Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44480. Tim70 (válaszként erre: 44467. - Tunder3)
szept. 7. 20:27

Szia Tündér! Jó helyen vagy itt. Nem ezekkel a tünetekkel műtöttek, de azért néhány gondolatot megosztok Veled. Egy idősek vagyunk. Februárba egy teljes méheltávolító műtéten estem át, kb 25 cm-es bikini vágással. A szövettan eredménye 3-4 hét, de az orvosnak lehetősége van a műtét közbe is szövettani eredményt kérni.(nem tudom mindenüt van-e erre lehetőség, nálunk igen). Első körbe nekem ezt ajánlotta fel az orvos amig nem döntöttem a teljes méheltávolítás mellett, mert elméletileg ha bent vannak a hasüregbe akkor látják a dolgokat. 4 hétre lett szövettani eredmény.

A felépükéstől ne félj, lábraálltunk, és nekem pl jobb mint valaha.😊. Vannak trükkök tapasztalatok, amiről itt már sokat olvashattál, de kérdezz nyugodtan itt hiteles választ kapsz.💖 A legfontosabb, hogy a mozgás (séta, tötyögés), és a pihenés nagyba segíti a gyors regenerálódást. Nem szabad elhagyni magad! 6 naposan emeletet másztam gond nélkűl. 2. héten már 1 órákat sétáltam, 18 naposan moziba mentem 💖, 3 hetesen családi buliba. 6 hetesen elkezdtem kocogni, a mai napig rendszeresen futok. Mindent mozgást orvos engedett, sőt a műtét másnapján "házi feladatba" kaptam a folyosón a 100 hossz sétát.😊. Az első két nap a legjobb barátom az algopiryn volt, majd a ricinus olaj.😊 ha kell majd bővebben irok erről is. Szóval fel a fejjel 💖, szólj ha segíthetünk! Az erő legyen Veled, szoritunk és várjuk a jelentkezésedet 💖🍀. Üdv: Timi

44479. Tim70 (válaszként erre: 44478. - Bözsike007)
szept. 7. 20:02
Szia Bözsike! Műtét előtti nap délbe még ebédelhettem. 15 órától itattak velem valami édes hashajtó lötyit, erre kellett legalább 2l folyadékot meginni. Éjfél után semmi. Beöntésről szó sem volt. Kórházi protokol válogatja. 😉 üdv: Timi
44478. Bözsike007 (válaszként erre: 44473. - Szmöre70)
szept. 7. 19:46

Szia Szmöre70!Én 6.30-ra megyek és kb.8 óra körül lesz a laoroszkópiás műtétem!Valószínűleg Yallah2 válszát megfogadva délután elkezdem a hashajtást!!

Szép estét!

44477. Bözsike007 (válaszként erre: 44475. - Yallah2)
szept. 7. 19:42
Köszönöm szépen!
44476. yallah2 (válaszként erre: 44463. - Katonca)
szept. 7. 19:31
Erős asszony az Anyukád!!! Amiken már keresztülment! Legyél vele, amennyit csak tudsz!
44475. yallah2 (válaszként erre: 44469. - Bözsike007)
szept. 7. 19:22
Vasárnap délután kezdd el a hashajtást. Ne este, mert akkor nem fogsz aludni. Egy könnyű ebédke vagy csak leves, jó sok folyadék éjfélig. Éjfél után semmi!!!
44474. Szilvi Réz (válaszként erre: 44469. - Bözsike007)
szept. 7. 18:14
Szia! Nekem a műtétet előtti nap a kórházban adtak keserű sót. Az olyan hatékony volt hogy a műtétet reggelén megúsztam a beöntést 😀
44473. szmöre70 (válaszként erre: 44469. - Bözsike007)
szept. 7. 18:05
Szia...előző nap a kórházban délután kb.14 óra körül itattak velünk keserű sót... műtét reggel 5 óra beöntéssel indult🙄
44472. viva70 (válaszként erre: 44463. - Katonca)
szept. 7. 17:42
Jobbulást kívánok anyukádnak. Nektek pedig erőt, kitartást.
44471. epervirág (válaszként erre: 44468. - Bibi64)
szept. 7. 17:01
Ès neked a küret segitett? Küret után mèg vèreztèl?Mi lett a szövettan eredmènye?Neked kivettèk aztán a mèhed?Vagy megmaradt? Bocsi a sok kèrdèsèrt!!
44470. Indigóka (válaszként erre: 44469. - Bözsike007)
szept. 7. 16:35

Szia Bözsike!

Engem kedden műtöttek és hétfőn 14 órakor kellett be vennem a hashajtót!

szept. 7. 16:29

Sziasztok!Ismét egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek:

Hétfőn reggel lesz a műtétem.Vasárnap hashajtót kell innom(Dulcolax 20 csepp).Lehet,hogy kézenfekvő lesz a válaszotok rá,de megkérdezném:a hashajtót mikor igyam meg?Késő délután?Este?

Írt még a doki Degasint is.(puffadásra)Jelen álláspont szerint nem puffadok.Gyomor kutymorgásaim vannak.3*1 van felírva.De erre nem tértünk ki a dokival.Ezt is kezdjem el vasárnap szedni??

Hálás köszönet a válaszotokért!!!!!!!!!!!

44468. Bibi64 (válaszként erre: 44454. - Epervirág)
szept. 7. 14:08
Ha még nem vagy a változókorban, akkor a méhnyálkahártya vastagsága mindig más, attól függ, hogy a cikluson belül mikor nézik. Akkor van baj, ha valaki már nem menstruál régóta, és vastag lesz, nekem 15 mm volt. Nálam az uh-t készítő orvos megkérdezte, hogy mióta nem menstruáltam (4 éve), akkor már sejtettem, hogy ebből baj lesz. Az uh a daganatot nem mutatta ki, csak a miómákat, és a nyálkahártya vastagságot, aminek a következő lépése a küret volt.
44467. tunder3
szept. 7. 13:53
Sziasztok! Én új vagyok itt, de már egy ideje olvasgatom.Nekem egy rossz rákszűréssel plusz egy magas fokozatú hpv -vel kezdődött,semmi előjelek nem voltak.Csináltak egy méhszáj kimetszést ami nem lett jó,nem sikerült épben kivágni.Most lesz szept.13 án a méheltávolító műtétem.Amitől nagyon félek,inkább a felépüléstől tartok.laporoszkóposan tervezi az orvosom a műtétet,de majd ott derül ki kell e vágni vagy nem.Két felnőtt gyerekem van,46 éves házasságban élek 27 éve.Szeretném tudni átesett e már valaki ilyen tünetekkel a műtéten és mikorra várható negatív lelet.Köszönöm mindenkinek,nagyon jó ez a csoport.
44466. Diti1968 (válaszként erre: 44463. - Katonca)
szept. 7. 12:54

Kedves Katonca!

Nagyon sajnálom,hogy ilyen rossz állapotban van anyukád, de legalább most, ahogy írtad jó helyen van, idős beteg emberhez méltó módon gondoskodnak róla!

Ők is megteszik,ami lehetséges és Te is vele vagy, amikor csak tudsz, ennél többet nem tehettek érte. Ne hallgass senkire, a lelkedet és a szívedet csak te tudod, hogy mi az ami megnyugtatja. Neked kell úgy intézned a dolgokat, hogy ne érezz lelkiismeret furdalást, akkor sem ha elhagyna benneteket! Mert saját családomon látom, hogy egy életre nyomot hagyott a nagynénémben és nagybátyámban, hogy nem foglalkoztak rákos anyukámmal amikor még köztünk volt! Utána meg bujdosnak és depisek és még a megmaradt rokonaikkal sem tudják/akarják tartani a kapcsolatot, mardossa őket a lelkiismeret és nem ok nélkül! Szóval legyél nagyon erős és kitartó és legyél vele amennyit tudsz!

Minden jót kívánok Nektek!

Üdv,

Edit

44465. epervirág
szept. 7. 10:48
Igen valoszinű az is.
44464. szmöre70 (válaszként erre: 44460. - Epervirág)
szept. 7. 10:37
Pár nap belefér.. ez is egyén függő is. Ja meg írtad a vérhigitót az is belekavar szerintem.
44463. Katonca
szept. 7. 10:06

Sziasztok lányok!

Elnézést, hogy csak most válaszolok, és így egybe mindenkinek, de azt se tudom hol áll a fejem.

Röviden próbálom... Demens 82 éves Anyukám elesett, beütötte a fejét, és kezét-lábát. Mentő bevitte, koponya CT, kiderült bevérzett az agyhártyája. Traumatológia. Nem akar inni-enni. Infúziózzák, és az mellett próbálkoznak az etetésével. Szerencsére most nincs látogatási tilalom mint februárban, minden nap bemegyek hozzá. Hol lehet vele beszélni, hol meg nem. Van mikor megismer, van mikor nem. Két napja bementem hozzá, összerakták a cuccait a sporttáskába, ő feküdt az ágyban, és épp nem vett levegőt. Ijedtemben megráztam ágyastól, amire egy nagy horkantással levegőt vett. Kiszaladtam, mondtam nekik, magyarázatot kérek mi folyik itt. Közölték visszük a nénit a kardiológiai intenzívre, mert olyan EKG-t produkált, ha nem itt lett volna éppen, akkor már nem él. Fenn akadt a szemem, mire ők: - Azért nem kell megijedni! - Átkísértem az intenzívre, ahol talpig zöldbe öltöztettek, és bemehettem hozzá. Éppen előjött a demencia, így fogalma sem volt róla hol van és miért. Talán jobb is... Tegnap visszakerült a traumatológiára, és CT-n nézik hogy alakul a bevérzés az agyában. Dokit nem láttam négy napja!!! Sajnos két esélyes a dolog... Tegnap éppen megismert minket, aranyos volt, tudtam beletukmálni egy kis banánt, meg pogácsát. Nem tudni mi lesz... De megnyugtat, hogy most legalább emberi körülmények között van. Fürdetik, öltöztetik, fésülik, etetgetik, pelusozzák stb... Nyugodt, tudom kicsit morbidul hangzik, de szinte jól érzi ott magát. Februárban a híres belgyógyászaton pokoli körülményeket tapasztaltunk. Bennem jön-megy az ideg. Persze 82 éves, és nagyon beteg, és mindenki mondja, mit pánikolsz, ez az élet rendje meg kell halni. De az ilyen hülyéknek üzenem, könyörgöm, de akkor is az Anyukám!!!

44462. epervirág (válaszként erre: 44461. - Fmadri)
szept. 7. 09:43
Szia!Aranyosak vagytok,hogy probáltok vigasztalni ès szívböl köszönöm nektek.Sajnos nincs orvosom mármint magán.Megvárom a a szövettant,hogy mi lesz az eredmèny.Csak sajnos nekem generalizált szorongásom ès pánik betegsègem is van szóval igy m3g nehezebb.
44461. fmadri (válaszként erre: 44460. - Epervirág)
szept. 7. 09:24

Szia Epervirág! Nekem is volt a méheltávolítás előtt küretem, akkor már több éve kínlódtam a folyamatos vérzésekkel, barnázásokkal.

Küret után kb egy hétig vérezgettem, aztán kb egy hét barnázgatás után elöntött a vér Többféle gyógyszert belém tömtek mire elállt Akkor döntöttünk a dokival a méheltávolítás mellett De sem daganatom sem miómám nem volt

Ne parázd túl! Ezer dolog miatt barnázhatsz, szerintem ez most még normális is lehet, de a legjobb ha az orvosod megnyugtat!

44460. epervirág (válaszként erre: 44459. - Szmöre70)
szept. 7. 07:57
Szia!Köszi,hogy írtál! Te a küret után meddig vèreztèl?Engem ma pont egy hete mütötek,de mèg mindig van barna folyásom ahogy a mütèt elött is volt ès második napja a hasam alul kicsit fájdogál,de lehet már az idegtöl.
44459. szmöre70 (válaszként erre: 44457. - Epervirág)
szept. 7. 07:13
Szia...nekem is volt megszűnni nem akaró 10-12 napig is tartó vérzés kb.20 naponta megjött... kb.1 éven át..barnázással stb..tény hogy a pajzsmirigy hormon is belekavar az ösztrogén dominancia is ...nekem a nmegvastagodott méh nyálkahártya is meg volt...hiperplasia szerencsére az jóindulatú sejtburjánzás...persze én is túl aggódtam magam az 1 év alatt...igaz a szövettanimat a doki talán hétfőn tudja megnézni(szabin van)..addig a 6 hetes kontroll sincs meg,ma vagyok 6 hetes műtött...az itteni fórumos lányokkal bogoztuk ki a szövettant ha minden igaz nagy baj nincs...de ha azt veszem szó sem volt pld. Hogy miomám lenne a szövettani meg 43 mm is ír...nem egyszerű és meg is értem ha nem vagy nyugodt..de ne a legrosszabbra gondolj...sokminden befolyásolhatja a vérezgetést.
44458. öcsike23 (válaszként erre: 44457. - Epervirág)
szept. 7. 06:57
Nem.
44457. epervirág (válaszként erre: 44455. - Öcsike23)
szept. 7. 06:32
Szia! Èn már nagyon fèlek tènyleg.Egyszerüen nem akar ez a barna folyás elmulni ès nem hiszem,hogy a kisebb cisztáktol lenne.Neked a mütèt elött nem látták a hüvelyi ultrahsngon,hogy mèhtest rákod van?
44456. Astra12
szept. 7. 00:25
Zsuzsa, Edit, köszönöm szépen! Lehet, hogy megpróbálom a sebészetet, úgy tudom, oda nem kell beutaló.
44455. öcsike23 (válaszként erre: 44451. - Epervirág)
szept. 6. 23:47
Szia! Nekem méhtestrákom volt, nagyon erős vérzésekkel, a legutolsó küret szövetmintájából derült ki a dolog. A hasam nem fájt. Nehogy bebeszéld magadnak a bajt!
44454. epervirág (válaszként erre: 44452. - Bibi64)
szept. 6. 20:40
Ja igen látom vastag volt a mèhnyálkahártyád.nekem az de az sztk- ban vastag volt,de ahol a Máv korházba mütöttek elötte megnèztek ultrahangon ott normális volt a nyálkahártyám vastagsága.
44453. epervirág (válaszként erre: 44452. - Bibi64)
szept. 6. 20:36
Köszönóm,hogy irtál nekem.nekem kisebb cisztáim voltak,de mütètnèl nem vettèk le csak a szövetböl vettek mintát.nekem ez a vèrzèses dolog 6 hónapja kezdödött,de csak másfèl hónapja tudtam elmemni nögyogyászhoz.Èn mèg nem vagyok változó korban 38 èves vagyok,de szerintem ez nem jelent semmit.Neked a mütèt elött a hüvelyi ultrahangon látták,hogy daganatod van?
44452. Bibi64 (válaszként erre: 44451. - Epervirág)
szept. 6. 19:45

Nekem méhtestrákom volt, ami tavaly augusztusban derült ki. Az éves rákszűrésem negatív volt márciusban, de az csak a méhnyakot szűri. A tünetem csak annyi volt, hogy pár csepp vér volt időnként a fehérneműn (klimax után vagyok), fájdalom nem volt. A hüvelyi uh szerint a méhnyálkahártya túl vastag volt, a pontos diagnózist a küret utáni szövettan adta.

A műtét után sokáig, hónapokig volt érzékeny a hasam.Még most is megérzem az időjárásváltozást, vagy a stresszt.

Még csak egy hetes műtött vagy, bármit is műtöttek, a kicsi fájdogálás szerintem bőven belefér, sőt még később is.

44451. epervirág
szept. 6. 17:50
Sziasztok! A segitsègeteket szeretnèm kèrni.Akinek mèhnyakrákja vagy mèh daganata volt mik voltak a tünetek? Vagy csak az èves szürèsen derült ki?Engem múlhèt pènteken operáltak.Igaz nem vettèk ki a mèhem.6 hónapja kèt menstruáció között folyamatos barba folyásom volt.Ezèrt most szövet mintát vettek aminek az eredmènye hónap vègèn lesz csak meg.A mütèt után pár napig piros vèrzèsem volt most kb 2 napja barna.Felhivtam a korházat azt mondták 1-2 hètig vèrezhetek föleg napi szinten vèrhigitóval kell szúrnom magam.Ma elkezdett kicsit fajdogálni a hasam.Nem tudom már mi lehet.Valakinek volt ilyen mielött esetleg kiderült,hogy rákos? Köszönöm a segitsègeteket!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook