Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51890. erdeig (válaszként erre: 51887. - LadyG)
márc. 7. 05:43

Szia,

köszönöm.

Sajnos hiába kérdeztem, nem áll velem szóba, csak az orvosommal.

Felmerül a kérdés, hogyan lehet így megbízni majd benne? Rábízni az életemet? 😶

51889. Natali (válaszként erre: 51888. - Yallah2)
márc. 6. 22:16

Igen, ezzel csak az a baj, hogy már nincs sajnos szabad orvosválasztás. Itt Fehérváron a nőgyógyászati osztályon visszatérő vagyok, ugye 2 küret, aztán mentő is vitt , meg mentem magamtól is de mindig valamit felírnak. Az oaztályvezető főorvos nem vett fel az osztályra mikor ömlött belőlem már 3 hete küret után, de csak Norcolutot adott. Nem tudom hol keressek orvost, maximum magánban tudnék, itt van egy magánkórház Fehérváron, de nagyon magas egy méheltávolítas ára..

Téged hol műtötték és ki?

51888. yallah2 (válaszként erre: 51874. - Natali)
márc. 6. 19:08
Szerintem is keress másik orvost mert ez így nem állapot. Ilyen anamnézissel nem azt kellene nézni, hogy hány éves az ember. Sajnos én is 3 hónapig véreztem szinte egyfolytában. Én is végigszedtem a repertoárt. Nekem az volt a szerencsém, hogy már 51 voltam.
51887. LadyG (válaszként erre: 51886. - Erdeig)
márc. 6. 09:45

Szia,


Sajnos én érdemben nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem a györi kórházat.

De kitartást, és sok sikert!

Ha komplikált eset vagy, akkor biztos, hogy jobb egy nagyobb kórház, m a helyi.


Én csak arra tudlak bíztatni, hogy kérdezz az orvosoktól, mit miért javasolnak, hogy te is jobban fel tudd mérni a kockázatokat, következményeket, és közösen az orvosokkal a legjobb döntést tudjátok hozni! 🤗

51886. erdeig
márc. 5. 22:07

Sziasztok,


már hetek óta olvasom a fórumot az elején kezdve, de nincs időm befejezni.

Ma eljutott a helyzetem arra a pontra, hogy minden papírt a kezembe kaptam és időpontért mentem a helyi kórházba.

Azonban olyan komplikált eset vagyok, hogy csak Győrben fognak majd műteni.

Ott ma már senkit sem értem el, reggel kell telefonon érdeklődni előzetes időpontért.

Semmit sem tudok a győri kórházról, az ügymenetről, arról, hogy hogyan zajlik a bemutató, ki dönti el mi történik és nekem, a legfőbb érintettnek mennyi beleszólásom van?

Az orvosom ellátott tanácsokkal, de az nem ugyanaz, mintha ö műtene, aki eddig is kezelt és műtött, ellátott.

Tudna valaki friss információkkal biztatni Győrből?

Hálásan köszönöm!

51885. LadyG (válaszként erre: 51883. - Natali)
márc. 5. 22:00
Sok sikert! Remélem gyorsan sikerül egy normális orvoshoz bejutnod!! 🤗
51884. Natali (válaszként erre: 51882. - Kajszi72)
márc. 5. 20:28
Igen, megpróbálom, nagyon kedvesek vagytok! Hálásan köszönöm! 🥰
51883. Natali (válaszként erre: 51881. - LadyG)
márc. 5. 20:26
Köszönöm, holnap fel is hívom a SOTE 2-őt gondolom időpontot kell kérni.
51882. Kajszi72 (válaszként erre: 51879. - Natali)
márc. 5. 18:47

Tudom milyen ez, felvizesedve élni, a gyógyszerek ellenére majd 200-as vérnyomással, a rohadék ösztrogén miatt. Ezért is van bennem olyan nagy indulat a nemtörődöm dokik miatt.

Próbáld meg a Sote 2-t, a hazaúton meg ne parázz, a tudat, hogy vége a rémálomnak segít majd, meg a díszpárnák, amikkel körbebástyázod magad. Kalap kakit!🌻❤

51881. LadyG (válaszként erre: 51880. - Natali)
márc. 5. 17:35

Ez egy borzasztó ördögi kör, valószínü a hormonok miatt is hízol, a zsír meg raktározza az ösztrogént, ami tovább borítja a hormonrendszert…


A Sote 2 országos klinika, ott elvileg fogadnak bárhonnan, és jókat is hallottam az ottani orvosokról. Én ott kezdeném a helyedben.


Egyetértek a többiekkel, h ez felháborító, hogy 4-5 évig még szenvedj, közben évente küret. Nem is hallottam ennyire ignoráns és embertelen orvost!


Ha pedig a családban is volt már ilyen, akkor pedig azt feltétlenül említsd meg a következö dokinak, mert az extra kockázat.

51880. Natali (válaszként erre: 51876. - Kajszi72)
márc. 5. 15:13

Szívemből szóltál. Csak sajnos nem tudom ki az az orvos aki kivenné, itt Fehérváron az osztalyvezető főorvosnak a "bemutatása" utan lettem elküldve a Norcoluttal.

Tudnátok ajánlani orvost, aki segítene rajtam, 7 és 12 éves kisfiamnak szükségük van rám, nem elegendő az imában bízni.

Sétálgatni tudok, és kevesebbet enni, amúgy abszolút nem zabálok kétpofára mégsem fogyok, sőt mintha puffadnék, vizesednék ettől a hormontól, ráadásul asztmás is vagyok, amit ír a gyógyszer leírása, hogy elővigyázatossággal lehet csak alkalmazni.

51879. Natali (válaszként erre: 51877. - Miszpipi)
márc. 5. 15:02

Én is egyetértek Veletek. Jó lenne tudni ki az az orvos, aki így gondolkodik mint a Tied. Én székesfehérvári vagyok, Téged ki műtött és hol?

A Norcoluttól egyébként a vérnyomásom és a pulzusom is az egekben és nem állította el a vérzést. Az orvos azt mondta hogy ez tud elrákosodni, ezért kell figyelgetni a kaparás ezért kell és a szövettan 1 évig elfogadható.

Ez szíven ütött, mert a mamám ebben halt meg méhrákban.

Sportolnék szívesen, ha nem véreznék és a nyugalmi pulzusom nem 100 lenne 127-el megyek az utcán, érzem csúcsra van járatva a szívem.

Hogy lehet olyan orvost találni aki kivenné, nem ragaszkodom Székesfehérvárhoz, igaz a hazaút kegyetlen lenne gondolom friss műtötten.

51878. Kajszi72 (válaszként erre: 51877. - Miszpipi)
márc. 5. 12:44
Én ettől k urvára kiakadok, hogy megjósolják, mikor kezdődik majd a menopauza... Van több barátnőm, aki idősebb nálam és normális ciklusa van. Én meg kezdtem kb. 44 évesen, most vagyok 52 és még mindig nyökög az egyik petefészkem. 46 voltam, amikor feladta a méhem és elbúcsúztunk egymástól. Nagy valószínűséggel sokkal betegebb lennék, vagy nem is élnék, ha ez nem történik meg.
51877. Miszpipi (válaszként erre: 51874. - Natali)
márc. 5. 11:23

Abszolút egyetértek a lányokkal, feltétlen keress másik orvost.

Az én elsö dokim is a hormonokkal tömött és halogatatta velem a mütétet.

Persze én is benne voltam, hogy hátha megúszom.

Én 49 éves vagyok nekem azt mondogatta, hogy 2-3 évet bekkeljünk ki valahogy, aztán úgy is lecsökken az ösztrogén és leáll a vérzés és elsorvad a méh.

Aztán a második dokim (aki meg is műtött) meg kiakadt, hogy mi az hogy 2-3 év, a lottószámokat is megjósolja...ezt mondta rá.🤣

Én a mirena spirált is megszültem,kivéreztem.

Már utána kellett volna mütét, nem még hónapokig hormont szedetni velem.

Most meg rettegek elmenni a mommográfiára.

Szóval az új dokim megkérdezte meddig akarok még szenvedni és minek?

Meggyőzött, h itt az idő.

Be voltam kaksizva, de rászántam magam.

Most már örülök, hogy túl vagyok rajta, napról-napra jobban vagyok, el sem hiszem.

És 4 hete (műtét óta) nem vérzek, ez már önmagában nagy felüdülés...

51876. Kajszi72 (válaszként erre: 51870. - Natali)
márc. 5. 06:30

Szia. Én durvábbat szedtem és nem használt, aztán műtét előtt Norcolutot is etettek velem.

Az orvosod egy felelőtlen barom!

Amikor a hormonokat már nem lehet gatyába rázni a gyogyókkal, idült a méhnyálkahártya vastagodás, az alvadékos, elhúzódó vérzés, két út van:

1.Imádkozni, hogy a több éves halogatás miatt ne rákosodjon el a méhed, hogy ne omoljon össze a keringésed az anémia miatt, és hogy ne legyen belőled szellemi- lelki roncs a beszűkült, vérzés meghatározta életed, a fizikai fájdalmak miatt.

2. Belátni, hogy ez az állapot egy visszafordíthatatlan folyamat része, és megszabadulni a rosszul működő szervtől.

Keress másik orvost, olyat, aki tisztességes sebészi múlttal rendelkezik,érdekli is a szakmája, és nem csak antibébiket ír fel balerínáknak. 120 kg- os pacienst is lehet műteni.

Már csak azért is, mert ennek a hormonkatyvasznak, az ösztrogén dominanciának velejárója a hízás és az érdemben fogyni képtelenség. Oké, azért zabálni sem kell kétpofára a cutmit, de akkor is... Felhízott 120 kg-mal nem ajánlott futni, mert szétb aszod az izületeidet, kinyírod a szíved. Tornák, jóga.

Az meg felháborító, hogy egy orvos ilyet mond, hogy van még 4-5 éved a műtétig, addig meg járjál küretekre! Emberi szemét, a legalja! Hímsoviniszta rohadék.

51875. Natali (válaszként erre: 51873. - LadyG)
márc. 5. 00:01
Szia, köszönöm, megfogadom a tanácsod.
51874. Natali (válaszként erre: 51871. - Miszpipi)
márc. 4. 23:59

Köszönöm szépen! És ezt ki dönti el vagy hogy lesz a műtét? Mert én kikor kérdeztem azt mondták nekem odáig még van 4-5 év meg újabb 2-3 küret. De most 26-án mikor mentőt hívtam is hazaküldtek hiába vérzem erősen, még viszonylag jó a vérképem, ezért küldtek haza. December óta vérzek max pár napokra tűnik el aztán újra, de a vérzéscaillapítokra azt mondják a gyógyszertárban, hogy ez durva hogy ilyen rég használom.

Abszolút ezt érzem a belefáradtam, belefásultam.

51873. LadyG (válaszként erre: 51870. - Natali)
márc. 4. 16:56

Szia,


Én nem jutottam el ilyen erösen vérzös állapotig, úgyhogy a gyógyszerröl nem tudok nyilatkozni.

Viszont a polip és a megvastagodott méhnyálkahártya miatt lehet, hogy felkeresnék a helyedben egy másik orvost másodvéleményért.

51872. Miszpipi (válaszként erre: 51870. - Natali)
márc. 4. 16:35
Ja és hogy a kérdésedre is válaszoljak 😆, a norcolutot speciel én nem szedtem, de itt a fórumon már olvastam róla.
51871. Miszpipi (válaszként erre: 51870. - Natali)
márc. 4. 14:33

Szia, üdv itt.

Mindannyiunknak van múltja a méhkivétel előtt.

Nekem is volt küretem, és hormon pótlásom: mirena spirállal, és tablettákkal.

A vérzésemen minimálisan segített csak, viszont híztam 10 kilót.

Amúgy én bőséges vérzéssel mentem a műtétre is, annak ellenére, hogy 1mm volt a nyálkahártyám.

Szóval a hormon segített abban, hogy elvékonyodott a méhfala, de ettől még simán véreztem, mint állat.

Persze nem olyan alvadékosan, de decemberben pl.24 napig tartott.

Aztán valahogy beleun és belefásul az emberlánya és kezdi más szemmel nézni a műtétet és hát a műtét utáni életmínőség javulásának reménye elég meggyöző.

51870. Natali
márc. 4. 13:22

Sziasztok! Szeretném megkérdezni volt köztetek aki kapott Norcolutot, de nem használt?

Február 5-én volt eü. Küretem elhúzódó erős alvadékos vérzés miatt a második 2 éve is volt, de eddig az Ergam, Exacyl kombóval 7-10 napos vérzésem már 3 hetes lett nem múlt már el az Ergam, Exacyltól. Ezért kellett újra.

Szövettan polipot és megvastagodott méhnyálkahártyát írt le.

Kicsit csökkent pecsételő volt 1 hétig de újra elkezdődött a küret után 2 héttel ez február 22.óta tart. Visszamentem kórházba de hazakuldtek mert a vérképen enyhe vérszegénységet mutatott csak ki (folyamatos vaspótlást csinálok lehet azért) hazaküldtek kaptam Norcolutot.

1 hete szedem, de még mindig vérzem, hol kicsit hol erősen alvadékosan. Akkor veszek be Ergam, Exacylt de szedem Norcolutot is.

Mikor korábban kérdeztem úgy tünt nem akarják mèg kivenni 43 éves vagyok.

Meddig várják szerintetek?

Orvos azt mondta sportolnak mert a műtétek veszélyes következményei lehetnek túlsúllyal (120 kg) de így h9gy sportolnak vérezve, jártányi erőm alig van..

Köszönöm ha írtok.

51869. Kajszi72 (válaszként erre: 51868. - LadyG)
márc. 2. 19:12
Az egész lényege - főleg a hasi vágásnál - hogy a besavasodott, görcsben lévő izomszövet nem tud összegyógyulni, ami addig összakapaszkodott, az is szétválik a feszültségtől. Ezért a visszaesés aztán. Mintha a két öklödet probálnád összetapasztani... de ha az ujjaid szabadon ficánkolnak, össze tudod kulcsolni a két kezed.
51868. LadyG
márc. 2. 16:21

Jelentem, mindenkinek igaza van a terminátorkodással… nem kéne.

Ma olyan jól voltam, h gondoltam el tudunk intézni egy pár dolgot: gyerek balett cucc vásárlás, nagybevásárlás, közben egy ebéd… hiába mentünk mindenhova autóval, a boltban már kellett egy helyet kesessek, ahova le tudok ülni… húzott a hasam meg minden. Most visszamásztam otthon az ágyba… 😂

51867. Miszpipi
márc. 1. 23:51

Én 10-et kaptam (+2 a kórházban)

Egészségügyis családtagot kérdeztem, hogy szerinte elég e ez.

Azt mondta, hogy mivel már akkor mozogtam, fent voltam egésznap, illetve párszor dőltem le csak, hogy így elég.

51866. LadyG (válaszként erre: 51864. - Kajszi72)
márc. 1. 20:34

Meg az is, hogy Hollandiában csak privát egészségügy és egészségbiztosítás van, úgyhogy a biztosító fillérre kiszámolja, hogy mi az a minimum, amit muszáj fizetnie…

Amúgy elégedett vagyok az itteni egészségüggyel, de nagyon máshogy müködik, mint a magyar :D

51865. TAM
márc. 1. 19:02
Köszi a válaszokat! 30-at írtak fel, de majd egyeztetek akkor erről a dokival varratszedésen.
51864. Kajszi72 (válaszként erre: 51861. - LadyG)
márc. 1. 17:41

Szerintem ebben vastagon benne van a két ország népességének alapból eltérő átlagos egészségi állapota, a jellemző megbetegedések, a szűrések, monitorozások megléte vagy hiánya, a táplálkozási szokások, a lokális genetikai jellemzők, továbbá a népesség anyagi és szociális háttere.

Itt biztosra mennek, inkább szuri feleslegesen, mint egy embólia.

51863. Kajszi72 (válaszként erre: 51862. - Yallah2)
márc. 1. 17:34

Meg akiről úgy vélik, hogy otthon elhagyja majd magát, vagy aki rendesen túlsúlyos.

Nekem is 30-at írtak ki, pedig több vizitről is lemaradtam, mert épp kóricáltam, ők meg korábban kezdtek.

51862. yallah2 (válaszként erre: 51861. - LadyG)
márc. 1. 16:00
Általában az idősebbeknek, akik nehezebben mobilizálnak már, nekik lehet 30. De a 40-50-60 korosztálynak változó. Átlag a 20.
51861. LadyG (válaszként erre: 51860. - TAM)
márc. 1. 14:25

Ez nem biztos, h releváns, de itt Hollandiában nekem nem írtak fel egyáltalán. Amikor rákérdeztem, akkor azt mondták, h otthon mozog annyit az ember, h ne kelljen.

A kórházban 2 éjszakát voltam bent, akkor kaptam lefekvés elött 1-1-et.


De Magyarországon, ha jól olvastam, sokaknak 30 napra is felírnak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook