Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
45364. Sheva (válaszként erre: 45363. - Suzy2)
dec. 6. 07:39
Volt egy kis komplikáció, de végül rendben volt minden. Tegnap még nem tudtam felállni, de mostmár a folyosón sétálgatok. A pisilés nem megy.... ez miatt parázok, most mi lesz... 2 órája vették ki a katétert, szerintem 1 liter vizet negittam azóta.
45363. suzy2 (válaszként erre: 45360. - Sheva)
dec. 6. 07:34
Szia,Sheva,örülök,hogy túl vagy rajta!Minden rendben volt?Hogy viselted?Hogy vagy?
45362. yallah2 (válaszként erre: 45360. - Sheva)
dec. 6. 07:20
Igyál sok folyadékot! A húgycsövedet kicsit megnyunyálta a katéter ezért csíp a vizelet. Bekenni nem tudod mert belül nyunyálta meg. Ezzel mindenki így volt, el fog múlni.
45361. yallah2 (válaszként erre: 45356. - Kajszi72)
dec. 6. 07:17
Nagyon jól megírtad! Pont így volt nálam is!
45360. Sheva
dec. 6. 06:58
Sziasztok! Tegnap átestem a műtéten. Ma vették ki a katétert, pár cseppet tudtam csak pisilni,de az is csípett. Ez normális? Kenjem be vmivel, vagy szedjek be rá vmit?
45359. Balogh Zsani (válaszként erre: 45334. - Timcsi7610)
dec. 5. 22:21
szia. az en höhullamaim 2 honapig tartottak..es azota semmi….kitartas..
45358. Katonca (válaszként erre: 45356. - Kajszi72)
dec. 5. 22:17
Ennél jobban én se foglalhattam volna össze, a műtét előtti időszakot. Szó szerint így volt!
45357. tünde1031 (válaszként erre: 45354. - Suzy2)
dec. 5. 22:09
Szia Suzy, holnap megyek haza. Ezt a masodik mutetet jobban megszenvedem, de mint tudjuk naprol napra jobb lesz :)
45356. Kajszi72 (válaszként erre: 45348. - Csibe32)
dec. 5. 22:01

Szia. Én is mensiztem a küretkor, annyi volt, hogy bugyiban, betéttel mentem a kisműtőbe, meg persze tisztáztam, hogy mi a szitu.

A gyakori pisilés inkább azért lehet, mert a hólyagodnak kevesebb hely jut odabent.

A vérzés pedig akkor sok, ha már óránként kell cserélni a cuccost, és eltér a régi cserélgetős ritmusodtól. Asszem így kezdtük mindannyian, durván erős kétnapi vérzéssel és utána 5-7 nap normállal meg maszattal. Aztán lett 10 nap és még több... meg alvadt vércsomók és a disznóölés. 😵 Éjszakai két bugyi, két betét tamponnal,vattával, szemeteszsák és öreg törölköző derékaljnak.

A végén 20 napig véreztem, a vérképem tökéletes volt. Ha nagyon jó a vaskötés, akkor a szervezet kompenzál, bár olyan lettem, mint a harmatos lepkepuki. Attól elfáradtam,ha ránéztem a porszívóra.😁

45355. csibe32 (válaszként erre: 45354. - Suzy2)
dec. 5. 21:36
Gyògyàszati boltba.
45354. suzy2
dec. 5. 20:18
Sziasztok,Tünde,Szilvi hogy vagytok???Hol lehet beszerezni a hasfogót ?Köszi,Szép estét mindenkinek :)
45353. Timcsi7610 (válaszként erre: 45347. - Yallah2)
dec. 5. 17:38
Még csak az ismerkedési fázisban tartok a hegedűmmel, de jobb mint a pszichológus😉🌻
45352. Tim70 (válaszként erre: 45349. - Tünde1031)
dec. 5. 16:31
Szia Tünde! Én annó vettem, de nem használtam, nekem az orvosom nem javasolta.
45351. tünde1031 (válaszként erre: 45350. - Csibe32)
dec. 5. 12:57
Koszonom
45350. csibe32 (válaszként erre: 45349. - Tünde1031)
dec. 5. 10:50
Szoktak felirni, de inkàbb hasi sérvműtét utàn illetve ha valakinek nagy illetve logò hasa van. Amùgy jò dolog mert tehermentesíti a hasfalat, csökkentheti a fàjdalmat is.
45349. tünde1031
dec. 5. 10:35

Sziasztok, valaki hasznalt vagasos mutet utan hasfogot?

Koszonom

45348. csibe32
dec. 5. 10:31

Sziasztok, lenne egypàr kérdésem.

-Ti hogyan kezelitek a vàltozòkorbòl adodò nemalvàst?

Max. 4-5 òràt alszok, mert pisilés miatt felébredek többször is, és nem tudok visszaaludni. Ennek hatàsàra nagyon fàradt vagyok.

-Izgulok azért is, mert 15-én fog megjönni és akkor kesz az eü küret is. Ilyenkor "hogy" kell kezelni a helyzetet?

-Bugyuta kérdés de mi szàmit sok "vérzésnek"? Olvasgattam, hogy vérszegények vagytok, de pl. nekem csak az első 2 nap van rengeteg, tamponnak semmi értelme, mindig àtàzok...stb viszont utánna még elhúzódik 6-7 napig . Vérképem viszont tökéletes.

45347. yallah2 (válaszként erre: 45345. - Timcsi7610)
dec. 5. 07:54
Hegedülsz? Az jó! A zene a tánc segít feldolgozni a lelki traumákat. Én hastánccal köszöntem el tőle.
45346. Timcsi7610 (válaszként erre: 45337. - Bibi64)
dec. 4. 19:10

Köszi Bibi!

Akkor megnyugodtam.Talán nem tart örökké.🌻

45345. Timcsi7610 (válaszként erre: 45339. - Kajszi72)
dec. 4. 19:06

Szia Kajszi72!

Lehet, hogy igazad van....és nem dedós egyáltalán.Csak kell hozzá énidő, ami most nem nagyon van.Asszem én elhegedülöm a méhem, így búcsúzom.Még csak ma vagyok 1 hetes.

Nagyon köszi a tanácsot!Cuki vagy.

Megfogadom

🌹🎻🤗

45344. Evili71 (válaszként erre: 45341. - Zsuzsa Kun)
dec. 4. 18:27
Zsuzsa! Neked is köszönöm!!!
45343. Evili71 (válaszként erre: 45340. - Diti1968)
dec. 4. 18:26

Kedves Edit! Nagyon köszönöm a válaszod! Jó lett volna ha helyben megcsinálják a biopsziát, fel is ajánlották, de - banális módon- nem volt nálam annyi pénz. (mivel már 2x lecsúsztam az államilag adott mammográfiás időpontról, magánúton csináltattam a vizsgálatot) az a fura hogy én nem éreztem a csomót és most sem tudom kitapintani... Mindenesetre remélem jól eltalálják majd és nem fognak össze vissza szurkálni.

Utána sem fájt a szúrás helye?

45342. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45341. - Zsuzsa Kun)
dec. 4. 10:55

Közben eszembe jutott a gyógyszerDonalgin

Ja és nekem fájt is.

45341. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 45336. - Evili71)
dec. 4. 10:53

Szia Evili!

Nekem is volt kb 20éve

Most 62 vagyok.Én is nagyon megijedtem féltem a biopsziától is.

Ezért egy ismerösöm ajánlására elmentem egy másik nögyógyász onkologushoz.

Ö megnyomogatta megnézte a felvételt és felirt gyógyszert.Sajnos már nem tudom mit. El is múlt töle.

Asszem gyulladás volt.Azóta minden évben hozzá jártam

Sajnos már nem praktizál

Vigvári Zoltánnak hivják és itt dolgozott a Klinikákon.

45340. Diti1968 (válaszként erre: 45336. - Evili71)
dec. 4. 10:18

Kedves Evili!

Nekem volt! Én területileg (XIII.k.) az Országos Onkológia Intézethez tartozom mammográfia ügyben, így oda járok szűrésre.

Több mint 10éve lett először egy fájdalmas csomó a bal mellemben, amit megnéztek, és akkor csak vékony tű biopsziám volt, amit ott házon belül 20-40perc alatt ki is értékeltek, negatív lett. Ezútán évente kellett járnom szűrésre, és egy idő után az UH-n már nem látták, ezért megnyugodtam (szerintem csak benézte az UH-s). Aztán a legutóbbi szűrésen megint látták, akkor másnapra elküldtek MRI-re, és aznap meg volt a vékonytű biopszia is. Mindkettő negatív lett, vegyes összetételű zömében zsírszövetből álló csomó. A vastagtű biopszia úgy zajlik, hogy az UH-t végző doki megkeresi melyik irányból tudja legjobban a mintát venni, oda érzéstelenítő injekciót adnak fertőtlenítés után. Pár perc után hat, és UH-zás közben egy elég vastag tűvel ellátott készülékkel veszik (nem sima injekciós tű) a mintát, ami nem fájdalmas, csak a nyomást érzed. Mivel nekem két irányból is vettek mintát, után lett egy kisebb lila folt is a mellemen, de lehet jegelni meg tettem rá Fekete nadálytő krémet és pár nap alatt elmúlt.

Ha jól emlékszem ennek 2-3hét mire eredménye lesz és csak személyesen lehet bemenni érte, telefonban nem adtak felvilágosítást. Utána 6 havonta UH kontrol és 1év múlva mammográfia. Most már nekem is csak évente kell járnom megint a szűrésre!

Minden jót kívánok!

Üdv,

Edit

45339. Kajszi72 (válaszként erre: 45334. - Timcsi7610)
dec. 4. 08:04

Szia Timcsi. Azt hiszem, Te nem búcsúztál el a méhedtől, és veszteségként éled meg a műtétet. Biztos hülyén hangzik, de emiatt vagy zaklatottabb, és törnek ki belőled a dolgok éjszaka. Alvás közben nincs kontroll, kiálmodjuk magunkból a fájdalmat.

Szánj rá egy magányos órácskát, és írd le egy papírra, hogy miért mondasz köszönetet a méhednek, aztán fordítsd meg a lapot és írd le, hogy milyen problémákat okozott, milyen veszélyeket hordozott már a műtét előtti időszakban. Olvasd fel magadnak hangosan az egészet... aztán ha kisírtad magad, köszönd meg a sokévi munkáját, és engedd el.

Ez a módszer dedósnak tűnhet, de működik.

Nem csak a testünknek, a lelkünknek is gyógyulni kell, aztán valószínűleg nem a megszokott, kedvenc pózban alszol...

Amúgy az első pár hétben műtét után mindenféle fura érzet van a hasunkban, megy a helykeresés.🙂 Igyál sok folyadékot, segíti a sebgyógyulást.

Kalap kakit! Jó totyogást! Gyors gyógyulást! 🌻

45338. Kajszi72 (válaszként erre: 45327. - Tünde1031)
dec. 4. 07:29
Tünde, gyors gyógyulást és hatalmas kalap kakit mindenhez! 🌻
45337. Bibi64 (válaszként erre: 45334. - Timcsi7610)
dec. 3. 22:26

A műtét után (nálam mindent kivettek), amikor már hazamentem, vagyis kb. 1 hét múlva volt nekem is olyan, hogy arra ébredtem éjjel, hogy levert a víz. Hálóinget is cseréltem az éjszaka közepén. Meg is ijedtem akkor, hogy ez már mindig így lesz? Ez kb. 2 hétig tartott, aztán elmúlt, azóta se jött vissza. Egy éve műtöttek..

"Fantomfájdalmam" nem volt, de a hasam sokáig érzékeny volt, az időjárás változására még most is az.

45336. Evili71
dec. 3. 19:40

Sziasztok!

A január 31-ei méh és jobb petefészek eltávolító műtétem után abban a reményben éltem, hogy mostmár minden rendben lesz... Ez így is volt 2 héttel ezelőttig. Akkor voltam életem első mammográfiás vizsgálatán aminek a folytatása most pénteken lesz: core (vastagtűs) biopszia. A radiológus szerint szinte biztos hogy jóindulatú az a 13 mm-es elváltozás amit talált, de csak a szövettan ad erre biztos választ. Kicsit be vagyok tojva... :(

Volt már valamelyikőtök ilyen beavatkozáson? (mintha a Régiek közül említette volna egyszer valaki) Ha volt valaki, írna róla pár sort?

Előre is köszönöm.

45335. Diti1968 (válaszként erre: 45327. - Tünde1031)
dec. 3. 15:13

Kedves Tünde!

Gyors és fájdalom- és szövődménymentes felépülést kívánok!

Pihenj sokat!

Üdv,

Edit

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook