Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
45488. ddöncike (válaszként erre: 45487. - Suzy2)
dec. 20. 21:32
Örülök neki, hogy jól vagy, fizikailag és lelkileg is. Vigyázz Magadra! Elhiszem, hogy hiányzik a pörgés, eljön majd annak is az ideje nemsokára. 😘
45487. suzy2
dec. 20. 21:06
Folyt.köv:Lelkileg:Szerintem nagyon átértékeli az ember a dolgokat,,mi a fontos,kik a fontosak,,és persze kiderül ki áll valóban az ember mellett.Nekem nagyon nehéz a munkám nélkül...5 éve nem voltam szabadságon,mert a szabim alatt a másodállásban dolgoztam..és most rájöttem mennyire szeretem a munkám,nagyon hiányzik a pörgés.Kicsit még mindig kiszolgáltatottnak érzem magam...hisz az utcára sem tudok kimenni ha leesik 1 cm hó,,stb.Remélem januárra teljesen minden visszatér a régi kerékvágásba.Az eltávolitott méhemmel kapcsolatban semmilyen hiányérzetem és lelkiválságom nincs..megtette a dolgát már..Nagyon örülök ,hogy köztetek vagyok!:)Mindenkinek gyógyulást ,szép estét kívánok :)
45486. suzy2 (válaszként erre: 45485. - Ddöncike)
dec. 20. 20:53
Szia Ddöncike!Sziasztok Lányok!Ma vagyok egy hetes!Holnap megyek varratszedésre.Úgy gondolom ez a műtét testileg-lelkileg megváltoztatja az embert.Testileg:Az ödémák eltüntek,de a ruháim nem jönnek rám,pedig alig eszem,majd ha eltelik a kritikus hat hét,megpróbálok valamiféle könnyű testmozgásba kezdeni,,illetve kétségbeesetten keresem a 100% os Gránátalma szirupot szelénnel,mert ezt ajánlották immunerősítésre,de egyenlőre nem lehet kapni..sokat vagyok talpon,és kint is sétálgatnék,de sajnos az időjárás nemigen engedi /Csúsznak az utak/sokszor megpihenek napjában,a hasam fájdogál,húzódik,talán varratszedés után jobb lesz?
45485. ddöncike
dec. 20. 17:48
Suzy! Hogy vagy, mi van Veled?
45484. Diti1968 (válaszként erre: 45482. - Csibe32)
dec. 19. 15:13

Kedves Csibe!

Mi is! :-) 13 lesz a fiúnk februárban, Gólyahíresek vagyunk!

Szerintem igen,sajnos a stimulálások+nem szülés következményei.

Üdv,

Edit

45483. Vera45 (válaszként erre: 45481. - Csibe32)
dec. 19. 07:19
Egy darabig igen, aztán a következő vérzésproblémánál megint nagy volt. Én végül oda jutottam, hogy most Nov. 5.-én ki is kellett venni a méhem, csak így tudták megoldani a gondokat.
45482. csibe32 (válaszként erre: 45478. - Diti1968)
dec. 18. 15:58
Diti1968.Végül örökbefogadtunk. Van egy 11 éves fiam, 7 éves lànyom. Boldog vagyok igy is. Sokat gondolok arra,hogy a sok lombiknak vajon lesz-e valamilyen következménye, illetve most annak a következményét viselem-e.
45481. csibe32 (válaszként erre: 45480. - Vera45)
dec. 18. 15:51
És végül rendeződött a méhed nagysàga?
45480. Vera45 (válaszként erre: 45477. - Csibe32)
dec. 18. 14:46

Kedves Csibe!

Anno az eü küretem után nekem is azt mondta a dokim, hogy nagy volt a méhem, nálam is gyanakodott, hogy nem lehetett-e terhesség, de a szövettan alapján kiderült, hogy nem az volt. A hasfájás normális pár napig, húzódik össze a méhed és a kis vérzés is belefér a tisztulás miatt, de ha nagy fájdalmaid vagy erős vérzésed van szerintem kérdezd meg az orvosod.

45479. yallah2 (válaszként erre: 45476. - Bibi64)
dec. 18. 12:25
Pont így vagyok én is. 2 és fél év után is.
45478. Diti1968 (válaszként erre: 45477. - Csibe32)
dec. 18. 09:46

Kedves Csibe!

Anno nekem 5 sikertelen lombikom volt (2000-2004 között), sajnos nem szültem, és a műtét előtt (2017 tavasz) már nekem is csecsemő főnyi méhem volt, amit aztán kivettek mindenestől! Küretem viszont nem volt, azzal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

Mielőbbi felépülést kívánok!

Üdv,

Edit

45477. csibe32
dec. 18. 05:19

Sziasztok, szombaton tùl estem az eü küreten. Az anasztes nem problémàzott simàn elaltatott, tényleg jòt aludtam. Viszont a műtő dr-on picit elgondolkodtam, màrmint amit mondott. Előzményhez hozzàtartòzik, hogy nagyon sok lombikom vagyunk tùl (13 beültetésem volt) eredmény nélkül. Azt kérdezte ,hogy nem vagyok-voltam terhes? Mert nagyon nagy volt a méhem, és nagyon sok vért küretelt ki belőlem. Hirtelen félig aludva nem tudtam erre mit vàlaszolni. Végülis csak annyit mondtam,hogy nem véletlenül kerestem fel Önt.... Kérdésem az,hogy nektek

is nagy volt a méhetek? Uterus szondàval 14cm-es volt a belső hossza. Normàlis, hogy most is fàj a hasam, inkàbb lent a méhszàj környékén és még mindig vérzek?

45476. Bibi64 (válaszként erre: 45474. - Kajszi72)
dec. 17. 22:31
Ez a mackó naci barátság tényleg így van! Minél vékonyabb, annál kényelmesebb. Én egy év után is a gumis derekú nadrágoknál maradtam. Vagy a sztreccs anyagúnál, ami tágul. A hagyományos farmer a múlté, el is ajándékoztam..
45475. Bibi64
dec. 17. 22:26
Kompressziós harisnyát használt valaki műtét alatt vagy/és után? Fel tudtátok húzni? Én a hasi vágásommal a műtét után örültem, hogy a papucsomba be tudtam dugni a lábam, nem tudtam hajolni se.
45474. Kajszi72
dec. 17. 21:01
Suzy, jó ideig a pihe-puha gumis derekú mackó naci lesz a társad vagy modernebb társai. A hasad (hájacskád) kemény marad, és érzéketlen lesz a bőröd is, akár hónapokig. Lehet, hogy le is hámlik majd kis pikkelyekben, hogy megújuljon. A farmer felejtős, ne szorongasd a heget, hagyd levegőzni. Kb. 10- 12 kilóval könnyebben jöttem haza a kórháznból, de a farmerokat nem tudtam becipzárazni. Türelem, kitartás, meg a kalap kaki.🌻
45473. yallah2 (válaszként erre: 45470. - Suzy2)
dec. 17. 19:37
Legyél egy kicsit türelmesebb magaddal. Egyrészt az ödéma miatt. Másrészt a beavatkozás miatt. Megbolygatták a hasadat rendesen. Ilyenkor kialakul némi gyulladás ami persze nem olyan mértékű, hogy befolyásolni kellene. A nyirokrendszer a szövetek beduzzadnak. Kis idő kell a szervezetnek, hogy lecsihadjon. Majd ahogy szépen húzódik lefelé a duzzanat és az ödéma ami teljes mértékben lehet az infúziótól, majd a súlyod is csökken és rádmennek a farmerek. Bár érzékeny lehet a hasad, lehet, a farmer piszkálná. De majd megtapasztalod.
45472. suzy2 (válaszként erre: 45471. - Tim70)
dec. 17. 14:51
Köszi Timi én is erre szàmítottam..és nem értem ezt a mostani állapotom.
45471. Tim70
dec. 17. 14:01
Szia Szuzy! Lehet még vizes vagy, az ödéma az vizesedés ha jól tudom, ez okozhatja. Más tippem nincs, én -7 kilóval jöttem haza. Üdv: 💖Timi
45470. suzy2
dec. 17. 12:57
Sziasztok!!!Nem tudjàtok véletlenül miért nem jók ràm a műtét előtti ruhàim..pl.farmerek..?olyan mintha hiztam volna... Sőt a mérleg is 2 kg mal többet mutat..volt ilyen tapasztalatotk?5 napja szinte kefiren és nagyon könnyű kevès kajàn élek ..plussz volt ugye a nagy hashajtàs...meg nem hizhattam..széklet ..vizelet szerintem rendben..van valakinek valami tippje?ti is így voltatok? köszi,szèp napot 😊
45469. norin68
dec. 17. 06:52
Sziasztok! Nagyon örültem,amikor rátaláltam erre az oldalra,engedjétek meg ,hogy megosszak veletek egy pár gondolatot.Sok gyötrelmes,fájdalmas menstruáció után most december 11-én műtöttek a Szent János Kórházban.Részleges méheltávolítást végeztek,petefészkek maradtak,laparoszkópos műtétem volt.Lapultam és olvasgattalak benneteket,vártam mikor műtenek.Hálás vagyok ,hogy megosztottatok sok praktikus dolgokat velem.Milyen jó volt ,hogy a vizet cumis kupakos üvegbe vittem,vagy hogy rágcsálni valót is tettem oda,de annak is köszönettel tartozom ,aki javasolta ,hogy a műtét után legyen ott vmilyen gyógyi a puffadásra.A tusolásra felkészülve a folpaccos becsomagolás is milyen hasznos volt!! Már itthon vagyok és hálát adok Istennek a sok kegyelemért amiért végig velem volt.Gyógyulgatok és kívánom nektek is a gyógyulás örömét!!!
45468. csibe32 (válaszként erre: 45467. - Suzy2)
dec. 16. 20:39
Ez jò hir😊😊. Gyógyulgass!!
45467. suzy2
dec. 16. 18:26
Sziasztok,már otthonomba távoztam.Végül is,szóltam az ügyeletes orvosnak,más ugye nem volt...és az a megállapítás született ,hogy kis mértékű az ödéma,és valószínüleg a több liter infúzió okozta, amit nehezen dolgozott fel a szervezetem.és ödéma formájában jelentkezett..ma már jobb volt egyébként.Itthon vagyok nagyon remélem h lassan javulgatok..olvasgatlak benneteket..régebbről is ,és próbálom alkalmazni a praktikákat,és a sok jó tanácsot..Nagyon köszönök mindent Csajok :)
45466. Diti1968 (válaszként erre: 45462. - Suzy2)
dec. 16. 15:06

Kedves Suzy!

Örömmel olvasom, hogy már gyógyulgatsz! Semmiképpen ne menj haza úgy, hogy az ödéma miatt nem konzultáltál orvossal! Be volt fáslizva műtét alatt a lábad? Pisiléssel mi a helyzet? Csináltak teljes vérképet a műtét utáni napon? Nekem anno igen, de nem tudom ez mennyire kórház függő? Meg kéne nézni a vese funkciót és a süllyedést!

További gyors felépülést kívánok!

Üdv,

Edit

45465. csibe32 (válaszként erre: 45462. - Suzy2)
dec. 16. 14:38
Suzy végül haza nentél? Mi lett az ödémàkkal?
45464. Kajszi72
dec. 16. 00:03

Suzy, örülök, hogy újra itt vagy, most már totyogóként.

Az arc vizesedés tipikus allergiás tünet, a gáz, hogy a vérnyomásra is kihat. Szólj dokinak, akkor is, ha javult a helyzet, jobb lenne, ha tudnád, mi nem tetszik a szervezetednek.

Gyors gyógyulást! És nagy kalap kakit! Ne feledd, mindent csak fokozatosan. 😀🌻

45463. Katonca (válaszként erre: 45462. - Suzy2)
dec. 15. 23:30

Kedves Suzy!

Műtétnél a nyirokrendszer is sérülhet, javaslom beszélj dokival mielőtt haza engednek.

Ettől függetlenül örülök, hogy túl jutottál a műtéten.

Gyors gyógyulást neked!

45462. suzy2
dec. 15. 23:02
Köszi holnap leszek 3 napos,és engedmények haza,de nagyon nyugtalan vagyok a làb dagadàs miatt,,úgyhogy mindenképp elkapkodták holnap egy Dokit,,bàr biztosan csak ügyeletes lesz.Köszönöm szépen.
45461. Kriszti1981 (válaszként erre: 45452. - Cranberry)
dec. 15. 21:17

Szia!

Nekem idén januárban végeztek ilyen műtétet és még kemot is kaptam utána 37 voltam de egyenlőre nincs semmi bajom.

45460. Tim70 (válaszként erre: 45458. - Suzy2)
dec. 15. 21:14
Szia Suzy! Az orvossal beszéld meg feltétlenűl, de ha tippelhetek valószínüleg valamelyik gyógyszer mellekhatása, nem hiszem, hogy a sétálástól lenne. Haza ne indulj, amig megnyugtató választ és esetleg kezelést nem kapsz. Üdv:💖Timi
45459. csibe32 (válaszként erre: 45458. - Suzy2)
dec. 15. 20:05
Igen beszéld meg a dr-ral!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook