Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
43570. andiali
máj. 18. 07:30
Sziasztok!Van olyan köztetek akinek méhsüllyedése is volt.Azt szeretném megtudni,hogy a méheltávolitás után mennyite oldódott meg ez a dolog.Több orvos több vélemeny.A hüvelycsonkot sikerül annyira plasztikázni,hogy végre ne "tojáson"üljön az ember?Laparral műtenének júniusban.Van miómám is inkontinencia is.A magánorvos pedig nagyon ellenzi a méhkivetelt,klinikán meg mindenképp kivennék.Már megint összezavartak:(42 éves vagyok.
43569. Evili71 (válaszként erre: 43568. - Gitka)
máj. 18. 06:23
Szia! Nekem függőleges hasi műtétem volt és a 6 hetes kontrollon megkérdeztem q dokit az úszásról. Azt mondta hogy a 6 hét leteltével mehetek, de végül úgy alakult hogy csak 2 hónap után jutottam el az uszodába. Nem volt semmi gond, gyorsan le is nyomtam 1000 métert elsőre 🙂. Laparnál nyilván gyorsabb a gyógyulás, de a belső sebek miatt én azért kivárnám a 6 hetet...
43568. Gitka
máj. 17. 22:51

Sziasztok!

Mit gondoltok, uszodába mennyi idő után lehet menni? Az én orvosom 2 hetet mondott. Jó lenne, ha elkezdenék mozogni, de elég kevésnek tűnik a 2 hét. A sebek a lapar után szépek. Valaki nem beszélt erről a saját orvosával?

43567. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43565. - Tia69)
máj. 17. 20:57
Nekem azt mondta a dokinöm,hogy a mozgás a lényeg.Nem kell feltétlen futni az intenzivebb gyaloglás is jó.Vagy torna.Van sokféle lehetöség.Persze a vitaminok és az ásványi anyagok is kellenek.
43566. Ritti77 (válaszként erre: 43564. - Katonca)
máj. 17. 19:48
Szia. Milyen hormont kellett szednie méh kivétel után?
43565. Tia69 (válaszként erre: 43564. - Katonca)
máj. 17. 19:29
Sziasztok! Alig tudtam visszatérni az oldalra,milyen szar lett ...elfelejtettem a jelszavam😜...hát Katonca jól megijesztettél ezzel a csontritkulással,jó tudni mire számitsunk. Pedig én is csak d-vitamint szedek,meg calciumot,magnéziumot. Mit lehet még tenni? Szerintem még a dokik sem tudják pontosan😜😛
43564. Katonca
máj. 17. 18:35

Ma összefutottam a gyerekeim egykori védőnőjével. Neki 15 éve vették ki a méhét, a petefészkei maradtak. Akkor volt 46 éves. Ennek ellenére az orvosa azt ajánlotta neki, szedjen hormont legalább 5 évig, akkor már úgyis belekerül a változókorba, abba hagyhatja. Utána szedjen calciumot, D-vitamint, magnéziumot. Azzal indokolta a doki, hogy így elkerülheti a csontritkulást. Azt mondja Ilonka, most futkározik dokitól dokiig, ugyanis kiderült, nagyfokú csontritkulása van.

Ti mit tesztek, hogy elkerüljétek a csontritkulást?

43563. Astra12 (válaszként erre: 43561. - Iker68)
máj. 16. 20:45
Jó ötlet, köszönöm!
43562. Astra12 (válaszként erre: 43558. - Diti1968)
máj. 16. 20:44
Köszönöm!
43561. Iker68 (válaszként erre: 43526. - Astra12)
máj. 16. 20:31
Szia! Nekem a hajhullásomra a ligetszépe vált be. Esetleg próbáld ki.
43560. yallah2 (válaszként erre: 43555. - Timsa33)
máj. 16. 19:59
Jól jellemzed. Üres érzés. Nem az a földet rengető mélyről jövő hüvelyi orgazmus, csak olyan lájtos. Jön jön, ott van és ....hát mi volt ez? Sajnos nálam is így van.
43559. Diti1968
máj. 16. 19:45

Ezt most olvastam Prof. Dr. Balázs Csaba endokrinológus "orvos válaszol" rovatában a Családi neten:

A női testben termelődő sok-sok hormon közül jelentőségüknél fogva kiemelkedik az első számú nemi hormon az ösztrogén és a másodlagos (ellensúlyozó) nemi hormon a progeszteron. A betegség lényege a két hormon arányának felbomlása, amelyet az ösztrogén túlsúly vált ki.

Ösztrogén

Első számú női nemi hormon (többek közt ösztradiol, ösztriol, ösztron alkotja)

Felelős a másodlagos női jegyek (mellek, méh) és menstruáció kialakulásáért

A menstuációs ciklus első felében (1-14. nap) van jelen, petefészekben termelődik (ábra lejjebb)

Zsírraktárakat növeli, izomtömeget csökkenti

Nemcsak a petefészek állítja elő az ösztrogént, hanem a testzsír is. Így férfiakban és nőkben is egyaránt jelen van. Egy kövér férfiban akár több ösztrogén is lehet, mint egy fiatal szikár hölgyben. Fontos! Azoknál, akinek teljes petefészek-eltávolítást hajtottak végre, annak is magas lehet az ösztrogén szintje.

Progeszteron

• Másodlagos női nemi hormon, „ellensúlyozó” hormon

• Felelős a terhesség létrejöttéért, a terhesség fenntartásáért

• A menstruációs ciklus második felében van jelen, peteérés után - 20 mg/nap mennyiségben - termelődik

• Petefészekben és kis mennyiségben a mellékvesékben termelődik

• Az ösztrogén dominancia, ill. a progeszteron hiány tünetei

• Terméketlenség, meddőség

• Tüszőrepedés nélküli ciklusok

• Vetélés

• Premenstruális szindróma (PMS)

• Depresszió, hangulatváltozások, ingerlékenység, kimerültség, alvás-, memóriazavar

• Migrén, krónikus fejfájás

• Alacsony libidó

• Endometriosis

• Erős menstruációs vérzés, szabálytalan menstruációs ciklusok, pecsételő vérzés

• Hüvelyszárazság

• PCOS - policisztás petefészek

• Korai menopauza

• Korai serdülőkor

• Pajzsmirigybetegség

• Lassú anyagcsere, megnövekedett hasi zsírszövet, hízás

• Magas vérnyomás

• Vízvisszatartás, ödémák, puffadás

• Hajhullás

• Száraz bőr, száraz szem, szájszáradás

• Osteoporosis - Csontritkulás

• Autoimmun betegségek, allergiára való hajlam

• Magnézium hiány

Én évekig hozzá jártam a Hashimotómmal a Budai Irgalmasrendi Kórházba, de sajnos már csak magánban dolgozik, drága és nagyon nehezen lehet bekerülni hozzá...

De itt meg lehet őt keresni, ha volnának kérdéseitek, ahogy ideje engedi válaszol rá:

[link]

43558. Diti1968 (válaszként erre: 43554. - Astra12)
máj. 16. 16:30

Kedves Astra!

Az ösztrogénes hajszesz csak helyileg hat (a hüvelykrémek is!), elvileg nem kerül be a véráramba, vagy csak minimális mennyiségben!

De nyilván csak hormon vizsgálat után, ha valóban ösztrogén hiány miatt hullik a hajad, akkor írják fel, és főleg a foltokban jelentkező hajhullás esetén!

Hajhullást okozhat még vérszegénység, stressz, gyulladás is. Szerintem erősödj meg, szedjél multivitamint és ha továbbra sem javul a helyzet, akkor menj vele dokihoz!

A miómákat valóban az ösztrogén dominancia okozza, de ha mindent kivettek, akkor már csak hormon maradt a szervezetedben, amennyi a zsírban raktározódik ill. a véráramban éppen van.

Üdv,

Edit

43557. Zsonett70 (válaszként erre: 43555. - Timsa33)
máj. 16. 15:18
Szia. Az isten szóljon belőled, úgy legyen.
43556. Astra12 (válaszként erre: 43555. - Timsa33)
máj. 16. 14:10

Szia!

Neked a méhnyak maradt vagy ment?

43555. Timsa33
máj. 16. 14:02
Sziasztok lányok! Én is két és fél hónapos lettem és aránylag megvagyok.Azért írom,hogy aránylag,mert mint sokunknál,nálam sem minden tökéletes.Néha még fájogat,szurkál a varrat körüli rész,de mozogni azért már jól tudok.Bár,ahogy elnézem a hasam már nem lesz a régi,dehát ez van.A szex nálunk is gondot okoz,illetve félek tőle.Mi most még csak pár napja próbálkoztunk,de nagyon óvatoskodva csináljuk.Furcsa volt megélni az első orgazmust is,úgy értem olyan üres érzés belül,vagyis nincs méh összehúzódás.Így egészen más,mint előtte,ami azért nem pozitívum..Szóval,én már nem is tudom mennyi idő kell a testi és lelki felgyógyuláshoz,hogy az ember ne ezen agyaljon és normálisan élhessen.Azért én is kitartást kívánok mindenkinek és reményt,hogy egyszer valóban minden rendben lesz végre.
43554. Astra12 (válaszként erre: 43547. - Zsuzsa Kun)
máj. 16. 12:43
Az nem gond, hogy a mióma is az ösztrogén túlsúly miatt volt? Szabad még plusz ösztrogént bevinni? Ez kicsit olyan, mintha hormont szednék.
43553. Astra12
máj. 16. 12:15
Egyébként járok Szimbólum-tanfolyamra, pont a hajról volt szó! És nőknél a hajhullás azt jelenti, hogy nőiességemben korlátozva vagyok! Na tessék: méhkivétel, süllyedések, eléggé a nőiességet meghatározó dolgok! Hormonproblémák okozhatják. Akkor fordul meg, ha tudom élni a nőiességemet, akármit is jelent ez.
43552. Astra12 (válaszként erre: 43546. - Diti1968)
máj. 16. 12:06
Köszi!
43551. Astra12 (válaszként erre: 43544. - Evili71)
máj. 16. 12:05
Köszönöm neked is!
43550. Astra12 (válaszként erre: 43541. - AErika64)
máj. 16. 12:04
Köszönöm!
43549. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 43548. - fmadri)
máj. 16. 11:16
Köszönöm szépen.🙂
43548. fmadri (válaszként erre: 43547. - Zsuzsa Kun)
máj. 16. 10:59
Bal oldalon felül a Hoxa felirat alatt van 3 csík ha azt lenyitod ott vannak az üteneteid Legalább is nekem ott van
43547. Zsuzsa Kun
máj. 16. 10:50

Sziasztok!

Nem találom a privát üzeneteket.

Tudnátok segiteni?

43546. Diti1968 (válaszként erre: 43526. - Astra12)
máj. 16. 10:50

Kedves Astra!

Nőgyógyász/endokrinológus és talán bőrgyógyász is írhat fel ösztrogénes hajszeszt, ami segíthet, ha hormon hiány miatt hullik ennyire a hajad! Aplicort F a neve, kérdezz rá a dokidnál, remélem segíteni fog: [link]

Üdv,

Edit

43545. Evili71 (válaszként erre: 43543. - fmadri)
máj. 15. 21:08
Gyógyulj meg hamar!!! Nem lesz semmi baj!!!
43544. Evili71
máj. 15. 21:06

A hajhullás nálam is jelentkezett, 3,5 hónap után még mindig tart. Házidokinak mondtam, azt válaszolta hogy egy ekkora műtét után ez normális. Azt mondta még hogy ne vitamint szedjek rá hanem valami @sványi anyagos cuccal próbáljam feltölteni a szervezetem. Ezekkel az a baj hogy napok alatt képes vagyok több kilót hízni tőle...

Egyébként remélem minden kedves régi Sorstárs jól van!!! Én is olvasgatlak titeket de írni nincs sok időm. Reggeltől estig lótok-futok. :) Energikusabb vagyok mint az elmúlt 10 évben valaha... 😀

Az Újaknak mielőbbi gyógyulást kívánok!!

43543. fmadri (válaszként erre: 43542. - Evili71)
máj. 15. 21:05
Kőszi Evili! Én elég vékony vagyok, fogytam is sokat az utóbbi időben talán ezért is tűnt fel most annyira ez a kis dudor Remélem lassan majd kisimul
43542. Evili71 (válaszként erre: 43523. - fmadri)
máj. 15. 20:56
Szia! Nekem függőleges vágásom volt. És az első hetekben nekem is behúzódott egy kicsit a heg. Ami azt illeti nem túl kockás a hasam és szerintem a heg feszesebb volt a kis párnáimnál :). Azóta szépen kiegyenlítődött...
43541. AErika64 (válaszként erre: 43526. - Astra12)
máj. 15. 20:09

Nekem is hullott a hajam, de hál istennek megállt! A Bánfi sampont használom, ez most jónak tűnik,(még apró rövid szálakat is kezdek látni, még a végén fiatalodok:):) meg a szokásos vitaminokat, ami 54 évesen kell!!!!

Ne keseredj el, mert a stressz is viszi a hajunkat!

Nagyon kell az optimizmus, hogy tovább menjen a szekér!!!!

Mindenkinek jó egészséget kívánok sok szeretettel!! Erika

(Nem szoktam írni, de olvaslak benneteket majdnem rendszeresen!!!)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook