)
ápr. 14. 00:28

Szia. Nem tilos guggolni és hajolni sem tilos. Csak ésszel kell csinálni, nem hirtelenkedve. Ha minden ilyen mozdulat "tilos" lenne, hogy a francba kelnénk- feküdnénk vagy épp ülnénk rá a budira?

Az emelési tilalom sem azt jelenti, hogy innentől a papírzsebkendőnél nehezebbet el kell kerülni...

A hasad bármitől sajoghat ilyenkor még. A ciklus, időjárás, túl sok mozgás, túl kevés mozgás, fújós kaja, sok ücsörgés pl., ez még egy darabig elkísér. A derékfájás oka leggyakrabban a görnyedt, védem a hasam testtartás szokott lenni, ami fel sem tűnik az embernek.

A megmaradt petefészekről eltávolították a petevezetőt? Mert az viszont tud gubancot okozni.

De az időt nézve, sanszos hogy premenstruációs tünetekről van szó.

Érdemes írni a mensinaplót tovább, így kevesebb para lesz majd a későbbiekben. Kalap kakit mindenhez!🌻

51984. dike66
ápr. 13. 22:57

Sziasztok!

Jó,hogy van ez a fórum mert tele vagyok kérdésekkel. Bár hétfőn amúgy is találkozok az onkológussal amikor elmondása majd mindent. Nekem most lett meg a szövettan eredménye ami endometrium adenocarcinoma grade2

Mennyire vagyok bajban? Azt már tudom, hogy kiveszik a méhem és valószínűleg a petefészekeket is. Gondolom lesz sugár kezelés is 😔

Mennyi idő múlva lesz a műtét? Milyen gyorsan mennek ezek a dolgok? És van-e valakinek tapasztalata a sugárkezeléssel kapcsolatban? Mire készüljek?

Nagyon izgulok 🫣

51983. LadyG (válaszként erre: 51980. - Mfuri031)
ápr. 13. 21:39

Szia,

Nem most jönne meg amúgy? Olyankor érezheted a petefészket illetve a korábbi tüneteket, amiket menstruáció idején érzékeltél (pl mellfeszülés v derékfájás).

Szerintem, ha nagyot nem emeltél, tuti nincs semmi baj.

A harmadik héten egyébként nekem is szurkált pár napig a hasam, csak nekem a köldököm környékén. Aztán az elmúlt és szerencsére nem jött többet vissza (2 hónapja mütöttek)


A 3. héten egyébként még pihenj sokat, ne most akard megváltani a világot. 🤗

51982. LadyG (válaszként erre: 51978. - Kata 33)
ápr. 13. 21:32

3-4 nap az nem rossz; itt Hollandiában a hasi vágással kirúgják az embert 2 éjszaka után, de van ismerösöm itt, akit laparoszkóposan mütöttek, öt másnap hazaküldték.

Használd ki a kórházi idöszakot, mert ott tuti ki tudod pihenni magad, senki nem fog a fözéssel meg a háztartási terndökkel szekálni :D

25éig gyorsan eltelik az idö; nemsokára túl vagy rajta! 🤗

51981. Kata 33 (válaszként erre: 51979. - Kajszi72)
ápr. 13. 20:23
Köszönöm 🥰
51980. Mfuri031
ápr. 13. 15:53

Sziasztok! Új vagyok itt, most találtam rátok.

Engem 3 hete műtöttek, hüvelyi úton vették ki a méhemet és az egyik petefészket. A másik bent maradt, mert magasan volt és vágni kellett volna, hogy elérjék. A műtét után jól voltam, 3 nap után engedtek haza. Sajnos nem sok instrukciót kaptam a hazatérés utáni teendőkről. Ne emeljek, ne hajoljak, ennyi. Mivel többször voltam egyedül, ha valami a földre került, leguggoltam érte, ha valamit a földön kellett csinálni, térdeltem. Aztán most mondta egy ismerősöm, hogy a guggolás is tilos lett volna. Most 1-2 napja fájdogál a derekam és a hasam a megmaradt petefészeknél. Lehet, hogy megerőltettem valamivel? Mondjuk köhögök is egy ideje, volt már szorulásom is, amikor eléggé feszül a hasam. Vagy természetes még ilyenkor ez a szurkálódás a hasban?

51979. Kajszi72 (válaszként erre: 51976. - Kata 33)
ápr. 13. 15:24

Szia. Műtét napján valszeg aludni fogsz, kapsz intravénásan málézó löttyöt. Nekem nem fájt semmi, mifelénk valami nagyon jó cuccot adnak. Ne hadakozz önmagad ellen, hagyd magad pihenni, aludni, nem kell feltétlenül a fél világgal kommunikálni még ilyenkor.

Tudom, hogy ez szélsőség, de én pl. megkértem anyumékat meg a barátokat, hogy műtét napján ne jöjjenek, ne is hívjanak. Jó döntés volt, őket nem sokkolták a csövek meg a frizurám, én meg nem paráztam azon, hogy kilátszik-e a seggem, meg hogy bírok-e egy értelmes mondatot mondani vagy írni.

Másnap reggel - normál esetben - kiveszik a katétert, és onnantól totyoghat az emberlánya, meg pisilhet a szokásos módon.

Kaki később lesz csak, előbb enni kell és a kajának végigjárni a bélrendszert. Puki lesz, de az jó jel, örülni kell neki, bizonyítja, hogy nincs elzáródás és működésben van az emésztőrendszer.

Azon se edd magad, hogy hány nap lesz a kórház... pont annyi lesz, amennyire szükséged lesz. Kalap kakit!🌻

51978. Kata 33 (válaszként erre: 51977. - LadyG)
ápr. 12. 21:45
Köszönöm a választ. 25én műtenek. Remélem minden hasonlóan lesz mint neked. Gondoltam 3-4 nap után haza jöhetek, de azt mondta a doki, hogy majd látjuk.
51977. LadyG (válaszként erre: 51976. - Kata 33)
ápr. 12. 19:32

Szia, mikor lesz a mütéted?

Nekem hasi vágásos volt 2 hónapja.

A fájdalom nekem rosszabb volt, m a császár, igaz, hogy 8 évvel idösebb is vagyok 😂 5ös erösségü volt 10es skálán, amikor felébredtem. Azonnal kaptam gyógyszert, de még éjjel is visszatért ez az erösségü fájdalom. Érzésre olyan volt, mint ha menstruációs görcs lett volna.

Másnaptól folyamatosan kaptam a paracetamolt és naproxint, azokat pedig szépen elhagytam, amikor hazakerültem.


Nekem nem volt gond a pisi-kakival; pedig készültem a puffadásra meg ilyenekre, de nem volt még az sem. Tudtam mindent is enni szerencsére. Elvileg kb az epés étrendet szokták javasolni az elsö hetekben, de próbálgasd, h mit bír a szervezeted. Ha amúgy is jellemzö rád a szorulás vagy a puffadás, akkor arra figyelj oda most is.


Én az elsö két hétben nehezebben mozogtam, de minden nap kicsit többet kell mozogni, és akkor jó lesz! :)


Kitartást, és gyors gyógyulást! 🤗

51976. Kata 33
ápr. 11. 21:04
Sziasztok. Műtét után mire számítsak? Fájdalom? A felkelés? Pisi, kaki? Séta? Köszönöm ha válaszoltok.
51975. genia (válaszként erre: 51974. - Kajszi72)
ápr. 7. 07:48

Koszonom ..

Elfogok menni..

51974. Kajszi72 (válaszként erre: 51969. - Genia)
ápr. 6. 17:02
Szia. Menj el dokihoz, megvizsgál és megmondja mi a helyzet csonk és hüvelynyálkahártya ügyben.
51973. genia (válaszként erre: 51972. - LadyG)
ápr. 6. 09:12

Szia

Menopauza ,nyilvanvalo..nincs mehem,es mar 56 vsgyok..

Semmi mas tunetem nincs ...most ujra elkezdtem a huvelykuppot igaz csak 2 napja ,es gattornat is csinalok jokat olvastam rolla

Hasi ct voltam par hete semmit sem talaltak ...lehet ott az kezdodo elorreeses nem latszik?

Lehet csak kepzelodom...

51972. LadyG (válaszként erre: 51969. - Genia)
ápr. 6. 08:40

Szia, engem még csak most mütöttek, úgyhogy sajnos csak lelkiekben tudlak támogatni, hosszútávú tapasztalatom még nincs.


A menopauzával hogy állsz? Szerinted az elkezdödhetett? Az okozhat hüvelyszárazságot.


A fura érzést lehet, hogy megnézetném a dokival. Ha kezdeti stádiumban van egy lehetséges elöreesés, akkor még lehet, hogy tornával lehet rajta segíteni (mondjuk ezt csak laikusként gondolom).

Vannak más tüneteid is, pl gyakori pisilési inger?

51971. LadyG (válaszként erre: 51968. - Sundi2)
ápr. 6. 08:36

Szia 🤗

Szerintem jó döntés! Bár nekem “csak “ giga miómák miatt kellett a méheltávolítás, én is paráztam, hogy az egyik mióma mellett nem bújik meg valami más is.


Tudod már, hogy mikor mütenek?

51970. Niki1 (válaszként erre: 51952. - Sutyi83)
ápr. 5. 19:56
Szia! Nekem szeptemberben volt hüvelyi műtétem hátsó fali plasztikával. Szerencsére fájdalomcsillapítót nem igazán kellett bevennem itthoni lábadozás során. Ha dojat voltam fent akkor nehéznek éreztem a hasam és a hüvelyem is fájdogált. Próbálj fokozatosan mindig csak kicsit többet talpon lenni utána pihenni és így felváltva. Ha pihensz inkább fekve vagy félig ülve. Eleinte 10 percet voltam csak fent utána fél óra pihenés. 4 hét után már dolgoztam. Eleinte az ülés hosszabb távon nem volt vmi kellemes, de a külső varrat nem esett ki és az szúrt. Amikor a doki kiszedte utána már sokkal jobb volt. Műtét után 1 hétre voltam varratszedésen és arra 4 hétre kontrollon. Azóta már jó pár hónap eltelt és minden rebdben. Majd csak szeptemberben kell mennem kontrollra. Szóval még pár hetet bírj ki és sokkal jobb lesz. Kitartást!
51969. genia
ápr. 5. 16:18

Sziasztok !!

Reg jartam erre !

2019 ben mutottek huvelyi uton csak a petefeszkek maradtak..

Egyre surubben erzek szarazsagot odalent !Idokozonkent hasznalok cikatridint !,egy ideig jo ..

Mostanaban azon agyalok

.nehogy csonkeloreeses legyen ,idovel ..olyan fura erzes..vagy ezt csak a szarazsag okozhatja ?

Valaki akit regen mutottek tapasztalt e ilyet?

Koszonom ,ha valaszoltok !

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook