Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
48897. Borsi64 (válaszként erre: 48892. - Konzerv)
tegnapelőtt 14:49
Szia Konzerv! Nekem júniusban vették ki a petefészkem és a petevezetőket. Ciszták miatt. Hajhullásom volt, de szedek vitaminokat és úgy néz ki rendeződik. Az is lehet hogy ez a 3 nagy műtét következménye. Kifáradt a szervezetem. Júliusban volt Chobrak műtétem. Októberben az utolsó műtétem nagyon levágott akkor szedtek ki belőlem mindent amit még találtak. Hőhullámok és hangulatváltozások nem voltak. Őrületes nagy kavart nem érzek.
48896. Adri2
tegnapelőtt 14:44

Szia konzerv!

Engem egy éve műtöttek. Én a másik "táborban vagyok" nekem maradtak a petefészkek. Igaz nem volt vele problémám. Méhsüllyedés miatt vették ki a méhemet minden rendben van velem. Nehéz elődönteni mi a jó.

Hallgass az ösztöneidre. Biztos te érzed mi a jó neked.

Mielőbbi gyógyulást kívánok

48895. Konzerv
tegnapelőtt 14:43
Lányok! Köszönöm a megerõsítést,műtètem júliusban lesz,addig mèg találkozom úgy is a dokival,és ragaszkodni fogok,ha már műt,vegyen ki mindent.
48894. Tim70 (válaszként erre: 48892. - Konzerv)
tegnapelőtt 11:35

Szia Konzerv!

Két éve volt a műtétem, kivették a petefészkeket is (hát úgy kb mindent). Nincs semmi probléma azóta, őrületes nagy kavart nem csinált. Ahogy Jallah2 írta 💖 ez csak legenda...😊.

Üdv: 💖 Timi

48893. yallah2 (válaszként erre: 48892. - Konzerv)
tegnapelőtt 08:57
Ìgy igaz. Kevesebb a probléma ha kiveszik mint hogy bent marad. Az csak legenda hogy őrületes kavarodást csinál a petefészek hiánya. Főleg ha problémás.
48892. Konzerv
tegnapelőtt 08:20
Sziasztok,tegnap voltam orvosnál,aki méheltávolítást javasolt,de a petefészkeket nem veszi ki,csak a cisztát az egyikbõl.Elmondta,hogy jobb ha bent maradnak,a hormonok miatt.Nekem fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban.Írjatok vèleményt légyszí,fõleg akinek nincs petefèszek,hogy tényleg sok bajt okoz,ha nincs?A legfõbb problémám ezzel,hogy világ életemben a petefèszek cisztákkal szenvedtem,fèlek ha maradnak csak a problèmám egyik fele oldódik meg.(mèh adenomiozis,ès endometriozis)
48891. Bekkababa (válaszként erre: 48889. - N.Timike)
jan. 16. 15:50
Nagyon szépen köszönöm! Aranyos vagy!
48890. D.Kriszti
jan. 16. 12:02
Sziasztok. Köszönöm a vászaitokat. Szerencsére, csak az nap volt hőemelkedésem. Lehet hogy előtte való nap többet mozogtam, mint amennyit szabadott volna. Teljesen jól vagyok. Holnap megyek kontrollra.
48889. N.Timike (válaszként erre: 48887. - Bekkababa)
jan. 16. 09:54
Szia! Kitartást neked ! Mind a 3-rom Lappar műtét után,én 2-hét után mentem dolgozni de én nem emelek és ülhetek is, inkább te várj majd vele mivel fizikai munkát végzel! Kivánom neked ha már ujra műteni kell sajnos, hogy gyorsan épülj fel belőle ! 🙏 😇 🥰 Gondolok rád és szorítok neked!
48888. N.Timike
jan. 16. 09:47
Olyan boldog vagyok ,🥰🥰 eddig sem voltam boldogtalan csak izgultam egy icipicit ,de bíztam nagyon h minden rendben lesz ,ma kaptam visszajelzést a szövettan miatt az orvosomtól és hála az égnek ! 🙏😇 minden rendben van, enyhe az eltérés ,további kezelést nem igényel! 🙏 még időben lett ez nekem elcsípve ! 🙏 Mindenki járjon évente szűrésre csak ajánlani tudom és ha van polyp ki vele !! További jó egészséget nektek és szép napot! 😇😍😘
48887. Bekkababa
jan. 15. 11:05

Sziasztok.

Újra itt. Két hónapja műtöttek, és itt-ott kissebb fájdalmakat, szúrkálásokat eltekintve, jól vagyok. Mivel borderline-tumort mutatott ki a szövettan, választanom kellett biopszia, vagy a maradék bal petefészek eltávolítása között, én az utóbbi mellett döntöttem, és ezérrt február 25.-én megyek újabb műtétre. De legalább ez már nem nagyműtét lesz, hanem laporoszkópos. Úgy döntöttem, addig is visszamegyek dolgozni. Kicsit tartok tőle, mert zöldségboltban dolgozom, és bizony a hajolás, emelés elkerülhetetlen, de majd óvatosan, és a főnököm is rendes, segíteni fognak az elején.

Jusztina mindenképp várd ki a hat hetet, sőt, ha teheted, akkor a nyolcat is.

Azt mondta az orvosom, hogy lapar után négy hét a felépülés de én ott is legalább hat hétig itthon fogok maradni.

48886. N.Timike (válaszként erre: 48885. - Kajszi72)
jan. 15. 10:20
Kajszikám! Minden egyes szóval egyetértek amit irtál! Pont most akartam irni Pankának ! És hasónlókat mint te !! Panka ha a férjed sem érez az azért is lehet mert már miattad a te gondolataid miatt ,érez igy ez mind tudatból jön enged el magad ....ameddig görcsös leszel ez igy lesz ☝️Ha majd érzi és látja h neked jó ,akkor Ő is elazul és élvezni fogja! Ha olvastál engem, nekem rákmegelőző volt, összenövés hólyaggal endo miatt stb...Hálat adok istenek h időben észrevették kivették ....ki tudja 1-év múlva mi lett volna ....éld az életed, örülj az apró örömöknek 🥰☝️ Élvezd h élsz és inkább méh nélkül mint ,bocsánat h így írom láb nélkül ☝️☝️Drasztikus akartam lenni h érezd mekkora különbségek vannak !!! Fel a fejjel és élvezd h élhetsz és élvezd minden percét végre szabadon! 🌞😍🌸
48885. Kajszi72 (válaszként erre: 48873. - Panka77777)
jan. 15. 09:40

Azt hiszem ott van a kutya elásva, hogy szerinted csak kényelmesebb az élet műtét után.

Panka baszki, nem kényelmesebb, hanem egészségesebb, meg egyáltalán van élet!

Nem betegített meg a méhed, nem torzult el a rákig, az endometriózis nem tapasztotta össze a hólyagod a beleiddel és hasonlók.

Amíg úgy érzed, hogy kevesebb lettél a méheltávolításssal - nem dkg- ban - és gyötör a dolog, addig valszeg nem is fog jó lenni a szex.

Ha képes leszel elengedni a belénksúlykolt évszázados maszlagokat az anyaméhről, amik a Te buksidban is vannak, és mersz újra tervezni, új célokat bevállalni, egyszóval nem a múltban dagonyázol többé, hanem a jövő és a lehetőségek felé fordulsz, ha hagyod, hogy az átéltek hatására megváltozz, elfogadod, hogy megváltoztál, rájössz, hogy irányíthatod a változást, és tetszik neked Panka 2.0, na akkor sokkal szebb lesz a világ. Kalap kakit mindehhez!🌻😀

48884. Évi0519 (válaszként erre: 48870. - K.Tamara2)
jan. 15. 08:09

Kedves Tamara!

Nyugodj meg! Minden rendben lesz és arra gondolj, hogy a lehető legjobb lesz a műtét után. Minden kellemetlenség elmúlik és majd a gondatlanok életét fogod élni.

Kitartást!

48883. Évi0519 (válaszként erre: 48869. - D.Kriszti)
jan. 15. 08:07

Kedves Kriszti!

Nekem is volt hőemelkedésem még legalább két hónapig a műtét után, de a legmagasabb 37.5 volt.

Nekem azt mondta a dokim, hogy eddig normális de amint 37.5 fölé megy, az már nem jó. Szerintem ezt mindenképpen említsd meg az orvosodnak. Amúgy rögtön szedtem rá lázcsillapítót, megelőzve a további emelkedést.

Pihenj sokat és igyál sok folyadékot.

Gyors gyógyulást kívánok neked!

48882. justina71 (válaszként erre: 48876. - Yallah2)
jan. 15. 06:21
Szia! Köszönöm, hogy irtal. Mar masodszor vagtak igy fuggolegesen a hasam, plusz volt mar epe es serv mutetem. Ezert is vannak eros ketsegeim mikor terhelhetem.Oviban vagyok dajka.nagyon sokat kell hajolnom.
48881. demtimi (válaszként erre: 48869. - D.Kriszti)
jan. 14. 21:43
Egy telefont megér.De símán lehet,hogy csak valami vírus bújkál benned,ami ebben a csodás időben sajna meglehet.A kislányommal 5 hete nyomjuk a köhögös torokfájós,oda vissza vírust :(
48880. demtimi (válaszként erre: 48874. - Justina71)
jan. 14. 21:40
Szia,engem nov 23.-án műtöttek.Dec 3.-án vittem a gyereket iskolaérettségi vizsgálatra.Én a műtét után két héttel úgy éreztem már mehetnék vissza dolgozni.A főnököm letiltott,azt mondta nem ér annyit az egész,maradjak otthon 6 hétig,az a biztos.Én is sokat állok és emelek a munkahelyen.Pihend ki magad,ne erőltesd,belül mégis csak varratok vannak.
48879. demtimi (válaszként erre: 48877. - K.Tamara2)
jan. 14. 21:33
Szia,privátban elmondom nekem mennyi volt ;)
48878. Adri2 (válaszként erre: 48869. - D.Kriszti)
jan. 14. 20:43

Szia D.Kriszti

Én régen jártam itt, de néha olvasgatok. Egy éve műtöttek.

Nekem a doki a hat hetes vizsgálaton rögtön a lázat kérdezte.Nem akarlak megijeszteni,de nem jó az biztos. Szerintem azért ha nem múlt el legalább telefonon kérdezz rá a dokitól.

Remélem jobban vagy azóta.

48877. K.Tamara2
jan. 14. 20:37
Sziasztok! Megkérdezhettem ,hogy a dokinak mennyi pénzt illik adni egy ilyen műtétnél?
48876. yallah2 (válaszként erre: 48875. - Justina71)
jan. 14. 20:27
Én a helyedben megvárnám a 6 hetet. Annyi az alap. Nekem a háziorvosom azt mondta, majd szólok, ha menni akarok dolgozni. Ha tudsz, maradj még vagy 4 hetet. Ha emelgetni kell, fennáll egy posztoperatív sérv veszélye. Mivel hosszanti vágásod van.
48875. justina71
jan. 14. 19:48
Hosszanti vagassal tavolitottak el mindent.
48874. justina71
jan. 14. 18:52
Sziasztok!4 hete volt a mutetem. A munkahelyemen sokat kell hajolni emelni. Mikor mrheek bisdza dolgozni? Ezt ki donti el?
48873. Panka77777
jan. 14. 17:39
Sziasztok! Szeretném én is megosztani a tapasztalataimat veletek, 4 hónappal a műtétem után. Ha egyszerűen kellene fogalmaznom, azt mondanám jól vagyok (végre normális a laboreredményem, a hemoglobinszintem a régi, és már nem vagyok vérszegény, nem alszom el állandóan stb.) , nem önt el a vér az utcán és nem kell kiszámolni a napokat, ha nyaralást tervezünk és aggódnom sem kell (mivel már nem kell védekezni sem). Tehát ezek a pozitívumok. DE! Lelkileg nem vagyok túl az egészen, és persze "kényelmesebb" így az élet, de van egyfajta megmagyarázhatatlan űr bennem - ami érthető - és emiatt el is kezdtem pszichológushoz járni. Hormont nem szedek, habár olyan hangulatingadozásaim vannak - igaz szerencsére ritkán - hogy csodálom a környezetemet, akik elviselik ezt.A fő gondom a pisilés, a műtét óta sokkal nehezebben tartom a vizeletet, van úgy, hogy elcseppen és ez sportolás közben előfordul. A házasélet tekintetében pedig úgy érzem, hogy nem annyira "érzem" a párom. Ez normális?És ő sem engem..Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy kinek milyen pozitív/negatív változás állt be műtét után az életébe?
48872. yallah2 (válaszként erre: 48871. - Marika Szebeni)
jan. 14. 13:33
Valószínű vérszegény vagy.
jan. 14. 12:38
Sziasztok! Ma vagyok 5 hetes. Aránylag szépen regenerálódtam, már idebent csinálgattam a dolgom. Persze fekvés is megvolt. Ma reggel menni kellett a körzeti orvoshoz vérvételre. Azt hittem már milyen jól bírom, hát az a néhány perc autózás, a férjem vezetett, meg a várakozás teljesen kimerített. Fáj a hasam is. Hétvégén menni szerettem volna a fiamékhoz 100 km-es út, de így sehová. Mostmár ők is aggodnak. Menjek vissza a dokihoz, egyre csak azt mondják. De az is, Orosházán van.
48870. K.Tamara2
jan. 14. 10:51
D. Kriszti. Igen igazad van. Őszinte leszek már alig várom hogy túllegyek ezen az egész műtéten. Jó lenne már ha február lenne. Attol félek , hogy milyen lesz a műtét után. Remélem annyira nem fog fájni. Mindenkinek szép napot kívánok
48869. D.Kriszti
jan. 13. 19:18
Sziasztok! Nektek is volt műtét után 1 hétre hőemelkedésetek? Holnap lesz 1 hete hogy műtöttek. Ma kíváncsiságból megmértem a lázam, mert a 24 fokos lakásban fáztam. A lázmérő 37.6-ot mutatott, majd 1-2 óra múlva 36.7-et, megint pár óra múlva 37.4-et, és nem vettem be gyógyszert. Egész nap így megy. Amúgy pénteken kell mennem kontrollra
48868. D.Kriszti (válaszként erre: 48867. - K.Tamara2)
jan. 13. 06:27
Szia! Nekem is voltak ilyen gondolataim. Ez szerintem természetes, hiszen azt a részünket veszítjük el, ahol a gyermekeink fejlődtek, és egy új élet születhetett meg. Az az a gyerekeink első gyerekszobáját. Műtét után lezárul egy korszak, és egy új korszak veszi kezdetét. Félelmetesnek tűnik, de nem az. Gondolj bele, amikor mész az utcán, és jön veled szemben egy nő, nem lehet tudni róla, hogy neki van e még méhe vagy sem. Rajtad se fogja észre venni senki, csak az fogja tudni akinek elmeséled. Tudom hülye hasonlat. De én a műtét előtt így csináltam, és elég hamar sikerült túl tennem magam az e féle gondolatokon, érzéseken. Próbáltam mindig arra koncentrálni, hogy a műtét után csak jobb lehet. Megszünnek az örökös fájdalmaim, a gyakori nagyon erős vérzés. És nem kell majd állandóan azon stresszelni, hogy most mikor fog újra megjönni, mert tuti mindig a leg váratlanabb időpontokban jött meg. Ne izgulj minden rendben lesz. Amikor sikerül a lelkedben ezt rendbe tenni, utána könnyebb lesz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook