Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
43658. Katonca (válaszként erre: 43648. - 777Anikó)
máj. 29. 23:22

Kedves Anikó!

Ne félj! A szobatársamnak hüvelyi eltávolítása volt, a műtét napját rosszul élte meg ő is, de utána sokkal gyorsabban gyógyult mint én a 20 cm-es vágásommal.

Törökülésben üldögélt az ágyon. :)

43657. Katonca (válaszként erre: 43646. - Kriszti1981)
máj. 29. 23:18

Kedves Kriszti!

Véget ért már a kemod? Azért kérdezem, mert a kolléganőmnek nemrég fejeződött be, és szintén vizelettartási gondjai vannak. A ct-n derült ki, sipolya lett, az-az oka. Nem ijesztgetni akarlak, csak rávezetni arra, hogy orvoshoz kell menned. Tudom min mentél keresztül, és gondolom látni se akarod őket, de muszáj!

43656. Katonca (válaszként erre: 43640. - Gabika66)
máj. 29. 23:09
Műtét után hét héttel már el tudsz menni az esküvőre. Sok lakodalmas táncikálástól óvakodj. :)
43655. Katonca (válaszként erre: 43639. - Lenni vagy nem lenni)
máj. 29. 23:07
Hát mivel nekem kapásból hájas pocakom van, nem tudom mikor húzódik vissza műtét után. Leszorítós bugyim nekem se volt. Nem is ajánlják sokáig a viselését.
43654. Tim70 (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 29. 22:09
Szia Gabika! Jó helyen vagy itt a csoportba 😁. Hasonló műtétem volt mint amilyen a tiéd lesz. Nagy méretű petefészek ciszta miatt teljes méheltávolítás mindenestől, plusz a vakbelem is kivették ha már ott voltam 😊. Nekem 20-25 cm vágással bikini vonalba végezték el. 6 napot voltam bent és a 8. napon vették ki a varatokat. A család és a párod támogatására szükséged lesz ne dugd homokba a fejed beszéljetek róla, de egyet azért tudnod kell ez a te játszmád és a legtöbbet Te tehedsz saját magadért. Fejbe dölnek el a dolgok ne betegség tudatot alakíts ki hanem egy célt ami előre visz. A műtét egy szükséges beavatkozás az egészséges élethez.Az esküvőn teljes erőbedobással ott leszel. 3 héttel a műtétem után egy nagy családi rendezvényen már ott voltam, semmilyen gondot nem okozott. Ha segíthetek kérdezz nyugodtan. Üdv: Timi 💖
43653. Tim70 (válaszként erre: 43648. - 777Anikó)
máj. 29. 21:50

Szia Anikó! Normális dolog az idegesség. Mind átéltük ezt. Teljes méheltávolítás után négy hónappal mondhatom, hogy van élet a műtét után 😁, de nem egyszerű sem testileg sem lelkileg feldolgozni a történteket. Saját tapasztalatot tudok mondani bár nekem nem hüvelyen keresztűl volt a beavatkozás. A műtét után az első nap a leggázosabb, kihívást jelent minden apró mozdulat, de szinte óráról órára könnyebb lesz. Az algopiryn igen jó barátom volt 😊. Amit javasolnék, hogy bármilyen nehéz állj lábra és sétálj amennyit csak bírsz. Az étkezéssel óvatosan tiltott a citrusféle az apró magvas gyümölcs és a puffasztó ételek. Hetekig diétáztam és a bélgörcsök így elkerültek. Leírom a bevonuló pakkom tartalmát hátha segítek ezzel is:

Mit vittem a korházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a korházi), 4 pizsama, köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2, fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle ( na ez is elég lett volna csak egy nekem alig volt rá szükség ), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Na így nézett ki az én pakkom. Bármi érdekel kérdezz! Nagyon sokat segített Nekem is az itteni csapat.💖 Üdv: Timi

43652. Tim70 (válaszként erre: 43639. - Lenni vagy nem lenni)
máj. 29. 21:36
Szia! Hasleszorítót én sem használtam nem javasolta az orvosom egy korosztály vagyunk bikini vágással műtöttek szépen rendbe fog jönni a hasad visszahúzódik 😁. Mem tudok időt írni mert teljesen egyén függő. Nekem 4-5 hét alatt teljesen jó lett, de függ szerintem a mozgástól és az étkezéstől is. Szépen rendbe fogsz jönni ne izgulj. Üdv: Timi😊
43651. Gitka (válaszként erre: 43648. - 777Anikó)
máj. 29. 21:35

Szia Anikó!

Nem ilyen műtétem volt, de azért szeretnélek megnyugtatni. Nem lesznek nagy fájdalmaid, csak nehezedre esik majd a felkelés az ágyból, kényelmetlen lesz a fürdés, valószínűleg egy ideig gond lesz az emésztéseddel. A lelked kicsit roggyant lesz, de ha hiszel abban, hogy a gyógyulásod érdekében történnek ezek a kellemetlenségek, akkor a lelki tényezők is a helyére zökkennek majd.

Kérdezz, itt mindenki segít :) Szabad tudni, mi az oka, hogy kivesznek mindent?

43650. Tim70 (válaszként erre: 43644. - Ritti77)
máj. 29. 21:28
Szia Ritti! Én 9 hétig voltam táppénzen. Más orvos nem vizsgált meg a körzeti orvos simán kiírt. Egyszer kellett bemenni az összes kórházi papirommal hozzá amikor táppénzes ellenörzés volt. Csak a leleteket nézte meg egy főorvosnő. Üdv: Timi
43649. Kriszti1981 (válaszként erre: 43647. - Gitka)
máj. 29. 15:55
Èn se èrzem hogy mennem kell.de eddig nem volt semmi gond a zàrszerkezettel.remèlem semmi komoly
43648. 777Anikó
máj. 29. 15:41
Sziasztok. 41 éves vagyok. Június 25 én műtenek . A petefészek kivételével mindent visznek. Hüvelyen keresztül lesz a műtét a Péterfy kórházban. Mire számíthatok műtét után? Nagyon félek :(
43647. Gitka (válaszként erre: 43646. - Kriszti1981)
máj. 29. 14:57

Szia Kriszti!

Ne halogasd az orvosod felkeresését. Mi nem tudunk diagnosztizálni :( Bármelyik verzió lehet, jobb, ha szakember lát. Viszont a műtéti beavatkozás nem túl megterhelő, ha arra van szükséged, nyugodtan vágj bele.

Jobbulást neked!

(Ez a pisilős dolog szerintem sokunknak problémás. Én pl. nem érzem, hogy mennem kell a mosdóba, így rendszeresen járok, de a zárszerkezet szerencsére most jól működik).

máj. 29. 14:21

Sziasztok!

Olyan problèmàm lenne hogy januàrba műtőtek wertheim műtètem volt.a pisiliès csak hasprèssel megy.3 napja nem tudom tartani a pisit.szerintetek a holyagom ment tönkre vagy csak felfàztam ès ezèrt van.Volt valakinek hasonló problèmàja?

43645. Gabika66 (válaszként erre: 43643. - Gitka)
máj. 29. 12:19

Szia Gitka!

Köszönöm,hogy írtál!Reménykeltő,hogy a néni is alakul tehát nem ezen múlik.

Milyen érdekes ez a felhúzás téma,nem gondoltam volna,hogy így nehezebb.Jó,hogy beszélünk róla...nem viszek gurtnit :D

Reggel meséltem -lelkes fejjel- hogy milyen jó,beszélek veletek és egy kicsit többet megtudtam milyen lehetőségek lehetnek.Már elsápadt szegény és megkért,ne mondjam tovább.

Maradunk az én verziómnál,a végén minden kiderül.

Én elég erős csaj vagyok,sokszor kóstolgatott már az élet és mindig felálltam,most is így lesz.És táncolok a lányom lagzijában!!!

Mindenkinek én is gyors gyógyulást és kitartást kívánok!

43644. Ritti77
máj. 29. 12:05
Sziasztok. Méheltávolítás után 6 hét a tappenz. Utána felülvizsgálat más orvos? Ha szeretnél még maradni? Vagy tény hogy menni kell dolgozni...?!
43643. Gitka (válaszként erre: 43642. - Gabika66)
máj. 29. 10:38

Szia Gabika!

Ne izgulj az esküvő miatt, ott leszel és már jól érzed magad!

Velem egy napon műtöttek egy 75 éves nénit, aki már két héttel a műtét után ment a rokonaihoz, jól van teljesen. Neki is nagy hasi vágasos műtétje volt. Most vagyunk 3 hetesek, de ő csak kicsit van lemaradva a felépülésben hozzám képest. Szóval sem a korod, sem a műtét módja nem lesz akadály abban, hogy jól érezd magad az esküvőn.

A kórházban nekünk egy idősebb nővér azt mondta, nem jó ez a kapaszkodós felhúzódzkodó, mert hiába, hogy segít, mégis a hasizmok feszülnek. Az oldalrafordulós könyöktámaszból felnyomós felkelés kíméletesebb a hasnak, még ha nehezebbnek tűnik is.

A férjeket lehet jobban megviseli az egész. Ha azt látja rajtad, hogy könnyedén veszed, biztosan neki is könnyebb. Én a barátnőmnek sírtam, a családnak meg a bátor oldalamat mutattam. Kitartás!

43642. Gabika66 (válaszként erre: 43641. - Fmadri)
máj. 29. 09:26

Kedves Fmadri!

De jóó lenne!Köszönöm a biztatást,igyekezni fogok.

Az nem semmi amin át kellett esned,és nagyon rövid idő alatt.A függőleges vágást nekem előre utalták.Így hogy olvaslak nem is baj,hogy ezzel kezdik...de gondolom nálad ezek szerencsétlen egybeesések voltak.A laparos műtéteket előnybe részesítik minden szempontból.Nagyon jól alakulnak azért a dolgaid,ügyes vagy és gondolom fiatalabb is!

Nagy kő esett le a szívemről,hogy előfordulhat egy kedvező gyógyulás így is,és talán élvezhetem az esküvőt!Nagyon fontos tudod az is,hogy ne lássák a szenvedést a gyerekek,hiszen most magukra kellene koncentrálni.

Sajnos az élet nem kívánságműsor,ugyebár!

Köszi,hogy ezt megosztottad velem,bizakodó lettem :)

43641. fmadri (válaszként erre: 43640. - Gabika66)
máj. 29. 09:11

Kedves Gabika!

Ne aggódj simán ott leszel az esküvőn már majdnem 100 %-osan

Nekem sajnos több műtétem is volt fél év alatt A méheltávolítás még októberben laparosan, aztán áprilisban egy petefészek tályog+vakbél, még ez is laparosan majd két napra rá hasiűri vérzés miatt egy függőleges vágásos nagy hasi műtét Ennek most volt 4 hete és a hétvégén 3 napra elutaztunk társasággal borfesztiválra amit egész jól bírtam Hosszú autóút , két éjszakázás és több km séta is benne volt Nem mondom hogy nem voltam fáradékonyabb de többször lepihentem amikor jelzett a hasam, így simán bírtam Szóval szerintem az esküvő miatt me aggódj

Kérdezz bátran segítünk!

Minden jót kívánok!

43640. Gabika66 (válaszként erre: 43636. - Katonca)
máj. 29. 08:47

Szia,Katonca!

Köszönöm szépen a gyors,szívélyes üdvözlést! :) Sok információval gazdagabb lettem újra.Nekem hosszában lesz a műtét,a ciszta nagysága miatt már látta az orvos.

Én is majd megbeszélem a párommal a lehetőségeket,csak szegény olyan sokkot kapott a probléma miatt,nem akartam ezzel is terelni.

Nagyon örülök,hogy itt vagytok!Aki már átélte a műtét testi és lelki oldalát,hitelesebb mint bármilyen információ,amit innen-onnan hallani.Mindenképpen szeretnék veletek mindent megbeszélni,és én is tájékoztatlak a megéltekről titeket.

Köszönjük a listát,nagyon hasznos!Én voltam már kórházban és emlékeim szerint akkoriban lehetett az ágy végébe egy kapaszkodót kötni,amivel könnyebb felhúzni magunkat.Hasi műtétnél hasznos,nem beszéltetek róla.Nem adnak már?Majd viszek egy gurtnit :D

Én már kiírattam magam,hogy nyugodtan tudjak felkészülni és rápihenni a műtétre,vizsgálatokra nyugodtan elmenni.Napi 10 óra ügyfelekkel nagyon fárasztó.Így most próbálok aludni,odafigyelni magamra,kicsit diétázni,vitaminokat bevinni,filmeket nézni és zenét hallgatni amit nagyon szeretek.

Még van egy dolog ami nagyon aggaszt,a kicsi lányom férjhez megy,műtét után 7 héttel.Képzelhetitek milyen drukk van bennem,hogy ott tudjak lenni majdnem teljes valóságomban.Szerencsére mindent megoldanak,nem vár rám semmiféle előkészület.De,azt érzem most,hogy szépen belerondítottam a hangulatba.Nem semmi az élet,amit tud produkálni azért.Mondjuk a betegség soha nem jön jókor,de ezt a kitolást!!

Igyekszem előre nézni,a jóra gondolni és a gyógyulásra edzeni.

43639. lenni vagy nem lenni (válaszként erre: 43636. - Katonca)
máj. 29. 08:27
Szia!Köszi a pozítiv megerősítèseke. Lassan 3 hete műtöttek. Most kezdem jobban èrezni magam 20 cm vágás van.A kèrdèsem az lenne felèd, hogy mennyi idő mire a has visszshúzódik. Sokaktól hallom a leszorítós bugyit. Èn nem használtam. Remèlem azèrt visszahúzodik. 47 èves vagyok.Köszi a válaszodat.
43638. Ritti77 (válaszként erre: 43633. - Gitka)
máj. 29. 05:26
Szia Gitka! Köszönöm hogy írtál. Akkor nyomozok tovább. Gyors gyógyulást!
43637. Katonca
máj. 28. 23:44

Kórházba készülődök! Remélem szívesen fogadjátok, van egy saját kórházi listám, megosztom:

Mit vigyünk a kórházba?

- hálóingek

- köntös

- bugyik (Eldobható (hálós) bugyi akár. Kényelmes, nem nyomja a hasi sebet, gyorsan ki lehet mosni, hamar megszárad, és szívfájdalom nélkül ki is dobhatod akár. Patikában kapható.)

- zoknik

- pohár, kulacs vagy sport kupakos kis üveg,

- evőeszközök

- wc papír sima és nedves (Érdemes beszerezni WC-

ülőke fertőtlenítő kendőt, vagy kézfertőtlenítő

folyadékot, amivel körbe tudjuk törölni az

ülőkét! Akinek igénye van rá.)

- papírzsepi

- szalvéta

- törölköző kicsi, nagy

- orvosi leletek, szedett gyógyszerek (sokszor nem

minden van a kórházban.)

- igazolvány, taj kártya

- kevés pénz (kávéra, újságra, vagy viszel

könyvet.

- intim és tisztasági betét

- pipere cuccok:

- tusfürdő

- szappan

- pamacs és szivacs

- fogkefe, fogkrém

- hajkefe

- sampon, hajszárító (hosszabb tartózkodás

esetére)

- innivaló, buborék mentes víz

- rágcsálni való (ha rossz a kaja)

- hasleszorító (Aki szükségét érzi: hasleszorító

bugyi, pánt. Az első héten használható, hogy

hamarabb lelapuljon a hasad. Csak 1 hetet

érdemes viselni, különben a hasad ugyan lapos

lesz, de a hasizmaid nem erősödnek meg.)

- Kispárna (annak akinek szükséges)

- mobiltelefon, töltő

- papucs

Ék­sze­re­in­ket hagy­juk ott­hon!

43636. Katonca (válaszként erre: 43635. - Gabika66)
máj. 28. 23:12

Üdvözlünk körünkben Gabi!

Hát azt nem ígérem, hogy könnyű menet lesz, de sajnos nem mindig azt kapjuk az élettől amit szeretnénk.

Nekem is nagy hasi műtétem volt hét hónapja. 20 cm-t vágtak bikini vonalban. Már a helye sem látszódik. Petefészkeim és a méhem ment, a méhszájjal együtt. Nekem is műtét közben döntötte el az orvosom, mi megy. Ciszta, daganat volt. Szerencsére jóindulatú mind. De mivel kis híján már elvéreztem, kellett a műtét.

Mondanám, hogy ne félj, de ez természetes reakció ilyenkor. A műtét napja a leghúzósabb, de sokat segítenek fájdalomcsillapítókkal. Az első 2-3 hét az újra magunkra találás hete. Gyakorolni mozogni, sétálni, fürödni, erősödni. Kitalálni mit is egyél, hogy a beleid újra flottul működjenek. A házaséletről annyit, a férjemmel műtét előtt átbeszéltük mi következik, mik történhetnek, meddig nem lehet szex. Műtét után pedig az első alkalommal sírva fakadtam. Nem a testi dolgok miatt, hanem a félelem miatt. De jelentem működik a dolog! A férjem szerint semmi nem változott odabent. Én úgy látom, a félelmet kell leküzdeni, újra megtalálni az örömöket. Az orgazmus ugyanúgy megvan, csak szerintem rövidebb idejű, hiszen nincs méhe az embernek, ami vezeti az összehúzódásokat.

Előre ne félj!!!

Ahányunkat műtötték, annyi eset.

Nagy vonalakban lehet tanácsokat adni, de sok múlik azon milyen technikával műtenek, hüvelyi, laparoszkópos, hasi feltárásos-e. És persze nagyon nem mindegy jó vagy rosszindulatú nyavalyával áll az ember szembe.

Nem tehetsz mást, bízol az orvosban!

Én 6 napig voltam kórházban, a szövettanom két hét múlva a kezemben volt. A TB 6 hetet ad a felépülésre, de a háziorvoson sok múlik, hosszabbíthatja ha gond van.

Kitartás Gabi! Van élet a műtét után...

Támogatunk lelkileg, csak gyere amikor csak tudsz!

43635. Gabika66
máj. 28. 22:23

Sziasztok!

Új vagyok itt,de én már olvasgatlak Titeket egy ideje.Kb. 1 hónapja megfordult velem a világ,amikor elindultam egy kivizsgálásra,és kiderült van egy hatalmas ciszta a petefészkemen.A méhemben egy kisebb miómáról már tudtam évek óta.Most ott tartunk,hogy júniusban - ha minden eredményem engedi majd - műtenek.Gyorsan kiderült az UH-on,hogy elég nagy a baj,így találtam magam egy ajánlott,jó dokinál,aki nem túl bőbeszédűen közölte,hogy nagy hasi műtétem lesz és mindent ki kell venni.Azonnal éreztem,hogy vitának helye nincs.Ö a szakember,ahogy ti is gondolom érzitek,teljes bizalommal és alázattal fordulva feléjük.Eléggé be vagyok tojva,hiszen bármi lehet a vége.Nem vettek szövettant,de a képlet gyanús és a tumormarkerem is kicsit emelkedett.35-ig jó,nekem 47.Gondolom ez már jelzés.A doki is mondta,hogy majd ha látja akkor fogja tudni ő is,ha nem egyértelmű,már műtét közben megnézik.Szóval ha felébredek,akkor fogom én is megtudni,vagy majd később...Szóval eléggé elkeseredtem,nézelődtem a neten,hogy mi is történik majd velem,akkor találtam rátok.Nagyon sok mindent nem is gondol át az ember amikor meghallja az "ítéletet".Tőletek tudtam meg,hogy mennyi verzió van itt is,mit hagyhatnak meg, és mit hová erősítenek.Szörnyűség olvasni is.Azóta döbbentem rá,hogy ha nagyobb a beteg rész,kegyetlenül megcsonkolják az ember méhszáját sőt a hüvelyt is!Tulajdonképpen egy pár hete még boldogan éltük a házaséletünket...Nem is tudom,beszéljek-e erről a párommal,vagy elég ha majd én is megtudom ? Annyi minden elkeserít!De tudom azt is,hogy egyenlőre az lebegjen a szemem előtt,hogy meggyógyuljak,bármekkora is baj!!

Én is próbálom az időt rendrakással,főzéssel tölteni és lefagyasztani a nehéz időkre,de nem tudok semmire koncentrálni,csak a hülye gondolataim kavarognak a fejembe.Sok ötletet adtatok,hogy mit praktikus majd bevinni...egy ilyen hasi műtét általában hány napos kórház?És a műtétkor vett szövettan mennyi idő?Jaj,lányok!Nem kis dolog ez :(

43634. Katonca (válaszként erre: 43633. - Gitka)
máj. 28. 21:26
50 évesen műtöttek tavaly novemberben, és nekem is ezt mondta az orvosom, nem kell hormont szedni.
43633. Gitka (válaszként erre: 43631. - Ritti77)
máj. 28. 21:21

Szia Ritti!

Nem sok mindent tudtam meg. A hormonpótlást amikor felvetettem, ez volt a válasz: Isten ments!

Valószínű rosszkor mentem, teltház volt odakint, így még a 6 hetes ellenőrzésről sem esett szó. Mindössze annyit mondott, hogy 3 hónap múlva rákszűrés. Ja és azt, hogy szerencse, hogy megcsináltuk ezt a műtétet. Mozogjak, az segít a gyógyulásban. Gyorsan elváltunk egymástól...

43632. Bichter1 (válaszként erre: 43630. - Gitka)
máj. 27. 19:52

Már újból pakolgatom össze a cuccaimat és az üveget sem felejtem, múltkor a pohár elérése is komoly kihívás volt... (felülés, felkelés az ágyból stb... ezek még mind bennem vannak a húsvéti műtét óta)

Szerencsére most csak" 3 napos bent létre számítok (hétfőn be, kedden műtét és csütörtökön már jöhetek is haza) de az itthon ágyból kikászálódás is komoly logisztika volt...

A jövőhéten még csinálok egy gyors újbóli nagytakarítást is, hogy megnyugodjon a lelkivilágom is.

Én is hamarabb mentem vissza dolgozni, mint ahogy lehetett volna, de már nagyon untam a plafont nézni és mivel ülő munkát végzek... nem volt gond,csak a felállás és az elindulás.

Hoztak vittek kocsival, de egyik nap után nagyon bátran azt mondtam, hogy elég! Magam megyek haza ...a 15 perces gyalog út az kb. 45 perc alatt teljesült is. Kemény volt.

Örülök, hogy már jobban vagy, emelgetni, hajolni még tényleg nem tanácsos, a múlt héten mi is voltunk strandon, de csak a meleg víz esett jól...jah és igen. A tályogos műtét óta valahogy fázósabb lettem, illetve attól félek, hogy felfázom ha mezítláb szaladgálok a lakásban.

43631. Ritti77 (válaszként erre: 43629. - Gitka)
máj. 27. 19:36
Szia. Megkoszonom ha beszámolsz arról hogy mi a teendő és mire kell odafigyelnünk. Te hogy érzed magad? Én jövő héten töltöm a 6.hetet de teljesen jól vagyok. Pedig múlt héten még azt hittem soha sem leszek a régi. Laparos voltam. Várom a beszámolót. Köszi
43630. Gitka (válaszként erre: 43626. - Bichter1)
máj. 27. 17:08

Szia Bichter!

Nem lesz semmi gond, meglátod! Készülj előre mindennel, de a kamasz gyerkőceidet fogd be az előkészületekbe is. Így természetes legyen nekik, hogy a műtét után is a segítségedre legyenek. Mondd el nekik, hogy ott leszel végig velük, de a végrehajtás az ő kezükben lesz egy darabig. Minél többet tudsz pihenni az elején, annál hamarabb visszakapják az aktív anyukájukat.Hogy ne keseredj el, az én példám lebegjen a szemed előtt. Még nincs 3 hete a műtétemnek, és gyakorlatilag mindent meg tudok csinálni. Kivéve a cipekedést és az emelgetést ( úgy döntöttem a vasaló és porszívó emelgetése is ebbe a kategóriába tartozik). Már kétszer voltam uszodában, órákig képes vagyok jönni-menni.

A korábbi bugyijaimat hordom, nem volt ez másképp a műtét után sem. Laparoszkóppal műtöttek, ha neked is ez lesz, nem kell agyalnod a problémán.

Olvasgasd a fórumot. Itt mindig találsz jó ötleteket. A leghasznosabb tipp a sportkupakos üveg volt számomra.

Nyugalom, minden rendben lesz! Ha van időd, nézz meg egy vígjátékot!

43629. Gitka (válaszként erre: 43618. - Ritti77)
máj. 27. 16:57
Szia Ritti, engem május 7-én műtöttek. Holnap konzultálok az orvosommal a hogyan továbbról. Ezt a hormonkérdést is felteszem neki, remélem ad érdemleges választ. Az étrendem átalakításán dolgozom, mert veled ellentétben én tekintélyes zsírpárnákkal rendelkezem. Szerintem progeszteronra nem lesz már szükségünk... De újra csak a laikus szólt belőlem.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook