Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
49135. N.Timike (válaszként erre: 49134. - Marika Szebeni)
márc. 25. 07:54
Szia Marika! Köszönöm szépen a tanácsodat, de menni kell ....mondjuk még örülhetek h nem küldtek el ,nagyon oda fogok figyelni mindenre,mindenki vigyázzon magára!! 🙏😇♥️
49134. Marika Szebeni (válaszként erre: 49133. - N.Timike)
márc. 22. 21:28

Szia Timike!

Engem is akkortájt műtöttek, szerencsére itthon vagyok.Nem megyek sehová, mert félek, hogy elkapom. Vitaminok, ásványi anyagok mennek befelé, de így is szerintem az immumrendszerünk még nem állt helyre.Ha teheted, próbálj meg otthon maradni!Sok sikert az elintézéshez!

49133. N.Timike
márc. 21. 20:24
Sziasztok ! Regen jártam mar itt ,sok munka es minden miatt ,remelem mindenki jól van ! 🙏😇 ez egy nehez időszak mindenki szamara :( kitartást sok erőt es egészséget kivanok mindenkinek! ♥️ Lenne egy kérdésem hozzatok ,3-hónapos műtött vagyok es plázában dolgozom.....4-bkv jarnuvel járok dolgozni .....egy par napja itthon vagyok de Jovoheten mennem kell ,szerintetek elég erős az immunrendszer 3-hónaposan,szerintetek ?? Megmondom őszintén kezdek parázni .....próbálok védekezni ha a boltba is leugrottam mert nem mozdulok ki mar kedd ota ....amúgy hala jól érzem magam 🙏😇
49132. K.Tamara2
márc. 18. 16:18
Sziasztok! Tim 70. Nagyon szépen köszönöm megnyugtató szavaidat.
49131. b.emi (válaszként erre: 49128. - Rencike2)
márc. 18. 13:18
Nekem eü küret után még 22 napig folyamatosan volt normál menstruációs mennyiségű vérzésem, holott a sürgősségi küretre is azért került ismét sor, mert már teljesen kivéreztem. Ha már a hormonok megborulnak, akkor nem igen van visszaút.
49130. Kajszi72 (válaszként erre: 49129. - Kajszi72)
márc. 17. 17:14

Bénázok itten ...

Nekem már se méhem, se miómám, de még mindig megérzem, ha elcsábulok kínai kaja ügyben...

Kalap kakit mindenhez! Remélem, hogy rendeződsz és nyugisabb lesz minden.

49129. Kajszi72 (válaszként erre: 49128. - Rencike2)
márc. 17. 17:09

Igazából ez az elhúzódó vérezgetés egy folyamat első látványosabb stációja. ( utána jön a mészárszék, aztán a bármikor és össze-vissza mészárszék)

Van akinek segít egy eü küret, és megoldódik a probléma. Legalábbis egy időre. De akinél már nagyobb a hormonkatyvasz nemigen segít. Akinek még nagyobb a káosz, annak már a progeszteron se. A mióma eltávolítás nem hozza rendbe automatikusan a vérzés problémákat, hiszen a hormonális irányításon nem változtat. Mérsékelni tudja, ha ezáltal kisebb lett a nyálkahártya felülete.

Gondolom ultrahangon nézték a nyálkahártya vastagságot is, az valszeg még belefért a normál határértékbe, ezért is a mióma eltávolítás volt az opció.

Sajna, ha a vérzésed rosszabodik, és megvastagszik a méhnyálkahártyád, akkor találkozunk még itt.

Annyit tudok neked javasolni, hogy ne igyál visszaforgatott csapvizet és nézz utána, milyen kaja alapanyagokban van fitoösztrogén, aztán ezeket kerüld el messziről. 😀

49128. Rencike2 (válaszként erre: 49124. - Kajszi72)
márc. 17. 15:20
Szia! 2,5 éve derült ki, hogy van! Az akkor 1 centisből, lett közel 8 centi! A körzetes orvosok mind halogatták a műtétet, kézlegyintve elküldtek, várjunk vele, stb...egész múlt év júliusig, ez volt! Gondot nem okozott! Annyi, hogy 10 napos vérzéseim voltak kb 6 hónapon keresztül! De nem volt ömlős és nagyon darabos! Végül én kerestem fel egy magánorvost, aki annyit mondott műteni kell! Semmilyen küret és hormonvizsgálat nem volt! Se progrszteron támogatás! Kb magamtól gondoltam azt, hogy lehet itt a háttérben nálam hormonprobléma... de most ezekre a kialakult helyzet miatt nem egy ideig nem fogok választ kapni! A vérzés kb 2 napja elmúlt! Le is kopogom! De nem hinném, hogy természetes, hogy műtét után is 11 napig megvolt! 😢
49127. Tim70 (válaszként erre: 49126. - K.Tamara2)
márc. 17. 09:26

Szia Tamara!

Nyugi, ha valami "nagy gubanc" lenne észrevennéd.

6 hét után elméletileg szabad a pálya mindenre. Fürödj meg ha jólesik semmi bajod nem lesz tőle.

A hasad még sokáig fog jelezni, szúrni, nyomni, feszülni. A belső varratok felszívódása több hónap alatt történik meg. Kd 8-9 hónap után normalizálódott minden, de az időjárás változást lehet érezni fogod.

Szex: hajrá nyugodtan 6 hét után. Amire készülj, hogy valószínüleg az első együttlét olyan lesz mintha a szüzességed veszítenéd el. Előfordul, hogy a behatolás fálydalommal fog járni. Nem kell idegeskedni miatta megszünik néhány másodperc után. Sikosító jóbarát lesz 😊, megkönnyíti az aktus elejét. Ki kell majd tapasztalni mi a megfelelő póz Neked! Hidd el élvezni fogod az együttléteket, nem lesz gond, de az orgazmus nem olyan lesz mint a műtét előtt. Egy jó tanács (bocs ha kicsit szadon fogalmazok, de másképp nem tudom és nem is akarom 😊), ismerd meg magad újra éld át az érzést akár a férjed nélkűl, hogy tudd mire számíts, így segíthetsz neki abba, hogy minden flottul menjen. A párodnak nem lesz más az érzés egyedűl annyi, hogy szűkebb a hüvely. Ha bármi kérdés van tedd fel nyugodtan akár privátba is szívesen válaszolok, tudom nem mindenki ilyen szabadszájú mint én. 😊 Viszon sokunkat érint a téma és ha itt beszélünk róla akkor azokhoz is eljuthat a tapasztalat akik nem mernek róla beszélni.

Legyen csodaszép napotok! Mindenki vigyázzon magára!

Üdv: 💖Timi

49126. K.Tamara2
márc. 16. 23:29
Sziasztok! Remélem mindenki jól van. Jó lett a szővettanom . Viszont telefonon mondta meg az aszisztens. 23-án kellene mennem vissza kontrolra de sajnos a vírus miatt nem lehet. Ettől kicsit félek. Honnan tudjam hogy minden rendbe van-e? Hogy 23-án már fürödhetek? Megprobálhatok szeretkezni a férjemmel? Néha kicsit fáj a hasam. Reggel amég nem wc-zek addig szőrnyű. Egy csomó kérdésem lett volna a dokinak. Ha ne adja isten baj lenne azt észre venném? Köszönöm. Nagyon vigyázzatok magatokra!
49125. demtimi
márc. 16. 19:49
Sziasztok!Remélem mindenki jól van,vigyázzatok magatokra nagyon,ha tudtok maradjatok otthon!
49124. Kajszi72 (válaszként erre: 49121. - Rencike2)
márc. 15. 19:00

Szia. Nem nekem, barátnőnek volt mióma eltávolítása, de őneki nem voltak gondjai a méhnyálkahártyával és a menstruációval előtte, és utána se.

Csináltak fraktált küretet a műtéted előtt? Mekkora miómád volt? Mióta volt elhúzódó, darabos vérzésed? Kaptál progeszteron támogatást? Egyáltalán vizsgálták a hormonszinteket?

49123. yallah2 (válaszként erre: 49121. - Rencike2)
márc. 14. 20:47
Remélem, van itt valaki aki tud neked mondani valamit, úgy értem akinek szintén ilyen műtétje volt. Legtöbbünknek tokostól ment a mioma.
49122. ofirozi
márc. 14. 18:11
Tim70 és Yallah2 köszi szépen, akkor szobabicikli majd 2 hét múlva, addig marad a séta 😊
49121. Rencike2
márc. 14. 12:40
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Január 10-én volt egy laporoszkópos mióma műtétem! A műtét rendben zajlott, jól viseltem, a felépülési idő mire teljesen jól lettem, kb két hét volt! A műtét után kb 4 nappal megjött az első menstruációm! Tartott kb 11 napig! A következő rá 31 napra, ami 7 napos volt! Múlthét szerdán voltam a kontrolon, az ultrahang szerint minden rendben, a mióma helye feltöltődés alatt! Kaptam kúpot, enyhe folyás és kellemetlen érzés miatt! Kliont! Köszönöm többet sem! A második után reggeltől kb 11-ig véreztem! Mart... lementem a körzetes nőgyógyászhoz, addigra nem volt vérzés! Szerinte a gyógyszer mart ki, a folyás rendben volt, uh is! Vastag nyálkahártya, ovuláció után állapotban! Írt kevert kúpot! Mire hazaértem ismét elkezdtem vérezni! Nem erősen, de azért nem is pecsételősen... azóta is tart! Péntektől, keddig mérsékelten, viszont onnantól csütörtökig durván és darabosabban, mint mikor megvolt még a miómám! Péntek reggelre semmi nem volt, majd du egy felé ismét és azóta is! Nem darabos, nem ömlös, de vérzek! Valaki tapasztalt ilyet? A doki szerint kb a negyedik hónapra kell normalizálódnia a vérzésnek! De már aggódok, hogy mi lehet ez! A gyulladás tett be, vagy ez normális még, mert még csak a második hónap telt el? A kúpból se tudtam használni, a vérzés miatt! Most csütörtökre vártam volna egyébként a menstruációt, helyette egy héttel előbb, 22 napra kezdődött ez a vérzés!
49120. yallah2 (válaszként erre: 49118. - Ofirozi)
márc. 13. 20:30
Ne biciklizz még!! Szobakerón sem. Várj még 2 hetet. Akkor már baj nélkül teheted.
49119. Tim70 (válaszként erre: 49118. - Ofirozi)
márc. 13. 06:21

Szia Ofirozi!

Szerintem még nem. Menj ki a levegőre és jó tempós sétával kezd a mozgást. Akár délelőtt és délután is sétálhatsz 1.5-1.5 órát, vagy amennyit bírsz. Műtét után kb 5. héttől kezdtem futni, és kerékpárotni (egyeztess majd az orvosoddal). Türelem, csak mindent a maga idelyébe!

49118. ofirozi
márc. 12. 22:15

Sziasztok,

Annyira hiányzik a mozgás már, a hasi mütètem óta 3 hèt telt el, de mintha hónapok lennènek. Szerintetek szobabiciklizni lehet már?

49117. Hencike
márc. 12. 19:14

Sziasztok!

Segítségeteket kérném puffadás ügyben...

Estére mindig nagyon felpuffadok.

Mit tanácsoltok???

49116. Tim70 (válaszként erre: 49115. - Ritamaja)
márc. 12. 10:23
💖😘
49115. Ritamaja (válaszként erre: 49114. - Tim70)
márc. 11. 19:49
Köszönök mindent Timi! ❤😘
49114. Tim70 (válaszként erre: 49111. - Ritamaja)
márc. 11. 19:04

Szia Rita! Nagyon örülök. Ölelés!

49113. Ritamaja (válaszként erre: 49112. - Linda1977)
márc. 11. 14:26
Kőszi Lindaaa❤❤❤.😘😘 Igen, idő türelem.. es jó baratok is 😘❤
49112. Linda1977 (válaszként erre: 49111. - Ritamaja)
márc. 11. 13:51
Rita puszilak, s ez igen ez a hozzálás a dolgokhoz, látod minden rendbe jön csak adj idôt a szervezeteknek .❤️❤️❤️❤️Kis honfitársam 😘
49111. Ritamaja
márc. 11. 07:06
Sziasztok Lanyok! Olyan reg irtam mar ide.. es reg is voltam itt. Sokszor rossz volt olvasni sajnos sokan mennyit szenvedtetek. Egy eve műtöttek.Chrobak műtetem volt.hosszu fajdalmas gyogyulas volt. Lelkileg es fizikailag is. Gyerekem sajnos nem lehetett.. es ugye dupla veszteseg ert. De ev vegere megtalaltam a boldogsagot. Es nyaron mar össze is hazasodunk. 🙂 Szoval feltem...feltem a szextöl... fajt..nagyon fajt .es par alkalommal mindig. De aztan egyre jobb lett. Es mar szinte semmi problemam vele. DE ahogy itt a regi lanyok kajszi,timi javasoltak... a sikosito legyen keznel ..😉😉,mert bar problemam nincs nedvesedek rendesen..de ha többször vagyunk együtt bizony erzem hogy szur dörzsöl.. egyszer pucit vereztem is utana.. na akkor nagyon megijedtem... az biztos. De szerencsere semmi baj..azota sem. Tehat hallgassunk az öregekre🙂🙂, Nem hiztam el..sőt lefogytam.. de viszont a nadragokkal is vigyazni kell. Egy ev utan is erzekeny a hasam. Tehat egy szammal nagyobbat vettem inkabb. Sajnos van egy felelem azert bennem..ami meg elek elkiser..mindenre megijedek.. De vegre boldog vagyok. Teljesen mas minden.. tehat van elet ...ez utan is... lehet elni boldognak lenni. Par dolgot viszont el kell fogadni..De szep az elet.. es elni kell. Kitartast es sok eröt kivanok mindenkinek!! 🙂🙂😘❤❤Rita.
49110. genia
márc. 8. 20:23

Sok boldog No napot lanyok !

Remelem mindeki jol van !

márc. 8. 15:51

Minden hölgynek a csopiba

Sok Boldog Nőnapot🌷

49108. ofirozi
márc. 8. 12:30

Sziasztok!

Menny idö mig elmúlik a hasi seb feletti hurka? Reggel mikor felkelek, akkor alig látszik, de aztan megjelenik.

Elöre is köszi a válaszaitokat ès szèp napot! Èljenek a nök! : )

49107. N.Timike (válaszként erre: 49105. - K.Tamara2)
márc. 7. 13:32
Szia Tamara! Sajnos a tőzegáfonya és társai nem hatott ,ahogy Kajszi is irta ! csak az orvos által felirt Monural por ! Kettőt kellett meginnom mar az első után mar jó is volt minden de mondta a nőgyógyászom h kell meg egy mert akkor a tuti :) 👍🙏 megittam az elsőt es azt követő három nap után a másodikat es hala az égnek azóta minden oke ! 🙏👍😊jobbulást és ne habozz irány a házi doki ! Gyors gyógyulást kivánok neked és mindenkinek ,aki még lábadozik ! ♥️😇🙏
49106. Kajszi72 (válaszként erre: 49105. - K.Tamara2)
márc. 7. 08:31
Szia. Menj el a házidokihoz, kapsz célzott antibiotikumot rá és két nap múlva semmi bajod. A tőzegáfonya nem nyírja ki a bacikat, mint Timike példája is mutatta a múltkor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook