Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
44088. Katonca (válaszként erre: 44087. - Kajszi72)
júl. 11. 00:25
Ki voltam írva epeműtétre, de le mondtam, mert közbe jött a méheltávolítás. A jóból is megárt a sok! Hogy-hogy oda adták a köveidet? A dokim azt mondta veszélyes hulladéknak számít, nem adhatják oda!!!
44087. Kajszi72 (válaszként erre: 44086. - Katonca)
júl. 11. 00:08
Mi már elbúcsúztunk egymástól... a kavicsok és én. Őrzöm őket egy zacsiban. Szépek. 😀 A szemetjei... mennyi fájdalmat okoztak.
44086. Katonca (válaszként erre: 44085. - Kajszi72)
júl. 10. 23:45

Na az epekövet ne is említsd! Az is van.

Tény, a banyakor összekuszál mindent, ezért nem hála az Úrnak! :D

44085. Kajszi72 (válaszként erre: 44084. - Katonca)
júl. 10. 23:39
Nem tudom... Azon a hetedik pihenőnapon átgondolhatta volna az Úr hogy hogyan is működik majd a testünk ha jön a banyakor és a banyakór. 😁😵 A sok állati cupáktól meg nő a húgysavszint... jön a köszvény... meg a koleszterin... és az a drága epekő.😱 Meg ki tudja még, hogy mi...
44084. Katonca (válaszként erre: 44083. - Kajszi72)
júl. 10. 23:02
Ha calciumtól veseköveim lesznek, mit tegyek?
44083. Kajszi72
júl. 10. 22:35
A D vitamin és a plusz kalcium szedése viszont fontos mindenkinek, akinek a műtéttel be lett gyorsítva a menopausa eljövetele. Dokinak kell felírnia, érdemes rákérdezni a házidokinál. Nekem anyukám hívta fel rá a figyelmemet, a dokik nem mondták.
44082. Kajszi72 (válaszként erre: 44079. - Yallah2)
júl. 10. 22:30
A zselatin ugyanazokból az aminosavakból áll, mint a kollagén por, legalábbis én úgy tudom. De ha sok csont/húslevest eszünk, az is segít. Körömpörkölt, csirkeláb, szárnya, nyakbőr a levesbe. Minden, amit cupákolni lehet és összeragasztja az ujjainkat jó lehet. Kocsonya. Aszpikos felvágott, bolti félig mű lekvárok, mindben van zselatin. Még a gumi maci is. Az biztos, hogy az osztrákoknál a sítúristák két pofára zabálják a gumicukrokat. Asszem a kollagén porokban "készen van" ami kell, a zselatint meg bontania kell a szervezetnek még. Valami ilyesmit olvastam egyszer, de nem merültem el a témában, leragadtam annál, hogy a gumimaci jót tehet.😁
44081. Katonca
júl. 10. 22:23

A menopauzális tünetegyüttes

A petefészek hormonszintek változásának hatására a menstruációk eleinte néhány nappal közelebb, majd távolabb kerülnek egymástól. A vérzések jellege, mennyisége megváltozik, majd bekövetkezik a menopauza.Ekkor drámaian csökken a vérkeringésben az ösztrogén szint és a tünetek ilyenkor a legerősebbek:

gyakoribbá válnak a verejtékezéssel járó hőhullámok

szívdobogás-érzés

éjszakai izzadások

Megjelennek – az egyénileg változó mértékű egyéb tünetek:

alvászavar

nappali fáradtság

fokozott szorongás

hangulatingadozás

hüvelyszárazság

szexuális aktivitásnál fájdalom, színes váladék, kisebb vérzés

gyakori vizelési inger

kis ízületi fájdalom

csontvesztés (1% minden menopauzában eltelt évben)

A tünetek rendkívül változatos formában jelennek meg, vagy meg sem jelennek. Időtartama a nők jelentős részénél, ha csökkenő intenzitással is, akár 8-10 év is lehet. A menopauza, a női szervezet élettani változásainak részjelensége és a súlyos tünetek megléte esetén sem tekinthető önálló betegségnek!

44080. Katonca
júl. 10. 22:21

Köszi mindenkinek a hozzászólását ízületi témában. Közben kutakodtam, van-e összefüggés az ízületi fájdalom, a méh és petefészek eltávolítás és a változókor között. Van, hogy a fene egye meg!

A menopauzának tulajdonított tünetek (menopauza szindróma) közül a hőhullámok, az éjszakai izzadás, a hüvelyszárazság-érzés közvetlenül a petefészkek működésének csökkenésével, az ösztrogénhiánnyal hozhatók oki összefüggésbe. A szívdobogásérzés, az alvászavar, a hangulatingadozás, az ingerlékenység, a szellemi képességek csökkenése, a csontritkulás és kisízületi fájdalmak, a libidócsökkenés és a szexuális zavarok, a vizelettartási nehézségek azonban a természetes öregedés, illetve betegségek tüneteként is megjelenhetnek.

A menopauzában az ösztrogénhiány nem teljes, egyénenként változó mértékben vannak mérhető szérum ösztrogén szintek. Ez a hormon a petefészkek eltávolítása után is képződhet.

A menopauza bekövetkezhet

- nem természetes úton:

a petefészkek műtéti eltávolítása után

kemoterápiát, sugárkezelést követően

- a szokásosnál korábban:

méheltávolítás után (megkímélt petefészkek esetén)

erős dohányosok eseteiben

- lehet átmeneti:

éhezés, fokozott fizikai, esetleg pszichés megterhelés hatására

tartós magashegyi tartózkodás esetén

autoimmun betegségekben

Emellett a petefészkek ismeretlen okokból bekövetkező korai kimerülése is okozhat korai menopauzát.

44079. yallah2
júl. 10. 20:07

Talán van valami aminek köze van az izületi problémákhoz. A kor előrehaladtával csökken az izületekben a sinovia azaz az izületi nedv. Ez tartja távol az izületei porcokat egymástól, hogy ne érjenek össze ne csikorogjanak. Ennek van szerepe a mozgásban.

Namost! Ha nálunk a műtét miatt előrébb jön az öregedés a hormonok hirtelen lecsökkenése miatt akkor hirtelen a sinovia is lecsökken.

Szóval nálunk nem úgy jön változó kor, hogy ding ding ding, hanem úgy, hogy dáng! Értitek e? :))))Ezért vannak az izületi fájdalmak. A Háremfőnöknőm (hastánctanárom) kollagént iszik ha fáj a térde. Én nyavalygok. Mert ő ki tudja fizetni, én nem.

44078. marikati (válaszként erre: 44073. - Diti1968)
júl. 10. 18:07

Kedves Diti1968!

Reumára nem vizsgáltak. Debrecenben voltam a neurológián ENG vizsgálaton, ami egy idegvezetési vizsgálat. Ott diagnosztizálták az alagút szindrómát. Le vannak lassulva az idegpályák, nem jól vezetik az ingerületet.

44077. Astra12 (válaszként erre: 44076. - Zsonett70)
júl. 10. 14:32
Bizony, bizony...!!! (Hol vannak a jelecskék?)
44076. Zsonett70 (válaszként erre: 44074. - Astra12)
júl. 10. 13:14
Még ami szerintem fontos a betegség tudat messze űzése. Hiszen már mi is egészségesek vagyunk és leszűnk. Megdolgoztunk érte, itt a fórumon mind annyian. 😀♥️
44075. Zsonett70 (válaszként erre: 44074. - Astra12)
júl. 10. 12:46
Szia. Szó szerint így van. 😀 ❤️
44074. Astra12
júl. 10. 10:39

Sziasztok!

Utánaolvastam én is, az ösztrogénhiány miatt gyengülnek a szövetek, ez okozhatja az ízületi problémákat is. Elkeseredtem, hogy ez ilyen elkerülhetetlen? De a férfiak is eléggé ösztrogénhiányos állapotban vannak, mégsem feltétlenül ízületi problémásak! Sőt a menopauzás nők közül sem mindenki. Tehát nem kell feltétlenül ebben szenvednünk! Csak meg kell találni az elkerülés módját.

44073. Diti1968 (válaszként erre: 44067. - Marikati)
júl. 10. 09:17

Kedves Marikati!

Ezek hasonlítanak a reuma tüneteire is, azt nem nézték nálad?

Időszakonként nekem is vannak ilyen tüneteim, indítási merevség a reggeli felkelésnél, leguggolásnál és pl. ha ásványvizet akarom kinyitni a szorításnál úgy érzem, hogy feszül az egész kezem és nem tudok rendesen ráfogni a kupakra, mint ha be lenne vizesedve a kezem, de fájni nem fáj egyik végtagom sem?!

Ritkán éjjelente fáj a könyököm és akkor el is zsibbad a kezem, de ez tényleg csak havi 1/2 alkalommal fordul elő.

Én szedek Kurkumat+porcerősítőt+hyaluron savat a futás miatt és most kezdtem Selént is, mivel autóimmun pajzsmirigy beteg vagyok és ahhoz bármikor becsatlakozhat más autóimmun betegség is mint pl. a sokizületi gyulladás, Chron, diabétesz..stb. Szóval ez engem nem is lep meg, hogy a hírtelen klimax ilyesmit váltott még ki belőlem, de dokihoz egyelőre nem megyek vele, mert sem a napi tevékenységeimben sem a sportban nem zavarnak.

De épp tegnap panaszkodott hasonló tünetekről a barátnőm, aki csak simán klimaxol..

Minenkinek jó nyaralást és jó egészséget kívánok!

Edit

44072. Zsonett70 (válaszként erre: 44071. - Kajszi72)
júl. 10. 07:35
Szia. Jaj de és ismerős dolgok, sajnos. 😝😅🤗
44071. Kajszi72
júl. 9. 22:50

Érdekes amit írtok, nekem 15 éve volt mind a két kezemben, csuklómban durva inhüvelygyulladás, mind a kettőt gipszelni akarták, aztán lealkudtam egyre. Viszont a szakmámat részben ezért adtam fel. A mai napig nem tudok apró dolgokat huzamosabban megfogni, mint pl.varrótű, szemöldökcsipesz. De a tányér levest is csak úgy tudom megenni, hogy közben jópárszor leteszem a kanalat, vagy kezet váltok. A késsel hámozás gyötrelem. És a leírt zsibbadásos iszonyatban is volt részem, de utoljára úgy 3- 4 éve, azóta nem.

Anno, mikor megtudtam, hogy van miómám olvastam egy német tanulmányt a kutakodás közben, ami arról írt, hogy statisztikailag van összefüggés az epebetegségek, a fogászati problémák, a miómák, a meddőség, a pajzsmirigy megbetegedések, a progeszteron hiány, és egyéb nemi hormonok katyvaszai között, és hogy kutatásokat folytatnak majd ezügyben.

44070. marikati (válaszként erre: 44069. - Zsonett70)
júl. 9. 21:26
Hát, szép kilátások! Még próbálom húzni az időt! Jobb kezes vagyok és a balt kellene műteni.A jobb még nem vészes.
44069. Zsonett70 (válaszként erre: 44067. - Marikati)
júl. 9. 21:00
Szia. Sajnos ez ilyen. Erőtlen a kéz zsibbad, majd ki esik minden a kezűnkből. Úgy éreztem fogom a csészét, és még se. Ha meg akartam szárítani a hajam vagy bár mit csinálni a fejem felett perceken belűl kőnyékig zsibadt a kezem. Majd jőn a fájdalom, nem tudtam megfogni a tollat, hogy írjak na akkor lett 😌 elég. Tudtam nincs tovàbb. Majd mikor be akartam őkőlbe szorítani a kezem és jőttek az iszonyatos villámló fájdalmak nem lehetett tovább várni.
44068. Tim70 (válaszként erre: 44061. - Balogh Zsani)
júl. 9. 19:10
Szia! Az emelgetéssel még bőven várjál, hónapok után is csak óvatosan. 5 hónapja műtöttek de vigyázok az emeléssel. Igazából a 6 hetes kontroll után csak ettől az egytől tiltottak el. A sport: sétával kezd folyamatosan növelve a távot és a temlót. Kb 7. hét után kezdtem el kocogni nagyon óvatosan "orvos engedte", majd a kerékpározás is csatlakozott, súlyt ne emelj de lassan ha az erőd engedi lehet intenzívebb a mozgás. 9 hétig maradtam táppénzen bőven kellett a jobb erőnléthez. Ha rajtam múlik még maradtam volna néhány hetet. 🌝 de kinek hogy...😊. Üdv: Timi
44067. marikati (válaszként erre: 44063. - Zsonett70)
júl. 9. 17:58
Köszönöm szépen a tájékoztatásod! Igen, stressz az volt rendesen nálam is, úgy mint itt mindenkinél. Valójában a nagy műtéttel tudtam kapcsolatba hozni ezt a fajta nyavaját. Debrecenben voltam májusban vizsgálaton, ahol kiderült, hogy ez a bajom. Zsibbad éjszakánként az összes ujjam, reggelre úgy érzem, hogy bedagadt, pedig nem. Nem mozognak rendesen az ujjaim, nincs bennük erő. Nem tudok egy gyöngyszemet megfogni /óvónő vagyok/. Szóval elég gáz, de már belefáradtam az időpont kéregetés, több hetes várakozás, ide menj, oda menj. Ez már október óta megy. Előtte meg a nőgyogyós volt egy fél évig, mire pontot tettünk a végére. Szóval, belefáradtam!
44066. yallah2 (válaszként erre: 44064. - Zsonett70)
júl. 9. 17:56
Az tuti!
44065. yallah2
júl. 9. 17:55

Nah! Zsonett már le is írta! Az alagút színdróma nem a hormonok és a műtét hozadéka. Viszont az izületi fájdalmak igen!!!!! De azt hiszem más volt aki orvoshoz ment ezzel. Én betudom a kornak a műtét hozadékának meg a munkámnak. Való igaz, hogy azóta (2 éve) sokkal csikorgósabbak az izületeim. Nehezebben tudok dolgokat megcsinálni. Mint guggolásból felállni, lehajlásból felállni meg ilyenek. Futni egyáltalán nem tudok. Ugrani sem tudtam, de a hastáncórákon újratanultam mert hozta a koreo. Hál istennek ott nincs futás! Időváltozáskor minden eresztékem fáj. Amúgy így 2 év után már nyoma sincs a műtéttel kapcsolatos hasi panaszoknak. Csak ha nagy a trapp a melóban.

Egyébként örülök, hogy ennyien írtatok! Fmadri!!! Irigy vagyok, hogy milyen szép helyen vagy!!! Jó pihenést!

44064. Zsonett70
júl. 9. 17:50

Talàn még annyi szerintem mindannyiunk nevében mondhatóm, hogy mi akik àtestűnk ezeken a nőgyógyászati műtéteken nem voltunk esetleg vagyunk valami tőkéletesen felemelő idegálapotban. Sajnos!

😅 😍 ❤️😘🤗❤️😅

44063. Zsonett70
júl. 9. 16:57
Ja még annyi, aki műtétre szorul szigorúan csak kézsebészeten műtese magát arra szakosodott orvossal. Ez a műtét valamint a kéz finom motorikus mozgása megóvása miatt nagyon fontos. Nem sebészek hanem kézsebésszel.
44062. Zsonett70 (válaszként erre: 44060. - Marikati)
júl. 9. 16:52
Sziasztok lányok. Nekem is volt,mind a kettő csuklón.Nem a műtéttel, inkább az idegàllapottal fűggőssze az orvosom szerint. Úgyan is az idegszàlak vastagszanak meg, amelyek aztán nem férnek el a csukló alagutjában nem lesz mozgásterűk az okozza azt az iszonyatos fájdalmat.Ezt kiválthatja folyamatos izűleti gyulladás is, de hírtelen stressz helyzet rosszideg állapot is. A millgamma nagyon jó rá ideiglenesen, de akinek kialakult és előrehaladott az sajnos csak műtéttel orvosolható. Nem használ az ákom-bákom és semmi egyéb sem. Az idegek annyira megvastagszanak, hogy nem férnek el a helyűkőn. Viszont a műtét után egyből mérfőldekkel jobb. Nekem mind két csuklóm műtőtték, mert már elviselhetetlen volt. Azok a villámlás szerű mérhetetlen fájdalmak rossz reggelek míg be nem járodnak, álmatlan éjszakák borzasztó. Akinek van műtese meg mihamarabb másképp nem szabadul a fájdalomtól, főleg ha az idegpályàkat vizsgálogép kimutatja akkor nincs vissza út.
júl. 9. 15:46
Sziasztok Lanyok. Engem junius 4-en mütöttek Nemetorszagban. Mehszaj bent maradt. 8 napra ra belazasodtam, ujabb 2 nap a korhazban. Most a 6.heti tappenz nel tartok. Ez az utolso, ha jol tudom. Jol vagyok, semmi nem faj. De en se tudom, mikortol lehet emelni nehezebbet, cipelni valamit, sporton meg nem is gondolkodtam. Mindenkinek gyors felepülest kivanok. Zsani
44060. marikati (válaszként erre: 44053. - Katonca)
júl. 9. 15:03
Sziasztok lányok! Én már régi motoros vagyok, mert áprilisban volt 1 éve, hogy mindent kidobtak a kukába. Gyakran olvasgatlak Benneteket, mert ez már függőség.Jó ideje gondolkodom, hogy panaszkodjak-e, de nem akartam ráijeszteni senkire sem. Főleg az Újakra, de most Katonca problémájához csatlakozva kérdezném én is Yallahot, hogy csukló alagút szindrómát okozhat-e a drasztikus hormon változás. A műtét áprilisban volt és októberben már ezzel a nyavajával küzdöttem. Jelzem azóta is, mert nem igazán tudom rászánni magam a műtétre. Bal kezemen súlyos, a jobbon kezdődő. Nem tudom megfejteni, hogy mitől alakult ki. Valahol azt olvastam, hogy befolyásolhatja a hormonváltozás is. Igaz lehet Yallah?
44059. Ágnes320 (válaszként erre: 44010. - Csildi64)
júl. 9. 13:14

Szia Csildi 64.

Hogy vagy? Gondolom otthon sokkal jobb a lábadozás!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook