Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
46509. Csakpihe (válaszként erre: 46494. - Fmadri)
ápr. 2. 22:19

Szia Fmadri, Az nagyon durva hogy még egy műtéten át kellett esned. Nem is hallottam még petefészek tályogról. Az mi? Hogy vetted észre?

A torna mindig jó, sokat tud segíteni fejben is.

46508. Csakpihe (válaszként erre: 46493. - Tim70)
ápr. 2. 22:17
Szia Tim, Nálam a súly maradt, nagyon nem akar változni se, pedig sokat sportolok. A bőröm lett csúnya a durván egy év alatt. Agyban változást pld én nem tapasztalok, vagyis nekem azóta az önértékelés lett rosszabb.
46507. Csakpihe (válaszként erre: 46492. - Yallah2)
ápr. 2. 22:15
Szia Yallah)) Én arra gondolok, azért változik a bőr is, mert megváltoztak a hormonok. Nem lehet tudni hogy működik-e a maradék petefészkem. Olyan mintha mindenhol megváltozott volna a bőröm, laza. A hasamnál meg van egy ilyen kitüremkedés is, a műtéti heg vonalában, nem tudom miért. Szóval nem lapos. ((( Én sem bírok annyit nyilván mint mondjuk 10 éve, de ezt nem a műtéttel hozom összefüggésbe.
46506. 76Anikó (válaszként erre: 46499. - Ritti77)
ápr. 2. 21:47

Szia Ritti!

Habár még műtét előtt állok, de teljesen megértelek, pont így érzek. Nekem sokat segít a többiek tapasztalata, de úgy érzem ezt csak én tudom ágyban leküzdeni. Próbálom elfogadni ami még meg sem történt és remélem minden jól alakú a jövőben! Egészséges életet szeretnék és nem csak testileg, hanem mentálisan is. Ha kell biztos kérek segítséget és neked is ezt ajánlom! Ha a lelked beteg nem lehetsz szabad. Jó egészséget és sikeres gyógyulást.

46505. 76Anikó (válaszként erre: 46498. - Ágica45)
ápr. 2. 21:38

Szia Ágica!

Majd holnap kell felhívjam a dokit és akkor remélem már tud biztosat mondani.Örülök,hogy a te időpontot biztos. Majd írok, hogy mi a helyzet.

46504. yallah2 (válaszként erre: 46503. - Ritarita70)
ápr. 2. 20:44
A sorozatnézés nálam is működött műtét után. Kicsit elterelte a figyelmem. De ugyan mit is néztem??? Kórház a város szélén. :))))
46503. Ritarita70 (válaszként erre: 46495. - Bémarcsi)
ápr. 2. 20:15

Kedves szomorkás Marcsi!

Én négy hetes vagyok pont MA!

És igaz hogy örülök az életemnek, és hogy "megúsztam" a műtétet, de igen kedélyileg nem tagadhatom le hogy más lettem. Részben hormonegyensúly megzavarodottság részben az igen csak szokatlan életmód/ itthon pihi, olvasgatás, nem sok és könnyű munka szünetekkel/ miatt.

DE!

Nem vagyunk ezzel egyedül, ahogy más is mondta itt neked,

nekem a buli a hasam védelme miatt nem is kellene még, ha valaki csak meglökne, felborítanám dühömben.

És ki láthatja hogy mi a fene a baj? senki.

Ezért én is szótfogadtam Kajszinak, hál isten.

Maradok hat hétig itthon. Ha szép az idő kimegyek, egy baromi jó sorozatot nézek. És elfogadom a depit is ha jön. Most ez a dolgunk. hónapok múltán lehet eszünkbe se fog ez jutni. :::))) szeretünk, fel a fejjel!!!

Írj bármikor ha kell! szia

46502. Kajszi72 (válaszként erre: 46499. - Ritti77)
ápr. 2. 19:43

Ritti, gyermetegen hangzik, de búcsúzz el a méhedtől.

Biztos van olyan barátnőd, aki igazi barát. Piáljatok egyet, csinálj búcsúpartit, sírd ki magad, dumáld ki magad. Köszönd meg a méhednek a gyerkőcöket, köszönd meg, hogy hosszú éveken át veled volt. Mondd el neki, hogy sajnálod, hogy beteg lett és meg kellett válnod tőle, de egészségesen akarsz élni, nem félelemben.

Gyújts neki egy mécsest akár, és amikor elibben az utolsó láng, engedd el. 🌻

46501. Kajszi72 (válaszként erre: 46495. - Bémarcsi)
ápr. 2. 19:33

Marcsi... durva leszek.

Három héttel, vagy akár három hónappal a műtét után az ember örül, hogy luk van a seggén! A tested nem hülye, még szép, hogy nem kíván dáridózni, amikor 20 nyamvadt métert se tudnál lefutni.

A test rangsorol, az agy is. Ha fáj a fejed, vágyod a csendet. A gyógyuló sebeidnek is vannak vágyai. Az agy pedig mutatja az utat, azzal foglalkozik, ami fontos.

Problémát gyártasz megint.

Ha három hónap múlva is besavanyodottnak érzed magad, és fekete a világ, akkor van bibi.

Egyenlőre korlátozottabb a mozgásod, az életed, ezt el kell fogadni. Még pár hét, és melózol megint, akkor már nem fogod magad annyira egyedül érezni.

Kitartás és türelem, sok folyadék, mozgás meg a kalap kaki! ❤

46500. szmöre70 (válaszként erre: 46491. - Csakpihe)
ápr. 2. 18:13
Szia...8 hónapja műtöttek..fogytam kb.5-6 kilót,a sebem szép..a műtét előtt folyamatosan puffadt voltam,ahoz képest most kisebb a hasam...amit nem bánok..fáradékonyabb lettem kicsit,de mindent megtudok csinálni...most éppen totális lakásfelújításban vagyok....szo-szo elfáradok de tudok mindent csinálni..
46499. Ritti77 (válaszként erre: 46495. - Bémarcsi)
ápr. 2. 17:41
Szia. 3 hét nem nagy idő. Engem 1 éve műtöttek. Azóta minden áldott nap eszembe jut a műtét és hogy már nincs méhen. Van két szép fiam. Nem is szerettem volna szülni már. De a műtét óta ez a "láthatatlan fogyatekosság" benne van a fejemben. Nem tudom hogy lehetne ezt feledni. És a rettegést az esetleges bentmaradt többi szervem megbetegedesetől... Más is érez így köztetek??? Vagy velem van a baj és lehet segítség kellene aki oldja ezt bennem????
46498. Ágica45 (válaszként erre: 46483. - 76Anikó)
ápr. 2. 16:56

Szia Anikó!

Basszus, ez szörnyű. Milyen felelőtlenség ez? Ha nem hívod fel a dokidat, akkor mikor derült volna ki, amikor 17-én cuccostól bevonulsz a kórházba?😔 nagyon sajnálom, hogy így jártál!

Én is épp akkora vagyok kiírva. Amikor olvastam, hogy mi történt veled, azonnal felhívtam a dokimat, hogy pontosítsunk, biztos ami biztos😅 Mondta is, hogy Ágika ne idegeskedjen...

Van már új időpontod?

46497. fewin (válaszként erre: 46481. - Kajszi72)
ápr. 2. 15:34

Szia Kajszi!

Neked is köszi szépen, hogy válaszoltál! Ilyenről még nem is hallottam, hogy pollenallergiától ilyen is lehet. A férjem mondjuk elég durván allergiás, és valóban volt már duzzadtabb a lába is, majd mondom neki, hogy akár ettől is kialakulhat. Továbbítottam a barátnőmnek a Te válaszodat is, köszöni szépen ő is!

Jó egészséget kívánok mindenkinek, aki már túlesett a műtéten, aki még várakozik, sok erőt és a legjobbakat! (Olvaslak Titeket régóta, hasonló gondom volt mióma miatt, de nekem - kopp-kopp - az embolizáció megoldotta a problémát.)

46496. fewin (válaszként erre: 46477. - Kriszti1981)
ápr. 2. 15:30

Szia Kriszti!

Köszönöm a választ! Valószínűleg nála is nyirokcsomó eltávolítása miatt alakulhatott ki, csak nem érinti jól, hogy az eddig gondtalan hónapok után jelentkezett egy ilyen. Az jó hír, hogy elmúlt, jó egészséget kívánok! :)

46495. bémarcsi
ápr. 2. 12:55

sziasztok! szép napot!

Minden jó és szép, 3 hete műtöttek, de sajnálatos, ahogy itt többen is írtátok, hogy nem nem vagytok már a régiek.

Én is ezt tapasztalom, valahogy más a terhelhetőségem, más lett még a személyiségem is. Azelőtt bulizós voltam, de valahogy már ez se a régi. Kicsit azt érzem, hogy lebegek a semmiben. Én ezt kaptam a nyugodt vérzésmentes életemért cserébe...

46494. fmadri (válaszként erre: 46491. - Csakpihe)
ápr. 2. 07:33

Szia Én másfél évesen itt vagyok Olvasom a fórumot, segítek ahol tudok

A műtét után fél évvel újra megműtöttek, petefészek tályoggal és vakbél gyulladással aztán két nap múlva belső vérzéssel

A hasam finoman szólva nem szép, sajnos a műtéti hegeim is csúnyák maradtak Sokat fogytam én is és már nem feszesedett vissza a bőröm pedig rendszeresen tornázom

De ez legyen a legnagyobb bajom

A műtétet egy percig sem bántam, azóta minőségi életet élek, brutál vérzésektől és állandó rettegéstől mentesen

Puszi minden réginek és újnak 💋

46493. Tim70 (válaszként erre: 46491. - Csakpihe)
ápr. 2. 04:18

Szia Csakpihe! Én is itt vagyok több mint egy évvel a műtét után. Bőr változást nem tapasztaltam, a hasam nem ment teljesen vissza laposra, bár nálam ez kicsit más. A műtét után 12 kg-al vékonyabb lettem, így semmi nem olyan mint előtte. 😀 Teljesen jól érzem magam, bár a fizikai teljesítő képesség nem teljesen a régi, vigyázok és nem hajtom agyon magam. Én lettem a legfontosabb. Leginkább agyba változtam. Jó, hogy hallottunk Rólad! Üdv: 💖Timi

Az újaknak üdv a klubba...szóljatok, ha valamit segíthetünk. Gyakorlatilag minden nap olvasom a fórumot. 💖

46492. yallah2 (válaszként erre: 46491. - Csakpihe)
ápr. 1. 23:21
Szia Pihécske! Én még itt vagyok. Lassan 3 éve volt a műtétem. Így ennyi idő után jól érzem magam. Nekem sajnos narancsbőröm lett szinte mindenhol, pedig súlyra nem változtam. Plusz minusz 1 -2 kg-t szoktam jojózni. Fizikailag sem vagyok a régi, bár ezt már betudhatom az 54 évemnek. A hasam nem ment vissza kicsit kocka alul, de én már nem igazán foglalkozom vele. Amúgy minden oké.
46491. Csakpihe
ápr. 1. 22:44

Sziasztok,

Nagyon rég jártam itt...

Már több, mint egy éve volt a műtétem.

Ha van még itt, akinek ennyire régen volt, tőlük kérdeznék.

Hasatok visszament olyanra mint eredetileg? Bőrötök nem változott meg hirtelen? Egyáltalán hogy érzitek magatokat a műtét óta?

46490. Adri2 (válaszként erre: 46489. - 76Anikó)
ápr. 1. 15:20
Igen.Rengetegen vagyunk. Az ember nem is gondolná. nagyon megdöbbentett. De az jó, hogy sok segítséget és támogatást kapunk a sorstarsaktól. 🙂
46489. 76Anikó
ápr. 1. 13:57
B..szus,de sokan vagyunk! Ez szörnyű! Kitartást mindenkinek😁
46488. GHeni (válaszként erre: 46484. - Sziszialice)
ápr. 1. 09:21
KITARTÁS! Gondolok Rád és szorítok Érted! Minden rendbe lesz! Nekem majd 9.-én lesz a műtétem.
46487. 76Anikó (válaszként erre: 46486. - Adri2)
ápr. 1. 07:48
Szia Adri! Kösz a bíztatást! Most tartok ott, hogy rémálmok, bizonytalanság, vészjósló jelek felfedezése! Kész rémálom, de tartom magam, nem mutatom, csak nehéz és itt legalább kiírhatom magamból. Szép napot mindenkinek! 😁😁😁
46486. Adri2 (válaszként erre: 46483. - 76Anikó)
ápr. 1. 06:43

Szia Anikó!

Így jártam én is.

Nekem 2 hónapot toltak rajta. Ez nagyon rossz érzés. Még jó hogy csak a vervizsgalatot kellett ismételni előtte.

Túl leszel te is.

Kitartàst.

46485. sziszialice (válaszként erre: 46484. - Sziszialice)
márc. 31. 22:17
Nekem azt mondta a főorvos, hogy hüvelyi úton àllnak neki, az a műtét közben kiderül így marad-e, vagy neadj' a hasi műtét...Viccesen megjegyezte, ha majd felébredek, úgy is megtudom, hogy alakult a műtétem kimenetele ...😒😉
46484. sziszialice (válaszként erre: 46479. - Ágica45)
márc. 31. 22:13

Nagyon kedvesek vagytok!

Köszönöm szépen!! 😍😘

Remélem tényleg hamar túlleszek rajta...kitartàst mindenkinek!! 😘

46483. 76Anikó
márc. 31. 21:59

Sziasztok!

Úgy volt, hogy 17. - én bemegyek a kórházba és másnap műtét,erre a dokim közölte, hogy akkor nem is dolgozik. Szerdáig megmondja, hogy mikor tud megműteni.Még jó, hogy megkerestem a kérdéseimmel, mert a főorvos adta az időpontot és így kiderűlt a bibi. Csakhát így több a stressz, amiből van így is elég. Sziszialice kitartás minden rendben lesz.

46482. Kajszi72 (válaszként erre: 46478. - Sziszialice)
márc. 31. 21:14
Szia. Takaríts fürdőszobát. Műtét előtti napok terápiája a fogkefe - csempefuga duo. 😉 Az emberlánya kiadja a dühét, a parát, jól el is fárad, jobban alszik és a fürdő is csillog majd, mint a tücsök alfele. 😁🌻 Kalap kakit mindenhez!
46481. Kajszi72 (válaszként erre: 46476. - Fewin)
márc. 31. 21:09
Szia. 42 évesen pollenallergiától ödémásodott a lábam, a lábfejem akkora volt, mint egy sárgadinnye. Azóta gyogyót szedek és a probléma megoldódott. Előtte csak némi szemviszketésem és taknyom volt mogyoróvirágzáskor, meg májusban a liliomok miatt. Aztán jött derült égből az elefántláb. Ilyen is van.
46480. ddöncike
márc. 31. 21:08
Sziasztok Csajok! 6 héttel ezelőtt így izgultam mint Ti!🤗Ez a várakozás a legrosszabb, aztán ha már ott lesztek megy minden mint a karikacsapás! Nem lesz már idő agyalni! Átérzem a helyzeteteket, mindjárt túl lesztek rajta, minden rendben lesz, és Ti biztattok itt majd másokat! ♥️
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook