Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
46092. Ev2
febr. 12. 17:29
Sziasztok. Egy kérdés. Voltam már a hat hetes kontrollon ott mindent rendben találtak de nem volt hasi ultrahang. Már 8 hete volt a műtét de a húgyhólyag környéke még érzékeny. A reggeli pisilés végén mikor nagyon tele a hólyag kicsit szurkálós fájós. Ez normális még? Meg ha kicsit szűkebb a naci érzékeny. Elmentem maszek hasi ultrahangra annyit mondott a hólyag ovális alakú ami nem kóros mert nagyobb lett a helye. Volt valakinek hasonló panasza? Vajon több idő kell neki?
46091. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 46088. - Tim70)
febr. 12. 15:32

Szia Tim70!

Teljesen jó amit irtál.

Katonca is mindig segiteni akar.

46090. Vera45 (válaszként erre: 46085. - Timi33)
febr. 12. 14:43
Én is már másnap ittam kávét, senki nem mondta, hogy nem lehet. Ráadásul jó hatással van az emésztésre is, ami nem egy utolsó szempont így műtét után. :)
46089. yallah2 (válaszként erre: 46085. - Timi33)
febr. 12. 13:53
Másnap délelőtt! Lepaktáltam az ottani takarítónővel , hogy míg ott vagyok , főzzön nekem napi 2 kávét. Adtam neki egy csomaggal. A többit eladta. Ott divat ez. Megvonásos tüneteim voltak! Aki jött látogatni hozott kávét. Majdnem mindet megittam.
46088. Tim70 (válaszként erre: 46074. - Ritamaja)
febr. 12. 10:36

Szia Ritamaja!

Ugyan azt írtad, hogy nem nézel fel többet, de szerintem eljut hozzád az üzenetem. Kicsit felpörgött idegállapotba vagy, érzékenyebben reagálsz néhány dologra. Már többször írtam, itt nem fogja senki a buksidat simogatni, keményen a képedbe toljuk a való világot, de tanácsot segítő kezet kaphatsz. Ha ezzel nem szeretnél élni szíved joga, de a linket Te nyitottad meg, annak ellenére, hogy Katonca oda írta, hogy műtét előtt állók ne. Hahó ne kövezzünk már meg senkit, mert megosztott egy cikket...!!!

Megsúgom ez még nem is volt dúrva. Ne haragudj nem bántani akarlak, sem téget, sem mást, hidd el minden poszt építő bármilyen furcsa még ez is. Szerintem békélj meg és gyere vissza, mert egy ilyen csoporttal a hátad mögött sokkal könnyebb lesz átvészelni ezt az időszakot.

Üdv: 💖Timi

46087. Tim70 (válaszként erre: 46085. - Timi33)
febr. 12. 07:19

Szia Timi! Igen ez a napod lesz a leg sz..rabb! De innen szép felállni😁. Ha a bordád között a rekeszizomba (nálam ez volt) a vállba érzel majd fájdalmat ne ijedj meg az altatás mellékhatása. Egy nap alatt elmúlt. Kávézni elméletile holnap már lehet, de itt várd meg a többiek válaszát, mert nekem akciós műtétem volt "egyet fizet kettőtt kap" 😁 ha már ott voltak a vakbelem is kikapták. Ezért én 24 órát még pluszba nem ehettem, nem kávézhattam. Igyálj! Totyogj, bármennyire kellemetlen! Véralvadás gátló szurit is kapsz, melyet valószínűleg otthon is adnod kell majd magadnak, ha nem vagy járatos benne, vagy nem lesz aki megszúr kérd meg a nővéreket, hogy tanítsanak meg beadni (én így csináltam).

Csak ügyesen!

Ja videót én is néztem.😉

46086. szmöre70
febr. 12. 05:18
Én is néztem videókat..jobb ha tudom mi hogy zajlik..a váratlantól inkább parázok..jobb a tájékozottság szerintem is😉
46085. Timi33
febr. 12. 01:14

Egyébként én is végig néztem a youtube videokat a műtétről, engem kicsit sem undorít. Szerencsére nálunk a családba mindenki ilyen, még a 10 éves lányom is (mondjuk speckó a hiszterektómiás videókat nélküle néztem meg). Szóval nem Kajszi az egyetlen ilyen. Viszont nekem is és a barátaimnak is ugyanazok a kérdéseim voltak a műtétről, meg utána stb. Nekem Ti vagytok azok akiket ha visszaolvastam megkaptam a választ (mivel a dokimat nem akartam zaklatni napi 400x). Gondolok itt a mi lesz a hüvellyel, hova rögzitik. Milyen a szex utána. Milyen kakilni, pukizni utána stb.

Ráadásul imádom a stílust amivel írtok. Kerek-perec bele az arcba! Ez a legjobb!!!

Apropó egy kis kérdés: mikor kávéztatok a műtét után, nekem csak szerdán lehet majd, de alig várom. Kedden lesz a “gáznap”😂😬🤪

Köszi Mindenkinek!!!

46084. Tim70 (válaszként erre: 46077. - Timi33)
febr. 11. 23:12

Szia Timi! Szuper vagy! Csak így tovább, rengeteg folyadék és totyogás amennyit bírsz. Lesznek még nehéz pillanatok, de innen már előre visz az út. Ha bármibe segíthetünk szólj!

46083. yallah2
febr. 11. 22:00

Jelzem én, mint kíváncsi én is néztem Youtube videokat a műtétről, még műtét előtt. Nem vagyok mazochista, mondhatnátok, hogy könnyűnekednővérnek... de én is tátott szájjal néztem és mondogattam úristen úristen, de legalább megismertem, a folyamatot. Néztem a laparoscoposat meg a vágásosat is.

Ráadásul, ami sosem jutott eszembe addig, műtét előtt mikor átvettem az altatóorvostól a frissen műtött beteget, akkor azt gondoltam: Én is ilyen izé leszek?

46082. yallah2 (válaszként erre: 46081. - Yallah2)
febr. 11. 21:54
Ja hogy már föl is adtad olvasgatásunkat.....
46081. yallah2 (válaszként erre: 46038. - Ritamaja)
febr. 11. 21:42

A másik meg ami az altatás mellett szól, hogy nem tudni, mennyi időt vesz igénybe a műtét. A gerincérzéstelenítéssel nem lehet több órás analgéziát vagyis fájdalommentességet produkálni. Altatással igen.

Sebészeten dolgozom, ma is volt egy 2,5 órás visszérműtét és nem tartott az érzéstelenség a műtét végéig.

46080. Kajszi72 (válaszként erre: 46077. - Timi33)
febr. 11. 21:34
Sziaaaa! Örülök, hogy már kekszet majszolsz! 😁 Gyors gyógyulást, jó szelelést, sok pihit és totyogást kívánok! Meg a kalap kakit a továbbiakhoz!🌻
46079. Kajszi72 (válaszként erre: 46073. - Ritamaja)
febr. 11. 21:29

Ritamaja, a műtét előtt fontos a tájékozódás. Hogy milyen mélységben, az egyénfüggő. Infók nélkül, mint tök ismeretlen dolog, minden rémisztő.

Te is, mint mindenki más itt, információkért, tapasztalásokért és őszinteségért jöttél.

Lehet, a nem megszokott szófordulataimmal félre vezettelek az előbbi hozzászólásban, vagy nem tudom, de én a minél többet és mélyebben informálódni mellett vagyok. Ezért is néztem meg műtéti videókat a saját műtéteim ELŐTT.

De tudom, hogy az ilyen vizuális élmények sokakat taszítanak, asszem a saját famíliám is lefordulna a székről...😀

Viszont a videók is, vagy, mint Katonca linkelt cikke, újabb információk, amik segíthetnek szembenézni ezzel az egésszel.

Kalap kakit!🌻

46078. ddöncike (válaszként erre: 46077. - Timi33)
febr. 11. 20:53
Örülök, hogy jól vagy!😃 Sokat gondoltam Rád ma! Most már gyors gyógyulást kívánok!😘
46077. Timi33
febr. 11. 20:47

Sziasztok! Ismét itt🤪. Ma túl estem rajta, pereze, hogy felvágtak és nem sikerült a laporoszkopia. De már végre vége. Fél 10kor toltak be, még köszönt az altatós srác, aztán bumm. A szobámba ébredtem 13órakor. Majdnem minden úgy volt ahogy írtátok. Napközben aludtam, bambultam stb. Már le is zuhanyoztam és most az ágyamban ülök a kis háztartási kekszeimmel (itt nem lehet ropizni).

Mindenkinek köszi a drukkot, nagyon aranyosak vagytok. Én is drukkolok a még műtt elöttieknek!!!

Persze maradok veletek csak meg akartam köszönni, hogy ennyi okos dolgot mondtatok. Nagyon hasznos!!! Kitartás Mindenkinek!!!

46076. ddöncike (válaszként erre: 46074. - Ritamaja)
febr. 11. 19:36
Hahó Ritamaja! Nyugodj meg, nem lesz semmi baj, ne agyalj mindig a műtéten. Jövőhéten túl leszünk rajta mi is, gondolj arra hogy nem kínlódunk tovább, sokkal jobb lesz minden! ♥️
46075. Katonca (válaszként erre: 46074. - Ritamaja)
febr. 11. 18:51
Nem ez volt a célom, hogy elüldözzelek, ahogy Kajszi fogalmazott, egy tizenvalahány éves cikkel. Igérem, ezentúl mindenkire rábízom, mit olvas el a témában.
46074. Ritamaja (válaszként erre: 46073. - Ritamaja)
febr. 11. 18:28
És nem erre vagyunk éppen... nem bantas...de ezt nem kene... eleg fajdalom meg fekelem van bennünk...ti meg mar tul cagytok rajta... igy sterintem nem.is aktualis. Inkabb fel se nezek többet. Köszi szeoen nektek mindent csajok. Minden jot... köszi a tanacsokat is...
46073. Ritamaja (válaszként erre: 46072. - Kajszi72)
febr. 11. 18:26
Bocs hogy hozzá szólok itt kajszi,hiszen nem nekem szantad.. de ... szerintem sem kene ilyeneket itt osztogatni..egy ..ez nem hiszteria reszemről...de mütet elött allok...es nas tarsaim is...
46072. Kajszi72 (válaszként erre: 46061. - Katonca)
febr. 11. 17:59

Asszem ennek a cikknek a belinkelése nem volt szerencsés. Nem a hysterectomia műtét leírása miatt, hanem mert ennek a cikknek az alapja a császármetszés következményeként fellépő mindenféle egyéb sürgősségi ellátást igénylő állapot.

A cikk pedig nem tér ki a felmérésben résztvevő alanyok anamnézisére, így hajlamosít az általánosításra.

Mellesleg elméletileg nem amatőröknek szól, hanem szakmabelieknek.

Ha valaki van olyan perverz és érdeklődő, mint én, és nem ájul el a vér gondolatától, inkább nézzen meg egy- két műtéti you tube videót.

Lehet, hogy elsőre sokkoló, de igazából lenyűgöző az a szakmaiság, logika és hozzáértés, amit láthatunk. Szerintem kevésbé horror, mint tizenvalahány éves cikket böngészni értelmező szótárral a kezünkben. 😵😀

46071. Ritamaja (válaszként erre: 46070. - Ddöncike)
febr. 11. 15:59
Ózdon.köszi szépen🙂
46070. ddöncike (válaszként erre: 46066. - Ritamaja)
febr. 11. 15:47
Köszönöm szépen, szorítok Érted én is! Hol műtenek?
46069. Ritamaja (válaszként erre: 46068. - Katonca)
febr. 11. 14:55
Hmm. Batorsag meg messze all tőlem🙂.. de nincs valasztasom.. sajnos. Igyekszem . Mihelyst tul leszek rajta jrlentkezem🙂
46068. Katonca (válaszként erre: 46067. - Ritamaja)
febr. 11. 14:48
Örülök, ha bátor vagy... Remélhetőleg hamar túl leszel rajta, és már csak erősödni kell. Hosszú lesz az út, de járható! :*
46067. Ritamaja (válaszként erre: 46063. - Katonca)
febr. 11. 14:30
Itt elötte kellett,minden megvan mar miota.. egy hetet varok az altato orvosra. Kisse fura.. amugy ez... de remelem minden rendben lesz. Igen... nem csak evröl evre...sajnos egyre sürübben.... 😟😟. De meggyogyulunk. Es kitartunk. Mindenki....
46066. Ritamaja (válaszként erre: 46064. - Ddöncike)
febr. 11. 14:27
Huu. Felek... varom is mar hogy tul legyek rajta. De felek is tőle... szoritok ertrd. Hogy nalad is minden rendben legyen...
46065. Katonca (válaszként erre: 46056. - Ddöncike)
febr. 11. 14:09
Ez természetes, hogy támogatjuk a sorstársakat. 2017-ben ha nem találok rá erre a fórumra, talán ki se bírom ezt az egészet. Ha lelkileg támogatva van az ember, minden sokkal könnyebb. Teljes mellszélességgel támogatott a családom, de ők mégse élték át ezt a műtétet. Csak itt kaptam rá válaszokat, miért puffadok fel műtét után, normális-e, ha utána vérzek, meddig normális ha fáj, mennyit lehet emelni és mikor, mikor indulhat a házasélet, és még milliónyi kérdés...
46064. ddöncike (válaszként erre: 46059. - Ritamaja)
febr. 11. 14:04
Akkor, szerintem semmi gond nem lesz, biztosan műtenek. Bárcsak én is így lennék! Én szedem a norcolutot, de parázok nagyon, nehogy vérezzek hétfőre!
46063. Katonca (válaszként erre: 46057. - Ritamaja)
febr. 11. 14:03

Nálunk Fehérváron műtenek akkor is. Dokija válogatja. De ha szerencséd lesz, addigra elmúlik. Nálunk úgy működik a dolog, hogy az orvos megadja a műtét napját, aztán kell menni altatóorvoshoz, EKG-ra, laborba, vérellátóba.

Igen, sajnálatos hogy mennyi nő esik át ezen a műtéten, és sajnos a szám évről évre növekszik! :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook