Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
43703. Tim70 (válaszként erre: 43701. - Bichter1)
jún. 3. 09:52
Szia Bichter! A szuri mennyisége úgy tünik egyén függő. Én februárba 20-at kaptam. Volt aki többet és volt aki egyáltalán nem kapott. 🤔
43702. yallah (válaszként erre: 43700. - Bichter1)
jún. 3. 08:18
A küret szövettana nekem is jó volt. De utána folytatódtak a megavérzések és a nagyműtét szövettana igazolta, hogy biz ettől meg kellett szabadulni.
43701. Bichter1
jún. 3. 08:11
...a véralvadásos szurikkal, hogy álltok? Ismét 10 napig kell injekciózni magunkat?
43700. Bichter1 (válaszként erre: 43696. - Yallah2)
jún. 3. 08:10

...én is szedtem Esmyát, ha jó emlékszem 3 doboz volt felírva. 2 dobozt megszakításokkal tudtam beszedni, mert úgy fájtak a lábaim, minden reggel mintha maratont futottam volna egész éjszaka. A 3. dobozt a napokban hajítottam ki.

Nem sokat ért, valamelyest visszanyomta a növekedést, de azóta már tovább nőtte magát.

Igen, ettől tartok én is, hogy most még minden szövettani vizsgálat jó", na de meddig?

43699. Annee76 (válaszként erre: 43698. - Annee76)
jún. 2. 21:09
Szeretni = szedetni
43698. Annee76 (válaszként erre: 43696. - Yallah2)
jún. 2. 21:09
Velem is akarták szeretni azt a retket, de elutasítottam... A Bajcsyban meg ők utasították el a műtétet. Mindegyik doki azt mondta nem kell hozzányúlni.. Aztán sokáig nem is mentem utána dokihoz.. Végül ha már SOTE-n dolgozom oda mentem... Egyből kérdezték hogy én mit szeretnék? Mondtam megszabadulni tőle. Nem is volt több kérdése. Végre én dönthettem.
43697. Annee76 (válaszként erre: 43695. - Yallah2)
jún. 2. 21:05

Juhú, akkor mászok. 😂

A 6 hét letelt.. 2 hetet voltam csak táppénzen, azóta dolgozom.

43696. yallah2
jún. 2. 20:31
Hm! Beleolvastam az Esmyás fórumba. Műtét előtt én is ott voltam mert szedették velem ezt a sz....rt de nem ért semmit. 2 éve nem voltam ott. Akik akkor ott voltak, még mindig ott kínlódnak az Esmyával. Nekik sem ér semmit, pedig már van aki a tizedik kúrát csinálja. A myomája meg ahelyett, hogy összébb menne csak növekszik. De még reménykednek. Ehhez is nagy lelkierő kell. De ahhoz is, hogy kimondjuk, nincs tovább, inkább a műtét és vége. Nem könnyű döntések. De én azt mondom ne kísérletezzünk a szervezetünkkel. Lehet, az ultrahang nem sok mindent mutat. Lehet reménykedünk a jobban. Hogy majdcsak elmúlik majdcsak elmúlik. De egyszer pontot kell tenni a dologra, mielőtt nagyobb baj nem lesz. A jóindulatú elváltozás átfordulhat rosszba!!!! Akkor már késő!!!!! 2 évvel vagyok a műtét után! És ha nem terhelem túl magam a munkával akkor remekül vagyok! Vérzés nélkül! Hőhullám nuku, elhízás nuku. Lehet csak szerencsém van. 53 éves vagyok.
43695. yallah2 (válaszként erre: 43692. - Annee76)
jún. 2. 20:18
Engem a negyedik héten látott orvos. Hatodik hetes kontroll nem volt. Azért mindennel kivártam a 6 hetet. Sőt a hatodik héten már dolgoznom is kellett egy napot mert valaki beteg lett.
43694. yallah2 (válaszként erre: 43692. - Annee76)
jún. 2. 20:16
Másszál nyugodtan!!!! Én a hatodik héten elmentem a barátommal Hajdúszoboszlóra nyaralni! Semmi bajom nem lett. Áztunk rendesen. Inkább a hideg vizet kerültem.
43693. Gabika66 (válaszként erre: 43689. - Bichter1)
jún. 2. 17:19

Szia! Nagyon együttérzek veled! Én is hasonló cipőben járok,csak egy héttel többet izgulok.Hidd el,jól döntöttél!!Habár nem ismerem az előzményeidet mert új vagyok itt,de sejtem a nagy vérzések és az állandó rosszullétek miatt műtenek. 49 évesen folyamatosan rosszul voltam,olykor ömlött a vérem és állandó készenlétben,hogy milyen meglepetés ér a következő pillanatban.Voltak hosszú szünetek remélve,hogy talán vége...de a legrosszabbkor újra elkapott és bepótolta a kimaradást.Ahh,egy nyugodt nyaralásom sem volt. Azok a napok pedig,de tudod te is!

Persze nem engedtem megműttetni magam!! Inkább szenvedtem és vártam,hogy majd nemsoká csak vége lesz!!Most 2-3 év múlva a miómám mellé még kaptam ajándékba egy jó nagy petefészek cisztát!

Felesleges nem lesz,csak jobb!Mert olyan erősek vagyunk...de megéri?

Egy nagy kalappal kívánok neked minden jót!Jelentkezz,hogy tudjuk,hogy vagy?

43692. Annee76 (válaszként erre: 43690. - Yallah)
jún. 2. 17:03
Mi a helyzet az ülőfürdővel? Én már annyira belemásznék egy kád vízbe... letelt a 6 hét de a doki még nem látott... gondolom addig nem javasolt a dolog...
43691. Annee76 (válaszként erre: 43689. - Bichter1)
jún. 2. 17:02
Kedves Bichter1! Drukkolok neked, minden rendben lesz, ne aggódj! :)) Fogjuk a kezed, segítünk felkelni és még a folyosón is sétálgatunk veled! ;)
43690. yallah
jún. 2. 13:47
Én mostam hajat rendesen műtét után. Vízálló sebtapasszal voltam leragasztva. Betettem egy széket a tusolóba, ráültem, amennyite tudtam előrehejoltam, kézitus a fejemre és nagyjából meg is volt oldva. Hétfőn volt a műtét anno és csütörtökön mostam hajat.
43689. Bichter1
jún. 2. 09:11

..hétfőn indul a mandula, ez a hetem nagyon rosszul telt, ideges vagyok, félek, bőgök titokban (nem akarom a körülöttem levőket idegesíteni) és tettetem, hogy jó a kedvem...közben fenét.

Nincs vérzés, a múlt héten lehetett egy 2 napos mensi (talán) és folyamatosan azon rugozóm, mi van, hogy ha most akar elhagyni (49 leszek lassan) és feleslegesen csinálja meg a doki a műtétet. Hőhullámok folyamatosak, néha úgy érzem megégek belül.

Francba, hogy nem tudok most határozott lenni :(

43688. Gabika66 (válaszként erre: 43683. - Girlpower)
jún. 1. 06:50

Kedves Petra!

A legjobb ha az ember folyamatosan figyel magára.Én kissé hipochonder vagyok,nem várok sokáig,megyek.Minden évben kivizsgáltatom magam,szűrésekre járok.Tavaly szeptemberben is voltam rákszűrésen,mammográfián,hasi UH-n.Tudunk egy évek óta meglévő méh miómámról,amit figyeltünk.Voltak erős vérzéses időszakok,nagyon szenvedtem tőle,de nem vállaltam a küretet mert hallottam a többiektől,hogy nem segített.Aztán kimaradozott,3 havonta,de volt havonta kétszer is.Tavaly decemberben volt utoljára.Kicsit meghíztam ,persze hasra is.Voltak puffadásos panaszaim,de az epém miatt volt ilyen máskor is.Olyan három hónapja diétázok,fogytam is szépen.Áprilisban éreztem,hogy valami nem stimmel nőgyógyászatilag.Na,akkor mentem el egy UH-ra ahol már látták a jó nagy petefészek cisztámat.

Így kerültem Dr.Pálfalvihoz a Szent Istvánba.Nagyon tapasztalt,szimpatikus orvos.Azonnal megmondta,hogy nem kockáztat semmit,mindent kivesz.Elfogatam.Jó lenne már két héttel öregebbnek lenni és lábadozni. Neked,továbbra is minden jót!

43687. Gabika66 (válaszként erre: 43684. - Kriszti1981)
jún. 1. 06:25

Szia Kriszti!

Én is vidékről indultam Bpestre,mivel itt sincs nőgyógyászati onkológia.Már volt előzményed is,nekem még csak a lehetősége van meg bárminek,műtét után derül ki,hogy milyen a szövettan.

Így készülök én is,hogy majd a szakemberek megmondják mit kell csinálni.Alázatosan kell viselkednünk a betegségünkkel és a lehető legjobbat kihozni belőle.Mert meggyógyulunk!

Egyre könnyebb napokat kívánok Neked! :)

43686. Gabika66 (válaszként erre: 43685. - Tim70)
jún. 1. 06:08
Szia Timi!!Jah,így könnyű :) Újra egy jó tanács azoknak akik kórházba mennek.Én még a régi száraz samponra,a porra emlékszem,amitől összeállt az egész.Keresni fogom!Köszönöm szépen :)
43685. Tim70 (válaszként erre: 43681. - Gabika66)
máj. 31. 22:26
Szia Gabika! 💖 Azért volt egy kis csavar, száraz sampont adott a fodrászom csak befújtam a hajam mint ha hajlakkoznám és kifésültem. Teljesen felfrissítette. Így ki lehetett bírni a 8 napot. 😁
43684. Kriszti1981 (válaszként erre: 43680. - Gabika66)
máj. 31. 21:31

Szia!

Én Győrben lakok,de pesten műtötek mivel itthon nem csinálnak ilyen műtétet.De nekem novemberbe volt egy conisaciom aminek a szövettana nem lett jó,úgyhogy az onkotim-hez kellett mennem.Ok adták meg a pesti orvos elérhetőségét aki műtött. előre nem mondtak semmit se hanem a pesti műtétem után a szövettannal kellett visszamennem hozzájuk. De a pesti orvos már mondta műttét után hogy kemot kell hogy kapjak. Rosszindulatú petefészek-daganatom volt.Azt mondták az orvosok hogy még 100 évig is elélek de mivel fiatal vagyok kell hogy kapja kemot.

43683. Girlpower (válaszként erre: 43678. - Gabika66)
máj. 31. 20:55

Kedves Gabika!

Köszönöm, neked is a legjobbakat kívánom! Igazán sosem lehet nyugodt az ember, ezek után jobb ha szemmel tartanak az orvosok minket... Azt mondták nekem, hogy sajnos a kiújulás esélye mindig megvan, így nem szabad elkényelmesedni...

Téged hol műtenek? Ki az orvosod? Engem Dr Ungár műtött az Uzsokiban. Nagyon szigorú, ha kicsit is gyanakszik, hogy baj van, a legrosszabbra készít. Reméljük, hogy Nálad is így gondolkodnak és ez ilyen orvosi taktika, hogy semmi jóval nem kecsegtetnek. Az ultrahang és a tumormarker nem mutat biztosat. Panaszaid vannak? Nagyon drukkolok, remélem gyorsan túl leszel rajta és egy sebhely marad csak emlékbe. Mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

43682. Tim70 (válaszként erre: 43681. - Gabika66)
máj. 31. 20:29
😂😂😂
43681. Gabika66 (válaszként erre: 43674. - Tim70)
máj. 31. 20:19

Szia Timi! Te nagyon sokáig bírtad!Az én fejem nem nagyon bírna 8 napot,de ez legyen a legnagyobb bajunk,igaz? :))

Üdv:Gabi

43680. Gabika66 (válaszként erre: 43673. - Kriszti1981)
máj. 31. 20:16

Kedves Kriszti!

Köszi a történetet!Nem kis feladatot kaptál,de látni hogy jól kezeled,fiatalabb vagy és erős.Gratulálok!Tehát ez a pisilés dolog nem oldódik meg a műtéttel,hanem talán bonyolódik,legalábbis átmenetileg biztos.Én a méh miómámmal meg a petefészek cisztámmal nagyon óvatosan nevetek és tüsszentek,újabban meg gyakrabban kell menni.De látom ez csak rosszabb lesz/ lehet.Biztosan ez is egyéni.

Megkérdezhetem,hogy már azonnal megbeszélték a kemót veled,vagy az majd a következő menet amikor visszamentél?A szövettan miatt vagy konkrétan "csak" megelőzésképp?

43679. Gabika66 (válaszként erre: 43672. - Diti1968)
máj. 31. 20:06

Szia Diti!

Képzeld,hogy volt egy CT-m ami szinte olyan jó volt,hogy ha előtte nem beszélem volna meg a dokival,hogy mit lát az UH- on és induljak tovább azonnal,most nyugodtan ülnék otthon ...és ki tudja mi lenne.A következő UH szintén sokatmondó volt.

De nem idegeskedek már ezen!!Csak a gyomrom,mert most a változatosság kedvéért az görcsöl,és a klotyóra jártam egy pár napig :D de mire odaérek,el kell mindennek múlnia.

43678. Gabika66 (válaszként erre: 43671. - Girlpower)
máj. 31. 19:58

Kedves Petra!

Jelen állapotban nagyon tudlak irigyelni!Te is megjártad a mélységeket,de már a hátad mögött van a nagyja!Hasonló a helyzetem,majd kiderül mi az igazság odabent.Kívánom magamnak is / és mindannyiunknak ezt az eredményt és ilyen gyors gyógyulást mint a tiéd :)

Jó kezekben vagyok,jó dokim van sokat operál,tapasztalt.Ebben az esetben nekem is azonnali műtétet javasoltak.

Köszi,hogy megírtad.

Jó egészséget kívánok!

Gabi

43677. Katonca (válaszként erre: 43676. - Annee76)
máj. 31. 19:54

Nekem is van némi hájas pocakom. Egye fene! :)

A lelkiállapotról beszélhetnénk... Jól megfogalmaztad. Az agyammal én is elfogadtam, hiszen beleegyeztem a műtétbe. De a lelke az embernek az más tészta. A legutóbbi házasélet megélésekor eszembe jutott, Úr Isten, nem védekeztünk. Aztán a következő pillanatban elöntött a keserűség, én marha, hiszen nem is kell, soha többé... Olyan végleges... Azt hittem pedig milyen jó lesz.

43676. Annee76
máj. 31. 14:27

Sziasztok!

Bejelentkezem én is... éppen ma vagyok 6 hetes... A sebem 1 ponton nem az igazi.. gyógyul, de lassan.. (kell nekem hájasnak lenni.. :DD )

2 hét után visszaálltam a munkába, nagyon egyszerű dolgom van.. vagy ülök vagy fekszem (portás vagyok).. így ez nem okozott gondot. Eljutni odáig még kicsit nehézkes volt az elején, de már simán megy.

A hangulatom.. na az már egy más kérdés... Az agyam tudja.... pontosan tudja hogy erre szükség volt, hogy ez nekem milyen jó.. de a lelkem.... na az nem mindig... van hogy a lelkem irányít és nem az agyam. Szóval néha jön a sírógörcs...

Pisi kérdés... kb 3-4 hétig én sem éreztem ha menni kell.. akkor tudtam mikor már nagyon fájt és feszített a sebem.. akkor tudtam menni kell... mostmár ez is helyreállt. Hétfőn megyek vissza kontrollra...

43675. Zsonett70 (válaszként erre: 43669. - Katonca)
máj. 31. 07:32
Szia. Ez szó szerint igaz,de nagyon—nagyon.Ezt nekem orvos is mondta ettől még kiirnak dolgozni. 😥😞😵
43674. Tim70 (válaszként erre: 43659. - Gabika66)
máj. 30. 20:30
Szia Gabika! Igen a műtét után valóban tudni kell abbahagyni...😊. A hajmosást én nem vállaltam be 😊. Korház előtti nap fodrász, majd 8 nappal a műtét után szintén. Nem kinlódtam vele vittek hoztak és baromi jól esett valami "hétköznapi" dolgot csinálni. 😂. Üdv: Timi 💖💖
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook