Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
44889. suzy2 (válaszként erre: 44878. - Tim70)
okt. 26. 22:12
Kösz Timi:)Megpróbálok nem teljesen bepánikolni :)
44888. suzy2 (válaszként erre: 44879. - Bibi64)
okt. 26. 22:09
Nagyon köszönöm Bibi:)Megpróbálom összekaparni magam.
44887. suzy2 (válaszként erre: 44881. - Kajszi72)
okt. 26. 22:01
Szia!Köszönöm szépen!Remélem túlélem ezt az egészet+nem kapok hisztigörcsöt a rettenetes félelemtől,és kiszolgáltatottságtól,tehetetlenségtől.Nov.8-án lesz az első lépés,az eü.küret,majd megírom a végeredményt!Máris sok segítséget kaptam,,,köszönöm szépen.:)
44886. szmöre70 (válaszként erre: 44885. - Tünde1031)
okt. 26. 21:20
Szia...nekem 20 volt otthon..meg a kórházi 6 szuri összesen.
44885. tünde1031
okt. 26. 20:41
Sziasztok, altalaban ki mennyi veralvadasgatlot kellet meg otthon beadnia? Koszonom
44884. Katonca (válaszként erre: 44868. - Csibe32)
okt. 26. 20:06
Székesfehérváron jó nőgyógyászt??? Na, erre csak azt tudom mondani, azok a dokik vannak, akik 30 évvel ezelőtt. A fiatalok egy kicsit dolgoznak, lévén, hogy a Fehérvári oktató kórház, aztán elmenekülnek. Orvos neveket inkább privátban említenék...
44883. Kajszi72 (válaszként erre: 44882. - Rettegek.hu)
okt. 26. 13:11
Szia. Azt hiszem többet kellene mozognod, az segítené az emésztést is. És figyelni kell a folyadékbevitelre. Könnyű kajákat kell enni. Az otthoni apró- cseprő munkák is fontosak, mert változatos a mozgásforma. Totyogás, pihenés, totyogás, pihenés, így lehet visszaerősödni. Kalap kaki és kitartás! 🌻
okt. 26. 12:09

Sziasztok.

Túl vagyok a méheltávolításon,ma vagyok 8 napos.

Nagyon jó tanácsokat adtatok,köszönöm mindenkinek!

A nap java részében fekszem,de már tegnap volt a ház körül egy 10 perces séta.

Maga műtétről nem sokat tudok,hálisten semmi emlék,kivették a méhet,a petevezetékeket,a petefészkek maradtak.

Az utána lévő fél nap nekem borzalmasan fájdalmas volt,de adtak valami fájdalomcsillapítót,na akkor már jobb volt.

Másnap reggel mosdás,segítséggel,és SÉTA vissza a szobába.Az ezt követő öt nap,tyúk lépésekkel,de minden nap kicsit jobb.

Amivel én inkább küzdök,a beleim,gyomrom.

Mintha minden helyezkedne bennem,,,három falat kaja után fáj a gyomrom,állando bélgörcsök,nehéz székelés.

Belül fájnak inkább a varratok,a külső seb szépen gyógyul.

Szóval,összességében minden oké.

Nekem négy hét múlva van controll,szerintetek,ha pékboltban dolgozom napi 14 órát,egyedül vagyok,kb 160 kg-ot emelek meg csak kenyérből,szóval szerintetek kb mikor javasolt visszamennem dolgozni?

Persze eggyértelmű,hogy főként mikor úgy érzem magam,de gondolom a dokival kell majd erről beszélni,nem mindegy ki milyen munkát végez,milyen ütemben gyógyul valaki....

44881. Kajszi72 (válaszként erre: 44877. - Suzy2)
okt. 26. 00:00

Szia. Eü küret mifelénk: Éhgyomorral kell menni reggel, vizet sem szabad inni, csak max. amivel a napi gyógyszert beveszed, ha szedsz vmit. Ne a legszűkebb nacidba menj. Vinned kell nagy bugyit legalább kettőt, törölközőt, betéteket, hálóinget, papucsot, szappant, vizet, klotyópapírt,plusz ropi, szenyó, valami olvasnivaló, füles a telefonhoz, stb. A kórházban vérnyomásmérés, elmondják és írásban is megkapod, mi fog történni veled. Az osztályon kikérdeznek a nővérek még egyszer az anamnézisedről. Kapsz ágyat, egy fél frontint, át kell öltözni neglizsébe. A saját lábadon, de kísérettel mész a kisműtőbe, ott felkászálódsz egy nőgyogyós ágyra, rögzítik kezed, lábad. Egy injekcióval elaltatnak. Teszik, amit kell, majd felébresztenek, le az ágyról és visszakísérnek az ágyadba. Ha tudsz veszel fel bugyit, amibe előzőleg már beraktad a bazi nagy betétet. A műtőbe is vinni kellett egyet, ez csak úgy alánk volt rakva, de ez homály, én arra se emlékszem, hogy hogyan kerültem vissza. Volt akit ágyon toltak, ezt láttam. Enni, inni még egy órán át nem szabad. Kicsit alszol. Fájdalom nincs, vérezgetsz. Ha letelt a biztonsági idő, ehetsz, ihatsz. Mi lementünk a büfébe is, meg cigizni. Vittem egy mackó nacit, utálom a hálói get.

Esti vizit után mehetsz is haza. Ellátnak jótanácsokkal, tampon, szex tiltólistán egy ideig. Engem hoztak vittek, de simán mehettem volna egyedül autóval.

Van, akinek bent kell maradnia egy éjszakát, mert a protokoll előírja, pl akinek méhen belüli fogamzásgátló eszközt távolítanak el.

Ne félj, sajnos ez olyan rutin a dokiknak, mint nekünk a bevásárló szatyor. Így pontos képet kapnak arról, mi is a helyzet odabent, ez neked is érdeked. Nagy kalap kakit! 🌻

44880. suzy2
okt. 25. 23:24
Köszönöm szépen,a válaszokat.Nagyon örülök h rátok találtam..megpróbálok győzni,és elbánni ezzel a teljesen váratlanul ért helyzettel,,nagyon sokat kell dolgoznom,már csak a fiam van velem,-a lányok felnőttek-és a beteg Anyukám...fogalmam sincs mi lesz ha nem tudok dolgozni,és itthon megoldani a dolgokat,,,meg egyáltalán semmiről sincs fogalmam,,de hogy most már sok részletet tudok,átláthatóbb a dolog.Biztosan nagyon sok kérdésem lesz még,,,pánikolok rendesen,,még a szokásosnál is jobban,,köszi mindent :)jó pihenést nektek.
44879. Bibi64 (válaszként erre: 44877. - Suzy2)
okt. 25. 22:47

Szia Suzy2!

Megpróbálok a kérdéseidre válaszolni, (bár nekem is volt két kicsi miómám, de nálam más miatt kellett a nagy hasi műtét, mivel méhtestrákom volt)

Eü küretem tavaly volt, reggel mentem be a kórházba éhgyomorra. Előtte csak vérvételre kellett menni. Otthon szőrtelenítettem. Felsétáltam a műtőbe, amikor szóltak. Fel kellett feküdni egy nőgyógyászati ágyra, a kezeket-lábakat rögzítették, és elaltattak vénásan. Mondták, hogy gondoljak valami szépre. Aztán arra ébredtem, hogy szólítgatnak, kérdezték, hogy tudom-e, hogy hol vagyok. Egy műtős fiú vitt vissza a kórterembe, és rakott be az ágyba. Fájt a hasam, kb. mint egy menstruációs görcs. Véreztem, át is áztam. kb. 3 óra múlva felkelhettem, ihattam, ehettem, este kísérettel hazamehettem. A hasam érzékeny volt 1-2 hétig, táppénzen voltam pár napig.

A szövettan 12 nap múlva kész volt.

A hasi műtétem a szövettan után 5 hétre volt, mert két orvos műtött, és az időpontokat egyeztetni kellett.Előtte volt vérvétel, ct, ekg, és az altatóorvossal való találkozás, ezekhez is kellett idő.

A műtétre én úgy készültem, hogy előtte pár napra szabit vettem ki, nem akartam beesni a munkából a műtőasztalra.Kitakarítottam, bevásároltam stb.,de gondolom,hogy 4 gyerek mellett lesz mit tenni.A háziorvosom vitaminokat is javasolt előtte.Lelkileg? Arra gondoltam, hogy erre most szükség van, hogy meggyógyuljak. Gondolj arra, hogy várnak vissza a gyerekek, értük is teszed, amit kell.

A kórházban már pörögnek az események. Hashajtás volt, nekem nem volt beöntés. Ágyastól kitoltak a műtőbe, ott hamar elaltattak, előtte a fejemre próbáltak egy maszkot. Arra ébredtem, hogy tolnak vissza az ágyamban.Másnap a nővér segítségével kelhettem fel mosakodni, kivették a katétert is, nekem volt még két csövem is, ami tovább bent maradt. Utána pár napig pocsék volt minden, fájt nagyon a hasam, de adtak gyógyszert. A szelek is kínoztak.Az ágyból nagyon nehezen tudtam csak felkelni. De napról-napra jobb volt minden, az apró örömöket kell keresni pl. nincs már katéter,ehetek, már lementem sétálni a kórház kertjébe. stb. Utána sokáig vigyázni kell az emeléssel, a hajolgatással.

Ennyit tudok, de ha van még kérdésed írd meg, szívesen válaszolok.

Bibi

44878. Tim70 (válaszként erre: 44877. - Suzy2)
okt. 25. 22:35

Szia Suzy!

A kürettel kapcsolatba nem tudok neked segíteni nekem nem volt, de biztos ír valaki aki ebbe is szerzett tapasztalatot. Teljes méheltávolításon vagyok túl 8.5 hónapja (akkor 47 évesen) egy brutál méretű petefészek ciszta miatt, mely olyan ügyesen növekedett, hogy még tünetet sem okozott.

A műtétre agyba kell elsősorba felkészülni, de nem árt ha van némi tartalékod, nem leamortizálva mész. Ha a fizikai erőnléted jobb talán könnyebb a regenerálódás. Annó megkérdeztem 3 héttel a műtét előtt az orvosom szedjek-e valami vitamint, nem kellett. Ezt az időszakot mindenki másképp élte meg, én az életemet próbáltam rendbe rakni, takarítottam előkészítettem mindent a hazajövetelre.😀

Milyen előtte? Ultra gáz, mert félsz az ismeretlentől, nem tudod mi vár rád. Amikor a műtét előtti nap bekerülsz a kórházba felgyorsulnak az események, már nincs időd agyalni. Ha akarod erről majd részletesen is irok, mert az is egy hosszabb poszt😉.

Milyen közvetlenűl utána? Ki vagy ütve (nekem szinte kiesett a műtét napja) a fájdalom csillapitóktól. Őrzőbe vagy figyelnek rád, nem engednek szenvedni. Kb 7 órával a műtét után lábra állítottak (na az kemény volt), reggel ismét, cicamosdás, vizit, majd katéter,cső kivétel és irány az osztály.

A műtét utáni nap volt a legkeményebb de innen már szépen óráról-órára javultak a dolgok. Minden fájt még a levegő vétel is, de nem szabad elhagynod magad. Fel kell kelni és sétálni, totyogni, róni a folyosót. 5 nap után engedtek haza, a 3.emeletet simán megmásztam. 8-10 naposan elvitettem magam fodrászhoz, és moziba 😀. 3 hetesen családi buliba is elmentem. Szóval ne félj, van élet a műtét után. Visszagondolva tényleg nagyobb volt a félelem mint kellett volna. De ez egy komoly megpróbáltatás a szervezetesnek és egy jó ideig figyelnek kell majd magadra. Az altatás miatt ne izgulj, ott van az altató orvos és vigyáz rád. Mondjuk én szóba megműtettem magam a beavatkozás előtt az orvosommal. 😀 Ne félj tőle kérdezni, bíznod kell benne. Remélem egy kicsit sikerült lelket önteni beléd 💖, szólj ha segítségre van szükséged, vagy ha csak ki akarod magad beszélni. Itt vagyunk és segítünk. Szép estét, az erő legyen veled! 🍀💖 Üdv: Timi💖

44877. suzy2
okt. 25. 21:23
Sziasztok,néhány hete egy rutin vizsgálaton derült ki,hogy kb.csecsemőfejnyi daganat van a méhemben,semmilyen extra tünetem nem volt,rendszeresen jártam nőgyógyászhoz.4 gyermekem van,a kicsit még fel kéne nevelni,47 éves vagyok.A 4 szülés közül 2 császár volt hosszanti vágású hasi metszéssel.Egyenlőre inkább myomára gyanakodnak,édesanyámnak,és nagyanyámnak is volt méheltávolitása myoma miatt.Rettenetesen félek,az eü.küretre várok-attól is nagyon félek-segítenétek hogy zajlik?A küretet kb.mennyi idő múlva követi a nagy műtét?mert nagy hasi műtét lesz-ez már nem kérdés.Hogy készüljek testileg-lekileg fel a műtétre?Milyen előtte közvetlenül,és utánna?Az altatástól is nagyon félek...főképp hogy egyéb betegség miatt rendszeresen nyugtatót szedek...Minden tanácsot és tapasztalatot nagyon köszönök.Kérlek segítsetek!:(
44876. Bibi64
okt. 25. 20:36

Tudom, hogy az orvosoknak nem kötelező pénzt adni, de mégis kellene..de nem tudom, hogy mennyit..

Én magánbetege voltam hosszú évekig (kb. 25 évig) az orvosomnak, ahol egy rákszűrés 12 000 Ft volt, ha jól emlékszem.

Amikor küretet végzett a kórházban, akkor adtam neki 20 000 Ft-ot.

Amikor nagy hasi műtétem volt, akkor adtam neki 60 000 Ft-ot, de a másik műtő orvosnak nem tudtam adni, mert nem találkoztam utána vele.

A műtét után az orvos azt mondta, hogy innentől ne a magánrendelésére járjak, hanem a szakrendelőbe az onkológiai gondozóba, mert onnan jobban tudja vezérelni a vizsgálatokat (ő kéri mindig az időpontokat.) Itt már nem adtam neki pénzt, nem is tudtam volna, mert mindig ott ül vele szemben az asszisztens.

Most lesz egy kórházi ambuláns beavatkozásom, amikor Volkman kanállal lekaparja a hüvelyről a csomót mintavétel céljából. Nem kell befeküdnöm, nem altatnak el, utána hazamehetek.

Szerintetek egy ilyen beavatkozás után, (ha tudok vele négyszemközt lenni), akkor mennyit adjak neki?

44875. Kajszi72 (válaszként erre: 44872. - Kukka)
okt. 25. 20:12

Szia. Annyit tudok Neked mondani, hogy nekem meghagyták a petefészkeket, amiből valszeg rendesen már csak egy működött, de rohanok a menopausába. Gondolom ösztrogén dominancia mellett nehéz kiszűrni, hogy hol is tart az emberlánya hormonálisan. Minden hormonvizsgálat eredménye érdemben értelmezhetetlen volt, semerre se mutattak, annak ellenére, hogy már lassan két éve jön a banyavíz meg az egyebek, és csak 😁 46 éves vagyok. Szóval lutri.

Nekem is lapar volt tervbe, de aztán a vágás mellett döntöttek, így is darabokban szedték ki a cuccost.

Nekem nem voltak összenövéseim, így erről nem tudok érdemben nyilatkozni, de akiknek volt, és rendet raktak a pocójukban, fájdalmasabban élték meg a műtét utáni időszakot, de erről biztosan vannak élményeid a vakbeles gyógyulás végett. Az biztos, hogy a mozgás nagyon sokat számít. Bár ismerek kétgyerekes agilis, fitt anyukát, akinek miómát fejtettek le a méhéről és a 6 hetes kontrollon találtak nála friss összenövést, elég kellemetlent. Ez is lutri, genetika, tököm tudja... 😀

Amúgy meg dehogy vagy rozzant, csak elmúltál feszes 20 évesnek lenni, és van két porontyod, akiknek sokat adtál magadból. Ez is ok, hogy most is szeresd. 🙂

És megvigyoroghatsz, de nekem hatalmas élmény volt fotelba, kanapéra, kárpitos székre ülni, miután majd egy éven át nem mertem, csak négybe hajtott fürdőlepedővel, vagy sehogy. Azóta valahogy minden ronggyal fedett ülőalkalmatosság láttán mini boldogság hullámom van.😁

44874. Tim70 (válaszként erre: 44872. - Kukka)
okt. 25. 16:45

Szia Kukka! Na neked is volt már részed néhány fincsi dologba! Gondolj arra, hogy már csak jó következhet. Annó 8.5 hónapja én úgy döntöttem, (orvosi javaslatra), hogy ne maradjon bent semmi, megelőzve egy esetleges újabb műtétet. Grátiszba kikapták a vakbelem is ha már ott jártak. Szóval teljes méheltávolításon vagyok túl, 48 évesen. Eddig teljesen kezelhető a "banya kor" nem kapok hormont. Igazából az életmódomat változtattam meg, igazitva a körülményekhez, talán ennek is köszönhető de nincs extra változó kori tünet. Hazudnék ha azt mondanám, hogy minden ugyan olyan mert nagyon nem, de kezelhető, fejbe dől el.😀. Van hőhullám, de nagyon ritkán, van szárazság ahol csak lehet,(de a nedvesség pótolható),van hiszti, melankólia (bár ez nagyon ritkán)😀.

Remélem valamit tudtam segíteni. 💖 Bátorság, fel a fejjel!! 😀😘 Üdv: Timi💖

44873. Kukka (válaszként erre: 44852. - Tim70)
okt. 25. 16:40
Köszönöm Timi! És ne hari, amiért csak most válaszolok. Kevesebb bennem a félelem, de persze van, maradt elég. Sajnos rossz emlékeket őrzök, előző kórházas,hasi műtétes emlékeket. Na, mindegy. Most járok az előzetes vizsgálatokra. Jelentkezem még! ☺😊
44872. Kukka (válaszként erre: 44854. - Kajszi72)
okt. 25. 15:35

Szia Kajszi72! Köszönöm a kedves szavakat! Folyamatosan programozom magamat, próbálom kizárólag a műtét majdani pozitívumait nézni. (no pelus,no vérözön, no vashiány, no hajhullás, no ájulásközeli állapot, no "mindent a menstruációmhoz időzítek" állapot stb. stb.) A drága dottore laparoszkópos műtétet tervez, meghagyott petefészkekkel, hogy a banyakórság ne üssön be időnek előtte, de én kételkedem, mert a második fiacskámmal császároztak. Ti, mint tapasztalt lányok, mit gondoltok?

A hasi műtéteknél én mindig megszívtam egyébként,a császárnál (harántekvéses volt a kisfiam) majdnem ottmaradtunk mindketten... Őt újra kellett éleszteni, belőlem meg-idézem-"Dőlt a vér, mint egy disznóból". Illetve: "Ujjnyi vastag hasi ereket kellett kerülgetni" az orvosnak. (másik dokim van azóta)Ugye milyen bájos? Mintegy szemrehányóan vetette oda ezeket a szavakat, kb. mintha én tehetnék róla, hogy milyen a szervezetem. Hát ilyen, rozzant, kihordott két nagy gyermeket,átélt ezt-azt, nem kíméltem. Majd a műtét után megpróbálom extrán szeretni, kedves lenni vele, edzeni, kímélni. :D

Pár éve pedig laparoszkópos vakbélműtétemnél izzadt vért a sebész,mondván, ilyen összenövéseket ritkán látni. Csoda-e, ha vacogok a mostanitól...?

44871. Kukka (válaszként erre: 44870. - Kukka)
okt. 25. 15:15
De hülye vagyoooook! Szóval: SEMMI! :D
44870. Kukka (válaszként erre: 44869. - Kukka)
okt. 25. 15:15
*semi, nem semi... :)
44869. Kukka (válaszként erre: 44856. - Katonca)
okt. 25. 15:14

Szia Katonca!

Köszönöm a bíztatást. Sokat jelent ez nekem. Persze még most is félek-az ismeretlentől-, de már kevésbé. Inkább túl lennék már a kórházas részen. Csak tudod,minden rossz emlékem valamilyen hasi beavatkozáshoz köthető. De nem gondolok semi negatívra, csak arra, hogy milyen jó lesz utána nem kivérezni 3 hetente, milyen jó lesz nem vashiányosnak lenni, meg állandóan szédelegni, mint az őszi légy...Csak jussunk már el oda. Ja, és a dilis dokim nem adott beutalót az altatás előtti belgyógyászati vizsgálatra, most rohangálok utána. :(

44868. csibe32
okt. 25. 12:23
Sziasztok,tudnàtok ajànlani Székesfehérvàron jò nőgyőgyàszt?
44867. yallah (válaszként erre: 44864. - Lisa35)
okt. 25. 09:56
Ha me nem akkor jobb megszabadulni a problémás szervecskétől. Neked még felírják a hormonpótlást.
44866. yallah (válaszként erre: 44864. - Lisa35)
okt. 25. 09:54
Remélem tényleg csak ciszta. Mikor a nőgyógyászaton dolgoztam és nekem is sokszor volt cisztám, egy régivágású doki mindig azt javasolta, szexeljünk az emberrel. Hátha akkor kidurran. Előfordult, hogy igaza lett.😃
44865. norin68
okt. 24. 18:11
Sziasztok! Olyan jó,hogy rátok találtam! Szeretnék érdeklődni,hogy Dr. Szécsi Dávid szülész-nőgyógyász dokiról van e tapasztalatotok,ő fog műteni decemberben engem a János kórházban,laparoszkópos részleges méh eltávolítás.Várom válaszotokat!!Norin
44864. lisa35 (válaszként erre: 44863. - Diti1968)
okt. 24. 17:43

Igen, ez a másik érték, amit kért az orvosom.

Köszönöm szépen 😘

Igen Yallah pont ezekből a megfontolásokból nem akarták kivenni, 45 éves vagyok.😕

44863. Diti1968 (válaszként erre: 44861. - Lisa35)
okt. 24. 12:46

Kedves Lisa!

HE4-et szoktak még nézni mellé, és a kettőből együtt számolnak egy ROMA indexet, amit %-ban adja meg a rizikó faktort a petefészek tumorra.

Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen és csak valami ártalmatlan ciszta legyen!

Üdv,

Edit

44862. yallah (válaszként erre: 44861. - Lisa35)
okt. 24. 07:42
Na ekkor szoktam én azt mondani, hogy a francnak hagyták már bent azt az egy petefészket? Tudom hormonok meg a kor miatt. De legtöbb esetben problémás szokott lenni a megmaradt szervecske.
44861. lisa35
okt. 24. 07:15

Sziasztok!

Puszi mindenkinek! 😘

27-én lesz az 1 éves szülinapom. 🎂

Totálisan abszurdnak tűnik a műtét ténye, remek jól vagyok. 😀

Lennék.

Mindeközben pénteken voltam kontrollon, és éppen CA125 (és egy másik) tumormarker eredményemet várom, mert az egyetlen petefészkemben megjelent két 4-5 cm-es ciszta. 😱 Azt mondta ez a protokoll.

Júniusban nézett utoljára (előtte februárban), akkor még nem volt semmi. Sőt, 2-3 hete voltam a szokásos éves hasi- és kismedence UH-n és ott is egészségesnek látták....

Hát izgulok rendesen...

Már előre látom, műtét lesz a vége... 😟

Mindenkinek szép napot, gyors felépülést, izgulóknak sok drukkot! 🌷

44860. tünde1031
okt. 23. 20:29

Nagyon szepen koszonom a valaszokat

Szep estet mindenkinek

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook