Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
44050. Tim70
júl. 8. 20:47
De amúgy tényleg hova tüntetek???
44049. Tim70 (válaszként erre: 44048. - Yallah2)
júl. 8. 20:46
Szia Yallah! Lehet mindenki elment nyaralni. 😊.👙🏄‍♀️🌝. Nekem még bő két hét meló utána pihi. Már alig várom. Üdv: Timi
44048. yallah2
júl. 8. 16:19
Hahóóó lányok! Mizú????? Senki sem ír?
44047. Diti1968 (válaszként erre: 44046. - Ágnes320)
júl. 6. 14:46

Kedves Ágnes320!

Sajnálom...akkor kitartást még a műtétig! És ha majd úgy döntötök, nyílt örökbefogadás témában tudok neked segíteni, írjál nyugodtan priviben!

Üdv,

Edit

44046. Ágnes320 (válaszként erre: 44041. - Diti1968)
júl. 6. 12:53

Kedves Diti1968.

Sajnos elkerülhetetlen a műtét, öt orvosnál voltam és mindegyik ezt javasolta. Utána olvastam én is, hogy májkárosító hatása van,vettem májvédő teát, de szerencsére csak három hétig kell szednem.

44045. Astra12 (válaszként erre: 44044. - Katonca)
júl. 6. 09:40
Szia! Mivel anyukád már nem ismer meg benneteket, mindegy neki, hogy ki látja el. Ha sikerül normális otthont szerezni, meglesz mindene, amire szüksége van, és talán a lelkiismeretfurdalásod is alábbhagy. De az biztos hogy nem megoldás, hogy ti gerincsérvet kaptok, elvesztitek a munkátokat vagy szétesik a család. Biztosan nagyon nehéz, de szerintem a család előtt áll a jövő, azt kell támogatni! Anyukádat pedig lehet látogatni, tudva, hogy amíg nem vagytok vele, akkor is ellátják. A gyerekek jó, ha megtanulják, hogy az idősekről gondoskodni kell, de szerintem a ti esetetek ezen már túlnőtt. De lehet, hogy rosszul gondolom...
44044. Katonca (válaszként erre: 44043. - Diti1968)
júl. 5. 22:38
Csináltuk már, hogy kijárt két nővér Anyuhoz, felváltva, mert infúziózni kellett, mert se nem evett, se nem ivott. Akkor a nővérkékkel sokat beszélgettem. Azt mondták, nem vagyok kisegítve, ha egy-két órára rá néz valaki, az lenne a megoldás, ha egy nővér oda költözne Anyuhoz, mivel a kórház kiadta a papírt, hogy 24 órás felügyeletet igényel. Viszont akkor lehetne ezt megoldani, ha saját házában lakna. De így, hogy egy vadidegent beköltöztetek a saját otthonomba a családom nyakára, nem járható. A nővérek díja 2-6000 Ft óránként. Az otthon 170 000 havonta, de csak az állami. A maszek, a csillagos ég!
44043. Diti1968 (válaszként erre: 44042. - Katonca)
júl. 5. 22:24

Kedves Katonca!

Sajnos igaza van, nem fogod bírni, de erővel, se idegekkel, ha nincs segítséged.... Házi betegápolót nem lehet igényelni, ha nem is egész napra, de legalább pár órára?

"Több város, önkormányzat a beteg otthonában, kezelőorvosának elrendelésére szakképzett ápolók által végzett otthoni szakápolást működtet. Biztosítja a szakápolási tevékenység működési feltételeit, szakmai irányítását és gazdálkodását. Működési területén az otthoni szakápolás olyan segítségnyújtás, amely lehetővé teszi az önálló életvitel fenntartását, kórházi ápolást rövidít le vagy vált ki. Ezeket a tevékenységeket az előírt szakmai képesítéssel rendelkező ápoló, szakápoló, diplomás ápoló és gyógytornász végzi a szakmai kompetencia határok betartásával. Az ellátás felelőssége szakápolást jelent és azokra a hálózatba kerülő, segítséget igénylő személyekre terjed ki, akik egészségi állapotuk miatt szakápolásra szorulnak és ápolásuk lakásukon végezhető. Ezen túl az illetékes gondozó szolgálat munkatársának is jelzik a szakemberek, ha szociális ellátásra is szüksége van a betegnek. Az ellátásba bekerülők részére az egyéni sajátosságokhoz, szükségletekhez igazodó szakszerű ápolást biztosítja. Az otthoni szakápolást az OEP 100 százalékban támogatja."

Részletek: [link]

Nem tudom, mennyibe kerülne ha egy otthonba tennétek be, de lehet hogy annyiból már az otthoni ápolását is meg tudnátok oldani, ha találtok rá embert és akkor a te lelkednek is könnyebb és a családot sem terheli meg annyira. Nézd meg, hát ha itt találtok valakit:

[link]

Üdv,

Edit

44042. Katonca (válaszként erre: 44025. - Diti1968)
júl. 5. 19:06

A családommal nem kell összeülnöm, mert kerek-perec elmondták a véleményüket, ebből az itthoni gondozásból nem kérnek. Ma például Anyu elment a wc-re, és eszméletét vesztve lezuhant róla. Kihúztam a folyosó betonra, magához tért, miután a vérnyomása feljebb ment. De közben összecsinálta magát. A folyosó közepén mosdattam le, öltöztettem át, mert felemelni nem tudom. Még szerencse a nagyobbik fiam itthon volt, csak a kert végében, ő tette Anyut az ágyba. A házi orvosunk követeli, tegyem otthonba, mert szerinte egyedül ezt nem fogom bírni!

Azt ő is említette, hogy a demencia ott felgyorsul... :(

44041. Diti1968 (válaszként erre: 44032. - Ágnes320)
júl. 5. 18:47

Kedves Ágnes320!

Nem szeretnélek megrémíteni, de én úgy tudom, hogy súlyos májkárosító hatása miatt visszahívták ezt a gyógyszert! A fodrászom is kapta és 2 hónap után májmegnagyobbodása lett, de a miómája nem lett kisebb!!!

[link]

[link]

Ha még is úgy döntesz, hogy beszeded, feltétlenül szedjél Legalont vagy más magas dózisú máriatövis kivonatot tartalmazó szert, vagy más májvédő gyógynövény kivonatot!

Korábban írtam neked, olvastad? Biztosan elkerülhetetlen a méh eltávolító műtét?

Üdv,

Edit

44040. Ágnes320 (válaszként erre: 44034. - Bichter1)
júl. 5. 18:37

Szia Bichter1.

Méheltávolításom lesz augusztus elején,azt mondta a doki, hogy addig szedjem a gyógyszert. Ma kezdem remélem nem lesz mellékhatása.

44039. 777Anikó (válaszként erre: 44011. - Tia69)
júl. 5. 17:30
Szia Tia! Köszönöm.Gyógyulgatok. 4.napja minden délutánra 37,6 körüli a hőemelkedésem. Tegnap felhívtam az orvosomat azt mondta ha pár nap múlva is ez van felír antibiotikumot.
44038. Kajszi72 (válaszként erre: 44032. - Ágnes320)
júl. 5. 16:50
Progesteron exeltist zabáltam a műtét előtti 20 napban. Napi hármat.
44037. Tim70 (válaszként erre: 44036. - Bichter1)
júl. 5. 16:43
Szia! Ne szaladj dolgozni 😊 erősödj, mindennek eljön az ideje. 😊 Szuper, hogy a sebed is rendbe jött. Vigyázz magadra! Üdv: Timi
44036. Bichter1
júl. 5. 16:39

Sziasztok lányok.

Kedden múltam 4 hetes és végre begyógyult a sebem is, nem kell bemennem a házidokimhoz több sebkötözésre. Most még le van ragasztva, de estére én is meglesem :)

És hát az emberlánya azt gondolná, oké .... járkált pár órát a városban és akkor irány vissza dolgozni is ... hoppácska!

Ma kivasaltam minden eddigi elfekvő cuccot itthon és rájöttem, hogy a munkahely még várhat... maradok én itthon és erősödöm tovább.

Szóval kell az a 2 hét még!

44035. Tim70 (válaszként erre: 44029. - Szilvi Réz)
júl. 5. 16:39
Szia Szilvi! Oldalfekvéshez párnával támazd ki a hátad és a hasad, mint ahogy előttem javasolták 😀. Kb 4 párnával szórakoztam én is. Normális az itt szúr, ott szúr viszket...stb. gyógyúl. Pont ma 5 hónapja műtöttek, hidd el napról napra jobb lesz. A 6 hét regenerálódás minimum kell én 9-ig húztam 😊. Ne siettesd a dolgokat, szépen lassan rendbe jön minden és egyre könnyebb lesz. Valóban sok folyadékot igyál és ha van energiád, napról napra próbálj meg egyre többet mozogni, sétálgatni. Üdv:Timi
44034. Bichter1 (válaszként erre: 44032. - Ágnes320)
júl. 5. 16:34

Szia Ágnes.

Nekem nem kellett semmit sem szednem a méheltávolításos műtétig.

Korábban (pár évvel ezelőtt) igen, hogy a miómám lassabban nőjön. 3 dobozzal írt fel, de 2 dobozt csak 2hét szüneteltetéssel tudtam csak szedni, mert iszonyatos végtagfájásom volt tőle. A 3 dobozt pedig már be sem szedtem.

Neked milyen műtéted lesz?

44033. Ritti77 (válaszként erre: 44032. - Ágnes320)
júl. 5. 13:42
Szia. Az esmyát én is szedtem a műtét napjáig. Annyiban segített hogy nem volt vérzésem. Vagyis nem véreztem el műtétig és szuper lett a vérkepem. Persze rá kellett dolgoznom rendesen!
44032. Ágnes320
júl. 5. 12:53
Köszönöm szépen a biztató szavakat. Már várom, hogy túl legyek a műtéten. Nektek kellett előtte gyógyszert szedni? Nekem ma kell elkezdenem az ESMIA nevezetű gyógyszert szedni a műtét napjáig.
44031. Kajszi72 (válaszként erre: 44029. - Szilvi Réz)
júl. 5. 12:35

Hímsoviniszta, akciófilmen szocializálódott doktorokkal nem kell foglalkozni.🐃

Az a 6 hét kell.

Próbálj meg kispárnán vagy formapárnán (jysk 800 ft) feküdni, akkor nem feszül a derekad. Én is anno a kórházban tanultam meg hanyatt fekve aludni.

Igyál sok vizet, hogy hidratáltabb legyél, talán segít a viszketésen. Még talán a patikákban kikevert egyszerű hidratálónak érdemes lenne utánakérdezni. De csak ha nincs gyulladásban a bőröd.

44030. yallah (válaszként erre: 44029. - Szilvi Réz)
júl. 5. 11:33
Műtét után 2 héttel örül az ember, hogy el tudja magát látni! Nemhogy dolgozni! Laparos esetleg, irodai munkában! Esetleg! Igenis kell a 6 hét! Az is kevés!
44029. Szilvi Réz (válaszként erre: 44028. - Kajszi72)
júl. 5. 08:57
Köszönöm szépen a válaszodat. Nagyon nem fáj inkább ég és ahogy te is írtad széttudnám kaparni. Ami még nagyon rossz hogy nem nagyon tudok oldalt feküdni felhúzott térdel. Hanyat fekve viszont fáj a hátam. A dokim azt mondta hogy van aki már két hét után dolgozik.
44028. Kajszi72 (válaszként erre: 44027. - Szilvi Réz)
júl. 5. 06:56

Szia. A fájdogálás, puffadás normális, rendeződnek a dolgok odabent. A belső varratok gyógyulási ideje kb. 3 hónap. Persze, ha valami nagyon fáj, akkor irány az orvos. Ha nem gyulladt a bőr és tíz körömmel szétkaparnád a viszketés, nincsenek rajta pörsenések, hólyagocskák, akkor azzal sincs baj. A bőr is megújul a fertőtlenítők és a ragtapaszok után. Én konkrétan levedlettem a hasamon a bőrömet.

Sok türelmet és kitartást! Napról napra jobb lesz minden.☺

júl. 4. 22:37
Sziasztok!Azt szeretném kérdezni hogy 15 napja műtöttek de még mindig fájdogál a hasam néha puffadtabb,és a köldököm és a vágás között ég a bőröm. Ez normális?? A seb szép egyre halványabb. Köszönöm a válaszokat. :)
44026. lolita1
júl. 4. 20:36
Kedves Katonca!Köszönöm szépen,hogy írtál,és köszönöm a jókīvánságaidat.Annyit még szeretnék kérdezni,hogy a kolléganődet végülis meg kellett műteni?Ha igen, milyen műtét volt?
44025. Diti1968 (válaszként erre: 44019. - Katonca)
júl. 4. 18:50

Kedves Katonca!

Nagyon sajnálom, hogy édesanyád szellemi állapoti ennyire leromlott, szörnyű lehet ezzel együtt élni. Én összeülnék a családdal, közösen megbeszélve és számba véve az esetleges választási lehetőségeket, kitűzve egy még tartható határidőt, amíg még otthon is tudjátok gondozni. Akkor talán nem lesz annyira erős lelkiismeret furdalásod, hiszen közös döntés született. Talán ha van a közelben olyan otthon, ami színvonalas és nektek megfizethető akkor az mindenkinek jó megoldás volna, vár tartok tőle, hogy egy ilyen komoly környezeti változás még nagyon hanyatlást idézne elő, amit ki tudja milyen eszközökkel próbálnának/tudnának egy otthonban kezelni?! Sajnos ilyen esetben nincs "jó" döntés, csak szükségszerűen elfogadható.... Nagyon sok lelkierőt kívánok!

Üdv,

Edit

44024. Katonca (válaszként erre: 44023. - Lolita1)
júl. 4. 17:16

Kedves Lolita!

Hol is kezdjem... Kolléganőmnek méheltávolító műtéte volt novemberben, a radikális fajtája, a Wertheim. Utána sugár és kemoterápiát kapott. Ugyanúgy járt, mint te. A vizelete nem ott, és nem akkor ürült mikor kellene. CT vizsgálatra küldték, ahol kiderült, sipoly alakult ki. Az orvosa szintén azt mondta, amit neked, ha magától nem záródik (amire kicsi az esély), műteni kell.

A nagyon kicsi sipoly képes bezáródni, de több hét kell neki, addig katétert kell viselni. Én már csak tudom milyen az, öt hétig volt nekem is, vesekő miatt. :(

Tudom, elkeserítő a helyzet, de nyilván nem a műtéttel kezdik a gyógyításodat, hátha te leszel az a szerencsés, akinek így is meggyógyul.

Kívánom gyógyulj meg hamar! :*

44023. lolita1
júl. 4. 12:08
Sziasztok!Örülök,hogy rátaláltam erre az oldalra.Nagyon sok hasznos dolgot osztottatok meg.Ami az én gondom,arról viszont nem találtam semmit.Egy hónapja volt méheltávolító műtétem.Úgy nézett ki rendben is van minden.A műtét után 10 nappal viszont elkezdett folyni a vizelet a hüvelyemből.Az orvos azt mondta valószínű a műtét során megsértették a hugyhólyagot.2 hete kaptam egy állandó katétert,és most várunk.Ha nem heged be,akkor újabb műtét.Nagyon el vagyok keseredve.Ha valakinek volt ilyen gondja ,vagy tud nekem valami okosat mondani megköszönném ha írna.
44022. lolita1
júl. 4. 11:59
1
44021. Astra12 (válaszként erre: 44019. - Katonca)
júl. 4. 10:18
Ó, istenem! A döntés borzasztó. Hogy TE döntötted el. Biztosan lelkiismeretfurdalásod is lesz. Meddig tarthat ez a folyamat? Rövidebb távon kibírja a család, de hosszadalmasan végleges károkat, a gyerekek eltávolodását okozhatja. Bármennyire borzasztó is, hosszú távon szerintem mindig az életet, az élőket kell választani. Sok erőt kívánok nektek.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook