Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
46956. dovima (válaszként erre: 46938. - Kajszi72)
ma 17:53
Na ma tetőfokára hágott a vérzés dokitól kapta norcolutot és exacyl vérzéscsökkentőt remélem jobb lesz...de a műtét muszáj lesz...ha nem csökken a vérzés ezekkel se akkor kórház csak a dokim 2 napig külföldön van :(
46955. Kajszi72 (válaszként erre: 46954. - Yallah2)
ma 14:45
Ó, akkor csak kaja- pia tilalom volt, semmi béltisztítás. Én meg fostam, hánytam állandóan, az epém miatt, azért paráztam. 😀
46954. yallah2 (válaszként erre: 46949. - Kajszi72)
ma 14:05
Volt már rá példa, hogy azért kellett bemennem a műtőbe mert a bealtatott beteg összefosta magát. De akut műtét volt nem lehetett előkészíteni. A műtősfiúval tettük rendbe. Mindenkinek nyugalom, bennünket előkészítenek rendesen . Fosás one!😂😂😂😂😂
46953. yallah2
ma 10:46

Na figyu! Leírom, hogy nàlam mi volt a szitu. Reggel fél 9 kor megkaptam a remek kis szurimat a seggembe. Előzetesen mondtam az altatósnak , hogy nekem olyan koktélt írjon, hogy se kép se hang ezen nagyon röhögött. Csak hálóing volt rajtam. Nos én nővér vagyok abban a kórházban ahol műtöttek , nagyon korrektek és diszkrétek voltak. Szóval megkaptam és azt gondoltam, most mit kéne éreznem? Elmondtam egy Miatyánkot meg egy Üdvózlégyet ( ne röhögj) aztán jött a műtősfiú. Addigra rohadtul.mindegy volt minden. Azért üdvözöltem a Teamet. Átrakrak az asztalra de rajtam semmi fólis nem volt, gondolom mert június 27. Volt. Hálóing kicsit fentebb zöld lepcsi kicsit lentebb. Vérnyomás, pittyegő az ujjra, oxigénmadzk az arcom elé branülbe Dormicum oszt helló! Mikor valamikor délután felébredtem volt rajtam hálóing , homokzsák és rohadtul fájt a derekam!

A vérátömlesztéstòl nem kell félni! Szigorú szabályai vannak ! Csak olyan vért kapsz ami megfelel a vércsoportodnak! Beleegyező nyilatkozatot íratnak alá. Ha kell akkor kell! De műtét másnapján megnézik a vérképedet. Csak nagyon rossz esetben szükséges vért kapni! Szóval nyugi!

46952. Kajszi72
ma 08:57

Ahány (kór)ház, annyi szokás. 😀

A mi kórházunkban sose láttam kórházi hálóinget, mind a két műtétre pucéran toltak le a műtők szintjére, a saját ágyamban, betakarva persze.

A műtőknél és a műtőkben hűvös van, ezért cserélik le az osztályos takarót a fóliára. Nagyon diszkréten. De ilyenkor már a szar is le van szarva, ugyan nem törődik az ember azzal, hogy meglátja-e valaki pőrén. 😀 Az egyik utat végigröhögtem, a másikat meg átaludtam. Katétert még az osztályon kaptam, ébren, semmi extra, csak furcsa érzés.

Bár Timi mázlista, egy idegeskedéssel kevesebb volt neki. 😀

46951. Tim70 (válaszként erre: 46950. - Nyamitörp)
ma 06:44

Szia Nyamitörp!

A pucérságból semmit nem fogsz érzékelni, hálóing lesz rajtad amikor bevisznek a műtőbe és mikor feleszmélsz ismét rajtad lesz. Igen diszkréten rendezik. A fólia valószínűleg melegen tartónak kell (bár ez nekem új volt).

Nem fogsz bepisilni, mert katétert kapsz.(altatásba rakták azt is fel, majd másnap reggel kivették, egy pillanat alatt).

Kérdezz, ha még segíthetünk.

Üdv: 💖Timi

46950. Nyamitörp (válaszként erre: 46949. - Kajszi72)
tegnap 22:42

Nem értem miért kell teljesen pucérnak lenni. Fóliát azt hova, meg miért kapom?

Na ezen a lefosós dolgon most nagyot nevettem :D:D Egyébként az ilyenek is foglalkoztatnak, bár én inkább a bepisiléstől tartok, mert az egyik miómám az nyomja a húgyhólyagom és bármikor tudok pisilni, független attól, hogy mennyit ittam előtte.

Tudom, hogy nem olyan vészes a transzfúzió, csak olyan bizarr, hogy más ember vére fog folyni az ereimben.

46949. Kajszi72 (válaszként erre: 46948. - Nyamitörp)
tegnap 22:07

Megnyugtatlak... 😀 Pucér leszel, de nem fogsz fázni, mert alszol, be leszel takarva, csak a műtéti terület lesz szabadon. Pont, mint az orvosos filmekben. Előtte, amíg a műtéthez előkészítenek pedig kapsz egy cuki fóliát, és kapsz nyugibogyót.

De átérzem a dolgot, anno az első altatásos műtétemnél csak az járt a fejemben, hogy mi lesz, ha elernyesztenek és lefosom a műtőasztalt. 😵😂

Ha kapsz is vért, azért az ma már nem olyan rizikós, mint régen. De erről Yallah pontos ismeretekkel bír, ő a profi csapat tagja.

46948. Nyamitörp (válaszként erre: 46946. - Kajszi72)
tegnap 21:32

Köszönöm. Most még nem izgulok túlságosan a műtét miatt. Olyan hülyeségek járnak a fejemben, hogy remélem nem vetkőztetnek le nagyon a műtőben, mert fázós vagyok.

Eléggé esélyes, hogy kell majd vért kapnom, az miatt jobban izgulok.

46947. GHeni (válaszként erre: 46928. - Meli45)
tegnap 16:51
Szia! Hasi műtétem volt. Hétfőn reggel mentem, kedden műtötték, szombaton volt varratszedés és jöhettek az haza. Győrbe ahol műtőttek a kórházba adták a béltisztítót és az szurikat is. Hazajövetelkor adtak receptet az itthoni véralvadásgátló injekcióhoz. Nekem függőleges a császárvágásom, a lágyéksérv pedig baloldalon ferde vágás. Ha császárok voltál akkor tudod milyen a hasiműtét.(semmivel se fájdalmasabb) Ha akarsz a Facebook-on keress rám. GERENCSÉR HENRIETTA Bábolna
46946. Kajszi72 (válaszként erre: 46943. - Nyamitörp)
tegnap 14:35

Barátnőmnek volt mióma műtétje, hasi vágással, ugyanaz a kórház, ugyanaz a doki, nekem hysterectomia, másfél évvel előtte.

A felépülésünk szinte ugyanolyan ritmusú volt, a

kórházban és később otthon is. Úgyhogy ha kérdésed van, vagy bármi, nyugodtan írj ide. Kalap kakit!

46945. Nyamitörp (válaszként erre: 46944. - Nyamitörp)
tegnap 13:39
És Neked is köszönöm a kedvességed. :) ♥
46944. Nyamitörp (válaszként erre: 46941. - Tim70)
tegnap 13:38

Szia Timi!

Csak azért írtam, hogy nem idevágó, mert nekem a méhem nem veszik ki, legalábbis eddig úgy néz ki. Bárhogy mi marad belőle, azt nem tudom. :)

Én is úgy tervezem, hogy minél előbb talpra küzdöm magam és óvatosan, de azért annyit, amennyit bírok szeretnék mozogni. Aztán majd úgyis a fejemre koppint a szervezetem, ha túl sokat akarok. :)

Viszonylag jól viselem a fájdalmat, de azért néha nyűgös vagyok. Olyankor én inkább egyedül szeretek lenni.

A kocsiban hátul el tudnék helyezkedni, mert csak ketten mennénk a mi autónkkal.

Nem tudom. Nem akarok későn szólni, hogy mégsem megyünk, lehet, hogy majd inkább máskor bepótoljuk. Lesz még rá alkalom szerintem a nyáron. :)

46943. Nyamitörp (válaszként erre: 46942. - Kajszi72)
tegnap 13:14

Köszönöm a válaszod. Látszik, hogy még sosem műtöttek, azt hiszem, hogy majd nekem gyorsabban megy a gyógyulás, mint másnak. :D:D

Egyébként annyira én sem erőltetném ezt az utazást, inkább a párom miatt mentem volna. Az ő barátai, ráadásul nem sokkal a műtét előtt lesz a szülinapja, gondoltam, hogy ne maradjon ki a jóból. Mert hiába mondom neki, egyedül nem akar menni, mert nem akar magamra hagyni.

Az étkezés meg wc-zés nehézségeibe bele se gondoltam. Azokkal amúgy is problémáim vannak, úgyhogy inkább lemondom ezt az utazást.

Még egyszer köszönöm a válaszod. :) ♥

46942. Kajszi72 (válaszként erre: 46940. - Nyamitörp)
tegnap 12:10

Szia. Szerintem korai. 3 nappal a kórház után elhagyni a komfortzónát nem túl jó ötlet. Lehet, hogy fizikailag bírható az az x km, de rettentően szüksége van az embernek a megszokott, biztonságot adó környezetre.

Le leszel lassúlva, félted majd a hasad, és nagyon megterhelő, ha még alkalmazkodnod is kell más emberekhez és környezethez. Nem beszélve a saját ágyad kényelméről, a vécézés esetleges nehézségeiről, a kaja minőségének és milyenségének fontosságáról.

Volt, aki a 10. napon elment (vitték) egy családi szülinapra, és hazamenekült, a kutyusát is a kocsiban hagyva "rohant" vissza a lakásukba.

Szerintem dönts akkor, ha már műtét után vagy. És én arra is gondolnék, hogy a barátaim szórakozását mennyire befolyásolná, egy kicsit nyűgös, állandóan csendre és nyugalomra, alvásra vágyó lábadozó. 🌻

46941. Tim70 (válaszként erre: 46940. - Nyamitörp)
tegnap 10:15

Szia Nyamitörp!

A kérdésed teljesem ide kapcsolódó. 😊 Valószínüleg lesz több válasz, a saját tapasztalatomat és véleményemet leírom.

Bikini vágásom volt.

5 nap után engedtek ki a kórházból, 8 nap után volt a varratszedés.

Az utazás a kocsiba ülés 8 nappal a műtét után nem lesz kellemes, talán úgy vállalható, ha le tudsz feküdni a kocsiba.

8 nappal a műtét után fodrászhoz mentem, 14 naposan moziba, és kb ekkor utaztam is egy családi rendezvényre kb 50-60 km. Ekkor már vállalható volt számomra.

Neked kell eldönteni, meglátod mennyire leszel erős.

Első perctől talpon voltam rengeteget sétáltam, viszonylag könnyen regenerálódtam. 5-6 hetesen már elkezdtem kocogni, majd futni (orvosom engedte).

Véleményem szerint az utazást ha komfortossá tudod tenni ( párnázva, vízszíntbe, hasat nem préselve) indulj el bátran, segit ha tártaságba vagy, de nagyon vigyázz magadra.

Üdv: 💖 Timi

46940. Nyamitörp
tegnap 08:44

Sziasztok!

Bocsánat, nem teljesen a fórumtémához kapcsolódó a kérdésem, de régóta olvaslak titeket (Anyukámnak volt méheltávolítása és ezért kezdtem olvasni a fórumot és itt ragadtam.)

Nekem júniusban lesz mióma eltávolító műtétem, bikini volanlban vágnak.

8 nappal a műtét után utaznánk autóval. Nem lenne hosszú út, kb. 70 km autóval és 3 napig lennénk távol. Baráti társasággal mennénk, pihenni ott is tudnék, sőt csak azt tudnék. :)

Szerintetek van rá esély, hogy bírni fogom vagy inkább mondjam le?

46939. dovima (válaszként erre: 46938. - Kajszi72)
tegnap 07:22
Nagyon bizom benne hogy ez és a gyógyszer megoldás lesz...
46938. Kajszi72 (válaszként erre: 46933. - Dovima)
tegnap 05:27

Szia. Így már jobban fest a dolog. 🙂 A küret egy elővizsgálat, azért nincs előtte gyogyó, hogy a tényleges állapotokat vizsgálják, ne a gyógyszer által támogatottat.

Önmagában a méhtisztítás csak keveseknek oldja meg a vérzésproblémákat.

Kitartás, pár hét és többet tudsz te is meg a doki is.

Kalap kakit!

46937. Meli45 (válaszként erre: 46935. - Honóra11)
tegnapelőtt 19:47
Igen.Fent.Dénes Melinda.Szőke hajú kislányom a profilképem.
46936. Honóra11 (válaszként erre: 46931. - Fmadri)
tegnapelőtt 19:37
Köszönöm a választ!
46935. Honóra11 (válaszként erre: 46934. - Meli45)
tegnapelőtt 19:36

A méhnyakon is van már hyperplasia. Facebukon fent vagy? Oda átküldeném neked a szövettani eredményem.

Nekem nem kell bevinnem semmit.

Műtét előtti napon kell befeküdni, egyre jobban izgulok, június 10-ei héten lesz elvileg a műtét, mèg várom a doki válaszát.

46934. Meli45 (válaszként erre: 46932. - Honóra11)
tegnapelőtt 19:19

Hiperplazia,atypiával.

A méhnyaknál milyen elvaltozás van neked?

Műtét előtti napon kell neked is befeküdni ugye?Mikor lesz a műtét?

Vinned kell neked is ibjekciokat es béltisztitot be?

Te is izgulsz?

46933. dovima (válaszként erre: 46918. - Kajszi72)
tegnapelőtt 16:47
Azt mondta az orvosom hogy gabez a küret kész akkor ad ketelést csak egez kell a műtét hogy tudjuk hogy mi van ott bent.de se miomát se daganatot nem latott csak a 17 mmes nyálkaháetyát.
46932. Honóra11 (válaszként erre: 46930. - Meli45)
tegnapelőtt 16:37

Szia!

Méhnyálkahartya megvastagodss miatt, és a néhnyakat is azért távolítják el, mert már ott is volt elváltozás.

A doki úgy mondta, műtét 2-od vagy 3-ad napján enged ki.

A küret óta viszont bal petefészkemnél vannak fájdalmak, remélem az nem oszt, nem szoroz. A petevezetők mennek, petefészkek maradnak elvileg.

És neked?

46931. fmadri (válaszként erre: 46927. - Honóra11)
tegnapelőtt 16:27

Honora!

Nekem csak a műtét napján délelőtt kellett befeküdnöm és 2 éjszakát kellett bentlenni, de én magánkórházban voltam ott kicsit más a rendszer. A méhnyakat is kivették mert kétszer volt P3-as rákszűrés eredményem és nem akartunk kockáztatni Szövődménye minden műtétnek lehet, de bízz az orvosodban! Ha mégis akad gond megoldják.

46930. Meli45 (válaszként erre: 46927. - Honóra11)
tegnapelőtt 15:51

Szia.Neked is mostanába lesz a műtéted?

En Jun.2.-án vasárnap fekszek be es hetfőn műtenek.

Nrkem is 2 császárom volt es egyik hosszaba masik ketesztbe van de nekem is laporoszkópiavsl all nrki a dokim.

Neked hány nap kórhazat mondtak?

Megkérdezhetem miért kell neked kive ni a méhed?

46929. Kajszi72 (válaszként erre: 46925. - Julcsi4)
tegnapelőtt 15:49

Megy majd az is. 😀 Tényleg napról napra érezni a javulást.

Sajna, ha voltak összenövéseid, akkor fájdalmasabb ott bent. A szervek is újrahelyezkednek.

Figyelj a kajára, messziről kerülj el minden puffasztó ételt, igyál sok folyadékot és togyogj, pihenj, totyogj, pihenj... 🌻

46928. Meli45 (válaszként erre: 46911. - GHeni)
tegnapelőtt 15:29

Szia.Nekem jun.3.-án lesz a műtétem.Én is kérdezhetek Tőled ha nem gond?

Neked laporoszkópias műtéted volt?

Hány napig voltál kórházba?

Megkérdezhetem Neked miert kellett a méhed es petefészked kivenni?

Kellett neked is vinni a korhazba injekciokat es beltisztitót?(receptre irta fel a dr.úr)

Nekem is van kétféle császarmetszés vágásom(hosszaba es keresztbe) de meg akarjak probalni a laporoszkopias műtetet.

Műtét után nagyon nehez volt?Fájdalmad volt?

Bocs a sok kérdésért.😊

46927. Honóra11 (válaszként erre: 46909. - Fmadri)
tegnapelőtt 15:25
Szia! Köszönöm a válaszodat! A méhnyakad megmaradt? A műtét utáni 2. napon mehettél haza? Nekem egy nappal előtte be kell feküdni. Két császárom volt, de ìgy is laparoszkóppal áll neki a dokim :). Igazából a kockázatok miatt félek, pl. hugyhókyagsérülés.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook