Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
43838. Tim70 (válaszként erre: 43836. - Diti1968)
jún. 23. 15:54
Köszi 💖💖💖💖.
43837. Bichter1 (válaszként erre: 43836. - Diti1968)
jún. 23. 15:43

...nekem nagyon fáj, az este már a takaró is nyomta az egész pocakomat belülről ..

3. hetes...még a tusoló vizet sem engedtem rá, csak a hintőport :(

43836. Diti1968
jún. 23. 14:03

Kedves Bichter és Tim70!

Ezt a vágást is, mint minden mást érdemes már az attól kezdve masszírozni, hogy leesett róla a heg! Bármilyen krémmel, fimon körkörös mozdulatokkal végig oda vissza, valamint a vágás két oldalára helyezett tenyeret óvatosan lenyomva apró de ellentétes mozgásokkal! Sajnos ennél jobban nem tudom leírni, nekem gyógytornász mutatta meg.Ettől szépen felpuhul a heg, nem lesz vastag kidudorodó a vágás helye, csak egy halvány kis vonal és nem engedi a belső összenövéseket sem! Ezeket találtam a témában:

[link]

[link]

Üdv,

Edit

43835. Bichter1 (válaszként erre: 43834. - Tim70)
jún. 23. 10:44
Köszönöm a tippet!
43834. Tim70 (válaszként erre: 43833. - Bichter1)
jún. 22. 18:08
Szia! A száraz kipirosodott, kipállott börre próbáld meg a Sudocrem-et.😁 szerintem varázskrém 😂. Hétről hétre jobb lesz de még négy és fél hónap után is van ami nem tetszik a vágásomnak. Bele bele szúr, keményedik stb. Ne izgulj idő mire rendbe jön. Nálunk itt a lehülés 😊😊😊 jupiiiii... végre nem szakad a víz rajtam. 😊. Üdv: Timi
43833. Bichter1
jún. 22. 07:03

3. hetesen...egy ágyban a ventilátorral... Néha kitakarózva, aztán jaj Istenem megfázik a sebem, aztán ...de még is had száradjon jó az neki...

Hát nem tudom, tanácstalan vagyok mint anno amikor császárral szültem" ilyenkor (júl.7.= 20 évvel ezelőtt) mit is adjak a babára ebben a hőségben.

Pár hajlatomban kipállott' a bőröm... száraz..:(

Testápoló, hintőpor .. nem tudom melyik fogja helyre állítani a bőrömet.

A sebem még fáj, de várom az újabb hetet, hogy pici lépéssel jobb lesz.

43832. Kajszi72 (válaszként erre: 43827. - Katonca)
jún. 21. 21:31

Vízparton. Majdnem a vízparton... de melózok. A hűsölés helyett meg izzadok. Már nemigen tudom, hogy épp a banyakór vagy a hőség miatt. 😁 Elhagytam a 3.hónapot, a sebem nagyon szép, de a drain helye még mindig nem gyógyult be... Már vagy 6 orvos látta. Felületi az a vélemény... hát szerintem meg nem az. Most vajákos Birit játszok, mert már szeretnék uszikálni🐋.

Kitartást mindenkinek mindenhez és jégmentes hidegfrontot! ☔

43831. AtinaH
jún. 21. 21:20

Sziasztok lányok! :-)

Jó rég nem jártam erre, de most visszaolvasgatom a történéseket. Látom az élet "sajnos" itt nem állt meg és most is sokan várnak aggódva a műtétre. 6 hónappal ezelőtt én is itt kaptam válaszokat, tanácsokat, ötleteket és útmutatásokat a műtét előtt és után. Sokat segítettek a lányok. Támogattuk egymást lelkileg, együtt örültünk minden apróságnak. Rettentő sokat jelentett nekem, hogy rátaláltam erre a fórumra!!!! Még egyszer köszönök nektek mindent. Nálam minden rendben és szépen alakult a műtét alatt és utána is. Teljesen rendben vagyok. Egyetlen dolog van, ami borzalmasan megvisel és ez a változókori hőhullám meg ami még vele jár, de ez már a műtét előtt is gyötört. Most jutottam el odáig, hogy feladtam minden ellenkezésem a hormonkezeléssel szemben. Lassan minden vizsgálati eredményem meg lesz és akkor kapok valami bőrre fújható hormonkészítményt. Remélem csodát tesz velem, mert ezt már nem bírom így. Éjjel-nappal óránként rámtörnek a hőhullámok )ebben a hőségben még elviselhetetlenebbek), hányinger, szédülés, gyengeség, szétszórság, nehézkes gondolkodás, feledékenység... Szóval várom a hormonkezelést, mint a messiást és már a várható mellékhatások sem tartanak vissza a hormonkezeléstól. Azért, ha valakinek van ilyesmiben tapasztalata, attól szívesen veszem, ha ír egy pár sort. Előre is köszönöm! Mindenkinek jó egészséget kívánok!

43830. Tim70 (válaszként erre: 43828. - Tia69)
jún. 21. 20:58
Szia Tia! Na a hőhullámok nekem is befigyeltek 😁😁😁. Nem volt előtte csak pislogtam, hogy mi van...😁. Nem vészes de kellemetlen tud lenni, főleg mikor a légkondit 15C°-ra állítom az irodába. 😘. Annak örülök, hogy nekem is téli műtétem volt, mert ezt a nagyon meleget igen nehezen viselem. Üdv; Timi 😚💖
43829. Tim70 (válaszként erre: 43827. - Katonca)
jún. 21. 20:51
Szia Katonca! Sajna még nem pihenek, megy a meló ezerrel. A szabi még néhány hét.🌴🌴🌴🌞. Így négy és fél hónap után akárcsak Tia 😊 én is azt mondhatom, hogy teljesen visszanyertem önmagam. 😊. Nyilván van ami más lett, leginkább én változtam rengeteget, mert ma már lehet kicsit önző módon a legfontosabb Én lettem. 😊. Azt teszem és úgy, hogy az nekem a legjobb legyen. Egy ilyen műtéttel döbben rá az ember, hogy sok az érdek ember körülötte és szelektálni kell, na ezt megtettem 😂. Akinek 9-10 hétig még csak felhívni sem volt ideje azt " kilőttem a holdra" 🌛. 😂😂😂. Nálad minden rendbe? Üdv: 😘Timi
43828. Tia69
jún. 21. 18:17
Sziasztok! Kitört a vakáció...rajtam meg az idegbaj...jaj de hosszú lesz. Ez a rohadt meleg,most örülök,hogy télen műtöttek. Ebben a melegben még rosszabb lehet.Így négy hónap után már olyan valószínütlennek tűnik😀lehet azért mert teljesen visszanyertem régi önmagamat Csak a hőhullámok lettek erősebbek,igaz nekem már előtte is voltak. De ,hogy azért ne legyen minden olyan frankó,eltört a fogam. A dokim mindent megpróbált,hogy valahogy megmentsük,de nem sikerült. Olyan mélyen az ígyben tört ketté,hogy még kihúzni sem tudták...1.5 órás műtéttel távolították el. Hát most a számban van jó pár varrat...hurrá😀lényeg ,hogy valahol legyen. Jövő héten varratszedés...dejà vu -m van😂😂Jó strandolást mindenkinek!!
43827. Katonca
jún. 21. 15:27

Sorstársaim merre vagytok? 🌴

Ki melyik vízparton, fürdőben hűsöl?☁⛅

43826. yallah (válaszként erre: 43818. - Ritti77)
jún. 20. 16:07
Szia! Én "vágásos voltam 2 éve. Minden ment. A 6.héten Hajdúszoboszlón pihentünk. A hideg víztől tartózkodtam. A nagyon meleget amúgy sem bírom. Kellemes hőmérsékletűben bármeddig elücsörögtem. Semmi bajom nem lett.
43824. Katonca (válaszként erre: 43823. - Momokiki)
jún. 19. 22:46
Köszönjük a választ, most már pontos információkhoz jutottunk. Az említett kúpot gombás fertőzés támogatására szokták ajánlani, tejsavas kúp. Jó ötlet, ha az ember úgy érzi összeszedett valamit a fürdőben.
43824. Katonca (válaszként erre: 43823. - Momokiki)
jún. 19. 22:46
Köszönjük a választ, most már pontos információkhoz jutottunk. Az említett kúpot gombás fertőzés támogatására szokták ajánlani, tejsavas kúp. Jó ötlet, ha az ember úgy érzi összeszedett valamit a fürdőben.
43823. Momokiki (válaszként erre: 43821. - Ritti77)
jún. 19. 18:21
Szia, én 8 hetesen mentem el 5 napra pihenni, a 6 hetes kontrollon azt mondta a dokim, nyugodtan fürödjek, meleg gyógyvízben is, fél órákat ücsörögtem benn délelőtt, délután is, nem volt semmi gond. Én is laparos voltam! A dokim mondta, hogy vigyek MICOVAG plus hüvelykúpot, recept nélkül kapható, ha viszketnék, vagy valamilyen folyásom lenne a gyógyvíztől, egyből használjam, de nem kellett kibontanom!
43822. Katonca (válaszként erre: 43821. - Ritti77)
jún. 19. 08:28
Hát gondolom az extrém hideg vagy meleg víz a belső megküzdött résznek sem jó. Gondolom ér összehúzódásokat, gyulladást generálhat. De nem vagyok doki. Csak tippelek.
43821. Ritti77 (válaszként erre: 43820. - Katonca)
jún. 19. 06:11
Kedves Katonca! Köszönöm válaszod. Igazándiból arra lettem volna kíváncsi hogy a belső dolgokra milyen hatással lehet a vízben ücsörgés. A seb nem gond. Mivel laparos voltam.
43820. Katonca (válaszként erre: 43818. - Ritti77)
jún. 18. 23:13

Kedves Ritti!

Itt minden kérdésedre választ lelsz!

[link]

43819. Katonca (válaszként erre: 43815. - Bichter1)
jún. 18. 23:09
Nekem a nőgyógyászom varratszedés után kettő nappal engedélyezte a teljes tusolást úgy, hogy a sebet is érhette víz. Előtte is zuhanyoztam, meg hajat mostam, addig a férjem egy összehajtogatott törölközőt fogott oda a sebre. Az ülő fürdőt hat hétig tiltotta a doki. A hasi seb, és a hüvelyi tisztulás miatt, mert a méhszáj helyén ugye varrat van. Azt mondta a dokim, bevarrtam a hüvelyét, mint egy zsákot. :) Én azt hittem hatodik hét végére minden oké odabent, erre elkezdtem vérezni. Épp mentem kontrollra, hát kiderült a hüvely végén a varratsoron sarjszövet nőtt, le kellett lápiszrúddal égetni. Nekem eme hadművelet kitolta az idejét a házasélet elkezdésének, meg a fürdőzésnek is.
43818. Ritti77
jún. 18. 20:12
Méheltávolítás után mikor lehet strandra menni? Meddig ajánlott pl a meleg vízben lenni? Gyógyvízben? Tapasztalatokat várok.
43817. Bichter1 (válaszként erre: 43816. - Tim70)
jún. 18. 17:05

...rendesen zuhanyzom, vigyázva a sebre :)

Akkor még várnom kell a mindenhol érhet víz"-re...

43816. Tim70 (válaszként erre: 43815. - Bichter1)
jún. 18. 13:37
A varratszedés után már lehet zuhanyozni rendesen, de én a műtéttől számítva kb 3 hetet vártam vele.😚
43815. Bichter1 (válaszként erre: 43811. - Katonca)
jún. 18. 13:29

..mivel nem dolgozom most a munkahelyemen és nem hívogatnak telefonon sem, ritkán kap el a hőhullám. Ez mondjuk jó és az is, hogy végre hűvös lett.

Most kicsit megint el leszek kettyenve,mert a srácom elutazok 3 hétre dolgozni és hát hiányozni fog. De hát ez az élet rendje... majd lesz valahogy.

Vége az injekciós kúrának", most már a karjaim is gyógyulhatnak :D ...ezerrel figyelem a testem minden porcikáját.. holnap leszek 2. hetes.

Mikor érheti a sebet tusvíz szerintetek?

43814. Katonca (válaszként erre: 43813. - Tim70)
jún. 18. 10:47
Én meg a nyugis élet??? Ha-ha-ha! Amilyen dinamikus nőci vagyok, ez nehéz lesz. Vagy lehet a jó Isten így üzent, most már elég volt! :D
43813. Tim70 (válaszként erre: 43812. - Katonca)
jún. 18. 08:34
😕 na jó kilátások!! A stressz viszont nálam is hőhullámot okoz. Valószinüleg Mi a nyugis életre lettünk kódolva a műtéttel 😂😂😂. 💖
43812. Katonca (válaszként erre: 43804. - Tim70)
jún. 18. 08:24

Megfigyeltem magamon, ha stressz ér, még több hőhullámom van. Valahogy az étkezés is befolyásolja. Kaja után úgy érzem, mint aki a Szahara közepén üldögél. Lehet nem kéne ennem??? :)

Azt írod, reméled minél hamarabb elmúlik? Én is abban reménykedem. De barátnőm anyukája most "nyugtatott meg", 15 évig hőhullámozott. :(

43811. Katonca (válaszként erre: 43802. - Bichter1)
jún. 18. 08:18
Kitartás!:) Megcincálták egy kissé a szöveteket a varratszedéssel. Erről beszéltem, hogy egyik nap jól van az ember, másik nap rotty. Váltják egymást a hullámvölgyek, hegyek. Testileg, lelkileg.
43810. Katonca (válaszként erre: 43805. - Diti1968)
jún. 18. 08:12
Ledöbbentett amit írtál. Tipikus példát hoztál arra, hogy mindig mondják a zöldségekben, gyümölcsökben már fityfene vitamin sincsen. Tényleg pótolni kell. Csak hát önuralom is kell mellé, hiszen jó étvágyat csinálnak az embernek ezek a kis készítmények! :)
43809. Katonca (válaszként erre: 43808. - Yallah)
jún. 18. 07:59

Én azon tudok bepipulni, mikor azt mondják az ismerőseim, de hiszen olyan jól nézel ki... Könyörgöm, láttak volna pár hónapja! Tényleg sokan azt hiszik, úgy varázsolják ki a belsőszerveit az embernek, aztán mehet is haza???

Ha tudnák mennyi kétség, testi-lelki fájdalom van az elmúlt időszakban, nem szólnának semmit. Soha többé nem lesz az ember olyan mint volt. Mondhat bárki bármit!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook