Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
45621. Cickanyovics cickany (válaszként erre: 45620. - Kajszi72)
jan. 4. 13:39
Köszönöm a válaszodat
45620. Kajszi72 (válaszként erre: 45616. - Cickanyovics cickany)
jan. 4. 13:36

Szia. Ha van nőgyógyászod, akkor ezt vele kell megbeszélned. Vagy magánúton keresni új dokit, olyat, aki kórházban is dolgozik.

Nem írtál ilyenekről, de azért leírok egy- két dolgot. Ha van rajtad felesleg, akkor diétával, fogyással csökkentheted a szervezeted ösztrogén szintjét, így a visanne talán hatásosabb tud lenni. Vannak olyan ételek, alapanyagok is, amikben fitoösztrogén van, ezeket is érdemes kerülni.

A másik dolog, ha kiveszik a méhedet, a hormonális vezérlés nem varázsütésre áll le, hanem évek alatt. Ha a petefészkek is mennek, akkor mindez gyorsabb. De ha méhen kívül is vannak endometrikus szöveteid, amíg a menopauza be nem áll, addig azok ugyanúgy reagálni fognak a ciklus hormonális parancsára.

És még valami, a mozgás is segíthet, mert ha erősebbek és rugalmasabbak a szövetek, az izomzat, akkor a simaizom görcsöt nem veszi át olyan könnyen a környező izomzat, nem lesz a medencénk egy nagy görcsgombóc. Kalap kakit.🌻

45619. yallah2
jan. 4. 12:59
Ligamentum rotundum. A méh görgetegszalagja. Ennek a csonkjához rögzítették a hüvelycsonkot. Legalábbis nálam . Gondolom másnál is. Tehát a méhet tartó szalagokat elvágták, a méh kimegy, majd a hüvelycsonk összevarrása után a csonkot a maradék mégszalaghoz rögzítik. Műtéti technika persze eltérő vágás és laparoscopia esetén.
45618. yallah2 (válaszként erre: 45607. - Zsuzsa Kun)
jan. 4. 12:46
Persze hogy rögzítették. Hogy is lógna már!
jan. 4. 12:02
Az sztk-s nőgyógyászati rendelésen is szemembe mondta az orvos, hogy ez lesz a vége de ő nem tudott tanácsot adni, hogy menjek utána a dolgoknak. Ha valaki esetleg tudja, kérlek írja le én ezt már nem tudom hosszútávon csinálni ennyi fájdalommal minden nap.
jan. 4. 11:59

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Harminc éves leszek tizenéve iszonyatosan görcsölök mióta megjött. Két három éve már úgy, hogy kétóránként szedtem be a fájdalomcsillapítót. Többször elájultam nem kaptam levegőt a fájdalomtól, ügyeletre kerültem. A nőgyógyász azt mondta hiszti, és évekkel később folyamatosan cisztáim lettek. Egyik orvos se vett komolyan. Majd elmentem magánba kiderült endimetriózis. Két éve műtottek azóta szedem a visannet. Kérlek ne ítéljetek el miatta de szeretném ha valaki esetleg tudna segíteni, hogy mi úton lehetne méheltávolítást kérni. A műtét után is maradtak szövetek amit nem tudtak kivenni, annyit fáj a hasam, hogy több munkahelyről elküldtek emiatt. A párommal a szexuális élet se működik miattam. Mostmár a mindennapi életemet tönkreteszi a fájdalom ami már elviselhetetlen. Az orvos szerint a gyógyszerz nem hagyhatom abba mert rosszabb lesz de ígyse múlt el. Gyermekem nincs, de ezen kívül is vannak egészségügyi gondok ami miatt nem lenne. Ez lenne az egyetlen megoldás. Jelenleg nem dolgozom emiatt. De ez így már élhetetlen ezzel a fájdalommal. Hálisten a párom ezek ellenére is kitart mellettem. Kérlek segítsetek, hogy ennek mi a módja.

45615. Gabsem (válaszként erre: 45612. - Zsuzsa Kun)
jan. 4. 08:31
Én megtanultam ezt a tornát és jónak gondolom, de valahogy mégsem vált be. Sajnos nincs is időm minden nap tornázni...
45614. Gabsem (válaszként erre: 45603. - AErika64)
jan. 4. 08:29
Szia, írtam Neked.
45613. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45612. - Zsuzsa Kun)
jan. 3. 19:41

Most ezt csinálom és a barátom érzi a változást és én is.

Azt mondták a sugártól szűkül a hüvely.Sajnos nekem inkább bövebb lett,de a torna nagyon hatékony🙂

45612. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45610. - Gabsem)
jan. 3. 19:37
Én megrendeltem a Kriston dvd-t.Még csak belenéztem.Van egy füzetem amit a Semmelweis Egyetem I Szülészeti és Nögyógyászati klinika vezetö gyógytornásza állitott össze.Ezt most találtam meg.Vagy 15-20 éve kaptam az akkori nögyógyászomtól mert akkor nekem is sülyedt le a méhem.Fél újnyira már elértem a méhnyakat.Ezzel sikerült akkor vissza tornázni. Ez olyasmi lehet mint a Kristoné.
45611. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45609. - Gabsem)
jan. 3. 19:25

Nekem méhtestrákom volt.

Kivettek mindent méh méhnyak és a kismedencei mirigyek.

Utána 2hüvely sugár és azután kiterjesztett kismedencei sugár.Azt már meg kellene néznem mennyi Asszem 28 alkalommal.

45610. Gabsem
jan. 3. 18:45
Kristont ki csinálja? Tapasztalatok, vélemények?
45609. Gabsem (válaszként erre: 45607. - Zsuzsa Kun)
jan. 3. 18:44
Ez egész biztatóan hangzik...miért műtöttek ppntosan? Gyanítom ha valakinek méhsüllyedése van és azért veszik ki a cuccait, akkor az a süllyedés utána is megjelenhet.
45608. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45606. - Gabsem)
jan. 3. 18:43

Nincs elöreesés.Csinálom az intimtornát megelözés képpen.

A húgycsövemen lett valami kis húskinövés.Voltam urologus,nögyógyász dokinál(kettö az egyben😊)

Mert az urologián arra gondoltak hogy a hólyag lesülyedt.de alaposan megvizsgált hasi UH a hüvelyt kacsával és minden okés Jól megtartott hüvelyfal ezt irta

A kinövést pedig ha nö lemütik ha nem akkor marad ezt mondta.Nem tudni miért került oda.Én a sugárra gondolok.Elég sok rossz hatása volt

45607. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45604. - Yallah2)
jan. 3. 18:35

Valahová csak rögzitették nem lóghat csak úgy.A dokinöm pedig beszélt róla,de olyan stresszbe voltam a mütét utn,hogy csak arrs emlékszem hogy nyugi nem fog kiesni és egy idö után futhatok is.Remélem igaza lesz.Eddig csak annyi a gondom,hogy csak a lovaglo póz jó nekemAmikor rámjön és erösebben mozdul az fáj.Gondolom mivel rövidebb a hüvelyem a méhnyak hiánya miatt.Pedig azt mondták,hogy az majd alkalmazkodni fog a barátoméhoz.

Még azért lehet van remény.

45606. Gabsem (válaszként erre: 45602. - Zsuzsa Kun)
jan. 3. 18:23
Huuu, ebből nem. De azóta nincs semmi panaszod, előreesésed, stb?
45605. Gabsem (válaszként erre: 45603. - AErika64)
jan. 3. 18:21
Szia, köszönöm élnék a lehetőséggel, este jelentkezek és jól kikérdezlek.
45604. yallah2 (válaszként erre: 45602. - Zsuzsa Kun)
jan. 3. 18:04
Ebből nem. Nekem hasi műtétem volt. Ebben le van írva. Csak ezért írtam.
45603. AErika64 (válaszként erre: 45564. - Gabsem)
jan. 3. 16:32

Kedves Gabsem!

Én már nagyon régi műtött vagyok, (2015. dec. 07.) de visszajárok olvasni, mert sok hasznos hozzászólást és tanácsot látok, olvasok, és néha írok csak!

Nekem a méh süllyedése és mióma miatt volt totális laparoszkópos méh eltávolításom.

Szívesen írok ha van kérdésed! Azóta, már volt egy korrekció is sajnos csak fél sikerrel!!!

Kérdezz, szívesen válaszolok! Szép napokat neked! Erika

45602. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45590. - Yallah2)
jan. 3. 16:18

Szia Yallah! Elökerestem a mütéti leirást.Nekem lapar volt a cuccokat a hüvelyen keresztül szedték ki.Nincs rá semmi utalás hogy a csonkot hova rögzitették.

Tekintettel hogy a méh és adnexumok eltávolitását a hüvely felöl végezzük el a paracolpiumok felsö részének valamint a sacrout szalagok hüvelyfelöli ellátásával A hüvelyt tovafutó öltéssorral zárjuk.

Ennyi van irva a hüvelyröl

Ebböl kiderül hova rögzitették?

45601. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45585. - Suzy2)
jan. 3. 15:27

Suzy én 62 éves elmultam és még most is igénylem a szexet,söt nagyon is!!!Nincs a homlokunkra írva hogy nincs méhünk.A dokinöm beszélgetett velem a műtét után Ö is mondta hogy nem a méhünkől függ hogy nök vagyunk e?

A kisugárzás a lényeg.

És,hogy a pasi Férfanak érezze magát mellettünk ehhez pedig nem a méh kell hanem,hogy egy kivánatos Nőt lásson,ha ránk néz

Már a hagyományos szex nálam is kevés pedig a mütét elött elég volt,ha hozzám ért és kész voltam.Ezt megbeszéltük és megbeszéltük hogy legyen.

Persze nekem volt hüvelyi és hasi sugárkezelés is.A hüvelyem azóta nem annyira érzékeny mint régebben,de ez még lehet javulhat.A kezével viszont teljesen kitud elégiteniBocsi hogy ennyire részletezem,dede hát ezzel tudunk segiteni egymásnak szerintem.

Szóval legyél csinos nöies és egy percig sem kételkedjél abban,hogy NŐ vagy🙂

45600. Kajszi72 (válaszként erre: 45598. - Leyah)
jan. 3. 15:13

Szerintem a nemkívánás lehet hormonkatyvasztól, mint az ösztrogéndominancia, a menopauzától, de leginkább tudatalatti félelemből a fájdalomtól vagy a bebeszélt énmárnemvagyoknő baromságtól. A faszikáim meg kapuzárnak épp, és találhattak egy mondvacsinált okot.

Amúgy nem vagyunk egyformák, eleve más a libidónk, zsenge leány korunkban is kinek így, kinek úgy.

Biztos akad olyan nő is, aki valamiféle bizonyítási kényszerből várja el magától, így a műtét után, hogy szuper heves és akciódús nemiélete legyen és kifehéredjen a mája. 😁

45599. csibe32 (válaszként erre: 45593. - Gabsem)
jan. 3. 15:08
Azt a tanácsot kaptam, hogy hivd fel az 1-es vagy 2-es női klinika osztàky irodàjàt és ott érdeklődjél ki végez olyan jellegű műtétet,ami neked kell. Ott ajànlani fognak orvost.
45598. Leyah (válaszként erre: 45596. - Tim70)
jan. 3. 14:29
Értem. Sok ismerősöm van, aki így járt és azt mondják nem olyan jó a szex, nem is kívánják. Sőt, van amelyiktől el is vált a férje. Szégyellje magát az olyan férj.
45597. csibe32
jan. 3. 14:17

Beszéltem egy ismerősömmel aki 30 éve dolgozik nőgyògyàszati műtőben műtősnőként.. Hagyomànyos hysterectomia, radikàlis hysterevtomia+nyirokcsomok hüvelycsonkot 1 vagy 2 rétegben buktatjàk. Ott nincs rögzités.

Crobachnàl rögzitik a méhnyakat meg amikor az egész méhnyakat eltàvolitjàk nyirokcsomòkkal együtt akkor a méhtestet. Legalábbis Bajcsy Kh-ban.Este megkeresem a nőgyògyàszati műtéttan könyvemet.

45596. Tim70 (válaszként erre: 45589. - Leyah)
jan. 3. 13:58

Szia Leyah! Igen ment minden, de valami csoda folytán nincs teljes sivatag a hüvelybe 😉, de azért van sikosító beszerezve, ha kell egy kis rásegítés. 😉.

Üdv: Timi

45595. yallah2 (válaszként erre: 45593. - Gabsem)
jan. 3. 13:42
Ja értem.
45594. yallah2 (válaszként erre: 45593. - Gabsem)
jan. 3. 13:42
Miért?
45593. Gabsem (válaszként erre: 45590. - Yallah2)
jan. 3. 13:20
Ajjaj, na nálam oda biztos nem rögzíthetnék...
45592. yallah2 (válaszként erre: 45589. - Leyah)
jan. 3. 12:54
Száraz. De lehet használni síkosítót!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook