Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
43600. Betti0417 (válaszként erre: 43568. - Gitka)
tegnap 20:33
Szia Gitka! Nekem tavaly volt laparos műtétem és nekem is 2 hetet mondott a dokim az uszodára és a házaséletre is :-)
43599. Astra12 (válaszként erre: 43598. - AErika64)
tegnapelőtt 22:41

Szia!

Akkor most semmi nincs már megsüllyedve, ugye? Megkérdezhetem, hogy ki műtött?

Az, hogy nem tér vissza az erő, eléggé aggasztó. Már sosem leszünk a régiek?

Köszi!

43598. AErika64 (válaszként erre: 43572. - Astra12)
tegnapelőtt 19:40

Szia !

Nekem is süllyedés és miómák miatt volt műtétem, lassan két és fél éve, laparral, mindent. Mondta a doki, hogy gyengék a szövetek, pedig rögzítette a hüvely csonkot állítólag erősen, de sajnos csak fél évig bírta kb. utána ismét jött az a bizonyos érzés.....

Azóta túl vagyok egy korrekciós műtéten, és nagyon vigyázok mindenre, hogy ilyen jó maradjon mint most! Néha vannak rossz érzések, de szerencsére rendeződik!

Yallah hozzászólását osztom!! Én sem vagyok a régi, nagyon fáradékony lettem, erőm a fele se mint régen,nekem is fájdogál néha a hasam is, pedig én nem emelgetek betegeket!

Türelem a friss műtötteknek, és nagyon kíméljétek magatokat!!!!

Üdv Erika

43597. andiali (válaszként erre: 43595. - Astra12)
tegnapelőtt 08:42
Eddig a méhtest eltávolításáról van szó.Az utóbbi 2 évben több orvos látott és azért is vagyok elbizonytalanoodva mert volt aki mindent kivenne volt aki semmit.Megkérdezte az egyik doki hogy nagyon zavar mert akkor meg lehet műteni.Én meg úgy éreztem akkor ,hogy ne nekem kelljen már eldönteni ,hogy műteni kell vagy sem.Nem csak a süllyedés hanem a mióma miatt is javasolják jelenleg a műtétet.2 hónapnyi vérźés teljesen kikészített.Szóval ezért van ez a zűr a fejemben hogy akkor most mi a jó.Aki a mióma kísérletbe bevett ő most azt találta ki miután kivertem a hisztit hogy presszáriummal meg lehet támasztani a méhet.Eddig ezt nem mondta senki pedig már régóta küzködök.Kb 13 éve amikor született a lányom.Nagy súllyal 5170g-al spontán.
43596. Tim70 (válaszként erre: 43592. - Gitka)
tegnapelőtt 07:07
Szia Gitka! De jó hallani Rólad💖! Szuper, hogy ilyen szépen javulsz és erősödsz. A séta a friss levegőn Nekem sokat segített😊. Zsuskáról már szeretnék én is hallani, remélem minden rendbe van vele. ( szóval Zsuska ha olvasod tudd veled vagyunk, kitartás💖). Üdv: Timi
43595. Astra12 (válaszként erre: 43593. - andiali)
tegnapelőtt 01:39
Ha téged főleg a süllyedés miatt műtenek, biztos nagyon odafigyelnek rá, de nem árt, ha te is többször rákérdezel. Nekem az orvos úgy végezne korrekciós műtétet, hogy a méhcsonkot a keresztcsonthoz varrná. De most már több orvost is majd megkérdezek, és benne nem igazán bízom ezután. Neked a teljes méhet ki akarják venni?
43594. Katonca (válaszként erre: 43592. - Gitka)
máj. 20. 23:41

Igen, 13-án panaszkodott lázra, fájdalomra, akkor kértük keresse fel az orvosát, de azóta nem jött.

Csak nincs nagy baj?

43593. andiali (válaszként erre: 43572. - Astra12)
máj. 20. 21:54
Szia!Köszi a választ!A hüvelycsonkot akarja felvarrni a méhet meg kiveszi.Csak azt nem tudom felfogni,hogy ha megint megsüllyef akkor ennyi volt?Egész életedben ott fityeg majd valami a lábadközt.Ez azért elkeserítő.Te nem gondolkoztál korrekciós mútéten.Persze ha van ilyen lehetőség bár csak kell lennie.Mindenesetre nem túl pozitív volt amit írtál.Most az jár a fejemben hogy ha megműtenek és utána is költöm a tojást tovább az nagyon jó lesz😕
43592. Gitka
máj. 20. 19:05

Sziasztok Lányok!

Gondoltam beköszönök. Holnap leszek 2 hetes, laparos. Viszonylag jól vagyok, már a pihenés az, ami fáraszt. Szeretek sétálni. Az ilyen idő a legalkalmasabb a gyógyulásra.Nem tudjátok, mi lett Zsuskával? Egyszerre műtöttek bennünket, de kb. egy hete nem jelentkezett. Remélem, nincs semmi baj vele.

Kellemes pünkösdölést mindenkinek!

A gyógyulgatóknak kitartást,a műtét előttieknek bátorságot!

43591. Katonca
máj. 19. 20:22
Köszönöm mindenkinek a válaszát a csontritkulás témában, csak nem tudtam előbb feljönni, mint most.
43590. Bea7407 (válaszként erre: 43585. - Zsonett70)
máj. 19. 07:03
Szia! Köszönöm a tanácsot akkor figyelek a hajolgatásra az emelgetésre igaz emelgetni nem emelgetek 1.5l vízen kívül semmit hajoln is óvatosan tesz de azt sajnos nem tudom elhagyni mert a kutyusaimnak enni kell adnom nincs aki helyettem meg tegye mert a párom kamionozik és csak hétvégén van itthon. Sétálás az megy de nem túl sok de majd idővel jobban fog menni az is. Minde jót kívánok! 😊😘
43589. Bea7407 (válaszként erre: 43584. - Tim70)
máj. 19. 06:46
Szia Timi! Köszönöm a jótanácsod nagyon odafogok a testem filgyelmeztetéseire. Hegyet nem terveztem mászni de modjuk már egy jó kis turázás jólesne de az még odébb lesz tudom de egy jó kis fél órás egy órás sétára gondoltam! Pihenés az megy igaz már nehezen. Bikini vonalba kb 20cm vágásom van de olyan szép,hogy semmi nem fog látszani de ha látszana sem érdekellne igazán a gyógyulás az már jobban érdekell meg a lelki része mert sajnos nincs gyerekünk és így már nem is lesz. Számomra ez lesz a legnehezebb feldolgozni. Minden jót kívánok!
43588. Gitka (válaszként erre: 43569. - Evili71)
máj. 18. 22:24
Köszönöm neked is a választ! Inkább várok, úgy döntöttem. :)
43587. Gitka (válaszként erre: 43571. - fmadri)
máj. 18. 22:15

Köszönöm, Fmadri!

Várok még akkor, azzal biztosan nem hibázok. A vállam nagyon kívánja a mozgást...

43586. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43582. - Bea7407)
máj. 18. 22:00
Köszönöm szépen🙂
43585. Zsonett70 (válaszként erre: 43581. - Bea7407)
máj. 18. 21:57
Szia. Sok sok séta ha lehet a szabadban. Mellőzd a hajolgatást és az emelést. A séta a mozgás nagyon jó a bélpanaszaid miatt. Csak annyit ami jól esik, a tested figyeld jelezni fogja. De persze a sok pihenés is ajánlott, találd meg a kellő egyensúlyt.Eleinte én félelmetesen elfàradtam gyenge voltam, még szinte a hangom is remegett a kimerűltségtől.De a lányok itt a fórumon még nyugtatta ez is normàlis egy ekkora műtét után. Csak nyugi. 😘😉
43584. Tim70 (válaszként erre: 43581. - Bea7407)
máj. 18. 21:56
Szia Bea! Február 5.-én volt teljes méheltávolító műtétem egy brutál ciszta miatt. Ment minden. Bikini vágással kb 20-25 cm. Fokozatosan sétával kezdtem a "sportolást" fokozatosan növelve az időt. 4-6 hét környékén kb 1,5 órákat sétáltam mindig növelve a távolságot. 6 hét után engedte az orvosom a kocogást egy héten kétszer kocogok 5km-t (ezt is pár 100 méterrel kezdtem). Én 9 hét után mentem vissza dolgozni, de ha lehetett volna akkor simán maradtam volna még itthon 😊. (ide kerékpárral járok, hogy ezzel is sportoljak egy kicsit). Még így 3,5 hónap után is néha szúr nyom itt-ott. Ez normális mert a belső varratok feszívódása több időt vesz igénybe. Légy türelmes ez nem versenyfutás😊, figyeld a szervezeted jelzi mi a jó. Kell a mozgás de a pihenés is. Ne akarj már most hegyet mászni😊. Üdv: Timi💖💖😘
43583. Bea7407 (válaszként erre: 43577. - yallah2)
máj. 18. 21:24
Köszönöm akkor majd mondom az orvosnak!
43582. Bea7407 (válaszként erre: 43578. - Zsuzsa Kun)
máj. 18. 21:21
Sok erőt és kitartást kívánok a felépüléshez!
43581. Bea7407 (válaszként erre: 43575. - Zsonett70)
máj. 18. 21:16
Szia! Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszodat és jó kívánságodat! Türelem abból van kevés sajnos de tudom,hogy muszáj. Akkor megnyugodtam hogy ez normális. Tudom hogy sétálni mozogni kell de milyen fajta mozgás és milyen hosszú? Előre is köszönöm válaszod! Sok erőt kívánok neked is és minden sorstársunknak!
43580. Manka67 (válaszként erre: 43576. - yallah2)
máj. 18. 21:15
Szia Yallah2. 2 év után is tud még javulni a helyzet, a két évnél még meglévő időnkénti has és derékfájás a negyedik évre nekem teljesen elmúlt. Remélem nálad is így lesz, bár a 12 órás műszak nem tesz túl jót :(
43579. Kajszi72 (válaszként erre: 43568. - Gitka)
máj. 18. 20:44
Szia.A régi laparos műtétem után - ami epehólyag búcsúzás volt - az útravaló az volt a dokitól, hogy kint kicsi a seb, de belül nem és újra kell rendeződnie a belső szerveknek a böhöm epehólyag miatt. Több izom is át lett lyuggatva, én pl. sokkal szarabbul mozogtam műtét után akkor, mint a mostani hasi műtét után. Az uszoda és minden egyéb áztató medence nekem amúgy is tilos, így ez konkrétan nem került szóba. De ha a hasi tornákat vagy a futást meg egyebeket is csak 6-8 hét után javasolják fokozatosan újrakezdeni, akkor szerintem az úszást is csak ennyi idő után kéne. Amikor már bejáratottabbak az izmok, jobb a koordináció és nem kell attól paráznod, hogy a 2 méteres vízben begörcsölsz és megrántod magad valami zsigeri mozdulattól./ ilyet is megéltem sportsérülés után, nyílt vízben, nem a legkedvesebb emlékem/ Mindenesetre, ha belevágsz majd, legyen melletted valaki, aki veled úszik.☺
43578. Zsuzsa Kun
máj. 18. 19:56

Január 25.-én műtöttek.Laparral.Minden ment és mivel áttátes méhrák volt mentek a kismedencei mirigyek is.

Én nagyon hamar gyógyultam.

62éves leszek az ősszel.

Ma kaptam a 21.sugarat és a hasmenést leszámitva teljesen jól vagyok.

A műtét után se volt semmi fájdalom.A szelek bántottak eleinte,de én nem diétáztam.

A barátom ha simogat nagyon jol esik.A sugártól pedig hüvely gyulladásom van.

Az műtétet már el is felejtettem.Nemsokára túl leszek a sugáron is.

43577. yallah2 (válaszként erre: 43574. - Bea7407)
máj. 18. 19:52
Nem kell a sürgősségire szaladnod! Ez sajna még ilyenkor előfordul. A belek keresik az új helyüket. De ha mégy az orvoshoz, számolj be neki erről.
43576. yallah2
máj. 18. 19:09
Hát.... én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani mikor lesz a régi minden. Azt hiszem, nálam soha. Jövő hónapban lesz 2 éve, hogy műtöttek. Nekem mindent kivettek, bikinivágásom van, kb 20 cm. Nálunk nem csinálják laparoszkópiával. Talán jobb is volt így. Lehet, hogy a korom is(53 leszek az idén) indokolja, de nekem semmi sem a régi és talán soha nem lesz az . Az erőnlétem, a szex a mozgás. Nem tudok úszni,nem tudok futni, nem tudok nehezebb beteget emelgetni. Ápolónő vagyok. Rengeteget fáj a derekam, egy erősebb 12 órás műszak vége felé a hasam is. És ott belül is. De ezzel megtanultam együttélni és ezen kívül különösebb problémám nincs. Akit 2-3 hete műtöttek az legyen türelmes. Az alap a 6 hét. Munka szempontjából főleg ha fizikai munkád van nagyon kellene a 8 hét. Régen fél év volt a lábadozás. De ezt a szabályt is vagy pasi találta ki, hogy 6 hét, vagy olyan akit a büdös életében nem műtötték semmivel. Igazság szerint én kb 1 év után éreztem, hogy na akkor mostmár rendben vagyok. De ez is egyénfüggő.
43575. Zsonett70 (válaszként erre: 43574. - Bea7407)
máj. 18. 14:56
Szia. Nekem február 23.–án volt ugyan ilyen műtétem. Egyén fűggő is szerintem, de nekem még meg sokunknak a fórumon még mindig vannak panaszaink. Nyugodt légy, ez teljesen normális. Nálam is voltak ilyen hullám vőlgyek, sőt gyenge javulás utân erős visszaesés.Tűrelem magaddal szemben és nyugalom, folyamatosan jobb lesz ahogy halad az idő. Csak azt ne kérdezd mikor lesz minden a régi. Mert azt jó lenne tudni, de sajnos még én se tudom. 😘😂😝❤️ Kitartást és jó egészségben további javulás kívánok neked és minden sorstársunknak. 👋
43574. Bea7407
máj. 18. 14:23

Sziasztok!

Bea vagyok 44éves kedden volt 3 hete, hogy méh eltávolito műtétet csináltak egx nagyon csúnya myoma miatt volt erre szükség a petefészkeim megmaradtak. Hát én azt hittem hogy gyórsabb lesz a gyógyulás de nem igazán.Egy-két napig nem fáj nem puffadt a hasam de aztán egyszer csak minden ok nélkül felpuffad és fáj ilyenkor a mozgás is nehezemre esik. Nem tudom hogy ez természetes-e vagy kezdjek aggodni? Jövöhéten megyek az orvosomhoz a szövettan eredményéért elég akkor szólnom erről vagy mennyek elöbb el a sürgöségire? Köszönöm segítségetek!

43573. Diti1968 (válaszként erre: 43564. - Katonca)
máj. 18. 10:56

Kedves Katonca!

Én D3-at és K2t szedek, Calciumot nem mert űgy is ásványvizet iszom. De a mozgás tényleg nagyon fontos, talán még fontosabb is mint a vitaminok!

Anyósom pl. hiába szedett anno Calciumot, nem beépült, ha nem kívülre rakódott le a csontfelszínre, 55évesen már csípő protézist kellett kapjon és nem volt nőgyógyászati műtéte, ami indokolta volna a korai csontritkulást! Szerintem ez nagyban genetika függő!

Üdv,

Edit

43572. Astra12 (válaszként erre: 43570. - andiali)
máj. 18. 09:55

Szia! Nekem semennyire.... Nagy mióma, erős vérzések, süllyedés. Az orvos tök magabiztosan mondta, hogy méheltávolítás, a hüvely rögzítése. A petefészkeket én kértem, hogy vegye ki (52 éves vagyok), mert a vérellátása részben a méhen keresztül történik, és sokszor okoz utána akár komoly (daganat) gondot is. Na most a méhnyak bennmaradt, mert állítólag nagyon véreztem, sietni kellett (bár megoldhatta volna). Ezt még el tudom fogadni (így az örömérzés teljes maradt), de a második napon észrevettem, hogy a süllyedés ugyanúgy megvan! az orvos szerint ő felrögzítette, de annyira gyengék a szöveteim, hogy két nap ágyban fekvés mellett újra lesüllyedt?!? Állítólag a hasprés miatt (lélegzés, felülés). Na, szerintem ez kamu. Szerintem csak szimplán nem húzta fel. Szóval szerintem kihagyta a lehetőséget, hogy ezt a problémámat is megoldja. De ha rákérdezel konkrétan az orvosodnál, elmesélteted vele a folyamatot, valószínűleg nem jársz így. Méheltávolítás? Fiatal vagy, de szerintem a miómás méh nagyon nehéz, nehéz lehet "felhúzni". De még fiatal vagy, jogos, hogy a petefészkek maradjanak, gyakori ellenőrzés mellett.

A legjobbakat!

43571. fmadri (válaszként erre: 43568. - Gitka)
máj. 18. 07:31

Szia Gitka!

Én laparos voltam. Nekem 4 hetet mondott a doki és azzal indokolta, hogy a hüvelycsonk végének be kell hegedni, addig nem szabad áztatni. Kb addigra múlt el a maszatolgatásom is, ebből gondolom, hogy valóban ennyi idő kellett.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook