Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
51741. Kajszi72 (válaszként erre: 51736. - Sbike)
jan. 14. 05:23
Szia. A dolog egyszerű, be kell kerülnöd az állami rendszerbe. Menj el a körzeti nőgyogyóhoz, vidd el magaddal a magánorvosi papírjaidat is. Ő tovább küld a területi kórházba beutalóval a nőgyógyászati rendelésre.
51740. Miszpipi
jan. 13. 18:16

Ha az orvos fogadott a magánrendelésén, akkor nem műthet meg az államiban, csak a magánkórházban.

Persze van orvos, aki mer kockáztatni...mire ez a helyzet beáll, rendeződik csomó idő lesz.

51739. Yvonne Duron (válaszként erre: 51738. - Sbike)
jan. 12. 10:52
Fél éve volt.
51738. sbike (válaszként erre: 51737. - Yvonne Duron)
jan. 12. 10:02
Ez mikor volt? Most nem valami olyasmi van, hogy ha valaki magánúton kezel, az nem fogadhat az államiban? Nem nagyon látom át a rendszert.
51737. Yvonne Duron (válaszként erre: 51736. - Sbike)
jan. 12. 06:17

Szia, Szegeden a klinikán végezte az az orvos, akinek a magánrendelésére járok.

Ha a te orvosod nem dolgozik államiban, kérdezd meg, hogy kit ajánl.

51736. sbike
jan. 12. 05:46
Sziasztok! Magánorvos javasolt méheltávolítást, de a műtétet nem tudom magánegészségügyben kifizetni. Az államiban is megcsinálják laparoszkóposan? Ki hol csináltatta? Hogy kerültetek be? Segítenétek?
51735. Miszpipi (válaszként erre: 51734. - Yallah2)
jan. 11. 20:31

Köszönöm a jótanácsot!


Műtét napján megyek be, hajnalok-hajnalán....🙄

51734. yallah2 (válaszként erre: 51733. - Miszpipi)
jan. 11. 19:35
Jótanácsként még leírnám, hogy műtét előtti nap éjfélig szabad folyadékot fogyasztani. Éjfél után semmit. Ha szomjas vagy kiöblíted a szádat. Anno a Mi kórházunkban kúp volt a divat. Előtte este és aznap reggel. Műtét előtti nap, vagy műtét napján fekszel be?
51733. Miszpipi
jan. 11. 17:25

Mai tájékoztatás szerint, a műtétet megelőző napon már nem lehet enni csak vizet es cukros teát inni.

Ezt megelőző nap pedig már csak kevés bébipapi-t(?) és ez előtt is már vmi könnyű ételeket.

Amennyiben ezt sikerül majd megvalósítani ( saját érdekemben) akkor nem kapok se hashajtót, se beöntést.

Természetesen mindent betartok.

51732. yallah2
jan. 10. 10:45
Ha már az ismertetőknél tartunk, ne felejtsük ki a hüvelyi méheltávolítást. Itt nincs hasi vágás, a hüvelyben dolgoznak. Itt is ki tudják venni a méhet a petefészkeket és vezetőket és ugyanúgy hüvelycsonk marad. De ennek több kritériuma van. Ritkábban végzik.
51731. Miszpipi (válaszként erre: 51730. - Yallah2)
jan. 9. 22:55

Igen laparos műtétem lesz.

Elég vastag a hájrétegem és kötényhasam is van, de az orvos azt mondta még beleférek, megcsinálja.

51730. yallah2 (válaszként erre: 51729. - Miszpipi)
jan. 9. 19:03
Igen, Te Chrobak leszel és ha szerencséd van laparoscoppal (lyukasztással) Februárra remélhetőleg elmúlik a köhögés is. Próbáld ki a Libexin tablettát köhögésre. Nekem bevált. 5 hétig köhögtem.
51729. Miszpipi
jan. 9. 09:22

Akkor ezek szerint én chrobak leszek, bár így még nem mondta az orvos.

Nincs se miómám, se cisztám.

Ezért marad a méhnyak(méhszáj) és a petefészkek.

A petevezetők mennek, bár erre azt mondta nem lenne muszáj, de ha már műt kiveszi azt is, mert a petefészek problémák legtöbbször a vezetőkböl indunak.


Több mint kéthete, karácsonyra lettem beteg, nem tudom, hogy covid vagy influenza vagy akármi. Három napig voltam hőemelkedéses lázas, nem vészesen, de még most se vagyok teljesen jól, makacs köhögés velem maradt.

Február elején megyek, van ötletetek, hogy hozzam magam formába?

Vitaminokat nyomatom, 20 perces krokodiltornát elkezdtem (nagyon jól esik) és mentálisan is próbálom magam összekaparni.

51728. yallah2 (válaszként erre: 51727. - Kajszi72)
jan. 8. 21:31
Így van!
51727. Kajszi72 (válaszként erre: 51726. - Yallah2)
jan. 8. 20:27

Akkor legyen már meg egy helyen mindegyik.

A részleges méheltávolítás vagy chrobak műtét során megy a méhtest és a petevezetők. Marad a petefészek és a méhnyak.

51726. yallah2
jan. 8. 19:23

Igen. Amit Kajszi ír, az a Radikális kiterjesztett műtét amikor mennek a nyirokmirigyek is. A másik meg a Totál exstirpáció, amikor megy a méh, méhnyak,petefészkek petevezetők. Csak a hüvelycsonk marad. Vak lyuk. Nekem ez volt.

Az elsőnél függőleges vágás van cunától a mellkasig. A másiknál bikinivágás. Bár láttam már Laparoscopos totált is.

51725. Kajszi72 (válaszként erre: 51721. - Evapesti)
jan. 7. 23:15

Ok. Menj el dokihoz, ha csonkolt a hüvelyed, nincs meg a méhnyak, akkor elméletileg nemigen lehet menstruációs maszat. Talán szívódnak, igazodnak a varratok, vagy kocogósabbra sikerült a szex, esetleg megerőltetted magad... doki belédnéz és biztosat tudsz majd. Kalap kakit! 🌻

Viszont a Te műtéted nem teljes méheltávolítás. Ez alatt a kifejezés alatt a teljes rendszer eltávolítását értik, amikor mennek még a petefészkek, sokszor mirigyek és a nagycseplesz is.

51724. Kajszi72 (válaszként erre: 51722. - Miszpipi)
jan. 7. 22:55

Leginkább emiatt a katyvasz miatt érzed magad leharcolva. A sok, köcsög ösztrogén depissé tesz, beszürkül a világ, a vérzések miatt fizikai korlátaid vannak, a vérszegénység meg tényleg elgyengít. Aztán ezek csodásan generálják egymást. 😂

Műtét után, ahogy kezd kinyílni a világ, véget ér a vécétől- vécéig nyomasztás, sokkal jobban fogod érezni magad. Már akkor tök más lesz, amikor még lekvárként totyogsz otthon. Lesznek terveid, új céljaid. Az 50 év csak akkor sok, ha bedumálod magadnak... ezt biztosan tudom, mert 51,5 vagyok, és lesza rom. Ezek csak számok. 😉

51723. yallah2 (válaszként erre: 51722. - Miszpipi)
jan. 7. 16:39
Ugyan! Én 51 voltam mikor megoperáltak. Most 58 vagyok, de nem érzem annyinak magam. Fel a fejjel!
51722. Miszpipi
jan. 7. 12:23

Köszönöm lányok, hogy biztattok!

A lelki részén annyira nem görcsölök.

Van férjem 100 éve...😉 támogat is szegény (amit át élt ő is...🫣) és felnőttek a gyerekeim.

Az úgymond fizikai része aggaszt.

Leharcolva, lerobbanva érzem magam és el vagyok hízva, és hát ötven vagyok. Na és persze mentálisan is kivagyok. És még nem tudom mi vagyok...ja de...hisztis?!

51721. Evapesti (válaszként erre: 51720. - Kajszi72)
jan. 7. 09:41
Szia. Petefészkek maradtak csak, méhnyak is el lett távolítja.
51720. Kajszi72 (válaszként erre: 51717. - Evapesti)
jan. 6. 22:40
Szia. Mit értesz teljes méheltávolítás alatt? Mentek a petefészkek és a méhnyak is?
51719. Yvonne Duron (válaszként erre: 51714. - Kajszi72)
jan. 6. 19:44

Pontosan!

Nekem megváltás volt. Minden nap örülök, hogy így döntöttem. Voltam céges "manager szűrésen", fél évvel a műtét után 16.8 a vasam, a fodrász is mondta, hogy rengeteg apró hajam lett. Fogytam 5 kg-t.

Lehet egy egészségesebb, boldogabb életed. Szívből kívánom, hogy így éld meg.

51718. yallah2 (válaszként erre: 51713. - Miszpipi)
jan. 6. 18:13
Mi akik itt vagyunk évek óta, mindannyian kihevertük. Ki könnyebben, ki nehezebben, de kihevertük. Az élet méh nélkül is élet. A nőiesség nem ebben rejlik. Sokkal jobb lett az életminőségünk. Ne rettegj . :)
51717. Evapesti
jan. 6. 12:46
Sziasztok. Két hónapja volt teljes méheltávolításom hüvelyi úton, most kicsit megijedtem mert kevés vérzést tapasztalok. Esetleg valakinek volt ilyen? Köszönöm 😘
51716. Kajszi72 (válaszként erre: 51715. - Miszpipi)
jan. 5. 17:10

Szia és köszi, mégha túlzás is...😁

Az a fogyás az 95%- ban víz volt, a maradék 4% a pempőzés, 1% a méh meg a mióma.

3 nap alatt ment ki belőlem, a doki azt mondta, a műtét következménye.

A progeszteront azért kajáltatják velünk, hogy semmiképp ne jöhessen meg a vérzés. Már nem emlékszem pontosan, de a műtét előtti héten napi 3-at kellett ennem. Valamikor régebben leírtam itt hogyan is volt. És akkor egy Mandzsapúri szarudvarnyit Neked is! 🌻

51715. Miszpipi (válaszként erre: 51714. - Kajszi72)
jan. 4. 23:39

Mindenkihez van "egy" kedves szavad, rendkivüli embernek tartalak, kiragyogsz ebből a forumból és most már engem is motiválsz!

Köszönöm! 🙏


Kedvencem: az "indiaiszarudvar" kívánság...🤣🤣


Ja és valhol olvastam a műtét utáni fogyásodról.

Az hogy is volt pontosan?

Diéta? Vagy műtéti következmény?

Én a műtét előtti napig kell szedjem a hormont, de utána abbahagyhatom a dokim szerint, ezt is nagyon várom már.

Attól is aggódom, hogy a műtétre elönt a vér, most épp nincs semmi, bár a dokim azt mondja akkor is megműt, nem akadály.

51714. Kajszi72 (válaszként erre: 51713. - Miszpipi)
jan. 4. 22:49
Szia. Az az utolsó mondat az a lényeg, az a valóság. Visszakapod az életed, a szabadságod.
51713. Miszpipi
jan. 4. 21:25

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, de már egy éve olvasgatom az itteni hsz.-ket, mivel már akkor megcsapott a méhkivétel szele.

Sokáig bíztam benne, hogy elkerülhetem a műtétet.

Végig is jártam a szokásos protokolt: hormon spirál utána hormon tabletta, aztán küret, majd újabb hormontabi.

Minderre az elhúzódó bő, darabos vérzés miatt volt szükség.

Az elmúlt időben volt hogy teljesen kivéreztem, 3x kaptam vasinfúzíót.

A hormonok kis időre hoztak csak enyhűlést, de elszállt a tsh-m cserébe híztam 15 kg-ot.

Beláttam eljött az én időm...

Amúgy rettegek és attól is tartok hogy ki tudom e majd heverni.

Viszont amilyen kilátásokkal kecsegtet egy sikeres mütét az fényévekkel megváltoztatná az életem.

dec. 31. 18:00

Kedves Csajok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet, gyógyulást, jó egészséget kívánok!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook