Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a méheltávolítás után fórum

Élet a méheltávolítás után (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő cikkhez nyílt: Élet a méheltávolítás után

1 2 3 4
aug. 27. 12:26

Sziasztok kedves sorstársaim!

Pénteken végezték el nálam a teljes méheltávolítást petevezetőkkel együtt.

Van fájdalmam ami tudom természetes,de kíváncsi vagyok ki hogyan tudja kezelni ezt.

Na és a puffadás...Bőven beillenék kismamának.

106. Décsi2 (válaszként erre: 105. - Ddöncike)
aug. 26. 18:24
Szia! Köszönöm! Átmegyek!!!!!😊😊😊
105. ddöncike (válaszként erre: 104. - Décsi2)
aug. 25. 20:55
Szia! Gyere át ide:Méheltávolítás-akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? Itt minden kérdésedre választ kaphatsz.🤗
104. Décsi2
aug. 24. 23:56

Sziasztok!

Én méheltávolítás előtt állok, még a szövettanra várva! .....

Leginkább a következményektől tartok! Mindenkitől azt hallottam, nagyon hosszú a felépülés, és sokan azt mondják, ragaszkodjak a petefészek eltávolításához!

Sajnos mellette, ellene is sok az érv!

Még a megfelelő orvost is keresem!

aug. 24. 10:54
Sziasztok.én már 3 éves vagyok,rendszeresen járok vizsgálatokra,minden rendben van ,dolgozok elég jol birom magamat...csak egy problémám van hogy a nagy wc-ést nem igazán müködik ,valakinek ha tud akkor adjon már egy -két jó tanácsot,mert már nem igazán birom mert idegileg ki készít és be képzelek mindent
102. gaab2 (válaszként erre: 99. - Elika)
aug. 16. 12:04

Nagyon sajnálom a kislányt.

Én is méheltávolítás előtt állok. A dokik nem nagyon akarják, mert még "csak" 38 éves vagyok. Én félek a következményektől. Igaz hogy ha petefészkek+méhnyak marad akkor is hamarabb jön a klimax? Az egyik doki szerint méheltávolítás után ha szerencsém van, még kb 5 évig működnek, de van akinek addig sem.

101. ddöncike (válaszként erre: 99. - Elika)
júl. 28. 17:04
Szegény Kislány! Nagyon-nagyon sajnálom!
100. genia (válaszként erre: 99. - Elika)
júl. 27. 21:24
Annyira sajnalom !Ez borzaszto ...
99. elika
júl. 27. 18:24
Sziasztok. A 11 èves lànyomnak tegnap vettèk ki a mèhèt. Ő vajon milyen következmènyekre szàmíthat? Menni kell tovàbb èlni az èletet a legjobban ahogy lehet.
98. acer77 (válaszként erre: 96. - Ambrosia)
jún. 28. 22:58
Szia. Én ma jöttem haza a korházból. Laparoszkópiás méheltávolításom volt méhnyakkal, petevezetékekkel. Kedden feküdtem be, szerdán műtöttek ma hazaengedtek. Engem Debrecenbe műtöttek és nekem csak pozítív tapasztalataim vannak. Nagyon rendesek az orvosok és az ápolók is. Emberségesek és segítőkészek. Nem utolsósorban pedig felkészült profi orvosok.
97. Ambrosia (válaszként erre: 93. - Soto50)
jún. 28. 10:49
Hali! Megkérdezhetem, hogy hol műtöttek?
96. Ambrosia (válaszként erre: 94. - Viva71)
jún. 28. 10:47
Hali! Én még műtét előtt állok. Most keresem a megfelelő helyet és orvost, de eléggé tanácstalan vagyok. Azt tudom, hogy Bajáról egy ismerős orvosom Pécsre irányított a "legjobb" dokihoz, de még csak most jelentkeztem be hozzá vizsgálatra. Talán ő is a laporoszkópos műtétet fogja javasolni. Ezért szerintem kereslek még. :) Előre is köszi! ...és jobbulást! :)
95. genia (válaszként erre: 94. - Viva71)
máj. 23. 20:51
Szia .Barmire ..nagyon felek a felepules nehezen megy ? Mennyi ido ? Fajdalom ,szovoddmenyek ,eggyaltalan mire szamitsak ?
94. Viva71 (válaszként erre: 92. - Genia)
máj. 12. 19:01

Szia

Nekem egy hete volt ilyen műtétem,igaz Németországban. Mire vagy kiváncsi??

93. Soto50 (válaszként erre: 92. - Genia)
máj. 7. 22:33

Szia

Nekem 2 honapja volt a mütétem. Én is szivesen venném a tapasztalatokat.

92. genia
máj. 7. 14:00
Sziasztok !Van itt valaki akit lapraszkoppal mutottek ?Erdekelne a tapasztalata.Koszi elore is
91. Kiseri (válaszként erre: 90. - Gné Nikolett)
dec. 15. 10:44

Kedves Nikolett!

6 hét az általános szabály, a kontrollon az orvosoddal minden továbbit megbeszélhetsz.De itt is tartani érdemes a fokozatosság elvét, hogy szép legyen a heged, ne alakuljon ki semmilyen fertőzés.

Türelem!

Üdv.: Erika

dec. 13. 16:59
Sziasztok 27 éves 4 gyermekes anyuka vagyok. A 4dik császármetszés közben került sor méheltávolitásra mivel nagyon rossz helyen tapadt meg a placenta és nagyon nagy volt az elvérzés esélye. Ennek 2 hete. De elfelejtettem az orvosomat megkérdezni mikortól lehet ülőfürdőt venni. Petefészek méhnyak maradt. Nektek mi a tapasztalat?
89. Katonca (válaszként erre: 87. - Kiseri)
nov. 29. 20:22
nov. 29. 20:19

Kedves Kiseri!

Tavaly műtöttek, 50 évesen. Ment minden... Hőhullámaim vannak, de a hónapok alatt ritkult a számuk. Nyáron persze a hőség miatt nehezebb elviselni. A nőgyógyászom, aki onkológus, nem javasolta hormon szedését 50 felett.

Nekem most heves izületi fájdalmaim lettek. De nem tudom, hogy a hormon hiány miatt van-e, vagy önálló betegség lesz.

Traumától is lehet, két hete veszítettem el Anyukámat.

Sokat tudunk neked segíteni a tapasztalatainkkal, gyere át hozzánk.

87. Kiseri
nov. 29. 12:45

Kedves Sorstársak!

53 éves vagyok, 2 hónapja méh- és petefészek eltávolításom volt. Talán a testi- lelki felkészülésnek köszönhetően gyorsan gyógyultam,ma már tornázom, szaunázok, a teljes munkaidőt is elég jól viselem.Most jelentkeznek a petefészek eltávolítás utáni tünetek: iszonyatos hőhullámaim vannak, a mellemben időnként apró, néha égető szurkáló jellegű valamit (fájdalomnak nem nevezhető) érzek. Az orvosom azt mondta, nyugodtam szedhetem az ösztrogén tablettát, nem kell tőle félni, túl van parázva az arról terjedő mellrák sztori.Nos Én itt tartok, szívesen veszem, ha megírjátok, hogy hasonló tüneteitek vannak-e, illetve mi segített. Ha az első 2 hónap tapasztalataival tudok segíteni, kérdezzetek.

86. Màrtika (válaszként erre: 85. - Szilvalekvar)
2018. szept. 2. 16:22
Szia köszönöm szépen a választ.Igyekszem diétásan enni mára már jobb a helyzet.
85. szilvalekvar (válaszként erre: 84. - Màrtika)
2018. szept. 1. 17:24

Muszáj türelmesnek lenni,a puffadás 6 hétig előfordulhat. Diétásabban kell étkezni,én ezalatt nem ettem káposztát,babot,borsot,és gyümölcsöket csak hamozva ,zsíros kaját sem...szóval ez segített.

Krumpli volt,sok cukkini,sárgarépa,husi,alma. Mint a kisbabák :)Ez tényleg segített. A szelek távozásában pedig a sok séta.

2018. aug. 26. 13:05
Sziasztok! 3napja vették ki a méhemet,petefészek maradtak ill. Hólyagbol metszettek ki endometriozis miatt.Egész jól vagyok de van ez az állandó puffadás nagyon fájdalmas.Akinek volt ilyen meddig tartott? 38éves vagyok.
2018. aug. 17. 13:38

Szisztok "Lányok"

Tudom sovány vigasz,de nekem 2016-ban vették ki.Nagyon féltem,és nem is akartam.Rettegtem a mütéttöl,hogyan fogok gyógyulni nem vagyok nádszál alkat.Ezért aggodtam leginkább,a felépüléstöl féltem.

De laporoszkopiával csináltak meg Németországban.

Ha hiszitek ha nem,ugy mentem a mütétre mintha halálba mentem volna.De tényleg!!! 5 és fél óra volt a mütét.

Picit érzékeny volt a hasam,de semmi fájdalom nem volt.

Lehet azért mert ilyen módszerrel csinálták.

Utánna sem lett semmi baj.2 hét után mehettem volna dolgozni.

De én 6 hetet otthon voltam...biztos ami biztos...

Semmi utóhatás azóta sem.Annyival lett jobb hogy nincs ugye menszesz,és nem kell pucolni magam mindig nyári idöben ha éppen pont akkor van meg.

Ne féljetek a mütéttöl. Nem ettöl Nö egy Nö...szerintem!!!!

2018. aug. 12. 21:03
Helo nekem 28 án veszik ki a méhemet . és tartok töle
2018. aug. 5. 11:43

Helo,nekem szerdán lesz három hete,hogy méhmütétem volt.Petefészkek maradtak.két három napja kicsit több husléhez hasonlo váladék jön mint elötte,kicsit megilyedtem.

Lelkisérült nem lettem,ha igy élhetek jobban,minöségesebben akkor nincs kesergésnek helye😊de a felépülés végét már várom😊🌼🌸😢

2018. márc. 30. 12:03
43 vagyok èn is. Nem hittem volna èn se ha műtèt előtt vki ezt mondja!
79. banbi (válaszként erre: 78. - Bakter28)
2018. márc. 30. 11:55
Jo neked nekem teljesen kivitték a méhem 43évesen de még hat hét után is úgy éreztem magam mint akit megtapostak
2018. márc. 30. 09:47
Sziasztok! Nekem egy hete volt a műtètem. Myomàval küszködtem jó ideje. Rèszleges mèheltàvolìtó műtèt lett a vège! Semmi fàjdalmam nem volt műtèt utàn!! Amikor mentem be a kórhàzba jobban fàjt a hasam , mint 2 nap múlva mikor mentünk haza! 4 nap múlva autót vezettem!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook