Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44168. Kajszi72 (válaszként erre: 44167. - Szmöre70)
ma 00:02

Lehet, hogy "küzd" a gyogyó a ciklusoddal. Velem napi hármat szedettek két héten át műtét előtt. Korábban, amikor a nyálkahártya rendbetétele miatt kajáltam gesztagént, nekem is voltak ilyen fura érzéseim. Szarul reagáltam rá, még ettem a gyógyszert, de a saját ciklusom legyőzte és megjött a vérzésem.

Hívd fel a dokit, ha van rá lehetőséged és kérd ki a tanácsát. A műtét előtti stressz is bezavarhat a menstruációs ciklusba, ezért is szedetik ilyenkor nagy mennyiségben a norcolutot. Kalap kakit, már csak pár nap és túl leszel rajta! 🌻

44167. szmöre70
tegnap 18:06
Műtét napjáig norcolut reggel este...folyamatos alhasi görcs.. állandósult derékfájással...mintha szorítaná valaki odabent a méhem ököllel össze...néha olyan érzés mintha székelési inger is társulna hozzá puffadással...nem tudom. ...nem kafa.
44166. yallah
tegnap 16:40
Érdekes nekem ugyanazok voltak, mint Editnek de a tumormarkereim normál szinten voltak.
44165. Indigóka (válaszként erre: 44164. - Diti1968)
tegnap 16:08

Kedves Edit!

Köszönömhogy te is írtál. Nagyjából nekem is ilyen gondjaim vannak és olvastam is róla sokat, de sokat segít, ha ti is leírjátok. 💕

44164. Diti1968 (válaszként erre: 44160. - Indigóka)
tegnap 14:15

Kedves Indigóka!

Nekem 1049!!! volt a Ca125 szintem, adenomiotikus megnagyobbodott méh+miómák és endometriózisos összenövések volt nálam az oka! Műtét után 6 héttel 10-re visszament, azóta nem nézettem, szövettan is negatív lett. Egy csomó minden befolyásolhatja köztük maga a ciklus is. Menstruáció közeli időpontban ilyen elváltozásoknál lehet magas a szint!

Ne izgulj, műtét után minden rendben lesz! :-)

Üdv,

Edit

44163. Indigóka (válaszként erre: 44162. - Menetlevél)
tegnapelőtt 22:40
Köszönöm szépen, hogy írtatok Tim70 és Menetlevél. 💕💕
44162. Menetlevél (válaszként erre: 44160. - Indigóka)
tegnapelőtt 22:02
Szia.Kozeli ismerős tapasztalata,endometriozis miatt magas marker,műtét után helyre állt.
44161. Tim70 (válaszként erre: 44160. - Indigóka)
tegnapelőtt 21:59
Szia Indigoka! Ha jól emlékszem 34 körűl van a felső határérték. A műtét előtt Nekem 147 volt, amire az orvosom azt mondta ne izguljak rajta. A műtét után 2 hónappal nézték megint 10 lett. Ne idegeskedj, mert bedilizel a műtétig. Üdv: Timi💖
44160. Indigóka
tegnapelőtt 20:10

Sziasztok lányok!

Kérlek titeket segítsetek egy kérdésemre választ kapni!

Nektek műtét előtt vagy akit még most fognak műteni magas volt a ca125 marker?

Műtét után az majd rendeződik?

Augusztusban fognak műteni és most nézték másodszorra. Most 100. Előtte 80 volt.

Nem tudom minek kellett ez nekem megint, mikor már kezdtem lelkileg kicsit össze szedni magam. Mára megint padló van.

Köszönöm, ha meg írjátok személyes tapasztalatokat erről!

😯

44159. Katonca (válaszként erre: 44149. - Szmöre70)
tegnapelőtt 09:14

Akkor szorítani fogunk, de nagyon, minden gyorsan és rendben menjen! Én is azt mondom mint a csajok, untig elég volt amit a kórházban adtak ennivalót, az ember műtét után úgysem tud rendesen emészteni. A befőtt a kórház részéről hatalmas segítség volt, segít bizonyos dolgokban... :)

Nyers gyümölcsöt, gyümölcslevet úgy se lehet hetekig.

44158. szmöre70 (válaszként erre: 44155. - Bichter1)
tegnapelőtt 04:35
Köszi😚
44157. szmöre70 (válaszként erre: 44154. - Kajszi72)
tegnapelőtt 04:35
Köszi😊
44156. Bichter1 (válaszként erre: 44145. - Katonca)
júl. 19. 21:54

..ajjaj... vannak és voltak sorsok :(

Sajnálom őket. :( Visszamenőlegesen nem olvastam a fórumot.

Nagyon sajnálom, hogy ennyire megviselt lelkileg. Gondolom Ti is átbeszéltétek az elmúlt időszakokat a Pároddal, mint ahogy mi is. Azt hiszem ez hatalmas segítség, ha megértő, figyelmes, gyengéd és "akkor" is ránk figyelnek.

44155. Bichter1 (válaszként erre: 44149. - Szmöre70)
júl. 19. 21:49

Szia!

Csak bubismentes ásványvizet vittem be, semmi mást.(Illetve amit behoztak, azt haza is vitték.)

Nekem nagyon finom volt és pont elég a kórházi koszt: reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora.

Mindennap jött egy fiatal hölgy és megbeszélte velem,mi legyen az aznapi ebédem :) ...önként és dalolva ch mentes kosztot kértem minden egyes kórházi műtétemkor és nem haltam éhen.

Nasi, gyümölcs stb... sem kellett, minden ebéd mellé alma kompótot is kaptunk, ami minden tekintetben könnyített a későbbiekben.

Szóval én konkrétan kaja nélkül mentem be a kórházba és minden elég volt...:)

44154. Kajszi72 (válaszként erre: 44149. - Szmöre70)
júl. 19. 21:48

A kórházban végig pépeset kaptam, csak ropit ettem mellé. Én is úgy gondolkodtam, hogy nem lehet véletlen a trutyi etetés, biztosan tudják a miértjét, főleg, hogy epehólyagom sincs. Volt lufiverseny, de nem okozott rettentő fájdalmat. A reggelinek valót vittem magammal, mert nem eszek élesztőset, meg van egy rahedli allergiám. Itthon is óvatosan kajáltam még egy ideig. Igyekeztem sokat/ eleget inni.

Azzal szórakoztattam magam, hogy megpróbáltam kitalálni, mi is az a valami a tálkámban.😀 Csak kétszer sikerült jól tippelnem...

44153. szmöre70 (válaszként erre: 44151. - Tim70)
júl. 19. 20:53
Köszi szépen😊
44152. szmöre70 (válaszként erre: 44150. - Balogh Zsani)
júl. 19. 20:52
Köszi😊
44151. Tim70 (válaszként erre: 44149. - Szmöre70)
júl. 19. 20:13
Szia Szmöre! Csak a korházi kosztot ettem. Két napig én pépeset kaptam. Szerintem ott jobban tudják mit lehet és mit nem. A műtétnek megfelelő volt a koszt. Ropi, ásványvíz (egy zsugor) mentes SPORTKUPAKOS!!!,negró cukor amit vittem. A hat nap alatt csak kefírt hozattam be.🌝 Bélgáz, rendeződés, puffadás valószínűleg lesz nálad is, nem kell rontani a helyzeten a házi mindenfélével. 😁 Gyümölcsöt gyümölcslevet felejtsd el néhány hétig. Ha egy kicsit visszaolvasol posztoltam egy listát, hogy mit vittem a korházba. Nálam semmi más nem volt. 😉 Kérdezz ha még valamit segíthetünk.😉 Ott leszünk Veled!😘 Ne izgulj a műtét óta sokkal jobb. Igazából nőiesebb vagyok mint valaha, ez fejben dől el. Az első nap nagyon sz..r lesz de utána óráról órára jobb. Üdv: Timi💖 Az erő legyen veled...💖💖💖🍀🍀🍀
44150. Balogh Zsani (válaszként erre: 44125. - Szmöre70)
júl. 19. 19:27

jobb lesz a mütet utan. nekem 3 eve voltak polipok miatt ilyen gondok,,,30 nap verzes...2 nap szünet...30 nap verzes ujra...mint akit megkeseltek, ugy nezett ki a fürdöszoba...de megis 3 evig gondolkodtam...juni 4 ota tulvagyok rajta...minden sokkal jobb...ma mar uszni is voltam a kislanyommal...es a ferjemmel sincs gond..(erted ) 7.heten vagyok, es ugy erzem jo döntes volt...

csak batran ! ez a forum itt nekem is sokat segitett...köszönöm mindenkinek...aki ir..Zsani

44149. szmöre70
júl. 19. 19:14
Szép estét...meg van a műtéti napon 27-e..minden papírom stb....26-n befekvés stb..érdeklődni szeretnék, hogy csak a kórházi "finomságot" ehetem ..vagy van amit érdemes vinni pótlásnak stb..gondolom bubimentes víz...mit vigyek...vihetek? Mit ne vigyek? Előre is köszi az infót.
44148. yallah2 (válaszként erre: 44142. - Bichter1)
júl. 19. 00:13
Volt már téma, de egy régebbi csapattal.
44147. Tim70 (válaszként erre: 44140. - Nagyindigo75)
júl. 18. 21:34
Hú tényleg szinte mindent kipróbáltál...🤔 nehéz "dolog" ez.😀. A kávét még kipróbálnám... az is lehet,hogy egy kicsit szüneteltetni kéne a segédanyagokat, a szervezet had rendezze a dolgait. Kinlódtam vele én is nekem a korházba a kávé kefír olaj kombó segített. Itthon csak kávé, 1l kefír és a diéta. Megoldódott magától, pedig már tiszta idegbeteg voltam miatta. Üdv: Timi
44146. Katonca (válaszként erre: 44140. - Nagyindigo75)
júl. 18. 20:54

Hű szinte mindent felsoroltál ami segíthetne.

Sajnos nem véletlen hat hét az a hat hét. Mire minden megtalálja a helyét és rendesen működik...

Az emésztéssel itt még mindenkinek gondja volt.

De kitartás, lesz még jobb! :)

44145. Katonca (válaszként erre: 44142. - Bichter1)
júl. 18. 20:49

Nem tabu téma a méheltávolítás utáni szex. Mi az akkori csapattal ezt is kibeszéltük. :)

Megint csak azt kell mondanom, betege válogatja, hogyan éli meg.

Voltak extrém esetek. Volt olyan közöttünk, akinek rosszindulatú betegsége folytán olyan drasztikusan eltávolították a hüvelye nagy részét is, hogy mindössze 2 cm maradt. Soha többé házasélet... :(

Volt olyan társunk, aki azt mondta, jobb lett a szex mint volt. Nem kell félnie teherbe eséstől, mióta nincs méhe megszűntek a fájdalmai, a vérzései, nyugodtabb felszabadultabb együttlétkor is.

Két asszonynál a párjuk nem bírta cérnával, műtét után leléptek. No komment!

Úgy korrekt, ha saját véleményemet is elmondom...

Én a méheltávolítást követően, az első együttlétet végig bőgtem. Testileg minden rendben volt, a férjem sem észlelt semmi különbséget. De lelkileg?! El kellett hinnem, hogy tényleg mindent megoldott az orvosom úgy, hogy nő maradhassak. Azóta már minden rendben van. Az elmúlt nyolc hónapban szépen elengedtem a félelmeket, lelki görcsöket, néha ugyan elég passzív vagyok libidó terén, (gondolom a hormonhiány) de van aki motivál! :)

44144. szmöre70 (válaszként erre: 44139. - Yallah)
júl. 18. 15:44
Köszi😊
44143. Nagyindigo75 (válaszként erre: 44138. - Szmöre70)
júl. 18. 14:50
Nekem is berakták és amíg az intenzíven voltam egyáltalán semmi fájdalmat nem éreztem. Csak utána sajnos az osztályon nem mertek vagy nem akartak bele adni fájdalomcsillapítót, egy ápoló volt csak aki abba adta.Nem fájt a behelyezése se, ez már a műtőbe történt, közbe se éreztem semmit, majd az eltávolítás is simán ment. Sokkal jobb és gyorsabb volt vele a fájdalomcsillapítás.
44142. Bichter1
júl. 18. 14:49

Szia Mindenki.

7. hét tájékán járok...tegnap már bicajoztam, holnap pedig visszamegyek végre dolgozni is.

Jól érzem magamat, az időjárás változást érzem... és eltűntek a belső varratok szurkálásai.

Nem olvastalak Benneteket, mert a múlt héten itthon volt a család, a Párom és eléggé mozgalmas volt a hetem, bár még kímélő programra voltam állítva.

De... mert az emberlányának kisebb gondja is nagyobb mikor keresztbe fel van vágva, nem igazán volt téma...

A téma pedig a libidó: meg van, él", nem kukázták ki a méhemmel együtt és minden rendben működik bent cexcuálisan is :D Nem fáj, nem szúr és szép óvatosan minden működik.

..ezt csak úgy zárójelben írtam le, mert nem olvastam itt erről semmit ...de lehet volt aki már ezt is leírta.

Gyógyulgassatok, pihenjetek sokat és engedjétek, hogy most az egyszer a család szolgáljon ki benneteket minden téren.

puszi Mindenkinek :)

44141. Nagyindigo75 (válaszként erre: 44135. - Katonca)
júl. 18. 14:05
Köszönöm az üdvözlést! Aszalt szilvát nem mertem enni a bélérintettség miatt, de lekvárt beáztattam vízbe egy éjszakára és a leszűrt levét megittam. Egy picit segített.
44140. Nagyindigo75 (válaszként erre: 44136. - Tim70)
júl. 18. 14:03
Szigorú diétát tartok a bélműtét után, csak zödségleves,alma és barack kompót, burgonyapüré, hal és csirkehús ebédre. Kenyeret, péksütit lehet ennem és zsírszegény felvágottak, sajtok vannak az étrendemben.Vizet és szűrt leveket iszok, kb. 4 liter megvan egy nap. Próbáltam már a hunyadi vizet, Leavolac hashajtó,Espumisan, mályva tea, most a útifű maghéjjal próbálkozok és még naponta iszok 1-2 evőkanál paraffin olajat is és mindennap 1 üveg kaukázusi kefír. Mindent kipróbáltam már amit itt a fórumban tanácsoltatok. Tudom, hogy a mozgás is nagyon fontos, Minden este 1-2 km-t sétálok és itthon is sokat mozgok. Szóval már szinte mindenfélével próbálkoztam és így se egyszerű.
44139. yallah (válaszként erre: 44138. - Szmöre70)
júl. 18. 13:37

Ne aggódj emiatt. Nem lesz fájdalmad a műtét után egyáltalán

Bár vénàsan is nagyon jó fájdalomcsillapítók vannak.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook