Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet a méheltávolítás után fórum

Élet a méheltávolítás után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élet a méheltávolítás után

1 2 3 4 5
121. edyth2 (válaszként erre: 120. - ABaksi)
2022. ápr. 3. 09:20
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de nekem tavaly januárban volt hasi vágásos méheltávolító és petevezeték eltávolító műtétem miómák miatt. Vékony testalkatú vagyok és előtte teljesen lapos hasam volt pedig 9 db. miómám volt és ettől azért jó nagy volt a méh is. Sajnos szerintem soha nem lesz a hasam a régi mert még mindig nagyobb mint volt a műtét előtt.
120. ABaksi
2022. márc. 20. 16:46

Sziasztok.

Szerdán volt 1 hete hogy kivették a méhemet ,petevezetékeket.

Laporoszkóposan műtöttek.

Megvolt a varratszedés is.

Feltettem azt a kérdést a dokinak hogy mikorra húzódik vissza a hasam mert kb úgy nézek ki mint aki a 7. hónapban van.

Erre azt válaszolta hogy ilyen dagi vagyok😲

Nem vettem elő a beszólós számat.

Mondtam neki na de Dr úr!!!

Lapos hassal jöttem be.

De most tényleg...ez mikorra tűnik el???😢

Kérek valakit hogy válaszoljon mert nagyon el vagyok keseredve.

Köszönöm.

119. hjaniko
2021. szept. 1. 19:41
Javítok: 2010-et akartam írni.
118. hjaniko
2021. szept. 1. 19:40
Nekem 2020-ben volt ilyen műtétem. Addig semmi bajom nem volt, azóta pedig különböző bajok, műtétek követték egymást. De pár éve jól vagyok egészen.
2021. aug. 22. 22:01

Sziasztok! Véletlenül tévedtem ide, de ha már itt vagyok, megosztom a tapasztalataimat Veletek.

2012-ben rendkívüli erős vérzések, fájdalmak és egy egészségügyi küret után a szövettani eredményem elég elkeserítő lett. Orvosom javaslatára 2013-ban sor került a "nagy műtétre". Teljes méh és petefészek eltávolítás, majd a gyógyulást követően 32 sugárkezelés. Mindez megspékelve fejfájással, hőhullámokkal és álmatlansággal. (A womescream segített.)

Meggyógyultam, köszönöm szépen jól vagyok. DE.

Maradt a sztoriból valami, amin azt hiszem, már nem lehet változtatni. Most már értem, hogy miért mondta mosolyogva az onkológus, hogy az ilyen műtétek után az USA-ban receptre írják fel a vibrátort. Jót vigyorogtam rajta. :)

Nem volt rá szükségem, hisz volt párkapcsolatom. Döcögve, néha fájdalommal, de a szexben is visszaállt minden a régi kerékvágásba. Aztán egyszer csak vége lett kapcsolatomnak. Egy ideig próbálkoztam ismerkedni, de sorban jöttek a kudarcok, úgy éreztem 50 km-es körzetben vonzom az idiótákat. :) Feladtam. Most már tudom, hogy hiba volt. Az Élet dobott elém megoldandó feladatokat bőven, így nem kattogtam a párkeresésen. Aztán két éve egyszercsak besétált az életembe valaki, akiről úgy gondoltam, figyelmet érdemel. A kudarc az első éjszakán vágott arcul. Az elmúlt "elhanyagolt" évek alatt a hüvelyem teljesen elveszítette a rugalmasságát. A behatolást szinte lehetetlenné tette a fájdalom. Azóta elengedtem újra az ismerkedés kérdését, elfogadtam, hogy "testi örömök" nélkül éljem az életemet. Igazából megvan az egyensúly, jól érzem magam a bőrömben. :)

Van Élet a "B" oldalon is. :)

Azért írtam ezt le, hogy okuljatok belőle, szerezzetek be egy pasit, vagy legalább egy vibrátort, hogy edzésben legyenek az izmok. Ott is. :)

116. Süti 2 (válaszként erre: 114. - Cubina)
2021. jún. 21. 13:34

Szia!

Nekem felírtak műtét után Clexane injekciót 30 db-ot és én 3000 vagy 4000-et fizettem mindezért.

Hogy van ez?

2021. jún. 21. 13:20
Sziasztok! Egy hónapja volt a mióma miatti meheltavolitasom. Eddig minden rendben volt, azt gondolom, "menetrendszerű" a gyógyulásom.Viszont két napja, kicsit jobban fáj a vagasom, és a hasam is. Kicsit úgy érzem, mintha a beleim fel lennének fújva, és ezáltal nagyon feszít a hasam. Másoknak hasonló, ez normális? Pláne annak fényében hogy eddig nem volt ilyen gondom. Előre is köszönöm a válaszokat!
114. Cubina (válaszként erre: 113. - Utazó21)
2021. ápr. 21. 19:54

Szia!


Nekem 2020. november közepén rosszindulatú daganat és folyamatosan ömlő vérzés/görcsök miatt távolították el a méhet, petefészkeket, nyirokcsomókat, és minden mást. A műtét 5 és fél órás volt, laparoszkópos is volt (a sebeket látva 5 helyen nyúltak be), plusz még vágták is a hasat, mert túl nagy volt a méh még feldarabolva is. Felébredve az altatásból piszkosul fájt a hasam, kaptam infúzióba fájdalomcsillapítót, és onnantól kezdve már többször nem is kellett. Nagyon picit fájt és húzódott, de elviselhető volt. Pár órával a felébredés után mászkálni kellett, aki nem tudott felállni/sétálni, az nem hagyhatta el az intenzívet. Én azonnal új életre keltem, mivel mindent kivettek belőlem, azonnal elállt a vérzés, nem voltak görcsök, betét se kellett már. Néhány órával a műtét után már a szobában voltam. A bent töltött három nap alatt szinte semmit sem feküdtem, állandóan mászkáltam le a kórház büféjébe, vagy a kórház elé levegőzni. Rám is szóltak a nővérek, hogy azért nem kéne így "szaladgálni", hiszen csak pár órája műtöttek. Persze egy kicsit összegörnyedve mentem, de nem érdekelt, nagyon élveztem hogy már nincs vérzés és görcs. Nekem ez teljesen új élmény volt (még most se fogtam fel, hogy sok éves folyamatos vérzés után nincs semmi). Már két nap múlva hazajöhettem volna, csak nem volt bent az orvos és ezért nem volt zárójelentés. Ijesztgettek, hogy mivel a petefészkeket is kivették, azonnal nagyon erős klimaxos tüneteim lesznek. Lehet, hogy szerencsém van, de nálam nem jött a klimax, vagy csak nem vettem észre. Most, hat hónap után sincs úgy tünet, pár naponta van egy kis hőhullámom, olyankor legyezővel legyintek párat és elmúlik. Nem is igazán érzem hőhullámnak, inkább csak olyan, mint amikor nyáron melegem van. Felírtak vérhígítót, egy hónapig kellett volna szúrni magam, de akárhányszor beadtam magamnak, 1 óra múlva belázasodtam. Mivel nyilvánvalóan allergiás vagyok valamelyik összetevőjére, pár nap múlva abbahagytam. Egyébként se feküdtem szinte soha, jobban esett a mászkálás. Pár napos műtöttként már mentem bevásárolni. Kénytelen voltam összeszedni magam, mert nem volt segítségem. Az első hónap nagyon nehéz volt, főleg a lehajolás miatt, az nagyon nehezen ment. Napi három kutyasétáltatásnál a kutyust a lépcső tetején felemelni, lépcső alján letenni lemenésnél, aztán ugyanez hazamenetelnél, na az kegyetlen volt. A puffadás is szörnyű volt, nem bírtam összehúzni a kabátom cipzárját, úgy néztem ki mint egy terhes. Futkosott bennem folyamatosan a levegő is (amiből jócskán az emberbe pumpálnak műtét előtt), és mivel nem vagyok egy szellentős típus, csak a büfivel tudott némi levegő távozni. Mindig be volt szorulva mindenhová, szúrt a hasam, a gyomrom, a karom, még a vállamba is beszorult. Ez három-négy hónapig így volt. A székelés is gond volt emiatt (meg ugye a hasi űr miatt át is rendeződtek a belek), úgy éreztem hogy nagyon kell, de csak egy kis levegőt tudtam kipréselni magamból. Volt hogy félóránként ültem a vécén fél órát, eredménytelenül. Második hónapban már szinte semmi bajom nem volt, simán le tudtam hajolni, elkezdtem lazán tornázni is, mert azt mondták hogy a műtét után meg fogok hízni a hormonok, stb. miatt. Szerencsére ez sem történt meg, de egyébként sem vagyok nagyétkű, egészséges ételeket eszem és mozgok is mellette, így még le is ment a kilókból. Teljesen visszatért a normális életem, életminőségem 100%-ban javult, már nem kell kétnaponta 16 darabos betétet venni, és állandóan attól félni, hogy mikor ázok át csak úgy hirtelen egy hatalmas alvadt vér távozásakor. Szexuális életem a folyamatos erős vérzés miatt hosszú évek óta nem volt, nem is kívántam. A műtét után pár nappal "kívánós" lettem, párom nincs de ha lenne, akkor se próbálkoztam volna a nemi élettel. Most így fél év után gondoltam, hogy meg kéne nézni, mi a helyzet és volt egy kis "nyúlka-piszka" egy ujjal, ami fájt. Persze lehet, hogy egyébként is fájna, hiszen nagyon sok éve nincs már használatban, de kicsit félek, hogy így marad és ha találok egy rendes embert, akkor nem fogok tudni szerelmeskedni, mert fájni fog. De talán az se mindegy, hogy valaki "önmagát" teszteli, vagy olyannal csinálja, akivel együtt van és szeretik egymást. Így "dióhéjban" ennyi az én tapasztalatom. Még annyit szeretnék mondani, hogy mivel az allergiám miatt nem tudtam felhasználni a Clexane nevű véralvadásgátlót, gondoltam, hogy átadom kedvezményes áron, akár darabra is. Összesen van 23 darab, három heti adag+2. A gyógyszertárban 10.000 forint egy 10 fecskendőt tartalmazó doboz, tehát 1000 forint darabja. Én féláron adom, a lejárati ideje 2023 április. Ha esetleg valakinek szüksége van rá (de csakis akkor, ha az orvos felírta), és nem akar több tízezer forintot kiadni, akkor szóljon nyugodtan, és egyeztetünk. Minden kedves sorstársamnak gyors és problémamentes felépülést kívánok!

2021. márc. 31. 03:55
Sziasztok! Műtèt előtt állok, annak a tapasztalata érdekelne, aki már teljesen felépült, hogy visszatér-e teljesen a normális élet, beleértve a szexet?
2021. márc. 6. 08:26

Sziasztok!

Sokat segített a történeteitek olvasása. Nekem február 16-án volt laparoszkópos teljes méh- és petevezető eltávolításom. Csak a fészkek maradtak. Ez kb 2,5 hete volt. Ma reggel arra ébredtem, hogy véres a pizsinadrágom, és pisilésnél is olyan volt, mintha menstruálnék. A méhnyakamat is kivették, tehát ez semmiképpen nem normális. Szerintetek belefér a műtét utáni 2,5 héttel, hogy vérzek? Lehet ez belső sebleválás? Az vérezhet? És egyáltalán normális, ha vérzik? Hajnalban egyszer felébredtem, mert rosszul mozdulhattam álmomban, és belenyilallt az alhasamba. Lehet valami elromlott? Most megfigyelés miatt betettem egy betétet, nem tudom mennyi vérzés lehet ilyenkor normális. Amúgy nem érzem magamat rosszul. Kicsit érzékeny az alhasam, de csak akkor fáj, ha véletlenül hasból mozdulok. Szombat van, ilyenkor nem tudok az orvosommal egyeztetni. Mondta, hogy lehetnek vérzések, de egyrészt kisebbre gondoltam, másrészt eddig nem volt, most már nem is számítottam ilyesmire.. Hétfőn felveszem Vele a kapcsolatot, de most nagyon megijedtem.

111. Adri01 (válaszként erre: 110. - Genia)
2020. jan. 19. 18:27

Szia Genia!

Kedves tőled hogy írtál 🙂 Nem vagyok messze Kivárdától.Érdekel természetesen az orvos neve.Ha nem publikus akkor privátban is beszélhetünk.Szép estét! 🙂

110. genia (válaszként erre: 109. - Adri01)
2020. jan. 19. 12:41
Szia Adri!Hol elsz ? Engem Kivardan mutottek az orvos egy tunemeny !,Emberileg es szakmailag is !Huvelyi meheltavolitasom volt dec 5 jol vagyok eletem legjobb dontese volt
109. Adri01 (válaszként erre: 98. - Acer77)
2020. jan. 19. 10:39

Szia Acer77!

Szeretném megkérdezni tőled ,hogy a Debreceni Klinikán műtöttek?És az orvos nevét megkérdezhetem?Én is Debrecenbe készülök laporoszkópiás műtéttel,csak nem ott élek,olyan nőgyógyászt keresek aki emberséges,kedves.Köszönöm szépen válaszodat 🙂

2019. dec. 14. 05:47

Sziasztok sors társak!


44 éves vagyok .sajnos gyermekem nem születhetett


Élet mentő .radikális méh eltávolításon vagyok túl .istenek hála jó kezekbe kerültem


Laparoszkópos műtét volt

6.napomat kezdem ma ..lassú sétákat teszek..könnyen emészthető ételeket főzök napi szinten ..vigyázok hogy puffasztó ételeket .italokat még véletlen se fogyasszak.emésztés még könnyebb legyen minden étkezés után 5 percre forró vízbe áztatott zöld teát iszom 1 teáskanál reszelt gyömbérrel..

Ha tehetem keveset ülök inkább állok vagy fekszem

Trombózis elkerülése érdekében speciális harisnyát hordok és 6 hétig vérhigitó injekciót kapok


Kitartást kívánok mindenkinek és sok sok pozitív erőt .!

2019. aug. 27. 12:26

Sziasztok kedves sorstársaim!

Pénteken végezték el nálam a teljes méheltávolítást petevezetőkkel együtt.

Van fájdalmam ami tudom természetes,de kíváncsi vagyok ki hogyan tudja kezelni ezt.

Na és a puffadás...Bőven beillenék kismamának.

106. Décsi2 (válaszként erre: 105. - Ddöncike)
2019. aug. 26. 18:24
Szia! Köszönöm! Átmegyek!!!!!😊😊😊
105. ddöncike (válaszként erre: 104. - Décsi2)
2019. aug. 25. 20:55
Szia! Gyere át ide:Méheltávolítás-akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? Itt minden kérdésedre választ kaphatsz.🤗
104. Décsi2
2019. aug. 24. 23:56

Sziasztok!

Én méheltávolítás előtt állok, még a szövettanra várva! .....

Leginkább a következményektől tartok! Mindenkitől azt hallottam, nagyon hosszú a felépülés, és sokan azt mondják, ragaszkodjak a petefészek eltávolításához!

Sajnos mellette, ellene is sok az érv!

Még a megfelelő orvost is keresem!

2019. aug. 24. 10:54
Sziasztok.én már 3 éves vagyok,rendszeresen járok vizsgálatokra,minden rendben van ,dolgozok elég jol birom magamat...csak egy problémám van hogy a nagy wc-ést nem igazán müködik ,valakinek ha tud akkor adjon már egy -két jó tanácsot,mert már nem igazán birom mert idegileg ki készít és be képzelek mindent
102. gaab2 (válaszként erre: 99. - Elika)
2019. aug. 16. 12:04

Nagyon sajnálom a kislányt.

Én is méheltávolítás előtt állok. A dokik nem nagyon akarják, mert még "csak" 38 éves vagyok. Én félek a következményektől. Igaz hogy ha petefészkek+méhnyak marad akkor is hamarabb jön a klimax? Az egyik doki szerint méheltávolítás után ha szerencsém van, még kb 5 évig működnek, de van akinek addig sem.

101. ddöncike (válaszként erre: 99. - Elika)
2019. júl. 28. 17:04
Szegény Kislány! Nagyon-nagyon sajnálom!
100. genia (válaszként erre: 99. - Elika)
2019. júl. 27. 21:24
Annyira sajnalom !Ez borzaszto ...
99. elika
2019. júl. 27. 18:24
Sziasztok. A 11 èves lànyomnak tegnap vettèk ki a mèhèt. Ő vajon milyen következmènyekre szàmíthat? Menni kell tovàbb èlni az èletet a legjobban ahogy lehet.
98. acer77 (válaszként erre: 96. - Ambrosia)
2019. jún. 28. 22:58
Szia. Én ma jöttem haza a korházból. Laparoszkópiás méheltávolításom volt méhnyakkal, petevezetékekkel. Kedden feküdtem be, szerdán műtöttek ma hazaengedtek. Engem Debrecenbe műtöttek és nekem csak pozítív tapasztalataim vannak. Nagyon rendesek az orvosok és az ápolók is. Emberségesek és segítőkészek. Nem utolsósorban pedig felkészült profi orvosok.
97. Ambrosia (válaszként erre: 93. - Soto50)
2019. jún. 28. 10:49
Hali! Megkérdezhetem, hogy hol műtöttek?
96. Ambrosia (válaszként erre: 94. - Viva71)
2019. jún. 28. 10:47
Hali! Én még műtét előtt állok. Most keresem a megfelelő helyet és orvost, de eléggé tanácstalan vagyok. Azt tudom, hogy Bajáról egy ismerős orvosom Pécsre irányított a "legjobb" dokihoz, de még csak most jelentkeztem be hozzá vizsgálatra. Talán ő is a laporoszkópos műtétet fogja javasolni. Ezért szerintem kereslek még. :) Előre is köszi! ...és jobbulást! :)
95. genia (válaszként erre: 94. - Viva71)
2019. máj. 23. 20:51
Szia .Barmire ..nagyon felek a felepules nehezen megy ? Mennyi ido ? Fajdalom ,szovoddmenyek ,eggyaltalan mire szamitsak ?
94. Viva71 (válaszként erre: 92. - Genia)
2019. máj. 12. 19:01

Szia

Nekem egy hete volt ilyen műtétem,igaz Németországban. Mire vagy kiváncsi??

93. Soto50 (válaszként erre: 92. - Genia)
2019. máj. 7. 22:33

Szia

Nekem 2 honapja volt a mütétem. Én is szivesen venném a tapasztalatokat.

92. genia
2019. máj. 7. 14:00
Sziasztok !Van itt valaki akit lapraszkoppal mutottek ?Erdekelne a tapasztalata.Koszi elore is
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook