Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
45301. suzy2
nov. 29. 19:21
Teljesen eggyet kell ,hogy értsek Era 1974-el,mielőbb,mindent,ne engedj belőle!
45300. suzy2 (válaszként erre: 45296. - Ddöncike)
nov. 29. 19:19
De ez már nem mostani,hanem szeptemberben kezdődött történet.Azóta tart ez a kálvária.Lassan 3.hónapja.:(
45299. suzy2 (válaszként erre: 45296. - Ddöncike)
nov. 29. 19:11
Szia Döncike,igen.SOTE 2-es NŐi December 13.
45298. era1974
nov. 29. 18:31
Mikor műtenek? Amúgy nem értem, szerintem ilyen esetben ahol felmerül a daganat, mindent el kell távolítani. ÉS Minnél hamarabb.
45297. era1974 (válaszként erre: 45295. - Tünde1031)
nov. 29. 18:29
Tavaly szeptemberben. Azóta 3 havonta kell neki is járni kontrollra.
45296. ddöncike
nov. 29. 18:27
Szia Suzy! A SOTE 2 klinikán lenne már dec. 13-ra műtét időpontod??
45295. tünde1031 (válaszként erre: 45293. - Era1974)
nov. 29. 16:54
Mikor volt neki ez a mutet,? Hany eve?
45294. tünde1031 (válaszként erre: 45293. - Era1974)
nov. 29. 16:49
Szia Era, koszonom. Ma megkerdeztem a dokim, hogy eltavolitja e a mehnyakat es meg mindig nem mondott igent. A tesod mennyi idos volt mikor eltavolitottak a mehnyakat is?
45293. era1974 (válaszként erre: 45271. - Tünde1031)
nov. 29. 15:30
Szia Tünde! Igen G1 volt és 1 A a tesómnak is. Fogalmam sincs van e méhnyaknak közé a szexhez? Őszintén?? Én a műtét óta nem igazán vagyok oda érte.. Gondolom a hormonok miatt.
45292. Ilko2
nov. 29. 14:43
Szia Suzy. Én most estem túl a műtétten a SOTEnőgyógy klinikáján. A dokim nagyon rendi volt az őrzöben is a szülésznők és az anesztes dr. Nő is nagyon segitőkész volt. 3. nap ma,haza is engedtek mert jól éreztem magam nem lettem lázas és a sebemből is minimál váladék jött. Szóval alapjaiban nekem jó véleményem van roluk. Nekem a műtét előtt nem volt szövettan mert egy éven belüli volt a leletem. Most elküldték szövettanra a méhet 10 nap múlva lessz eredménye de bizakodó vagyok.Szóval fel a fejjel és azt csináld amit a szíved diktál.
45291. Bözsike007 (válaszként erre: 45247. - Sheva)
nov. 29. 08:02

Szia!Nekem tavaly ott csinálták a küretet!Nem volt fogadott orvosom.Reggel bementünk és csak valamikor késő délután került sor rám!!!😤Ez azt eredményezte,hogy aznap már nem engedtek haza megfigyelés miatt!!!!!Másnap reggel mehettem csak haza.😕

Az ágyra is sokat kelett várnunk,mire "felszabadult"egy.Addig kint a folyóson üldögéltünk!

Nem gondoltam,hogy egy ilyen rutinműtéttel ennyit fognak "szarakodni"!!😤

Ez persze csak az én tapasztalatom.

De van jó is(igaz jóval régebbi):2003-ban itt született megba lányom!!!!!😍

45290. Szilvi70 (válaszként erre: 45281. - Csakúgy)
nov. 28. 21:40

Szia, ilyen nagy műtét utàn elvileg az őrzőben ébred mindenki. A nővérke mondta, hogy az ágy végèbe készítsünk egy törölközőt és egy tusfürdőt mert majd lemosdatnak este. Én egy nesszeszert tettem és lehalkítva bele a telefonomat és

behozta a nővér az őrzőbe és akkor tudtam már telefonàlni, de ez csak este volt, de kérésre előbb is oda hozták volna de, nekem az ébredés és a hányinger, illetve a fájdalom miatt eszembe sem jutott.

45289. tünde1031 (válaszként erre: 45286. - Tünde1031)
nov. 28. 21:14
Megtalaltam,koszonom
45288. fmadri (válaszként erre: 45286. - Tünde1031)
nov. 28. 21:11

Itt tudod megnézni:

[link]

45287. suzy2
nov. 28. 20:17
Sziasztok,köszi mindenkinek,nem most már egyáltalán nem vagyok biztos benne h itt szeretném csináltatni a műtétet,csak az a baj,h az utolsó pillanatban vesztettem el a bizalmamat,,,hát szerintem holnap beszélek a 2-es női Klinikán egy dokival,,,legalább azért ,h mi a véleménye a dologról,és szerinte mi a teendő...nagyon szomorú vagyok.,a bánásmódtól is.A méhemet mindenképp kiveszik,csak ha jó indulatu akkor csak a méhet...ha egyéb akkor mindent :(
45286. tünde1031 (válaszként erre: 45285. - Csakúgy)
nov. 28. 20:16

Szia, ez hol talalhato az ugyfelkapun belul? Leirnad lepesrol lepesre?

Koszonom

45285. csakúgy (válaszként erre: 45282. - Suzy2)
nov. 28. 19:21

Szerintem nem a szövettan eredményétől függ, hogy részleges vagy teljes méheltávolítás lesz, hanem attól, hogy a daganatot sikerül-e anélkül kivenni, hogy eltávolítanák a méhet. Nyilván számít az eredmény is.

Nekem az jött le az írásodból, hogy a kedves doktornő nagy ívben sz@rik az egészre.

Ha van ügyfélkapud, az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér menüpontban meg tudod nézni te magad is az eredményt. Ha péntekig megérkezik, minden OK, ha nem, én a helyedben várnék a műtéttel. És mivel cseppet sem szimpatikus a doktornő hozzáállása, keresnék mást (lehetőleg egy másik kórházban).

45284. Tim70 (válaszként erre: 45282. - Suzy2)
nov. 28. 19:16

Szia Suzy!

Szerintem nem ártasz ha egy másik doki véleményét is meghalgatod. Amit így leírtál, nekem nem túl szimpatikus, kicsit félvárlól kezelik a dolgodat. Biztosan ezt a kórházat és ezt az orvost akarod? Nem akarlak elbizonytalanítani, de én itt nem vállalnám be a műtétet. Valószínűleg tudják mit csinálnak (remélhetőleg), mert az eredmény nélkűl is lehet műteni, és műtét közbe is lehet szövettani eredményt kérni és ennek függvényébe folytatni a beavatkozást, de úgy nekifutni egy ilyen nagy beavatkozásnak, hogy majd lesz valahogy...hát nagyon gáz. Tudom ezzel nem sokat segítettem, de ha többen leírjuk a véleményünket talán sikerűl neked a legjobb döntést meghozni. Üdv: 💖Timi

45283. Szilvi70 (válaszként erre: 45282. - Suzy2)
nov. 28. 19:15
Szia Suzy, nyugodj meg ne idegeskedj, nagyon közel van már a műtéti időpontod és mivel ekkora mióma van a méhedben azt mindenképp ki kell venni. Érthetetlen, hogy még nincs eredményed, bízz az orvosodban, hogy majd a legjobb döntést fogja meghozni ami neked a legjobb, az előkészítés alatt talàlkozol vele úgy is és akkor tudsz még kérdezni tőle.Ne félj rendben lesz minden!😊😍
45282. suzy2
nov. 28. 18:29
S.O.S.!!Segítséget szeretnék ,kérni,bárki aki ezt olvassa kérlek irjátok le a véleményeteket,illetve szerintetek mit tegyek,Elvagyok keseredve....December 03-án hétfőn lenne a műtétem nagy hasi vágással.Mindent ugy csináltam szó nélkül,és egyetlen felesleges kérdés nélkül ahogy a dr-nőm mondta.3 hete volt az eü.küretem,melynek alapján el kellene dönteni,részleges,vagy teljes méheltávolítás lesz.A héten hétfőn nagy nehezen(mivel nagyon félek az eredménytől)rászántam magam,hogy megkérdezzem a dr-nőt telefonon tudunk e már valamit.Semmi.Nem érkezett meg az eredmény.Eltelt két nap-közben ugye készülök a műtétre testileg-lelkileg,terelgetem a családom,előre dolgozom a mh-en,kész az összes műtét előtti kivizsgálás,melyet a háziorvosommal kellett intéznem,nem a kórház csinálta,,persze ezért is kaptam,ezért épp a háziorvostól-szóval ma ujra rákérdeztem nincs e erdmény és ugye nagyon szerettem volna tudni ennek függvényében végre milyen műtétre számítsak.Nagyon ideges lett a doki..minek kérdezgetem két naponta,,nem most sincs semmi,,,kérdeztem akkor most mi lesz?hát semmi!reménykedünk hogy a műtétig megérkezik...ÉS HA NEM?teljesen feleslegesen volt egy kaparásom,és legfőképp mi alapján dől el hogy mit vesz ki belőlem?Pénteken felvesznek az osztályra,de hazamehetek,ugysem lesz bent senki,mert egy kongresszus lesz,ott lesznek az orvosok,,aztán vasárnap délután kell vissza mennem,és megkezdik a műtéti előkészítést...akkor is ha nincs szövettani eredmény?Én ezt nem nagyon értem,nagyon félek,és rettenetes kiszolgáltatottnak érzem magam.Kérlek segítsetek akár a véleményetekkel,vagy aki eü-i dolgozó,vagy áttesett már ilyen tortúrán..tudom hogy egy csecsemőfejnyi daganattal a hasamban ,nem nagyon ugrálhatok,,,ma felhivtam egy másik dokit,,aki holnap megnézne,,,de igazából nem tudom van e értelme,,mert testileg-lelkileg rettenetesen belevagyok fáradva ebbe az egészbe,,,szóval szerintetek van értelme másik dokival konzultáni?Köszönök szépen minden választ ..:(
45281. csakúgy (válaszként erre: 45279. - Yallah2)
nov. 28. 17:57

Köszönöm szépen. Valószínűleg délelőtt kell befeküdnöm, akkor majd ők gondoskodnak az ellátásomról :)

A férjem az előbb kérdezte, hogy ott legyen-e, amikor felébredek. Mondtam, hogy majd inkább felhívom, ha már magamhoz tértem. De így belegondolva, azt sem tudom, hogy az intenzíven leszek-e műtét után, ahol tuti nem lehet nálam telefon, vagy egyből a szobába visznek?

Bocsánat, hogy ennyit kérdezősködöm, de nem voltam még ilyen helyzetben.

45280. yallah2 (válaszként erre: 45278. - Csakúgy)
nov. 28. 16:58
Az első nap kellett betét aztán már csak a biztonság kedvéért tettem be.
45279. yallah2 (válaszként erre: 45278. - Csakúgy)
nov. 28. 16:57
Attól függ, mikor fekszel be. Ha reggel és másnap műtenek, akkor azt eheted amit kapsz. Inni bármit lehet. Este éjfélig csak folyadék. Éjfél után semmi. Én délután feküdtem be és még otthon ebédeltem egy könnyű ebédet.
45278. csakúgy
nov. 28. 16:10

Sziasztok!

Szeretnék pár kérdést feltenni:

- a műtét előtti napon lehet-e valamilyen "tartalmasabb" folyadékot inni (ugyanis ha nem eszem/iszom, mindig fáj a fejem)?

- a műtét utáni napokban szükség lesz-e egészségügyi betétre?

Bármilyen hasznos tanácsot szívesen fogadok.

Köszi

45277. Ritti77 (válaszként erre: 45269. - Sheva)
nov. 28. 13:10
Szia. 6 napot voltam bent 2.nap műtöttek. Felépülés.... Hosszú. Semmim nem fájt csak nagyon gyenge voltam és sokat feküdtem. Persze sétáltam minden nap. Egyre többet. 6 hét után mentem dolgozni. Szerencsém volt mert 2 hetet mentem és nyári szünet jött (óvodában dolgozom) szóval tudtam pihenni még aug végéig. De kellett is.
45276. Sheva (válaszként erre: 45275. - Suzy2)
nov. 27. 23:09
Dr Kubicsek :) nekem 2 küretem is volt,mindkétszer 1 hét alatt meglett az eredmény. Negatív mindkétszer,de ahogy olvasgatom,előfordul,hogy ezután mégis találnak vmit. Úgyhogy nem vagyok nyugodt emiatt.
45275. suzy2 (válaszként erre: 45273. - Sheva)
nov. 27. 22:30
Semmi különösebb okom nem volt rá h nem ő műt,ő a lányom orvosa,ugy kerültem oda h a lányommal közösen elmentünk egy rutin rák szűrésre.Aztán mikor kiderült h baj van én elmentem a saját dr nőmhöz ,neki is kikértem a véleményét.Mindkettőjüknek ugyanaz volt az álláspontja,maradtam a régi kórháznál,majd kiderül jól tettem e.Nem a kórház a lényeg szerintem,mindenhol vannak jó szakemberek.Téged ki műt,ha nem titok? 5 nap múlva lesz a műtétem,és még nincs szövettani eredményem a 3 hete történt eü.küretből.Borzasztóan ideges vagyok.
45274. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45271. - Tünde1031)
nov. 27. 22:21
Tündi! Ha nem szükséges jobb ha marad.Ha kiveszik megrövidül a hüvely.és az tartja a hüvelyt.Jobb ha marad.
45273. Sheva (válaszként erre: 45272. - Suzy2)
nov. 27. 21:50
Hogyhogy végül nem ő műt?
45272. suzy2 (válaszként erre: 45268. - Sheva)
nov. 27. 21:48
Engem is majdnem a Bajcsyban műtöttek,dr Kubicsek Tamás látott először.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook