Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
46659. Hencike
ápr. 16. 07:47
Köszönöm szépen Tim70, az irányvonalat!Nagyon elhatároztam most magam,remélem ki is tartok!
46658. Tim70 (válaszként erre: 46656. - Hencike)
ápr. 15. 23:37

Szia Hencike!

Néhány dolog amin változtattam:

- Kenyér nincs- hetente maximum 4db vizes zsemle (felszeletelve többnek tűnik 😁).

-rizs, krumpli, tészta nincs- helyette bulgur, köles, kuszkusz, reform köret, édesburgonya, cékla amit köretnek leggyakrabban használok.

- a husokat és sok zöldséget sütőzacskóba készítek, (max oliva olajat használok).

- naponta 5 alkalommal eszek, keveset és nagy részt csak saját készítésű ételeket, vagy gyümölcsöt, zöldséget, turmixot.

- nem eszek felvágottat és kerülöm azokat a termékeket amelyek tartosító szert tartalmaznak (nátriumglutamát tartalom nálam abszolút vásárlást kizáró adalék).

-Nagyon sok zöld fűszert használok, de igazából kisérletezni kell.

- tejtermék: sovány sajt, kaukázusi kefír.

- cukrot én használok, de csak nádcukrot, nem vagyok híve a divatos eritrit-nek és társainak. (izlés dolga).

- nagyon sok levest készítek, leggyakrabban krémleveseket (nincs rántás, habarás), sűríteni pl petrezselyem gyökérrel lehet.

- fontos a megfelelő folyadék bevitel (minimum 2l naponta).

-na és ami lényeges, hogy mozgás nélkűl nincs életmód váltás. Nem kell nagy dologra gondolni hetente 2-3 alkalommal 1-1.5 óra séta vagy intenzív gyaloglás már csodákat tesz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. (14 hónapja műtöttek, kb 12kg-al vagyok könnyebb mint a műtét előtt).

Üdv: 💖Timi

46657. Heni 86
ápr. 15. 20:04
Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat,és köszönöm hogy befogadtatok,sok erőt adtok nekem.
46656. Hencike
ápr. 15. 19:52

Sziasztok!

Aki életmódot váltott műtét után leírná nekem,hogy mit mire cserélt?!

El vagyok keseredve az egy év alatt 13 kg-ot híztam.

Önbizalmam eddig sem volt ez a hízás dolog még inkább lehúz.

Hormont nem kapok egyelőre,még korai lenne az orvosom szerint.

Segítségetek köszönöm!

46655. GHeni (válaszként erre: 46654. - Heni 86)
ápr. 15. 18:28

Szia Heni86!

Tényleg nagyon fiatal vagy, de hidd el minden rendbe lesz.

Engem 6 napja műtöttek, nekem a méhem és mindkét petefészkem repült! Itthon vagyok, pihenek, szúrom magamat(20 szuri), lassan sétálgatok. Ha hazamész biztos lesz segítséged(szükség lesz rá) PIHENJ, SÉTÁLJ, PIHENJ, KÍMÉLD MAGADAT. Szorítunk érted is! Itt a lányok sokat segítenek, kérdezz bátran tőlük. Nekem is sokat segítettek!

Üdv. GHeni

46654. Heni 86
ápr. 15. 16:03
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét.Ma voltam altató orvosnál majd elájult,hogy ilyen fiatalon és mondta,hogy nem lessz könnyű.Mondtam neki a két lányommal szeretnék teljes,normális életet élni nem fél napokat feküdni a görcstől.Túl leszel rajta remélem könnyen.
46653. szmöre70 (válaszként erre: 46647. - Heni 86)
ápr. 14. 21:53
Szia...júliusban műtöttek ugyan ez ...vérhigítót tuti kapsz minimum 15-20..a sebbel elvileg semmi doldodnak nem kellene lennie..nem kellett kötözni....otthon..6 hét a minimum otthon műtét után...én is jól viseltem magam meg az egész műtét utáni szitut,de 6 hét akkor is otthon ..🙄
46652. Kajszi72 (válaszként erre: 46647. - Heni 86)
ápr. 14. 19:13

Szia. Amikor elhagyod a kórházat semmi extra kötszer nem kell. A sebed le lesz ragasztva, és majd megmondják mikor kell otthon levenned. Onnantól semmit nem kell rárakni.

Szükséged lesz már a kórházban is kényelmes, pamut mamibugyira. A hasad fel lesz dagadva, mintha nem kivettek, hanem beraktak volna valamit. 😀

Ha lesz varrarszedésed, akkor ott kontrollálják a seb állapotát is majd.

A vérhigító injekciót minden nap adnak a kórházban. Kicsekkoláskor kapsz receptet x darabról, amit otthon neked kell beszúrnod, x napig. Hogy hány napig, azt kórháza, orvosa válogatja, a páciens anamnézise függvényében.

Csak bőr alá kell beadni, nem nehéz. Ha taszít a dolog, szervezz be valakit, aki segít majd.

A lábadozás ideje egyénfüggő.

Ki milyen alapállapotban van, mennyire edzett, milyen a regenerálódási képessége, milyen a lelkiállapota, stb.

Egy biztos, nincs standard, nincs előírás, mindenki a saját teste által megkívánt ütemben lábadozik.

Megtanulod majd értelmezni a tested jelzéseit, tudni fogod, mikor volt elég a mozgásból és kell pihenőre váltani. Kalap kakit!

46651. Tim70 (válaszként erre: 46647. - Heni 86)
ápr. 14. 18:53

Szia Heni!

Műtét után szuri nagy valószínűséggel neked is lesz ( nekem 20db volt), majd a dokid megmondja mennyi kell. Ezt ha nincs aki megszúrjon magadnak kell megoldani. Combba adtam oda is jó volt, a nővérek megtanítottak beadni.

A sebet kötöznöm nem kellett, és nem is kenegettem semmivel (lesz itt több tanács, igazából mindenki maga dönti el mit csinál), lényeg a tisztán tartás és a levegőztetés. Hangsúlyozom a saját módszeremet irom : 2 hétig csak kamilla teával mostam le naponta háromszor, nem vizeztem, nem zuhanyoztattam. Áztatni nem szabad de víz érheti, én így láttam jónak. Szóval semmi kence-fice nem volt szépen meggyógyult. Az orvosom is ennyit javasolt.

Lábadozás is személy függő. Az első nap a legszarabb, de utána napról napra könnyebb. 5 nappal a műtét után gond nélkűl felmentem a harmadik emeletre. Minden nap egyre többet bírtam. Egy fontos, hogy ez nem lóverseny, nincsenek álltalános mindenkire igaz sémák. Mindenki a maga tempójában kell, hogy haladjon.

A 6 hét regenerálódásra szükség van, én 9 hét után mentem vissza dolgozni.

A házi munkát szépen lassan el fogod tudni látni, jelzi majd a szervezeted, hogy mikor kell féket húzni, aķkor szépen pihenj le és aludj egy jót.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi konkrét kérdésed van tedd fel, segítünk.

46650. Kajszi72 (válaszként erre: 46649. - Sheva)
ápr. 14. 18:51

Szia. Ne keseredj el. Idővel a test rájön, hogy a petefészkek feleslegesen melóznak. Ezt többen is várjuk asszem.

A műtétkor nehéz meló a méhnyak durva csonkolása nélkül leválasztani a méh szöveteit.

Ezt a dokim mondta. 🌻

46649. Sheva
ápr. 14. 17:13
Sziasztok! Olyan sokan vagyunk itt. Más is járt így? 4 hónapja vették ki a méhem. Petefészkek, méhnyak maradt. Minden hónapban menstruálok. Nem 1-2 napos maszat. Persze nem is vérfürdő, mint a műtét előtt, de mégis 1 hétig tart, szolidan. A doki szerint előfordul. Oké, tudtam, hogy benne van a pakliban egy kicsi, de ez a kicsinél több. Adenomiozisom és miómám volt. Azt hittem, a műtéttel minden jobb lesz. Persze, jobb is lett. Csak épp menstruálok a méhem nélkül :(
46648. Vera45 (válaszként erre: 46646. - Andi51)
ápr. 14. 17:08
Igen, az sajnos nekem sem volt elég, szükség volt a gyógyszerre meg más kiegészítők is. A műtét él azért az ember beleit is megpiszkálják és az sok idő mire minden rendbejön odabent. Nekem lassan 5 hónapja volt a műtétem és még mindig nem teljesen olyan, mint volt, vannak jobb meg rosszabb napok, de azért határozottan javult szóval kitartás és segíts bármivel, hogy könnyebb legyen, mindenkinek más válik be. Drukkolok, hogy hamar rendeződjön! 😊
46647. Heni 86
ápr. 14. 16:53
Sziasztok!1hét múlva lessz a műtétem a méhemet veszik ki a petefészkek maradnak,hasfalon keresztül.33éves vagyok 2gyermekem van 7 és 10 éves lányok,nem szeretnék már gyereket szóval gondolom lelkileg nem visel meg nagyon.Csak túl szeretnék lenni ezeken a mindennapos kínlódástól amit egy 3cm-es és egy 7cm-es mióma okoz amik 3havonta nőnek 3-4mm-ert.A műtét miatt nem naggyon aggódok bízok az orvosomba viszont az után hogy mi kell:gyógyszer vagy vérhígító injekció kötszer stb... nem tudom ,és hogy meddig hogy lessz a lábadozás,ebbe szeretném kérni a segítségeteket aki már túl van ezen.Segítő válaszokat előre is köszönöm.Sziasztok
46646. Andi51 (válaszként erre: 46643. - Vera45)
ápr. 14. 09:27

Köszönöm, Vera, az espumisant épp most fogja hozni a lányom, remélem jó lesz amíg a vízhez nem jutok hozzá.

Az étkezésemre eddig is figyeltem, de önmagában az nem volt elég.

Köszi. :)

46645. Ágica45 (válaszként erre: 46644. - Vera45)
ápr. 14. 07:03
Köszönöm Vera!😘
46644. Vera45 (válaszként erre: 46636. - Ágica45)
ápr. 13. 21:52

Szia Ágica45!

Ne izgulj, biztosan Veled is minden rendben lesz és végre túl leszel rajta. Szerintem ezek a várakozással töltött napok a legrosszabbak, utána annyira felgyorsul minden, hogy nem győzöd kapkodni a fejed. :)Kitartás Neked, könnyű műtétet és gyors felépülést kívánok!

46643. Vera45 (válaszként erre: 46633. - Andi51)
ápr. 13. 21:48

Szia Andi!

A puffadás és a feszülés valóban nagyon fájdalmas tud lenni,ahogy a többiek is írták próbáld kerülni a nehéz ételeket és inkább többször egyél kevesebbet, nekem az espumisan is sokat segített az első időkben. Étkezés után ha beveszed, megkönnyíti a szelek távozását és nem feszít annyira. Nekem 5 hónapja volt a műtétem, most már több mindent eszem, de ahogy Kajszi is írta még mindig előfordul, hogy valami nagyon megkínoz. Imádom a káposztát, a műtét óta csak egyszer próbáltam meg , de egy jó időre elment a kedvem tőle, annyira rosszul voltam utána. Kitartás azért ez is egyre jobb lesz,de nagyon kell figyelni magunkra és kerülni azt, ami nem jó.

46642. Ritamaja
ápr. 13. 18:55

Sziasztok Lanyok! Voltam z hetes kontrollon. Minden jo lett. Szerencsere. Viszont a melleim nagyon erzekenyek. Es a bal az faj is jobban. Meg nézte az orvosom. Szerencsere csomo nincs benne. Es semmilyen elvaltozas. Ra irta a zaromra hogy emlőkben koros nem tapinthato

De elküldött ultrahangra. Es azt irta diagnozisnak hogy.,Masthodinia.olvasgattam,de annyi mindent irnak. Idegi megterheles miatt is lehet. Valaki Tudna valamit erröl mondani..valami biztatot esetleg??

46641. Andi51 (válaszként erre: 46640. - Fmadri)
ápr. 13. 16:36
Nagyon köszönöm, Fmadri! :)
46640. fmadri (válaszként erre: 46637. - Andi51)
ápr. 13. 15:02

Andi!

A Hunyadi vizet talán mégén ajánlottam a többieknek, engem másfél éve műtöttek, akkor nekem pár nap alatt rendezte a problémát. Kapható a patikákban, DM-ben, de CBA-ban, nagyobb Sparokban is.

Remélem neked is beválik.

46639. Andi51 (válaszként erre: 46638. - Tim70)
ápr. 13. 13:45
Köszönöm, Timi. Kicsit megnyugtattál, hogy ez nem csak velem történik. A diétát hasonló módon csinálom, ahogy írtad, de a narancsról nem tudtam, hogy nem ajánlott. A vízivással is problémám van, de akkor jobban belehúzok. Köszi mégegyszer. :)
46638. Tim70 (válaszként erre: 46633. - Andi51)
ápr. 13. 13:30

Szia Andi! Néhány tipp: kimélő ételek (pl: krumpli püré, almakompót, barackbefőtt, natúr hús, bulgur, köles, krém levesek és rengeteg folyadék amit csak bítsz). Kerüld a "k" betüs ételeket, valamint a citrusféléket különösen a narancsot (ezt a nővérek tanácsolták). Széklet lazitó a cékla, alma, s.répa, méz, víz turmix, nem mellesleg egészséges és méregtelenítő. Kaukázusi kefír, aszaltszilva szintén segíthet. Hunyadi víz, ricinus olaj, valamint a Laevolac szirup kimélő hashajtók, bár személy szerint nem vagyok híve. Hidd el küzdöttunk az elején rendesen, próbálgass több lehetőséget. Nálam a kefír a kimélő ételes diéta és a cékla kombó vált be. Igaz első pillanattól diétáztam, majd életmódot váltottam, valószínűleg ennek hatására egyáltalán nem volt puffadás, gázosodás. Ne aggódj szépen rendbe jönnek a dolgok. Türelem.

46637. Andi51 (válaszként erre: 46635. - Ritamaja)
ápr. 13. 13:08
Köszönöm Ritamaja, utánanéztem a víznek, fogok rendelni. Talán nem olyan drasztikus, mintha hashajtón élnék.
46636. Ágica45
ápr. 13. 07:39

Sziasztok Lányok!

Lassan elérkezik az én napom is. Szerdán megyek be a kórházba. Tegnapelőtt voltam az altatóorvosnál. 155 volt a vérnyomásom. Mondtam neki, hogy nem szokott ennyi lenni és nem vettem még be a vérnyomáscsökkentőt, ellenben kávézgattam. Úgyhogy erre figyelnem kell. Vérképem rendben volt. Nagyon izgulok már. Tegnap dolgoztam utoljára. A kollégáim egyesével öleltek meg és ajándékkal is kedveskedtek🤗 Nagyon jólesett.

Hamarosan én is túlleszek rajta😊

Jobbulást kívánok Nektek is, remélem ezek a műtét utáni problémák csak átmenetiek és szép lassan rendeződnek a dolgok!

Puszi Mindenkinek!😘❤

46635. Ritamaja (válaszként erre: 46633. - Andi51)
ápr. 13. 07:18
Szia Andi51. Lassan 2 honapja mütöttek. De ugyan ugy voltam,mint te. Csak hashajtoval tudtam maskepp nem. Pedig en is oda figyeltem. Dietaztam. Ettem en kefirt,natur joghurtot es megsem.. meg a 6ik heten os nehez volt. Puffadtam is mindig. A szelek is nehezen jöttek. Ekkor megvettem a hunyadi gyogyvizet. Az jo volt. Hasfajasra es a puffadasra is. Mellesleg szekletre is. Sok mindent kiprobaltam. De igy volt. Ami meg nekem jo volt az a sio rostos gyümölcsle. Akkor tudtam wc re menni.Rendezödik.csak sajnos sokara . De a lanyok ugyis segitenek. Mindenben.
46634. Ritamaja (válaszként erre: 46628. - Ddöncike)
ápr. 13. 07:11
Hát muszaj Ddöncike 🙂.Hosszú ez az út.. ahogy a lanyok is mondtak. Sok türelem es kitartas kell. Aztan remelem tenyleg rendezödik minden. Kitartast . 🙂🍀🍀
46633. Andi51
ápr. 13. 03:07

Sziasztok!

Túl vagyok végre a műtéten, ami simán lezajlott és túl sok problémám sem volt utána. 5-én műtöttek, a méhemet vették ki. Egy baj azért van. Nagyon puffadok és a 7 nap alatt kétszer tudtam wc-re menni, akkor is csak hashajtóval. 5 napig óvatosan, könnyű ételeket ettem, de már elkeserésedemben próbáltam nehezebbeket is enni, hátha jobban beindul a bélmozgásom, de csak rosszabb lett. Mit lehet ezzel csinálni, mert már megőrülök sokszor annyira feszít a hasam. Van valakinek ötlete, vagy ez magától rendeződik? Köszi ha valaki válaszol.

46632. Kajszi72 (válaszként erre: 46629. - Ddöncike)
ápr. 13. 00:13

Még valami. Vera is írta a puffadást. Nem mindegy mit kajálunk, jó ideig. Hónapokkal a műtét után ettem az imádott lencsefőzeléket először (azóta se), azt hittem megpusztulok, annyira fájtam tőle.

Szerintem érdemes a ciklusunkat figyelni, továbbra is írni mikor van/ lenne menzesz, így azt is könnyebb kiszűrni, hogy mi az a kaja, ami nem tesz jót.

46631. Kajszi72 (válaszként erre: 46629. - Ddöncike)
ápr. 13. 00:02
A dokim mondta, hogy a nők zöme a bal petefészek működését érzi meg jobban. Méhvel és anélkül is. Azt nem mondta miért.
46630. Kajszi72 (válaszként erre: 46627. - GHeni)
ápr. 12. 23:59

Szia. Idióta időjárás van, odabasz a vérnyomásnak mindkét irányba.

És most kezdesz többet mozogni, attól is lehet. Meg a hormonjaidtól akár...

Szóval nincs érdemi válasz.

Lehet régebben is volt már ilyen, csak akkor nem fókuszáltál annyira magadra, mint most.

Talán nézesd meg a vérnyomásod. Ha mészárszékes vérzéseid voltak műtét előtt, és sok az ösztrogén, az emelheti a vérnyomást. Sunyi dolog, nehéz észrevenni magát a folyamatot, hogy magasabb lett. Kalap kakit, sok totyogást és gyors gyógyulást!🌻

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook