Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
43420. Kataaa123
máj. 9. 18:44
Ukata,köszönöm szépen a biztatást!! Én már 3 éve Kollár doki betege vagyok,együtt küzdöttünk idáig, de a java most jön. Először nekem is kétségbeejtő volt,h gyakorlatilag telefonon elérhetetlen de már elfogadtam így,nagyon kedvelem mint embert és szakmailag sosem voltak kételyeim,több ismerős is dolgozott már vele,mellette,mindenki azt mondta jó kezekben vagyok. Ő már évek óta mondja,hogy méheltávolítás lesz a vége,csak attól függ én meddig bírom. Eddig bírtam. A család sem bírja tovább. Már csak valami bátorságszérum kellene de dupla adag.
43419. Bichter1
máj. 9. 18:37

Beszéltem ma a doktorommal és megkértem, hogy tegyük át a műtétet május végére. Van egy-két kötelező programom, amit nem szeretnék későbbre halasztani.

Belement, de egy kikötéssel, a héten még egy labor eredményt kell produkálnom, hogy lássa milyen a gyulladási értékem jelenleg (a múltkoriak végett...elvileg könnyen ott hagytam volna a fogamat, ha még várnak pár napot és nem lelik a bajom forrását)

Úgy hogy most kaptam pár hét haladékot ..

Jobbulást kívánok lányok és sok-sok erőt Nektek!

43418. Zsuska13
máj. 9. 12:54
Köszönöm, igazán jól esik amit írtok, biztattok. Emelhető az ágy vége, úgy próbálkozom, ahogy itt olvasom. Sajnos enélkül sem vagyok egészséges, valószínűleg ezért is minden nehezebb nekem. Csak a bal oldalamra tudok dőlni( jobb oldalon fal), de ez a beteg oldalam és ebben alig van erő. .....de próbálkozom , hogy hamar felépüljek. Széklet sajnos nem volt még, már szólt a nővér, hogy lassan hozza a széklet lazítót.
43417. Diti1968 (válaszként erre: 43413. - Gitka)
máj. 9. 11:40

Gitka!

Ügyes vagy, csak így tovább! A látogatókhoz meg sok türelmet! Én alapból vittem be füldugót, meg alvós maszkot, mert féltem hogy horkolós lesz a szobában és túl világos az alváshoz! :-)

Üdv,

Edit

43416. Diti1968 (válaszként erre: 43411. - Zsuska13)
máj. 9. 11:38

Zsuska!

Nem állítható az ágy fejvége? Mert ha igen, akkor talán úgy könnyebb a felkelés/felülés, hogy ha háton fekve először megemeled az ágy fejvégét, aztán abból a helyzetből próbálsz oldalra fordulni enyhén behajlított térddel könyékre/alkarra támaszkodni, aztán ahogy emeld a törzsedet úgy engeded le a lábadat. Itt pihenj meg kicsit, hogy rendeződjön a vérnyomásod és csak utána állj fel! Infúziós állványba kapaszkodni ér! :-)

További gyors gyogyólást kívánok!

Üdv,

Edit

43415. Tim70 (válaszként erre: 43411. - Zsuska13)
máj. 9. 10:51
A gyengeség normális 😊 na innen szép továbbmenni 💖. Fontos enni mert nélküle nincs széklet...meg kell az energia. Ha pihenésre vágysz feküdj vissza nyugodtan, a pihenés is segít a regenerálódásban. Bizz Magadban fel fogsz tudni kelni.😘 Üdv: Timi
43414. Tim70 (válaszként erre: 43408. - Gitka)
máj. 9. 10:46
💖😚😚😚😚😚 ügyes vagy.
43413. Gitka
máj. 9. 10:06
Zsuska, kitartás, remélem egyre jobb lesz. Nálam más problémák vannak. Az új szobatárs családja rendkívül hangos és idegesítő.
43412. Kataaa123
máj. 9. 10:04
Zsuzska, Gitka nagyon szorítok értetek! Erősek,ügyesek vagytok! Gitka mi lett a vállfájdalommal? Írtad előtte,h alapból is fájt. Nem lett rosszabb ugye?
43411. Zsuska13 (válaszként erre: 43409. - Gitka)
máj. 9. 08:06
Reggel felültem egyedül, nehezen. Kivették a katétert, sikeres volt az első önálló pisilés. Ma széklet rendezés lesz nálunk is. Nincs étvágyam, minden falat csak forog a számban az ivást is erőltetem. Kicsit vérzek. Nagyon- nagyon gyenge vagyok. Félek visszafeküdni az ágyba, nehogy ne tudjak felülni, annyira le vagyok most gyengülve. Én most ezekről tudok beszámolni. Örülök, hogy jól vagy, erősödsz.
43410. Gitka (válaszként erre: 43400. - Katonca)
máj. 9. 07:17
Puszi Katonca! 😊
43409. Gitka (válaszként erre: 43402. - Zsuska13)
máj. 9. 07:16
Zsuska! Alig varom, hogy jelentkezz, remélem hasonló jókról számolhatsz be.😀
43408. Gitka (válaszként erre: 43404. - Tim70)
máj. 9. 07:14

Szia Timi!

Hihetetlen számomra is, mennyivel könnyebb tud lenni pár óra alvás után az élet. Most kaptunk hashajtót. Várom az eredményt. Kíváncsi vagyok, hazaengednek-e.

43407. Tim70 (válaszként erre: 43406. - Manka67)
máj. 9. 06:45
Csatlakozok Mankához ugyan ezt mondták nekem is kerültem a gyümölcsöt és a levét is egy jó darabig. A kompót (alma) viszont nagyon jó volt rengeteget ettem az első hetekbe.😊
43406. Manka67 (válaszként erre: 43403. - Zsuska13)
máj. 9. 06:33
Nekem annyit mondtak a kórházban hogy csak szűrt gyümilevet szabad inni mert a rostostól fájni fog a hasam. Ennyi nekem elég is volt hogy hetekig kerüljem :D
43405. Tim70 (válaszként erre: 43398. - Zsuska13)
máj. 9. 05:58
Szia Zsuska! Na legalább már tisztán látsz. Remélem az éjszakád egy kicsit könnyebb volt.😁 Ne idegeskedj hagyd, hogy a saját ritmusodba történjenek a dolgok. Egyél,igyál,pihenj és a lehetőségekhez képest sétálgass, hogy minél hamarabb megerősödj!😊Üdv: Timi💖
43404. Tim70 (válaszként erre: 43401. - Gitka)
máj. 9. 05:52
Gitka! Szuper ügyes vagy 😊 hajrá előre, innen egyre könnyebb. De tudod lassan járj tovább érsz!💖 Üdv: Timi
43403. Zsuska13 (válaszként erre: 43400. - Katonca)
máj. 9. 05:00
Katonca, megkérdezhetem a gyümölcslé miért nem jó? - tegnap berendeltem őszilevet a férjemtől.
43402. Zsuska13 (válaszként erre: 43401. - Gitka)
máj. 9. 04:58
Örülök, hogy ilyen szépen haladsz. Köszönöm a biztató szavakat. Mielőbbi felépülést kívánok.
43401. Gitka
máj. 9. 02:38

Kedves Mindenki!

Aludtam egy nagyot, felültem, mosdóban voltam. Minren 'ügyesen' ment. Lassított felvételnek tűnhet a mozgásom, de màr szinte fájdalommentesen történt mindez. Mindenkinek köszönet a biztatásért! Hasonló eredményeket Zsuzskanak, mielőbbi műtéti időpontot Bichternek! Most még alszom kicsit. A nővérkék segítenek sokat, minden tiszteletem sz övék.

43400. Katonca (válaszként erre: 43381. - Gitka)
máj. 8. 22:36

Kedves Gitka!

Örömmel hallom, hogy már üldögélsz a széken! Csak óvatosan a sétálgatással, főleg ha szédülsz. Még jó hogy nem ütötted meg a hasad ájulás közben.

A pukizást ne szégyelld, az a jó ha kitalál... Mi a szobatársakkal már nevetni is tudtunk ezen!

Nyers gyümölcsöt, rostos gyümölcslét nehogy egyél igyál!

43399. Katonca (válaszként erre: 43398. - Zsuska13)
máj. 8. 22:27
Végre akkor legalább megtudtad a nagy fájdalmaid okát. Sajnos a felfújódással, még egy jó darabig kínlódni fogsz, mire a belek megtalálják új helyüket és rendesen működni fognak.Türelem, a mozgás sétálás is menni fog. Az első két hét erről szól, többet fekszik az ember, mint jön-megy. Érezni fogod mit bírsz, mi esik jól. Saját ütemedben próbálkozz. Azért adják a vérhigítót ilyenkor, mert tisztában vannak vele, nem tud az ember annyit mozogni, hogy megvédjen a szövődményektől. Ne keseredj el, ne a szobatársaidhoz hasonlítsd magad. Ügyes vagy, napról napra könnyebb lesz. De te is tudod, hosszú az út!
43398. Zsuska13 (válaszként erre: 43396. - Tim70)
máj. 8. 21:38
Szia, igen fogadott, de most bejött. Kiderült, hogy ma nem volt itt. Megindult egy szülése most, így hozzám is bejött. Jól esett. Megtudtam az irdatlan fájdalom okát is.Császárom volt 20 éve, tele volt a hasfal összenövésekkel, mindent le kellett fejteni, ezért fáj most ennyire. A szél csak kínoz, de nem jön ki sajnos. Talán ha 3-4 kis szellőcske távozott ma egésznap belőlem.Mondta az orvos is, hogy, valóban nagyon kemény a hasam.
43397. Zsuska13 (válaszként erre: 43395. - Bichter1)
máj. 8. 21:34
Nagyműtétem volt ez ezzel jár, ennyi volt a válaszuk. :-(
43396. Tim70 (válaszként erre: 43394. - Zsuska13)
máj. 8. 21:32
Hát az gáz! Fogadott orvosod van? Nekem az volt de nem csak Ő nézett meg hanem az éppen ügyeletbe lévő is.🤔 valószínüleg ahány ház annyi szokás, kórháza válogatja. Sajnálom, hogy ennyit kinlódsz remélem hamarosan hat a gyógyszer. Igazából nem tudom mennyi idő alatt hat, mert azon szerencsések közé tartozok akit szinte elkerült az iszonyatos bélmozgás. Hátha van itt aki jobban emlékszik rá.🤔
43395. Bichter1 (válaszként erre: 43394. - Zsuska13)
máj. 8. 20:53
Szia! Először is jobbulást kívánok, a nővérkék mit tanácsoltak vagy mondanak erre?
43394. Zsuska13 (válaszként erre: 43393. - Tim70)
máj. 8. 20:49
Köszönöm.Kefírt hoztam magammal 2 nagy dobozost ( nem tudom, hogy kaukâzusi); azt ittam ma délelőtt. Kb 2 órája vettem ve espumisant, de nem érzem a hatását. Nagyon fáj a hasam, puffadt, oldalra egyáltalán nem tudok fordulni már, mert annyira fáj. Orvos ma nem is volt a szobában.Reggeli vizitkor volt és a két szobatársamhoz jött az orvosuk. Hozzâm nem jött, orvos engem ma nem is látott.
43393. Tim70 (válaszként erre: 43387. - Zsuska13)
máj. 8. 20:30
Zsuska! Az espumisan nem okoz székletet. Enned kell. Saját tapasztalatot tudok Neked mondani a kaukázusi kefír segített. Első pillanattól ahogy ehettem (mert nekem nem lehetett a műtét utáni nap semmit enni) a korházba is azt kaptam és tényleg jót tett. A mai napig 1l megiszok sima vizes zsemlével. Helyre rakja a bélflórákat lazitja a székletet. Ami fontos a narancs és citrusfélék tiltó listásak apró magvas pl: eper szintén. Még az örzőbe a nővérke ellátott hasznos tanácsokkal a műtét utánra.😊. Tovább adom hátha segít. Nagy menet lesz még az első széklet produkálása is. Ha a katétered még bent van a kivételnél nagy sóhaj és már kint is lesz. Nem fáj csak kellemetlen. Kérdezz nyugodtan próbálunk segíteni hiszen Mi is ezeken keresztűl mentünk. Üdv: Timi
43392. Bichter1 (válaszként erre: 43362. - Gitka)
máj. 8. 20:12

Szia Gitka! ...végre túl vagy rajta! Átérzem a fájdalmaidat.

(nekem még továbbra sincs időpontom, kezdek ideges lenni, mert lesz egy tovább képzésem is és nem tudom, hogy lemondjam vagy ne mondjam le... holnap telefonálok a doktornak)

Felülés.. nekem segített, hogy a fejem fölött lógott egy kapaszkodó,bár azzal sem volt könnyebb a felülés, mert ugye a hasizmok.. de tényleg csak felkönyöklésből lehet feltornázni a felülésig. Néha már én sem tudtam, hogy melyik a jobb: ülve szédülés, fekve meg azon gondolkodni, hogy ül fel újból az ember. brrrrr...

Katéter, Csövek? Mert laparoszkóppal műtöttek ugye? Mikor veszik ki? Ha odaér a dolog, nagy levegő és ha fáj, akkor sikítás. Nekem konkrétan fájt, de csak az egyik, ahol a tályogot kivették, azon az oldalon

Gitka, ebédelj, reggelizz, stb.. minden kaját próbálj megenni, mert azzal is csak erősödni fogsz...remélem a hétvégén már otthon leszel!

Kitartás és sok-sok erőt kívánok!

43391. Zsuska13 (válaszként erre: 43389. - Gitka)
máj. 8. 19:41
A " trükköt " olvastam itt, de sajnos nem vált be. Kizárólag úgy tudok felülni, ha valakibe belekapaszkodok. Lefekvés us nagyon nehéz és akkor nagyon fájnak a beleim.Ez a megkeményedett has nagyon feszít, fáj.Ebédre egy kis zöldségleves, rizseshús, alma kompót volt.Alevesből kicsit ettem és az alma kompòtot.Nem tudok se enni, se inni, kortyolgatok, de jó ha 1 litert ittam ma.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook