Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen fórum

Mandulaműtét - étkezési, ápolási tanácsokat kérek szépen (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. febr. 7. 21:25

A műtét napja a 0. nap, úgyhogy nem :))


Szerintem igen, nyugi, az is le fog menni szépen :)) Nem sok van már hátra, ha nincs lepedék az egyik oldalon :)) Szerintem nekem is hamarabb ment le az egyik oldalon, mint a másikon. :)

303. dr.dina (válaszként erre: 302. - Fannibaba1214)
2012. febr. 7. 21:08

Megvagyok köszi!

A műtét napját bele kell számolni abba, hogy hány naposak vagyunk?

A jobb oldal már egész jól néz ki, de baloldalt még az egészet lepedék fedi ez normális?(Múlt hét kedden műtöttek).

2012. febr. 7. 19:16

Sziasztoook, nem vesztem el, csak kicsit több időt töltök suliba, mint itthon :))


Nuffi, akkor bírd ki még ezt az egy hetet, holnap már szerda, onnan már nincs sok hátra, nehogy összeszedj valamit. Amúgy tényleg, szerencsés voltam, jól átvészeltem, de örülök, hogy nem szedsz már bogyót, haladás-haladás :)


Zsuzsi, azt nem tudom, hogy mikor szívódik fel a varrat, de dokinál kérdezz rá kontrollon, nem nagyon szabadna h zavarja a nyelvedet. A lepedék szépen le fog menni, 1-1,5 hét kb.


Dina, hogy vagy? :)


Lágyó, igen, gégészre gondoltam!

301. dr.dina
2012. febr. 7. 16:01
Aha lehet, annyit igyál amennyi csak beléd fér!
300. Lágyó (válaszként erre: 299. - Dr.dina)
2012. febr. 7. 15:54
Akkor a szúró fájdalom az attól is lehet, hogy kevés folyadékot iszok?
299. dr.dina
2012. febr. 7. 10:14
Szedek, igazából az elején nem is volt olyan rossz, pár napja fáj jobban, de nem egész nap, hanem főleg este, meg éjszaka. De azt nem is bánom, így legalább felébredek és iszok fél óránként óránként, sokkal rosszabb ha kiszárad.
298. Lágyó
2012. febr. 7. 10:13
Hello, a tegnapi panaszom enyhult, már nincs erös nyomás a fülem környékén. Vizsotn a fájdalom átment feltehetőleg a mandula helyére, állkapocs alatt szuro fájdalmat érzek. azt hittem a hetedik napon jobb lesz, de úgy látszik a csoda még várat magára.
2012. febr. 7. 09:21
Hali!A bal oldalon nekem is kopott,a jobbon semmi változás.A varrat nekem nagyon szúrja a nyelvem,nagyon kényelmetlen.Te szedsz még fájdalomcsillapítót?Én kb 5 óránkánt veszek be Cataflam V50-et.Még éjszaka is felkelek.Holnap kontroll,hátha okosabb leszek.
296. dr.dina
2012. febr. 7. 09:06

Sziasztok! Ki hogy van?

Zsuzscsi nekem kedden vették ki, az egyik oldalt kicsit kopott már, de a másikon még mindig nagyon vastagnak látom a lepedéket. Ha darabosat eszel (de nem szúrós, karcolósat), azzal tudod segíteni a leválást. A varratról nem tudok nyilatkozni.

2012. febr. 6. 18:37
Hali! Pénteken vették ki a manduláimat,a kérdésem az lenne,hogy a varrat mikor szívódik fel és mennyi idí és mi kell ahhoz,hogy a lepedék leváljon?
294. nufficsibe (válaszként erre: 291. - Fannibaba1214)
2012. febr. 6. 16:35

Nem mondta,hogy nem mehetek suliba,de elég szerencsétlen az időjárás és inkább akkor még kibírom ezt az 1 hetet a nagy semmittevéssel (ami egyre nehezebb) és biztos ami biztos alapon térek vissza a suliba :) Reggel vettem be 7-kor egy bogyót,de szerintem az volt az utolsó,teljesen elviselhető a fájdalom már nélküle is,kaja is megy :)

Akkor neked nem fájt annyira,mint nekem. Szerencsések közé tartozol :)

293. Lágyó (válaszként erre: 292. - Fannibaba1214)
2012. febr. 6. 15:28
Gégészhez gondolod? egvárom a holnapot és ha tényleg nem enyhül felkeresem.
292. fannibaba1214 (válaszként erre: 290. - Lágyó)
2012. febr. 6. 12:36
Ha gyógybogyóval se múlik, doki!
2012. febr. 6. 12:34

Nuffi!!


Örülök neked! Akkor a héten már mehetsz suliba? Nekem is azt mondták a kontrollon (nekem a 8. napon kellett menni), hogy szépen hámosodik, de ahogy néztem tegnap, már szinte 0 lepedék rajta. Bogyóból nekem amúgy is 2-t kellett szedni, de már a 10. naptól bogyómentes vagyok! :)

290. Lágyó
2012. febr. 6. 11:32
hello. Volt valakinek olyna tünete, hogy úgy érezte, hogy szét akar robbani a feje, olyan nyomást érzek, amire a fájdalomcsillapito sem segít? A nyomást a fülem körül, fülem alatt érzem. Köszi a jo tanácsokat.
2012. febr. 6. 11:11

Sziasztok!

Reggel voltam a dokinál és azt mondta,hogy nagyon szép,a szélei már teljesen behámosodtak,még a kis "gödröcskében" van olyan fehér lepedék,de a héten az is teljesen eltűnik....a héten még kímélő életmódot kell élnem,de jövőhéttől már csinálhatok mindent :D

Annyira jó volt ezt hallani :) Ma vagyok a 11. napon és bogyóból is már csak 1-2 szem kell egy nap. Enni is tudok már nélküle :)

Kitartás a nemrég műtötteknek!!!!!!!!!!

2012. febr. 5. 16:30
Hát én nem igazán tudok megülni a fenekemen, úgyhogy ez pont jó nekem, meg egy csomó érdekes dolgot tanulunk, imádom :)
287. dr.dina
2012. febr. 5. 16:14
Az is jó lehet :)
2012. febr. 5. 16:06
Én protokoll ügyintézőnek tanulok, aztán majd rendezvényszrvező leszek a legvégén :)
285. dr.dina
2012. febr. 5. 15:55

Élelmiszertudomány :)


Te mit tanulsz?

2012. febr. 5. 15:53
Húúú ez izgi :) Mit tanulsz?
283. dr.dina
2012. febr. 5. 15:37
Nem vagyok doktor, csak gyerekori barátnőim rámragasztották ezt a becenevet, mert mindig is érdekelt a dolog :) De ha minden jól megy még 2 és fél év múlva doktor leszek, bár nem orvos, phd-zok.
2012. febr. 5. 15:30

Hát ez egy jó kérdés volt... Amilyen béna vagyok, tuti lenyeltem volna, akkor meg ráragad, az meg biztos h jó :) De próbáld ki, hátha...


amúgy te milyen doktor vagy?

281. dr.dina
2012. febr. 5. 15:29
Nekem is kellett várni a műtő előtt. Az infúziót meg mellészúrták a karomba ment a lötyi, majd szét durrant! Aztán a kézfejembe sikerült beszúrni, de ott is mindenki nagyon rendes volt tényleg, csak jókat mondhatok róluk.
280. dr.dina
2012. febr. 5. 15:25
Valahol olvastam, hogy a rágózás is jót tesz (nem mentolos) mit gondoltok?
2012. febr. 5. 15:24

igen, hiányoznak a dokik :( A kis rezidensek, kis cukik voltak mind :)

Én attól a bogyótól amit a műtét előtt adtak, "nyugtató" címén majdnem bealudtam, már a műtőbe menet, sőt, még a műtő előtt kellett várni egy kicsit, mert még az előttem lévőt műtötték. De amúgy mindenki nagyon rendes volt, még szórakoztattak is, mert nem találták a vénáimat, és döfködtek, én meg azt már nagyon nem bírtam, és a dokim (kb. 70éves) ott szórakoztatott, szegények már arra vártak, h mikor tudnak elaltatni, mindenki készen volt már, csak rám vártak... :) Nem volt olyan egyszerű a helyzet, megdolgoztattam őket :))

278. dr.dina
2012. febr. 5. 15:20
Most olvastam kicsit visszább, látom sokat emlegeted a dokikat :) Én a műtősfiút hiányolom :) Nagyon rendes volt, nyugtatgatott, meg kedves volt, bár most visszagondolva elég sokat vigyorogtam akkor pedig műtőbe menet ez nem normális, szal eléggé be lehettem lőve, valószínűleg a gyógyszerek hatása dobott egy kicsit a dolgon :) , de tény, hogy nagyon rendes volt.
2012. febr. 5. 15:15
Én az első éjszaka csak azért nem tudtam aludni, mert benne volt a kanül, és fájt már rendesen ahogy ott van... Amúgy nekem semmi problémám nem volt az elalvással, 2. éjszaka óta úgy aludtam, mint akit fejbe vágtak :))
2012. febr. 5. 15:14

Köszi az infokat!

És a munka mikor jöhet?

275. dr.dina (válaszként erre: 272. - Lágyó)
2012. febr. 5. 15:10
De! Az első 3 éjszaka nem tudtam hogy feküdjek, sztem órákig fészkelődtem pont ezért! Mindig az alul lévő oldalon nagyon erős feszülést meg fájást éreztem, aztán megtaláltam a legkényelmesebb helyzetet: Felváltva a bal és a jobb oldalamon fekszek (Mivel óránként felkelek inni így nem is fekszem el magam) az alul lévő karom kinyújtva magam mellett van, a másik pedig vagy a párnám/fejem alatt, vagy az is kinyújtva. És lapos a párnám amúgy. Nekem ez vált be, így egész kényelmes.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook