Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
45039. Tim70 (válaszként erre: 45032. - Kukka)
nov. 8. 14:27
Szia Jucus! Nagyon szuper hírek. Ne siettes semmit. Rengeteg folyadék, kiméletes étkezés, minél több tötyögés 😘. Hajrá előre...💖. Tudod ha kell itt vagyunk.😘 Üdv: Timi
45038. Kukka (válaszként erre: 45027. - Suzy2)
nov. 8. 10:44
Ne fèlj Susy! Bár gondolom, már túl vagy rajta. Szorítok Neked! Nagyon köszönöm a rámgondolást! ☺
45037. Kukka (válaszként erre: 45034. - Kajszi72)
nov. 8. 10:42
Szóval gyanúsan jól vagyok...egy gondom van csak, az alsó ajkam belül csupa hólyag, gondolom a tubus lehet a ludas. Majd hozatok be a férjemmel valami szájfertőtlenìtőt. Köszi még egyszer a rámgondolást!
45036. Kukka (válaszként erre: 45034. - Kajszi72)
nov. 8. 10:39
Képzeld, megvolt a kalap kaki is! 😆
45035. yallah2 (válaszként erre: 45028. - Bry)
nov. 8. 09:42
Nem! Remélem visszamentél!
45034. Kajszi72 (válaszként erre: 45032. - Kukka)
nov. 8. 07:36

Szia. Már nagyon vártalak. 😀Gratula, nagyon ügyes vagy, csak így tovább, szépen lassan, mindig egy kicsit többet vállalva.

Jó pihit és totyogást! Gyógyulj!

Lassan jön majd a gázosodás, újraindulnak a belek... És kalap kakit továbbra is! 😀

45033. Kukka
nov. 8. 07:15
❤❤❤
45032. Kukka
nov. 8. 07:14
Sziasztok. Gyorsan bejelentkezem, tegnap megműtöttek. Chrobak lett és a doki szerint minden a terv szerint alakult. Az előbb megszabadítottak a csöveimtől is és hamarosan fe is kelhetek. Tegnap már eltotyogtam a fürdőig egy kis cicamosdásra. Ha ügyes leszek, holnap hazaengednek! Annyira hálás vagyok Nektek! Mindent köszönök, a sok jótanácsot, biztatást, törődést! Puszillak Benneteket: Jucus
45031. Kajszi72 (válaszként erre: 45026. - Szilvi70)
nov. 8. 05:30
Úgy legyen, ámen. 🙂
45030. Szilvi70 (válaszként erre: 45027. - Suzy2)
nov. 8. 05:28
Szia Suzy, ne félj fél óra az egész mindennel együtt, nekem a 3 alkalomból egyszer sem volt fájdalmam és vérzés is csak minimális volt akkor, utána már semmi. A másodiknál ketten mentünk engem leültették a műtő ajtóba a másik hölgy bement kb 5 perc és már kész is volt. Minden rendben lesz❤️
45029. Kajszi72 (válaszként erre: 45028. - Bry)
nov. 8. 05:27

Szia, jó reggelt. Bár nem írtad, hogy mit szabtak ki belőled, azt se, hogy mennyi a vér, de legyünk optimisták, lehet a ciklusod is. Ha maradt a méhnyak, akkor maradhattak sejtek, amik mini menstruációt csinálnak. Még hasi műtétkor sem tudják maradéktalanul kimetszeni az összes méhszövetet a legnagyobb odafigyelés mellett sem, ezt a dokim mondta.

De menj el dokihoz mindenképp, idegesen, parázva és fájva nehezebb a gyógyulás. Kalap kakit! 🌻

45028. bry
nov. 8. 04:45
Sziasztok Lányok. Október 2-án, 5 hete méheltávolításom volt, melyet hüvelyen keresztül végeztek. Műtét után harmadik napon hazamehettem, utána három hétig nagyon szépen javultam. Aztán a harmadik héten elkezdett délutánonként hőemelkedésem lenni, folyamatos fájdalmaim voltak a hasam körül. 4,5 hét után volt egy kis vérzésem. Felhivtam az orvost, aki persze telefonba nem tud mondani semmit, azt mondta elvileg 6 hétig minden belefér. Hát ma reggelre megint véreztem, és ez már elég piros vér. Nem olyan mint amikor elvágom az ujjam, annál jóval hígabb,de akkor is vér, és mellette nagyon fáj a hasam jobb oldala. Mi lehet.... most nagyon beijedtem, délelőtt visszamegyek a kórházba, gondoltam addig is kiírom magamból...... Régóta olvaslak benneteket, főleg ezen a fórumon. Kérlek benneteket, akinek volt hasonló, írja meg.... normális dolog-e mütét után 5 héttel vérezni.
45027. suzy2
nov. 7. 21:51
Kedves Kukka!Remélem szerencsésen túl vagy a műtéten,nagyon sokat gondoltam Rád,,,mielőbbi gyors gyógyulást kívánok.Én holnap még csak az eü.küretre megyek,de attól is nagyon félek!Jó pihit mindenkinek!
45026. Szilvi70 (válaszként erre: 45025. - Kajszi72)
nov. 7. 20:12
Szia, köszönöm a bíztató szavakat, remélem gyorsan eltelik majd a műtét napja és csak egy mondatot szeretnék hallani az orvostól, hogy minden rendben volt a mütőben😊 a többi majd szép lassan alakul, ahogy ezt már sokszor leírtátok, türelmesnek kell lenni és vissza áll majd minden a régi kerékvágásba.
45025. Kajszi72 (válaszként erre: 45024. - Szilvi70)
nov. 7. 18:32

Szia. Én is áthomálykodtam a műtét napját, nem fájt semmi. Később, amikor a gázbuborékok tartottak versenyt sajgott kicsit belül.

Műtét másnapján, amikor átkísértek a szobámba, rókáztam egy csodásat, rendesen megdolgozta az izmaimat az ökölődés, de semmi bajom nem lett, minden varrat kitartott.

Otthon én is extrán lépcsőztem, földszinten van a konyha...😁 Nekem felszívódó varratom volt, így varratszedésre sem kellett mennem.

Legyen pufi párna a kocsiban a hazaúton, és talán jobb a hátsó ülésen ülni. Fontos a sok folyadék a műtét után, a könnyű kaják, és a kevés szénhidrát. Segítik a sebgyógyulást és az anyagcserét. Kalap kakit! 😉🌻

45024. Szilvi70 (válaszként erre: 45023. - Tim70)
nov. 7. 18:02
Szia Timi! Nagyon pozitív dolgokat írtál remélem valami hasonlóban lesz részem😍. Annyira részletesen elmeséltek mindent, hogy szinte nem is maradt kérdésem.Szép estét neked is . Szilvi
45023. Tim70 (válaszként erre: 45022. - Szilvi70)
nov. 7. 17:17
Szia Szilvi! Egyidősek vagyunk, lassan 9 hónapja túl a műtéten. Bikini vágás kb 20-25cm. Nem volt nehéz a lábraállás. Az első nap volt a leggázabb, meg kellett tanulni, felállni, felülni, menni😀, pisilni....Az altatás mellékhatásaként a rekeszizomba szorult a levegő minden felüléskor,de ez egy nap alatt elmúlt. 5 nap után hazaengedtek (simán felmentem a harmadik emeletre, és minden nap legalább 2-szer megmásztam). 8 nap után volt varratszedés. 5 hetesen már kocogtam. Tudom nincs két egyforma felépülés, de én csak ezzel foglalkoztam. Diéta, rengeteg folyadék, és a séta, mozgás rengeteget segített. Szólj ha valamire kíváncsi vagy még, igyekszünk segíteni. Szép estét! Üdv: Timi 💖😘
45022. Szilvi70 (válaszként erre: 45021. - Diti1968)
nov. 7. 13:29
Szia Edit! Hát amikor eldöntöttem,hogy akkor menjünk neki a műtétnek akkor rákérdeztem, hogy milyen jellegűre gondolt és akkor azt mondta , hogy hasi műtétre gondol. Amikor az időpontot beszéltük meg akkor is rákérdeztem hogy milyen lesz akkor is a hasi műtétet mondta, megmondom őszintén nem kérdeztem meg miért nem lehet esetleg másik verzió. Többször már nem találkozunk, csak jövő vasárnap amikor be kell feküdnöm, de majd akkor rákérdezek újból, lehet hogy nem lesz egyszerű a felépülés ebből a fajta műtétből, de talán nem jobban látja a dolgokat egy ilyen jellegű műtétnél. A gyerekeim már nagyok főiskolások meg van egy gimnazista, az anyukám is elég közel lakik tud hozzám jönni ha kell segíteni. Nagyon jó tippeket adtok, amivel meg lehet könnyíteni a bent töltött nehéz napokat, lassan az én időm is eljön. Próbálok mindent elrendezni magam körül a munkámat, az otthoni dolgokat, karácsonyi ajándék vásárlást. Biztos lesz olyan ami elmarad de majd megoldjuk valahogy.
45021. Diti1968 (válaszként erre: 45012. - Szilvi70)
nov. 7. 09:04

Kedves Szilvi!

Én is 48voltam amikor műtöttek, hasonló problémákkal. Azt mondták, hogy miért hasi műtét lesz? Mivel te 3x is szültél, miért nem hüvelyen keresztül vagy endoszkóposan csinálják, ha nincs semmi rosszindulatúságra gyanú?

Nekem az ébredéssel egy bajom volt, hogy utána nem tudtam visszaaludni. Fél2körül toltak ki a műtóból és fél7kor már felébredtem, amikor bejött a férjem az őrzőbe. Utána már csak feküdtem pont a fali órával szemben és vártam hogy másnap reggel legyen. Zavart az óra kattogása, az óránként magától beinduló vérnyomásmérő sípolása, és mivel mindenkié más időpontban indult el, csak percekre tudtam elbóbiskolni. Semmilyen fájdalmam nem volt, csak nagyon éhes voltam. Szóval ha esetleg hajlamos vagy a gyomorsavasságra vagy refluxra, akkor vigyél savlekötőt és vidd magaddal az őrzőbe. Nekem a torkom sem fájt és köhögni is csak egy kicsit kellett másnap, ami az altatás egyik mellékhatása és hát a hasi vágással nem egy kellemes dolog, szóval arra nyugodtan vigyél valami szopogató cukorkát, vagy kérjél bent köhögés csillapítót!

Ha még is köhögnöd kell, támaszd meg a hasadat a vágás két oldalán, úgy hogy összetartsad! Felkelni csak oldalról térdfelhúzással és könyöktámasszal szabad, második naptól már megszokod és menni fog! Sétálj amennyit csak tudsz!

Én a helyedben azért rákérdeznék hogy van-e lehetőség vágás nélkül megúszni a dolgot, mert a 3 gyerek mellett nagyon nem mindegy milyen gyorsan épülsz fel!

Üdv,

Edit

45020. Kukka
nov. 7. 07:02
Sziasztok Lánykák! Itt vagyok a kórházban, 9 óra körül kerülök sorra. Hashajtás megvolt, vérnyomásom 130/70, állítólag kapok majd egy nyugiszurit előtte. Mert azert cidri van. Este bőgtem is egy rendeset. Köszönöm, hogy velem vagytok!
45019. szmöre70 (válaszként erre: 45012. - Szilvi70)
nov. 7. 05:19
Szia...ugyan ebben voltam..48 vagyok...július 27-n műtöttek meg..6 hét után tudtam menni dolgozni is..szerintem ne félj...jobb lesz😊
45018. Tim70 (válaszként erre: 45016. - Szilvi70)
nov. 7. 00:00

Szia Szilvi! Orvosa válogatja, nekem nem kellett semmit szedni a műtét előtt.

Az ébredés: szinte minden kiesett ami aznap volt, foltokba vannak meg dolgok. Az őrzőbe az orvosom kisért ki, beszélt elmondta mi történt bent, de erre nem emlékszem. Másnap újra elmondattam vele mindent 😀. Igazából ahogy elnéztem (előttem volt két műtét), itt újra ellenörzik, hogy tudatodnál vagy-e rendbe van-e a légzésed. Olyan dózisba kaptam a fájdalom csillapítót, hogy teljesen ki voltam ütve. Nagyon gyorsan ment az idő, pörögtek az események (legalábbis úgy éreztem), de úgy teltek az órák, hogy észre sem vettem. Nagyon kába voltam. Kb 7 órával a műtét után felállítottak, totyogás egy arcmosásra 😀 na ez izgi volt, de piszok jól esett. Folyamatosan infúzió volt bekötve, mert a teljes méheltávolítás mellett a vakbelem is kikapták, ha már ott voltak 😀.Ezért én reggelig nem ihattam, 24 órát nem ehettem. SORTKUPAKOS ÁSVÁNYVÍZ. Napokig hasznos volt!!!

Ne idegeskedj, rendbe lesz minden és kategóriákkal jobb a műtét után. Ha valamire még kiváncsi vagy kérdezz! Segítünk. Szép estét! 😘

Üdv: Timi💖

45017. Kataaa123 (válaszként erre: 45016. - Szilvi70)
nov. 6. 22:50
Én műtét után szedtem kínomban mikor nem ment a wécézés és már nem tudtam mit kitalálni. Szedhetsz nyugodtan előtte is, jó a beleknek és az immunrendszernek. Nem tudom mennyire vagy kivérezve:-( de vasat is szedhetsz,az biztosan nem árt.
45016. Szilvi70 (válaszként erre: 45015. - Szilvi70)
nov. 6. 22:23
Akartam még írni hozzá , szóval a bevonuló pakkom már készülget a lista amit fel tettetek nagyon hasznos egy csomó mindenre én nem is gondoltam, műtét előtti héten javasolta az orvos hogy szedjék probiotikumot nektek is ajánlották?
45015. Szilvi70 (válaszként erre: 45013. - Kataaa123)
nov. 6. 22:18
Köszönöm szépen Kata
45014. Kataaa123
nov. 6. 22:14
Még egy fontos dolog eszembe jutott: sportkupakos üveg legyen nálad, a több kiló cuccból amit becipeltem az volt a leghasznosabb. :-)
45013. Kataaa123
nov. 6. 22:10

Szia Szilvi! Hasonló a történeted mint az enyém,csak én 10 évvel fiatalabb vagyok és talán emiatt tovább próbálkoztam mindenfélével. Csak időhúzás volt és felesleges szenvedés.

Jó döntés a műtét.

Az ébredéssel kapcsolatban kicsit másképp éli meg mindenki ahogy olvasom de egy biztos, az ébredés után nyomni fogják beléd a kábító fájdalomcsillapítót, ennek köszönhetően nem igazán fogod "megélni" azt a fél napot. Olyan homályos emlék nekem, fáj de utána már kábultam is vissza. Én se hittem volna de az a nap gyorsan elmegy mert nagyrészt alszik az ember és olyankor már nagyon jó az a tudat,hogy túl vagy rajta. Kívánok minden jót , bátorságot! Szorítunk majd!

45012. Szilvi70
nov. 6. 20:53

Sziasztok Lányok! Szeptember óta olvasom ezt a fórumot, nagyon sokat vissza is olvastam, rengeteg információt megtudtam a műtéttel és a rá következő hetekkel kapcsolatban, nagyon köszönöm nektek.Röviden az én történetem 48 éves vagyok és 3 gyermekem van, 3 évvel ezelőtt több hónapos kihagyás után megbetegedtem és nem akart elmúlni, a megszokotthoz képest rengeteg volt. Éjjel mentem a nőgyógyászati ambulanciára ahol közölték hogy kűret kell, lesokolltam mert nekem eddig a három természetes szülésen kívül soha semmi bajom nem volt . Megcsinálták szövettan rendben volt. Eltelt 1 év újra kezdődött ismét küret, ennek a szövettana hyperplasiat hozott ki, kaptam Norcolutot 6 hó majd idén januárban ismét kontroll küret, most rendben volt a szövettan. De nem állt rendesen vissza a rendes menstruácius ciklus elkezdtem megint nagyon vérezni és csak vérzéscsillapítóval és Norculuttal tudták csak kordában tartani. Szeptemberben elmentem újra konrollra és akkor mondta az orvosom, hogy nem sok esély van arra, hogy a méhen meg fog gyógyulni, nagyobb is és miómás is, gondolkodjak el, hogy ki kellene venni. Tavaly nyáron elmentem egy másik orvoshoz és ő már akkor azt mondta hogy én kivennén a maga méhét. Letaroltan jöttem ki a rendelőből. Gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb döntés tovább kísérletezni még gyógyszerrel, a változókor ki tudja még mit fog hozni, és mivan ha csak rosszabb lesz, és amilyen történeteket olvastam itt, hogy mit éltették át mire a műtétre került sor ezt én nem szeretném ha lehet. Voltam főorvosi bemutatáson vizsgálat közben csak a koromat és a gyermekeim számát kérdezte és közölte, hogy akkor megoperáljuk. November 19-én lesz a műtét hasi feltárással csak a méhemet veszik ki. Nem is tudom mit érzek várakozással vegyes félelmet talán , az ébredéstől tartok talán a legjobban, erről keveset olvastam ha esetleg erről írnátok kicsit. Előre is köszönöm😊

Kukka neked nagyon szorítok holnap, ne félj😊

45011. yallah2 (válaszként erre: 45002. - Kukka)
nov. 6. 19:25
Jó "utat" holnapra! Szép álmokat, szép ébredést!! Az Erő legyen veled!
45010. Diti1968 (válaszként erre: 45002. - Kukka)
nov. 6. 15:29

Kedves Kukka!

Egy kalappal! Gyors, fájdalom és szövődménymentes felépülést kívánok!

Üdv,

Edit

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook