Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
44420. yallah
szept. 3. 12:52
Jól éreztem én anno, hogy nem kell megennem az Esmyát.
44419. Zsonett70 (válaszként erre: 44417. - Katonca)
szept. 3. 12:29
Szia. 👋 Így van.
44418. Katonca
szept. 3. 11:31

Itt vannak a legfrissebb hírek a Richter fontos készítményéről

2018. június 1. 13:56 english version

Jelentős befektetői várakozás előzte meg a mai napot a Richternél, miután az Európai Gyógyszerügynökség Emberi Felhasználásra Szánt Gyógyszerkészítmények Bizottsága (CHMP) ma tette közzé a társaság fontos készítményére, az Esymára vonatkozó ajánlásait. A PRAC május 18-án közzétette saját ajánlásait, amelynek értelmében korlátozásokkal ugyan, de a piacon maradhat az Esmya, a CHMP pénteken ezen ajánlásokat jóváhagyta, a végső, jogerős döntést az ügyben pedig az Európai Bizottság hozza majd meg.

44417. Katonca
szept. 3. 11:30

[link]

De ez a cikk is februárban íródott.

44416. Zsonett70 (válaszként erre: 44415. - Kajszi72)
szept. 2. 22:18

Én is így olvastam, de kérdem én addig amíg nem biztonságos miért nem fűggesztik fel a feirását?Akinél gondot okoz az így járt, vagy esetleg még meg

is hallhat?

44415. Kajszi72
szept. 2. 21:08
Most néztem utána, a németeknél augusztus elején szigorították meg államilag az esmya felírását, rendszeres májvizsgálathoz kötötték a szedését, sőt mindenkinek, aki szedi, figyelmeztető levelet küldenek/ küldtek. Többeknél fellépő súlyos májbetegség és halálesetek miatt. Volt valami átfogó vizsgálat náluk, eltartott vagy fél évig, ennek eredménye a döntés.
44414. Zsonett70 (válaszként erre: 44413. - Zsuzsa Kun)
szept. 2. 18:25
Szia. Ez a hír màr februárban amikor műtőttek felreppent. De állítólag azóta is felirják. Nem értem én sem. Akkor, hogy is van ez??? 😲😲😮
44413. Zsuzsa Kun
szept. 2. 17:30

Sziasztok!

Most olvastam,hogy az Esmya tiltólistára került!

44412. Kajszi72 (válaszként erre: 44409. - Szilvi Réz)
szept. 2. 00:42

Ha műtét előtt nem nagyon használtad a hasizmodat, akkor a kevés torna is izomlázat okozhat, még akkor is, ha nem érzed megerőltetőnek a gyakorlatokat.

Én pl. már melóztam, rengeteget mozogtam, de még sokáig szarul ment az oldalra lépés, főleg, ha hirtelenkedni kényszerűltem. Próbálj meg türelmes lenni magaddal, mindenkinek más a regenerálódási ritmusa. És ezt se doki, se gyógytornász nem tudhatja, csak Te érzed majd, hogy hol vannak a határok. A testünk sokkal okosabb, mint mi magunk és jelez.😀 És az időváltozás is hatással van ránk... szúr, sajog, begörcsöl. Lélegző meteorológiai állomásnak érzem magam néha.😵 Kalap kakit!🌻

44411. Bibi64 (válaszként erre: 44410. - Tótfa)
szept. 1. 22:53

Én csak 3 belsőt kaptam, nekem azt mondták, hogy a belsőnek nincs mellékhatása. Én csak annyit éreztem, hogy kicsit érzékenyebb volt utána a hasam, de mivel a sugár nálam a műtét után 4 héttel kezdődött, illetve a varratszedés után 2 héttel, így lehet, hogy ez csak a műtéti érzékenység volt. Szerintem akkor még a sugár nélkül is érzékeny lett volna a hasam. Az első kezelésre még leragasztott műtéti hegekkel mentem, a kivezető cső helyén lévő seb még sokáig váladékozott.

Van egy ismerősöm, aki külsőt is kapott, ő utána hasmenésre panaszkodott.

44410. tótfa
szept. 1. 16:29

Sugárkezeléssel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat kérni,főleg a mellékhatásokról.

Előre is köszönöm.Tótfa

44409. Szilvi Réz (válaszként erre: 44408. - Kajszi72)
szept. 1. 08:38
Köszönöm szépen a válaszodat! Azt is megfigyeltem hogy ha tornázok akkor másnap rosszabb. Pedig gyógytornász állította össze a gyakorlatsort küldöm figyelve a hasizomra. Még várok egy hetet és ha nem javul irány a doki. :-)
44408. Kajszi72 (válaszként erre: 44406. - Szilvi Réz)
szept. 1. 06:44
Szia. A belső varratok gyógyulása hónapokig eltart, a petefészked is aktiválhatta magát, ez fájdogálhat is. Az se mindegy mit eszel, a puki vagy a székrekedés belülről is feszítheti a varratokat. 😵 De ha zavaró és állandósult a fájdalom, kicsit is oda a biztonságérzeted, akkor irány a doki. Inkább gondoljanak parakirálylánynak, minthogy valami kivizsgálatlan marad. És ne feledd, a lelkünk is gyógyulóban van, nem csak a testünk, és ahhoz kell a tudat, hogy minden oké odabent.🙂
44407. Astra12 (válaszként erre: 44405. - Katonca)
aug. 31. 23:56
"Epovit Ligetszépe olaj tartalmú kapszula étrendkiegészítő készítmény." Forgalmazza: Bioextra Zrt., Hatvan. Világoszöld dobozban van. Többet megnéztem, ár/érték arányban ezt tartottam a legjobbnak. Nem szedtem pontosan és minden nap, csak ahogy eszembe jutott.
aug. 31. 22:51
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy 10 héttel a műtétet után még fájdogál a hasam ott ahol a heg van. Nem elviselhetettlen de nem komfortos. Ez normális még?? Vagy menjek vissza a dokimhoz? A heg szerintem szép már nem piros csak rózsaszines. Viszont zavar ez a fájdalom. Kicsit olyan mintha megakarna jönni de méhem már nincs csak a két petfészkek.
44405. Katonca (válaszként erre: 44402. - Astra12)
aug. 31. 21:34
Melyik fajta ligetszépét szedted, mert a kínaitól kezdve van mindenféle?
44404. Astra12 (válaszként erre: 44403. - Kajszi72)
aug. 31. 13:46
A hőhullámok is elmúltak. Némileg agykontrolloztam is.
44403. Kajszi72 (válaszként erre: 44402. - Astra12)
aug. 31. 02:07
Szia. Köszi az ötleteket, utána nézek. Most épp van időm kutakodni, felébresztett a banyavíz...😁
44402. Astra12 (válaszként erre: 44382. - Kajszi72)
aug. 30. 21:27

Szia! nekem 2-3 hónappal a műtét után hullott rettenetesen a hajam, már bőven látszott a fejbőröm! DE! Elkezdtem fekete vagy szürke flakonos Alpecin sampont használni és Iker68 tanácsára Ligetszépe-olaj kapszulát szedni. És képzeld: megsűrűsödött a hajam, sőt a halántékomon plusz hajsáv is keletkezett!

Diti88 írta még: "Nőgyógyász/endokrinológus és talán bőrgyógyász is írhat fel ösztrogénes hajszeszt, ami segíthet, ha hormon hiány miatt hullik ennyire a hajad! Aplicort F a neve, kérdezz rá a dokidnál, remélem segíteni fog: www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/alpicort_plus_kulsoleges_oldat/9065 "

Én ezt nem próbáltam. Vitaminokat is szedek.

KÖSZÖNÖM mindenkinek a tanácsot!

Próbáld meg te is, hátha sikerrel jársz!

44401. Bubuc76
aug. 30. 19:40
Sziasztok! Lassan két éve volt a műtétem. Érdekes, mennyien írjátok az alagút szindrómát! Nekem is van, mindkét kezemen. A balt már megműtötték, de a másikat is meg kell majd. Nekem a b vitamin komplex elviselhetőbbé teszi a panaszokat, de a műtét hozott csak valódi megoldást.
44400. Bubuc76
aug. 30. 19:40
Sziasztok! Lassan két éve volt a műtétem. Érdekes, mennyien írjátok az alagút szindrómát! Nekem is van, mindkét kezemen. A balt már megműtötték, de a másikat is meg kell majd. Nekem a b vitamin komplex elviselhetőbbé teszi a panaszokat, de a műtét hozott csak valódi megoldást.
44399. Diti1968 (válaszként erre: 44398. - Zsonett70)
aug. 30. 15:40
Hétfőre van időpontom ortophediára a "sarkanytyúm" miatt, 13-ra meg a Reumára, szóval valahol majd csak kitalálják mi a bajom... :-)
44398. Zsonett70 (válaszként erre: 44396. - Szmöre70)
aug. 30. 11:32
Szmöre70, Diti1968... Meg aki sajnos ettől szenved, Google beírod, carpal tunnel szindroma. Rengeteg mindent érthetően megtudsz erről a rohant nyavajárol. De ha bármiben kell szívesen segítek, vàlaszolok. 😘😘😘
44397. Zsonett70 (válaszként erre: 44391. - Szmöre70)
aug. 30. 11:12
Szia. Sajnos igen. Minden utat megtettem már. Ha valami kérdésed felmerűl itt megtalálás. Kitartàs, hol jobb hol rosszabb,változó.😘😒
44396. szmöre70 (válaszként erre: 44395. - Diti1968)
aug. 30. 10:53
Szia.Nekem a gyűrűs és a középső ujjperc ami állandóan érzéketlen meg van amikor a tenyerem lezsibbad aztá hol nappal hol éjjel de éjszaka sem fekszem el.
44395. Diti1968 (válaszként erre: 44391. - Szmöre70)
aug. 30. 10:35
Akkor lehet, hogy nekem is ez a bajom? Egy ideje időnként fáj a könyököm és ha éjjel úgy alszom, hogy be van hajlítva, akkor felébredek hogy zsibbad és meg van dagadva. Még akkor is ha nem rajta, ha nem háton fekszem és a kezem a hasamon pihen (a könyökön ilyenkor behajlítva lent van a csípőm mellett)?! Napköznem nem zsibbad, de a könyököm időnként fáj, de azt inkább az edzésre fognám rá, bár ki tudja....
44394. szmöre70 (válaszként erre: 44393. - Marikati)
aug. 30. 07:44
Szia!Varrok..nem a legjobb sajna..köszönöm szépen a hasznos infókat😊
44393. marikati
aug. 29. 21:32
Engem Karcagra irányítottak kézsebészhez. Szolnok megyei vagyok. Úgy tudom, hogy Kecskeméten is ugyanaz a doki műt
44392. marikati (válaszként erre: 44391. - Szmöre70)
aug. 29. 21:28
Szia! Nekem május elején volt a vizsgálat.Akkor a bal súlyos a jobb meg kezdődő. Akkor még a jobb nem vacakolt. Kb 1 hónapja az is zsibbad. A bal meg elkezdett csuklóban és a hüvelykujj párnájánál fájni. Használom a bandázst hol az egyiken hol a másikon. A lényeg,hogy jobb nem lesz a helyzet, de nem rohamosan rosszabbodik. Csak úgy apránként. Persze nem mindegy, hogy mit dolgozol.
44391. szmöre70 (válaszként erre: 44390. - Zsonett70)
aug. 29. 21:11
Szia!Egyenlőre majd kézsebészt kell találni..az majd mond valamit..gondolom Te képben lehetsz..jobban mint én még.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook