Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
43454. Bakker
máj. 11. 19:12
Sziasztok Sorstársak:)! Engem 1 hónapja műtöttek. 3 kg-os miómát szedtek ki belőlem, a méhemmel együtt. Előző nap este vettek fel az osztályra. Hashajtót nem kaptam, vérhígító szurit igen. Aznap 15 h-kor ettem utoljára és 16 h-kor ittam. Másnap 12 h-kor kerültem terítékre. Előtte kaptam egy nyugtató tablettát, amit összerágva nyeltem le. Talán ezért szívódott fel olyan gyorsan, hogy már a műtőbe tolásra sem emlékszem. Az operáció kb. 3 h-s volt. Az ébredés után az első döbbenet az volt: bakker, szinte semmit sem érzek. Igaz, két üveg infúziót kaptam, amiben fájdalomcsillapító is lehetett, de később sem éreztem olyan fájdalmat, amire a doktorom ("A műtét után fájni fog...") és a kommentek alapján számítottam. Aznap csak ittam. Másnap hajnalban már önállóan mentem ki a WC-be. Nekem hüvelyi dréncsövem volt, amit a pisilés után, a szeméremtestemmel együtt, antibakteriális szappannal mostam le. Harmadnap vették ki. A le- és felállás a kezdetektől könnyen ment (szerintem ezért érdemes műtét előtt láb- és karizom-erősítéseket végezni). Ha leesett vmi, leguggoltam érte, majd felálltam. Miután az utolsó palack infúzió lefolyt, már toltam felfelé magam a párnán, félig ülő pozícióba. Később is így pihentem napközben, innen egyszerűbb volt felnyomnom magam ülő helyzetbe, majd felkelni az ágyból. Mindennap sokat járkáltam. Sokat ittam, viszont alig ettem vmit. Végtermékem 4 napig nem volt. A 4. és 5. nap fehér színű folyadékot kaptam a bögrémbe, amit vízzel kellett felhígítani. Az ötödik nap eredményt produkáltam. Azóta minden nap OK. Bélfájdalmak csak a 4-8. nap jelentkeztek, de ezek is esetiek és rövidek, 2-8 másodpercesek voltak. Nekem a reggeli és esti joghurt vált be. A hegem gyönyörű. Még nem vált le minden var, de ahol igen, ott vékony és világos a heg. Minden kamillatea stb. nélkül. Mondjuk én addig, amíg az összes var le nem esik, a környékét bőrfertőtlenítővel tisztítom és nem engedek vizet még a sebhelyre. Ja, s a varratszedés (nekem egy hét után volt) fájdalmatlan.
43453. Tia69 (válaszként erre: 43449. - Zsuska13)
máj. 11. 19:07
Helló Zsuzska!13. hetes vagyok,engem februárban műtöttek...én is a vérhigítóval voltam megveszve,mindenki 20-at meg 30-at kapott ,én meg csak 10-et és nem értem még most sem ,hogy mitől függ ki mennyit kap...mindenki mást mond,még a nővérek is. Pedig én sem vagyok kis darab,a hasamon kicsit lóg a hájcsi,első két hétben én is úgy mentem,hogy kicsit emeltem a hasam,hogy ne nyomja a sebet. Olyan gyorsan fog gyógyulni,hogy észre sem veszed. Amúgy meg mikor engem mütöttek én még harmadik ,negyedik nap sem tudtam úgy mozogni mint a szobatársam akit egy napja műtöttek. Elkönyveltem magamban,hogy tápos vagyok naaaa....viszont úgy negyedik ,hét körül olyan jól lettem,hogy én is csodálkoztam magamon,hogy onnantól feltűnően gyorsan ment....kitartás,menni fog az... Tia
43452. Tim70 (válaszként erre: 43450. - Zsuska13)
máj. 11. 18:39

Szia Zsuska! Az oldal fekvés nem ment elsőre nekem a jobb oldalon volt problémásabb. Párnával támasztottam ki a hátam és a hasam alatt hetekig. Csak óvatosan! 😊

.

43451. Diti1968 (válaszként erre: 43449. - Zsuska13)
máj. 11. 17:54

Zsuska!

Vérhigítót manapság mindenki kötelező jelleggel kap a trombózis elkerülése végett, még végtag törésnél is, nem hogy egy ilyen nagy műtétnél!

Mindenképpen harcold ki magadnak, hogy írjanak fel!!!!

Üdv,

Edit

43450. Zsuska13 (válaszként erre: 43443. - Tim70)
máj. 11. 17:10
Hidd el próbálom tartani magam....de egyre nehezebb. Oldalra fordulva ti tudtatok aludni? Mert nekem pl az dalra fordulás sem megy ( egyik oldal sem); rögtön jön belül az írdatlan fájdalom és újra a hátamon vagyok.
43449. Zsuska13 (válaszként erre: 43447. - Zsuzsa Kun)
máj. 11. 17:06
Hármunkat műtöttek hétfőn.Az egyik szobatársam kapott és 1 hónapig kell szúrnia magát. A másik ugyanúgy nem kapott. Neki annyit mondott az orvosa, ne szolgáltassa ki magát a családdal otthon, minél többet legyen talpon.Nem tudom pénteken kitől kérdezhetnék rá. :-( A nővér este annyit mondott amikor rákérdeztem kell e szúrni otthon is, hogy ha igen akkor benbe lesz a zárójelentésben. Én ezt úgy értelmeztem számára nem volt meglepő és természetes, hogy nem mindenki kap.
43448. Gitka (válaszként erre: 43440. - Zsuska13)
máj. 11. 16:25
A zárójelentés szerint 2 hétig. De 20 db-ot váltottam ki. A háziorvos azt tanácsolta, adjam be mindet.
43447. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43440. - Zsuska13)
máj. 11. 15:36
Zsuska erre a szuri dologra feltétlen kérdezz rá!! Ilyet még nem is hallottam.Lehet,hogy elfelejtették? Én is kaptam itthonra 20-at pedig a mütét után pár órával már a folyoson sétáltam.Pár nap múlva meg a futópályán gyalogoltam.
43446. Bichter1 (válaszként erre: 43428. - Gitka)
máj. 11. 15:20
remek!
43445. Bichter1 (válaszként erre: 43427. - Kajszi72)
máj. 11. 15:19

szia Kajszi, valahogy pont így érzem.

Szerencsére most a vérzés szünetel, de fene tudja meddig (xxL-s betétek ebben a nyári melegben ... had melegítsen még alulról is valami :D de nem merem elhagyni egy vékonyabb betétre. váltó ruha az irodában(nadrág, bugyi, törölköző) ááááhh...

Terveznénk a nyaralást nyár végére, nagyon remélem, hogy akkorra már én is felgyógyulok ...

43444. Tim70
máj. 11. 15:11
Bocsi az előző Zsuskának szól!! 😊😊😊💖
43443. Tim70 (válaszként erre: 43441. - Zsuska13)
máj. 11. 15:10
Szia Gitka! A gyógyulás folyamata nem mindenkinél egyforma ne keseredj el Neked is egyre jobb lesz. A belül szurkálás normális felszívódó varatok vannak még három hónap utá is bele bele szúr. Az orvosom kérdeztem azt mondta normális ezeknek a felszívódása több hónapot is igénybe vesz. A kék, zöld véraláfutásos heg igen ismerős. Nekem is olyan volt. Vicces de én minden nap lefotóztam 😁, hogy lássam a változást. Naponta 2-3 alkalommal kamilla teával töröltem át ezt havasolta az orvosom, nagyon szépen helyrejött szinte napról napra jobb lett. Azon viszont csodálkozok, hogy nem írtak fel szurit még nem is emlékszem olyanra akinek nem kellett szurnia magát. Én 20 db-ot kaptam itthonra. A háziorvost keresd fel egyrészt a köhögés miatt másrészt a hőemelkedés miatt is. Próbálj azért egyre többet sétálni és húzd ki magad! Szar lesz de csak egy kicsit. Próbálkozhatsz hasszoritó bugyival is hátha konfortosabb érzés lesz ha valami tartja a hasadat. Ha veszel arra törekedj, hogy a derék felett érjen. Ha bármi van kérdezz💖💖! Ne idegeskedj, válaszolunk hátha segít. Hajrá előre NEKED is sikerül!!! Üdv: Timi 😘
43442. Tim70 (válaszként erre: 43437. - Gitka)
máj. 11. 14:54
Hú Gitka nagyon örülök.😂😘💖.
43441. Zsuska13 (válaszként erre: 43435. - Gitka)
máj. 11. 13:37
Köszönöm.Sajnos nem időnként jelez, hanem golyamatos. Ma fáj a legjobban, hogy hazajöttünk. Belül a köldököm alatt jobbra, nem is tudom mi lehet ott...
43440. Zsuska13 (válaszként erre: 43437. - Gitka)
máj. 11. 13:35
Bent kaptam szurit, de itthonra nem adtak. Meddig kell még szurnod majd magad?
43439. Zsuska13 (válaszként erre: 43436. - Yallah)
máj. 11. 13:35
Nem. Most kicsi hőemelkedésem volt és egy algopirynt bevettem.
43438. Gitka (válaszként erre: 43417. - Diti1968)
máj. 11. 13:02

Diti, ez mind nagyon jó ötlet. A fény és a zajok sem segítik elő a pihenést.

Lányok vegyétek fel a listára a bepakoláshoz:

Szemmaszk, füldugó.

A sportkupakos üvegemet irigyelték a szobatársaim. Még a szívószálas poharas változatnál is sokkal jobb. A sima pohár meg pláne nem jó. Vagy felülsz, vagy nyakon öntöd magad.

Köszönöm a segítségeteket, lányok!

43437. Gitka (válaszként erre: 43432. - Tim70)
máj. 11. 12:55

Timi, köszönöm az érdeklődést. Csak jót mondhatok. Tegnap hazajöttem, beadtam a szurit magamnak (ettől tartottam kicsit, de nehezebb dolgokon is átestem már), jót pihentem itthon. A férjem lesi minden kívánságomat. Ma halat sütött és répàt főzött nekem. Pedig a konyha eddig nem volt az erőssége. Voltam a háziorvosnál, kaptam a köhögésre gyógyit, a munkahelyemen leadtam a táppéntes papírokat. Most pedig pihegek. Hálát adok az égieknek, hogy ilyen könnyen megy minden. Jobbulást a sorstársaknak!

Timi❤

43436. yallah (válaszként erre: 43434. - Zsuska13)
máj. 11. 12:49
Szedsz fájdalomcsillapítót?
43435. Gitka (válaszként erre: 43434. - Zsuska13)
máj. 11. 12:47
Zsuska, jobb lesz! Kitartás! Legyél türelmes. Ez egy folyamat, nálad lassabban történik a gyógyulás, de megtörténik veled is. A köhögésről beszélj a háziorvossal, nekem most írt fel antibiotikumot. Én tegnap jöttem haza, időnként jelez a seb belül, de elég jól vagyok. Kívánok neked is megkönnyebbülést! Sok puszi, vigyázz magadra!
43434. Zsuska13 (válaszként erre: 43432. - Tim70)
máj. 11. 11:47
Szia, köszönöm én ma jöttem haza. Elkeserítő ahogyan vagyok. Láttam a tegnap műtötteket, még ők is jobb állapotban vannak. Ég belül minden, fáj,a varrat fölött olyan lila a hasam, mintha agyon vertek volna.Köhögök nagyon napi 7-8 órát, maga a pokol. Kicsit lóg a hasam és azt érzem, hogy nyom , de nem a külsö, hanem belső dolgaim.Ég, feszül belül minden. Menni csak meggörnyedve tudok úgy, hogy a hasam emelem fel a sebről. Azt mondták napról napra jobb lesz, kb úgy vagyok, mint a műtét utáni első napon, semmi változâst nem érzek ahhoz képest. Belül nagyon ég....Biztasson valaki, hogy ennek így kell lennie, de egy hét és minden jobb lesz....nagyon el vagyok keseredve mi lehet velem.Csak láttam a többi műtöttet is bent és nagyon nagy a kontrasz köztem és köztük.köszönöm, hogy elsírhattam mag nektek.
43433. andiali
máj. 11. 11:17
Sziasztok Debrecenben műtöttek vkit mostanság?Tapasztalat?Két éve halogatom a műtétet mert iszonyúan félek de már nagyon rosszul vagyok.Mióma és méhsüllyedés:(
43432. Tim70
máj. 10. 21:42
Zsuska, Gitka! Hogy vagytok? 😊💖
43431. Loren4
máj. 10. 17:34
Gyors gyógyulást kívánok mindenkinek
43430. Loren4
máj. 10. 17:33
Még csak annyit szeretnék leírni, hogy nekem az ágy végére kötöttek egy redőny zsinórt és azzal húztam fel magam.
43429. Loren4 (válaszként erre: 43398. - Zsuska13)
máj. 10. 17:31
Szia Zsuska! Nekem is nagyon sok összenövésem volt. Azt mondta a doki, hogy ami csak össze tudott nőni, az össze nőtt. Szintén egy régi műtét következménye. Cerucalt kaptam és a saját hatásos fájdalomcsillapítómat szedtem (persze a doki tudtával) Így hamar talpra álltam. Kérlek ne add fel te sem. Idővel csökken az az iszonyatos húzó fájdalom.
43428. Gitka (válaszként erre: 43426. - Bichter1)
máj. 10. 16:53
Szia, 49 vagyok. A két hormon egyensúlya bomlik meg a premenopauzaban. Csökken az ösztrogén és progeszterontermelés is. Ha a progeszteron arányaiban jobban lecsökken, az okozza az elhúzódó erős vérzéseket.Ebben a korban nagyon sok nővel ez történik. Ha egyénileg mindenkinek beállítanák az optimális hormonegyensúlyt, nem lennének panaszaink. :(
43427. Kajszi72 (válaszként erre: 43426. - Bichter1)
máj. 10. 08:45

Szia. 46 vagyok- leszek. Két éve van, hogy kimarad egy ciklus, de ritkán. Viszont a banyaláz az azóta megvan. Most már sűrübben jön a leizzadósdi, pedig a hormonjaim alapján "csak" premenopausában vagyok. Ilyen ez... Állsz mit sem sejtve, hirtelen meggyulladsz, és az előkotort pzs-vel próbálod felitatni a kaniszternyi vizet, ami csorog rólad. 😰De a legszarabb éjszaka, mert felébredsz rá és nem tudod kipihenni magad. Anyukám több, mint 10 éven át hőhullámzott. Ez egy rohadt lassú folyamat, míg a petefészkek leállnak. Addig van a hormonzagyvaság. Az alvadékos, elhúzódó vérzés pedig csak jön, lát, győz, az emberlánya meg olyan gyenge lesz, mint a harmatos libafos. Azt már nem elemzem, hogy milyenek a mindennapok, ha állandóan attól rettegsz, hogy bármikor a bokádon folyhat a meglepetés.

Szóval szerintem ne alkudozz magaddal, ha ki akarják venni, annak van oka.

43426. Bichter1
máj. 10. 06:55

Nem tudom milyen korosztályúak vagyunk, de csak felteszem azt a kérdést ami foglalkoztat mostanában, hátha ...

Tehát, az áprilisi műtétem óta (akkor volt egy hatalmas görcs vérzéssel együtt a műtét előtt) nagyon kevés vérzés volt, vagy nem. Görcs szintén nem. (a mensit elsejére saccoltam...)

Amit megfigyeltem magamon, hogy néha elkap egy iszonyatos forróság, olyan mintha meg akarnék gyulladni (még nem mértem le, hány percig tart) aztán elmúlik. Most ráfognám, hogy nyár van és meleg.. de jobb szeretném, hogy ez már a menopauza első tünete" és elhagy lassan a mensi és talán ezzel meg is úsznám a méh eltávolítást is.

De nem vagyok benne biztos, azzal ámítom magamat, hogy a szervezetem kapott egy sokkot' a tályog végett és most állj van" ezen a részlegen :)

43425. Bichter1 (válaszként erre: 43422. - Gitka)
máj. 10. 06:48

Szia Gitka!

Én is remélem, de nem halasztanám el,mert később bonyolultabb lesz és ahhoz sincs kedvem, mert macerás.

Most abban bízom, hogy egy hete még csak egyetlen alkalommal, de eltávozott egy nagy vérrög és előtte napokban és mostanáig nem volt semmilyen vérzés sem. Ilyen mostanában nem volt és furcsa is számomra.... persze nem tudom, hogy ez meddig fog tartani :( De most nagyon jó!!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook