Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44800. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 44799. - Bibi64)
okt. 17. 14:05

Szia Bibi.

Én is drukkolok Neked!

Nekem január végén pont ugyanez a mütét volt.A 12 nyirokból az egyikben áttétet találtak.

Én kaptam 28 külsö sugarat és 2 hüvelyt.

Te külsöt nem kaptál?

Ugy emlékszem Neked nem volt áttét.

44799. Bibi64 (válaszként erre: 44796. - Katonca)
okt. 17. 09:31

Kedves Katonca!

Köszönöm az aggódást és a drukkolást.

Nekem mindent kivettek tavaly, a méhet, méhnyakot, a két petefészket, és 12 hasi nyirokcsomót. Csak a hüvelycsonk maradt, amire kaptam utána 3 belső sugarat. Itt lett most egy borsónyi szövetszaporulat, amire az orvos azt mondta először, hogy egy jóindulatú vadhús is lehet. A szövettan szerint nem az.

Az olasz útra elmentem, annyira jó volt kicsit kilépni mindenből, és gyönyörködni a szép helyekben. Bár az egyik nap - pont a pisai torony megmászása után - volt egy kis rózsaszín váladék, ami megint eszembe juttatta a betegséget, a "való világot". De elhatároztam, hogy ha meggyógyulok, ha egyáltalán meggyógyulok, újabb utakat fogok tervezni, annyi szépség van még a világban..

Pénteken megyek megbeszélni az orvossal műtétet, a telefonban az mondta, hogy okt. 29 körül lehetne. Most éppen nyomom az ágyat egy megfázás miatt, remélem, hogy addigra meggyógyulok, legalább a megfázásból...

Bibi

44798. Zsuzsa Kun
okt. 17. 07:04

Sziasztok!

Nekem az elsö CT-s kontrolom jo lett🙂🙂

Most viszont hugycsö polipom van.

Volt valakinek ilyen?

44797. Katonca (válaszként erre: 44786. - Rettegek.hu)
okt. 17. 06:43
Kedves Rettegek, ne rettegj! Tudom nem mindegy, de ha a vérnyomásod elszáll, elmarad a műtét. Én majd nem így jártam az egyik beavatkozáskor. Nem lesz könnyű, hosszú és rögös az út a gyógyulásig, de sokan bizonyítjuk, hogy járható. Nagyon drukkolok, minden gyorsan és simán menjen! :*
44796. Katonca (válaszként erre: 44784. - Bibi64)
okt. 17. 06:38

Kedves Bibi!

Aggódva olvasom mi történt veled... Emlékszem tavaly szept. 28-án műtöttek, és ha jól emlékszem a méhed fele már beteg volt, lehet jobb lett volna ha a méhszájadat is kivették volna akkor. De nyilván az orvosaid döntöttek így, hogy marad. Gondolom az előzmények tekintetében nem vacakolnak a lápiszrúddal, biztosabb így a dolog, ha műtéttel kimetszik a nem oda való szövetszaporulatot. Az olasz útra végül elmentél? Emlékszem annyira készültél...

A műtéted mikor lesz? Nagyon drukkolok a jó eredményért!!! :*

44795. BEszter19 (válaszként erre: 44786. - Rettegek.hu)
okt. 16. 19:24

Szia!:)

Minden jót kívánok Neked a műtéthez!

Műtét után mielőbbi felépülést!

Üdv: BEszter19

44794. Bibi64 (válaszként erre: 44789. - Diti1968)
okt. 16. 18:42

Kedves Edit!

Köszönöm a drukkolást.

Augusztusban voltam hasi mri-n, azt írták a végére, hogy negatív, nincs kiújulás. Amit nem értettem, mert azt is írták a leírásban, hogy van egy 3 mm-es ciszta a hüvelycsonknál. Az mri cisztának látta. Ezt tapintotta ki az orvosom, akkor mondta, hogy borsónyi szövetszaporulat van. Ebből vett mintát. Ebből a mintából az egyik patológus nem tudott véleményt mondani, mert túl véres volt. Megnézte egy másik is, aki azt mondta, hogy a korábbi daganatos betegséghez köthető sejtek vannak. A tuti majd a műtét utáni szövettan lesz.

Bibi

okt. 16. 17:13

Nagyon szépen köszönöm Tim70

Diti1968,aranyosak vagytok!!!

Nagyon jó dolgokat írtatok.

Mégegyszer köszi mindenkinek!!!

44792. öcsike23 (válaszként erre: 44784. - Bibi64)
okt. 16. 16:44

Szia!

Nem. 2,5 éve volt a műtét.

44791. Nicol7782
okt. 16. 16:37
Sziasztok.A katéterzsákhoz és az sebdrainhoz vigyél inkább nagyobb biztostűt.Nem kell tartani,hanem rátűzöd a hálóingre.Sokkal kényelmesebb és jobban tudsz majd kapaszkodni .Nekem 2 hónapja volt laparos méh és petevezető eltávolítás.Most kezdem magam ugy érezni ,hogy jól vagyok☺.Kitartást mindenkinek.
44790. Vera45 (válaszként erre: 44734. - Balogh Zsani)
okt. 16. 11:02

Kedves Zsani!

Bocsánat, hogy csak most, de a műtét előtt még annyi elintéznivalóm van, hogy azt sem tudom hol áll a fejem. Köszönöm a válaszodat, remélem nekem se lesz vérzésem, nekem pont amiatt veszik ki a méhem mert menzeszeknél nagyon vérzek és sokszor csak eü.kaparással tudták elállítani. Örülök, hogy Te már jobban vagy, én még nagyon félek ettől az egésztől, jó lenne már túl lenni rajta.

44789. Diti1968 (válaszként erre: 44784. - Bibi64)
okt. 16. 10:12

Kedves Bibi!

Nem küldtek valamilyen képalkotó vizsgálatra, MRI, CT most a szövettannal párhuzamosan?

Drukkolok, hogy jóindulatú legyen!!

Üdv,

Edit

44788. Diti1968 (válaszként erre: 44786. - Rettegek.hu)
okt. 16. 10:09

Szia Rettegek!

Tim70 listáját még annyival egészíteném ki, hogy legyen nálad egy normális szatyor, amiben a katéter zacsiját tudod tenni, amikor sétálni mész!És telefonhoz fülhallgató!

Ne rettegj, biztosan minden rendben lesz!

Üdv,

Edit

44787. Tim70 (válaszként erre: 44786. - Rettegek.hu)
okt. 16. 06:56
Szia! Először is ne Rettegj!!Hidd el van élet a műtét után, nem lesz egyszerű, de sikerülni fog lábra állni, de próbáld meg a negatív gondolatokat kiűzni a fejedből. A kórházi bevonuló pakkom a következő volt. Szóval mit vittem a kórházba: mosdókesztyű, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, kézfertőtlenítő, wc papír és nedves is, popsitörlő, wc ülőke fertőtlenítő kendő, papír wc ülőke, törölköző 2 nagy 2 kicsi, arckrém, deó, hálóing 2 db (egy se volt rajtam csak a kórházi), 4 pizsama ( ez felesleges volt), köntös, szabadidő ruha (haza jönni), pléd, kispárna 2 (támasztéknak használtam könnyebb volt az oldalfekvés), fehérnemű én kb 12 db-ot vittem + 1 hasszoritós bugyit ami nem volt rajtam, zokni 5 pár, sportmelltartó 2db, fésü hajgumi csatt, papucs 2 pár 1 zuhanyozni 1 szobai, tisztasági betét 3 féle (na ez is elég lett volna csak egy, nekem alig volt rá szükség), gyógyszer: saját amit esetleg rendszeresen szedsz, algopiryn, espumisan, SPORKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ, ropi, negró, reklám szatyor, papirzsepi, szalvéta, pohár, kés, villa, kanál, telefon, töltő, füles, könyv, szemüvegtörlő.😊 Volt aki még folpackot is vitt a zuhanyzáshoz, és az orvosi papírjaid, irataid se maradjanak otthon. Ha bármi konkrét kérdésed felmerűl ne tartsd magadba, segítünk, ahogy nekünk is segítettek a "régiek"💖😁. Még egy fontos ne a neten keresgélj, először itt kérdezz! Ez a fórum a leghitelesebb, hiszen itt valós megélt tapasztalatok vannak leírva. 😀Üdv: Timi💖
okt. 15. 21:26

Sziasztok.

Szerdán fekszem be,csütörtökön lesz a műtét.

Tudok praktikus tanácsokat adni,mit vigyek a kórházba magammal,hogy megkönnyítsem a dolgokat?

Előre is köszi.

Ahogy olvasgattam nagyon aranyos itt mindenki.

Üdv. Sorstársak.

44785. Sheva (válaszként erre: 44780. - Kataaa123)
okt. 15. 20:11
Kedves Kataaa123! Ez jól hangzik. Remélem,nálam sem lesz gond a korai kezdés :)
44784. Bibi64
okt. 15. 18:38

Sziasztok!

Kérdezném a régieket, ha erre jár valaki, hogy volt-e valakinek a méhtestrák után kiújulása a hüvelycsonknál? Nekem úgy néz ki, hogy az van, egy borsónyi szövetszaporulat, műtét lesz. Tavaly szeptemberben vettek ki mindent, idén július közepén kezdődtek a vérzéses panaszok. Pedig utána kaptam 3 hüvelyi sugarat is.

Eddig arról volt szó, hogy - akár jóindulatú, akár nem a citológia eredménye - hüvelyi, egy napos műtétem lesz. (Lápiszrudas leégetés szóba se jött).

De most felmerült, hogy esetleg hasi vágás kell, ez attól függ, hogy hozzá tud-e nyúlni hüvelyen keresztül, ez a héten kiderül.

A tapasztalatok érdekelnének....

Bibi

44783. BEszter19 (válaszként erre: 44781. - Kataaa123)
okt. 15. 18:23

Szia Kataaa123!

Régebben szedtem ezt a gyógyszert. Sokat számít a céklalé és a sok gyümölcs is. Megpróbálok több gyümölcsöt enni.

A C vitamint is segíthet a vas mellé.

Köszi!:)

44782. BEszter19 (válaszként erre: 44775. - Bözsike007)
okt. 15. 18:20

Kedves Bözsike007!

Neked is nagyon rosszak voltak az eredmények!

Biztos fáradékony, és gyenge voltál.

Szerencséd, hogy rendbe jöttek az eredmények!

A Ferridont nem szedtem még, de lehet, hogy hamarabb van hatása!

44781. Kataaa123 (válaszként erre: 44773. - BEszter19)
okt. 15. 17:43
BEszter,én a Neo-Ferro Folgammát szedtem és tömtem magamba a céklalevet, fagyasztott piros gyümölcsöket. Főleg a szeder jó. A vas mellé mindig vegyél be egy kis C vitamint, úgy jobb a felszívódása.
44780. Kataaa123 (válaszként erre: 44777. - Sheva)
okt. 15. 17:40
Kedves Sheva! Én is laparos voltam és 3 hét után mentem dolgozni. Irodai munkám van. Annyi,hogy még 2-3 hétig nem hajoltam, nem emeltem.
44779. Sheva (válaszként erre: 44778. - Iker68)
okt. 14. 21:05

Kedves Iker68! Ez nem hangzik túl jól...

Megcsináltattam a labort az elején,és most,a 2 doboz végefelé is. Teljesen rendben van,a vasam is jobb lett,mert 1 hónapja azt is szedek. Remélem,a bogyóval nem lesz gond. A műtétem decemberben lesz. Remélem,tényleg jobb lesz utána.

44778. Iker68 (válaszként erre: 44776. - Sheva)
okt. 14. 19:54

Kedves Sheva!

Velem 3 hónapig szedették,holott már az első hónap után jeleztem valami nem oké.A vége az lett,hogy mentő vitt el a munkahelyemről,lüktetve ömlött az orromból a vér.Hozzáteszem soha életemben nem vérzett az orrom még egy picit sem. Aztán 1hónap alatt lefogytam 20 kilót,semmit nem tudtam enni csak a víz tartott életben.Kialakult egy jó kis pánikbetegségem nem mertem a házból sem kimenni.Amikor be akartak nyugtatózni akkor álltam végre a sarkamra és elutasítottam minden szintetikus gyógyszert.Találtam egy dokit aki végre végighallgatott és közölte hogy a hormonkészítmények nagyon csúnya dolgokra képesek van aki rosszul reagál rájuk.Hát én rosszul reagáltam.Azt mondta kb 6 hónap mire teljesen kiürül a szervezetből és addigra minden visszaáll az eredeti kerékvágásba. Úgy is lett.

Persze nem ijesztgetni akarlak sokan szedték már lehet valakinek segített és lehet neked is jó de a helyedben azért a laborhoz mindenképpen ragaszkodnék.A te testedről van szó a dokit nem nagyon érdekli mi történik a szervezetedben.

Persze ez csak az én véleményem,de ha én okosabb lettem volna előbb a sarkamra állok és kihagyhattam volna pár rázós hónapot az életemből.

Kitartást és bátorságot neked!

44777. Sheva
okt. 14. 19:24
Sziasztok! Nagyjából mindenkinél azt olvadom,hogy 6-8 hét után kezdett dolgozni. Van olyan is,aki korábban,vagy ez szinte kizárt? Elvileg laparos leszek,a doki 2 hetet mondott. 3 hetet ígértem a munkahelyemen. Irodai munka. Ülhetek,mászkálhatok....
44776. Sheva (válaszként erre: 44770. - Iker68)
okt. 14. 19:21

Kedves Iker68!

Megkérdezhetem,milyen csúnya dolgokat művelt az Esmya? Nekem is szednem kell a műtétig. 4 hét után,teljesen pontosan mensi időben elöntött a vér. Labort elő sem írt a doki mellé,csak a pspírjain olvastam,hogy kell. :(

44775. Bözsike007 (válaszként erre: 44748. - BEszter19)
okt. 14. 17:46

Szia!

Nekem szeptember 10.-én volt a műtétem.Szeptember 3.-án csináltak egy teljes labort ami nem igazán lett jó!!

-vas:4.0(4.1-5.1)

-haemoglobin:92!(123-153)

És ezek miatt még 4 értékem nem lett jó.Volt 6 napom rá,hogy feljavítsam az értékeket annyira,hogy ne kapjak vért!Szerencsémre sikerült! 😊

Én Ferridont szedtem,ettem spenótot,céklát!!Nekem ez bevált!😉

44774. BEszter19
okt. 14. 10:45

Sziasztok Lányok!

Köszönöm a sok hozzászólást, nagyon aranyosak vagytok!:)

Szép napot, jó gyógyulgatást mindenkinek!:)

BEszter19

44773. BEszter19 (válaszként erre: 44770. - Iker68)
okt. 14. 10:43

Kedves Iker68!

Köszönöm! Igen, nekem is mindig rossz volt a vérképem,

Most a Vas: 3,5, Hgb: 98 lett.

Elkezdtem a Maltofert szedni.

Lehet, hogy a gyógynövényes készítményeket is érdemes kipróbálni!

Olvastam, hogy a céklalé is jó.

Minden jót, és vigyázz magadra!:)

44772. Iker68 (válaszként erre: 44771. - Ritti77)
okt. 14. 10:00

Szia!Köszönöm jól.

Nyilván vannak rosszabb napok mikor elfáradok érzem kicsit túlhajtottam magam,de ilyenkor emlékeztetem magam azokra a napokra mikor csak arra volt erőm,hogy elmenjek a wc-re betétet cserélni és visszazuhantam az ágyba. És ilyenkor rájövök hogy ez ahhoz képest semmi.

44771. Ritti77 (válaszként erre: 44770. - Iker68)
okt. 14. 09:23
Szia. És hogy vagy azóta?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook