Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
43619. Bichter1
tegnap 17:47

..sziasztok Mindenki )

Jó régen jártam itt, alig ismerek rá a portálra.. minden idegen és nem igazán tetszik :(

Szóval meg van az időpontom: június 4-én lesz a műtétem. Elhalasztottam a korábbit, és örültem, hogy na végre van dátum..de tegnap óta baromi ideges vagyok és folyamatosan csak bőgök. A Párom kint, a gyerekem pedig éli a saját kis életét...vizsgák, barátnő és barátok.

Tegnap bevásároltam és próbálok pár adag kaját lefőzni és fagyasztani...csak hogy tereljem a gondolataimat.. de nem megy. Azt hittem feldolgoztam már, hogy kés alá megyek és tudom, hogy jobb lesz... de ha belegondolok, hogy megint lesz 6 hetem tehetetlenül. ... és lehet egyedül.

43618. Ritti77 (válaszként erre: 43617. - Gitka)
tegnap 10:19
Április 17 én. Az étrenden változtattam. Arra gondoltam elmegyek és kérek hormon vizsgálatot. Téged mikor mutottek?
43617. Gitka (válaszként erre: 43616. - Ritti77)
tegnapelőtt 22:59

Szia Ritti!

Engem is ez a dolog érdekel. Amit a netről kiolvastam, az bizony az, hogy nem áll helyre a hormonháztartás. Én mindenképpen konzultálok erről orvossal ( lehet nem csak a kezelőorvosommal, hanem a neten találtam egy erre szakosodott nőgyógyászt). Gondolom, mindenkinek egyénileg kell meghatározni, milyen hormonokra van van szüksége, kell-e pótlás valamiből. Étrendet is lehet ez alapján kell kialakítani. Mikor volt a műtéted?

43616. Ritti77
tegnapelőtt 20:16
Tudja esetleg valaki hogy méheltávolítás után(petefészkek maradtak) az ösztrogén dominancia ugyanúgy fennállása e? Ha igen mi várható. Melyik másik szervet "rontja" el??? Mell, petefészek... Szóval kell e harcolni az ösztrogén túlsúllyal továbbra is???
43615. Honey0201
tegnapelőtt 13:24
Jaj, nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat!! 😃 Kívánok én is mindenkinek gyors gyógyulást és gondtalan napokat! Óriási ölelés és puszi Nektek!!! <3
43614. Tim70 (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
tegnapelőtt 08:01
Kedves Honey! Ultra Szuper hírek 😊. Jó egészséget!!!💖💖💖 Üdv: Timi
43613. Manka67 (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 18:36
Gratulálok a jó eredményekhez és nagyon jó egészséget kívánok :)
43612. Gitka (válaszként erre: 43600. - Betti0417)
máj. 24. 17:48

Szia Betti!

Köszi a hozzászólást! Megerősített abban , hogy ha mehetnékem van, akkor menjek. Szóval ma lementem az uszodába... Sokkal kevesebbet úsztam, mint korábban, de nagyon jól esett. Eddig nem bántam meg. Remélem, nem ártott meg 😉 Hamarosan megismétlem...

43611. Gitka (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 17:44
Honey, nagyon örülök! Élvezd az életet! 😊💙💛💚
43610. Zsonett70 (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 17:22
Szia. Ez már a múlt, lehet meg se tőrtént. Mindent felejts el. Jőhet a gondtalan boldog 😊 jővő. Megérdemled😀😁❤️❤️😆😆😆
43609. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 12:08

Szia Honey!

Gratulálok,hogy sikerült!

Nem volt hiábavaló a sok szenvedés.

Minél hamarabb felejtsd el az egészet.

Nagyon jó egészséget.

Puszillak:Zsuzsa

43608. Diti1968 (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 10:53

Kedves Honey!

További jó egészséget kívánok és hogy sose kelljen újra ilyen kezelésre menned!

Üdv,

Edit

43607. Astra12 (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 24. 09:39
Gratulálok!!!!
43606. Katonca
máj. 23. 21:12

Na csajok, én ettől halálra rémültem. Jobb ha nem olvasgatok legközelebb semmit sem!

Hüvelycsonk-előesés (enterocele)

A hüvelycsonk-előesés (enterocele) méheltávolítás után alakulhat ki, amennyiben a szövetek újra megnyúlnak, illetve a hüvelycsonk felfüggesztése nem volt megfelelő. Az előreeső hüvelycsonkot vékonybélkacsok töltik ki. A hüvelycsonk-előesés tünetei: idegentestérzés alhasi-, keresztcsonti fájdalmak vizeletürítési nehézségek székletürítési problémák (esetleg a hüvelycsonk ujjal való visszahelyezésének szükségessége a hólyag és a végbél kiürítéséhez).

43605. Katonca (válaszként erre: 43597. - andiali)
máj. 23. 21:09

Érdekelt a téma, utána jártam:

[link]

43604. Katonca (válaszként erre: 43597. - andiali)
máj. 23. 21:02
Az én lányom is ilyen nagy súllyal született, 5060 gr-al. Jelenleg 14 éves. A pesszáriumot hogyan értette a doki. Minden nap feltenni, levenni?
43603. Katonca (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 23. 20:58

Kedves Honey! Ez igazán jó hír! Kívánom soha többé ne kelljen onkológust még látnod se!

Gondolom nőgyógyászt azért néha fel kell majd keresned...

Gondolok itt kontroll vizsgálatra.

43602. fmadri (válaszként erre: 43601. - Honey0201)
máj. 23. 19:48
Jó végre ilyen híreket olvasni! Örülök, hogy minden jól alakul! 💋
43601. Honey0201
máj. 23. 19:16
Sziasztok! Nagyon régen írtam már nektek :( olvasni olvasgattam amiket írtatok :) rengeteg dolog történt velem, csupa jó dolgok végre <3 ápr. 29én megkaptam az utolsó koktélomat(asszem margarítát kértem) 😂 volt labor és ct, röntgen és múlt hét pénteken az onkológussal elköszöntünk egymástól minden eredményem jó lett😊
43600. Betti0417 (válaszként erre: 43568. - Gitka)
máj. 22. 20:33
Szia Gitka! Nekem tavaly volt laparos műtétem és nekem is 2 hetet mondott a dokim az uszodára és a házaséletre is :-)
43599. Astra12 (válaszként erre: 43598. - AErika64)
máj. 21. 22:41

Szia!

Akkor most semmi nincs már megsüllyedve, ugye? Megkérdezhetem, hogy ki műtött?

Az, hogy nem tér vissza az erő, eléggé aggasztó. Már sosem leszünk a régiek?

Köszi!

43598. AErika64 (válaszként erre: 43572. - Astra12)
máj. 21. 19:40

Szia !

Nekem is süllyedés és miómák miatt volt műtétem, lassan két és fél éve, laparral, mindent. Mondta a doki, hogy gyengék a szövetek, pedig rögzítette a hüvely csonkot állítólag erősen, de sajnos csak fél évig bírta kb. utána ismét jött az a bizonyos érzés.....

Azóta túl vagyok egy korrekciós műtéten, és nagyon vigyázok mindenre, hogy ilyen jó maradjon mint most! Néha vannak rossz érzések, de szerencsére rendeződik!

Yallah hozzászólását osztom!! Én sem vagyok a régi, nagyon fáradékony lettem, erőm a fele se mint régen,nekem is fájdogál néha a hasam is, pedig én nem emelgetek betegeket!

Türelem a friss műtötteknek, és nagyon kíméljétek magatokat!!!!

Üdv Erika

43597. andiali (válaszként erre: 43595. - Astra12)
máj. 21. 08:42
Eddig a méhtest eltávolításáról van szó.Az utóbbi 2 évben több orvos látott és azért is vagyok elbizonytalanoodva mert volt aki mindent kivenne volt aki semmit.Megkérdezte az egyik doki hogy nagyon zavar mert akkor meg lehet műteni.Én meg úgy éreztem akkor ,hogy ne nekem kelljen már eldönteni ,hogy műteni kell vagy sem.Nem csak a süllyedés hanem a mióma miatt is javasolják jelenleg a műtétet.2 hónapnyi vérźés teljesen kikészített.Szóval ezért van ez a zűr a fejemben hogy akkor most mi a jó.Aki a mióma kísérletbe bevett ő most azt találta ki miután kivertem a hisztit hogy presszáriummal meg lehet támasztani a méhet.Eddig ezt nem mondta senki pedig már régóta küzködök.Kb 13 éve amikor született a lányom.Nagy súllyal 5170g-al spontán.
43596. Tim70 (válaszként erre: 43592. - Gitka)
máj. 21. 07:07
Szia Gitka! De jó hallani Rólad💖! Szuper, hogy ilyen szépen javulsz és erősödsz. A séta a friss levegőn Nekem sokat segített😊. Zsuskáról már szeretnék én is hallani, remélem minden rendbe van vele. ( szóval Zsuska ha olvasod tudd veled vagyunk, kitartás💖). Üdv: Timi
43595. Astra12 (válaszként erre: 43593. - andiali)
máj. 21. 01:39
Ha téged főleg a süllyedés miatt műtenek, biztos nagyon odafigyelnek rá, de nem árt, ha te is többször rákérdezel. Nekem az orvos úgy végezne korrekciós műtétet, hogy a méhcsonkot a keresztcsonthoz varrná. De most már több orvost is majd megkérdezek, és benne nem igazán bízom ezután. Neked a teljes méhet ki akarják venni?
43594. Katonca (válaszként erre: 43592. - Gitka)
máj. 20. 23:41

Igen, 13-án panaszkodott lázra, fájdalomra, akkor kértük keresse fel az orvosát, de azóta nem jött.

Csak nincs nagy baj?

43593. andiali (válaszként erre: 43572. - Astra12)
máj. 20. 21:54
Szia!Köszi a választ!A hüvelycsonkot akarja felvarrni a méhet meg kiveszi.Csak azt nem tudom felfogni,hogy ha megint megsüllyef akkor ennyi volt?Egész életedben ott fityeg majd valami a lábadközt.Ez azért elkeserítő.Te nem gondolkoztál korrekciós mútéten.Persze ha van ilyen lehetőség bár csak kell lennie.Mindenesetre nem túl pozitív volt amit írtál.Most az jár a fejemben hogy ha megműtenek és utána is költöm a tojást tovább az nagyon jó lesz😕
43592. Gitka
máj. 20. 19:05

Sziasztok Lányok!

Gondoltam beköszönök. Holnap leszek 2 hetes, laparos. Viszonylag jól vagyok, már a pihenés az, ami fáraszt. Szeretek sétálni. Az ilyen idő a legalkalmasabb a gyógyulásra.Nem tudjátok, mi lett Zsuskával? Egyszerre műtöttek bennünket, de kb. egy hete nem jelentkezett. Remélem, nincs semmi baj vele.

Kellemes pünkösdölést mindenkinek!

A gyógyulgatóknak kitartást,a műtét előttieknek bátorságot!

43591. Katonca
máj. 19. 20:22
Köszönöm mindenkinek a válaszát a csontritkulás témában, csak nem tudtam előbb feljönni, mint most.
43590. Bea7407 (válaszként erre: 43585. - Zsonett70)
máj. 19. 07:03
Szia! Köszönöm a tanácsot akkor figyelek a hajolgatásra az emelgetésre igaz emelgetni nem emelgetek 1.5l vízen kívül semmit hajoln is óvatosan tesz de azt sajnos nem tudom elhagyni mert a kutyusaimnak enni kell adnom nincs aki helyettem meg tegye mert a párom kamionozik és csak hétvégén van itthon. Sétálás az megy de nem túl sok de majd idővel jobban fog menni az is. Minde jót kívánok! 😊😘
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook