Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
51663. Niki1 (válaszként erre: 51662. - Yvonne Duron)
2023. szept. 13. 18:33
Köszönöm szépen. Neked is jobbulást, a továbbiakban is. ❤️
51662. Yvonne Duron (válaszként erre: 51661. - Niki1)
2023. szept. 13. 16:19
Mielőbbi jobbulást kívánok ❤️
51661. Niki1 (válaszként erre: 51658. - Kajszi72)
2023. szept. 13. 10:05
Köszönöm szépen. Pihenek ezerrel. Most már jól vagyok, ha minden jól megy ma haza is mehetek.
51660. Kajszi72 (válaszként erre: 51659. - Yallah2)
2023. szept. 12. 22:12
Nem akarok Yallah " Ne nyomkodd és nem fog fájni!" 🤣🤣🤣
51659. yallah2
2023. szept. 12. 20:09
Kajszi! Remélem, nem akarsz innen elmenni???? Én is itt vagyok 2016 óta. Igaz nem vagyok nagyon aktív.
51658. Kajszi72 (válaszként erre: 51657. - Niki1)
2023. szept. 12. 16:28
Niki, nem szabad elfelejtened, hogy bár látható helyen nincs heged- sebed, a bensődben rendesen szabtak- varrtak. Kalap kakit mindenhez! 🌻
51657. Niki1 (válaszként erre: 51656. - Anemone9)
2023. szept. 12. 06:09
Szia! Hüvelyi úton műtöttek. Tegnapveleg ramatyul voltam estére, szerintem sokat voltam fent. Most sokkal jobb, ma próbálok kicsit kevesebbet talpon lenni.
51656. Anemone9 (válaszként erre: 51655. - Niki1)
2023. szept. 12. 00:06

Szia, túl vagy rajta ;)

Ezek szerint laparos volt?

A menstruációs görcs nekem első nap erősen, utána gyengén, de még most is van olykor, ami érthető is.

Gyógyulást!

51655. Niki1
2023. szept. 11. 16:57
Sziasztok! Túl vagyok a műtéten. Van két keterem neg még egy zacskóm amibe tisztulo a vértől. Egyébként én vérzek kicsit. A hasam fáj mint a menstruációkor. Mar sétáltam és kaksiztam is. A melső és hátsó fali plasztikából csak a hátsófalit kellett.
51654. Niki1 (válaszként erre: 51653. - Anemone9)
2023. szept. 11. 07:29
Szia, köszönöm. Bízom benne.
51653. Anemone9 (válaszként erre: 51652. - Niki1)
2023. szept. 11. 01:38

Szia, most csak egy gyors jókívánság :)

Ne izgulj, nincs miért. Nagyszerű szakmai team dolgozik azért ott a kórházban, hogy neked minden jó legyen.

Én nem véreztem.

51652. Niki1
2023. szept. 10. 20:49
Sziasztok! Holnap én is túl esek a műtéten. Méhsűlyedés miatt vagyok előjegyezve. Lesz plasztikám is, így utána katéter. Már nagyon félek. De remélem utána jobb lesz. Szívesen fogadok hasznos tanácsokat a műtét utánra. Ami érdekel mennyire van vérzés? A nővérke azt mondta mint egy menstruáció. Kinek milyen volt?
51651. Kajszi72 (válaszként erre: 51650. - Anemone9)
2023. szept. 10. 20:47

Köszi, igen várom az utódot... 2018 márciusában műtöttek, utána úgy éreztem meg kell köszönnöm a sok segítséget, amit olvastam. Aztán itt ragadtam. A covid szétzilálta a fórumot, nem akarom elengedni én is, mert ez az egyetlen, ahol tényleges tapasztalatokat osztottak/ osztanak meg a nők, rengeteg értékes információ van itt.

Bár egyszer volt egy muki is, aki ideírt, benézte a címet... méhek- darazsak, röpül, csíp, el kell távolítani.🤣

Amit érzel, az valszeg a belső izomvarrat végén levő csodacsomó, ezt többen is furcsálták eddig. A szarabb lehetőség az a savógyülem vagy összenődögélés, de ezek baromi ritkák.

Jobb lenne, ha mozognál. Amíg a kapocs tart, nincs azzal gáz, ha kijön a savó. Jobb, mintha bent betokozódna meg begyulladna.

Ha van hájacskád, akkor ott víz is van dögivel, a zsírszövet meg baromi lassan gyógyul össze, a szerkezete miatt.

A bikini vágás a zsírszövet alatt van, de a függőlegesnél a zsírszövetnek is gyógyulnia kell, meg alatta az izmoknak is, amik, ha jól sejtem nálad sem szuperedzettek és tónusosak. Ezt ki kell bekkelni... az én háj-átlós drénem helyén még több hónappal a műtét után is szivárgott néha savó, aztán utolérte magát, összekapaszkodott a mélyben is, és szépen behegedt.

Csináld a krokodil gyakorlatait, az segíti a törzs izomzatát erősödni. Ha nem mozogsz, lassúl a szöveti összekapaszkodás hatékonysága. Egyél kevesebb szénhidrátot (ne fogyózz, csak figyelj oda), az is sokat dob a gyógyulási időn.

Kalap kakit, sok türelmet!

51650. Anemone9 (válaszként erre: 51649. - Kajszi72)
2023. szept. 10. 06:33

Köszi Kajszi, hogy mindig válaszolsz!

Pedig itt mar alig van valaki, régen jobban pörgött a topik :(

Valahol olvastam, hogy várod az utódod... De tudod nem csak az a baj, hogy ehhez kell egy elhivatottsag, de az a tudás amit felhalmoztál, na az nem semmi. Mióta is vagy itt, 5 eve?

Szóval ezer köszönet!

Egyébként hiába kímélem magam, a savó csak folyik :(

Holnap kiszedik a kapcsokat, remelem nem kell majd leszívásra is járnom.

Azt tudod esetleg, hová szokták rögzíteni a mehszajat? Letezik, hogy emiatt érzem húzódni a csípőmet folyton? Tök hülye érzés.

51649. Kajszi72 (válaszként erre: 51647. - Anemone9)
2023. szept. 8. 19:05

Mindenkit szorosra varrnak - vagy kapcsoznak - nem a bürke legszélét öltik, hanem távolabb, így biztonságos. Mint a disznósajt készítésekor... talán láttál olyat.😁

Egyébként, ha 10 perc, akkor 10 perc. Első sajgásnál dobd magad vízszintbe. Fél óra alatt visszalazul, vagy egy óra, aztán kezdheted elölről. Ez tök normális így, főleg T vágással.

Ha tartod a totyog- pihen- totyog pihen metódust, napról napra többet bírsz majd aktív állapotban. Ez az időszak erről szól. Nem szégyen a fekvés meg az alvás, így gyógyulunk.

51648. Anemone9 (válaszként erre: 51647. - Anemone9)
2023. szept. 8. 13:52

Helyesbitek: fekve nem fáj, vagy olykor, minimálisan. De ahogy felkelek, mintha ki akarna szakadni.

Remélem elmúlik a kapocs kiszedésnél, hétfőn megyek.

51647. Anemone9 (válaszként erre: 51646. - Kajszi72)
2023. szept. 8. 13:47

Köszönöm! Tudom, béna voltam, mert tudtam hogy nem szabad sokat ülni, de sajnos a lakásban mászkálástól is ugyanúgy fáj 10 perc utan, a hanyatt fekvés meg így egy hét elteltével már rettenet rossz.

Egyebkent is olyan mintha szűkre szabtak volna 😆

Abban a vonalban, ahol a bikinivágás van, mintha egy iszonyat szoros öv lenne, és fáj mindig. Ez a kapcsoktól van?

Ráadásul nekem T vágásom van, és a savó a felső szárban levő kapocs lyukán jön. Ott feszül a legjobban, és ott is fáj a legjobban.

Viszont a seb gyönyörű, nem piros nem gyulladt. A kapocs előnye...

Szóval túl szűkre varrtak össze 😆😆

51646. Kajszi72 (válaszként erre: 51645. - Anemone9)
2023. szept. 8. 13:16

Ne ülj! Az a legrosszabb testhelyzet, kívül- belül feszül és nyomódik...

A savó a sebgyógyulás velejárója, de ha túl sok, akkor okozhat problémát.

Mozogj, totyogj, amennyit bírsz, fontos a szövetek rugalmasságának a megtartása. Ha fáradsz, elégnek érzed, akkor feküdj le. Fekvő helyzetben ellazulnak az izmok. Ha elalszol, az jó. Mikor felébredsz újból jöhet a mozgás, ami fix, hogy legalább egy pisire menned kell majd.😁

51645. Anemone9 (válaszként erre: 51640. - Kajszi72)
2023. szept. 8. 11:40

Köszönöm!

A kakitéma azóta teljesen megoldódott, igazából az itthoni életmód egy nap alatt helyretette a kérdést.

Ma vagyok 1 hetes, es persze itt az újabb probléma. Sokat ültem most, és pár óra múlva savó szivárgott ott, ahol leginkább feszül közben. Nem temérdek mennyiség, de mondjuk egy teáskanálnyi.

Ez normális, vagy rohanjak a sürire?

Eddig nem nedvedzett.

51644. Odett30 (válaszként erre: 51623. - Kajszi72)
2023. szept. 6. 00:07
Haha ezt nemis hallottam még hogy ez a fajta megoldás is jó a ciszták ellen 😄😄
51643. Melly2 (válaszként erre: 51636. - Anemone9)
2023. szept. 4. 23:24

Kitartást.Mikor császárral szültem húslevest hoztak attól ment a széklet mormálisam.Most,pedig .....

Ugy engedttek haza hashajtot kaptam,kúpot...Én megszenvedttem nagyon.Kitartást,s jobbulást

.Nagy kakit(étrend; laza probáld ki nekem nem jött be) fájdalomra gyogyszer. Nálam a hugyholyag volt a petefészek melett...

51642. Kajszi72 (válaszként erre: 51641. - Szilep)
2023. szept. 4. 18:55
Keress rá a neten a gátizom erősítésre, a gyakorlatok többségéhez nem kell gyógytornász.
51641. szilep (válaszként erre: 51635. - Kajszi72)
2023. szept. 4. 11:19
Köszi a választ. Sajna gátizmaim akár ha nem is lennének. Bejegyeztek a gyógytornászhoz, de úgy túl van terhelve, hogy felírta a telószámom, majd szól. Ki tudja mikor.
51640. Kajszi72 (válaszként erre: 51636. - Anemone9)
2023. szept. 3. 22:54

Üdv utána! Az összenövések miatt több a gyógyulnivaló heg benned, normális a fájdalom, a gázok ráfeszítenek a hegekre, ez igen sz ar érzés. Kérj gyogyót, ne kíntasd magad feleslegesen, fájdalom nélkül jobban tusz pihenni meg mozogni is, könnyebben túl leszel az első napokon.

Ha pukizni tudsz, akkor átjárhatóak a belek, a produktum meg jön majd. Biztosan a belek érintettsége miatt várják annyira a dokik. Kalap kakit, sok türelmet!🌻

51639. mgagi (válaszként erre: 51638. - Mgagi)
2023. szept. 3. 21:36
Tarts egy darabig könnyű étrendet hogy ne legyen bélrendszeri problémád. Nekem kb fél évig kellett tartanom.
51638. mgagi (válaszként erre: 51636. - Anemone9)
2023. szept. 3. 21:34
Nekem is voltak bélösszenövések is amit feloldottak. Mivel friss a műtét fájdalmad lesz. Kérj fájdalomcsillapítót.
51637. Anemone9
2023. szept. 3. 21:21

Jah es leszakad a derekam. Pedig elég sokat sétálok, es hidraulikus allitgathato agyam van, nyomkodom is szorgalmasan, de mindenhogy faj.

Mutet elott is fajt, azt hittem most megszunik :(

51636. Anemone9
2023. szept. 3. 21:13

Na, tul vagyok.

Vegul maradt a mehszaj, ment az egyik petefeszek, osszenoves is volt a belekkel, sebeszt kellett hivni.

Volt, akinek emiatt volt kesobb bélrendszeri problemaja?


A mutet utani delutan borzalmas volt tenyleg. Masnap reggel felállítottak, azota kb 2 orankent pisilni jarok, mert probalok sokat inni.

Tegnap mar ettem is keveset, itt ki kell menni enni, nincs agyban eves.

Viszont ma mar kérték a wcn a produktumot... Hat kaptam valami belmozgatot venaba, meg kúpot, de nem volt nagy sikere. Viszont faj a hasam.

Szelek jonnek, de az se mindig, olyan mintha tele lenne a hasam, de inger nincs. Nagyon keveset ettem, az is pici kenyer sonkaval, leves meg krumplipure volt igy a ket nap alatt.

Normalis a fajdalom?

51635. Kajszi72 (válaszként erre: 51634. - Szilep)
2023. szept. 1. 16:06

Normál esetben műtétkor a méh szalagokat használják, hogy kitámasszák, felfüggesszék a csonkot, méhszájjal vagy anélkül is.

Ha a szalagok megnyúltak, rugalmatlanok, akkor már nem használhatók fel, ilyenkor hálót alkalmaznak.

De, a méhet alapból nem csak a szalagok tartják, hanem alulról a gátizomzat is támasztja.

Ha a gátizomzat nem képes tartani, mert nem elég erős, akkor a szalagok sokkal nagyobb terhelésnek vannak kitéve, megnyúlnak stb. és győz a gravitáció.

Ha neked nem raktak be hálót, hanem optimistán a megrövidített méhszalagjaiddal függesztették a csonkot, a gátizomzat támasztása nélkül előbb- utóbb a szalagok tovább nyúlnak és a csonk is veszít a gravitációval szemben.

Ilyenkor sajna általában jön a hálós csonk függesztés. De a legfontosabb a gátizmok erősítése lenne, mert idővel annak a renyhesége egyéb problémákhoz is vezethet. Szerintem mielőbb menj el orvoshoz, ne várd meg a hónap végét.

51634. szilep (válaszként erre: 51632. - Anemone9)
2023. szept. 1. 10:43
Nekem is rögzítették. Épp ezt kérdeztem pár napja. Doki azt mondta erős szövetekhez varrták. Nekem mégis van valami új sűlyedésem. De úgy látszik más nem járt így. Neked gyors felépülést!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook