Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51963. Kata 33
ápr. 2. 23:05
Sziasztok. Nekem 25én lesz méheltávolításom hasi metszéssel. Nem mondhatnám, hogy nem félek. Persze méhszájam sincs már. És ezek után már gyermekem sem lesz. Nagyon örülök, hogy ezt a csoportot megtaláltam. Olyan sok jót olvasok és sok erőt gyüjtök. Köszönöm 😊
51962. Kajszi72 (válaszként erre: 51961. - Miszpipi)
ápr. 2. 22:28

Biztos, hogy van ciklusod, azért maradtak a petefészkeid, mert aktívak és hormonális támogatást adnak. Nem csak a három közismert nemi hormon ( tesztoszteron, ösztrogén, progeszteron) vesz részt a rendszer irányításában, van még egy jó csomó segédhormon is akikre szükség van.

Ha ösztrogéndominanciád van és hájacskád is rendesen ( ami nem csak kicsit tárol), akkor valszeg a büdös életben nem lesz ösztrogén hiányod, úgyhogy a lenmag, a szója meg Samantha csicseriborsója inkább tiltólistán marad.

Ezért ez egy lassú folyamat, mire a test leállítja a petefészkeket.

Annak, akinek már műtét előtt voltak klimaxos vagy preklimaxos tünetei rásegíthet. De ellenpéldának itt vagyok én...

Nincs varázsütés. A két dolog, a változókor meg a töménytelen ösztrogén faszán elvan parallel - ezt a dokim mondta.

Úgy képzeld el, mintha lenne egy flakon víz, amin van egy lyuk és kicsöpög a tartalom. Az átlag nőnek literes flaskája van, nekünk egy 5 literes kaniszterünk. A lik meg ugyanakkora. Amikor az övék fogyogat, összeasznak, csontritkulnak, mi még feszesen gömbölyödünk, magasvérnyomásozunk és várjuk a csodás pillanatot, amikor leapad a víz annyira, hogy képesek leszünk érdemben fogyni, mert végre engedi a testünk, pontosabban az ösztrogénszintünk.

De a legmeghatározóbb szerintem, hogy a genetikánkba mi van kódolva. Hogy anyánk, nagynénink, nagyanyánk hogyan élte ezt meg, leginkább az anyai oldalról.

51961. Miszpipi (válaszként erre: 51958. - Kajszi72)
ápr. 2. 15:47

Igen értem...de kitudja, hogy milyen az én ciklusom, van e még egyáltalán.

Olvastam, hogy a méh eltávolítása fel is gyorsíthatja folyamatokat, az ösztrogén vesztést.

A hájacskákban maradhat egy kicsi, beosztom öregségemre, hátha nem nő bajuszom...😀

Hát a humusszal a csicseriborsó magas fitoösztrogén tartalmára utaltam.

A sex és newyorkban a klimaxos szamanta zabálta kétpofára...😂

51960. erdeig (válaszként erre: 51948. - TAM)
ápr. 2. 06:14
Csak óvatosan 🫣🥰 örülök neki, hogy te is jól érzed már magadat! 🥀💝
51959. erdeig (válaszként erre: 51947. - LadyG)
ápr. 2. 06:12

Jó olvasni, hogy jól vagy hat hetesen 💖 valahol erőt ad.

Nem jártam erre, mert csak a napok óta tartó éjszakai görcsökről tudnék írni. Ki vagyok merülve. Várom a nyarat, hogy végre megszabaduljak én is. De neked nagyon örülök! 🌷 Vigyázz magadra!

51958. Kajszi72 (válaszként erre: 51957. - Miszpipi)
ápr. 1. 23:44

A premenstruációs tünetek finomodnak, de azért maradnak, amíg van aktív ciklusod. A tested végig játsza a hormonális kört, csak méh hiányában a vérzés elmarad.

Az ösztrogéndominancia sajnos nem fúj visszavonulót ilyen gyorsan, a hájacskádban is komoly tartalékok vannak. Az endokrinrendszeredet nem cserélték le, a hormonjaid ugyanolyan katyvaszban működnek még.

Mi ez a humusz evés?

51957. Miszpipi
ápr. 1. 22:03

A mell feszülés, fájdalom elmúlt...utoljára 2 hónapja jött meg, aminek a műtét vetett véget.

Az utóbbi időben min.2 hetes mellfájdalom után mindig megjött.

Most nyilván nem jött volna meg.

Lehet, hogy az ösztrogén dominanciám visszavonulót fújt.

Még a végén elkezdhetem a humusz evést...

51956. LadyG
márc. 31. 21:57
Nagyon boldog, békés Húsvétot mindenkinek! 🤗
51955. sutyi83 (válaszként erre: 51953. - LadyG)
márc. 31. 20:54

Köszönöm szépen, akkor ez így normális (ma vagyok 5napos).


Kellemes húsvétot kívánok mindenkinek :)

51954. Miszpipi
márc. 31. 19:08

Lányok, Asszonyok! :)

Mindenkinek áldott húsvéti ünnepeket kívánok, szeretetben,egészségben!

51953. LadyG (válaszként erre: 51952. - Sutyi83)
márc. 31. 09:43

Én 2 napig a kórházban erös fájdalomcsillapítót kaptam, utána otthon még jó pár napig szedtem a paracetamolt és naproxint elöírás szerint, utána elkezdtem csökkenteni az adagot, kb egy hét után nem szedtem semmit.

Hollandiában a fájdalomcsillapítást nagyon komolyan veszik; felépítik a fájdalomcsillapító szintjét a vérben, hogy ne legyen egyáltalán fájdalmad, és utána megvan a protokoll, hogy hogyan kell szedni és hogyan kell csökkenteni az adagot, akkor is, ha semmi fájdalmad sincs már (ugyanis nem tudni, h azért nincs fájdalmad, m tényleg nincs vagy a bogyók miatt).

Szóval 5 nap után nyugodtan szedd még a fájdalomcsillapítót; nagyon fontos, hogy ne szenvedjél!


Egyébként azt olvastam a minap, hogy a hüvelyi mütétesek esetében egy kicsivel tovább tart a fájdalmas idöszak.


Kitartást, és gyors gyógyulást!! :)

51952. sutyi83
márc. 30. 20:42
Köszönöm :) akinek van hüvelyi műtéttel kapcsolatban tapasztalata (bár elég ritkán írtok ide mostanában úgy látom)...5.napja operáltak. Vajon meddig fog kelleni fájdalomcsillapító? Nap közben még elvagyok de estére mindig flectorozok mert addigra már nagyon feszül-húzódik mindenem.
51951. Kajszi72 (válaszként erre: 51950. - Sutyi83)
márc. 29. 14:58
Üdv utána, és kalap kakit mindenhez! 🌻
51950. sutyi83
márc. 29. 12:37
Sziasztok! Kedden volt a műtétem. Hüvelyen keresztül, elso-hatsofali plasztikaval egybekötve. Tegnap jöhettem haza. Huzódik-fájdogál de a nagy wc-zes már segítség-(kúp) nélkül sikerült :) elkezdem visszaolvasni a fórumot, remélem sok jó tapasztalatot olvasok majd.
51949. LadyG (válaszként erre: 51948. - TAM)
márc. 28. 15:11
Szuper!! Neked lesz még kontroll?
51948. TAM (válaszként erre: 51947. - LadyG)
márc. 28. 14:09

Na, ez tök jó! Vissza a normális élethez 😁.

(Én ma pont 5 hetes vagyok. Úgy döntöttem, én is letudtam ezzel a bulit...)

51947. LadyG
márc. 28. 13:49

Hahó, hogy eltünt mindenki! Remélem jól vagytok! :)

Én ma vagyok pontban 6 hetes. Voltam dokinál; ultrahang nem volt, csak bekukucskált meg megtapogatta a hasamat, és azt mondta, h minden rendben!

Itt különösebb utókövetés sincs ezek után, úgyhogy elvileg letudtam ezt a bulit 😆

A hasam, föleg a köldököm alatt egy sávban még érzékeny nyomásra, meg kicsit vizes (?) is, viszont lassan újrakezdem a jógát, úgyhogy remélem ez elmúlik lassan.


A nap is süt, és egy hónap múlva megyek szabira 🍸☀️🌴 úgyhogy minden jó :)

51946. erdeig (válaszként erre: 51945. - LadyG)
márc. 22. 03:07

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy 💖 igyekszem kitartani, de erős fájdalmaim vannak 😞

Most meg az állkapcsom is begyulladt. Arra ébredtem, hogy nem bírtam kinyitni a számat és feszül az egész oldal. Góckutatáson még rendben volt minden. Nem tudtam, mi hiányzik.

51945. LadyG (válaszként erre: 51941. - Erdeig)
márc. 20. 19:57
Kitartást, júniusig elrepül az idö! Szuper, hogy megkaptad az idöpontot! :)
51944. erdeig (válaszként erre: 51923. - Miszpipi)
márc. 20. 13:35
Sok gyakorlás és türelem 🙃🥰💝 Meglátod, minden jó lesz. Olvasom vissza az elejétől a fórumot és a nagy számok törvénye rendesen bizonyít ebben a kérdésben is. Sok-sok türelmes gyakorlás 🤗💖 (alig várom, hogy ott tartsunk... 🤣)
51943. erdeig (válaszként erre: 51929. - Anemone9)
márc. 20. 13:32

A nyakpárna mekkora ötlet, ezért külön köszönet!

...

Nem tudom Lányok, ki mekkora táskával ment, de az enyém egy közepes bőrönd. Már vagy 5x átpakoltam. Pillanatnyilag púpos és semmi extra nincs benne. A két legnagyobb holmi a köntös és a törölköző.

Nagyon izzadok, így nem csak nagyon vékony haloingeket szereztünk be, hanem raktam pár óriás pólót kis nadrággal, de azok is a markomban elférnek.

Állami kórház lesz, minden kell majd.


Mennyire voltatok fent, akik túl vagytok rajta? Könyvet, rejtvényt, ilyesmit mennyit/mekkorát érdemes tenni? Vagy hozassam be?

Kinéz egy hosszabb wellness, mivel minden fertőzést össze szoktam szedni bent.


ITO-ra telefon bevihető?

51942. erdeig (válaszként erre: 51934. - Yallah2)
márc. 20. 13:22
Ennek örömére bekészítettem a 3:1-ben kávét. 2 problémára lesz megoldás 🤗🤣 Megértem a problémádat!
51941. erdeig
márc. 20. 13:20

Sziasztok Lányok 🌷

Fény az alagút végén... Most két hónapig "vasra vagyok verve", és júniusban műtenek, előtte beszélek majd a műtő orvossal. A vérképem az utolsó antibiotikum kúra után jelentősen javulni kezdett egyébként. Előzmények miatt hasi műtét lesz. Semmi kozelebbit nem tudok.

Addig ki kellene húzni nagyobb vérzés nélkül. Ha fekszem, nincs is különösebb baj. De ha biciklire ülök, mint ma is, ahogy be kellett mennem az orvoshoz, kegyetlenül görcsölök. A legerősebb fájdalomcsillapító sem hat. Utána szokott jönni a vérzés is, ha nincs szerencsém.

Addig még jó, bő két hónap... Frusztrált, fáradt, kimerült, gyenge vagyok. A vas majd valamennyire segíteni fog megint, tudom. Legutóbb már a pajzsmirigy is picit eltért, pedig azzal sosem volt bajom.

Lesz még néhány vizsgálat is addig. Valahogyan úgy kellene kivitelezni, hogy ez a két hónap "csendesen" teljen el, de elképzelésem sincs, hogy lehetne megoldani, ha eddig sem sikerült...? Ismeritek az érzést, amikor már kiszakad a hasatok alja, és nem szűnik az állandó fájdalom semmire. A többiről nem is beszélve.

Köszönöm szépen 🪷

51940. TAM (válaszként erre: 51936. - Kajszi72)
márc. 20. 06:08

Gyöngyösön voltam, ott minden esetben ez a protokoll. Nem az összenövések miatt volt (a beleim nem voltak érintettek ebben).Elvileg még a szombati ebédet (1. kaja szerdatól) is keserűsóval adták volna, de nekem addigra magától is működött a dolog.

De igazából a műtét után nem is érdekelt, másnap infúzió volt, a rákövetkező napra meg már úgy összeszűkült a gyomrom, hogy nem is voltam éhes.

Drasztikus módszer (6 kg lement) de miután hazajöttem sem volt gond az emésztésemmel. Már az előírt diétát sem tartom.

51939. Miszpipi
márc. 19. 18:16

Úgy érzem elkezdett fájdogálni a mellem.

A műtét előtt az így kezdődő fájdalom egyre erősebb lett, szinte elviselhetetlenné vált és kb. 3 hétig tartott, aztán elmúlt és jött a mészárszék.

Na most ettől már nem tartok, de kiváncsian figyelem a testem, hogy alakul...

51938. yallah2
márc. 18. 19:51
Igen, valószínű volt bélérintettsége és azért volt csak infúzió.
51937. Kajszi72 (válaszként erre: 51936. - Kajszi72)
márc. 18. 17:30

Most nézem,hogy neked voltak komoly összenövéseid, és azért volt a kajamegvonás.

Igazán mázlis vagy, de ezt asszem már írtam.😄

51936. Kajszi72 (válaszként erre: 51935. - TAM)
márc. 18. 17:09
Szia. Három napig nem kaptál enni? Csak sóoldatot? Ez melyik kórház?
51935. TAM (válaszként erre: 51931. - LillaD)
márc. 18. 08:33

Szia! Szívószálas kulacs. Nálunk ropi, nasi nem mehetett. Szerdán befekuüdtem akkor már nincs kaja, szombatig pedig csak infúzió volt.

Még elég sok időd van a műtétig, ha tudsz, készítsd fel rá fizikailag az izmokat is. Én sokat edzettem előtte (súlyzó, kardió, pilates). Szerintem ennek is köszönhető, hogy nem igazán voltak fájdalmaim,és baromi gyorsan regenerálódok. A varratszedésre már egyedül mentem kocsival, múlt héten már pár napot dolgoztam is.

Most csütörtökön lesz 4 hete, hogy műtöttek (vágás).

Ja, és a kis táska tényleg szükséges!

+Evőeszköz, szivacs

51934. yallah2
márc. 17. 19:19
Én szívesen vittem volna a kávéfőzőt is, mert függő vagyok. Ne röhögjetek tényleg. Aztán lepaktáltam a Takarítónővel aki főzte a betegeknek a kávét. Hozta nekem is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook